Keresés

Részletes keresés

viktor a takarító Creative Commons License 2003.02.27 0 0 785
rosszul írtam: a 0,5(vagy 0,8, nem emlékszem pontosan, de valahol 1 alatt) alatti értéknél fel kell tölteni, nem szabad üzemeltetni, de 2 bar nyomásnál végződik a zöld tartomány, és tapasztalataim alapján érdemes ott tartani a nyomást(4 körül van a maximum). az ingadozás csekély, amennyire láttam, 0,5 bar lehet.
Előzmény: Elm (784)
Elm Creative Commons License 2003.02.27 0 0 784
Hat, akkor lehet, hogy nem rossz a 0,3... de nem tudom.
Előzmény: FotexZoli (782)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.02.27 0 0 783
nekem vaillant kazánom van, azon valahol 0,5 és 2 bar között van a zöld tartomány. ez alatt nagyon gazdaságtalanul üzemel, hiszen egyre kevesebb a víz a rendszerben, ami gyorsabban lehűl a radiátorokban, tehát ugyanazon szobahőmérséklet eléréséhez jobban fel kell melegítenie a kazánnak a keringetett vízet. nálam volt, hogy 70-80C-ra is melegített 1 bar nyomás alatt, miközben 2 bar esetén 50-60C-nál nem fűti fel jobban.
Előzmény: Elm (781)
FotexZoli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 782
1,5-nél van egy erős piros jel
Előzmény: Elm (781)
Elm Creative Commons License 2003.02.27 0 0 781
En csak a sajat cirkomat tudom irni: nekem junkers euroline van, es ott a nyomasmeron van "zold zona", terhat ahol lennie kell a mutatonak. Neked nincs ilyen?

Ezen 1 es 3 bar kozott van a zold, de azt mondta a vizgazszerelo is, meg a beuzemeloje is, hogy ha 1 bar ala megy, az nem jo, es engedjek bele egy csappal. Most mindig 1 bar, amikor nem uzemel (termosztat nem ad jelet ugy ertem), ha bekapcsol es elkezd futeni akkor olyan 2-ig szokott felmenni. Ha 4 fole menne, akkor asszem leenged belole az automatika...

Szoval valszeg gepfuggo, de nekem is alacsonynak tunik a 0,3 bar...
(hacsak nem nalad tulnyomast jelent, nalam meg abszolutot, tehat ami nalad 0,3 az nalam 1,3 bar, de ez most csak eszembe jutott, meg kell nezni a gepkonyv mit ir)

Előzmény: FotexZoli (777)
papus_03 Creative Commons License 2003.02.27 0 0 780
Sziasztok!

Keresek olyan tényleg hozzáértő szakembert aki a 4 éve működő kazánom tisztitására és beállitására is vállalkozna.A kazán valószinüleg elkormolódott mert már nagyon lassan füt fel és a füstcsövet kézzel simán meg lehet fogni tehát szerintem 40 fok környékén lehet a füstgáz hőmérséklete.Talán időjárástól függően - ebben nem vagyok biztos -néha olyan "illat" van a fürdőszobában, hogy az ember egyből a gázálarcát keresi. :-(((

Előre is THX.

Ps.a kazán lakhelye Bp. III kerület

Herr X Creative Commons License 2003.02.27 0 0 779
Több, mint 1 bar ingadozás szerintem sok. A 0.3 bart elég alacsonynak tartom.

Lehet, hogy kicsi a tágulási tartály?

Amúgy nézd meg a kazán gépkönyvét.

Előzmény: FotexZoli (777)
Indaxli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 778
Hi!

Elvileg normális dolog, hogy változik. De, hogy mekkora mértékben ahhoz pontosabb adatok kellenek.

Indaxli

Előzmény: FotexZoli (777)
FotexZoli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 777
sziasztok

az mennyire normális, hogy a radiátoros köröm és a padlófűtéses is attól függően hogy éppen fűt-e vagy tök hideg változik a nyomás 1,5 és 0,3 között?

Indaxli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 776
Hi!

"OK egy kerdes (mas temaban), csakhogy a fogalmakat tisztazzuk: mikor beszelunk cirkorol es mikor kazanrol ?
Szerintem akkor cirkorol mikor maga a keszulek tartalmazza a futokozeg keringtetesehez szukseges szivattyut es kazanrol mikor ezt a szivattyut kulon kell beszerezni. Jol gondolom ?"

Biztos. :)
De nálunk akkor is kazán van, mert ennek a feltételnek megfelel. Ha lejebb megnézted a HSZ-eket, akkor ott írtam is a típusát.

