Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 2023.07.12 -1 0 270698

Itt mifelénk szokott lenni egyes területeken, de ennyit mint most van még sosem láttam. Most egész mezők voltak idén.

Előzmény: CBNora (270697)
CBNora Creative Commons License 2023.07.12 0 0 270697

Igen, kertészeti nekem is van, elég jól szaporodik is magról.

A természetben nem túl gyakori, kevés helyen találkoztam vele.

Előzmény: tucsok13 (270696)
tucsok13 Creative Commons License 2023.07.12 -1 0 270696

Jogos, ezt nem tudtam - nálunk a kertben is van, lehet kapni kertészetben, sok éve ültettem, ezért nem volt meg a dolog.  

Előzmény: CBNora (270695)
CBNora Creative Commons License 2023.07.12 0 0 270695

A bunkós hagyma védett!

Előzmény: tucsok13 (270694)
tucsok13 Creative Commons License 2023.07.12 -1 0 270694

Nálunk itt Érd Fenyves-Parkvárosban (nem vagyunk messze Dél-Budától, oda jár a gyerekem suliba) idén rengeteg vadvirág volt, sőt még van is. Ennyi nem szokott lenni, mint idén, most brutálisan sok volt, és még nem is minden nyílt el.

Én a vasvirágot ajánlanám, azt ha most leszeded is kibírja jövő évig :-) https://hu.wikipedia.org/wiki/Vasvir%C3%A1g

Az Esztergályos utca feletti részen, a "levendulásban" most rengeteg van. Ennyi nem szokott azért lenni, de a lelőhelyeket általában tudom, minden nap kinn vagyok a kutyával. Ha aktuális lesz, írj és szétnézek. Ez itt a senki földje, lehet szedni bármennyit. (van levendula is bőséggel)

A képek június végén készültek, akkor még a bunkós hagyma is virított, amit leszedtünk, nem fakult ki, de ami a tövén maradt az már tönkrement azóta. 

(a képen nem én vagyok, anyám a kutyámmal)

Előzmény: szentimrei.agnes (270688)
milrose Creative Commons License 2023.07.12 0 0 270693

Nem fehérek, liliomok:)

 

CBNora Creative Commons License 2023.07.11 0 1 270692

Én ezt nem tartom túl jó ötletnek. 

Nehéz előre kiszámítani, hogy az adott időpontban éppen mi fog virágozni, és miből lesz sok. Ha vannak is virágok, nem illik túlságosan letarolni egy vadvirágos rétet. Persze ez az egész dolog nagyban függ attól is, hány csokor lesz és mekkora, 3-4 csokrot még valószínűleg össze lehet szedni, de nem tudod előre, mit is fogsz találni.

Jobb lenne megbeszélni valakivel, akinek nagy kertje van, hogy ültessen szedhető virágokat. Egynyári szarkalábat, búzavirágot, talán a pillangóvirág is nyílhat már akkor. Kiegészítésnek cickafarkot valószínűleg találsz, az tartós is lesz, ill. akárhol szedhetsz, nem kell nagyon előre leszedni. A csokorba tehetsz gyomként növő, de mutatós füveket, Bromus mollist vagy Bromus sterilist például (vagy valami hasonlót, ezek a fajok lehet, hogy addigra elszáradnak), ezek könnyebben elérhetők, mint a gabonakalászok, így lesz egy kis vadvirágos jellege a csokroknak.

 

Előzmény: szentimrei.agnes (270688)
eperjeske Creative Commons License 2023.07.11 0 0 270691

Kedves Ágnes, nekem ugyan virágkötészet a hobbim, de nem igazán tudok neked segíteni, jó ötlettel szolgálni. Ahogyan írod, május végén/június elején van sok vadvirág (pipacs, szarkaláb, margaréta), szép csokrokat lehet belőlük kötni, és csak részben igaz, hogy gyorsan megadják magukat a vázában. Csatolok két idei fotót, ezeket a virágokat május 29-én szedtük, és egészen jól bírták a vázában, még a pipacs is kitartott vagy két napig. De június végén nincs ilyen szép és tömeges virágzás. 

A kék virág, amiről itt szó esett, talán a búzavirág lehet, vagy inkább lehetett. Mert a vadon élő változatát az általam ismert alföldi vidékeken már régen kipusztította a nagyüzemi növényvédelem. A piacon a kerti változatát lehet megvenni, ami ugyanolyan szép. Lásd erről is egy kis fotót, ahol árpakalászokkal kötöttem össze a virágot. Ebben az időben (jún. 1. volt) már szépek voltak a kalászok.

