Keresés

Részletes keresés

second Creative Commons License 2002.11.08 0 0 327
A lakberendezős topikban nem akartam "elefántkodni", itt válaszolok ottani hozzászólásokra

Abraka Dabra 2002-11-08 09:37:47 (2214)

"A fűtésszerelők mikor végeztek nyomáspróba gyanánt feltöltötték az egész rendszert. [...] még nincsen gázunk, kb hónap végére várható. Íly módon kissé megrettentem a fagyveszélytől, és le akartam engedni a vizet. Amit a gravitáció lehozhatott, az le is jött, de sok cső megy a padlóban, illetve van padlófűtés is. Ezekből ugye az istennek nem folyik ki a víz. Kérdés: hogy lehetne onnan kicsalogatni a vizet? "

Levegővel kellene megpróbálni kinyomni. Nem próbáltam, de szerintem egy kis autós kompresszorral meg némi ügyességgel menne a dolog.
(Az tuti, hogy forróvizes távvezetéknél alkalmaznak ilyen kompresszoros ürítést, ha nem lehet vagy feleslegesen drága egy-egy mélypontra ürítési szerelvényeket elhelyezni.)

blg 2002-11-08 10:48:28 (2215)

nálam a konyhai páraelszívó a ház szellőztető rendszerébe van kötve (panelház), a tetőventilátor állandóan működik. jól van így bekötve, vagy így sem biztos, hogy a megfelelő helyen fog kimenni az elhasznált levegő?

Ennyiből nem biztos. Azon múlik az adott helyen milyen nyomásviszonyokat hoz létre a két ventilátor. Minél lejebb vagyunk a házban annál kedvezőtlenebb a helyzet.

a központi elszívás olyan erős, hogy a páraelszívóban szükségtelen bekapcsolni a ventilátort.

Ha nincsen bekapcsolva a te elszívódban a ventilátor, akkor az egész kérdés nem is érdekes.
Minden bizonnyal akkor sem lenne gond, ha bekapcsolnád.

ezzel csak az a próbléma, hogy nagyon hangosan zúg a levegő, még a lakás legtávolabbi sarkában is hallani a zúgást. hogy lehetne ezt csökkenteni/megszüntetni? gondolok arra, hogy csak akkor szívjon, amikor én akarom.

Mivel a tetőventilátor az egész strangot szellőzteti nemigen lehet megoldás, hogy csak akkor menjen, amikor te akarod. (Más, aki alattad vagy feletted lakik máskor fogja akarni, és neki is ugyanaz a ventilátor biztosítja a szellőzést.)

most azt a kényelmetlen megoldást alkalmazom, hogy amikor nem használom az elszívót, akkor az elszívó csövét kihúzom a falból, a nyílást pedig lefedem egy kartonpapírral. a papír rátapad a nyílásra, és csönd lesz...

Ez valóban kényelmetlen. Ha egyébként a papírlappal a levegő áramlását megszűntetve a zaj is megszűnik az jó hír, mert csak a nálad keletkező áramlási zajokat hallod és nem a ventilátor zaját.
Esetleg vehetsz egy pillangószelepet, amit beépítenél az elszívó csövébe, és amikor nem akarsz elszívni, akkor elzárod. Egyébkor pedig a levegő mennyiségét is szabályozhatod vele. Még több rádordítással veszel rá egy motort is... :))

Tybald 2002-11-08 11:41:53 (2216)

Gyanús lett a dolog, [...] és korrigálnom kell önmagmaat:
Kifelé szívja a levegőt a szellőztető rendszer, tehát normálisan funkcionál.
[...]
Az ott tapasztalt apró por feltehetően a szervízcsatornát fedő furnér nem épp tökéletes illesztéséből eredően került be nem pedig a szellőzőrendszerből:(

Ez végül is jó hír.
Por az mindig van a lakásban. Jön be kintről a cudar. Az elszívó rácsán meg lerakódik. Sajna takarítani kell. :)
Mindenesetre a szűrőfbrikálásnak nincs így jelentősége.

Sec.

kitiltottuser Creative Commons License 2002.11.08 0 0 326
A vizet olyan sebességgel veszi fel, ahogy a kazán engedi. :-) Az átfolyó vízmennyiség a jobb kazánoknál állítható. :-)
Előzmény: Infomaker (311)
greenlak Creative Commons License 2002.11.07 0 0 325
Szia infomaker!
Tökéletesenigazadvanebbenakérdésben.
Sajnos teszem hozzá!
Szia
Előzmény: Infomaker (324)
Infomaker Creative Commons License 2002.11.07 0 0 324
Bocs, de alapvető dolog, hogy:

megáll, leáll: egybeírjuk. Jegyezd meg örökre.

