Keresés

Részletes keresés

villanygladiator Creative Commons License 2003.11.20 0 0 195
Szeva

Off topic:
Minden fegyverorultnek, ill fegyverek irant erdeklodonek erosen tudom ajanlani hogy menjen el egy loveszetre! - Akit kicsit is erdekelnek a fegyverek az konnyen bele tud szeretni. Szal osszefoglalva: hu bazz, de buli, kiralysag ... Gyorsan szitava transzformaltam egy lolapot egy kis .22-essel es mondhatom nagy elmeny!

On:
Gumilovedekes szubjektiv tapasztalat: Az altalam birtokolt 4"-os nikkelezett csoda "elegge fegyvernek nez ki" mert a mar sokat latott fegyverforgatok is megcsodaltak es elsore mindenki ugy tekintett ra mint egy eles fegyverre. Aszontak abszolut "fraszt lehet tole kapni" ha valakire ramered ez a bazi nagy cso. Hanghatasok: hamarabb ertem oda es amig a "nagyok" keszulodtek addig en puffogtathattam (kozelebbrol) - szal amig nem volt osszehasonlitasi alap addig elegge hangosnak tunt - a nagyok aszontak hogy erzekelheto a kulonbseg hogy "valami furcsa" Szamomra igazan csak akkor volt egyertelmu amikor rakezdtek a kezi-mozsaragyuk es hozzaszokott az ember fule hogy megkulonboztesse a 22-est a mindenfele magnum, parabellum stb-tol - amellett ez mar csak puffogas volt.
Hatasadatok (ez is szubjektiv):
En meglepodtem. Vittem magammal egy 7 cm vastag hungarocel lapot hogy az majd felfogja a lovedeket a lolap mogott (leven gumi es nem akartam hogy visszajojjon az arcomba) de 5 m-rol siman atvitte es nagyon "komolynak" tuntek a lyukak (bemenet kb 1 cm, kimenet kb 5 cm "szakitva"). Tehat igy mar tenyleg erosen meggondolnam hogy hatbalovessem-e magam vele... Viszont pontossagrol nem nagyon lehet beszelni. 5 meterrol kb a lolap fekete kore lehet a cel - bar teny hogy en vagyok gyakorlott lovo.
Szal reszemrol a cucc bevaltotta a hozza fuzott remenyeket: ha rafogjak valakire nem kap rohogogorcsot, ha meghallja es nem loter - jartas ember akkor jo esellyel nem mondja meg hogy "kamu", es ha megis hasznalni kell eleg erosnek tunik ahhoz amire kitalaltak. (ha ezzel fejbekapnak valakit tuti elszedul, szerintem le is fexik meglepeteseben)
Egyebkent aki fel evig lelkesen latogatja a loteret es persze klubbtag, az tehet fegyverismereti vizsgat es utana kaphat engedelyt eles fegyverre (ezt tudtam meg tegnap ami hasznos lehet a home deffence emberkeknek is). Az hogy valaki sportcelra kap engedelyt az mas mint amikor onvedelemre? Ertem ez alatt: aki sportolasra engedelyt kap egy keziagyura az nem hordhatja maganal mint onvedelmi fegyver? (ez meg nem tiszta)
Remelem nem voltam tul unalmas. TSA all!

villanygladiator Creative Commons License 2003.11.19 0 0 194
Szeva

"csofar-dob" - ok, nehez volt de ezt is felfogtam :)

"csekkold csak le ezt:
www.kaliber.hu"
Koszi mar megtettem tobb izben is. Jovanna csak "viszonozni akartam" valamivel a sok infot :)
A loveszet utan elmenybeszamolok hogy mire jutottam gumilovedekes es loveszklub ugyben ...

Előzmény: gvass1 (193)
gvass1 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 193
hi,
""csofardob" - a dob es a cso "bemenet" kozti hezag? A cso pedig az atmeneti kuppal indul (gondolom hogy "helyretegye a lovedeket") es onnan jut a csobe (ugye)? "

"csofar-dob"

A cso valoban az atmeneti kuppal indul, ennek azonban alapvetoen a huzagolt csovu fegyvereknel a huazgba sajtolodas megkonnyitese a szerepe.

"... Ezt a dobban levo toltenyurok kozti (miket tudok mar) 1mm-es anyagvastagsag sem gatolja(ná) meg? Az is birja vajon? "

Birja.

