Keresés

Részletes keresés

Suneey Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1514
:))))))))))) A Dunlopillo elfogadható minőség és kényelem, de a nyomába sem ér a TEMPUR-nak!

Az első hozzászólásodnál kíváncsi lettem, de mikor két zsákrugósról beszéltél már sejtettem, hogy ez valami vicc, vagy pedig rendkívül komolytalan.

Ezen gondolkoztam egész délután, melyik lehet a habmatrac. Ki is találtam, hogy végülis tudok egy márkát, amit meg lehetne említeni a TEMPUR mellett, de kíváncsi voltam azt fogod-e felhozni. Ez az Austroflex, vagy a Nikken lett volna.

Hát amikor meghallottam a Dunlopillot, szétröhögtem magam!!!!! :)))))))))
Nem szólom én le a Dunlopillót, mert egy jó erős középkategória, de a TEMPUR mellett kényelem szempontjából labdába nem rúghat. Ezt a témát egyébként már itt megbeszéltük. Említették is, hogy valami hülye minták vannak a tetején, amiket érezni alvás közben is. :)))

Az angol arisztokrácia pedig köztudottan fafejű. Erről jut eszembe az a vicc, amikor két orosz milliárdos beszélget:

- Hol vetted a nyakkendődet?
- Itt a sétálóutcán 1 millió rubelért!
- Hülye vagy? - kérdezi a másik.
- Ott szemben már 3 millióért is megkaphattad volna ugyanezt!

Ilyen boltot bárki tud nyitni: Beletesz 5db trutyi zsákrugós franciaágyat és ráírja, hogy 6 millió forint. A paraszt meg bemegy, örül hogy ráfekhet és megállapítja, hogy "Hű, de kényelmes!"

:)

Szóltak, hogy kell egy kis reklám a Dunlopillónak az index fórumra? :) Elég átlátszó volt, de azért köszönjük!
Előzmény: Contax_G (1503)
Caipi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1513
Lehagytam, hogy volt BSK, mert próbáltuk.
Előzmény: Caipi (1512)
Caipi Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1512
Szia, mi itt vettük egy-két hónapja a mienket (Rottex TR), és mint kiderült, az az üzletpolitikájuk, hogy ha máshol jobb áron látod, annál ezer fortinntal olcsóbban odaadják.:-) De a netes áraik amúgyis jók (voltak, most nem néztem) szerintem.
Előzmény: paljoc (1505)
paljoc Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1511

Fetrengtem ma náluk egy fél órát, de nem igazán lettem okosabb! Talán ez a rottex helyett/rugós is, tart is, de nem vészesen kemény/:

 

http://www.matrackiraly.hu/index.php?mod=lista&lista=3&id=1709

 

Tempur is megvolt 10 percre, tényleg olyan, mint egy "puha gipszágy", fene tudja milyen lenne egy éjszakán át...tényleg nem lehet kifordulni az aktuális pozícióból, bár azt mondják nem is akar az ember...

 

 

Előzmény: Contax_G (1510)
Contax_G Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1510
Dunlopillo Aerial Luxus

A saját gyári farúgóival próbáltam.
Minden fekhelyet komplett egységként érdemes nézni. Matrac és ágykeret(rugózat) párként. A legjobb matrac is borzalom lehet rosszul vagy nem megfelelően elhelyezve.
A Dunlopillo aszem azt is kiköti, hogy csak a saját ágyrácsaival vállalja a garit. Szerintem olyan céggel amelyik nem ad konkrét megoldást teljes ágyra (matrac + ágyrács) nem is nagyon vehető komolyan. Persze magunktól is kitalálhatjuk a tutit, de az eredmény soha nem lesz biztos ha innen egy matrac, onnan egy ágyrács módon gondolkodunk.
Előzmény: krapplakk (1509)
krapplakk Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1509
Kedves Contax G! Szeretném tudni, hogy melyik az a habmatrac, ami itthon átment a rostán.
Előzmény: Contax_G (1495)
krapplakk Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1508
Szeretném, ha segítenétek. Régebben lehetett kapni 90-es sűrűségű polifoam lapot, de mostanában nem találok. Találtam egy gyártót ilyen névvel, de csak exportra és nagy mennyiségben gyárt ilyen keménységűt. Van valakinek ötlete, hogy hol keressem? Fontos lenne. Köszi.
5w Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1507
bocs hideghabra gondoltam az utólsó mondatomban.
5w Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1506

sziasztok!!!!!!!!

