Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34764
Most gázzal fűtesz?
Az mennyi egy évben?
Előzmény: Törölt nick (34762)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34763
Ekkora beruházásnál nem éri meg a napelem?
Előzmény: csiba00 (34761)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34762

Egész pontos adattal tudok szolgálni a fa árat illetően . Hivatalos számlával papírokkal (azaz nem lopott fa.:-)  erdészetből rendelt fa . 10 erdei m3 ,  1 méteres rönkökben.(tehát még fel kell vágni hasogatni és és szárítani!-azaz van vele meló )  2015 -ben szállítással 195 e. ft volt (20 ezer ft rezsitámogatással )  2016-ban 245e ft volt (rezsitámogatást elvették NINCS fára)  2017-ben 275 e ft volt. 2018-ban 295 e ft   és 2019 ben már nem lett rendelve ,de 320 e lett volna. Tehát elérte azt a lélektani és ész érvekkel teli határt ,hogy egész egyszerüen NEM ÉRI meg. És akkor még hozzá jön évente a behajtási engedély (legalábbis nálunk kell egy ekkora teherautóra :5e ft ) + a láncfűrész amortizálódása ,benzin olaj és LÁNC ami nem 2 fillér. + áram egy 4kw-os kúpos hasítónak.

Tényleg csak akkor éri meg amit Sonny Black mondott vagy erdőd van vagy lopod stb...

Előzmény: Törölt nick (34758)
csiba00 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34761
Kíváncsi leszek, nálam mi lesz a mérleg kb egy szezon után. Idén álltunk át teljesen gázra. Igaz, nem volt olcsó az átállás, mert a régi rendszerből semmit nem lehetett meghagyni. Bár hozzáteszem, hogy ha egy modern vegyes kazánt akartam volna, akkor is kb. ugyan ennyibe került volna, vagy még többe. Mert ott pl. a meglévő kéményt nem tudtam volna használni. Gáznak meg tökéletes volt a 130-as saválló, amibe belehúzták tisztítás után a bélést. Vegyesnél meg már inkább 160-as kemény kellett.volna. Egy falon kívüli kb. 11 m-es szerelt kémény sem olcsó. Arról meg ne is beszéljünk, ha faelgázosító kazán lett volna. Alapból kb 1,5x drágább csak a készülék, mint a vett Bosch Kondis kazán. Egy sima vegyesnek meg még a hatásfoka is rosszabb a faellgázosítóhoz képest.

A másik a fa. Erdeszettől vettem, ami nálunk a legolcsóbb. De baromira felment a fa ára. Most már 10 erdei m3-t szállítással kb. 350000 Ft. Tavaly csak akkor gyújtottunk be, ha itthon voltunk vagy nem kellett sehova elmenni. Szóval pl. felkeltünk reggel, de délelőtt be kellett menni a városba, majd késő délelőtt házába hideg lakásba, utána 1-2 óra múlva indulni munkába, és este 8-9 között haza, amikor begyújtottunk először. Így fogyott el kb. 8 erdei m3 fa, ami kb. 280000 Ft.

Gázzal eddig kb 1 hónap ment el. Szerintem nem sokkal fog többé kerülni, ha nem lesz keményebb telünk. Viszont állandó a hőmérséklet a lakásban.
Előzmény: Törölt nick (34749)
csiba00 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34760
Erről a 3x drágábbról hol lehet olvasni?
Előzmény: Sony Black (34756)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34759
Mindegy.
Egy D energiaosztályút fel lehet rakni az egyik esetben a másik esetben viszont egy B sem felel meg.
Előzmény: Sony Black (34757)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 1 34758
3*drágább a fa?
Akkor azért égetnek mindenféle szemetet.
Előzmény: Sony Black (34756)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34757

Mi ezen olyan érdekes? Nem is értem....

Hogy lehet összehasonlítani egy gázkészüléket egy elektromos készülékkel?? 

Előzmény: Törölt nick (34753)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.09 0 1 34756

Senki nem tér vissza szilárd tüzeléshez, mert a fa is kb 3x drágább mint a gáz jelen pillanatban, ráadásul azzal nem kevés munka is van. Max annak éri meg fával fűteni akinek saját erdeje van, vagy valamilyen módon fával foglalkozik és a hullót égeti (pl asztalos), vagy lopja a fát. Tehát teljesen kamu, hír...