"Mas: A fegyver.org-on levo leirasodban Te a 10mm-es peldanyt tesztelted. Az alapjan a 12mm-esen mar valtoztattak ezt-azt. Ha erdekel tudok a sajat csodamrol fenykepet csinalni-kuldeni"

hmmm:-)))))))
csekkold csak le ezt:
www.kaliber.hu

Előzmény: villanygladiator (192)
villanygladiator Creative Commons License 2003.11.18 0 0 192
Udv
"gyakorolni otthon miert nem jo?"
A helyzet kicsit bonyolult ugyhogy tobb okbol is: 1. nincs sajat kert ill ahol lenne ott a szomszedok nem kultivaljak a puffogast 7vegen
2. hetkozben egy masik varosban vagyok (dolgozom) ahol kollegiumban lakom (nem tanulok mar, de ez volt a legolcsobb szallas) - ott ertelemszeruen kizart
Es oszinten szolva megtetszett a tema, ezert is tetszett a loveszklubb otlete. Van sajat biztonsagos lotere es tudtommal fegyvereik is vannak - talan tanulhatok es hobby-nak is tetszene (gyerek korom ota nem lottem)... Nem tudom hogy hogy mukodik ott a tagsag vagy milyenek a lehetosegek majd holnap felvilagositanak hogy mit merre (tapasztalatok esetleg?). Mindenesetre tetszene ha eziranyu erdeklodesemet sikerulne "hivatalos uton" kielegitenem.

Vegre felfogtam hogy mi a "passziv utoszegbiztositas"! Koszonom! Elnezest a hulyesegert pedig mar vagy 3 helyen olvastam csak nem jutott el az agyamig ...
"csofardob" - a dob es a cso "bemenet" kozti hezag? A cso pedig az atmeneti kuppal indul (gondolom hogy "helyretegye a lovedeket") es onnan jut a csobe (ugye)?
Biztonsag: ha a gyari 35J-s modellek is ugyanebbol vannak akkor igaz lehet az elado "tippje" hogy 40J korul van a terhelhetosege. Az elmeletben targyalt tuninggal is boven alatta marad - akkor ezek szerint ez nyugodt szivvel hasznalhato-lenne, ha lehetne ... Ezt a dobban levo toltenyurok kozti (miket tudok mar) 1mm-es anyagvastagsag sem gatolja(ná) meg? Az is birja vajon?

Mas: A fegyver.org-on levo leirasodban Te a 10mm-es peldanyt tesztelted. Az alapjan a 12mm-esen mar valtoztattak ezt-azt. Ha erdekel tudok a sajat csodamrol fenykepet csinalni-kuldeni (gondolom lattad mar csak esetleg az oldalra). Erdekes hogy az iranyzek allitasi lehetosege teljesen eltunt, es a kidolgozas sem tokeletes a nikkelezett peldanyon sem, pl tobb helyen olyan mintha mar odautottek volna ... De attol meg céép! :)

Előzmény: gvass1 (191)
gvass1 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 191
hi,
gyakorolni otthon miert nem jo?

Az utoszeg: mivel passziv utoszegbiztositasa van, az utoszeg ill. a kakas csak akkor erheti el a tolteny csappatyujat, ha az elsuotbillentyu telejsen hatrahuzott (tuzelesi) helyzetben van.

A szuk cso nemhogy gyengit, hanem eppenhogy erosit elmeletileg (lefojtottsag), persze itt a 7,5 J alattisag miatt a csofar-dob hezagnak is meg kell lennie.

Biztonsagilag: nincs miert aggodnod. A gyari 35 joule-os modellek ugyanezekbol az anyagokbol vannak es ugyanigy nyitott tuzfalasak, persze az urmeretuk es toltenyuk nemileg mas, nem csereszabatos.

Előzmény: villanygladiator (190)
villanygladiator Creative Commons License 2003.11.18 0 0 190
Hi all!

Holnap lesz a teszt ideje gumilovedekes ugyben. Eddig nem talaltam megfelelo terepet a gyakorlasra de egy ismerosom ajanlott egy helyi sportkulbbot ahol szerdankent tartanak loveszetet - ugyhogy elmegyek en is (lehet be is jelentkezem, hatha tanulok valamit ha mar igy megfogott a Tma - es akkor nem Titeket farasztalak, foleg Teged Gvass) Jot fognak rajtam szorakozni a loteren a sok eles agyu kozott az tuti ... :( de egy probat talan meger.

Addig is probaltam tanulmanyozni a vasarolt "fegyvert" (tudom nem az de ne rontsatok mar el a kedvem) :) Szal, fura egy szerkezet. Az utoszeg kb fel mm-rrel hatrebb all mint a tolteny, es ranezesre nem latszik hogy elsuteskor racsap (az utoszeg sulyabol fakato lendulet viszi "elorebb"?). Huzagolas none - gondolom ez (is) indokolja a lovedek mar emlitett instabilitasat. A gumilovedek "nagyobb" mint a cso - az egyiket beleprobaltam es igencsak szoros, ha beleeroltettem volna tuti hogy csak kipiszkalni tudtam volna - ez nem gyengit rajta? Az ok hogy szorosnak kell lenni hogy a tolo gazok nehogy elmenjenek mellette de a fene se gondolna hogy ennyrie kemenyen "paszirozza" at magat ... Azert sem tiszta a dolog hisz a dob es cso (atmeneti kup? - az az?) kozt van egy kis (majdnem 1 mm) hezag es ott ugyis lefuj a gaz nagyresze amig a csovon probal atjutni a lovedek...

