Keresés

Részletes keresés

kammlerr Creative Commons License 2004.08.04 0 0 299

jajj elnézést az a kutyulmány a végén táblázat volt de nem maradt mega lényeg:

 

Anico kft excel tábla Yaesu VR500 scanner bruttó 86422ft , thiecom. de rendelés: 63.558,53 +2120 posta+500 kezelési költség

 

yaesu vr5000 scanner Anico 206418ft bruttó, thiecom. de: 166.355,35 +10ezer posta +500ft kezelési költség.

 

Előzmény: kammlerr (298)
kammlerr Creative Commons License 2004.08.04 0 0 298

Kedves H4GI! Meséld el nekem hogy mi ez a tolakodó bunkó stílus, amit velem szemben alkalmazol. Mikor azt írta XANTI hogy őszerinte tilos a scanner használata, mert tiltja a törvény mikor írtam neki olyat, hogy mit károgsz meg szándékosan félrevezetel meg egyebek. Ő írt valamit az én korábbi válaszomra ami szerintem nem úgy van. Ennyi. Nem kell itt falnak menni az idegességtől, fórumozunk nem egyebet csinálunk. Nem a másik lehurrogása a cél.

Nem volt itt szándékos félrevezetés. Az árlistát, amit az Anico ktf. küld el autómatikusan kérésre, csak átfutottam. Amit az a Yaesu tudott kb. az volt amit én vettem. Vagyis picivel többet. A Yaesuk-ott drágák voltak. Ennyi. A BMW-s példád hülyeség ehhez semmi köze. Ami forgalomba kerül az nem szabadon használható, csak az ami forgalombakerül és engedély nélkül megvehető. Mert engedély nélkül megvehető a scanner és használhatod, vagy a rézgálic a kertedben, de forgalomba kerül pl.  a mittudomén tömény nikotin rovarírtó, de csak méregengedéllyel veheted meg, vagy a mittudomén milyen amatőr rádió ami szintén forgalomba kerül de nem szabadon használható mert vizsga kell hozzá meg egyebek. De mindegy ez a logikázás, kis barátod ám a tudod kid.

 

Na aki olvassa a fórumot ilyen stílusban válaszoljunk egymásnak ezentúl? Ott veszek scannert ahol olcsobb, és ez a németektől olcsobb volt.

Egyszerüen nem tudok többet írni addig amég meg nem magyarázza valaki miért ilyen stílusba ir nekem. Kinek a rossz hírét keltettem én?? Nem értem.

 

Ja kisbarátom Anico kft excel tábla Yaesu VR500 scanner bruttó 86422ft , thiecom. de rendelés:  Bitte wählen Sie eine Versandweise      Post-Standard ( Deutschland) Post-Export (EUROPE) UPS (nur Deutschland)      Bitte wählen Sie die passende MWST Kalkulation      Deutschland , Germany+ EU-Countries NON-EU-Countries  
Produktpreise   Euro 206,03   Ft 51.656,66   Versandkosten   14,50   3.635,50   MWST   32,97   8.265,25   Gesamtsumme   Euro 253,50   Ft 63.558,53  

 

63558 bruttó(!) és +2120 magyar posta+500ft kezelési költség, egy hét alatt itt van. Aztán yaesu vr5000 scanner Anico 206418ft bruttó, thiecom. de:

 

