Keresés

Részletes keresés

formula1fan Creative Commons License 2011.03.06 0 0 675

Csótányfóbia!

 

Helló mindenki! Nálunk is megjelentek a csótányok. 8 hónapja költöztünk ebbe az albérletbe, de e hét hétfőig nem volt gondunk. Hétfőn azonban reggel arra mentem ki a fürdőszobába, hogy csótipajti ott lebzsel a kádban. Majdnem felgyújtottuk a kádat (meg a házat), de a hívatlan vendég nem akart kinyiffanni. Nagy nehezen úgy gyöztük le, hogy forró vizet öntöttünk rá, és leküldük volna a lefolyóba, de fennakadt. Így gyorsan ledugaszoltuk a lefolyót, estére már megfulladt, vagy nem tudom, de nem élt (szerencsére). Azóta folyamatosan ledugaszolva tartjuk a lefolyókat az egész lakásban. Ezzel le is zárhatnám a történetet, ám tegnap éjjel újabb randalírozó került a fürdőszobába, de ezúttal nem a kádban, hanem a padlón futkosott, egyenesen be a mosógép alá. Befújtuk rovarírtó PROTECT-tel, amikor is fejvesztve menekült ki a lábaim között az előszobába, éjjel 1-kor. Ezután "kedves" barátunk is kapott jó nagy adagot a szerből, mígnem feldobta a talpát (szószerint), így újra mi győzhettünk. Igaz, hogy azóta félek bemenni kezet mosni és fürdeni. Hozzá kell tennem, hogy tegnap este elfelejtettünk 1 szem lefolyót bedugaszolni.

Kérdésem az lenne, hogy csak a lefolyóból jöhetnek a "csótánybarátaink" és megelőzhető, hogy idetelepedjenek ha folyton ledugaszoljuk a lefolyókat, vagy máshogy is bejöhetnek?

Másik kérdésem, hogy ez a rovarírtó Protect (csótány- és hangyaírtó aeroszol) hosszútávon hatékony "kedveskéink" ellen?

Harmadik kérdésem hogy mostmár állandó félelemben kell élnünk miattuk, vagy ez az 1-2 akciózásuk után eltakarodnak?

 

Előre is köszi a válaszokat!

Scholl4 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 674

A szabadforgalmúak közül igazából jó szívvel semmit. Az ágyi poloska irtása nagyon nehéz, vérszívó lévén sem csapda, sem pedig gyomorméreg formula nem áll rendelkezésre.

Marad az alapos felületi méregmező, de rettentő rejtőzködő életmódú nehezen irtható dög. 5-10 liter munkaoldatot kifújunk egy zsúfoltabb helyen, és előfordul hogy ismételni is kell. Ha valaki ugyanezt az irtószeres méregmezőt próbálja kijuttatni szabadforgalmú szerekből, 30-40 flakon szétfújásával érhet el hasonló hatást elvileg... GYakorlatilag azonban a laikus minden összefúj a lakásban, egy poloskairtó szaki viszont ismeri a tipikus búvóhelyeket, amiket célzottan kezel. A 30-40 flakon házi irtószer egyébként árban már sokkal több mint kártevőirtóval végeztetett jó esetben profi irtás. Itt is kerülni kell azonban a kóklereket, a 10 perc alatt végző mekkmestereket... Az alaposság döntő fontosságú, mennyi van az ágy elhúzva-felfordítva. Polcokat lepakolni, posztereket levenni, plüssmackót kimosni vagy zsákozni. Cégünk oldala

Előzmény: miki_ng (668)
Scholl4 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 673

Teljes egészében kidobott pénz!

Előzmény: taranto (670)
Scholl4 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 672

A zselé önmagában általában nem elég, bár tény hogy a kártevőirtónak és megrendelőnek is ez a legkényelmesebb. Mi inkább a kombinált módszerre esküszünk: a jól kezelhető felületeket permetezni, a dzsuvás zugokat porozni, a tiszta de esetleg zsúfolt konyhaszekrényt gélezni. A csótánycsapdák végett nem kell aggódni, a szomszéd csótányait nem fogja áthúzni, nincs akkora vonzó hatása. :) A lakás csótányai is csak akkor mennek bele, ha jó helyekre (gyakorlatilag az orruk elé) vannak kihelyezve. Cégünk oldala

Előzmény: torma99 (659)
Scholl4 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 671

A dalmát krizantém virágporának elemzése után, azonos hatásmechanizmus fejlesztették ki a szintetikusan előállított, felturbózott piretroid hatóanyagokat (cipermetrin, deltametrin stb stb). Az túlzás hogy növényi szerek, inkább azt mondám hogy a kifejlesztése növényből eredeztethető. Cégünk kártevőirtási oldala

