Keresés

Részletes keresés

moga Creative Commons License 2003.01.08 0 0 560
Előzmény: Szycsi (557)
moga Creative Commons License 2003.01.08 0 0 559
Szycsi!
Ha itt a forumon akarsz valamit megtudni, akkor a Tudomány -> Alternativ energia topicjában talán többet tudnak mondani a hozzáértők.
egy két link:
Geotermikus energia

REAK

moga

Előzmény: Szycsi (557)
kgy2316 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 558

"arammal futesz, ami az egyik legdragabb futesmod."
Nézdd meg jobban, még a képen is vannak azok a sárga csikok, na az a napocskát jelképezi, de oda is irják: "1/4 vásárolt energia, 3/4 ingyenes napenergia".
A talajban pár méter mélység után a hömérséklet télen-nyáron közel állandó (+10-12Cfok) gondolj csak a régi jól bevált borospincékre. Szerintem önmagában a talajban keringetett viz inkább nyáron alkalmas hütésre, fütésnél szerintem rosszabb, mint ha a lakás hömérsékletén levö vizet melegitenéd...
Megnéztem az áraikat is, én a helyedben a gáztartályt választanám.
Előzmény: Szycsi (556)
Szycsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 557
Csak ezen torom a fejem....
Nem lehetseges, hogy megsem a villamos enrgiat alakitja at a hoszivattyu hoenergiava, hanem a villamos energia csak arra valo, hogy akkumulalja a Foldben rejlo vegtelen hoenergiat ???

Szicsi

Előzmény: Szycsi (556)
Szycsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 556
Megint en :)
Ime egyik baratom szemelyes velemenye, amiert (most mar en is) ugy gondolom hogy ez a rendszer vegul is nem geotermikus energiat, hanem nagyobb reszt villamos energiat alakit at hoenergiava (kerdes megint szamomra mennyire jo hatasfokkal):

Hat amit a linken olvastam, az egyaltalan nem volt meggyozo. Eloszor is
energetikailag elegge zavaros a leiras, illetve ellentmondo. Nehol meg
atejtesnek is felfoghato. Kellene valahol talalni egy energetikai
folyamatabrat, hogy tudni lehessen hol mi megy be es mi jon ki. Az egyik
legszembeotlobb ellentmondas: a kompresszor osszesuriti a gazt, ezaltal az
felmelegszik es tobb hot tud leadni. Ez energetikailag igaz, de az a
tobbletho amit kapsz a vegen, a kompresszor teljesitmenyebol szarmazik,
tehat villamosenergiabol keletkezett. Vagyis vegeredmenyben arammal futesz,
ami az egyik legdragabb futesmod.

De gondolkodjunk logikusan. A csovezetek a talajban van a fagyhatar alatt,
vagyis a leghidegebb napokban is +3 , +4 fokos a legkissebb homerseklet. Ezt
kiszivatyuzod es kapsz egy +3, +4 fokos hutokozeget. Na most magyarazza el
valaki, hogy mikent lesz ebbol + 30, +40 fokos kozeg amivel a lakast
futened. Jelenlegi tudasom szerint ezt csak a Maxwell-demon tudna
megcsinalni, de mint tudjuk o csupan egy elmeleti kiserlet alanya.

Geotermalis energiaval valo futesre szerintem, csak ott van lehetoseg, ahol
geotermalis hoforras van, illetve melyfurassal geotermalis vizhez juthatunk.
Es meg ilyen helyen is nagy gond a vizkovesedes, mert a termalviz nagyon sok
oldot asvanyi anyagot tartalmaz, ami lehuleskor kicsapodik a vezetekek belso
falara.

Hat ennyit....szerintem felejtsd el ezt a talajmuvelos futesi akarmit, nem
latom, hogy honnan is tudna az a kiscsajszi ott a kepen tussolni, a gyokerek
hojetol....:)

Mas velemeny ???

Szicsi

Előzmény: Szycsi (555)
Szycsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 555
Sziasztok !

