Keresés

Részletes keresés

Elm Creative Commons License 2003.01.09 0 0 565
zyz,

ez nekem nem teljesen vilagos. "kombikeszulekrol cirkohoz" - ezt nem ertem. A cirko maga lehet "kombi", vagyis nemcsak a futes, hanem a hasznalati melegviz is arrol megy.

Alapesetben szinte minden cirkonak van parapetes valtozata. Ez onmagaban nem lehet gond.

Szvsz a regi konvektor helyere nem igazan teheto a cirko, hiszen akkor a foldre kellene rakni a cirkot, hiszen a konvektor parapetje gondolom olyan terdmagassagban van. Persze lehet, hogy odavezetni is lehet a fustgazt, ezt nem tudom.
Viszont mashol is lehet kiepiteni parapetet elmeletileg, ha nincs kemeny. Bar ez mar a gazmuvek kompetenciaja, hogy mit enged.

Szoval ennyibol csak az biztos: parapetes kombi cirko letezik termeszetesen, de az, hogy ezt engedelyezik-e nalad, ezt csak elvi engedely keresevel tudod meg, ha megvizsgalta a konkret helyszint a gazmuvek.

Előzmény: zyz (562)
feelgood Creative Commons License 2003.01.09 0 0 564
Szia HerrX!

A süvítésre nekem is ez volt a tippem, a kérdés csak az, hogy normális-e az, hogy egy radiátornak ilyen zaja legyen. Egyébként Emmeti a szelep és a termofej márkája.

A radiátorok bekötése párhuzamos, de ezzel a keringtető szivattyúval adtál egy tippet. Ui. keringtető szivattyú csak a földszinti körben can, a pincekörben ilyen nincs!

Feelgood

Előzmény: Herr X (554)
nazim33 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 563
Ha mész a céghez, mindenképpen kérjél megnézhető referenciát. Olyat, amelyik már legalább két éve üzemel. A tapasztalatokról majd számolj be!
Előzmény: Szycsi (561)
zyz Creative Commons License 2003.01.09 0 0 562
Sziasztok!
Hallottatok mar olyan kombikeszulekrol cirkóhoz, amit a konvektorhoz hasonloan parapetre lehet szerelni, es a falon at kivezetni a futgazt?
Konvektorost futest szeretnenk lecserelni cirkora, es sajnos nincsen kiepitve kemeny.
Koszi
Zyz
Szycsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 561
Sziasztok !

Igen :)...koszonom szepen eddigi hozzaszolasotokat!
Holnap atnezem a megadott linkeket is. A cegnel meg nem voltam aki forgalmaz ilyet, kivancsi vagyok o majd milyen pozitivumokat tud mondani a rendszerrol. Azert is szeretnek addig felkeszulni, hogy tudjam miket kerdezzek majd, mik lehetnek a buktatoi ennek a rendszernek.
Amugy azon gondolkodok (az jutott eszembe :), nem lehetseges, hogy azert elterjedt (bar ezt sem tudom pontosan) ez a futesmod Svedorszagban, mert ott keves a foldgaz, viszonylag olcso az aram es gondolom (tenyleg ezek csak talagatasok) az allam is jobban tamogatja ezeket a kornyezet barat megoldasokat?
Nem hallottatok esetleg, hogy a szomszedos nyugaton mennyire elterjedt ez a modszer ?

Meg egyszer koszonom valaszaitokat !

Szicsi

Előzmény: moga (560)
moga Creative Commons License 2003.01.08 0 0 560
Előzmény: Szycsi (557)
moga Creative Commons License 2003.01.08 0 0 559
Szycsi!
Ha itt a forumon akarsz valamit megtudni, akkor a Tudomány -> Alternativ energia topicjában talán többet tudnak mondani a hozzáértők.
egy két link:
Geotermikus energia

REAK

moga

Előzmény: Szycsi (557)
kgy2316 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 558

"arammal futesz, ami az egyik legdragabb futesmod."
Nézdd meg jobban, még a képen is vannak azok a sárga csikok, na az a napocskát jelképezi, de oda is irják: "1/4 vásárolt energia, 3/4 ingyenes napenergia".
A talajban pár méter mélység után a hömérséklet télen-nyáron közel állandó (+10-12Cfok) gondolj csak a régi jól bevált borospincékre. Szerintem önmagában a talajban keringetett viz inkább nyáron alkalmas hütésre, fütésnél szerintem rosszabb, mint ha a lakás hömérsékletén levö vizet melegitenéd...
Megnéztem az áraikat is, én a helyedben a gáztartályt választanám.
Előzmény: Szycsi (556)
Szycsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 557
Csak ezen torom a fejem....
Nem lehetseges, hogy megsem a villamos enrgiat alakitja at a hoszivattyu hoenergiava, hanem a villamos energia csak arra valo, hogy akkumulalja a Foldben rejlo vegtelen hoenergiat ???