   Bitte wählen Sie eine Versandweise      Post-Standard ( Deutschland) Post-Export (EUROPE) UPS (nur Deutschland)      Bitte wählen Sie die passende MWST Kalkulation      Deutschland , Germany+ EU-Countries NON-EU-Countries  
Produktpreise   Euro 559,48   Ft 140.275,05   Versandkosten   14,50   3.635,50   MWST   89,52   22.444,12   Gesamtsumme   Euro 663,50   Ft 166.355,35  
166355 bruttó(!), és 10ezer magyar posta+500ft kezelési költség. Ugyaninen icom icr-5 cakompakk mindenestül házhoz 56300ft volt. Ez nem rossz hír keltés, csak itt volt olcsobb. Ja ez a mai napi euró árfolyamon számította ki.
Előzmény: HG4I (297)
HG4I Creative Commons License 2004.08.03 0 0 297
Ja, majd' elfelejtettem, kammler: Az is a hazugságaid közé tartozik, hogy az ANICO-nál csak YAESU szkennereket árulnak. Nem így van. Most is vab raktáron pld. ALINCO DJ-X3, de ezen kívül sok AOR-t, UNIDENt, ICOMot, YUPITERUt, sőt SLEEPTONEt, MAYCOMot is adtunk már el...... Erről is ennyit barátom!
Előzmény: kammlerr (288)
HG4I Creative Commons License 2004.08.03 0 0 296
Kedves kammler! Roppantul sajnálom, hogy tájékozatlan vagy és nem is törekszel arra, hogy megfelelően tájékozott légy. De ez a te dolgod. Az viszont nem, hogy hülyeségekkel tömöd itt a fórumtagok fejét. 1. Hivatalosan kijelentem, hogy kammler hazudik! Az ANICO kft-nél a VR-120D szkenner hivatalos ára 34.382.- Ft +ÁFA. A VR-500 69.138.- Ft + ÁFA. Az árak letölthetőek a www.anico.hu honlapról. (Egyes akciók esetén még olcsóbbak!) 2. Magyarországon pl. szkennerek forgalmazásához 2001 óta semmiféle engedélyt nem kell kérni senkitől (így az NHH-tól sem!), ha az eszköz rendelkezik CE minősítéssel, megfelelőségi nyilatkozatot adnak hozzá és bejelentették a behozatalt. Úgyhogy ez a kitételed is hibás, sőt a tisztelt nagyérdemű szándékos (?) félrevezetése. 3. Abban egyetértünk, hogy bárki vehet ilyen eszközt, ehhez nem kell engedély. 4. A használata azonban igenis kötött, lást XANTI hozzászólását, ami nagyon precíz. Vagyis ugyancsak hamis azon következtetésed, hogy ami forgalomba kerül, az szabadon használható..... Magyarázatként egy példa: mondd! Vehetsz hazánkban 735-ös BMW-t? Persze. Ez az autó akár 240-el is simán tud menni. Szabad vele közúton 240-el haladni? Persze, hogy nem! Úgyhogy ennyi a te itteni károgásodnak az igazságtartalma.....!!! Nézz magadba és ne keltsd mások rossz hírét! Másrészt nagyon örülnék, ha elénk tárnád a NHH részedre küldött tájékoztatását, amelyre hivatkoztál. Nagyon kíváncsi lennék rá..... :))) üdv: HG4I
Előzmény: kammlerr (293)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.08.01 0 0 295

Egyúj rendelet szerint trafipax-detektort is lehet használni, ill. nem tiltott. Az is egy vevőkészülék.

Az USA-ban pedig a kezdetek óta törvény, hogy a rádiójeleket, függetlenül annak céljától és a sugárzó személyétől, bárki foghatja, ha van hozzá technikája.

És ezzel talán nem is kicsit a technika fejlődését segitik elő, a szabadságjogokról nem is beszélve.

Az adás "beledumálás" teljesen más tészta.

kammlerr Creative Commons License 2004.08.01 0 0 294
No kár ezen vitázni megkérdem az NHH-t emailban
Előzmény: kammlerr (293)
kammlerr Creative Commons License 2004.08.01 0 0 293

Ha tiltott a szkennelés akkor nem is hozható kereskedelmi forgalomba szkenner. A dobozon: intended country of use: ger, aut, gbr, irl, ned, bel, lux, esp, por, ita, gre, swe, den, fin, kivétel fra, sui, nor

A Nemzeti Hírközlési Hatóság engedélyez minden ilyet vagy nem, forgalombahozták megfelel a magyarországi követelményeknek, használható. Ennyi. Scannert bárki vehet engedély nélkül.

SZATA Creative Commons License 2004.08.01 0 0 292

De persze nem csak pilóta vagy növendék tud venni szkennert

Előzmény: Törölt nick (291)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.01 0 0 291

Hello!