Előzmény: greenlak (323)
greenlak Creative Commons License 2002.11.07 0 0 323
Szia zetecR!
Hát nem pont ilyen leledzik a szüleimnél :-)).
Ami biztos a gázos szaki hozzáértése = 0 és akkor finom voltam.
Ennél a kazánnál a helység termosztát a beépített keringető szívattyúdat kapcsolja ( 220V be/ki funkció), tehát ha a helység termosztátod fűtést engedélyez akkor ad 220V -ot a keringető szivattyúnak ami aztán egy hidraulikus elven működő nyomáskapcsolon keresztül nyitja a főégő gázkörét és az örláng segítségével elindítja az égési folyamatot és már hipp-hopp jön is a meleg.
Ebből a működési elvből következően amíg a szivattyú fut addig a kazán is fűt amikor meg áll a szivattyú ( a szüleinél pattogó hangok kíséretében meg áll a fűtés a "fűtőkígyóban" megfut a fűtővíz hőmérséklete !! )le áll a fűtés.
A kazán vezérlő panelén lévő potival a fűtővíz hőmérséklet szabályoható kb. 50-85 C-fok intervallumok között.
A szivattyúnak utánfútása nincs ekkor sincs!
Előzmény: zetecR (320)
ll2002 Creative Commons License 2002.11.07 0 0 322
Szia,
Szerintem olvasd el a következőt, én sokat tanultam belőle:http://www.reak.hu/kk/012.htm
Üdv
LL
Előzmény: zetecR (320)
ll2002 Creative Commons License 2002.11.07 0 0 321
Szia,
A napi több liter víz az aggályos, nálam csak a beköltözés után volt ilyen és addig amíg a kazánt ki nem tisztították (karbantartás) mert a parkettacsiszolás stb. miatt bekoszolódott. A kitisztítás után és azóta sincs egy csepp víz se.
Persze elképzelhető, hogy más a probléma (pl. kémény) de ha régebben nem volt víz most meg van lehet, hogy csak tisztítani kell.

Üdv
LL

Előzmény: zetecR (318)
zetecR Creative Commons License 2002.11.07 0 0 320
C-12. Utána még van valami szám, ha lényeges, megnézem.
Egyébként már lassan én is jobban ismerem, mint egy gázszerelő :-), de ez van.

Tényleg, mekkora hőmérsékletre érdemes beállítani a kazánt? Mert erre is csak azt mondták, hogy ha magasabb, akkor melegebb a radiátor...

Előzmény: greenlak (319)
greenlak Creative Commons License 2002.11.06 0 0 319
Szia ZetecR!
Milyen FÉG kazánod van, mert amit itt írtál az nagyon ellent mondásos az én FÉG-es tapasztalataimmal? Sajnos kénytlen voltam a régi kazánommal szerelőset játszani, mert annyi amatőr jött hozzánk, hogy a végén már síkitottam.
Csak megjegyzem az én szivattyúm már 170 V-nál nem futott úgy, hogy szerintem ez a 60 V csak duma!
Előzmény: zetecR (318)
zetecR Creative Commons License 2002.11.06 0 0 318
Kerítettem egí FÉG-es szerelőt, aki annyival egészítette ki az általad leírtakat, hogy amíg a termosztát (jelen esetben egy Honeywell CM67) engedélyezi a kazán működését, a szivattyú folyamatosan jár, mert a kazán termosztátja nem teljesen állítja le a szivattyút, hanem - az én esetemben - 60V-ot ad neki. Ezek szerint csak cirkuláltatja a vizet, bár kiváncsi lennék, hogy ez a 60V mire elég... Mindez állítólag, mert elég mulya kis fickó volt ez a szerelő.

Viszont van egy olyan problémám, hogy a kéményből kondenzvízként naponta több liter víz kicsöpög. Normális ez???

Előzmény: second (298)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.11.05 0 0 317
Ha a kémény tényleg nem gond, ( van 2 bélelve, engedélyezve) nekem a külön-külön a szimpatikusabb.
Az egész hóbelevanc lényegesen egyszerűbb elemekből felépíthető, minek következtében olcsóbb, + azt a " úgyis csak ilyent használhatsz" díjat sem kell kifizetni a berendezés árában.

R.

Előzmény: zspeti (315)
Herr X Creative Commons License 2002.11.05 0 0 316
Én csak az indirekt tárolós megoldást ismerem (használom).

