Keresés

Részletes keresés

cssz74 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 94

Én szeretem ezeket a pest közeli kis településeket, amikor óckodnak a forgalomtól...ami normálisan zajvédő falak, dombok közt menne...ráadásul a leggazdaságossabb 90 km/h körül, amikor a legkissebb az adott jármű szennyezése.

Az viszont nem zavarja őket, hogy a tőlük sokkal többen lévő pestiek, akik mondjuk a szentendrein, vácin, kerepesin, üllőin, gyálin, sőt a hungárián laknak, azok őket "kerülgetik és szagolják" amikor bejön dolgozni, vásárolni, szórakozni...

mellesleg hajrá tetű "levegősök", most milyen jó a pilisvörösváriaknak, jenőieknek, hohy nem elkerüli őket 300-800m-re 90-el a forgalom(lehető legkissebb szennyezéssel), hanem a főútjaikon araszol, hogy gyalogosan sem lehet keresztezni, nem hogy babakocsival...

Előzmény: alibi-man (89)
cssz74 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 93

Hááát, nem tudom, tennének-e ekkora kerülőt, szerintem csak azok mennének arra addig, míg át nem adják a hidat. Addig inkább a hungárián maradnak.

De ez az én véleményem...

Előzmény: nefes (92)
nefes Creative Commons License 2008.08.27 0 0 92
"úgy tűnik 1xre lesz átadva az M0K az ÉM0híddal..."

az jó, mert egyébként kíváncsi lettem volna hogy hogyan alakul az m3 bevezető szakaszon a forgalom.
persze így is lehet majd aggódni
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 91

mán az is baj, hogy neked is hagytam javítani valót? :-))

Előzmény: Rooger Preed (90)
Rooger Preed Creative Commons License 2008.08.27 0 0 90
Laci, Laci...

"Várhatóan szeptember közepén adják át a forgalomnak az M5-t az M3-sal összekötő, Budapestet elkerülő M0-ás körgyűrű keleti szektorát, a 26 és fél kilométeres útszakasz műszaki átadása most zajlik"
Előzmény: Törölt nick (88)
alibi-man Creative Commons License 2008.08.27 0 0 89
Szasztok,

Kialakult bennem egy gyanú az északi és nyugati résszel kapcsolatban. Ugye (korábban) egyfolytában arról lehetett hallani, hogy miért is nem lehet megépíteni a nyugati szakaszt - zöldek és települések a legkülönbözőbb kifogásokat támasztották.

SZVSZ az a koncepció, hogy átadják az északi szakaszt, és emiatt brutális forgalom fog a környező településekre zúdulni. Ezután beindul a visitozás, hogy jaj-jaj építsék már meg gyorsan a hiányzó szakaszt, mert szétesnek a házak, stb.

Vagy csak üldözési mániám van ezzel az összeesküvés elmélettel?
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 88

Szeptember közepén átadják az M0-ás keleti szektorát

csak néhány "apró" hiba van a cikkben:

a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Zrt. sajtóreferense, Fazakas Orsolya elmondta, hogy az új útszakasz az Európai Unió Kohéziós Alapjának finanszírozásával 284 millió euróból valósul meg.

az a 284M jó lesz 183M-nek is, de egy hüjepicsa sajtóreferenciásnak mé kéne ezt pontosan tudni...

Az új útszakaszon a kivitelezők 12 felüljárós csomópontot alakítottak ki...

monnyuk én csak 9et számoltam össze....

(a hivatalos neve meg: "különszintű" csp., de egy hüjepicsa sajtóreferenciásnak mé kéne ezt pontosan tudni...)

Az útszakaszt egyes helyeken természetvédelmi megfontolásból védőkerítéssel vették körül...

nem, a vadvédő kerítés elsősorban nem a vadat védi, hanem az autósokat... de egy hüjepicsa sajtóreferenciásnak mé kéne ezt pontosan tudni...

a lakott települések közelében pedig zajmentesítő falak, illetve zajárnyékoló dombok épültek...

na és a LAKATLAN települések közelébe mi épült? :-))

(most vagy latott területek, vagy települések, de a kettő együtt kicsit sokk)

09.13án ÉM0 híd átadási banzáj

úgy tűnik 1xre lesz átadva az M0K az ÉM0híddal...

cssz74 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 87
cssz74 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 86
Hogy "állunk"? Mikor lesz szalag vágás? Mert állítólag 10 nap van a műszaki átadásig, legalább is az utolsó kiírás szerint, és nem tudom mikor lehet rajta végig kocsizni, mert ma is kerezteztem 2x, de nem tűnt annak, hogy 30 napon belül meglenne... :(
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 85

hát nem is a "neöntsünk szart és mérget a folyókba" és a "rakjunk füstszűrőt az erőművekre" javaslatokat soroltam a "fasság" címszó alá... :-)

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 84
Maga a környezetvédelem nem hülyeség csak ahogy felhasználják ezt a varázsigét indoklásképpen az már az. Én két fő irányzatot figyeltem meg: faszságok kimagyarázása és pénzbeszedés.
Csengő Zoltán Creative Commons License 2008.08.08 0 0 83

Azért ez durva, megvan róla a véleményem.

Előzmény: cssz74 (79)
pista 60 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 82

Én már nyagyon várom, hogy elkészüljön az  M 0 és a hozzávezető út. Pestről a kűlső kerületekből nem kell az Árpádhídra visszamenve kerűlni, ha Szentendrei dunakanyar felé szeretnénk elmenni. Szorítok, hogy az aug. végi határidőt tartani tudják. Persze annak is örülnék, ha az M 0 körgyűrűre vezető utakat is mielőbb korszerűsítenék, mert pl. a Rákospalotai határúti szakaszon jelenleg nem sok mocorgást látni ez ügyben. (Valaki írta, hogy tev szerint jó 5 év mulva lesz meg)

Persze most örüljünk az átadásra kerülő új hídnak, meg az M 0 újabb szakaszának!