 

Persze ha pilóta vagy növendék vagy, az ATIS adása neked sugárzott KÖZLEMÉNY.

 

Tóni

Előzmény: SZATA (290)
SZATA Creative Commons License 2004.08.01 0 0 290

Sziasztok!

 

Ezen a svájci honlapon az volt írva úgymond figyelmeztetésként, hogy egész Svájc teljes területén tilos a scannelés. Tényleg furcsa hogy Mo-n vehetsz olyan dolgot, amit rendeltetésszerűen használva szabálysértést követsz el.

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.01 0 0 289

Hello KAMMLER,

 

Sajnos rosszul tudod. Magyarországon tételesen TILTJA a törvény. Még az Orbán-Torgyán időkben született rendelet : 2/2001 MeHVM rendelet 29§/1/b.

Az más kérdés, hogy büntetőszankciókat nem állít mögé.

Olvasd el, hihetetlen de le van írva.

Azt meg, hogy ki tartja be, az más kérdés. (Kereskedő, felhasználó) 

Szia  Tóni

Előzmény: kammlerr (288)
kammlerr Creative Commons License 2004.08.01 0 0 288

Elfeledtem a jelszavam :( 

 

Magyarországon és a legtöbb helyen legális a scanner, vehetsz is pl. Anico kft. Ott Yaesu-k vannak csak drágák, 70ezertől kezdődik. Én Németországból rendeltem EU van így vám se volt. A különbség annyi, hogy pl az enyémet lehet hangolni 155 khz-től 1309,999 Mhz-ig, ugyanakkor az amerikai verzióból ki van tiltva a 800-900 Mhz-es sáv. asszem vannak még analóg telefonjaik, azért. Nálunk nem lett volna értelme ezt tiltani ugyse hallasz semmit se ott. Egyszerüen átugorja azt a tartományt. A francia verzióból még több sáv ki van tiltva. A megszerzett, tudomásodra jutott információt nem adhatod tovább. Ennyi. Ami a svájci repteret illeti; ha amugy törvényileg nem tiltják meg náluk a repsáv hallgatását az a reptér annyit tehetett hogy megtiltotta a repülőtér területén a scannelést. Azon kívül a másik utcábol hallgathatod azt nem tilthatja meg.

Előzmény: Törölt nick (287)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.01 0 0 287

Szia SZATA,

 

Elvileg, a törvény szerint nem hallgathatsz nem neked (mindenkinek) szóló rádióadást. Tehát csak műsorszóró adókat szabad venni. Régen hallgatni szabad volt, csak a megszerzett infot nem használhattad és nem adhattad tovább.

Annyi értelme van, hogy olyan infokat, amit nem tesznek közzé nyilvánosan, azt nem véletlenül nem teszik közzé. Senkinek semmi köze hozzá, hogy kihez miért megy a rendőr ki hajnali 3-kor, vagy kinek milyen betegsége van, mikor a mentő érte megy.

Egy munkacsatornán folyó beszélgetés olyan, mint egy telefonbeszélgetés. Konkrét személynek konkrét, célzott információ közlése folyik, nem a nyilvánosság vagy kívülálló számára.

Mégha az info megszerzésének meg is vannak a technikai eszközei. Egy nem nekem szóló levelet akkor sem olvashatok el, ha azt nem titkosírással írták. Ha azt kiszögezik a templom falára akkor viszont a közzétevőé a felelősség.

Persze elég megnézni egy bulvár ujságot, hogy tudjad, milyen eszközökkel szerzik híreiket. Meg mint tudjuk lopni sem szabad.

 

Szia  Tóni 

Előzmény: SZATA (286)
SZATA Creative Commons License 2004.07.31 0 0 286

Sziasztok!

 

Magyarországon legális a scannerrel való hallgatózás? Egy Svájci reptér honlapján olvastam, hogy ott tilos. Nem tudom mi értelme van letiltani. Talán repgép biztonsági okokból? Mindenesetre furcsállom a dolgot.