Ikerhazat epitunk a tarsammal (Erden) es a futes- melegviz megoldassal kapcsolatban kernem a velemenyeteket. A telek hatranya ahol epitkezunk, hogy meg nincs bevezetve a gaz az utcaban (hanem 2 utcaval odebb huzodik a vezetek es nem lehet tudni mikor vezetik be az utcankba).
Arra gondoltam hogy berelek/veszek egy udvaron elhelyezheto nagy gaztartalyt es azzal oldom meg a futest, melegvizet mig be nem vezetik az utcaba (aztan majd csak szepen atkotom a gazcsoveket, semmi egyeb). Nemreg azonban egy uj otletunk tamadt megpedig a Geotermikus hőszivattyús rendszeren alapulo megoldas. Most errol nem szeretnek irni hogy mukodik (itt lehet olvasni rola : www.balken.hu; hutogepet forditott uzemmodban kepzelj el) a lenyeg hogy fuggetlenitenem magamat a gaztol, villanytol (reszben) es egy kornyezetbarat megoldast valasztok (amire meg esely is van hogy tamogatast nyerek egy palyazaton, ha van ilyen). A hatranya hogy kicsit draga a berendezes 2,5 millio vagy meg tobb is, de mondjuk ikerhazrol leven szo ez felezodik. Mas kerdes a teljesitmeny ??...
Szoval lenyegeben a velemenyeteket kernem ezzel kapcsolatban: mit gondoltok van e olyan kurva jo hatasfoka ennek a rendszernek hogy bar a dragabb energia forrasbol (villamos energia) nyerem a hoenergiat megis olcsobb mint a gyengebb hatasfoku (ezt nem tudom csak feltetelezem:) gazkazanos rendszer ami az olcsobb energia forrast hasznalja ?
Valaszaitokat elore is koszonom !

Szicsi

Herr X Creative Commons License 2003.01.08 0 0 554
A szelep süvítésre a tippem: már majdnem elzár és a víz nagyon kis keresztmetszeten áramlik.

Milyen márka?

Ha a radiátorok párhuzamosan vannak kötve és jó a keringetés, akkor nem lehet ilyen.
Biztos, hogy teljesen párhuzamosan vannak kötve?

Nem gravitációs fűtés ez, hogy felfelé megy a melegvíz. Azért (is) van a keringető szivattyú.

Előzmény: feelgood (529)
feelgood Creative Commons License 2003.01.08 0 0 553
Hahó!

Senki sem tud a bajaimra (529-es hozzászólás)gyógyírt? Ötletet?

Feelgood

Előzmény: feelgood (529)
keptn_kork Creative Commons License 2003.01.07 0 0 552
Nalam sem a penz dominal, inkabb az hogy jo velemennyel voltal a szakemberrol. Az elmult evekben 90%-ban kontarokkal volt dolgom. Ezert veszem szivesen az ilyen tippeket.

Előzmény: Herr X (551)
Herr X Creative Commons License 2003.01.07 0 0 551
Bocs, ha modortalan voltam, de a 30kHUF-ra "rábukás" nem neked szólt.
Előzmény: GBotond (550)
GBotond Creative Commons License 2003.01.06 0 0 550
Tulajdonképpen én nem a 30 khufra buktam rá, bár az sem hangzik rosszul, hanem inkább arra, hogy elégedett vagy a munkájával. Én pesti vagyok, úgyhogy nézelődöm tovább, köszönöm.

B

Előzmény: Herr X (548)
kzs1974 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 549
Sziasztok!

Mivel Szürke Csacsival nem jött össze a deal, még mindig aktuális az ajánlatom:
Eladó egy 50*100 cm-es fehér színű csőradiátor 15.000 ft-ért.

Akit érdekel, küldjöm mailt.

Üdv.

Előzmény: kzs1974 (510)
Herr X Creative Commons License 2003.01.06 0 0 548
Ácsi!

Ezek tavalyi és hozzávetőleges árak.

Ezen kívül: az illető Fejér megyében dolgozik.

Minden "hivatal" a saját emberei munkáját szereti elfogadni.

Tehát praktikusan irány a gázszolgáltató és/vagy kéményes cég, hogy ajánljanak.
(Különben ott fog mindenki szívni, mert mindig valami sz@rba belekötnek. Ez egy ilyen világ.)

Annak idején pl. a szülőknél egy elfogadott ház típustervbe kötöttek bele Fejér megyében....

És még valami. A tervezés az nem kiló kenyér, hogy 30kHUF!!!!

Tessék elmenni hozzá az igénnyel és ajánlatot kérni.

Szóval ha Fejér megyében kell, akkor tudok ajánlani, de felejtsétek el ezt a mennyibe kerül EGY TERV hozzáállást!

A fórumon azért írnak árat az emberek, hogy a nagyságrenddel tisztában legyenek az érdeklődőt.

