Tudtommal a gázt csak falon kívül lehet vezetni. Hogyan oldható meg a következő szituáció: főzőszigetes konyhaelrendezés, ahol a gáz főzőlap ugye nem fal mellett áll, hanem a térben, viszont nincsen pince, ahonnan esetleg a gázvezetéket a főzőlap alá függőlegesen fel lehetne hozni. Felülről belógatni a csövet igen randa látvány lenne.
Megoldhatatlan probléma?
A home centerbe csak akkor érdemes kimenni, ha a környéken laksz :-(( A boltokat sorra járni, pedig nemigen tudod, mert összesen 1 darab vizes van, de nem tudom kazánja van-e.
Ha már arr jársz, akkor a pesti út túlodalán van egy kicsiny bolt, Viz-gáz-szerelvény, vagy valami hasonló néven fut, a HC után 5-600 méterrel van a DÉG-nek egy mintaboltja és ha még tovább mész, akkor a Kucorgó téren a Kucorgó Ház-ba is érdemes benézni. Itt gyakorlatilag mindennel foglalkoznak, ami az építkezéshez és a viz-gázhoz kell. (A parkolóban kb ugyanannyian állnak mind a HC-nél)
nemtudomkinek:
Cirkulációs vezetéket bármelyik tárolóhoz lehet csatlakoztatni. A bemenő hidegviz csatlakozója és a biztonsági-visszacsapó szelep közé be kell rakni egy T elágot és kész. Bátrabbak erre az elágra ráköthetnek egy tágulási tartályt (is), minek következtében a biztonsági szelep nem fog állandóan csöpögni...:-)
Radiatorok teljesitmeny tablazatait hasonlitgatom ossze es az lenne a kerdesem mitol lehet az mig egy adott tipusnal az egy konvektor lemezes teljesitmenye kisebb mint mint egy masik tipuse, ugyanakkor mar ket konvektoros eseteben forditva all a helyzet
Ehhez milyen vezérlőrendszert adnak? Illetve melyiket kell megvenni, hogy több fűtéskört is vezérelhess? Ahogy pl. az SD-nél néztem az árakat, egy legalább 2 körös vezérlő úgy 100-150-nel megdobja a költségeket...
Egyébként megnéztem a honlapot, és laikusként nekem szimpatikus, ránézésre "mindent tud amit a nagyok"...:)))
akkor beszéljünk konkrétan: amit kinéztem (és röviden egyeztettem az épületgépésszel is), az a következő:
Microsystem 21 RI (21 kW-os gázkazán)
BACD 125 indirekt tároló (alapból tud cirkulációs vezetéket fogadni)
+ 2 szerelőkészlet, amivel összepattintható a dolog.
Mindez összesen 210 ezer forintért (bruttó). Szerintem ennyiért a Vaillantnál jobb esetben megkapom a kazánt, és vehetek még 170-ért tárolót+szerelőkészleteket.
A cuccról itt az infó: http://www.mts.hu/quadriga/hokozpontok/quadriga_hokozpontok.html
Ma délután vagy holnap tervezem megvenni. Ha valaki szerint nagyon gázos a fenti konfig és bűn lenne megvenni, akkor legyen szíves vétózzon! Köszi!
Igen, meg a rossz tervezo is bizik a munkajaban csak en nem bizok a jo tervezo munkajaban (egyreszt mert nem tudom hogy tenyleg jo e), ezert utana is szamolgattam tobbszor (mar amennyire konyitok hozza, de szeerencserenekem is ugy jott ki hogy megfeleloek a radiatorok.
Amugy vissza kell menjek a tervezohoz mert a tervben nincsennek szamitasok csak oda van bigyesztve hogy ekkora es ekkora teljesitmenyu radiator kell. Azt mondta hogy "a szamitasokat nem szoktuk bele irni a tervbe". Pedig nekem kellene ! Masoknal hogy van ?