 

 

kammler Creative Commons License 2004.07.17 0 0 285
helo, tudom lehet 600-an kérdezték már de a máv meg rendörség milyen frekiken megy? szereztem egy icom-icr5 scannert, szerintetek elfogadható?
HG4I Creative Commons License 2004.07.13 0 0 284
Druszám! Híjjá' föl, elmondom az összeset. Mh.: (1) 329-4089 üdv: HG4I
Előzmény: schlumberger (283)
schlumberger Creative Commons License 2004.07.12 0 0 283

 A kérdésem igazából arra vontakozik, hogy ki használt trönkölt rendszereket M.o.-n.

 

Pl. a balatoni vízimentők legalább három frekivel a 400 megás sávban.

Előzmény: pack40 (276)
QNH1013 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 282

Hello Mindenkinek,

a korlátolt látásmódú QNH1013, vagy amit akartok ...

   az elôbb láttam egy linket a párhuzamos "Légiirányítók" topikban légi frekveciákról.

 

http://www.nhh.hu/menu2/m2_6/legi_frekv/hat_frekv_jegyzek.pdf

 

Most akkor ez a 4.000HUF-nak hányad részét fedi le, üdv Ladának is.

Stripline Creative Commons License 2004.07.07 0 0 281
Az előzőhöz: stripline@freemail.hu
Stripline Creative Commons License 2004.07.07 0 0 280

OFF

Kedves phoenixT ! Konkrét GHz tárgyban szakmai tanácsot kérnék Tőled, akár üzleti alapon /project/. Ha benne vagy, légyszi dobj egy email-t.

Üdv: S

ON

Üdvözlöm a topictársakat!  MI a véleményetek az UNIDEN BC60XLT-ről? Pont a repsávot sajnos nem tudja. Honnan lehetne mod-ot vagy kapcsolási rajzot találni, hogy tudja?

 

pather Creative Commons License 2004.07.06 0 0 279
köszi!

jelentkezem...

pather
Előzmény: HG4I (278)
HG4I Creative Commons License 2004.07.05 0 0 278
Ajánlom magunkat :) (1) 329-4089 üdv: HG4I
Előzmény: pather (272)
phoenixT Creative Commons License 2004.07.05 0 0 277

pack40,

irtam egy hosszabb valaszt, de sajna, a szerver lenyelte, meg eccer biztik nem fogalmazom ujra, szoval, roviden : nemtom' h miben segithetek ( ironiadat felreteve)

Sajnalom, hogy kozbekotyogasom kioktatasnak? tunhetett, semmikepp sem annak szantam.

PS : idestove jo 30 eve foglalkozom mikrohullamu kutyukkel, otthon is, kepzeld, csak ugy, hobbibol, igaz, hogy van egy sajat, 40 GHz-es spektrumanalizatorom.....a tobbit a fantaziadra bizom...

Udv mindenkinek, no more comment, I swear...bye... 

Előzmény: pack40 (271)
pack40 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 276
Félreértettél nincs benne semmi ironia, inkább elismerés. Mert hogy én nem értek a trönkölt rendszerekhez, viszont a hozzászólásodból úgy tűnik te igen - végre valaki. Sorry lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A kérdésem igazából arra vontakozik, hogy ki használt trönkölt rendszereket M.o.-n. Akikről én olvastam/hallottam azok ahogy említettem a BRFK, BKV, ELMŰ de mivel nem értek hozzá ezért nem tudom pontosan. Már rég érdekel a dolog de a neten nagyon kevés információ van fennt. Mégegyszer sorry.
Előzmény: phoenixT (275)
phoenixT Creative Commons License 2004.07.05 0 0 275

pack40,

(iróniádat zsebrevágva), igazán nem tudom, mihez köll a segitségem, megfogalmaznád a kérdésedet?

Zoli1,

Ahhoz, hogy belehallgass egy modern, kódolt analóg rendszerbe, egy vérbeli szakinak is komoly kihivást jelent, egy nylonscannrrel pedig szinte lehetetlen, különösen egy zsúfolt, városi környezetben..nn., a saját antennája nem elég, ha pedig külső antennát kapcsolsz rá, egy közeli erős adó. pl. FM, v AM műsorszóró,  GSM átjátszó egyszerűen megfojtja a hangolt bemeneti sávszűrő nélküli szerencsétlen kütyüt..