Ami a helyszínt illeti, én sokáig laktam Pesterzsébeten, ott azért ha kimentünk déli irányban, meg Soroksár felé, voltak anno olyan rétek, ahol lehetett virágokat szedni, legfeljebb tényleg nem olyan mutatósakat, mint a május végieg/június elejeiek. 

 

Előzmény: szentimrei.agnes (270688)
Magdi60 Creative Commons License 2023.07.11 0 0 270690

Nehéz ügy. A vadvirágok egyáltalán nem bírják vázában. Már egy óra múlva lekonyulnak. Június végére meg már el is virágzik a pipacs, bakszakáll, meg az a kétféle kék virág nem jut eszembe a neve. Ami június végén virágzik, az a búzavirág. Szerintem venni kell színes búzavirág magot, és az pont június végén fog virágozni. 

 

Előzmény: szentimrei.agnes (270688)
sza_attila Creative Commons License 2023.07.11 0 0 270689

Meg kell valahogy oldani a rét locsolását... 

Előzmény: szentimrei.agnes (270688)
szentimrei.agnes Creative Commons License 2023.07.11 0 0 270688

tehát a kérdés:

jövő június végén lesz az egyik lányom esküvője, vadvirágcsokrokat szeretne az asztalokra, én nyertem meg a feladatot, örömmel vállaltam. Ez a próbaév, és aggódom. Májusban/juni elején mindenhol ezer vadvirág van, csodaszép csokrokat lehetne kötni belőlük. Hó közepén már alig akad, hó végére szinte semmi. Ahol itt a környéken vadvirágos rét volt, most kiégett, gazos puszta.

Van olyan vadvirág, ami szedhető, 1-2napig vödörben tárolható ilyenkor? A kertben is szinte semmi ebben a hőségben, max. kokárdavirág, levendula.

Délpest a lokáció, ezen a száraz környéken tudok szedni, hegyekben nem...

sza_attila Creative Commons License 2023.07.10 0 0 270687
beetee Creative Commons License 2023.07.10 0 0 270686

mi a fene az alany? 

az a gumószerű valami. amiből 3 pálcika van összefolpackozva...

 

van a videó végén is valami hasonló, de elég extrém, hogy látszólag különböző fajok vannak összeoltogatva... vannak kompatibilitási felvetéseim.

 

ez a fordított hasított ékoltás szerintem nem szakirodalom szerinti, ráadásul pont nem találta el az alany és a nemes méretezését, csak a fél oldalán jó az illesztés. 

pluszt, hogy 25 nap alatt hajtson egy oltás 15+ nem kicsi levelet, az eléggé elhitelteleníti az egészet.

Előzmény: Törölt nick (270685)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.10 0 0 270685
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.10 0 0 270684
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270683

Elképzeltem alá még egy kis meditációs zenét, és tökéletes az idill.

:-)

Előzmény: sza_attila (270682)
sza_attila Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270682

Vasárnapi idill, avagy kinn, padon :)

 

(130) Vasárnapi idill - YouTube

55judit Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270681

Nagyon cukik. Az egyik még a farkát is beáztatta.😀

Előzmény: CBNora (270680)
CBNora Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270680

Ugye milyen aranyosak?

Az autónk garázsban van, úgyhogy lehet felhőtlenül örülni nekik.

Aki esetleg nem látta: vadkamerás felvétel, két növendék nyest tevékenykedik rajta a komposztkupacunk körül.

Előzmény: 55judit (270679)
55judit Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270679

Oké. Egy fokkal szelídebb.😀

Tetszett az új videód!

Előzmény: CBNora (270678)
CBNora Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270678

Dehogy, ázsiai márványospoloska. Amire írta Ezüstkárász, hogy nem az.

Előzmény: 55judit (270677)
55judit Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270677

Micsoda? Kullancs? Én még csak nagyon pici feketével találkoztam, de olyannal sokszor. Annyira pici kiszedni se lehet semmivel, megfoghatatlan, csak kikaparni lehet a bőrből. Van hogy húsig kaparom magam mire elválik tőlem. Nagyot a cicában szoktam találni.

Előzmény: CBNora (270676)
CBNora Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270676

De, ez az. Ilyen az első stádiumú lárva.

