Keresés

Részletes keresés

second Creative Commons License 2002.10.14 0 0 271
"csak egy nyomáscsökkentőt kell még beépíteni"

Hova kell azt a nyomáscsökkentőt beépíteni?

"kiderült, hogy a kintről jövő gáznyomást a műszere sem tudja mérni, vagyis lehet, hogy 6 bárnál is nagyobb és ezt az üzembe helyezéskor látniuk kellett volna (vagy legalábbis megmérni...)"

Ez egy kicsit furán hangzik.
A gázközmű nyomása nem véletlenszerűen változó. A kisnyomású hálózatban a maximális túlnyomás 100mbar, a középnyomásúban 4 bar. Utóbbi hálózatokon gáznyomásszabályozót kell alkalmazni. Ha ilyen hálózatra kapcsolódsz és nincs a terven gáznyomásszabályozó, az nem kap engedélyt. Sőt rá sem kötik a hálózatra...
4 bar fölötti nyomáson csak bazi nagy ipari fogyasztók kapnak vezetékes földgázt...

Sec.

Előzmény: Twinny (270)
Twinny Creative Commons License 2002.10.14 0 0 270
Second ! Ma végre megnézték a cirkónkat (a Két Kört Kft-től hívtuk ki a szerelőt) és meglepő módon rájött, hogy mi okozta a berezonálást. A tágulási tartállyal és a nem megfelelő beállításokkal volt összefüggésben. Ne kérdezzétek a többit.... A lényeg az, hogy most már működik és csak egy nyomáscsökkentőt kell még beépíteni és tökéletes lesz. Ja, és kiderült, hogy a kintről jövő gáznyomást a műszere sem tudja mérni, vagyis lehet, hogy 6 bárnál is nagyobb és ezt az üzembe helyezéskor látniuk kellett volna (vagy legalábbis megmérni...), na
de tanul az ember : soha többet máshonnan nem hívunk szerelőt. (persze az előző is "értett" ehhez a készülékhez)
Csak a jó hírt szerettem volna közölni. Üdv mindenkinek
r_bendegúz Creative Commons License 2002.10.14 0 0 269
Vikusz,
neves cég, jó minőség, ehhez mért árak.
http://www.plumbingsupply.com/hansgrohe.html
http://www.hansgrohe.com/
http://www.hansgrohe.hu/
r_b.
Előzmény: Vikusz (267)
Herr X Creative Commons License 2002.10.14 0 0 268
Én csak az árait ismerem. Ezek után nem kerültem vele közelebbi ismeretségbe....
Előzmény: Vikusz (267)
Vikusz Creative Commons License 2002.10.12 0 0 267
Sziasztok!
Ismeri valaki a Hansgrohe márkát? Ennek van valami köze a Grohe-hez, mert arról jókat hallottam.
Előre is kösz
szicsu Creative Commons License 2002.10.04 0 0 266
Hello Mindenki és Second!

OFF
"Átkötöszakaszos egycsöves fűtési rendszer "... no engem jól kiműveltél, köszi és ki is szállok ebből. Flex hogy van?
ON

Előzmény: second (265)
second Creative Commons License 2002.10.04 0 0 265
Értem én, hogy mire gondoltál.
Azt mondom, hogy a leírtakból nem következik feltétlenül - bár ellene sem mond -, hogy átfolyós egycsöves rendszerről van szó. Az azonban egyértelműen következik, hogy akármilyen rendszer is van, a leírt módon kötött radiátor nem fog üzemelni. Az egyéb betegségeket is fel kell deríteni, ha vannak.

Átkötöszakaszos egycsöves fűtési rendszer elég sok épült az országban. Leginkább 1980 után, amikor megjelent a TS-G 76, az átkötőszakaszos fűtési rendszer tervezési segédlete.

Sec.

Előzmény: szicsu (264)
szicsu Creative Commons License 2002.10.03 0 0 264
Hello second, flex!
Herr X 226-os rajzára Flex írta, hogy

"Az altalad rajzolt "abran" a 2-es helyen jon be a viz alulrol a szomszedtol, es az 1-es helyen tavozik. A 4-esen van egy legtelenito szelep vagy micsoda, a 3-ason meg egy csap, ott tudom feltolteni vagy leereszteni."
No ebből gondoltam, hogy hátha sorba vannak kötve. Ha tényleg épített be valamelyik szomszéd ( a tilalom ellenére!) radiátorszelepet, sőt azt el is zárta (és persze nincs sönt ága!), akkor szvsz a teljes soros körön megszünik a folyadék áramlása.
Ha jól emlékszem, a Bojtár utcai lakótelepen (Óbuda) olyan soros rendszer van, ahol el lehet zárni az egyes radiátorokat, de söntág van a szelep ELŐTT bekötve (a sönt másik vége a radiátor után).

