Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9708
A hsz engem is érdekelne, mail megy!
Előzmény: Bócman (9707)
Bócman Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9707

Neszmélyen egyetlen módon lehet megnézni a hajókat: ha felmész rájuk!

:-)))

 

Kajánkodást félretéve: a hajók látogathatók, az a kérés, hogy a strázsa engedélyét kérjed (Borbíró Feri bácsi, vagy a

 

 

Az Európa az Európa Rendezvényiroda hajója, rendesen Budapesten találod a budai oldalon, a Lánchíd fölött. Feladatát tekintve 1000 személyes rendezvényhajó.

 

HSZ-t küldök emilben, ha van nagy postafiókod. (~3 megabájt)

 

Előzmény: g8-s15 (9670)
Tom_ Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9706
Már próbáltam, de nem érem el... :-))
Előzmény: Mad Scientist (9705)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9705

Üres?

 

Ezenkívül ott ácsorog valahol a 2 kiszuperált vízibusz, meg gondolom a Novara.

Jövőre - hacsak nem lesz 110-es víz - jön még a két 400-as, így főszezonban is lesz minek ott állnia :-(((

 

Hacsak nem unják meg a tologatósdit, és indítják be a gázpalackokat...:-(((

 

Más:

 

A webcamet forgasd vissza légyszi ha benn jársz :-)))

Előzmény: Tom_ (9703)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9704

 

továbbá

 

még továbbá

 

Így azé' jobban néztek ki...

Előzmény: Mad Scientist (9700)
Tom_ Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9703

zjakabfi: a Balaton motorost visszahelyezték az eredeti helyére.

Mióta főszezon van, azóta üres a Siófoki kikötő, így oda teszik a Belot, ahol nincs útban. A sólyatér melletti spitzen kívülről nem volt túl szerencsés.

Előzmény: zjakabfi (9696)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9702

Valóba tiszta.

Meg tiszta ferde...

Az ott a Tünde.

Előzmény: zjakabfi (9698)
Gracioso Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9701
Szóval a River Navigatort :))
Előzmény: Gracioso (9699)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9700
Előzmény: Enzo (9697)
Gracioso Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9699
Sziasztok!


Olyan sok szép hajókás képet "kaptam" már töletek itt a fórumon, most végre én is tehetek fel néhányat, ugyanis nemrégen egy bringatúrán voltam, Pozsonyból mentünk a Morva mellett Csehországba, majd Ausztriába. Pesten is volt egy kis idöm, úgyhogy íme a termés! :)

Elöször is Pesten láttam a River Navigatort, majd egymás mellett a Fideliot, a Graciosot és az Arosa Donnát. Másnap a poszonyi kikötöben az Esmeraldát és a régen várt Mozartot az egyik Arosa társaságában. Ahogy elindultunk utunkra, észrevettük, hogy a Mozart a menetrendhez képest 2 órával hamarabb elindul a kikötöbol! Ezen a képen szépen látszik a Mozart, és a pozsonyi híd egyszerre. Még egy kép a kedvencemről, ahogy elhalad mellettünk. A Duna-Morva torkolatnál megálltunk pihenni (a dévényi várnál), és közben megérkezett a Devin, a Paks és az Iduna (ha jól olvastam a nevét). Aztán itt utolért minket újra a Mozart és keletkezett egy kis forgalom a torkolatnál! :)
Nos remélem nem untattalak Benneteket, bocs a sok Mozartért,de én kabinos-szerelmes vagyok! :))

(zárójelben: Iszonyatosan bonyolult lett a belinkelés az új fórumban! Miért nem volt jó, a régi html formátum?? Mire 12 linket felvettem ezzel a kis designos semmit nem érő linkszerkesztővel... Hát kezdem érteni, hogy a tisztelt fórumtagok, miért is nem szeretnek belinkelni képeket. Csakhát a 640X480 nagyon nagyon kicsi, egy szép hajó esetén! :(( Remélem nem rontottam 1 linket sem...)
zjakabfi Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9698
Nem tudom gép előtt vagytok-e de mintha elmozdították volna a web kamerát, és végre meg is tisztították. Bent áll a Lelle 2 vizibusz és a Csongor vagy Tünde.
Enzo Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9697

Szimpla dísz. Régen a három katamaránon is volt (Siófok: fekete, Badacsony: Piros, Füred: kék), a Csongornak fekete, az Ercsinek kék. Még régen a Tihany vízibusznak is volt (amikor még Szolnokon volt a nyolcvanas években), azt hiszem zöld. Ha jól emlékszem, a Hunyadin is van.

Mit szimbolizál, nem tudom, de szerintem a háromszög a stilizált hajóorr, a 3-3 vonal meg az orrhullám. De lehet, hogy szárnyas hajóorr?

 

Előzmény: Mad Scientist (9695)
zjakabfi Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9696
A Balatoni Hajózási Rt. honlapján van a "Média" link, ahol cikkek vannak felsorolva, amelyek érintik a társaság működését. A mai legutolsó bejegyzés szerinti cikk szerint 07.06-án elindultak a discojáratok is. Idézet: "A program szerint például kedden este indultak az elsõ diszkóhajók; Fonyódról és Balatonfüredrõl ki tudtak futni, Siófokról azonban nem." Vajon mi lehetett az oka? Nem volt utas, vagy nem volt szabad discohajó, esetleg ledöglött a Füred m/S? Egyébként nem tudom megjelent-e itt a Fórumban, de a Balaton motorost visszahelyezték az eredeti helyére, ahol télen is mindig állt, és ahol állt akkor is amikor áprilisban bent voltuk meglátogatni a hajókat.
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9695

Hm, azt hiszem képes lennék megtaláni őket :-))) Különösen a túlméretes kormányállást... :-(

 

Egyébként a hajók orrán lévő háromszögnek, és  mellette a 3-3 vonalnak mi a szerepe? (Bocs ha már volt)

 

A balatoniak orra valahogy olyan krumplinak tűnik enélkül.

