Keresés

Részletes keresés

vadkaland Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1479

Ne haragudj, csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem a kinézete alapján vásároltam meg, hanem a felépítése, vélemények, mások személyes tapasztalata alapján. A matrac nem tartozik a nagyon kemény matracok közé, de nekem az eddig besüppedős után nagyon kényelmetlen volt az első éjszaka. Megkérdeztem azóta több értékesítőt is, hogy mi lehet a baj. Azt mondták, hogy akinek nagyon puha matraca volt, mint nekem annak idő kell még a gerince megszokja a helyes tartást. Ehhez nálam még hozzájön egy jófajta csigolyagyulladás is. Valószínű nem ez a legjobb időpont az átszokásra.

Az eladás gondolata azért fordult meg a fejemben, mert mire felépülök és elkezdeném kipróbálni, lehet hogy szívesebben körülnéznék a matracpiacon, meghempergőznék páron, és a saját tapasztalataim alapján választanék.

Amúgy, ha megnézed a Lineás matracokat nem a leggagyibbat, legolcsóbbat vettem meg.

 

Hülye voltam, rossz volt az időzítés, csak annyira szeretnék már meggyógyulni, gondoltam egy sokak által kipróbált matrac segíteni fog, ennyi....

Előzmény: Philosopher (1477)
Suneey Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1478
Másfél évesnél fontos lenne, hogy mosható legyen! Mivel még kicsi a súlya tiszta kókusz matracot javasolnék. Az jó lesz neki 2-3 évig és a fürdőkádban zuhany alatt mosható, ha úgy adódik.

(A keményet lehet puhábbá tenni pl.: egy fedőmatrac segítségével, de a puhát nem lehet keményíteni.)
Előzmény: don kámízi (1475)
Philosopher Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1477
Az első kép még nagyon szép, de a második...??? Az ára nagyon csábító, de ha tudom, hogy ilyen rugós förmedvény van a belsejében biztosan nem veszem meg.
Olyan, mintha egy drótkockán feküdnél szép karácsonyi csomagolásban.

Egy régi matrac után valameddig jónak tűnhet, de 10 évet biztos nem bír ki.

Csak azért van még piacképességük a rugós matracoknak, mert rendkívül olcsók. Olcsón pedig mindent el lehet adni.

Hideghab szivacsból is tudnak gyártani olyan keményet, mint a beton, ha valakinek az kell, de nem jó a túl kemény matrac sem.
Már meg is érkezett az első panasz, hogy megvették - mert olcsó volt és jól nézett ki kívülről - és 1 nap után nem tudnak rajta aludni, inkább eladnák.
Nem egy panaszt hallottunk már akárcsak itt a fórumon, hogy a hirtelen vásárolt rugós matracokat nem tudják használni és új állapotban féláron megválnának tőlük.

Voltam bent a JYSK-ben és kipróbáltam a legdrágább táskarugós matracot ilyen meg olyan Gold F70-es vagy F80-as, és a minden forgolódásnál hallani a táskarugók zörgését elég erősen. És akkor ezen aludjak minden éjszaka?
Nevetségesen hülyének nézik az embert és egy rendkívül ócska összeállítást akarnak rásózni nem is olyan olcsón...

Személyes ismerősöm mesélte, hogy megvett egy jól kinéző rugós matracot, 80 ezer körül, majd 1 év múlva dobta ki, mert teljesen tönkrement. Leültek a rugók, kikopott a huzat.

Van egy titkos megállípodás az autógyárak között, hogy úgy ma már 4 évre tervezik az autókat. Azt jelenti, hogy 4 év alatt menjen tönkre, és újat kelljen venni.

Érthető, különben fölkopna az álluk, ha az emberek 10-15 évig használnák az autójukat és nem kellene lecserélni. Persze elmegy 10 évig is egy autó, de addig rákölti a tulaj még háromszor az árát javításra.

Rugós matracból 1-2 évente kell újat venni 80 ezerért. Addigra tönkremegy általában. Kivéve persze, ha nem használják.
Előzmény: vwpisti (1471)
Nalcthoe Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1476
Tulajdonképpen a boldogság a lényeg. Az asszony istenít; kell ennél több?! :)))



Van akinek egy falat kenyéren vagy éppen 100 forinton múlik a boldogsága. Egy régi, elhasználódott matrac után minden új matracot sokkal jobbnak érzünk.
A lényeg, hogy Te megtaláltad, ami neked a legjobban megfelel.
Előzmény: vwpisti (1468)
don kámízi Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1475
Üdv!

kérdésem van, adott egy másfél éves gyerek, és egy kinőtt babaágy. a tervünk egy normál méretű 90X200as szivacsos ágy vásárlása a számára. a matracra 30-40e lenne a határ. viszont itt el is akadtunk.
Tegnap például az egyik eladó a minél puhábbat, a másik a minél keményebbet ajánlotta. :(

segítsetek, köszönöm.
vadkaland Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1474

Azt szeretném kérdezni, hogy Te kipróbáltad-e vásárlás előtt a Dinamicot? Ugye én sajnos nem tudtam, mivel ágyhoz vagyok kötve még mindig.