Előzmény: autobianchi (657)
taranto Creative Commons License 2010.10.28 0 0 670
PETYUS Creative Commons License 2010.08.26 0 0 669
Előzmény: miki_ng (668)
miki_ng Creative Commons License 2010.08.25 0 0 668
Ágyi poloskák ellen milyen házi szert ajánlatok?
eni18 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 667
Eltüntek a csótányok? vagy mi lett a topikkal? Én most költöztem albérletbe és ahogy elkezdtünk rendezkedni, megnyitottuk a vizet előjöttek a "lakótársak". Már elkedztem az irtást házi praktikákkal, de most azt hiszem veszek egy sünt. Vlakinek van tapasztalata? A gyors csotikat elkapja a sün?
torma99 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 659

Kb 1,5 hónapja költöztünk a jelenlegi albérletünkbe. Kb. 100+ éves ház, kis garzonlakása (30 nm). Két hét után a mikrosütőben működés közben vettünk észre egy csótányt, aminek semmi baja sem lett a 3 perc 750 wattos melegedéstől, vígan vissza is spurizott a mikró egyik rácsán keresztül a készülék házába.

Ettől a ponttól kezdve elkezdtek szivárogni a csótányok. Kitettünk csapdákat és körülbelül 2-4 volt bennük és általában heti 3-4 darabot kellett még agyonütni,ennél semmivel sem többet.

A kedvesem nagyon irtózik tőlük, ezért a ház egészében is tevékenykedő csótányirtókat kihívtuk és az úriember aki kijött ki is helyzett körülbelül 40-50 zselépontot szerte a lakásban. Ez körülbelül két hete történt.

Azután nem is láttuk a színüket egészen tegnap estig, amikor egy négyes delegáció érkezett a tiszteletünkre.

Hozzáértőktől kérdezem, hogy két hét alatt a zselés cuccnak nem kellett volna hatnia. Az irtó azt mondta, hogy ezt megeszik, attól megdöglenek és a hulláikat is megeszik a többiek és így tovább és tovább, míg el nem fogynak.

Csapdák most is vannak kint, de itt a fórum korábbi részében olvastam, hogy ezeket ki kéne dobni ,mert messziről is idevonzzák a többi csótányt?Ez lehet megoldás?

Egyébként a házban sehol nem észlelhetőek, de van egy lakatlan minigarzon mellettünk, nem tudom lehet onnan jönnek át mihozzánk.

A ház egyébként központi fűtéses, ami abból a szempontból jó, hogy mi nem fázunk, de ahogy nézem ők sem...

Lényeg a lényeg, most kétségbe kell esnünk, hogy a zselé nem használt és taktikai atomfegyverre gyűjtsünk?

A lakás nagyobb réseit megpróbáltam leszigetelni, de tekintve, hogy ez egy budget albérlet, ahol sok helyen feljött a parketta, a fél lakást befújhatnám purhabbal,akkor is maradna nekik búvóhely bőven.

 

autobianchi Creative Commons License 2009.09.27 0 0 658
Egy irtót kérdeztem a nyáron, deltametrin. Ugyanaz, mint a cemotoxban. Táboroztunk, ajtó résén jöttek be az aprók (nem csótányok, de azonos ágról valók és repültek). Az ajtó előtti egy négyzetmétert befújtam cemotoxxszal jó vastagon és megfigyeltem hajnali 4kor, hogy aki át akart menni a zónán, kb a 75. cm-nél átfordult a hátára és lehelózott ebből a világból. De azért A LEGKEMÉNYEBBEK átértek és csak +15 cm után adták meg magukat.
Előzmény: leptopelis (651)
autobianchi Creative Commons License 2009.09.27 0 0 657
A múltkor olvastam indexes cikkben, hogy a piretroid-féle anyagok természetes anyagok, mégpedig a krizantémból nyerik. ????? Most hogy van ez?

3mal följebbre: Debrecenben nem tudom, de munkatársam az Auchanban vett gélt, fecskendőben

4gyel följebbre: a feketéről és a vörösről kicsit lejjebb olvashatsz, láthatsz élvezeteseket :). Az egyik a német, a másik a konyhai, latin nevük is van, és az egyiket nagyon meg kell becsülni mert ritka fajta.

Sokat gondolkodtam az elmúlt félévben ezen a dolgon, és támadt egy ötletem:a só, mint a cipősdobozokban. Felszívja a nedvességet. Még dolgozom az elméleten.
Előzmény: Scholl4 (652)
larry111 Creative Commons License 2009.08.18 0 0 655
larry111 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 654

Hali Mindenkinek,

 

Csótányirtás budapesten, és Pest megyében.