Ok, tudom hogy nagyon hulye vagyok de laikuskent ezt latom/gondolom. Bocsi a filozasert, ha unalmas vagyok szoljatok.
(a "tuningolassal" kapcsolatban tovabbra sem vagyok nyugodt "biztonsagilag") persze csak elmeletben a torvenyeket tiszteletben tartva stb stb ...

villanygladiator Creative Commons License 2003.11.17 0 0 189
Szia!

Szal tok ugyben jobb nem firtatni a dolgot ... Akkor marad ez ami van - telire ez is megteszi, nyaron meg ugysem nagyon lehet rejtegetni ezt a "dogot" :)
"Noha termeszetesen az eszkozbol semmikeppen nem tudsz emberolesre alkalmasat kesziteni."
Eszem agaban sem lenne!!! (ha páromat akarnam ritkitani vagy orvvadaszni akkor a piacon vettem volna illegalisan egy keziagyut)

A tuning (persze csak mint elmelet) a hatotav emelese miatt erdekelne fokent celloveszetnel. Es a jogkovetkezmenyekkel is tisztaban vagyok (amennyiben a telken vagy a loteren elokerulne egy fegyverszakerto rendori kiserettel).
Szal engem nem a jogkovetkezmenyek izgatnak igazan hanem az hogy ez biztonsagos-e mind a fegyverre mind ram nezve (nem robban a pofamba, nem teszi tonkre stb...) Es hogy a nagyobb torkolati energia mennyire kedvezo a hobby lovoldozesre nevze. - Te irtad: a kis tomeg es a kis energia miatt a lovedek 2meteren tul elvesziti stabilitasat - feltetelezem (persze nem tudom biztosra) nagyobb energianal novexik valamelyest a pontossag ...

Előzmény: gvass1 (188)
gvass1 Creative Commons License 2003.11.17 0 0 188
hi,
a dobos tokok a legolcsobbak a piacon. A Bagarianal (Rottenbiller 58) csinaltathatsz, amilyet jolesik, azonban ez a fegyver aranak igen komoly szazalekat (40-60%) teszi ki.

A tunningnal helyesen hivtak fel a figyelmed a jogkovetkezmenyekre, illetve azok tilos voltara. Noha termeszetesen az eszkozbol semmikeppen nem tudsz emberolesre alkalmasat kesziteni.

(Az altalad leirt eljarassal talan kb. 15J-ig tudol elmenni. - de en is jelzem, hogy TILOS!)

Előzmény: villanygladiator (187)
villanygladiator Creative Commons License 2003.11.17 0 0 187
Udv!

Na vegre eljutottam a fegyverboltba. Igaz epphogy zaras elott de legalabb odaertem. Baromi furcsa volt, sosem vettem meg fegyvert ...
A lenyeg: sikerult beszerezni egy 4"-os,nikkelezett, 12mm Gigant-ot. Tok ugyben nem volt olyan egyszeru a helyzet merthogy ez a csoppseg az ovon beluli tokokba nem fer bele. Ugyhogy maradt az oldaltok ("Dobos" gyongyvaszon). Nagyon Western feeling de az tuti hogy polar/dzseki nelkuli idoben nem rejtheto igy el. Kiserleteztem egy sort a rejtessel es arra jutottam hogy igy oldalt a leg kenyelmesebb de azert ha tudja hogy mit nezzen az ember akkor latszik mert a markolat elegge kiall. :(
Hatulra lehetne a legjobban eltuntetni de ez a tok nem igazan alkalmas erre - mar csak azert sem mert ez fuggolegesen all, az "idealis" rejteshez mert szite fektetve kellene felfuzni... - Letezik ilyen hátsó, ferde tok?

Kerdes: az elado mint elmeleti lehetoseg emlitette hogy a hatas novelese megoldhato gyufarol lekapart fejjel, a lovedek moge rakva. Ez mennyit novel a hatoerejen? Es a fegyvernek (vagy nekem) nem lesz ettol baja? Az elado szerint a fegyver 40 J koruli erot is kibir ... (termeszetesen ez csak mint elmeleti kerdes kerult szoba, es fel is hivta ra a figyelmem hogy ez torvenybeutkozo stb stb ..) Szal ha ez igy van akkor mennyit lehet moge tenni? - Tele az egesz szabad helyet?

Ja es mielott elfelejtenem:
Gvass: Koszonom a segitseget!

gvass1 Creative Commons License 2003.10.31 0 0 186
hi,
"Vagy ez egy kulon mufaj? "

Kulon mufaj.
Boltban megmutatjak.

