Keresés

Részletes keresés

Bócman Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10487

Este megrajzoljuk, holnap reggel kinyomtatjuk.

 

:-)

Előzmény: Kormányoslányka (10484)
Bócman Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10486
Szerintem ez MTZ...
Előzmény: Pedrofon (10482)
zjakabfi Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10485
Érdekes cikk ezúttal a Fertő tóról. Ez a ahjó se Láng vagy SKL motorral fog "csühögni".:) http://www.mno.hu/index.mno?cikk=231728&rvt=117
Kormányoslányka Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10484
És a vízmérce rajz????????????  :-)))
Előzmény: Bócman (10467)
kuhrner Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10483

Sziasztok!

 

JakyG + Bócman!

 Igen jövök, vettem az adást, a vízügyesek mellé fogok kötni és nem fogom zavarni a felvételeket!

 

Viking!

Szívesen látlak Téged is, meg másokat is akik szeretnének, vagy lemaradtak esetleg.

Tel: 30-200-3332   Hívj!!!

 

Üdv, Attila

Előzmény: Bócman (10462)
Pedrofon Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10482

Malwinnak szeretettel:

A tiszatardosi kompról 1 RÁBA traktor dönget le vidáman!

ttrttr1
Z. Z. Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10481
Ez a múltkori hétfői T1 Tünde. A középső képről ismerős az ég. :-)))
Előzmény: Mad Scientist (10477)
Pedrofon Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10480

Tegnapelőtt naplementekor egy nagyon érdekes tolatmány haladt végig Pesten hegymenetben:

Orosz és panamai hajók.

A panamai is orosz lehetett, csak olcsó lobogó alatt közlekedik.

Moszkvai lajstromozású volt a PRAVDINSK. De nem látszott, hogy toló, vagy tolóönjáró-e.

A panamait ST 7-nek hívták és tolóönjáró volt.

Egymáshoz voltak kötve és még maguk előtt is toltak uszályokat.

Kép készült, de már nagyon sötét volt.

Pedrofon Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10479

Hétfőn tett a Stadt Passau 1 próbakört az Erzsébet és a Margithíd között.

Mellé volt kötve a Zsófia, de saját gépével ment.

2 éve láttam menni, soha máskor. Remélem lesz belőle valami...

Stadt PassauStadt Passau1
zjakabfi Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10478
Szerintem nem logikus a csere. Mármint a Gulács-Bakony-Szántód csere. A Gulácsot ott kellett volna hagyni Gben, és a másik kettőt elég lett volna cserélni. Hiszen a G járatban ugyanakkora befogadóképességű hajó jár, mint eddig. Hogy a Szántód tetejére miért nem lehet felmenni azt nem tudom ,remélem megcsinálják mert iszonyú bosszantó. A csopak tavaly is bent állt egész nyáron Siófokon, aztán nyár végén volt kint menetrendiben. A főszezon utolsó péntekén ő vitte G-t Lelléig, mert a Gulács előző este vitt Fonyódról Zánkára gyerekeket.
Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10477

   

 

Naplemente-túra menetrend szerint.

Mad Scientist Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10476

1. "Vevőre vár". Ha nem lesz: áldozat.

 

2. Jó kérdés, de botrányos, hogy így van. Régebben egy időben a Lellére sem lehetett (mindig) felmenni...

 

3. Mert Gulács kellett a Belo helyére. Eredetileg úgy volt, hogy egy orosz áll G-be, és a Bakony marad J-ben, de aztán valamiért megcserélték.

Előzmény: Adamis Gusztáv (10475)
Adamis Gusztáv Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10475

Balatoni szakertokhoz nehany kerdes:

 

1. Lattam, a Csopak Siofokon ott rohad a Dorgicse mellett. O a kovetkezo aldozat vagy felujitasra var?

 

2. A Szantodon miert nem lehet felmenni a "tetore"? Meg nincs megcsinalva, soha nem is lesz, egyeb?

 

3. Mi az oka, hogy az iden a Bakony csinalja azt a kort, amit eddig a Gulacs?

 

G.

zjakabfi Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10474
http://www.trafipax.hu/index.php?akt_menu=96 Egy link a baaltoni hajózásról nagyon dióhéjban. De a Belo ott van!
Adamis Gusztáv Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10473

"Ne bántsuk a Földvárt, ipartörténeti emléknek kellene lennie! Én már csak erről az egy eredetiről tudok. "

 

Van egy eredetibb is, igaz, az Ausztriaban, a Wolfgangsee-n, ha jol emlekszem Falkenstein a neve, azon semmi nem valtozott, meg a regi Ikarus lampak es a kapaszkodo muanyag boritasa is eredeti. Tavaly meg megvolt, igaz mar nem jar.