Mi egy 90x200-asat vettünk, tegnap jött meg.

 

Hát nem tudom, nekem nagyon keménynek tűnik, így elsőre, bár a memóriahab felfog valamennyit. De egyenlőre visszaraktam a régi matracot, ami sokkal puhább, mint ez.

 

Azt hiszem megvárom amíg felépülök és utána elmegyek én is személyes tapasztalatokat gyűjteni, végigfekszem az összeset.:)

 

Egy éjszakát feküdtem rajta, ha esetleg érdekel el is adnám, férjem minden nap Pécsen jár, el is tudná vinni.

 

 

 

 

Előzmény: gjud (1463)
paljoc Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1473

Tök ugyanerre jutottam, csak én még nem vettem meg!

80 ezer forintból el lehet intézni ezt az egész matracügyet 2 személy részére! :-)

 

Előzmény: vwpisti (1468)
swordmanus Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1472
Üdv!
A Konfor valóban nem rossz, sőt! A Konfor kemény bonnelrugósaira reagálva fejlesztette ki a rottex a bsk extrát.
Előzmény: vwpisti (1471)
vwpisti Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1471
Előzmény: vwpisti (1470)
vwpisti Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1470
Előzmény: vwpisti (1469)
vwpisti Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1469
egy kép róla
Előzmény: vwpisti (1468)
vwpisti Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1468
Nagyon sok keresgélés , és tesztelés után vettem meg új matracomat és nem bántam meg.Konfor cocos nice 160x200 rettető massziv bonnelrugós matrac kokuszrost erősitéssel 25 cm vastag.kemény de annyira kényelmes,hogy reggel fájdalmak nélkül ébredek fel a párommal aki azóta istenít hogy kidoptuk a régit:)mindenkinek ajánlom aki szereti a kemény fekhelyeket.Nekem a rugómentes matracok nem jöttek be(a  táskarugós sem ),mert nekem túl lágyak voltak.De ez valami eszméletlen jó.Ja és nem drága 75-e ft értvettem.Szerintem felesleges 100 ezreket kiadni egy matracért ha kényelmes egy olcsóbb is.A márkás matracoknak csak a reklámok miatt magas az ára  ,amúgy nem hiszem hogy érnek olyan sokat.De ezt már előttem más is irta.Amugy is ki kell dobni legjobb esetben 10 évente mert addigra tönkremegy.
swordmanus Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1467
üdv
ha a + nem elég, van már bsk extra is. Keményebb, erősebb.
Előzmény: paljoc (1457)
Suneey Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1466
Létezik, de több féle memory anyagból. Az ára attól függ, hogy milyen sűrűségű memoryból van és hogy milyen a formája meg a mérete.

Szerintem kényelmes, mi ezt használjuk.
Előzmény: 5w (1464)
Suneey Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1465
Árban mennyi a kettő közti különbség?

Ha fix, egybe lapra teszed fennáll a befülledés, penészedés veszélye.

Szerintem elég a 2 rétegű és tedd rácsra! Nem kell, hogy rugalmas legyen a rács, csak szellőzzön alulról.

A két "gyártó" között szerintem nincs sok különbség, elvileg ugyanaz a matrac. (Huzatban lehet különbség.)

Annyi van, hogyha a 3 rétegűt választod és csak az egyik oldalát használod, akkor a másik oldalában meg fognak látszani egy idő után az ágyrács lécei. Ezért mondhatták az egyik helyen, hogy tedd fix lapra.

Felesleges a 3 rétegű, sosem fogod használni a 4cm-es latex felét. Vagy ha igen, akkor minek a 8cm-es?