Előzmény: second (254)
Infomaker Creative Commons License 2002.10.03 0 0 263
nincs terv, készre rakott új lakás egy 6 lakásos blokkban.
Előzmény: Herr X (261)
second Creative Commons License 2002.10.03 0 0 262
Infomaker

Minden valószínűség szerint kombi cirkóról van szó, amiben van egy hőcserélő a használati melegvíz termelés számára. Amikor a csapolónál melegvizet veszel, akkor a kazán a szükséges teljesítményt elveszi a fűtési rendszertől és azzal melegíti a vizet.
A 24 kW egy 62 m2-es lakásba fűtésnek sok lesz. HMV-re ha nem együtt zuhanyzol és mosogatsz akkor elég.

Sec.

Előzmény: Infomaker (260)
Herr X Creative Commons License 2002.10.03 0 0 261
nettó 155 nm (családi ház), 150l indirekt fűtésű bojler : 20kW kazán.

Elégnek kell lenni. Sőt sok is. (A kazánok hatásfoka a névleges teljesítmény >90%-nál a legjobb. Alatta "sokat fogyasztanak".)

Ép. gép terv?

Előzmény: Infomaker (260)
Infomaker Creative Commons License 2002.10.03 0 0 260
Hi!

Vezsünk 1 kéglit, 62 négyzetméter, és lesz benne cirkó (új lakás, és adnak hozzá) radiátoros fűtés, olyan cirkó, hogy bojlerként is funkcionál.

AZt mondták, hogy 24 kW-os lesz. Ez mit jelent?
Elég ez?

Üdv.:
Infomaker

kgy2316 Creative Commons License 2002.10.03 0 0 259
Szia,

a FÉGSZOLG honlapján olvastam.

http://www.futokeszulek.hu/

Ugyanitt megvannak az UNICAL készülékek leirásai is.

Előzmény: RodrigeZZ (258)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.10.02 0 0 258
kgy2316!

Ez a szekszárd mennyire tuti? Mert ugye ez azt is jelentené, hogy az alkatrészutánpótlás, szerviz viszonylag biztos jövö elé néz.

Előzmény: kgy2316 (257)
kgy2316 Creative Commons License 2002.10.02 0 0 257

Annyit tudok, hogy jelenleg Olaszországban az UNICAL gyárában készülnek, de hamarosan Szekszárdon lesz egy magyarországi üzem is.

Csak a prospektusokat olvastam, az alapján nagyon szimpatikusak. Mivel jövöre fütéscsere lesz nálunk is engem is érdekelnének a gyakorlati tapasztalatok.

Előzmény: RodrigeZZ (256)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.10.02 0 0 256
10telt 1begyültek!
Fég-unical kazánokról van valakinek tapasztalata?
Annyit tudok, hogy a fég-hez annyi köze van, hogy itt teszik rá a matricát, de mennyire megbízhatóak? jjöhet maghánban is a válasz.
Köszönöm R
second Creative Commons License 2002.09.27 0 0 255
" napi 1 liter magából a cirkóból ürül (miután felmelígette az 55 l-es tartályban lévő vizet)"
Ááááállj! :)
Ez a víz a HMV rendszerből folyik el vagy a fűtésből?
Hétfőn visszatérünk rá...

Sec.

Előzmény: Twinny (251)
second Creative Commons License 2002.09.27 0 0 254
"a rajzolatból ítélve a házbeliek radiátorai sorba vannak kötve,"

Erre eddig semmi nem utalt, de ha így is lenne, a baj az, hogy a csőradiátor vízszintes csöveibe nem fog bemenni a víz, mert az első "elágazásnál" arról kell döntenie, hogy menjen-e a vékonyabb vízszintes csövön a másik függőlegesig, ott kicsit fel, aztán vissza egy másik vékonyabb vízszintesen, vagy menjen a "rövidebb szélesebb" úton egyenest fel. Szerinted, mit választ az a lusta víz? :) Itt az a függőleges osztócső, aminek a két vége van bekötve, az az egész radiátor söntje, ahogy te mondanád.

"Nem lehetséges-e, hogy valaki (bárki!) elzárta a szomszédban a saját radiátorát, ettől aztán mindenki fűtés nélkül maradt. "
Átfolyós egycsöves rendszerbe nem építettek elzárókat. Pont azért, amit te mondtál. Tehát nem tud senki elzárni semmit, hacsak valaki nem csinált még valami sufni-tuningot egy másik lakásban. :)

Sec.