Szicsi

Előzmény: Szycsi (556)
Szycsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 556
Megint en :)
Ime egyik baratom szemelyes velemenye, amiert (most mar en is) ugy gondolom hogy ez a rendszer vegul is nem geotermikus energiat, hanem nagyobb reszt villamos energiat alakit at hoenergiava (kerdes megint szamomra mennyire jo hatasfokkal):

Hat amit a linken olvastam, az egyaltalan nem volt meggyozo. Eloszor is
energetikailag elegge zavaros a leiras, illetve ellentmondo. Nehol meg
atejtesnek is felfoghato. Kellene valahol talalni egy energetikai
folyamatabrat, hogy tudni lehessen hol mi megy be es mi jon ki. Az egyik
legszembeotlobb ellentmondas: a kompresszor osszesuriti a gazt, ezaltal az
felmelegszik es tobb hot tud leadni. Ez energetikailag igaz, de az a
tobbletho amit kapsz a vegen, a kompresszor teljesitmenyebol szarmazik,
tehat villamosenergiabol keletkezett. Vagyis vegeredmenyben arammal futesz,
ami az egyik legdragabb futesmod.

De gondolkodjunk logikusan. A csovezetek a talajban van a fagyhatar alatt,
vagyis a leghidegebb napokban is +3 , +4 fokos a legkissebb homerseklet. Ezt
kiszivatyuzod es kapsz egy +3, +4 fokos hutokozeget. Na most magyarazza el
valaki, hogy mikent lesz ebbol + 30, +40 fokos kozeg amivel a lakast
futened. Jelenlegi tudasom szerint ezt csak a Maxwell-demon tudna
megcsinalni, de mint tudjuk o csupan egy elmeleti kiserlet alanya.

Geotermalis energiaval valo futesre szerintem, csak ott van lehetoseg, ahol
geotermalis hoforras van, illetve melyfurassal geotermalis vizhez juthatunk.
Es meg ilyen helyen is nagy gond a vizkovesedes, mert a termalviz nagyon sok
oldot asvanyi anyagot tartalmaz, ami lehuleskor kicsapodik a vezetekek belso
falara.

Hat ennyit....szerintem felejtsd el ezt a talajmuvelos futesi akarmit, nem
latom, hogy honnan is tudna az a kiscsajszi ott a kepen tussolni, a gyokerek
hojetol....:)

Mas velemeny ???

Szicsi

Előzmény: Szycsi (555)
Szycsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 555
Sziasztok !

Ikerhazat epitunk a tarsammal (Erden) es a futes- melegviz megoldassal kapcsolatban kernem a velemenyeteket. A telek hatranya ahol epitkezunk, hogy meg nincs bevezetve a gaz az utcaban (hanem 2 utcaval odebb huzodik a vezetek es nem lehet tudni mikor vezetik be az utcankba).
Arra gondoltam hogy berelek/veszek egy udvaron elhelyezheto nagy gaztartalyt es azzal oldom meg a futest, melegvizet mig be nem vezetik az utcaba (aztan majd csak szepen atkotom a gazcsoveket, semmi egyeb). Nemreg azonban egy uj otletunk tamadt megpedig a Geotermikus hőszivattyús rendszeren alapulo megoldas. Most errol nem szeretnek irni hogy mukodik (itt lehet olvasni rola : www.balken.hu; hutogepet forditott uzemmodban kepzelj el) a lenyeg hogy fuggetlenitenem magamat a gaztol, villanytol (reszben) es egy kornyezetbarat megoldast valasztok (amire meg esely is van hogy tamogatast nyerek egy palyazaton, ha van ilyen). A hatranya hogy kicsit draga a berendezes 2,5 millio vagy meg tobb is, de mondjuk ikerhazrol leven szo ez felezodik. Mas kerdes a teljesitmeny ??...
Szoval lenyegeben a velemenyeteket kernem ezzel kapcsolatban: mit gondoltok van e olyan kurva jo hatasfoka ennek a rendszernek hogy bar a dragabb energia forrasbol (villamos energia) nyerem a hoenergiat megis olcsobb mint a gyengebb hatasfoku (ezt nem tudom csak feltetelezem:) gazkazanos rendszer ami az olcsobb energia forrast hasznalja ?
Valaszaitokat elore is koszonom !

Szicsi

Herr X Creative Commons License 2003.01.08 0 0 554
A szelep süvítésre a tippem: már majdnem elzár és a víz nagyon kis keresztmetszeten áramlik.