 

G.

Előzmény: Enzo (10168)
viking star Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10472
Ja hogy még azt nem küldtem el:))
(Jójó, de nekem is csak két kezem van:))

http://fpress.hu/folyamhajo/rajzhajo/sopbmp.bmp

Nemtom mennyire használható. Felső az egyszínű, az alsó az annak az átdolgozása amit úgy kb féléve-egyéve készítettem. Bmp-be hagytam, így (legalábbis szerintem) minden használható rajzformátumba elmenthető.

(Ezt a hozzászólást most kód-mode-ba írtam (remélem nem kulimászozza össze), mivel szerkeszt módba egyszerűen NEM ENGED beleírni...najó, nem szidom tovább az inydexet:))
Előzmény: Bócman (10467)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10471

Bócman,

ha itt vagy, tedd meg légyszi, hogy a csapat névsorát felteszed, úgy, mnt előbb!

Így nem kell találgatni, ki mehet, ki nem...Ha nem akarod itt, lökj mélt a levlistra!

Lejjebb azt írtad, bejutás lehetséges az erőmű IV-es portáján is.

Mi valszeg ezt az utat választjuk.

Le lesz adva ott is a névsor?

Előzmény: Bócman (10470)
Bócman Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10470

Namost, ez a behajózás azért nem ennyire metál.

 

Normál esetben a majomfogó miatt ugye fizikailagice nem megy.

 

Most azonban a Zoltán kihozatala (no meg eleve a kotrás) miatt tárva-nyitva a majomfogó!

 

Az ünnepség egyébként pontosan olyan lesz, mint amit a JakyG írt.

Előzmény: jakyg (10469)
jakyg Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10469

félig OFF

Tisztelt MHE tagok és leendő MHE tag topiclakók!

 

A tegnapi nap folyamán kellemetlenül szembesültem a következő tényekkel:

1. A Zoltán gőzös átadása szigorúan zárt, erőművi területen lesz, és Bin Laden biztosan ott ólálkodik a kerítés körül.

2. A rendezvényt szervező erőmű nem népünnepélyt szervez (bár gáláns, a múzeum megvalósulását segítő tettük méltó lene az ünneplésre), hanem egy nagylétszámú, de zártkörű rendezvényt. (kb. 150 meghívott lesz, s az átvevők közül a szakmai vonal kb. 20 főt küldhet, amiből a 10-15 fős MHE különítmény szép nagy szám, csak nekünk kevés)

Én, be kell vallanom, nem tudtam, hogy az üzemi terület a két erőművi ág között a Dunáig ér, s így azt sem tudtam, hogy nem közterületen lesz az ünnepség. Ezen téves tudásomat erősítették a korábbi megbeszélések is, sajnos.

 

A fentiek alapján kérem, tanúsítsatok önmérsékletet, s csak azok akarjanak eljönni, akiknek olthatatlan a vágya a hajós munkára. Öröm látni a lelkesedést, de senki ne várjon sokat: beszéd az átadoktól, beszéd az átvevőktől, egy kis szabadtéri kínálás, aztán indulás a rövid éjszakázással együtt kb. 20-22 órás útra.

Neszmélyben ezután tengernyi munkalehetőség kínálkozik és hasonlóan sok munka tervezett, előkészületben lévő virtuális múzeumunkkal, amelyet remélem nem nagyon sokára bemutathatunk majd a hajó-skanzen megnyitó ünnepségén is.

 

Tegnap Bócmannal telefonon hosszan és mélyen szembenéztünk a helyzettel, s összeállt, hogy kik jelezték az elmúlt hétvégén tettekkel, vagy verbálisan munkavágyukat erre a hétvégére.

 

Kérem, a résztvevők haladéktalanul küldjék meg személyi igazolványuk számát és lakcímüket részemre e-mail-ben.

 

Nagyon kérem továbbá, aki úgy érzi, hogy ő el lett felejtve, vagy félre lett értve, pedig nagyon szeretne jönni, szóljanak telefonon, vagy levélben. Igen rossz lenne ugyanis, ha bárkiben tüske, főleg kihúzatlan tüske maradna.