 

Előzmény: Z. Z. (9691)
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9694

mint a másik háromon (hármon?) ?

Off

mint a három másikon ????:-)))))

On

Előzmény: Mad Scientist (9690)
Enzo Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9693
Lesz egy kis időm, majd lerajzolom ezt is, meg az Attilát is, hogy a különbségek láthatóak legyenek.
Előzmény: Z. Z. (9691)
zjakabfi Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9692
Szerintem a Hunnia nagyon ritkán megy. De egyszer ki kéne próbálni akár Topic találkozó keretében is!
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9691
És van még jónéhány eltérés:
Előzmény: Mad Scientist (9690)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9690

A Hunnia alsó ablaksorán kisebbek az ablakok mint a másik háromon (hármon?) ?

 

Van valami rendszeresség-szerűség, hogy mikor közlekedik?

Én tavaly nyáron este 10-kor találkoztam vele, akkor is először az énekére lettem figyelmes, és kezdtem el keresni homályosodó szemeimmel :-)

Előzmény: Z. Z. (9679)
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9689

Egyduna-parti-csó-nak-ház-ban ... :-)))

Szépek ezek az ívek, nem?

 

smith Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9688
Tudtok valamit az aknásznaszád különítmény indulásáról?
Bocs, de odaát a saját topicjukban nem nagyon látom értelmét feltenni a kérdést-
trophy Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9687
Nem nem nem!  A Sikló nem légpárnás! A Sikló vízsugárhajtású!
Előzmény: DrBub0 (9685)
gigabursch Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9686
Lasztocska egy Vöcsök testű szárnyas, csak két motorral, és tud vagy 90-el menni. Régen jártam már az Öbölben, úgyhogy melyik van kint és melyik úszik arról Trophyval nem vitatkozom, nyilván frissebb infója van.
Előzmény: zjakabfi (9682)
DrBub0 Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9685
A Victor Hugo folyamatosan nő! :-)
a legelső hírekben még 80méter alatti volt, aztán 80m majd 82 és most 91.
no igen, a médiát sem a pontos hírek miatt szeretjük :-)

A Sikló a képek alapján -szerintem- légpárnás. Pontosabban annak 1 fajája. A hétvégén megpróbálom a légpárnásképein közüt előkeresni 1 ilyen hajót.

Amit tudok (sejtek) : természetesen orosz, azok nagyon sok szárnyashajó/légpárnás-hajó tipust kifejlesztettek. Az , hogy a Sikló tényleg ilyen-e nem tudom, de majd berakom a képet és eldöntitek. Működése annyi, hogy a két oldalán a fala szoknyaként üzemel, azok a vízbe érnek, amíg a közepe alatt levegő van. ha ezt külön légszivattyúval oldják meg, hivatalosan is légpárnásnak nevehzető, ha csak a menetszél kap alá és emeli meg, akkor hivatalosan inkább siklóhajó.
trophy Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9684

Z.Z.!   a Siklóról a 7236 környéki hozzászólásokban kicsit többet tudsz olvasni, akkortájt beszéltünk róla.

 

Bocs, hogy a képedet az Indexnek ajándékoztam!  :-)))

Előzmény: Z. Z. (9675)
trophy Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9683

A Mahart moszkvákban már tavaly megkezdődött a főgépek (a Rába-MAN gépek) cseréje. Első körben a Zebegény, Nagymaros, Verőce kapott új gépeket, második körben a Győr, Gönyü, most utoljára a Corvinban cserélték az orosz gépeket Cumminsra, és a napokban került sor az Esztergomra. Hogy miért tehetik meg szezon közepén? Az Esztergom m/s nem különjárati hajó, a Dunakanyar tarifot járja általában. Jött azonban a Legenda cégnek a saját hajója (Legenda m/s) és emiatt kevesebbet bérelnek a Passnave-tól idén a moszkvák közül. A felszabadult hajókat tarifban járatják, mivel a különjáratok jelentős része esti út. Hát emiatt tehetik meg, hogy szezon közepén gépcseréznek.

 

Kiemelve Vöcsök van, nem Lasztocska!

 

És a Lasztocska nem azonos a Sikló I. m/s-sal. 

Előzmény: zjakabfi (9677)
zjakabfi Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9682
Más hajókat nem figyeltem, de volt ben tmég egy csomó jégtörő, meg a Március 15 is ki volt emelve. azzal is nem tudom mi lesz. Szerintem az Vöcsök típús volt. Esztergomról senki semmit nem tud?
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9681
Látjátok. Ez sem egyszer hangzott már el kérdésként (tőlem is), hogy mi a csuda az a Lasztocska, mert volt rá utalás itt a fórumban. Ezek szerint egy szárnyashajó?
Előzmény: gigabursch (9680)
gigabursch Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9680
Szerintem az a Lasztocska, és nem Vöcsök
Előzmény: Z. Z. (9679)
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.09 0 0 9679

A Hunnia volt benn:  Egy Vöcsök kiemelve messzebb: 

Kitűzőhajót nem láttál a sólyán?? 

Előzmény: zjakabfi (9677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!