RnD Creative Commons License 2019.10.12 0 0 161

'Tény hogy kell két nagyjából egyenértékű 'sor' a sikeres EHF-kupa szerepléshez.

Hát ez bizony nem tény. És pont a tavalyi ehf kupa győztes cáfolta meg utoljára...'

De bizony tény, ha a magyar bajnokság valamelyik csapatáról van szó, mert az NBI-ben is helyt kell állni. És itt én egyértelműen a magyar csapatokra gondoltam.

A tavalyi EHF-kupa győztese az NBI-ben indult...? Vagy talán mégsem...?

Előzmény: hatosfalat (130)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 160

Jóindulatú hsz... Ott is volt egy remek meccse egyébként, a többit meg hozta Lili.

Előzmény: RnD (158)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.12 0 0 159

Nem :-)

Előzmény: RnD (156)
RnD Creative Commons License 2019.10.12 0 0 158

Ez több mint amit a junior EB-n négy meccsen kivédett egymás után...

Előzmény: Fradista Utazó (157)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.12 0 0 157

Dorci kivédett Hubertől egymás után egy tiszta ziccert meg egy hetest. Csak úgy alapnak.

Előzmény: schanc (153)
RnD Creative Commons License 2019.10.12 0 0 156

...de ha az Érd lenne és nem a Debrecen, akkor is ilyen biztos lennél?

Előzmény: Fradista Utazó (154)
hatosfalat Creative Commons License 2019.10.12 0 0 155

2. félidőben Tóvizi remek volt védekezésben és támadásban is.

Előzmény: Tonio 2.0 (152)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.12 0 0 154

Ha másfelet nem is, de mondjuk egy és egyharmadot igen. A szünet után a Debrecen növelni tudta a tempót, amivel a Leverkusen nem tudott lépést tartani, gyakorlatilag nem tudták a németek, hol a labda.

Azt gondolom, ezzel a továbbjutás el is dőlt, nem fog a Debrecen tíz góllal kikapni Leverkusenben.

Előzmény: Fradista Utazó (145)
schanc Creative Commons License 2019.10.12 0 0 153

Érezhetően ez a belső négyes(ből három ember) működik a legjobban, Karnik és Karsten beállása még azért lassítja a csapatot.

Szabó Dóri viszont nagyon odatette magát a meccs végén :)

Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 152

A jó öreg Bulath, Kovács... Despotovic is jó volt, és Vámos is. Grat a Lokinak, innentől nem lehet gond.

schanc Creative Commons License 2019.10.12 0 0 151

Egy egészen extra 15 perccel szép győzelmet aratott ma a Loki. Kicsit nagyobb odafigyeléssel még nagyobb is lehetett volna a különbség, de ez jó kiindulási alap az idegenbeli meccs előtt.

schanc Creative Commons License 2019.10.12 0 0 150

A vissza-kapuscsere jól sült el a németeknek.

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.12 0 0 149

A második félidő megadja a választ a felvetésedre. Momentán nincs egy kategóriában a két csapat.

Előzmény: objektív3 (146)
schanc Creative Commons License 2019.10.12 0 0 148

Hát ez az első tíz perc a második félidőben elég jól sikerült :)

ducikenyér Creative Commons License 2019.10.12 0 0 147

Most már tényleg rohannak..

objektív3 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 146

Szerintem meg rohannak mint állat, láttad Vámost, Varsányit?

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.12 0 0 145

Ezek a német lányok eddig nemigen játszottak ilyen közönség előtt, ehhez képest nincsenek megszeppenve. Sokkal jobban játszanak, mint szerdán.

A DVSC eddig eléggé sétálósra vette a figurát. Mintha nem tudnának két komoly meccset lejátszani egy héten. Majd a szünet után kiderül, másfelet le tudnak-e.

Mindenesetre a Leverkusenben ennél sokkal több nincs, ha a Debrecen emelni tud a szinten, főként védekezésben, akkor simán nyer.

Maharani84 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 144

A franciák nagyon bekezdtek a BL-ben :O

Brest - Valcea 22-9, félidő

objektív3 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 143

Jó nézni a Debrecent, a németek eddig gátlás nélkül és jól játszanak, remélem, jobban bírjuk.