Ha a 8cm-est kipróbáltad és jó, akkor elég az.
Előzmény: Vadkaka (1462)
5w Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1464
tiszta memory párna létezik?és mennyibe kerül? kényelmes szerintetek?
gjud Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1463
Végülis mi is a Linea Natura Dinamic matrac mellett döntöttünk. Holnap megrendeljük, a használat után remélem véleményt is tudok majd írni.
Vadkaka Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1462
Sziasztok,

matracvasárlasban vagyok, ezzel kapcsolatban kérdeznék hármat (latex kókusz):
1. Két-két hasonló matracot néztem a novotexnél és a kokoflexnél. Alapvetően nincs sok különbség sem a paraméterekben sem az árban. Ezért kérdezném, hogy melyik a jobb márka, melyiket vennétek inkább?
2. Írtam, hogy két típusú matracot néztem, az egyik 8L-10K-4L, a másik 10K-8L. Jobb a háromrétegű, vagy inkább csak egy plusz opció, ami később jól jöhet?
3. Az egyik boltban mindkét matrachoz rugalmas ágyrácsot mondtak, míg a másikban a 3 rétegűhöz azt mondták a fix való. Melyiknek higyjek?

Köszi előre is a segítséget.
dvdcd Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1461
Sziasztok!

Egy kis OFF (bár valamennyire talán kapcsolódik a nyugodt alváshoz). Azt szeretném megtudni, hogy milyen gyapjúpaplant érdemes választani? Bárány, láma, kasmír stb? Melyiknek mi a jellemzője és egyáltalán milyet érdemes venni? A válaszokat előre is köszönöm.
vadkaland Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1460
Bocsi nem Linetta, hanem Naturelle:)
vadkaland Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1459

 

Mint már említettem, én rendeltem egy ilyen matracot, holnap megy érte a férjem. Pénteken már többet tudok róla mondani.

A Linea elérhetősége: 9021 Győr, Bajcsy-Zsilinszky u. 20.
Tel/Fax: 96/ 271-234

 

Esetleg ott kérdezz utána. Nekem annyit mondott az Edettoban a nő, hogy 2 év garancia van rá, magra, meg minden másra. Valamint plusz 10 év szavatosság. Azt mondják akik értenek hozzá, hogy 10-15 év után amúgy is illik kicserélni a matracot. 

 

Nekem is elmondták ezt a Linetta ügyet, de a rendelésnél a Lineás elnevezést kérte (Dinamic).

Nah ha előbb nem is pénteken jelzek, hogy milyen volt aludni rajta.

 

Előzmény: gjud (1453)
Suneey Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1458
Erre nagyon nehéz tuti biztos választ adni. Amit mondanak tulajdonképpen ellenőrizhetetlen. A Linea Natura honlapján, ha jól emlékszem csak latex-kókusz matracok szerepelnek.
Miért akarod pont ezt a márkát?

Amúgy nincsen mindenféle gyártó ám! Magyarországon van 1db gyár, aki memory matracot tud gyártani és a forgalmazók találják ki ezeket a különféle neveket rá. Mind ugyanaz, csak egy kicsit más összeállítás. Mindenkinek kitalálnak egy kicsit különböző összeállítást (pl.: más vastagság) és akkor az csak neki gyártják. Ő elnevezi valahogy és azon a néven forgalmazza.
Nincs ebben semmi meglepő és ez nem is baj, csak amikor ortopédikus 7 zónás istennyiláról hallok, akkor az már egy kicsit sok.

Ha erre a márkára határoztad el magad, akkor járj utána az igazságnak, amennyire szükségesnek tartod.

Egy reális megoldás, hogy lecipzárazod a huzatot, megnézed az összeállítást, megnyomkodod, ráfekszel oldalt, háton, hason, ha jónak tartod nyugodtan megveheted. Úgyis a próbánál dől el minden. Ha jó helyre mentél be, ki tudsz próbálni, össze tudsz hasonlítani több fajtát is.
Előzmény: gjud (1453)
paljoc Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1457

Jó eséllyel hamarosan megyek egy Rottex BSK +90-ért! ;-)

A másik PUR-kokus Rottex-en meg tökéletesen alszik a nejem! 50 kg súlyra az tök jó, de az én 95 kg-os súlyom már sok neki! De nem volt kidobott pénz, mert kis súlyú embereknek, gyerekeknek jópár évig tökéletes egy húszasért!

 

Előzmény: swordmanus (1452)
paljoc Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1456

Jó eséllyel hamarosan megyek egy Rottex BSK +90-ért! ;-)

A másik PUR-kokus Rottex-en meg tökéletesen alszik a nejem! 50 kg súlyra az tök jó, de az én 95 kg-os súlyom már sok neki! De nem volt kidobott pénz, mert kis súlyú embereknek, gyerekeknek jópár évig tökéletes egy húszasért!