"A háztartásokban használtaknál tényleg nagyon kicsi ez az eltérés, tehát nem igazán rentábilis. "
-- pedig itt a munkahelyemen tenyleg egy kicsi radiatorrol van szo ahol atlos bekotest lattam (saccra 50x50-es). Ilyen aprosagokkal is erdemes tuningolni a hatasfokot szerintem, masreszrol meg a lerakodasokat a radiatorban is jobban gatolja; na de megkerdezem a tervezo velemenyet is.
Az SD Isotwin nem indirekt tárolós, így a 60 l egyáltalán nem kevés. Ez tapasztaalt, simán megtöltöttünk egy termetes sarokkádat, míg a másik fürdőszobában a zuhany is ment. Sehol nem fogyott ki a melegvíz.
Az átlós (persze azért felül be, alul ki!) bekötésű radiátorszerelés tényleg nincs elterjedve. Valószínű, hogy a későbbi esetleges nagyobb/kissebb radiátor szerelést ez megakadályozza. Tehát még a "jó" tervező sem bízik a saját munkájában. (hátha mégsem megfelelő az oda tervezett radiátor! és akkor 10-20 centivel nagyobb/kissebb szinte mindenhol cserélhető) Pedig valamelyik radiátoros hónlapon volt egy összehasonlító táblázat a különböző bekötési módok között és messze az átlós volt a legjobb hatásfokú (logikus). De ami furcsa, hogy még az alulra kivezetett, "rejtett" bekötő csonkkal rendelkező radikat sem így gyártják. Ugyanis az alsó bekötő csonkok a két radiátor lemez közt felfutnak, de mindkettő egy oldalra! Pedig itt már lehetne átlós a ki/be vezetése a víznek.
Na mindegy ha lesz időm akkor beadom újításnak a Dunaferrnek, Vogelnak.... és felveszem érte a nagy lóvét.
Egyet ertek en is veled ! Muszaj utana jarni es minel tobb kereskedot, tervezot, kivulallot megkerdezni mert mindenki a sajat lovat dicseri.
Akkor hasznal valaki Purmu, Radel vagy Star radiatorokat ? :)
Essetleg hallott valami jo, rossz kritikat roluk ?
Radiator bekotes: mostanaban olyan bekoteseket lattam ahol a radiator egyik oldalan lent illetve fent van rakotve a csore a radiator. De ma a munkahelyemen ugylattam bekotve hogy atlosan (ami szerintem hatasosabb, utolso elemig is ugyanaz a homersekletu viz kerul el).
Az a kerdes hogy miert latni ritkan ilyen atlos bekotest ? (vagy csak en?)
En nekem az az egy tippem van csak, hogy atlos bekotesnel kesobb, ha radiatort akarsz cserelni csak ugyanolyat tudsz falbontas nelkul. Van mas erv is ez ellen ?
Megnéztem az SD leírását, és egyre inkább idehúz a szívem... már a Construmán is szimpatikus volt, és a kisebbik bruttó 300-ból alig lóg ki, nagy eséllyel ez lesz, de azért a hétvégén a többi is kap még egy esélyt.
Nincs érdekeltségem benne, de amikor én döntöttem, akkor még csak a Vaillant-nak volt tisztességes honlapja. A Junkers meg elmehetett a francba. Az SD-nek meg csak a franciáknál találtam honlapfélét, csak éppen nem tudok franciául.
Valószínű azért fogok Saunier-Duval fűtést vásárolni, mert ez az egyetlen cég ami normális műszaki leírásokat tett hozzáférhetővé az interneten. Nem csak a szokásos "A mienk a legjobb!" szöveget és 3 sort a műszaki paraméterekről, hanem több oldalas, a félművelt beruházók által is érthető műszaki-, működési-, telepítési-leírást. Sajnos, ha elmész egy átlagos boltba ott sem tudnak komoly felvilágosítást adni a különböző gyártmányok előnyeiről/hátrányairól, még csak a működési tulajdonságairól sem. Kb. azon a szinten megy az ajánlás, hogy ilyet vett a szomszédom és jól/szarul működik.
Én pl. szeretem tudni, hogy miből lehet választani. Hiába mondja akár a tervező, hogy az ide jó lesz, ha én tudom, hogy van egy másik tipus ami nem sokkal többért sokkal többet tud. És amikor erre rákérdezek a tervezőnél akkor azt mondja, hogy persze az is jó. (Sarkítva: ha nem tudsz a gázról akkor vidáman lapátolod a szenet és hordod ki a salakot. És akkor is meleg van.)