Indaxli

Előzmény: Satriani (773)
Satriani Creative Commons License 2003.02.26 0 0 775
Megneztem a 606-os hozzaszolast. Azt irja:

"Azt láttam az ábrán, hogy méri a HMV hőfokát, gondolom ennek megfelelően visszaveszi a HMV hőcserélő teljesítményét, ha túlmelegedne"

utana meg azt, hogy :

"Én azt hittem, hogy egy olyan indirekt fűtésű tárolóról van szó, amiben a tároló fűtését a benne lévő HMV hőmérséklete irányítja"

Tehat ha azt latta az abran hogy meri a HMV hofokat es annak fuggvenyeben veszi vissza a hocserelo teljesitmenyet, akkor ez azt jelenti a HMV homerseklete vezerli a hocserelo teljesitmenyet es akkor jol hitte, nem ?
Mintha ellent mondana maganak a masodik idezetben..
Mindegy

Előzmény: Droopy (774)
Droopy Creative Commons License 2003.02.26 0 0 774
twin ismerteto from Second lsd 606 hozzaszolas
Előzmény: Satriani (773)
Satriani Creative Commons License 2003.02.26 0 0 773
OK, akkor osszefoglalnam neked milyen rendszered van:
Egy cirkod (nevezzuk atfolyosnak ha neked ugy tetszik, bar szerintem nem az:), ami meghajt egy indirekt futesu melegviz tarolot ami 60 literes.

"hogy még sem a megszokott tárolós megoldás" - szoval akkor miben kulonbozik a 'megszokott' megoldas a tiedtol :)? Mert szerintem csak annyiban, hogy neked 60 literes a tartalyod, mondjuk ugy a 'megszokott' meg 120-150. Ezt erted a megszokott alatt?

Most az hogy nem fordult elo meg hogy hideg vized follyon a tarolodbol az azert van mert a kazanod teljesitmenye tudta potolni az eppen elhasznalt melegvizet, tehat a kazan teljesitmenye jol lett kivalasztva a max. melegviz fogyasztashoz kepest (es nincs osszefuggesben a tarolo terfogataval jelen esetben). De ugyanaz a kazan egy 120 literes tartalyt sem engedne hogy hidegvizet nyomjon a melegvizes csapon.

OK egy kerdes (mas temaban), csakhogy a fogalmakat tisztazzuk: mikor beszelunk cirkorol es mikor kazanrol ?
Szerintem akkor cirkorol mikor maga a keszulek tartalmazza a futokozeg keringtetesehez szukseges szivattyut es kazanrol mikor ezt a szivattyut kulon kell beszerezni. Jol gondolom ?

Előzmény: Indaxli (772)
Indaxli Creative Commons License 2003.02.26 0 0 772
Hi!

Mondtam én, hogy a "neveltetésemmel" van gon! :)))

"De akkor mire mondjak azt hogy atfolyos ??? Az atfolyos nem azt jelenti, hogy ahogy kinyitom a csapot, a kazanon ataramlo hidegvizet on-line felmelegiti a kazan ?"
De. Igazad van.

"...tehat annyira gyorsan tudja felfuteni a 60 literes tartalyba kerulo hidegvizet, hogy hideg viz nem erhet a csaphoz ?"
Igen.

"Szoval az egesz leirasbol nekem ugy tunik, hogy az a 60 literes tartaly nem mas mint egy indirekt futesu HMV tartaly."
Igen.
Tsak ezért irtam ilyen zavaró fogalmazásban, mert fontosnak tartottam kiemelni, hogy még sem a megszokott tárolós megoldás, hiszen ha elfogy a tárolt melegvíz, akkor sem észrevehető.

Látod mennyivel könnyeb, ha összedolgozunk. :))
Majd még iskolázom ("neveltetés") magam.

Indaxli

Előzmény: Satriani (769)
Elm Creative Commons License 2003.02.26 0 0 771
lasd 718-719-720 hzsz...
Előzmény: Kek (770)
Kek Creative Commons License 2003.02.26 0 0 770
Arra beszéltek rá, hogy a vegyes (szobákban radiátor, egyéb helyeken padlófűtés) rendszer helyett legyen mindenhol radiátor, de a hidegburkolatok alatt "megtekerik" a fűtéscsöveket. A társasház szomszéd lakásában láttam is: a fűtéscsövek oda-vissza kígyóznak a padlón. Van ennek valami hátránya?
Satriani Creative Commons License 2003.02.26 0 0 769
Szia,

ne haragudj de csak nem ertem (nem hiszem hogy a neveltetesed miatt:)

"használati melegvíz előállítása 1 hőcserélőn keresztül történik, amely a fűtővizet a zárt rendszertől kapja. Tulajdonképpen átfolyós rendszerű, de van 60 liter tároló kapacitása" - tehat a 60 literes tartalyt egy zart korben keringo futokozeg futi (amit az automatika megvon a radiatoroktol mikor HMV fogyasztas lep fel). De akkor mire mondjak azt hogy atfolyos ??? Az atfolyos nem azt jelenti, hogy ahogy kinyitom a csapot, a kazanon ataramlo hidegvizet on-line felmelegiti a kazan ?