Előzmény: villanygladiator (185)
villanygladiator Creative Commons License 2003.10.31 0 0 185
Udv!

Ovon beluli tok? Olyat meg nem lattam :( Eddig ugy tudtam hogy 2 fele van attol fuggoen hogy jobb vagy bal oldalra lehet felcsatolni (ahhoz hogy a fegyver markolata hatrafele alljon). Ezek szerint a "jobbos" tok ovon belulre es az ember ovenek hatso reszere rogzitve (a segge fole) felfoghato (hasznalhato) ilyen ovon beluli toknak? Vagy ez egy kulon mufaj?
(persze ha eljutok egy fegyverboltba tuti kiokositanak errol, csak probalom elore "kepezni" magam) de bocs a sok hulye kerdesemert ...

Előzmény: gvass1 (184)
gvass1 Creative Commons License 2003.10.31 0 0 184
hi,
rejtett viseles:
kisebb meretu fegyver ovon beluli tokban lehet legjobban rejteni.
Nagyobb meretueket erosebb oldalon hordott ovtokban szokas viselni.
Sokat gepkocsiban ulok szamara lehet erdekes a gyengebb kez oldalan levo (crossdraw) tok, illetve vegso esetben a honaljtok.
Előzmény: villanygladiator (183)
villanygladiator Creative Commons License 2003.10.31 0 0 183
Szeva

Gvass: Koszonom a valaszokat es az elerhetosegeket! Mostmar valamivel jobban kepben vagyok ezzel a Tma-val.

Mindenkihez szolo kerdes (ill inkabb csak felvetes): ki hogyan hordja magaval a keziagyujat? (termeszetesen csakis az engedelyezetteket ...) Mert ugye taskaban nem sok ertelme van, de egy kozel 1 kg-s "femdarab" meg a bordzseki belso zsebet is igencsak huzza. Farmerzsebben szinten nem kenyelmes, a honaljtok pedig picit talan tulzasnak tunik (olyan Miami Vice-os :) de lehet hogy csak nekem) ...
Szal ki hogyan hordja ugy hogy elerheto helyen is legyen, ne is legyen feltuno (mint a vascso lenne) es megis "kenyelmes"?
A masik: aruhazi biztonsagi kapuk gondolom erzeketlenek az ilyen cuccokra de akkor is van par hely ahova nem lehet/nem illik ilyet magunkkal cipelni. (OTP, szorakozohelyek stb)- Errol van valami tapasztalatotok?

Előzmény: gvass1 (182)
gvass1 Creative Commons License 2003.10.31 0 0 182
hi,
ujratoltes: semmi specko szerszam.
Egyszeruen valami hegyes targgyal (pl. tollbetet) kinyomod az elhasznalt csappantyut (6 mm Startpatron), aztan valami tompa targgyal benyomod az ujat.
Tetejebe benyomsz egy gumigolyot. Kesz is. lehet ujra loni, az egesz 10+5 ft-ba kerult.
Előzmény: villanygladiator (181)
villanygladiator Creative Commons License 2003.10.31 0 0 181
Bocs, kiegeszitenem a kerdest. A mondott link-en lattam hozzavetoleges arakat, tehat koplett tolteny 80-100 Ft, ezutan gumigolyo darabja 5 Tt, startpatrone 10 Ft. Tehat a kerdes inkab arra vonatkozna: hogyan lehet ezeket utantolteni. Azaz kell-e hozza valami speci szerszam? - Es (ez most nagyon hulye kerdes tudom) Az eles fegyverekben huvelyeben van puskapor is - ebben abszolute nincs? Szal hogy zajlik egy ilyen utantoltes?
villanygladiator Creative Commons License 2003.10.31 0 0 180
Szeva!

Ok, akkor ezek szerint en is felreertettem (tenyleg hulyeseg, ha egy fegyver alatt ket fele loszer van akkor az azt kene hogy jelentse hogy ezt is - azt is tudja)

"12 mm-es Gigant 4" csovel, famarkolattal, nikkelezve. Spiatertokos, de elegge dogosen nez ki. "
Igen szerintem is nagyon pofas darab, es a 12mm-s csoatmeronek koszonhetoen ha rafogom valakire akkor tuti elgondolkodik es nem csak rohogogorcsot kap a 4mm-s lyuk lattan...
Ez kell nekem :)

Mostmar tenyleg utolso kerdes es nem zargatlak tovabb az uggyel: Toltenyek, a Keseru uzlet a teflonban 5Ft-t emlegetett de gyanitom ez csak magara a gumibogyora vonatkozik (tul szep lenne ha nem), sacc mennyi egy "komlplett" tolteny es hogyan lehet ezt "ujrafelhasznalni"? (Mi kell hozza, ugy hogy jon ki az ar kb?)