Előzmény: Törölt nick (270675)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270675

Te jó ég!

Nem tudom mi ez, de nem néz ki túl jól.

Biztos nem az, de úgy néz ki, mint egy kövér kullancs,

ami jól megszívta magát.

Láttam már én is ilyen bogarat a kertben mi lehet ez?

Előzmény: Imrehajcsi (270667)
Didergő Király Creative Commons License 2023.07.09 0 0 270674

attila! úgynevezett "elegáns", "visszafogott". és az a durva, hogy ezen még látszik is az igyekezet. a fehér folt a fa töve körül, ami természetesen egy kancsóból van "kiöntve"... elképzelem, hogy mennyire elégedett lehetett magával az elkövető, miután végzett a munkával. fűnyírás egy életre letudva.

 

egyébként a sok szörnyűség ellenére én úgy érzem, hogy valami azért kezd megmozdulni az emberekben. ha átmegyek a kertvárosi részeken, mindenhol levendula illatot érzek. nem mintha a levendula lenne a non plus ultra, és egyébként legtöbb esetben itt véget is ér a fantázia, de sokan próbálkoznak a saját szintjükön. persze ahhoz képest, hogy két kattintásra van mindenki attól, hogy mindenféle kertcsodákat lásson, nagyon lassú a fejlődés. viszont lehet, hogy túl optimista vagyok, de szerintem egy robbanás előtt állunk, és 5 éven belül fénykép és bizonyos paraméterek megadásával a mesterséges intelligencia olyan kertet fog tervezni bárkinek ingyen, hogy csak a legigénytelenebb ember fog tudni ellenállni, hogy megvalósítsa. jönnek a fiatalok, sokkal igényesebbek, ambiciózusabbak, majd ők.

ami tetszik még, hogy az eddig lehányt, gazos, ocsmány kisebb falvakban is szép beültetéseket látni egy-egy közterületen, zöld járdaszigeten stb. valami rémlik, hogy kormányrendelet írja elő nem régóta, hogy kell, hogy legyen felelőse annak, hogy kinézzenek valahogy a települések. és nem csak arról van szó, hogy le legyen vágva a gaz. látszik, hogy hozzáértő tervezi meg a beültetést. 

Imrehajcsi Creative Commons License 2023.07.08 0 0 270673

Közben meglett: ázsiai márványospoloska.

Előzmény: Imrehajcsi (270667)
sza_attila Creative Commons License 2023.07.08 0 0 270672

Sosem próbáltam vízbe, mivel ezek nem szeretik a vizet. Próbáld ki. 

Előzmény: szentimrei.agnes (270671)
szentimrei.agnes Creative Commons License 2023.07.07 0 0 270671

Hogy igénytelen és szárazságtűrő, azt tudom és örülök neki, főleg hogy egy kertész is megerősítette:)) (azért a gaz az sértés nekik).

Földbe dugványozásról mondanál bővebben? Cserépbe, egyesével a szokványos dugványozásmódon? Ezzel az a baj, hogy nem vagyok minden nap itthon hogy locsoljam őket, ez őszi-tavaszi időben nem lenne gond, de a harmincakárhány fokos nyárban lehet hogy az. Hormonom nincs, eddig nem is kellett semmihez, igaz nem a rekkenő hőségben dugványoztam, de hát ezek a kis cuccok most kerültek hozzám...:)

Vízben gyökereztetés játszhat?

 

 

Előzmény: sza_attila (270670)
sza_attila Creative Commons License 2023.07.07 0 0 270670

Délvirágot és varjúhájat földbe dugványozok gyökereztető hormon segítségével 100%-os eredéssel. Szerintem hormon nélkül is menne, ezek nagyon igénytelen és szárazságtűrő gazok. 

Előzmény: szentimrei.agnes (270669)
szentimrei.agnes Creative Commons License 2023.07.07 0 0 270669

Délvirág: tőosztás nem játszik, egy idén beültetett sziklakert kövekre nőtt részeiből kaptam lemetszett darabkákat, ezekkel kéne eredményre jutnom. Valahogy úgy érzem, a szárazkert lesz a jövő.

Varjúháj: ez a bordó olyan, mint a pompás varjúháj, egytövű, nem az a mindenhová tarackoló fajta. Én egyébként szeretem  a terjedőket is, jó talajtakarók, bírják a szárazságot:)

Előzmény: Didergő Király (270661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!