(Bocs, ha nyersen fogalmaztam, csak nem szeretném, ha úgy mennének emberek az ajánlott személyhez, hogy na, akkor 30kHUF-ért kérem a tervet. Az építőipar elég keményen alku és pofa kérdése.)

Előzmény: szürkesün (546)
keptn_kork Creative Commons License 2003.01.06 0 0 547
Szia Herr X!

Csatlakozva az elottem szolokhoz: nekem is, pliz!

Eloreiskoszonom!
Kep

Előzmény: Herr X (544)
szürkesün Creative Commons License 2003.01.06 0 0 546
30KHuf ? NEkem is , léciiiii
Előzmény: Herr X (544)
GBotond Creative Commons License 2003.01.06 0 0 545
OFF
Herr X, elküldenéd a terveződ elérhetőségét e-mailben?

Köszi!

GB

Előzmény: Herr X (544)
Herr X Creative Commons License 2003.01.06 0 0 544
A www.d-eg.hu-n levő hőmennyiségszámító progi alapvetően nem bonyolult, csak éppen definiálnod kell a szerkezeti rétegeket. (fal, alsó, felső födém, nyílászáró és ezek "k" tényezőit)

Utána össze kell legózni, hogy miből is áll az adott helyiség és hány fokot szeretnél.

Végül a program által számított hőteljesítmény igény alapján kiválaszthatod a neked szimpatikus radiátort. (lapos-hosszú, lapos-magas, rövid-vastag stb. a'la Gombóc Artúr)

Azonkívül úgy vélem, hogy egy csak fűtéstervezés ~30kHUF lenne az épgépész tervezőnél engedéllyel. És ő megkapja az engedélyt rövid időn belül. A kéményeseknél is.

Továbbá képes olyan dolgokat is figyelembe venni, amelyeket egy laikus nem is gondolna. Pl: rézcső+aluradiátor megeszi egymást.

Csak, hogy kontárt is idézzek. Annó a házunk tervével elballagtam egy "szakihoz". A személyes elbeszélgetéskor elmondta, hogy 60W/légköbméterrel számolt. Így lett volna 28kW-os kazán.

Csak 4x fizettem volna rá a szakira:

1. túl nagy kazán (drágább)
2. bazinagy radiátorok
3. termofej mindegyik radiátorra, hogy ne fűtsem túl a helyiséget a bazinagy radiátorral
4. a kazán a névleges teljesítményének 90%-a körül üzemel jó hatásfokkal

Végül az ép.gépész kiszámolta és ÁTLAGBAN(!) ~30W/légköbméter jött ki.
Most egy 20kW-os kazánunk van, ami azért 20, mert a melegvizet is ez készíti a 150l-es indirekt fűtésű tárolóba. (Ezt is ő méretezte az általunk elmondott melegvízfelhasználási szokásokhoz igazodva!!!!)

És még egy, amiért TÉNYLEG NEM ÉRI MEG SPÓROLNI az ép.gépészen:
a terven rajta van minden az utolsó bizgentyűig, ami szükséges a megvalósításhoz. Innentől kezdve amelyik kivitelező azt írja, hogy idomok, fittingek 120kHUF, azt el lehet zavarni.
Tessék a terv alapján adni az ajánlatot!

És, hogy melyik helyiség a leghidegebb? Az függ a tájolástól, nyílászáróktól, szerkezeti rétegektől, stb.

Előzmény: Szürke Csacsi (543)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.01.04 0 0 543
Pest belvárosban lakunk; számlát nem kérünk; sokat vacakolni a tervvel nem kell, csak nehogy palira vegyenek a "mesterek".

KZs pl. el akar adni egy törülközőszárítós radiátort, én meg megvenném, ha tudnám, hogy az elég lesz a fürdőbe. Radiátor is, fürdő is le van mérve.