A 150l vizet 30 percen belül felfűti. Viszont addig nincs fűtés, de ez eddig nem zavart.

A kéményes megoldásról nem tudok nyilatkozni. A szülőknél parapetes megoldású gázbojler van. Ez kb. olyan, mintha egy nagy fazekat tennél föl a falra. Hatásfoka alacsony.

Előzmény: zspeti (315)
zspeti Creative Commons License 2002.11.05 0 0 315
Sziasztok!
Melyik a jobb megoldás? Cirkó + indirekt melegvíz tároló vagy cirkó + külön, kéményes, gázos melegvíztároló. Hely és kémény nem probléma de az első megoldás jóval drágább. Mivel jobb az, ha a kazán termeli a melegvizet és nem egy külön egység? (Gondolom ezért drágább) Kérem, akinek tapasztalata/tudása van válaszoljon.
gevike Creative Commons License 2002.11.04 0 0 314
sziasztok,
Házunk f?tési (gáz, cirko) rendszerét szeretném egy megbízható szakemberrel megnézetni, mert szerintem teljes felújításra szorul. Tudtok ajánlani valakit, aki Pest környékére (30km) hajlandó kiszállni, felmérni a helyzetet és árajánlatot adni? küldjetek e-mailt. el?re is köszi.
Vikusz Creative Commons License 2002.10.31 0 0 313
Sziasztok!
Vettem egy mofém trend csapot.Most próbálgattam(még nincs beszerelve), és ha viszonylag gyorsan csukom-nyitom, pattanó hangot ad , ami olyan mintha valami zsírozás lenne benne és az cuppogna.Szerintetek hibás a csap?
Előre is kösz
Infomaker Creative Commons License 2002.10.30 0 0 312
Ja, kb 50-60 fokos vízzel csinálja.
Előzmény: Infomaker (311)
Infomaker Creative Commons License 2002.10.30 0 0 311
Kösz, hogy itt vagy :)

Nem tudom, valami 24KW-os kombicirkó, és azt sem tudom, milyen "hirtelen" venné fel, csak annyi biztos, hogy kb cakkpakk 16-18 liter vízzel elmosogat.

Bár gondolom, ha rákötöm, és túl gyorsan venné fel, legfeljebb nem lesz olyan meleg a víz, amit felvesz, és melegít még rajta.

Gondolom, nem veszi fel gyorsabban, mintha egy kádat töltenék.

Szerinted?

Előzmény: second (310)
second Creative Commons License 2002.10.30 0 0 310
Milyen meleg vízből venne mekkora térfogatáramot?

Sec.

Előzmény: Infomaker (309)
Infomaker Creative Commons License 2002.10.30 0 0 309
Még valami:

Elbírja -e a kombi cirkó amelyiken használati melegvíz van, vagy mi azt a fajta mosogatógépet, amelyik melegvizet tud magához venni?

Előzmény: Infomaker (308)
Infomaker Creative Commons License 2002.10.22 0 0 308
ok thanx, tudom melyik az az áruház.
Előzmény: RodrigeZZ (307)
RodrigeZZ Creative Commons License 2002.10.22 0 0 307
Infomaker !

Pár évvel ezelőtt (Budapesten) az ecseri és az üllői út kereszteződésénél vásároltam ilyet. Most nem tudom az áruház nevét, mert átkeresztelték valami külföldi hangzású dologra, de akkor kb 10-15 változat és több méret közül lehetett választani.
Fontos! Visszacsapó szelepet tegyél be (azt is itt vettem), mert különben béfúj a zergenemző hideg.

R

Előzmény: Infomaker (306)
Infomaker Creative Commons License 2002.10.21 0 0 306
Barátaim!

Hol lehet szerezni olyan rácsot, amit a külső falra szerelek (persue előtte csinálok egy nagy lukat rajta), és a páraelszívó fújná ki rajta a büdöset?

Valami esztétikus kellene.

Köszi:

IM

feelgood Creative Commons License 2002.10.17 0 0 305
Szia LL,

Nekem VRC420-as időjárásfüggő szabályozóm van. Ebben a rendszerben 4 (!!!!) érzékelő van.
1. Külső hőmérséklet-érzékelő, ami a padlófűtésnek ad időben jelzést, hogy a kinti lehűlésre még időben tudjon reagálni (előre beállított fűtési görbe alapján)
2. Belső szobatermosztát, ami a radiátoros körnek adja a kézzel beállított minimális hőmérséklet és a tényleges közötti különbség alapján a jelzést. Mellesleg ezzel lehet a programozást is elvégezni
3. A padlófűtés előremenő csövére kívülről illeszkedik egy érzékelő (ez alapján kapcsol ki-be a padlófűtés (illetve azt hiszem, a keverőszelep)
4. Az utolsó a forróvíztároló felső részében, egy szárazhüvelyen át van bedugva. Ha nincs elég meleg víz, akkor bekapcsol a melegvíz-készítő funkció.
A tároló vizét egyébként egy tárolóba épített analóg hőmérőn illetve a kazán kijelzőjén (a szobatermosztáton) is ellenőrizni tudom.