Milyen márka?

Ha a radiátorok párhuzamosan vannak kötve és jó a keringetés, akkor nem lehet ilyen.
Biztos, hogy teljesen párhuzamosan vannak kötve?

Nem gravitációs fűtés ez, hogy felfelé megy a melegvíz. Azért (is) van a keringető szivattyú.

Előzmény: feelgood (529)
feelgood Creative Commons License 2003.01.08 0 0 553
Hahó!

Senki sem tud a bajaimra (529-es hozzászólás)gyógyírt? Ötletet?

Feelgood

Előzmény: feelgood (529)
keptn_kork Creative Commons License 2003.01.07 0 0 552
Nalam sem a penz dominal, inkabb az hogy jo velemennyel voltal a szakemberrol. Az elmult evekben 90%-ban kontarokkal volt dolgom. Ezert veszem szivesen az ilyen tippeket.

Előzmény: Herr X (551)
Herr X Creative Commons License 2003.01.07 0 0 551
Bocs, ha modortalan voltam, de a 30kHUF-ra "rábukás" nem neked szólt.
Előzmény: GBotond (550)
GBotond Creative Commons License 2003.01.06 0 0 550
Tulajdonképpen én nem a 30 khufra buktam rá, bár az sem hangzik rosszul, hanem inkább arra, hogy elégedett vagy a munkájával. Én pesti vagyok, úgyhogy nézelődöm tovább, köszönöm.

B

Előzmény: Herr X (548)
kzs1974 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 549
Sziasztok!

Mivel Szürke Csacsival nem jött össze a deal, még mindig aktuális az ajánlatom:
Eladó egy 50*100 cm-es fehér színű csőradiátor 15.000 ft-ért.

Akit érdekel, küldjöm mailt.

Üdv.

Előzmény: kzs1974 (510)
Herr X Creative Commons License 2003.01.06 0 0 548
Ácsi!

Ezek tavalyi és hozzávetőleges árak.

Ezen kívül: az illető Fejér megyében dolgozik.

Minden "hivatal" a saját emberei munkáját szereti elfogadni.

Tehát praktikusan irány a gázszolgáltató és/vagy kéményes cég, hogy ajánljanak.
(Különben ott fog mindenki szívni, mert mindig valami sz@rba belekötnek. Ez egy ilyen világ.)

Annak idején pl. a szülőknél egy elfogadott ház típustervbe kötöttek bele Fejér megyében....

És még valami. A tervezés az nem kiló kenyér, hogy 30kHUF!!!!

Tessék elmenni hozzá az igénnyel és ajánlatot kérni.

Szóval ha Fejér megyében kell, akkor tudok ajánlani, de felejtsétek el ezt a mennyibe kerül EGY TERV hozzáállást!

A fórumon azért írnak árat az emberek, hogy a nagyságrenddel tisztában legyenek az érdeklődőt.

(Bocs, ha nyersen fogalmaztam, csak nem szeretném, ha úgy mennének emberek az ajánlott személyhez, hogy na, akkor 30kHUF-ért kérem a tervet. Az építőipar elég keményen alku és pofa kérdése.)

Előzmény: szürkesün (546)
keptn_kork Creative Commons License 2003.01.06 0 0 547
Szia Herr X!

Csatlakozva az elottem szolokhoz: nekem is, pliz!

Eloreiskoszonom!
Kep

Előzmény: Herr X (544)
szürkesün Creative Commons License 2003.01.06 0 0 546
30KHuf ? NEkem is , léciiiii
Előzmény: Herr X (544)
GBotond Creative Commons License 2003.01.06 0 0 545
OFF
Herr X, elküldenéd a terveződ elérhetőségét e-mailben?

Köszi!

GB

Előzmény: Herr X (544)
Herr X Creative Commons License 2003.01.06 0 0 544
A www.d-eg.hu-n levő hőmennyiségszámító progi alapvetően nem bonyolult, csak éppen definiálnod kell a szerkezeti rétegeket. (fal, alsó, felső födém, nyílászáró és ezek "k" tényezőit)

Utána össze kell legózni, hogy miből is áll az adott helyiség és hány fokot szeretnél.

Végül a program által számított hőteljesítmény igény alapján kiválaszthatod a neked szimpatikus radiátort. (lapos-hosszú, lapos-magas, rövid-vastag stb. a'la Gombóc Artúr)

Azonkívül úgy vélem, hogy egy csak fűtéstervezés ~30kHUF lenne az épgépész tervezőnél engedéllyel. És ő megkapja az engedélyt rövid időn belül. A kéményeseknél is.

