Keresés

Részletes keresés

RhB Creative Commons License 2007.08.29 0 0 627

Küldök én neked emailt csatolt fileokkal, csak nem biztos, hogy az pont érdekelne téged. :-))) Bocs, de azóta be se volt kapcsolva az otthoni a gépem, a szkenneléshez pedig ez állítólag szükséges feltétel...

 

Előzmény: SzabcsiPro (624)
Elősiető Creative Commons License 2007.08.29 0 0 626
Odavaló persze, mert a G is 45 mmre való, ha minden igaz.
Előzmény: crash__override (622)
Elősiető Creative Commons License 2007.08.29 0 0 625
Tehát ha jól értem, akkor van a 45 mm és erre több méretarány készült a valódi nyomtáv föggvényében.

Akkor a mi 323-asunk olyan 31,8 arányú lesz.
Előzmény: RhB (620)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.08.29 0 0 624
RhB....meg mindig nem jott emailom toled...csatolt fileokkal! :D
Előzmény: RhB (620)
marslakó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 623

 

Na, megtaláltam!

 

Lentebb a nagy piros szöveg alatt a kisebb kéket kell olvasgatni.

Előzmény: marslakó (615)
crash__override Creative Commons License 2007.08.29 0 0 622
Ezt én nem igazán raknám ki a kertbe, pedig ez is nullás. A G már inkább oda való, ez pl. egy G-s amerikai gép.
Előzmény: crash__override (621)
crash__override Creative Commons License 2007.08.29 0 0 621
Hát, nem tudom... a 0-ás dolgok nem kertbe valóak. A Roco Alpinline az azért volt való kertbe, mert egy kissé egyszerűsített, robusztusabb kialakítású volt.
Előzmény: RhB (620)
RhB Creative Commons License 2007.08.29 0 0 620

Melyik méretarányban érdemes elkezdeni kerti vasutat építeni: I vagy O?

 

Nem nagyon szeretem a torzított modelleket és szeretem a hosszú vonatokat. Talán a svájci keskenynyomtávú vonatok modellei nem torzítottak, és talán az amcsi tehervagonok sem.

 

 

Ha a svájci keskenynyomköz érdekel, akkor csak a 0-ás jön szóba (pontosabban 0m), 1-es méretben (Im) ilyet tudtommal nem csinálnak. (Vagyis hát az 1-es nyomtávú sínen fut a IIm vagyis az LGB = 45 mm nyomtáv). Az 1-esben az amcsi választékot és árakat nem ismerem, de 0-ásban hatalmas a választék és nagyon jó minőségű cuccok is vannak. A hosszú vonat szintén a 0-ás felé tolja el a dolgot. A 0m-ben a svájci dolgok nem torzítottak, és többnyire a 0-ás amcsi dolgok sem, csak vigyázz, mert nem azonos a nyomtáv!

 

0m-ben a fő gyártó mindig változik, pontosabban ugyanazt mindig más forgalmazza más néven. Legutóbb Roco Alpine Line néven volt, egy pár éve a Roco kiszállt belőle, akkor itt bagóért lehetett ezeket megvenni. Sokan lelkesen vettek is belőle (én is), aztán lecsillapult a láz. Hogy most milyen néven fut, nem tudom, korábban ugyanez volt Utz, Fama stb. neveken is.

 

Az amcsiban a fő gyártók 0-ásban az Atlas (van más is), 1-esben tudtommal az Aristocraft. Azt illik még tudni, hogy bár az 1-es méretarány 1:32, az amcsik ugyanezt 1:29-ben művelik.

 

Előzmény: marslakó (612)
Briko Creative Commons License 2007.08.29 0 0 619
A kasztni az műanyag, yes.
Előzmény: Elősiető (618)
Elősiető Creative Commons License 2007.08.29 0 0 618
Amúgy az LGB milyen anyagból készíti a mozdonyait? Műanyag fröccsöntés? Azt látom, hoyg szépen ki vannak dolgozva,
Előzmény: Briko (616)
Briko Creative Commons License 2007.08.29 0 0 617
Kihagytad a felsorolásból a "G" méretarányt - azért ebből is nagy a választék...
Előzmény: Elősiető (614)
Briko Creative Commons License 2007.08.29 0 0 616

Ez a megoldás ott is kérdéses...