 

Előzmény: swordmanus (1452)
gjud Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1453
Sziasztok! Ma utánajártam a pécsi Edettoban is a linea natura matracoknak. Furcsa, hogy itt egészen más néven futnak a matracok: Naturelle, de az eladó váltig állítja, hogy ez ugyanannak a gyárnak ugyanaz a terméke, csak mivel a Matracháznak kizárólagos értékesítési joga van Pécsett, nekik más néven kell forgalmazni az árut. A prospektus egyébként nagyon hasonlít a linea natura prospektusához, színben, szedésben, csak árban sokkal olcsóbb (30-40e Ft-tal.) A Linea Natura kapcsán furcsa még, hogy a gyártót egyszerűen lehetetlen az interneten megtalálni, címük sincs, csak egy viszonteladó elérhetősége van megadva. Ilyennel még nem nagyon találkoztam, hogy állítólagosan ugyanazt a terméket két külön néven forgalmazzák. Tudtok valamit erről a gyártóról? Léteznek egyáltalán, vagy csak egy kínából importált valamit akarnak jó pénzért ránk sózni?
swordmanus Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1452
Én még rugósat sem, mert igen jó eséllyel bepenészedik, akkor meg kuka.
Előzmény: paljoc (1448)
vadkaland Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1451

Ez meg sem fordult a fejemben!!!:)))

 

Nekem is többször megfordult a fejemben a csontkovács a gerincproblémáim miatt, de nem mertem elmenni. Sajna azóta kiszakadt a sérv, műteni kellett, utána meg bacifertőzés, csigolyagyulladás, ....

 

De ha egyszer felépülök és netán lesz még problémám tuti, hogy kipróbálok vmit, mert műtétet többet nem akarok. Ehhez a fájdalomhoz képest, a műtét semmi sem volt. Nem a műtéttől félek, hanem a szövődményektől.

Előzmény: dvdcd (1445)
Suneey Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1450
Most megnéztem miről van szó pontosan. Magyra termék, ami azt jelenti, hogy Sajóbábonyban gyártják az Eurofoamnál és a memory réteg 60kg/köbméter sűrűségű benne. Ha jól tudom 3 vagy 5 év garancia van rá. Ennyi, vagy kicsivel több az élettartama. (A gyár ennyit ad, a kereskedő esetleg adhat többet is.)
Melyik cég mennyire megbízható? Hol akarod venni?
Ha kipróbáltad és megfelelőnek tartod, akkor szerintem megveheted ennyiért.
Milyen huzat van rajta?

Tempurból a 160x200x15cm-es 387.300,- Ft lenne 7cm emlékező réteggel, a 20cm-es 419.700,- Ft 9cm emlékező réteggel. Mindkét esetben 85kg/köbméter sűrűségű. Én ezt javaslom, 15 évig biztosan bírja fogja.

A 160cm szélességnél kicsit drágább ha ágyrácsra akarjuk tenni, mert kell egy ágykeret és 2db 80x200cm-es ágyrács egymás mellé. (Egyben nem bírja el ezt a távolságot.)

A szellőzés végett hosszú távon jobb a matracnak, ha ágyrácson van, mintha egységes felületen, ahol a hőmérséklet-ingadozás hatására lecsapódó pára befülledést, penészedést okozhat.

Ha mégis egységes felületre fog kerülni, akkor hetente 3-szor javasolt szellőztetni. Meg kell emelni, valamit alá tenni és úgy hagyni egy fél napon keresztül.

A próba döntsön elsősorban. Ha személyesen úgy érzed minden klappol és az interneten nem találod meg lényegesen olcsóbban ugyanazt, akkor vedd meg nyugodtan. Az ár-érték arány nagyjából rendben van a kérdezett típusnál.

Előzmény: gjud (1447)
dvdcd Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1449
Bár én nem vagyok szakértő, de véleményem nekem is van. Szerintem ne a garanciára alapozz, ha adnak rá 3-5 évet az már bőven elég. Ezután már úgysem viszed vissza, meg úgyis majd kitalálnak valamit.
A memóriahab 8 cm-es vastagsága simán elég, HA a tömörsége (keménysége) is megfelelő. Én feküdtem már szar 10 cm-es "memóriahabba".
A szellőzésnek meg szerintem mindegyik matracnak szüksége van, tehát nem tartom egészségesnek a "teli deszkázást".
Előzmény: gjud (1447)
paljoc Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1448

 "sima pozdorja lapra kerülne"

 

Ilyen felületre rugós matracot ajánlanak a szakértők! Szivacs és társai alá ágyrács való!

Előzmény: gjud (1447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!