Off: a HK SL8 es a Bernardelli P-One is gyonyoru fegyverek, csorog a nyalam. Spec nekem a HK-bol tetszik a szurke-fekete valtozat is a kiegeszitokkel (6.old) csak az a feher ... hat az tenyleg gaz :(
Na majd ha egyszer nagy leszek en is ilyet veszek ... majd ... egyszer ... addig is Gigant.

Előzmény: gvass1 (179)
gvass1 Creative Commons License 2003.10.31 0 0 179
hi,
"Az evkonyvben viszont lattam valamit amit nem tudok hogy ertelmezni: a hatso boriton, a jobb felso sarokban hirdetnek egy 12mm-es Gigant-ot es ott es ket fele toltenyhossz van hozza, egy 7,5J es egy 35J-os ami mar engedelyhez kotott"

Kibaszottul felreertheto a hirdetes.
Az erosebb toltenyt tuzelo _valtozatot_ csak ELES, ONVEDELMI MAROKLOFEGYVER engedelyre veheted meg. mivel pedig ilyent NEM kaphatsz, igy ez a lehetoseg tisztan elmeleti.

(Talan egyszer 5-10-20 ev mulva mas jogszabaly fog eletbe lepni, de en erre 100 forintot nem tennek...)

"a belso boriton lathato gumis fegyver az egy 12mm-s gigant aluminium "

12 mm-es Gigant 4" csovel, famarkolattal, nikkelezve. Spiatertokos, de elegge dogosen nez ki.
Ara 34e huf.

Előzmény: villanygladiator (178)
villanygladiator Creative Commons License 2003.10.31 0 0 178
Udv!
Idokozben beszereztem a kaliber 2004-es evkonyvet amibe megtalaltam a GunBox cimet amit Te is leirtal (koszonom!)

"De visszakerdezek: teged miylen gyakran szoktak igazoltatni? Es ennek soran milyen gyakran vegeznek nalad ruhazatatvizsgalast? "
Egy idoben rendszeresen igazoltattak (biztos hasonlitottam valakire akit kerestek) de az utobbi 2 evben talan 1-szer. :) Ruhazatatvizsgalast meg egyszer sem vegeztek ez teny, csak azert kerdeztem hogy tisztaban legyek ha esetleg ...

Az evkonyvben viszont lattam valamit amit nem tudok hogy ertelmezni: a hatso boriton, a jobb felso sarokban hirdetnek egy 12mm-es Gigant-ot es ott es ket fele toltenyhossz van hozza, egy 7,5J es egy 35J-os ami mar engedelyhez kotott. A kerdesem: egyszer megveszem a szabadon tarthato Gigant-ot 7,5-es toltenyekkel majd kesobb elsetalok a rendorsegre es engedely kerek hogy a nagyobbat is hasznalhassam? - Ok de mire? A tolteny hasznalatara? - Merthogy a fegyver ami kiloheti az ugyan az... Es ez is ugyan olyan "komoly" engedely mintha eles fegyverre akarnek engedely szerezni (azaz no sansz)?

Meg egy nagyon amator kerdes hogy vegkepp kepben legyek: a belso boriton lathato gumis fegyver az egy 12mm-s gigant aluminium (esetleg nikkel) valtozata fa markolattal? Oda nincs irva hogy az lenne (de baromira ugy nez ki) mashol meg meg nem lattam "ilyen kiszerelesben" kepet - de igy pofas.

Előzmény: gvass1 (172)
Ilusta Creative Commons License 2003.10.30 0 0 177
Köszi, csak reménykedtem...
Az elöltőltőssel tudom, hogy csak engedéllyel lehet lövöldözni...elvileg...:))))

Légyfegyverjavítót tudtok valahol?

Előzmény: gvass1 (176)
gvass1 Creative Commons License 2003.10.30 0 0 176
hi llusta,
"Érdekelne, hogy melyik Flóbert fegyver tudná visszaadni ezt a hanghatást (erős, mély hang) ami engedély nélkül vásárolható.? "

Ize, miert szamitasz arra, hogy 1-1,5 gramm feketelopor hanghatasat egy flobert a maga lopor nelkuli, csak n10 mg csappantyuelegyet tartalmazo toltenyevel el tudod erni?

Amugy az eloltoltos fegyverekhez sem kell enegdely, csak, ha loni is akarsz veluk.
A flobertek kozul a leghangosabb a 9 mm-es, de ebbe olyan 75-90 ft 1 loves.

(A gaz-riaszto fegyver lenne az idealis megoldas neked, de arra enegdely kell ugye.)

