Keresés

Részletes keresés

9:3 Creative Commons License 2023.11.19 0 0 228562

Én 45 vagyok. A 20 jobban tetszett, de valami azt súgja, hogy ez közelebb áll a valósághoz :)

Előzmény: Spenót (228505)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228561

Köszönöm fiúk!

Mint kiderült a linkelt oldalhoz tartozó 2 app fent van a telefon, ezért láthatta a Tacx Traning app eszköz kezelő az ANT+ csatornáját annak amit BT csatornán csatlakoztatni is tudott.

Sajnos az Elite Alesio görgőm nincs a támogatott eszközök között és a Polar HR és a Bontager speed/cadence szenzor sem. 

Ami érdekes az Elite görgőt a telefon BT csatornán látja, de eddig egyik virtuális bringás app sem látta sem BT sem ANT+ csatornán.

Pedig watt saccolója is van és ideális lenne virtuális bringás appokhoz.

 

Próbáltam egyéb ANT+ appok telepítésével, a HR és a Bontager speed szenzor néha adatot is küldött, de az Elite görgőmet egyik alkalommal sem látta az Tranin app.

Szerencsére a Garminhoz csatlakozik a görgő, így maradok majd  a görgőzés közbeni film nézésnél. 

Előzmény: Concise (228559)
Concise Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228560

A "dong" helyesen "dongle".

Előzmény: Concise (228557)
Concise Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228559

Spenót válaszát megerősítve, itt szerintem megtalálod a telefonodnak megfelelő megoldást, választ: https://www.thisisant.com/consumer/ant-101/ant-in-phones

Előzmény: Ati_66 (228554)
Spenót Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228558

Asszem, ezek közül használtam valamelyiket. Lehet, hogy 2 is kellett, de már tényleg nem emlékszem pontosan.

Előzmény: Concise (228557)
Concise Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228557

Lehet, hogy így van, de akkor nagyot változott a világ, mert régebben ANT+ dong-ot kellett venni ahhoz, hogy egy Samsung vagy Apple telefonra akár csak adatot tölts át  egy olyan Garminról, ami ANT+-on szórta az adást, ld 310XT, 910XT stb. A driver nem volt elég, kellett hozzá fizikai eszköz/vevő, úgy mint ahhoz, hogy egy PC-re le lehessen tölteni.

 

S ezen nem is csodálkoztam, hiszen a BT mégis csak univerzális adatcsatorna, az ANT+ pedig ahhoz képest “rétegbuli”.

Előzmény: Spenót (228556)
Spenót Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228556

A legtöbb telefon képes az ANT+ kapcsolatra a BT chippel, de a teljes funkcionalitáshoz kell egy driver. Xiaomihoz találtam ilyet a Play áruházban is és ha jól emlékszem univerzális megoldás is van. Keress rá! Már régen próbálkoztam ezzel és már nem emlékszem, hogy milyen kütyüvel, de egyértelműen működött.

Előzmény: Ati_66 (228554)
Spenót Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228555

Szerintem a fő probléma az, hogy a nem tipikus problémákra iszonyú nehéz megtalálni a megfelelő szakembert. Gurtnis esetében pedig az atípusos problémával egy egészen egyedi életmód, terhelés és elszántság is párosul.

Ráadásul a kardiológusok általában nem ultrafutókkal/sportolókkal találkoznak és felelősséggel nagyon nehezen tanácsolják azt a szintű sportolást, amire egyébként Gurtnis teste és lelke képes.

Az ő esetében  tényleg kiemelten fontos a hite. Szerencsére ebben is erős, így majd kihozza a helyzetből a legjobbat.

Előzmény: Ati_66 (228553)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228554

OFF

A samsung telómon futtatok egy virtuális sport appot. Legnagyobb csodálkozásomra az elérhető szenzoroknál megjeleníti a BT és ANT+ képes bringás szenzor ANT+ csatornáját is az ANT logóval az eszköznek az ANT azonosítójával. Ha azt választom akkor csatlakozik is, de az adatokat nem jeleníti meg az app, csak akkor ha BT csatornán csatlakoztatom a külső szenzort. De ez a helyzet a Polar H10 pulzusmérővel is.