Előzmény: szicsu (252)
second Creative Commons License 2002.09.27 0 0 253
Twinny,

A gázvezetékbe a készülék elé épített gömbcsappal nem szabályozunk gáznyomást!!! Az arra van, hogy vagy nyitva legyen vagy zárva.
Minden éghető gázra (gázkeverékre)értelmezett egy lángterjedési sebesség. Ha a gázégőn kiáramló keverék áramlási sebessége ennél jelentősen kisebb, akkor a gáz visszaég a csőbe, ha sokkal nagyobb, akkor leszakad a láng. A gömbcsap csak a zárás közelében kezd igazából fojtani, ott azonban kis fordítás is nagy fojtásváltozást jelent. Kis szerencsétlenséggel tönkreteszed a készüléket.
Eddig nem ismertem egyáltalán ezt a készüléket, de most kicsit utánanéztem. Ez ugye modulációs gázégővel szerelt kazán? Az maga szabályozza a gázmennyiséget az igényeknek megfelelően.
A vízvesztés akkor sem OK, ha nem attól van a morgás, azt meg kell szűntetni! (Napi 1 l víz iszonyatosan sok!)
Ha szükséged van egy, a készüléket ismerő készülékszerelőre, a Ferroli magyarországi képviselője a Két Kör Kft. (Remélem nem ők szereltek nálad, én meg lukrafutok az okossággal... :))

Sec.

Előzmény: Twinny (250)
szicsu Creative Commons License 2002.09.27 0 0 252
Hello Mindenki!
Kedves Flex és Second!
Tárgy: nem fűt a csőradiátor.
Hozzászólás nem szakemberként: a rajzolatból ítélve a házbeliek radiátorai sorba vannak kötve, legalábbis ezen a strangon (ha jól hallottam, ezt hívják egycsöves rendszernek??). Megragadott second megjegyzése, hogy kicsi lehet a tömegáram. Nem lehetséges-e, hogy valaki (bárki!) elzárta a szomszédban a saját radiátorát, ettől aztán mindenki fűtés nélkül maradt. Kérdezd csak meg a szomszédokat, hogy van-e fűtés a fürdőszobájukban.
Egy ilyen rendszerben talán csak akkor szabadna elzárót szerelni a radiátorra, ha van mellette sönt (megkerülő) ág.
Üdv. szicsu
Előzmény: second (242)
Twinny Creative Commons License 2002.09.27 0 0 251
Herr X : a napi 1 liter magából a cirkóból ürül (miután felmelígette az 55 l-es tartályban lévő vizet) A radiátoroknál nem tudom mennyi folyhat el, én csak szivárgást tapasztaltam. (nincs tócsa alatta)
Twinny Creative Commons License 2002.09.27 0 0 250
Second, Herr X !
A gáznyomást azért vettük le, mert ezt javasolta
a szerelő. Tudjátok, a cirkó mellett van ez az elfordítható kar... (bocs, de néha olyan hülyének érzem magam magyarázkodás közben, pedig csak laikus vagyok...)egyébként tényleg olyan kisláng-nagyláng hasonlattal lehetne élni.

A kérdés már csak az, hogy az a kevés szivárgás, ami a radiátorokból jön, okozhat-e ennyi vízveszteséget, hogy 2 hetente kell (kb.) tölteni.
(ilyenkor 1 bárról 1,8-ra szoktuk feltenni)
Ja, és itt megkérdezném, ha már egyszer roppantógyűrűs megoldást javasoltak, ezt túl lehet-e roppantani, amitől ott szivároghat ??

Mivel ez egy kombi cirkó, így nem értem, hogy a tágulási tartályt miként lehetne változtatni...
hiszen azért pont ilyet vettünk és javasoltak, mert minden egyben benne van. (75 nm-es a lakásunk, ami nem is olyan nagy szerintem)
Ja, és fűti : konyha (1) szoba (1) nappali (2)
Wc(1 mini) fürdő (1+törölköző szárító).