Előzmény: kzt (542)
kzt Creative Commons License 2003.01.04 0 0 542
Szerinted mennyibe lenne az épületgépész tanácsa: 9 helyiség, mindegyikbe radiátor? (esetleg 8, mert egy lehet, hogy kimarad)
Oszinten szolva nem tudom. Az hogy 8 vagy 9 radiator lesz szvsz sokat nem szamit az arat tekintve. Fontosabb hogy hol laktok (videk-Bp), milyen reszletessegu tervet/tanacsot kertek, kertek-e szamlat stb. Nekem a tanacsadast barati alapon edesanyam egyik uzleti ismerose csinalta.
Előzmény: Szürke Csacsi (541)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.01.03 0 0 541
Szerinted mennyibe lenne az épületgépész tanácsa: 9 helyiség, mindegyikbe radiátor? (esetleg 8, mert egy lehet, hogy kimarad)
Előzmény: kzt (535)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.01.03 0 0 540
Második ránézésre is, de azért köszi! :)
Előzmény: zspeti (531)
abap Creative Commons License 2003.01.03 0 0 539
víz, gáz, fűtés (16 radiátor, 6 padlófűtés kör): 80e
Előzmény: zspeti (538)
zspeti Creative Commons License 2003.01.03 0 0 538
Valaki irja már le, hogy neki mennyiért csinálta az épületgépész a fűtési rendszer számítást, tervezést. Meg, hogy ez mekkora házra/lakásra, milyen fűtési rendszerre (padlo/radiátoros) vonatkozott. Kellene egy kb. ár mert a közeljövőben kellene felújítani a régi központifűtést.
H3x Creative Commons License 2003.01.03 0 0 537
És még egy kérdés:
Az erre alkalmas hőfokszabályzók milyen jelet küldenek a kazánnak (pl. ellenállás, v. feszültség) ?
Előzmény: H3x (534)
teletabiii Creative Commons License 2003.01.02 0 0 536
T. épületgépészek !

Leendő házunk területének kb.60-70%-ban radiátosos, míg a több helyiségben padlófűtés lenne. Kondenzációs kazánt tennénk, ami ugye alacsony visszatérő vízhőmérsékleten a leggazdaságosabb. Szerintem ehhez valahogy sorosan kellene kapcsolni a radiátosos, majd a padlófűtést. Hogyan lehetséges ez, úgy hogy a két rendszer szabályzása lehetőleg külön (is)történjen.
Ha valaki tud egy jó megoldást, ezért fizetni is hajlandó vagyok (pl. épületgépészeti terv elkészítése)

kzt Creative Commons License 2003.01.02 0 0 535
Nalam a szakik felsoelosztasu, falon kivul vezetett rezet ajanlottak Dunaferr radiatorral. Az epgepesz konzultacio utan alsoelosztasu, mua csoves lett Vogel radiatorral. Nem bantam meg hogy futottam meg egy kort az ugyben.
Előzmény: Szürke Csacsi (530)
H3x Creative Commons License 2003.01.02 0 0 534
Sziasztok !

Olvasgattam itt a fórumot és felkeltette az érdeklődésemet ez az analóg hőfok szabályozás.
Milyen kazánok tudják ez ? Árkategória ?
Mi jelzi ezt a tulajdonságot pl. egy prospektusban ?

Köszi,

H3x

greenlak Creative Commons License 2003.01.02 0 0 533
Szia Szürke Csacsi!
Nézzél el a www.bausoft.hu lapra ill szükséges lehet még a www.egt.bme.hu laptartalom is.
Sok sikert!
Előzmény: Szürke Csacsi (530)
Bagandre Creative Commons License 2003.01.02 0 0 532
Sziasztok, boldog új évet Mindenkinek! Eddig csak csendben olvasgattam a hozzászólásokat, most viszont lenne egy kérdésem fűtéssel kapcsolatban. Kíváncsi lennék véleményekre, saját tapasztalatokra Vaillant Turbo Plus kazánnal kapcsolatban, akinek ilyen van otthon vagy esetleg az ismerősének és hallott pozitív vagy épp negatív dolgokat. A problémánk az lenne, hogy parapetes készülék lévén is meg kell oldanunk a füst-gáz elvezetést, levegőcserét, viszont a tervezett házunknál nemigen tudjuk megoldani a cső kivezetését (minimális csőre gondoltunk, ami az alapfelszerelésbe beletartozik, de hallottunk olyat, hogy szél esetén elalszik az őrláng). A kéményes kivezetés nagyon drágának látszódik a pincéből a padlásig, emiatt szeretnénk minimális hosszal megoldani. Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, akár hallomásból is?
Nagyon köszönöm előre is!
zspeti Creative Commons License 2003.01.02 0 0 531
Szürke Csacsi!

Vannak hőszükséglet számító programok. Többnyire a radiátoros cégeknél. (www.vogel-noot.hu ; www.dla.hu (DUNAFERR)) Elég bonyolult így első ránézésre, de azért sok sikert!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!