 

Akkor most van a telón ANT+ kapcsolat vagy nincs? Valami beállítási gond lehet? Azért kéne az ANT kapcsolat a telóval mert a szenzor BT csatornája kellene a Polar óra csatlakoztatására.

 

A másik gondom, hogy a szintén kétcsatornás okos görgőt viszont egyik kapcsolaton sem találja a telefon. A Garminhoz viszont gond nélkül csatlakozik. Valakinek  van ötlete merre keresgéljek? 

 

 

Ati_66 Creative Commons License 2023.11.18 0 0 228553

A hit csodákra képes. 

Sajnos az ehhez hasonló rejtélyes egészségügyi problémáknál a hitre nagy szükség van. Hinni kell a gyógyulásban és abban, hogy az orvostudomány gyakorlati tapasztalatai alapján végzett beavatkozás segít akkor is ha a megmagyarázni nem tudják mi okozta a gondot.

 

 

Előzmény: gurtnis (228552)
gurtnis Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228552

Bonyolult még infót is találni róla. A legrosszabb az volt, hogy sima orrlégzéssel, semmi extra légvétel, nyugodt voltam, de a pulzus 150-re felugrott. Mindegy volt, hogy pici terhelés, vagy nagyobb, emelkedő vagy lejtő. Egyedüli elgondolkodtató dolog volt, hogy a lépcsőt mászva visszaesett a pulzusértékem, pedig az volt a fizikai terhelés. 

Tegnap a kalibráció során egy eseményt rögzített a készülék, egy 182-es pulzust. Itt derült ki, hogy 180-ig engedi, illetve responsive módban ezt az értéket is beállíthatja. Nekem volt egy hosszú lépcsőzős edzésem, ahol több könnyedebb felfutás után csináltam egy erőből, lendületes felfutást. Itt megszédültem a végén, láttam is a 182-es pulzust. Na ezt rögzítette a készülék, innen indultam ki tegnap a nyafogásommal, ami után beállították a készüléket a stabil 60-as értékről 50-re, míg a magas értékek kikapcsolva. Éjjel találkoztam is a 42-es pulzussal, meg jobban is aludtam. 

Most az a kérdés vetődött fel bennem, hogy hogy az ördögben van már megint ez? 

Volt egy 60-as érték, amit akkor kapcsolt be a készülék, ha 45 alá esett a pulzusom, vagy ritmuszavart észlelt. Ok. Most 50-re csökkentették a beállítást kérésemre 60-ról, de mitől lehet 42-es a pulzus?  Nem egyszerű eset, de tudtam tegnap kocogni, a pulzus mozgott szépen, én lihegtem ott, ahol lihegni kellett. Tök jól mutat, de ez csak egy mozgás. Ugye volt már ilyen, hogy rendben vagyok, csak egyik pillanatról a másikra (talán a terhelés vagy a betegség hozza ki) jött a ritmuszavar, pulzuskiugrás. De hitem az van. 

Előzmény: Ati_66 (228537)
O/O Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228551

 Nekem nincs kártyám, telefonnal se tudok fizetni, pedig mindig nálam van. Nekem az órás fizetés nagyon jól jött!

Spenót Creative Commons License 2023.11.17 -1 0 228550

Nálunk meg fel se merül a kérdés. Teams. Mondjuk, azt nem viszem magammal munkaidőn kívül. 🙂

Előzmény: Pinyo (228547)
Concise Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228549

Ezzel mindig spróüol a cég, hiszen ha mondjuk 12-es járna, akkor a 12 mini úgyis olcsóbb. Az SE-k is minig úgy jöttek ki, hogy olcsóbbak voltak az aktuális számos iphone verziókhoz képest.