Elérhetőségek a www.csotanyirtas.5mp.eu oldalon.

kuken Creative Commons License 2008.09.21 0 0 653

Sziasztok!

 

Nem tud vki Debrecen boltot ahol beszerezhető gél irtószer? 

 

Köszi

Scholl4 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 652
Alapvetően két hatóanyagcsoport használatos,
szerves foszforsav-észterek (egyre kevésbé) valamint
a szintetikus, fotostabil piretroid hatóanyagok.
Utóbbiakat szokás kis jóindulattal növényi hatóanyagoknak is nevezni.
Szakszerű felhasználás mellett egyik sem veszélyes, felesleges aggódnod.
Rovarirtás oldalunk
Előzmény: leptopelis (651)
leptopelis Creative Commons License 2008.04.24 0 0 651

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy a csótányírtók milyen szert használnak? (A munkahelyen szokták befújni egy kézi permetezőből a sarkokat, réseket). Azért kérdem, mert nem mindegy, mit viszek haza a cipőmön (én egyébként csótányírtó szer ellenes vagyok, de szerződésük van, hogy adott időközönként végig kell fújni az épületet).

 

Suni007 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 650
Hello mindenki! Pettyes csótány tenyésztésbe szeretnék fogni és reményeim szerint itt tudtok segiteni! Mit érdemes ezekröl az állatkákról tenyésztés szempontjából tudni! Milyen legyen a terko amibe tartom öket legyen zárt vagy nyitott is lehet? Ha kiszabadulnak mekkora problémám lehet abból? Kössz elöre is!
Scholl4 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 649
Ha nincs hozzá pisztolyod, körülményes a kijuttatása.
Rovarirtás oldalunk
Előzmény: StephenKing (648)
StephenKing Creative Commons License 2008.02.05 0 0 648

Valakinek nincs maxforec gél eladó megvenném jó áron, ha van dobj egy mailt a poncius@vipmail.hu -ra.

Scholl4 Creative Commons License 2007.10.11 0 0 647
És regisztráltál egy nick-et hogy ezt megoszd velünk. :))))))))
Egyébként üdv a fedélzeten kolléga!
Előzmény: export (646)
export Creative Commons License 2007.10.06 0 0 646
A Combi Kft végzi  telephelyünkőn a rovarirtást  és arágcsálóirtást is. Minden problémát megoldottak.
export Creative Commons License 2007.10.06 0 0 645
Egyszerű a dolog keresni kell egy  jó rovarirtó céget és megoldják a problémákat. Jó tapasztalataim alapján bátran ajánlom a Combi KFT t. Eléhetőséguk:http://www.kartevomentesites.hu/
Scholl4 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 644
Meg kell találni a muslincák forrását. Ez lehet akár a fürdőszobai lefolyó is... Nincs kipróbált tuti és tartós módszer rájuk ha onnan jönnek. Lehet próbálkozni akár chemotox-al, domestossal vagy ami talán célravezetőbb: alapos kipucolással.
Cégünk weboldala:
Rovar és rágcsálóirtás
Előzmény: Adro (643)
Adro Creative Commons License 2007.10.01 0 0 643

Megnéztem a fényképet, brrr... Amióta kiraktam a csapdákat azóta szerencsére egyet sem láttam. A csapdákban a szer még mindig benne van és egy döglött darabot sem látok. Úgy tűnik hatásos vagy azóta nem jönnek nem tudni. De most meg ellepték a lakást a muslincák. Lehet, hogy a muslincák megették a csótikat azért nem láttam egyet se? :) Iszonyú sokan vannak pedig nem jöhetnek semmire, nincs elöl kaja nincs gyümölcs, zöldség. A szekrényben mindent üvegbe tettem a csótányok miatt. Mire jöhetnek ezek? Fújjak chemotoxot attól eltűnnek? Nagyon gyorsak, a napi sikerélmény ha elkapok egyet kézzel.