ito okashi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 249
OFF:
second: így mindjárt más a helyzet! :))) Jelentem a fórum-vendég bugot és a tegeződést kijavítottam!
ON:
Az a "morgás" nem lehet kavitáció?
Előzmény: second (245)
cm67 Creative Commons License 2002.09.27 0 0 248
Sziasztok! Kinek van tapasztalata a Honeywell CM67-es programozható szobatermosztát telefonos távvezérléséről. Megtudtam, hogy egy jel átalakító (520 Ft)+1modem (siemens 41eFt)vagy
egy olyan külső faxmodem segítségével ami képes jelet továbbítani be leht kapcsolni a fűtést egy telefonhívással.
Teszem azt: vidéken vagyok napokig és leveszem a fűtést. Jövök haza felhívom a modemet, beütöm a kódot és a termosztát bekapcsolja a rendszert, mire hazérek jó meleg van.
Próbálkozott már valaki hasonlóval és milyen modemmel?
Válaszokat előre is köszi

Ciao

Herr X Creative Commons License 2002.09.27 0 0 247
Lehet, hogy hülyeséget írok:

tapasztalataim szerint egy villanybojler is tud "morogni" fűtés közben.

Tkp. egy merülőforraló is tud zajongani, hiszen a szál körül hirtelen forr fel a víz, és a gözösödés a víz "közepén" jön létre és a buborékok áramlása okozza a zajt.

Azáltal, hogy visszavetted a gáznyomást, lehet, hogy nem fűt annyira. (Gyakorlatban: vízforralás nagylángon és takarékon.)

Napi 1 litert írtál és 2 hetente töltöd föl. (Gondolom 1 bar-t emelsz rajta.)

Azért a 14 liter/bar elgondolkodtató. Mennyi víz van a rendszerben? (Hány helyiség, radiátor stb.)

Előzmény: Twinny (244)
second Creative Commons License 2002.09.27 0 0 246
Twinny,

1. Tartály? Ez a levettük a gáznyomást nekem nem tetszik. Mivel vettétek el. Azzal a fogyasztónak nem lenne szabad "garázdálkodni"...

2. Akkor reméljük, hogy a hálózaton nem folyik el víz. Ez öröm!

3. Ez is nagyon sűrű. A rendszernek egész évben tartania kellene a nyomást.

Egyáltalán nem tuti, hogy a kazánt kell cserélni, lehet, hogy egy nagyobb tágtartály kell csak!

Sec.

Előzmény: Twinny (244)
second Creative Commons License 2002.09.27 0 0 245
"Nem kaptam (még) meg a leveled"

Akkor nem neked írtam levelet a webmaster@host.epgep.bme.hu címre? Pedig válasz is jött. Hoppá! :)))

Sec.

Előzmény: ito okashi (243)
Twinny Creative Commons License 2002.09.27 0 0 244
Second, Herr X !
1)A morgás akkor keletkezik, amikor melegíti a tartályban a vizet... ,de így, hogy levettük a gáznyomást, már nem morog...
2)Nyomáspróba : volt, igen és rendben volt. Arra nem is merünk gondolni, hogy esetleg a rézcsövek gyári hibásak lennének.... de akkor gondolom ez a nyomáspróbánál kiderült volna.
3)Nem kerül naponta friss víz a rendszerbe, bár a nyomást kb. 2 hetente kell emelni...
Szerintetek mennyi esélyem van arra, hogy kicseréljék a cirkót (ezt szeretnénk elérni valahogy...)

ito okashi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 243
Nem kaptam (még) meg a leveled, de küldök egy normális emilcímet!
Előzmény: second (242)
second Creative Commons License 2002.09.27 0 0 242
Flex ,

Ha a radiátorod tényleg így van bekötve, mint a képen nyilaztam, akkor ne csodálkozz, hogy nem fűt.


A két alsó csonkot kellett volna a kötéshez felhasználni, vagy átlósan egy alsót és egy felsőt. Ha a két alsón van bekötve, akkor a levegősödés se nagyon zavarja, mert legfeljebb a felső cső nem menne...
A kgy2316 által idézetteket itt is megtalálod.
Ha így is csak langyos az egyetlen működőnek remélhető csőszakasz, akkor ott még más sebből is vérzik az ügy. Valahol ez a radiátor nagyon be van fojtva. Milyen volt az eredeti hőleadó?

ito okashi,
A radiátorkötésnek valóban van hatása a radiátor hőleadására az általad említett gravitációs hatás miatt, de nem ekkora! Ha csak arról lenne szó, akkor a felső csövek nem fűtenének eléggé, de nem az egész radiátor döglene be.
A gravitáció nagyon érdekes dolgokat tud művelni még egy szivattyús rendszerben is, de azok magas épületek alsó szintjein hátrányos ügyek...

A szakmai fórum ötlete nekem szimpatikus, de több kolléga részvétele kellene hozzá. Írtam neked(?) a honlap kapcsán, hogy jó lenne ha működne a fórum, de kicsit szkeptikus vagyok...

Sec.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!