 

Tehát ez egy olyan gesztus, amivel jól jár a cég is.

 

Az Emporia Touchsmart 2-t ismered? Vagy vannak 100 g alatti új Nokia-k is, pl. https://www.nokia.com/phones/en_int/nokia-106?sku=1GF019BPA2A01

Előzmény: Pinyo (228547)
Concise Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228548

Ha ez volt az algoritmusod, akkor miért nem vettél példát Will Ferrel-ről? Ld. OLd School / Sulihuligánok Pucér Maratonját.

Előzmény: Pinyo (228545)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228547

Választani?? :) Nálunk igen vagy nem.

Előzmény: Concise (228546)
Concise Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228546

Jól beszélsz, ezért a céges telefonoknál én is mindig az SE-k és a mini-k közül választok, attól függően, hogy mit enged éppen a cég rendelni.

Előzmény: Pinyo (228544)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228545

Igazából versenyre - hosszabb terepversenyeken kötelező felszerelés - egy pár tíz grammos buta telefont kellene rendszeresíteni.

Nem vagyok egy grammhuszár, de amikor úgy volt, hogy a SPAR maraton napján rossz idő lesz és esni fog, akkor előző este elővettem a pólókat és lemértem őket grammra. A legkönnyebbet választottam, azon az alapon, hogy kevesebb anyag kevesebb vizet szív magába.

Előzmény: Pinyo (228544)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228544

Hat bankkártya, bakker :) Én egykártyás vagyok, bár a Revolutba majdnem beugrottam anno, de csak a Garmin Pay miatt tettem volna.

 

Nekem céges telefonom van, amit kapok, azzal élek. Sajnos a telefontrendek nem futóbarátak. Az utolsó eresztés már olyan böszme nagy és nehéz (Samsung valami), hogy már a Szentendre Trail-re is visszapakoltam a SIM kártyát egy régi könnyű készülékbe. 200 gramm, ezer zollos kijelző (nem is lehet ennél kisebbet kapni, legfeljebb egy mini iPhone-t). A hátizsák mellzsebébe se fér bele, csak a cippzáros részbe, durva.

 

A kalandosabb és hosszabb utakra amúgy viszek telefont, csak az ilyen "futok egy keveset aztán beugrok a boltba" stílusú edzéseken hagyom otthon. De az intervallos edzéseken sem szeretem, ha az övtáskában üti a derekamat.

Előzmény: hallotessek (228539)
hallotessek Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228543

Hát, én ha hazaérek futásból (vagy mint NY-ban, az egész napos metrózásból) gyakran megmosom szappannal a csap alatt, hogy ne legyen olyan undi koszos-bacis meg büdi :-D

Előzmény: Concise (228541)
Concise Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228542

Hmmm, most hogy végiggondoltam, lehet, hogy át kellene állnom a légbuborékos tasakra a telefonnál, mert ha engem el is gázolnak futás vagy bringa közben, a telefon nagyobb eséllyel ússza meg, s az automatikus vészriasztás után amúgy is magától elmentett aktivitás még posztumusz feltöltésre kerülne a GC-re. :-)

 

A 228085-ben (http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=165563886&t=9006174) még siránkoztam emiatt a rögzítés leállítás miatt, de most már tudom, hogy miért van így lett kitalálva. :-) 

Előzmény: Concise (228541)
Concise Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228541

És én még a telefonomat is mindig először egy puha anyagú szemüvegtartó minizsákocskába, amit összehúzok a zsinórjával, majd egy méretre vágott ,az átlagosnál vastagabb nejlontasakba, -zacskóba rakom be, mert lehet, hogy ma már vízhatlan, de pont amit írtál, a nedvesség csodákat tesz vele. :-) Kockázatkezelés.....