Előzmény: Törölt nick (34754)
Prézlivagány Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34755

Sziasztok,

 

 

Jelentem a menübe be tudtam lépni.

Az a jobb, ha csak padlófűtésnél az előremenő és a visszatérő hőmérséklet között között minél kisebb a különbség?

5 fok jónak mondható? 35 előre 30 hátra:)

 

Bocs fiúk, de most ismerkedem a rendszerrel.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34754
A cikk lényege hogy többen inkább térnek vissza a szilárd tüzeléshez,mint hogy kondenzaciósra álljanak át.
Vagyis rosszabb lett a károsanyagkibocsájtás mint a régi cirkókkal.
Előzmény: Sony Black (34751)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34753
Az az érdekes hogy elektromos kazánt bármikor bárhova fel lehet rakni hiába kerül a fogyasztása 3x annyiba.
Kazánt meg nem lehet csak kondenzációst felrakni.
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 -1 0 34752
A g7.hu az kamu?
Előzmény: Sony Black (34751)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34751

Hagyjuk már ezeket a kamu oldalakat. Ahogy megynyitom már látom hogy kamu az oldal, bele se kell olvasnom.

Előzmény: Törölt nick (34749)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34750
Engedik még a biasi turbo recupera kazán felrakását?
Elvileg megfelel az eus előírasoknak de nem kondenzációs.
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34749
https://g7.hu/elet/20181118/annyira-pokoli-lett-egy-egyszeru-gazkazan-csere-hogy-az-emberek-inkabb-atternek-fafutesre/
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34748

x liter vízmennyiséget fűtöd 4,5kW-al és 50 fokra maximálva

x liter    -II-                fűtöd  9kW-al   és 50 fokra maiximálva

 

Melyik melegszik előbb?

 

 

Előzmény: Tóth Nándorka (34746)
lala1961 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34747

Folyamatos,egyenletes fűtés,mindezt olyan alacsony víz hőfokkal amivel az elvárt/beállított hőfokot eltudod érni !:-) Így forró radiátorod nem lesz ,viszont komfortos meleg  az lesz/lehet ,legyen az 20 c fok v ha az asszony a 25 c fokot szereti akkor legyen annyi(kevesebb ruhadarabbal beéri(este) )!:-) 

Előzmény: Tóth Nándorka (34746)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.09 0 1 34746

Nem fogunk fent lenni..màsik a beàllitott hőfokt,50 fokos vizzel,hamar eléri.melyik a jobb? Ha ezt lemodulàlva teszi meg,vagy pedi teljes gőzzel( 60 fokra felvéve,végig maxon megy addig a 10 percig) melyik a hatékonyabb,gâzfogyasztàsts nézve!?

Előzmény: lala1961 (34745)
lala1961 Creative Commons License 2019.11.09 0 1 34745

Üdv! Mi a kérdés ? Felfelé megy a meleg,de azon kívül miért van lezárva fent a fűtés ? Majd ha felriadsz ,akkor kéne fent mindjárt 23-25 c fok (hősugárzó radiátorok) ,pedig a falak ,berendezés ,stb. sugározzák majd a hideget (entalpia) !:-) Ha Joe  pontjain (.......) kiigazodsz/magadévá teszed ,ÖÖööööö.....,akkor már rég normálisan fűthetnél ,de olyan érzésem van ,hogy ez nem is cél feléd/nálatok !:-)

Előzmény: Tóth Nándorka (34744)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.09 0 1 34744

Jó napot,csináltam a házunk alsó részéről vázlatot,megjegyzem az emeleten minden el van tökig zárva....Íme:::

ice device Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34743

Köszönöm a válaszokat!

On-off termosztát vezérli a kazánt. A radiátorokon van termofej.

Előző fűtési időszakban 48C előremenővel fűtöttem, de akkor is kapcsolgatott a radiátoros körön, csak ritkábban. Viszont akkor hamarabb volt meleg és a viszonylag hirtelen meleg kellemetlen. Ezért próbáltam a lassabb felfűtést. 