"Elvileg ha elfogy a 60 liter víz, akkor hidegnek kellene folynia a csapon" - tehat annyira gyorsan tudja felfuteni a 60 literes tartalyba kerulo hidegvizet, hogy hideg viz nem erhet a csaphoz ?

Szoval az egesz leirasbol nekem ugy tunik, hogy az a 60 literes tartaly nem mas mint egy indirekt futesu HMV tartaly.
Mitol atfolyos a rendszer ?

Amugy azt hiszem az indirekt futesu melegviz tarolos rendszereknel is a kazan (a nem atfolyos) ha a tartalyt kell futeni akkor lekapcsolja a futesi koroket es a tartalyba megy a futokozeg. Nem vagyok biztos benne...erositsetek meg ha jol tudom

Előzmény: Indaxli (764)
blg Creative Commons License 2003.02.26 0 0 768
a szüleimnél egy kisebb felújításkor a régi cirkóra (Fég ZC18, csak fűteni tud, használati melegvizet nem) lett rákötve egy Saunier-Duval kb 60-80 literes hőcserélős melegvíztároló. amikor fűteni kell a vizet, akkor a tárolóban lévő termosztát átkapcsol egy szelepet, ami a radiátorok helyett a tároló hőcserélőjébe küldi a kazán-termelte melegvizet. az eltelt 3 év alatt még soha nem fogyott el a melegvíz...
Indaxli Creative Commons License 2003.02.26 0 0 767
Hi!

Lásd lejjebb 748.

Indaxli

Előzmény: TOM (765)
Herr X Creative Commons License 2003.02.26 0 0 766
Az IsoTwin a Saunier-Duval terméke.

Annó én is gondolkodtam rajta, de a képviseletet felhívva azt mondták, hogy nagy melegvíz igénynél nem indirekt fűtéssel, hanem átfolyós módszerrel dolgozik. Ez elrettentett. Aztán lehet, hogy hülyeséget beszéltek. Az mondjuk biztos, hogy jónéhány kérdésemre nem tudtak válaszolni és ez sem mellettük szólt.

Előzmény: TOM (765)
TOM Creative Commons License 2003.02.26 0 0 765
Hali!
Es ez melyik gyarto melyik termeke ha lehet kerdezni?
Kosz,
TOM
Előzmény: Indaxli (764)
Indaxli Creative Commons License 2003.02.26 0 0 764
Hi!

A kazán és vele együtt a fűtési rendszer zártkörű.
A használati melegvíz előállítása 1 hőcserélőn keresztül történik, amely a fűtővizet a zárt rendszertől kapja. Tulajdonképpen átfolyós rendszerű, de van 60 liter tároló kapacitása.

Elvileg ha elfogy a 60 liter víz, akkor hidegnek kellene folynia a csapon. De ilyen még nem fordult elő. Szemben a régi 120 literes gázbojlerrel, ahol ha elfogyott a melegvíz akkor tényleg hideg jött.

Az autómatika (kazánvezérlés) csak annyiban segít bele a dologba, hogy ha a hőcserélőn használati melegvíz fogyasztás jelentkezik, akkor leállítja a fűtés keringető szivattyúit. Elsődleges feladat a használati melegvíz előállítás. Amint megfelelő a használati melegvíz hőmérséklet (beállított érték) abban a pillanatban újra indulnak a fűtés keringetői. Természetesen, csak ha szükséges.

A kazán mindebből csak azt érzékeli (ha lehet így fogalmazni), hogy hőigény lépett fel és üzemeltetni kell a gázégőt.

Nos remélem elég érthető voltam, már amennyire "neveltetésemből" futja. :)

Indaxli

Előzmény: Satriani (763)
Satriani Creative Commons License 2003.02.26 0 0 763
Igen, de atfolyosnal nagyon panaszkodnak a vizkovesedesre (legalabbis a korabbi hozzaszolasokban).
Az hogy van megoldva a kazanban amit Indaxli irt:
"Átfolyós - tárolós HMV készítő "
Az atfolyost azt en ugy ertelmezem hogy a vizet 'on-line' ahogy jon a halozatbol melegiti es megy a csaphoz, nem ? Ha most ez meg van kombinalva egy 60 literes tartallyal, akkor vegul is az egy puffer ? Mint egy bojler ? Es ha mar hideg viz jon a pufferbol akkor van egy erzekelo ami a direkt felmelegitett vizet nem a pufferbe hanem a csaphoz kuldi direkt ?
Előzmény: Abraka Dabra (761)
Herr X Creative Commons License 2003.02.26 0 0 762
Mi egy dolog miatt abszolút kizártuk az átfolyóst:

- rohadt kemény a víz. És az a barom vízkő mindig a legmelegebb helyen akar kiválni. Az pedig a kazán csőkígyója.