Előzmény: Ilusta (174)
Ilusta Creative Commons License 2003.10.30 0 0 175
Hopp, az utolsó kérdésre közben megjött a válasz..
Köszi..
Előzmény: Ilusta (174)
Ilusta Creative Commons License 2003.10.30 0 0 174
Sziasztok Fiúk!
Lenne pár kérdésem hozzátok fegyverügyben.
Először is, voltam (eddig 2x) a Gyáli Colt Lövészegyletben és nagyon tetszett, nem semmi némyelyek milyen stukkerekkel rohangálnak ott! :))
Ott mi egy 1858-as feketelőporos 36-os kaliberű Remington Texas-szal és egy 44-es kaliberű 1851-es Colt Navy-val lőttünk. Hát ez utóbbinak igazán lenyűgöző hangja van.

Érdekelne, hogy melyik Flóbert fegyver tudná visszaadni ezt a hanghatást (erős, mély hang) ami engedély nélkül vásárolható.?

Most gondolkodom egy 12 mm-es gumilövedékes Gigant Flóberten, vagy egy 6 vagy 9 mm-es ólmoson.
Van egy VF-10-es 4 mm-esem, de a hangja röhejes...

Nekem csak ijesztésre kell, pontosabban a kutyámat és lovamat szeretném hozzáedzeni, nehogy a lovam elhagyjon útközben, ha netán a vadász az erdőben utánunklő. Sajnos volt rá példa, hála, nem velem...

Még egy kérdésem lenne:
Van egy japán Daisy márkájú CO2 patronos légfegyverem is, de a patrontüskéjével (egyáltalán így hívják?) nem stimmel valami...
Ahogy beleszorítottam a patront, már ki is fújt az egész...
Hol lehet az ilyet javíttatni?

Köszi a választ, bocs, ha hosszú voltam..egyébként engem is érdekelne a szabálysértési bírság összege, ha megtalálják nálam a töltött Flóbertet, vagy légpisztolyt...
Üdv.
Ilusta

Előzmény: villanygladiator (171)
gvass1 Creative Commons License 2003.10.30 0 0 173
hi,
bovebb informaciokert csekkold ezt le:
http://www.kaliber.hu/kaliber/onvkul2002/gumifaq.html
gvass1 Creative Commons License 2003.10.30 0 0 172
hi,
GunBox: 1077 Bp., Bethlen G. u. 10., tel: 413-70-77,
gunbox@freemail.hu

***

Gigant=Goliat ujabb neve, ugyanaz a fegyver.
A lovedektomeg elteres itt minimalis, 0,57 g a 10 mm-ese, a .45 KO (12 mm) az kb. 0,7 grammos. Ergo 2 meteren belul gyakorlatilag nincsen kulonbseg.

"A masik kerdesem inkabb elmeleti jellegu: ha az osszes ilyen fegyver energiaja 7,5 J alatt van akkor miert nem lehet ugyan abba a fegyverbe mas-mas flobert loszert tolteni?"

Azert, mert mas-mas meretuk van, raadasul a teljesitmenycsokkentes (es elesre NEM alakithatosag) 7,5 J ala is tobbfele/eltero modon van megoldva.

"Es meg egy dolog amire azert kivancsi vagyok hogy merlegelni tudjak: ha netan megis elkap a rendor elvta..izee ur "

50e HUF-ig terjedo penzbirsag.
De visszakerdezek: teged miylen gyakran szoktak igazoltatni? Es ennek soran milyen gyakran vegeznek nalad ruhazatatvizsgalast?

Ha nem tul surun, akkor minek izgulsz?

Előzmény: villanygladiator (171)
villanygladiator Creative Commons License 2003.10.30 0 0 171
Gvass: koszonom a valaszt!

Meg egy-ket kerdesem lenne. Az oldaladon a 10mm-es kivitelrol olvastam a Gigant (vagy Goliat merthogy a keseru oldalan ezen a ket neven letezik) 12mm-es. Itt is ervenyesul gondolom a nagyobb lovedek=kisebb hatotav - ez mennyire igaz a gyakorlatban? Valoban lerontja a hatekonysagot/hatotavot?

Az aluminium ezek szerint pofasabb es valamivel konnyebb. A GunBox boltot hol talalom, vagy tudsz adni link-et vagy telszamot?

A masik kerdesem inkabb elmeleti jellegu: ha az osszes ilyen fegyver energiaja 7,5 J alatt van akkor miert nem lehet ugyan abba a fegyverbe mas-mas flobert loszert tolteni? Arra gondolok hogy gumilovedekesbol csak 10 es 12 mm-es van mikozben van flobert 9mm -esbol ami olmot lo ki. - ezek miert nem varialhatoak? (termeszetesen a mereten kivul)

Es meg egy dolog amire azert kivancsi vagyok hogy merlegelni tudjak: ha netan megis elkap a rendor elvta..izee ur egy megtoltott gumikopkodovel kozteruleten akkor nagysagrendileg mekkora a penzbuntetes amire szamitani lehet? (a boltos a teflonban aszonta hogy nem kell dobozban lennie a fegyvernek, eleg ha nincs megtoltve) Mondjuk ha egy igazoltatas soran esetleg kiurittetik a zsebeimet es talalnak barmit ami ranezesre eles fegyverre hasonlit akkor (szerintem joggal) gyanitom hogy azonnal bevisznek es ott is tartanak mig egy fegyverszakerto meg nem allapitja hogy ez nem eles fegyver ... De ez mar a dolog kockazati resze.