Autót is úgy vesz az ember, hogy egy csomó tesztet elolvas, tájékozódik mi mit tud azért a pénzért amennyit rá kíván szánni.
Tehát tisztelt többi gyártó/forgalmazó!! (hátha valamelyikük ide téved) Mi már nagy fiúk/lányok vagyunk. Tessék minket komoly információkkal ellátni!! mert az Önök hónlapja 0 !!!
Nagyon sok műszaki leírás, árlistát találsz a Saunier-Duval magyar honlapján. (http://www.saunierduval.hu/) Nem csak az általam leírt típusról hanem az álló hőközpontokról is. A letöltéshez regisztráltatni kell magad, (érdemes!) majd a tervezési segédleteknél igen részletes leírásokhoz férsz hozzá. Ugyanígy az árlistákat is le tudod tölteni. Ránézésre ezek jóval kedvezőbbek mint az általad említett Junkers-é.
(bocs ha valki több heylen olvassa, most találtam ez a topicot)
Segítséget kér szépen:
Felső kifolyású - vagy alsó? izé, sose tudom, az ahol alul van a vízmelegítő, a pult alatt - elektromos, ha lehet átfolyásos vízmelegítőt keresek, csaptelep nélkül! 5-10 literes elég, konyhába kéne,a hol max. kezet mosunk, ill, elöblítünk egy poharat.
Mindnehol csak ezt az idióta hajdú-t lehet kapni, ami ronda, pocsék és drága. azért drága, mert van hozzá egy rém ronda csaptelep, én meg már vettem szépet 15K HUF-ért, ezért ha lehet nem fizetnék érte feleslegesen.
Lelőhelytipp?
(baumarktokon túl vagyok)
Oké, nem vagyok szakember, csak a mérnöki (ami villamos) agyammal próbáltam meggondolni a dolgot...
Mondjuk az SD hőközpontjában se 120, csak 90 literes a tartály...
Másik kérdés, amire nem nagyon találok választ sehol: milyen összefüggés van egy adott kazán illetve aközött, hogy hány fűtéskört tud önállóan vezérelni? Ez kazánjellemző? Vagy valami kiegészítő kütyü jellemzője? Általában az alapáras kazánoknál (tipustól függetlenül) hogy alakul ez a jellemző?
Ugyanis eddig mindössze a korábban emlegetett Junkersnél láttam ezt így feketén-fehéren leírva, hogy 3 fűtéskör önálló vezérlésére is alkalmas.
Nem hiszem, hogy a 60 lit. tartály kevés lenne. Ez úgy működik mint a Saunier-Duval ISOTWIN készüléke. (Csak az kb 300.000 Ft!) Vagyis mikor érzékeli a készülék a vízelvételt (csökken a tartály alján lévő víz hőmérséklete) rögtön beindul a melegvíz utántöltés. Azt elfogadom, hogy ha az egyik csal.tag zuhanyzik a másik tölti a kádat, akkor elfogy a tartályban lévő melegvíz, így ilyenkor már csak annyi melegvizet tudsz vételezni, mint egy hagyományos átfolyós bojlerből. A S-D leírásában egyébként valami olyasmit olvastam, hogy ez a rendszer komfortja megfelel egy 120 literes tároló kapacitásának. És az újra melegítés csak valami 7 perc!!!. Ha a családtagok beszélő viszonyban vannak egymással, akkor meg lehet beszélni, hogy amíg teleengedem a kádat (10 perc) addig ne zuhanyozzon már senki! Egyebként egy zuhanyzó és egy mosogató/csap együttes használatakor nem fogy el a melegvíz!
És még egy előny: csak 60 liter melegvizet kell melegen tartani nem 120-150-et. A 120-150-liter a csúcsfogyasztásra van méretezve, vagyis ezt csak a legritkább esetben használod el, fele-harmada fölöslegesen lett felmelegítve, melegen tartva.