Előzmény: Scholl4 (640)
Scholl4 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 642
Jogos és jó kérdés! A permetezés közbeni belégzés ellen légzésvédőt használunk minden olyan esetben, amikor teljes felületeket kezelünk (csótány,bolha,poloska) és/vagy rosszul szellőző helységekről van szó. A szellőztetés permetezés közben és után a szer száradásáig (amíg szaga van) szükséges. A légzésvédőt mi maximum olyan esetekben nem használjuk, ha preventív sávpermetezésről van szó és nagy légterű/jól szellőző helységeket kezelünk, és mondjuk hangya ellen permetezünk.
Mi például sosem kezelünk permetezőszerel olyan felületeket csótányirtáskor, amivel utána ember tartósan érintkezik. Erre lettek kitalálva a gélek, amiket akár konyhaasztalon, akár sütő-hűtő közelében, akár közvetlenül étel mellett is alkalmazhatunk. Mondjuk poloska vagy bolha esetében mindenképpen szükséges olyan berendezési tárgyak kezelése is, amivel az ember is érintkezik. Poloskánál az ágy kezelése, bolha esetében szőnyegpadló-parketta. A leggyakrabban használt piretroid hatóanyagú permetezőszerektől nem kell félni, biztonságosan alkalmazhatóak (lényegében felturbózott növényi hatóanyagokról van szó). A szaguk tényleg nem egy rózsaillat... :)
Cégünk elérhetősége:Kártevőirtás
Előzmény: kmacko (641)
kmacko Creative Commons License 2007.09.20 0 0 641
Fényre elrohanó csótánnyal még sosem találkoztam,pedig volt már néhány százzal dolgom életemben (sajnos).Pedig itt olvastam,hogy ezért égette valaki a villanyt...nem semmi!
Amit szintén nem értek: amikor befújkáljátok például a konyhaasztal peremét vagy a sarkokat,akkor nem féltek hogy egyrészt belégzitek fújás közben,másrészt a gyerek vagy macska/kutya érintkezik majd ezzel a felülettel?A fújni való (dezodor jellegű) mérgek nem hiszem hogy egészségre ártalmatlanok,már a szaguk alapján sem.
Előzmény: Adro (639)
Scholl4 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 640
Az a tény hogy nem fut el fényre, egyáltalán nem zárja ki hogy csótányról van szó.
Ez a kép jól szemlélteti a fejlődési alakokat:
http://www.pest2000.it/Foto/lavoro/Blattellaadn.jpg
A csótánycsapdát pl a mosogató alá, hűtő mögé, illetve minden olyan helyre ajánlatos tenni, ahol megjelenik (pl konyhaszekrény). A szakszerű irtás (gélezés vagy permetezés) egyaránt megoldást jelent a problámára, és ajánlott a csőáttörések szigetelése is amennyiben az megoldható.

Cégünk címe továbbra is: csótányirtás
Előzmény: Adro (639)
Adro Creative Commons License 2007.09.09 0 0 639
Nemrég költöztünk csúsztatott zsalus épületbe (hívjuk csak panelnek) egy tégla épületből előtte pedig csalási házban laktunk a Balatonnál. Láttam már néhány bogarat, de szerintem amit mostani lakásban láttunk az csótány volt. Ha leírom a nevet már rosszul is vagyok. Annyira ráparáztam, hogy velük álmodok. Utánaolvastam itt is máshol is a képekről úgy tűnik,hogy német csótányt láttam, de fényes nappal ücsörgött a konyhában és nem menekült el. (előtte egyszer a fürdőben a neszeszeremben tanyázott egy ami a fényre kiugrott és elpucolt, majd a konyhában felkapcsoltam a villanyt és az is elhúzott, egyszer pedig egy nem futott elég gyorsan azt lecsaptam.:) A párom szerint az nem csótány ami fényes nappal nem fut el.  (gondolom ezzel nyugtat). Kérdésem, hogy a csótány nappal is előjön és ott figyel a konyhában? Már a gondolatól is rosszul vagyok.  Mindenesetre kiraktam pár csótánycsapdát a kis rohadékoknak, de reggelre egy tetemet sem találtam. Pedig este egy nagyon kis pinduri példány ólálkodott körülötte ami szintén nem futott el a fénytől. Ha minden rést betömünk ami a szellőzőből és a csövektől jön és irtást kérünk a laksába akkor megoldható ez a "kis"probléma?
Előzmény: Scholl4 (638)
Scholl4 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 638
Nem a párás levegő a lényeg, hanem a VÍZ. Nélküle a csóti rövid időn belül elpusztul (1-2-3 nap), míg kaja nélkül meglepően sokáig bírják. Ezzel a tulajdonságukkal feltétlen számolni kell, a védekezést is azokra a helyekre kell összpontosítani ahol a víz megtalálható (konyha, fürdő, mosdó, öltőző stb). A lyukak, csőáttörések szigetelése bár nem felesleges egyáltalán nem biztos hogy megoldja a problémát.

Egyszer hívtak minket egy romatelepről, miszerint elárasztották őket a csótányok. Hitetlenkedve mentünk a helyszínre (ismertük a körülményeket korábbról -patkányirtás miatt) mivel tudtuk hogy nincs víz a házakban ezért szinte kizárt hogy elszaporodjanak a csótányok, noha minden egyéb körülmény adott lett volna. :) Természetesen nem is csótányról volt szó, egy nagyobb csapat verőköltő bodobács abajgatta a lakókat. :)

Elérhetőségünk még mindig:
Csótányirtás
Előzmény: d_p (636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!