 

 

 

Voltunk egy üzletben. Memory párnát néztük, nekem nagyon tetszik ,a férjemnek nem, meg is fájdúlt a nyaka tőle.

 

Bár nekem is kényelmesebb volt a sima párna , ami szivacsból volt.

 

Roll vákuum matrac nekem nem volt túl kényelmes. Tényleg nagyon oda kell figyelni,hogy mit veszek mert egyrészt rdágák, más részt meg van amelyik még az én ágyamnál is kényelmetlenebb volt.

 

 

amit néztünk még a habszivacs volt, hát nekem kicsit kemény volt, de ő tetszett a legjobban mert nagyon tart.

 

a habszivacsról mi a vélemény?jó e hosszútávon?

paljoc Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1505

Köszi!

Váci úton is kapható a matracosnál, majd elnézek feléjük...

Nekem sajna nincserek felesleges százezreim matracra, így ebben a 30ezer körüli sávban keresgélek!

Előzmény: Contax_G (1502)
messi83 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1504
Sziasztok! Az általam kinézett matrac 5 cm vastag 55 kg/m3 memory habbal van felszerelve. Szerintetek ez elegendő egy 85 kg-os ember számára aki forgolódva, minden pozícióban alszik? Egyébként is mit befolyásol a memory hab sűrűsége? Ezzel kapcsolatban kérlek osszátok meg véleményeteket. Köszi
Contax_G Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1503
Kedves Philosopher,

Bizony vannak olyanok akik nem ruppótlanok és ezért gagyi Tempur cuccokba nem teszik a testüket!! :)))
Előzmény: Philosopher (1498)
Contax_G Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1502
Sajnos abban a sávban ami a Rottex volt/van nincs ötletem.
Egyébként a Rottex fel hívható közvetlenül!



Előzmény: paljoc (1500)
Contax_G Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1501
Köszi! Így van, ezt már többen ajánlották, de mivel én nem hsználom, nem az én fejem szomorkodik miatta.
Egyébként irgumm-burgumm, hogy egy 23-24ezer forintos párnánál ilyen gondok fordulnak elő. A számla meg van tudtommal nálunk is.
Előzmény: Suneey (1499)
paljoc Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1500

Miután döntésre jutottam BSK-t illetően, felhívtam a boltot a Fehérvári úton, van-é raktáron!

Nincsen már semmiféle Rottex, nem tartunk, ugíanannyiért tudunk jobbat adni!

Na b...meg, kezdhetem előlről az agyalást, mi legyen...???

Suneey Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1499
A Tempur párnákra 5 év teljes körű garancia van. Ha bármi gondod van vele, javaslom vidd vissza a boltba és kapsz helyette egy vadi újat, vagy visszaadják a pénzt. Tempurral kapcsolatban mindenhol ez a bevett gyakorlat Magyaroszágon. Példátlan az eset, amit írsz, mert semmilyen probléma nem szokott előfordulni. Mindenre vonatkozik a garancia!

Ha nincs meg a bolokkod az sem probléma, az adott helyen ahol vetted kiállítanak Neked egy számlamásolatot és azzal ugyanúgy tudod érvényesíteni a garanciát.

6 évig kötelező őrizni minden számlát, így biztos, hogy megvan a másodpéldányod.

Előzmény: Contax_G (1495)
Philosopher Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1498
Igen, ez a 2-6 milliós kategória az, amikor a sz**t adják jó drágán a milliomosoknak, hogy tudják mire költeni a pénzüket.

Én is kíváncsi lennék arra a 3-ra ami szerinted ugyanezt tudta itthon és milyen árban.