Trombozis2 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 142

A magyar bajnokság 14 csapatos, minden fordulóban kemény ellenfelekkel (Ok - a SZISE ellen lehet egy kicsit lazára venni, a Győr pedig így is úgy is átrohan rajtad). A bajnokság 26 tétmeccset ad egy évben, mellette a magyar kupa jobb esetben 3-4et. Ez kb 30 meccs. Namost egy EHF csoportkörös szereplés ezt megdobja 10 meccsel. Ez ugye 33%os növekedés, amely egyenetlenül kerül elosztásra - 2 hónapig szerda-szombat ritmusban. Arról nem beszélve, hogy nem 100km et kell utazni egy meccsért, hanem könnyen megtörténhet, h a tél közepén 2500km-t. Eddig 40 tétmeccsnél tartunk, amire jönnek a junior- vagy felnőtt válogatott összecsapások.
Kácsor vagy Kuczora esetében ez egy 6-8 meccs a magyar bajnokság csapatai ellen plusz a nyári világverseny 6-7 meccsel. Ez így 55 tétmeccs (és akkor még nem számoltam bele a klubok és válogatottak felkészülési meccseit, edzőtáborait).
Semmi szükség ebben a rendszerben az EHF kupára - annak csak akkor van értelme, ha a belső posztokon vannak minőségi cserék. Egyébként jelenleg a Siófoknál, Debrecennél és az Érdnél a viszonylag bő keret adott, a Vácnál nem. De az erősorrendet a magyar bajnokságban valószínűleg az dönti el, hogy ki érkezik pihentebben, felkészültebben a másik ellen. Ajánlom, hogy kérdezzétek meg mondjuk Szabó Edinát vagy Moent, hogy mit értékelne jobban az év végén, egy bajnoki ezüstöt vagy egy EHF kupa legjobb 4 közé jutást. Szerintem az előzőt választanák mind a ketten.
Nagyon oda kell figyelni, már most körbeverések/pontvesztések vannak a Fradi-Debrecen-Siófok-Érd között. Ha ősszel a Debrecen megveri a Siófokot, akkor a Loki lépéselőnybe kerül az ezüstéremért folytatott harcban, míg a Síófok komoly lépéshátrányba. Onnan már korántsem biztos, hogy van visszaút, nem lesz elég egy bravúrgyőzelem idegenben. A Fradi is jobban teszi, ha a hazai bajnokságra koncentrál, főleg ha a Metztől kikap hazai pályán. Persze beletolhatják minden erejüket a BLbe (Háfra, Klujber, Bíró, Lukács 50 percezhet meccsenként), de valószínűleg akkor sem jutnak 8 közé. Vagy ha valamilyen nagy csoda okán összejönne, akkor a Győr átgázolna rajtuk a F4ért. Ha okosak, akkor inkább a Siófok/Érd/Debrecen ellen koncentrálják az erőket és akkor meg lehet a BL jövőre (valószínűleg egy szerencsésebb sorsolással, mint idén). Egy okos hadvezér tudja, melyik csatát kell megnyerni.

hatosfalat Creative Commons License 2019.10.12 0 0 141

Valceát meg úgy látom agyonverik, 13 gól mínusz egy félidő alatt Bresztben.

schanc Creative Commons License 2019.10.12 0 0 140

De Triffa védelemtől függetlenül is szokott azért védeni. :)

Amúgy teljesen igaz, hátul kell összerántania magát a Lokinak. Bár ott is talán a meccs eleje nyom sokat a latban, 10 perc után már 7 kapott gólnál álltak, utána 20 alatt 8-at.

Támadásban szépen mozognak, dinamikusak. Varsányi pazar teljesítményt nyújtott a félidőben, Kovács Anna pedig nagyon szép labdákat adott a társaknak.

Előzmény: Tonio 2.0 (139)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.12 0 0 139

Triffa?

A védelem van lemaradva, de nagyon. Ezen meg Triffa jó szokása szerint felidegelte magát. :-D

Előzmény: schanc (137)
Gojira Creative Commons License 2019.10.12 0 0 138

Ez eddig elég gyenge a Debrecentől.

schanc Creative Commons License 2019.10.12 0 0 137

Triffa mintha egy fél ütemmel le lenne maradva a mérkőzés sebességéhez képest.

És mire leírtam, védett egyet.

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.10.12 0 0 136

Hehe, a keresztszalag-sérülésből lábadozó, 19 éves Jenny Kämpfet írta be a Leverkusen a hivatalos személyek közé A-betűvel, a vezetőedző Robert Nijdam lett a B.

A debreceni szpíker be is olvasta, hogy vezetőedző Jennifer Kämpf, segítője Robert Nijdam :-)

Peppo vagyok Creative Commons License 2019.10.12 -1 1 135
Pedig hidd el!
Előzmény: hatosfalat (129)
Gojira Creative Commons License 2019.10.12 0 0 134

Lublin-Esbjerg 15:12 félidőben. A lengyelek teljesítménye egészen kellemes meglepetés.