Előzmény: hallotessek (228539)
Concise Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228540

Nem akarom, hogy visszafejlődj, s az óráról visszaállj a bankkártyára, vagy neadjisten a telefonra, de mivel azért egy személyit vagy jogsit  (szorgalmasaknak mint én plusz egy lakcímkártyát) úgyis illik magunknál tartani, ezért én abba a kis papírtasakba szoktam a bankkártyát is becsúsztatni, de még inkább megfelelő címletű bankjegyeket.

 

Hiszen ha valahol a lakástól, autótól távolra fejre állok, akkor a buszsofőrnek úgyis a kápé kell, vagy ha stoppolok, s miattam kerülnek, akkor is kápéban ajánlanék fel kompenzációt. Bár ez utóbbira jópár éve nem volt már szükség.

Előzmény: Pinyo (228533)
hallotessek Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228539

Nálam mindig van telefon is. Telefon nélkül nem szeretek sehova sem menni, akár hívhatnának munkából is (sose történt meg) de még inkább lehet valami a gyerekekkel vagy akármi, nekem ne legyen olyan hogy valamelyik összetöri magát aztán én meg halálos nyugalommal a naplementét fényképezgetem valahol :)

Szóval nekem az hogy az órám tudna zenét szolgáltatni és tudok vele fizetni, nem azt jelentik, hogy de jó, kiváltom vele a telefont és nem kell cipelni, hanem csak redundáns funkcionalitás amit nem használok. A telónak semmilyen hátrányát nem érzem, simán elfér bármelyik futónadrág-zsebben, nem lötyög, nem nehéz, és vízhatlan úgyhogy az sincs hogy na most nem megyek el emiatt futni.

 

Szóval azok a ritka esetek, amikor nekem kellhet az óra:

 

- ha hosszabb autózáson tankolok, a telefont tuti fenn felejtem a szélvédön (GPS), és nem kell kimenni érte

- 1x elöfordult, pont a Central Parkban tavaly hogy letiltódott a telefonom, talán valahogy a nedvesség miatt úgy érzékelte, hogy próbálom feloldani, ekkor jól jött az óra metrózni

- strandon, uszodában jól jöhet

 

Szóval nagyon jó dolog, de nekem inkább csak egy biztonságérzetet ad, használni sajna ritkán használom. Eleve csak 2 kártyámat tudtam regisztrálni benne, a telefonomban meg van 6.

Előzmény: Pinyo (228533)
Concise Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228538

Kösz a biztatást, így már nem szégyellem annyira az átlagtempót: https://connect.garmin.com/modern/activity/12755040169

 

Azért a többieknek áruljuk el, hogy te vagy az életviteli coach-om. :-)

 

Még a végén a tiszteletedre, hiszen tudom, hogy Neked mennyire fontos (volt?) a P85, lehet, hogy a P50-et visszaveszem a listámra. ;*)

 

 

Előzmény: Pinyo (228535)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228537

Nem tudtam semmit a szívritmus szabályzókról, de müszaki gondolkodással eszembe sem jutott volna, hogy "turbó fokoztban" fix emelt ritmusra  kényszerítik a szívet. Ha a terhelés miatt magasabb HR kellett volna, akkor a légszomj a korlátozás?

Előzmény: gurtnis (228521)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228536

(228293-lefordítottam)

Előzmény: Concise (228532)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228535

Gratula a túrához! Azért ezek bizony teljesítmények, akár túratempó, akár nem.

Előzmény: Concise (228517)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228534

Ez most akkor jónak tűnik, maradjon is így, hajrá gurtnis!

Előzmény: gurtnis (228521)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.17 0 0 228533

Rendszeresen megyen futás után boltba, sokszor csak ez az indok, hogy kimenjek. Jó dolog, hogy az órában van a kártya, legalább ilyenkor nem kell a szatyor mellé azt is betennem az övtáskába vagy a hátizsákba. Volt már ugye, hogy a kártya kiesett, mert hozzátapadt a telefonhoz.

Előzmény: hallotessek (228526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!