Előzmény: gvass1 (170)
gvass1 Creative Commons License 2003.10.30 0 0 170
hi,
ha onvedelmi (lakas/auto) celra kell, akkor mindekeppen csak a gumilovedekes johet szoba a szabadon tarthato holmik kozul. A 7,5 J alatti, kiegeszitve egy jo peppersprayvel (a GunBox fegyverboltban ebben a honapban a ygari aru gumilovedekes melle 1 gazspray jar inygen) imho mar egeszen jo vedelmet nyujt. Persze csodakat nem kell varni.
(Jol meg kell sorozni a delikvenst, lehetoleg ruhaval minel kevesbe fedett tajon:-))

Bovebben a legalis onvedelmi lehetosegekrol a Kaliber Onvedlemi eszkozok kulonszamabol tajekozodhatsz (lasd szerkesztosegnel, www.kaliber.hu)

A 9 mm Flobert maximum riasztopisztoly helyett jo, nagyot durran, de a lovedek szinte csak kipottyan a csobol. Hatasa iylen szempontbol kb. nulla.

A gumilovedekes celbaloni mondjuk anatomiai (embermeretu) lolapra max 5 meterig jo. Klasszikus cellovesztre termeszetesen sokkal jobb a 4 vagy 6 mm-es flobert (hosszabb, huzagolt csovuek), es olcsobb a CO2-os legpisztoly. (Ezek meg ugye onvedelemre nem valok).

Gumilovedekest - itthon forgalomba hozhato 7,5 J alattit) - csak a Keseru Muvek gyart.
A Gigant modell letezik aluminiumtokkal, ez mar minosegre es valamennyire kulsore is egeszen elfogadhato imho (28e Huf). Nikkelezettek csak spiaterbol vannak, ami nehezebb, de gyakorlatban elettartamban sok kulonbseg nincsen, hacsak nem dobalod, vered hozza mindenhez, akkor gumigolyoval tonkretenni az eletben nem tudod.

Előzmény: villanygladiator (169)
villanygladiator Creative Commons License 2003.10.30 0 0 169
Megprobalok egyertelmubb lenni ...

Nekem Gvass oldalan talalt leiras utan tetszett meg a gumilovedekes fegyver. Ott irja: "Hetvegi telken dolgozva is igen jol johet kobor allatok, vagy rossz szandeku emberek elriasztasara. " Feltetelezem a kobor allat nem attol riad meg hogy elovettem valamit ami ugy nez ki mint ha "igazi" pisztoly lenne hanem a hangjatol vagy attol hogy kapott nehany gumibogyot es ez kellemetlenul erintette... A celloveszet csak onnan jutott eszembe hogy mint irtam is erdekelnek a fegyverek es ha mar veszek egy ilyen csodat akkor tuti hogy neha durrognek is vele - termeszetesen a "hatasos" tavolsagon belul, azaz 2 vagy 5 meterrol. A gyarto 10m-t ir hatotavnak, Gvass 2-ot emleget, hogy annal meg atszakitja egy kartondoboz mindket oldalat. Feltetelezem (de javitsatok ki ha nem igy van!) hogy pl 5m-rol egy katronlapra erositett celtabla meg azert eltalalhato tul nagy tevesztes nelkul es az lyukat is ut rajta. Szinten Gvass irja: "A 10 mm koruli lukak a papiron messze szivmelengetobben neznek ki, mint amit barmilyen legfegyvertol lat az ember." - bevallom az en szivemet is melengetne es innen jott az az alomkep hogy szitava luggatok egy kartonpapirt kielve rambo hajlamaimat ... :)
Raadasul itt olvastam Toletek hogy a nagyobb atmeroju olom lovedek ugyan azon ero mellett lassabban repul mint a gumi - valaki azt irta hogy az olom akar a csoben is ragadhat. Eddig azert nem vettem sosem flobert-et mert rohejesnek tartottam azt a 4mm-es lyukat az elejen. Barkire rafogom egybol vagja hogy vizipisztoly, gondolom egy 10mm-es mar hihetobb (ha csak nincs a kedves tamadonal tolomero). Nagyobb atmero viszont lassabb tehat hasznalhatatlan max faldisznek jo.