Kezdetben baromi bonyinak tűnt (pláne ahogy nekem a szaki először elmagyarázta…), de szerintem, ha jól össze van lőve, nagyon pöpec kis rendszer tud lenni.

Feelgood

Előzmény: ll2002 (304)
ll2002 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 304
Kedves Feelgood,

A leírtakból kiderült, hogy neked is Vaillant rendszered van, (az enyém Vih cr-120-as) és csak ötlet szinten érdemes lenne ellenőrizni, hogy a két érzékelő "jó helyen van-e" a csőben amiben érzékelnek. Az egyik a kazánt informálja a víz hőmérsékletéről (ehhez képest kapcsol be-ki a kazán), a másik a hőmérő érzékelője amit nézel. Az egyik szomszédomnál volt ilyen probléma, hogy nem volt elég mélyen a kazánérzékelő és a kazán ettől "meghülyült". És miután mélyebbre dugták minden rendbe jött.
Mivel a tárolóban un. rétegződik a víz (hidegebb alul melegebb felül) nem mindegy hol mérjük stb..
De ez csak egy kósza ötlet...

Üdv LL

Előzmény: feelgood (289)
second Creative Commons License 2002.10.17 0 0 303
zetecR,

nem mondom, hogy le kell cserélni a kazánt. Ha egyébránt lecseréled, akkor jobb hatásfokú, esetleg a rendszerhez jobban illeszkedő kazánt vehetsz.
A keringetés oldalán nem látok sok fantáziát. Nem az a FÉG C-knél a gond, hogy nincs "utókeringetés", hanem az, hogy a tüzelést az áramlás megszűnése állítja le. Emiatt nem szerencsés az ilyen készülékeket termosztatikus radiátorszelepes rendszerrel együtt alkalmazni.
Látod, pl. ez egy előny egy új kazán esetén.
Több figyelmet érdemel a tüzeléstechnikai oldal!

Sec.

Előzmény: zetecR (300)
Herr X Creative Commons License 2002.10.17 0 0 302
Egyrészt marketing.

Másrészt mondjuk egy modulációs gázégő hatásfoka jobb. (Kevesebb gázt fogyaszt.)

Utókeringet, esetleg a melegvíztárolót antibakterizálja. Képes indirekt fűtéssel melegvizet készíteni. (Ha olyan kazánt veszel.)

Az utókeringetés a kazánt, a szivattyút(!!!) is védi, de miért álljon a melegvíz a kazánban, mikor még fűteni is lehet vele?

Viszont egy új kazánt venni csak azért, hogy kevesebbet fogyasszon.... A mai gázárak mellett szerintem csak akkor érdemes cserélni, ha valamilyen új funkcióra van szükséged, amit a régi nem tud, illetve, ha a régi megbízhatatlan, vagy nem éri meg javítani.

Előzmény: zetecR (300)
second Creative Commons License 2002.10.17 0 0 301
done
Előzmény: FotexZoli (299)
zetecR Creative Commons License 2002.10.17 0 0 300
Akkor azt mondjátok, hogy le kellene cserélni a kazánt?

Mitől jobb egy modernebb?
Kevesebbet fogyaszt?
Utókeringtet :-)?
Szebb ;-)?

Egyébként ez a bizonyos utókeringtetés mondjuk a kazánt védi, vagy a fűtés hatékonyságában is szerepe van?

FotexZoli Creative Commons License 2002.10.17 0 0 299
ha esetleg elküldenéd a számodat, felhívnálak
Előzmény: second (297)
second Creative Commons License 2002.10.17 0 0 298
zetecR,

Szerintem a vízlágyítóknak nincsen egészségre ártalmas hatása. Más kérdés, hogy a berendezést karban kell tartani.

A FÉG C sorozat ún. hidraulikus szabályozású kazán. A termosztát a szivattyút kapcsolja le, majd a vízáramlás megszűnését érzékeli egy membrános szelep, ami zárja a gáz útját. Így kapcsolja le a lángot.

Sec.

Előzmény: zetecR (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!