Már csak azt nem értem, hogy amikor a padlót fűti a kazán a 40C előremenővel akkor is 2-3C emel az előremenőn a kazán, holott meg van a 10dT. Vagyis akkor már 13 a dt.

Még egy kérdés: ha termofejek helyett alul a torlóval van szabályozva a radiátor akkor nem ad le esetleg több hőt?

Azért gondolom így, mert a termofej nem engedi be a melegvizet. Viszont A torló nem engedi ki, de ha már bent van a víz a nagyobb felületen le tud adni magából? Vagy megint túl egyszerűen gondolkodom?  :-)

spee981 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34742

Nem tudok olyan paraméterről, amivel a max előremenő hőfokot lehetne korlátozni. Hacsaknem a 16-os, de az a padlófűtéseseknek lett kitalálva, és 45 fokban maximál, nem állítható.

 

Ha meredekebb görbét választasz a szükségesnél, hogy reggel gyorsabban visszafűtsön, a termosztát majd "megvéd" a túl magas előremenőktől az idő nagy részében. Lehet a maximális fűtési teljesítményt is korlátozni, ami a P13. Leveszed a ház max hőigényére, ami biztos nem 100% (24kW), mint a gyári beállítás a fűtőkazánnál, sem 80%, mint a kombiknál. Így ugyan a célhőmérsékletek magasak maradnak a görbéd miatt, de a radiátorok (kvázi fűtési pufferként) alacsonyabb hőfokú vizet tárolnak majd be (mert lassabban emelkedik az előremenő), miközben le is adnak hőt a felfűtéshez. A termosztát aztán lekapcsol, még mielőtt túl sokáig túl meleg víz menne előre. Ez jól működik a gyarkolatban, nálam pl 12kW-os a ház hőigénye, akinek kisebb és/vagy jobban szigetelt, annál találni kell egy értelmes középutat esetleg, mert 4-5kW-on már a víztartalom felfűtése is eltarthat túl sokáig, és lőttek a reggeli gyors felfűtésnek.

Előzmény: Stefi5006 (34734)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34741

Köszönöm Uraim ,azt a rengeteg választ amit adtatok kérdéseimre!További jó forumozást mindenkinek!Üdv.

joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34740

Teljesítményeket nem tudok * !  de szerintem, meg a (hangok) alapján, a kazán már korábban elkezd lemodulálni... a visszatérő víz hőfokának függvényében 

 

És NEM....nem ugyan úgy fűtök , mint shogy nándorka szeretne !!  

Nekem ami lényeg, hogy 

- amikor szeretném, induljon fűtés....termosztát elindítja....

- kazán csinál amit akar....majd modulál...

- a lényeg, h előremenő "megfelelő legyen"  (radiátorokhoz) és a kazán egy on...off között NE kapcsolgassa a gázégőt ! - a lakásba ne legyen hidegebb mint a termosztáton beállított... (ezt 43 fokkal tudja a legnagyobb hidegekben is...)

- És azt pont leszarom , hogy a radiátorok milyen gyorsan és milyen mértékben melegszenek át !

 

Szóval  NEM  ugyan az a célunk Nándorkával !  

 

Mondjuk az " összeszedett, jól átgondolt, és szakszerűen megfogalmazott"  ....ugye érződik az irónia ?  ;-)  pontosan azt se tudjuk, hogy mit szeretne....

"lassan melegszenek át a radiátorok"....

Lehet olyat szeretne....vagy az asszonya....ami nem is lehetséges..!  Hogy a radiátorok teljes "keresztmetszetükben" melegek legyenek......  !

 

*  most , hogy vissza gondolok.....bárvmár tizenéve volt..... lehet mondott egy olyat a beüzemelő, hogy a fűtési maxot visszaveszi 18 kw- ra.....  denem vagyok benne biztos... NA majd , ha lelkes leszek, mikor indul kiszaladok gázórához, megnézem mennyi gáz figy / perc....majd abból számolok teljesítményt....  :-) 

Előzmény: Törölt nick (34736)
Keeper83 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34739

Ok, semmi gond, csak nem jön át írásban, hogy mennyi rész a vicc és mit gondolsz tényleg komolyan.