6 éve van Tempur párnám és matracom, ugyanolyan tökéletes, mint újkorában.

Előzmény: Contax_G (1495)
megawatt Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1497
konkrétan egy alapos hasmenés folyománya...
Előzmény: Suneey (1492)
paljoc Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1496
És mi az a három, ami itthoni viszonylatban átment a rostán, mármint azon kívül, hogy táskarugós ill. hab??? remélem nem titok!!??!! :-)
Előzmény: Contax_G (1495)
Contax_G Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1495
Egy kisipari hagyományos rúgós, kárpitozott ágyról váltottunk habszivacsra pár éve. Viszont pár hónapja megtapasztalhattam, hogy mibe fekszik az angol arisztokrácia. Közel fél napot töltöttem, egy áruházban és olyan élményben volt részem amire nem is gondoltam volna előtte. A dolognak csak egy szépséghibája volt, hogy ezeket az ágyat 2-6millió magyar forintnak megfelelő forintért árulták. Miután újra itthon voltunk elkezdtem felmérni a magyar piacot, és tukajdonképpen 3 matrac ment át a rostán( 1 habmatrac és két táskarúgós). Ezek a matracok nagyjából tudtak azt, amit a külhoni boltban próbáltam. Finom puha a matrac felülete, de közben úgy tartja a hátamat mint a cövek (100-105kg vagyok). Ebből a háromból már egyet itthon tudhatok és nem merem bevallani a páromnak, hogy miután reggel Ő elmegy, bizony volt, hogy 10-11-ig is húztam már a lóbőrt.

Amit mindenkinek javasolnék. Ne csak matracban gondoljanak vásárlásnál, hanem mindig matrac + feltámasztásban. Habmatracot lehetőleg farúgokon, rúgosakat pedig síkra fektetve. Bár az egyik legjobb ár/érték arányú éppen farúgokon volt először, mikor kipróbáltam és egyik másik boltban ugyanez, síkra fektetve nem volt az igazi. Meg is vettem már darabját 125Ft-ért a farúgóknak (rétegelt tölgy).

Tempur témában is lenne egy gondolatom. Kb. 4-5 éve vettünk egy párnát és bizony az anyaga nem a régi. Főleg a széleken elfáradt, megöregedett a hab. Valószínűleg többet nem veszünk szkafander támasztékot...


Üdv,
r:)
Suneey Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1494
Osztom az előttem szóló véleményét! Így kell matracok próbálni. Ennél már csak az a jobb, ha 1-2 éjszakán keresztül tudod kipróbálni.

Azért nem hallottál konkrétan erről a "márkáról", mert ezek a mindenféle hangzatos elnevezések csak fantázianevek. Nem ezen múlik, hogy mennyire kényelmes, mennyire tartós, hanem a belső anyagösszetételen, sűrűségen.

Az éri meg, aminek értékéről személyesen meg tudsz győződni.

Egy igazán jó matracot azért éri meg vásárolni, mert életünk 1/3-át töltjük rajta. Minden nap átlagosan 8 órát. Ha már így alakult és ezzel telik ennyi időnk, akkor érdemes a hatékonyan kihasználni. :)
Előzmény: messi83 (1490)
Suneey Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1493
Osztom az előttem szóló véleményét! Így kell matracok próbálni. Ennél már csak az a jobb, ha 1-2 éjszakán keresztül tudod kipróbálni.

Azért nem hallottál konkrétan erről a "márkáról", mert ezek a mindenféle hangzatos elnevezések csak fantázianevek. Nem ezen múlik, hogy mennyire kényelmes, mennyire tartós, hanem a belső anyagösszetételen, sűrűségen.

Az éri meg, aminek értékéről személyesen meg tudsz győződni.

Egy igazán jó matracot azért éri meg vásárolni, mert életünk 1/3-át töltjük rajta. Minden nap átlagosan 8 órát. Ha már így alakult és ezzel telik ennyi időnk, akkor érdemes a hatékonyan kihasználni. :)
Előzmény: messi83 (1490)
Suneey Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1492
Milyen jellegű szennyeződés? Konkrétan?
Előzmény: megawatt (1489)
dvdcd Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1491
Szia!