Az ilyen célra sokkal megfelelőbb egy ún. dedikált scanner, ami csak bizonyos sávokat tud, de azokat jól...( persze, h megfelelő antenna is köll hezzá...) ezek nem is olyan drágák....nem célravezető a szélessávú pl. Alinco DJX-2000E, ( ami egy közönséges, vásári ..gizmo.., megtévesztően profi kinézetű skatulában)

1300 MHz-en felül nincs mit hallani, ált. digitális infoközlés-továbbitás van...

Nézz utána a www.thiecom.de weboldalon, a választék óriási, talán a legnagyobb az egész neten....

Fijúk, sajnálnám, ha bárki si okoskodásnak, v netántán kioktatásnak venné megjegyzéseimet...idestova több, mint 30 éve jáccadozok különféle ...kütyükkel, sajna, bővebbet nem irhatok....

Még vmi : egy ún. antenna-tuner nagyon sokat segithet.....aki nem ért hezzá, keressen meg egy rádijóamatőrt, mondja el, milyen sáv érdekli...stb....

dedikált (portable, azaz hordozható) antennát, az érdekelt sávra lehet rendelni...

NNNNNAAAAA, megint sokat szövegeltem........ 

Előzmény: pack40 (271)
Zo1i Creative Commons License 2004.07.04 0 0 274

Tisztelt Tagok! Teljesen tanácstalan vagyok scanner ügyben, 2 évig boldog tulajdonosa voltam egy ALINCO DJ-X3 nak. A saját antennájával egy kicsit érzéketlen volt, de egyébként elégedett voltam vele. Szeretnék egy fokozatot előre lépni a scannerek terén, de mintha nem lenne jobb készülék ebben a kategóriában. Kezdem bánni, hogy túladtam rajta ...

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 273

Hali! Ez csak egy proba az uj forumba.

Bocsi.

pather Creative Commons License 2004.07.04 0 0 272
kissé off:
Megbízható YAESU szerelőt keresek.
VXA-100 reprádió billentyűzet cserére (kiszakadt a 0 billentyű)

köszi pather
pack40 Creative Commons License 2004.07.02 0 0 271
phoenixT tanúlt topictárs, Remélem tudsz segíteni, M.o.-n akad olyan felhasználó/szervezet ami ezen trönkölt rendszerek valamelyikét használja beszéd forgalomra: Motorola (I vagy II) EDACS LTR E.F. Johnson Amiről én hallottam az BRFK, BKV, ELMÜ de sajnos nem értek hozzá így nem tudom.
Előzmény: phoenixT (270)
phoenixT Creative Commons License 2004.07.01 0 0 270

Hmmmmmmmm, ne tévesszétek össze a gsm platformot a mezei, analóg rádiókkal, amiket tényleg le lehet hallgatni ( persze ezeket is csak akkor, ha nincsenek ellátva nagysebességű ugrókódos scramblerrel)...Európában már analóg trunk-rádió rendszer, ill. ilyen alapú mobiltelef. szolgáltatás már csak elvétve akad....

Ha neked sikerül a GSM A5 (stb) kódját visszafejteni, akkor.....meggazdagodhacc, vagy sittre kerülsz...nem sok embernek sikerült ez eddig ezen a planétán....

Ha a CDMA kódot megfejted, akkor hivatalosan is 5 millió USD ütheti a markodat....

(Mo-n nincs CDMA rendszerű mobiltelef szolgáltatás....)

Egyébként az emlitett GSM interceptor kormányzati szintű végfelhasználó esetén kb. 200 ezer USD, a neten közölt árak....a sokpénzű balfácánoknak szólnak...

( a hardver része kb. 5000 usd, a többi soft), nnnnnna, igen sokat szövegeltem , még kikapok.....

Még vmi nagyon lényeges: egy jó , kültéri antenna olcsó scannerel ( persze, ki kell vágni a műsorszóró FM sávot) többet produkál, mint egy szobaantennás, méregdrága kütyü...

Előzmény: Zo1i (265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!