Előzmény: joevagyok68 (34737)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34738

én sem... :-)

És mégis egy "buta" termosztát , van, hogy korábban indítja a fűtést, mint ahogy kelek...

Előzmény: Stefi5006 (34732)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.09 0 1 34737

semmi bajom !  

ott volt egy...két :-)....  vicceltem !

A bocs, meg komoly volt, mert tényleg nem tudtam !  

 

a gyorsabb felfűtést meg inkább haggyuk....

Iccakára visszaveszi vagy 1 fokkal a hőfokot........hogy spóroljon...

DE reggel ugyan akkor induljon a fűtés mikor ő felkel, de marhagyorsan legyen meleg....

Még tudatosan is hüleségnek tűnik....... de lehet csak nekem !  

Előzmény: Keeper83 (34728)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 0 34736

"mondj egy olyan kazánt, ami ha emelkedik a visszatérő víz hőfoka , akkor nem "korlátozza" le "magát/teljesítményét" ?" ---Nem tudok ilyen kondenzácios kazánt mondani,mert mindegyik így működik, DE én soha nem állítottam ennek az ellenkezőjét .:-)    Ami viszont nem mindegy az az ,hogy honnan hova  azaz pl 24kw-ról 4.5 re vagy  12-ről 4.5 re !!!

 

"Mert ugye egy csak radiátoros rendszernél...és most arról beszélünk....- akkor nagyon valószínű, hogy a kazán 10-15-20 perc múlva már minimum teljesítményen ketyeg ! Tehát lemodulált/"lekorlátozza" a teljesítményét !"   Akkor Te most úgy használod a SD 28 as kazánod,hogy kap egy On jelet ,majd csúcsteljesítménnyel beindul 2 perc után már 28kw-on nyomja majd mondjuk 10-15 perc után már 6 kw-ra lemodulált ,mindezt átmeneti időben.Azaz akkor szerinted nem kell korlátozni a kazán max teljesítményét ,igazodva a ház (lakás) paramétereihez ,mert úgy is le fog modulálni a visszatérő alapján a lehető legkisebbre.???

Akkor Te most nem ugyanúgy fűtesz mint ahogy azt Nándorka is szeretné???----csúcsteljesítménnyel nyomjuk fel az előremenőt a beállított értékre,minél hamarabb majd onnan úgyis lemodulál a kazán ???

 

Előzmény: joevagyok68 (34687)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.09 0 1 34735

Igen ez úgy van ahogy Keeper83 írta Neked ,annyival még kiegészíteném,hogy ha tudod akkor számold ki az összes radiátorod össz. teljesítményét 40/30/20 fokra ,és az eredménynek 7.3 kw felett kell lennie .Ha már mindenáron 40 fokos előremenővel akarsz fűteni...ez viszont drasztikusan is megemelheti a radiátorok méretét.Ha viszont erre nincs lehetőséged akkor számolgasd ki ,hogy a jelenlegi radiátoraid magasabb előremenő esetén pl 50/30/20 mire képesek,lehet ,hogy így már meghaladják a 7.3 kw-ot és a kazán egyhuzamban végigtolja a termosztát On/-tól Off- jeléig.

Persze ha nem tudod kiszámolgatni ,kísérletezhetsz is ,hogy mindig egy kicsit pl 5 fokokat emelgetsz az előremenőn,és figyeled  mi történik.

Minden szempontból a legrosszabb állapot a 2 percet megy  8 percet keringet effektus..

Ha hidrováltót raksz be attól még nem fognak a radiátoraid 7.3 kw nál nagyobb hőt leadni 40/30/20 fokon   és ugyanígy kapcsolgatni fog a kazán.

Hidrováltó akkor kell ,ha van pl 2-3 külön vezérelhető fütési köröd + esetleg tároló töltö szivattyúd ----azaz van még 2-3 plussz szivattyú a rendszerben ,és mind mind eltérő tömegárammal.

Előzmény: ice device (34726)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!