Ha hason vagy háton fekszel akkor simán jó, de ha oldalt fekszel akkor határeset az 5 cm memóriahab. Ha jókat alszol rajta és megteheted akkor simán megér 100 rugót. Szerintem legalább fél órát feküdj rajta mozdulatlanul abban a pózban ahogy általában szoktál aludni és ha úgy gondolod, hogy kényelmes akkor vidd haza.
Előzmény: messi83 (1490)
messi83 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1490
Sziasztok!

Matrac vásárlás előtt állok. Igyekeztem körbejárni a témát. Elolvastam minden hasznos és kevésbé hasznos cikket amit találtam. Hosszú keresés után a Best Dream Memory matrac most szimpatikusnak tűnik. Visszanéztem a fórum korábbi hozzászólásit, de nem találtam erről a márkáról, fajtáról semmit. Most azt szeretném kérni, akinek van tapasztalata az említett márkáról az kérem segítsen nekem, hogy érdemes-e 100 E Ft adni egy ilyen matracért vagy sem? Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv
megawatt Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1489

Sziasztok

Bonell rugós matracunkat súlyos szennyezés érte.Felületi kezelés nem kielégítő.Van valakinek tapasztalata,hogy ilyet hol tisztítanak?

előre is köszönöm

vadkaland Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1488

Jaj most megnyugtattál, képzeld áttetük a férjem felére, neki tutira bevált. Örülök nagyon, ha meggyógyulok én is próbálkozom vele, és sztem én is maradok ennél.

 

Csak az 1. éjszaka nagyon ijesztő volt:)

 

Örülök, hogy Ti is elégedettek vagytok vele, meg nálunk is bevélt a férjemnek...

 

Én meg igyekszem gyógyulni, és jöhet nekem is, de azért saját magam megnyugtatására azért tartok egy "végigfekvős" napot:) Csak már ott tartanék, bár már sokkal jobban vok, de pénteken előjött ez a BPPV betegség (helyzetváltoztatásra szédülés), nah ez még egy jó dolog.... Azt mondják pár hét alatt magától elmúlik, de szörnyű, olyan rohamok jönnek, hogy lever a víz...

Hát ez vok én:) Semmi nem megy egyszerűen!!!

 

 

Előzmény: gjud (1486)
Caipi Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1487
A mienk is határozottan puhábbnak érződött a boltban, én azt gondoltam, hogy biztos ott rugalmas ágyrácson volt, de ez a tiednél ugye nem zavarna be.
Előzmény: gjud (1486)
gjud Creative Commons License 2009.10.18 0 0 1486

Sziasztok! Bocs, a héten nem nagyon voltam net közelben, nem tudtam válaszolni. A matracot asszem csütörtökön vettük meg. Az első éjszaka katasztrófa volt, alig tudtunk aludni, forgolódtunk egész éjjel. A másodikon és harmadikon már mindig kicsit jobb volt, olyannyira, hogy ma éjjel már csak kétszer ébredtem fel. Ja, és reggel fél kilencig aludtam, ami nálam nagy szó, általában fél hét körül már kelek hétvégén is. Szóval szerintem szokni kell, mert teljesen más érzés rajta feküdni mint a régi kiteknősödött puha szivacson.

Mi kipróbáltuk a boltban, nem is egyszer, sokszor visszamentünk, sokat feküdtünk rajta, és határozottan puhábbnak érződött a boltbeli mintadarab mint a miénk. Lehet, hogy a használattal puhul? Szóval az elején nagy csalódás volt, de most már egyre jobb.

Mi egyébként a próbákat követően azért is döntöttünk emellett a matrac mellett, mert több ismerősöm is ilyet használ, mindenki nagyon dícséri, és az ő véleményükre adok.

Előzmény: vadkaland (1474)
don kámízi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 1485
:)
köszi!

(ma már ki is néztük az útmutatásod szerint a szivacsot!)
Előzmény: Suneey (1484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!