Szal mar epp meg voltam gyozve es fel is hivtam az uzletet amikor az elado osszezavart azzal hogy a 9mm-es olomlovedekesnek is ugyan olyan a hangja (ezt meg elhiszem) es ugyan ugy ut es ugyan olyan messze hord, tehat semmi kulonbseg a gumis es az olmos kozott - itt viszont nem ezt olvastam Toletek. Tehat ezt nem ertem.
A szepsegrol: ok, eltuloztam. Mindenkinek mas az izlese es foleg a lehetosegei. "Ha mar valasztani lehet" - alapon gondoltam hogy nem a 2,5"/3" hanem a 4"-os csohossz, es (megint Gvass alapjan) nem festett fekete ami kopik hanem nikkelezett.
Sajnos eddig ugy lattam gumilovedekest nalunk csak a Keseru gyart. (7,5 J alattit) Tehat tul nagy valasztek nincs - de ha valaki tud mas tipust szoljon mert erdekel!

Szal en igy jutottam el ide. Szoljatok ha valamit rosszul ertettem vagy vannak mas lehetosegek is! (a 2 m-es bot sajna nem fer be a kabatomba)

Előzmény: Dworkyll (168)
Dworkyll Creative Commons License 2003.10.29 0 0 168
Hmmm,

két módon közelíthetsz a kérdéshez. Keresleti és kínálati.

Keresleti: te listáztad a kívánalmaidat, sajnos még az értelmesebbje is üti egymást, pl ha keserű akkor nem lehet szép, és célba lőni se fogsz vele stb. Szóval itt különböző dolgokat szeretnél, és azok különféle megoldst igényelnek, pl jó légpisztoly célba lőni, plusz pepper spray meg ultrahangos kutyariasztó önvédelemre, ilyesmik.

Kínálati: megnézted, hogy mire van pénzed, és jól kiválasztod, hogy azokból melyik áll legközelebb a szivedhez. Akkor vedd meg azt. IMHO flóbertet önvédelemre és keserűt bármire nem vennék, de ez teljesen személyes. Vigyél botot (csákánynyelet pl) legális és hatékony :-)))

Előzmény: villanygladiator (167)
villanygladiator Creative Commons License 2003.10.29 0 0 167
Udv!

Tul alapos akartam lenni, elolvastam minden hirtelen fellelhetot aminek az lett az eredmenye hogy teljesen osszezavarodtam :)

Egyfelol erdekelnek a fegyverek (mint gondolom mindenkit aki itt van) masfelol sokat kell hogy "gyanus helyeken" maszkaljak es megmondom oszinten nem erzem magam tulzottan biztonsagban es nem csak a rossz szandeku emberek hanem a koborkutyak miatt sem (erdo szele es eleg sok van beloluk)

Az elso otletem a flobert volt de az itt olvasott szakertoi velemenyek alapjan inkabb a gumilovedekes fegyverek tuntek jobbnak. Epp meg is gyozodtem errol de elkovettem egy hibat: fel hivtam keserueket ahol megtudtam hogy valamivel tobb mint 30 ezer penzert kaphatok is egy 4"-os csohosszusagu nikkelezett revolvert ami legalabb szep is (es nem kopik le a festeke - hasznos info volt koszonom!). Viszont azt allitotta az elado hogy kutya/emberallat ellen kb ugyan ilyen hatekonysagu a 9mm flobert is es annak - az allitasa szerint - nagyobb a hangja is, ami mint emberre mint alatra ilyesztobb. Tovabba allitja hogy a 10/12 mm-es gumilovedekes es a 9mm-es flobertnek egyforma az "utoereje" ami furcsa az itt olvasott szamolgatasok utan (ugyan annyi torkolati ero de eltero lovedeksuly).
Tovabb bonyolitom: mivel szeretem is a fegyvereket gondoltam celba lovok vele neha-neha de erre is az volt a valasz hogy 5 m-ig pontos mindketto ugyhogy ebben is egyfomra ...

Szal akkor amit szeretnek:
- onvedelem ember es allat ellen, engedely beszerzese nelkul
- neha celloveszetet is tartanek, persze nem 50 meterrol ... es csak amennyit egy ilyen pisztolytol el lehet varni ...
- Ha elsutom legyen mar hangja, ugyanis akarmennyire is "nem veszelyes" bizom benne hogy a levegobe puffogas is eleri a kivant hatast ha mar szuksegem van ra (foleg kutyaknal mert azokat meg kevesbe bantanam szivesen mint az embereket)
- nem art ha szep is (ez az egy megoldhatonak latszik)

Tehat flobert vs gumilovedek - melyiket ajanlanatok???
Az elobbi weblapon bemutatott megoldas sem lenne rossz csak nagyon huzna az oldalamat ... :)

Ja es meg egy kerdes jogi ugyekben jartasabbaknak: bar engem meg szerencsere sosem motoztak meg rendorok de ha megis megtalalnak nalam egy toltott gumikopkodot/flobertet akkor nagysagrendileg mennyi az a penzbuntetes amire szamitani lehet?

Thomaster Creative Commons License 2003.10.09 0 0 165
Fegyver a telekre

...nooormális???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!