 

Attila: tényleg lejössz a naszáddal? Az ágba behajózni és ott kikötni tudtommal tilos. Az ág elején, kb. 150-200 m-re a Zoltántól állnak a másik partnál vizügyesek (uszályok, kotró, Jégtörő III.), ők lehet, hogy megengedik az odakötést. Ha jössz, kérlek vegyél fel pár embert.

 

Üdvözlettel

jakyg

a kenyőcs

ON

ANker Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10468

Bócman!

Jól értem, hogy a személyzet részére az eljutás a 3 variáció közül választható???

Ha igen, akkor én szombat reggel 8-kor a Jászai Mari téren jelentkezem.

Más: a szükséges személyi adatokat milyen úton küldjem meg?

Előzmény: Bócman (10457)
Bócman Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10467

Jóvanna!

 

De hol a hétfőre megigért Sopron-rajz?!?!?!

Előzmény: viking star (10463)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10466
+ van bocsátva..:-)))
Ha vigasztal a tudat, nekem sincs megállásom: 1250k pénzt kell előteremtenem hétfőre.:-((((
Előzmény: Bócman (10461)
ROZSDAS Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10465

Sziasztok!

 

Csak néhány napra ugrok át a "világ túlsó" felére máris felfordul itthon minden:))

Jelentkezem a SORON személyzetéhez (ha még beleférek a keretbe) kenőcsnek v matróznak.

(SOS a SOPRON elvonási tüneteim már elviselhetetlenek)

 

Ep128 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10464
Ajvé... :-( De ha ez ennyire "reménytelen", akkor mi a (távlati) terv a Petőfire? Úgy tudtam, hogy (idővel) "teljes felújításban" (újraépítésben) részesül(ne)... Ha nem a régi gépével játszanának puzzle-t, akkor mit tennének a "helyére"? Ő is egy olyan gőzös lesz, ami nem is gőzös...? :-(
Előzmény: MALWIN (10419)
viking star Creative Commons License 2004.07.29 0 0 10463

A tanulómatrózos "újoncok" közé bebújtatva nem férne fel az egyesület látványtervezője?:) Ha nem, nem....:) (...tényleg kellet vónya az a fránya hajóskönyv...:))

 

Kuhrner!

Akkor viszont, ha lenne még hely, jelentkeznék a naszádra BP-Batta-Bp sopronnézőbe! gázolajba beszállok.

Előzmény: Bócman (10453)
Bócman Creative Commons License 2004.07.28 0 0 10462

Ez a naszád-ötlet hatalmas!!!

 

Csak arra kérlek, hogy csak a csatornából való kihajózás után gyere majd a "Sopron" mellé!

A buliról ugyanis az Erőmű amolyan céges dokumentum-féle film és képanyagot készít.

 

Nem lenne ildomos belepancsolni az anyagukba...

 

Előzmény: kuhrner (10458)
Bócman Creative Commons License 2004.07.28 0 0 10461

Malwin + Malwinné a listán vót. Csak elfelejtettem.

 

Bocsika Malwin, reggel fél hat óta nem volt 2 perc nyugalmam...

 

 

Előzmény: MALWIN (10456)
kuhrner Creative Commons License 2004.07.28 0 0 10460

Remélhetőleg csak belefér a Malwin család a keretbe...

A visszaút egy része ( Bajáig ) könnyen megoldható.

Egyszer már sikerült...

Fölfelé pedig mellékötünk valami szimpatikus köteléknek...

Előzmény: MALWIN (10459)
MALWIN Creative Commons License 2004.07.28 0 0 10459

Attila, köszi,

de ha nem férünk fel, valszeg nem is megyünk.

Igen nagy költség innen a nagyfalu,és haza is kell jönni.

Előzmény: kuhrner (10458)
kuhrner Creative Commons License 2004.07.28 0 0 10458

Szia Malwin!

 

Én lemegyek a naszádommal "kukkolni". Terv szerint szombat reggel 8-kor indulok Újpestről, így 10-re leérek Battára, és elfoglalok valami jó megfigyelőállást.

Ha nem fértek fel a Sopronra, velem eljöhettek.

Szívesen látlak benneteket!

 

Attila

Előzmény: MALWIN (10456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!