Az indirekt fűtésű tárolónál a csőkígyókban "ítéletnapig" ugyanaz a víz a hőcserélő közeg, így a vízkő nem kap utánpótlást. Csak a bojlerben, de az könnyebben vízkőmentesíthető és nem kell szétszedni sem a kazánt, sem a bojlert apró darabokra.

Előzmény: Haver Lamur (756)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.02.26 0 0 761
Csatlakozom, az isotwin nagyon király a 60 lityis tárolójával. Mindig van melegvíz, és nem tudom kiakasztani a túlzott vízhozammal.
Előzmény: Droopy (757)
Indaxli Creative Commons License 2003.02.26 0 0 760
Hi!

Na látod milyen yo 5let!
Hát erre még nem is gondoltam. :D

Indaxli

Előzmény: Infomaker (759)
Infomaker Creative Commons License 2003.02.26 0 0 759
Vagy a radiátorból adja a zuhanynak a vizet :)
Előzmény: Indaxli (758)
Indaxli Creative Commons License 2003.02.26 0 0 758
Hi!

Megint 1 tapasztalat tőlemtől. :)

Régebben 120 lityis gázboj(ly?)lerünk volt.
2 fűrdő(1 zuhanyos, 1 kádas, 2 mosdó) és 1 konyhával. Ha elfogyott a melegvíz, akkor félóráig semmi.
Született 2 gyerek - add hozzá a képlethez - így egyre sűrübben előfordult a kifogyás esete. Nos ilyenkor nem igazán szerencsés félórát várakozgatni.
Boj(ly)ler ki. Átfolyós - tárolós HMV készítő be.
Ez 60 lityis, és elvileg 10 percen belül újra van 60-ad. Azért elvileg, mert ahogy Droopi mondja észre sem lehet venni, mikor megy direktbe.
Külön tudod beállítani milyen forróságú melegvízre van szükséged. Az autómatika úgy van beállítva, hogy ha vízvételezést észlel a rendszer a fűtést leállítja, ilyenkor a kazán csak a hőcserélőre dolgozik.

Indaxli

Előzmény: Haver Lamur (756)
Droopy Creative Commons License 2003.02.25 0 0 757
Ha egy kazan atfolyosba le tudja adni a szukseges homennyiseget, akkor egy tarolos utantoltesere is alkalmas kell legyen. Nekunk az egyik legkisebb boylerrel egybeepitett kazanunk van (twin 24 kw leszabalyozva 15 kw-ra, a boyler 50 vagy 60 literes), ha megelegszunk az 50 fokos vizzel eszre sem lehet venni, mikortol jon direktbe az azonnal melegitett.
Előzmény: Haver Lamur (756)
Haver Lamur Creative Commons License 2003.02.25 0 0 756
Üdv Mindenkinek !

Most értetlenkedni jöttem.
Mindenki azt mondja, hogy a hőtárolós magasabb komfortot biztosít mint az átfolyós. Én eddig csak átfolyósat használtam, hőtárolósra csak gyerkőc koromból emlékszem, ezért nekem a hőtárolós azt jelenti, hogy mikor a család zuhanyozik egymás után, akkor a végén egyre hidegebb a víz, majd elfogy a meleg és várni kell. Az átfolyós pedig bármikor képes hosszú időn át melegvizet biztosítani.
Túlságosan sokat lubickolunk ? Azt tudom, hogy több csapot is ki tud szolgálni a tárolós, de akkor azt csak még kevesebb ideig, nyilvánvaló.
Az a víz tényleg pazarlás, amit kifolyat az elején még hidegen az átfolyós, de ezzel szemben egy időre programozott, fel- felfűtött melegvíz, esetleg még cirkuláltatva is, sokkal több beruházással szintén nem látszik túl takarékosnak. Az életünk ugye nem túl jól programozható előre, nem is mindig rendszeres, előfordulhat, hogy a szuper hőközpontom nem tud egy váratlan melegvíz igényre mit lépni ?
Ér annyit az egész ? Tényleg komfortosabb ?
Mesélnétek erről olyanok, akik átszoktak az egyikről a másikra ?
Van olyan köztünk aki a Junkers "melegvíz rendelésre" típusú átfolyósról tapasztalatokat tudna mondani ? Nekem ez tűnik a legszimpatikusabbnak, de használati tapasztalat érdekelne, nehogy megdolgozzon a marketing...
Jó lenne, ha meg tudnátok győzni pro vagy kontra, mert - láthatjátok - sok a kérdőjel.
Üdv:Haver

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!