Továbbá képes olyan dolgokat is figyelembe venni, amelyeket egy laikus nem is gondolna. Pl: rézcső+aluradiátor megeszi egymást.

Csak, hogy kontárt is idézzek. Annó a házunk tervével elballagtam egy "szakihoz". A személyes elbeszélgetéskor elmondta, hogy 60W/légköbméterrel számolt. Így lett volna 28kW-os kazán.

Csak 4x fizettem volna rá a szakira:

1. túl nagy kazán (drágább)
2. bazinagy radiátorok
3. termofej mindegyik radiátorra, hogy ne fűtsem túl a helyiséget a bazinagy radiátorral
4. a kazán a névleges teljesítményének 90%-a körül üzemel jó hatásfokkal

Végül az ép.gépész kiszámolta és ÁTLAGBAN(!) ~30W/légköbméter jött ki.
Most egy 20kW-os kazánunk van, ami azért 20, mert a melegvizet is ez készíti a 150l-es indirekt fűtésű tárolóba. (Ezt is ő méretezte az általunk elmondott melegvízfelhasználási szokásokhoz igazodva!!!!)

És még egy, amiért TÉNYLEG NEM ÉRI MEG SPÓROLNI az ép.gépészen:
a terven rajta van minden az utolsó bizgentyűig, ami szükséges a megvalósításhoz. Innentől kezdve amelyik kivitelező azt írja, hogy idomok, fittingek 120kHUF, azt el lehet zavarni.
Tessék a terv alapján adni az ajánlatot!

És, hogy melyik helyiség a leghidegebb? Az függ a tájolástól, nyílászáróktól, szerkezeti rétegektől, stb.

Előzmény: Szürke Csacsi (543)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.01.04 0 0 543
Pest belvárosban lakunk; számlát nem kérünk; sokat vacakolni a tervvel nem kell, csak nehogy palira vegyenek a "mesterek".

KZs pl. el akar adni egy törülközőszárítós radiátort, én meg megvenném, ha tudnám, hogy az elég lesz a fürdőbe. Radiátor is, fürdő is le van mérve.

Előzmény: kzt (542)
kzt Creative Commons License 2003.01.04 0 0 542
Szerinted mennyibe lenne az épületgépész tanácsa: 9 helyiség, mindegyikbe radiátor? (esetleg 8, mert egy lehet, hogy kimarad)
Oszinten szolva nem tudom. Az hogy 8 vagy 9 radiator lesz szvsz sokat nem szamit az arat tekintve. Fontosabb hogy hol laktok (videk-Bp), milyen reszletessegu tervet/tanacsot kertek, kertek-e szamlat stb. Nekem a tanacsadast barati alapon edesanyam egyik uzleti ismerose csinalta.
Előzmény: Szürke Csacsi (541)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.01.03 0 0 541
Szerinted mennyibe lenne az épületgépész tanácsa: 9 helyiség, mindegyikbe radiátor? (esetleg 8, mert egy lehet, hogy kimarad)
Előzmény: kzt (535)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.01.03 0 0 540
Második ránézésre is, de azért köszi! :)
Előzmény: zspeti (531)
abap Creative Commons License 2003.01.03 0 0 539
víz, gáz, fűtés (16 radiátor, 6 padlófűtés kör): 80e
Előzmény: zspeti (538)
zspeti Creative Commons License 2003.01.03 0 0 538
Valaki irja már le, hogy neki mennyiért csinálta az épületgépész a fűtési rendszer számítást, tervezést. Meg, hogy ez mekkora házra/lakásra, milyen fűtési rendszerre (padlo/radiátoros) vonatkozott. Kellene egy kb. ár mert a közeljövőben kellene felújítani a régi központifűtést.
H3x Creative Commons License 2003.01.03 0 0 537
És még egy kérdés:
Az erre alkalmas hőfokszabályzók milyen jelet küldenek a kazánnak (pl. ellenállás, v. feszültség) ?
Előzmény: H3x (534)
teletabiii Creative Commons License 2003.01.02 0 0 536
T. épületgépészek !

Leendő házunk területének kb.60-70%-ban radiátosos, míg a több helyiségben padlófűtés lenne. Kondenzációs kazánt tennénk, ami ugye alacsony visszatérő vízhőmérsékleten a leggazdaságosabb. Szerintem ehhez valahogy sorosan kellene kapcsolni a radiátosos, majd a padlófűtést. Hogyan lehetséges ez, úgy hogy a két rendszer szabályzása lehetőleg külön (is)történjen.
Ha valaki tud egy jó megoldást, ezért fizetni is hajlandó vagyok (pl. épületgépészeti terv elkészítése)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!