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.31 0 0 81

ha a szigeti települések megközelíthetőségét nézzük, akkor egyértelműen a szigeti lehajtó lett volna a legjobb és leggazdaságosabb megoldás...

(a környezetvédelmi kifogások egyértelmű fasságok, mint a környezetvédelmi kifogások többsége...)

azonban 2 probléma is van a lehajtóval:

1. túlzottan is javítaná a szigeti települések megközelíthetőségét, így oda igen intenzív kiköltözés indulna meg, és a 2e-es falvakból hamarosan 20e-es kisvárosok lennének...

(persze ez a szuburbanizáció a monostoriak által követelt kishíd esetén is könnyen bekövetkezne, épp ezért egyes vélemények szerint a kishídra sincs szükség...)

2. ez a lehajtó baromi jó elkerülést biztosítana a szigeten és a tahi hídon keresztül a szentendre-leányfalu-tahitótfalu triónak, így jelentős átmenőforgalom keletkezne a szigeten, ami nem túl jó...

(ezt persze ki lehetne védeni a váci híd megépítésével, hisz akkor az M2-n keresztül is elérhető lenne a dunakanyar...)

Előzmény: pista 60 (80)
pista 60 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 80
Való igaz, hogy ha végre valahára kész lesz az M 0 híd azt azonnal használni kell. Főleg, hogy a többi pesti hidat is elkezdik felújítani. Másrészt valóban nem érthető, hogy miért nem úgy terveték az M 0 hídját, hogy a Szentendrei szigettel is legyen összeköttetése. (L. Margit híd-Margit sziget) Tudom ott vannak a kutak, de vannak okos mérnökeink. (ezt nem viccnek szántam, tényleg így gondolom). Lényegében most egy ekkora több településes szigetet komppal, vagy nagy kerülővel lehet  csak megközelíteni, ami tényleg vicc. (rossz-vicc)...
Előzmény: cssz74 (78)
cssz74 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 79
cssz74 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 78
Arról most mit tudni, hogy szigetmonostor megakadájozza jogilag a híd átadását, mert nem kapták meg a kis hídjukat? Ha igaz, akkor azokat mind a dunába kéne folytani...
Rooger Preed Creative Commons License 2008.07.21 0 0 77
M6 bevezetőjén is ez van. Helyenként még földmunka folyik, de néhány egyéb részen már felfestés, korlátszerelés megy.
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.21 0 0 76

Azért nehezen hiszem, hogy 2 hónapon belül elkészül.

á, simán meglesznek...

már festenek, aszfaltoznak... aztán még a lámpák, burkolati jelek, táblák és kész is...

Előzmény: pista 60 (73)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.21 0 0 75

szerintem ezt senki nem tudja... :-)

amúgy hivatalosan 08.31.

Előzmény: flyboys (74)
flyboys Creative Commons License 2008.07.21 0 0 74
Sziasztok!

Tudja valaki az M0 keleti szektorának (4-es út-M3 közötti) pontos átadási dátumát?
pista 60 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 73
Szóval épülget rendesen az M 0 híd. Pár napja "alulról" meglestem. Azért nehezen hiszem, hogy 2 hónapon belül elkészül. Én azért szorítok, hogy meglegyen. Mi a tervezett átadási határidő???
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.08 0 0 72
hát ajánlom, mert ha átveszik hanem, én 09.01-én megyek... :-))
Előzmény: cssz74 (71)
cssz74 Creative Commons License 2008.07.08 0 0 71
tudni valami újat? meglesz a híd hatósági átvétele augusztusban?
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.05 0 0 70

kérdezz rá az útépítős topicban, ott talán hallottak felőle...

(egyelőre még az M0 csp bekötése sem épül, úgyhogy biztos nem egy top prioritású project...)

Előzmény: pista 60 (68)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.05 0 0 69

Én eléggé szkeptikus vagyok az északi szakasszal kapcsolatban, már bocsánatot kérek...

mármint a 11-10 közötti részével kapcsolatban?

(merthogy az M3-11 közötti része 2 hónapon bévül kész... :-)

Előzmény: Csengő Zoltán (66)
pista 60 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 68

A Rákospalotai határút keskeny, most is igen forgalmas. Nincsenek rajta jelzőlámpák, se körforgalmi megoldások. (Elkelne a Szentmihályi úton és a Késmárk utcánál is) 

Aztán hogyan tovább? Zugló felé, vagy a Pálya utcai lakótelep előtt halad a forgalom?

Ez utóbbi már jelenleg is túlterhelt. A lakótelep parkolója  negyed méterre van az úttól, kitolatni életveszély... Átmenni rajta gyalogosan pláne...

KI ISMERI A TERVEKET?

pista 60 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 67
Az M-0 és a  Rákospalotai Határút városba vezető része érdekelne. Hogyan tovább befelé?
Csengő Zoltán Creative Commons License 2008.07.04 0 0 66
Én eléggé szkeptikus vagyok az északi szakasszal kapcsolatban, már bocsánatot kérek.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.21 0 0 65

LUXUS??? milyen szempontból lenne luxus?

merthogy pilisvörösvárnál 20e Ej/n az ÁNF, míg a 6os-on paksnál 10e Ej/n.

utóbbi helyen meg ap. épül.

(persze mi tékozló kódisok vagyunk, úgyhogy naccerűen csinájjuk...)

Előzmény: cssz74 (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!