 

LGB mozdonyoknál 3 verzió lehetséges:

1: analóg, DCC előkészítéssel ( foglalattal )

2: DCC digitális dekóderrel

3. Hangdekóderrel (ez természetesen a motort is vezényli).

 

Ezek természetesen a most kapható modellekre jellemzőek, de (nehezen) elképzelhetőnek tartok egyedi átalakításokat is.

Előzmény: marslakó (615)
marslakó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 615
Bár az is lehet, hogy LGB volt, már nem emlékszem...
Előzmény: Törölt nick (613)
Elősiető Creative Commons License 2007.08.29 0 0 614
Melyik méretarányban érdemes elkezdeni kerti vasutat építeni: I vagy O?

Szerintem az 1-es mérethez több dolog van világszerte.
Előzmény: marslakó (612)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 613
"Amúgy most láttam egy Märklin digitális Mallett mozdonyt két Orientes kocsival az E-bay-n, hát az a mozdony hang és fény szempontjából mindent tud! Csak nincs benne a mozgás vezérléséhez dekóder foglalat, így ahhoz digitalizálni kell. De a hang és fényfunkciók digitálisan hívhatóak."

Ennek add mr meg a linkjét, mert nehezem tudom elképzelni, hogy beraktak egy digi elektronikát a hang/fényre, és pont a motor maradt analóg vezérlésen!:-)
Előzmény: marslakó (612)
marslakó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 612

Egy dologban még nem látok tisztán:

 

Melyik méretarányban érdemes elkezdeni kerti vasutat építeni: I vagy O?

 

Nem nagyon szeretem a torzított modelleket és szeretem a hosszú vonatokat. Talán a svájci keskenynyomtávú vonatok modellei nem torzítottak, és talán az amcsi tehervagonok sem.

 

És kérdés az ár és a beszerezhetőség is.

 

Amúgy most láttam egy Märklin digitális Mallett mozdonyt két Orientes kocsival az E-bay-n, hát az a mozdony hang és fény szempontjából mindent tud! Csak nincs benne a mozgás vezérléséhez dekóder foglalat, így ahhoz digitalizálni kell. De a hang és fényfunkciók digitálisan hívhatóak.

 

Na, nem akarok sokat fecsegni róla, de jó lenne olyan méretarányt választani, amiben könnyű beszerezni digitálisan előkészített mozdonyokat.

marslakó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 611
Nana! :-))
Előzmény: Briko (610)
Briko Creative Commons License 2007.08.29 0 0 610

Itt semmi sem OFF, ami a kertben történik...

 

Svájci vasút nekem is a szívem csücske...

Előzmény: marslakó (608)
Elősiető Creative Commons License 2007.08.29 0 0 609
A H0-hoz nagyon kicsire kell vágni a füvet, hogy arányos legyen:-)
Előzmény: marslakó (608)
marslakó Creative Commons License 2007.08.29 0 0 608

OK, köszi. Na, majd meglátjuk. Ha belevágok valamibe, akkor az vagy svájci villanyos/fogasos vagy amerikai dízel téma lesz. Vagy mindkettő :-))

 

Más.

 

A múltkor kérdeztem az időjárás álló HO síneket. Egyik angol ismerősöm barátjának van a kertjében HO-s pályája. Legalábbis vagy HO vagy OO, mert a Fuggerth Csörgő elmegy rajta :-) Várom tőle a választ a sínanyag fajtájával és a tapasztalataival kapcsolatban.

 

A HO-s kerti vasút itt off? :-))

Előzmény: Briko (607)
Briko Creative Commons License 2007.08.28 0 0 607
Igen, vannak digitális, hangdekóderrel felszerelt mozdonyok, úgy a Märklin, mind LGB gyártmányúak. Hülyeségekkel viszont még nem foglalkoztam...
Előzmény: marslakó (606)
marslakó Creative Commons License 2007.08.28 0 0 606

SziasztoK!

 

Egy dolgot szeretnék még megkérdezni:

 

A kerti vasúti mozdonyok között vannak digitális üzemelésüek? Vannak olyanok, amelyeknek van hangja?

 

PL. ha veszek egy amerikai szerelvényt és egymás után kapcsolok 3 GP7-est, akkor lehet állat hangokkal ijjesztgetni a macskákat meg a gyíkokat a kertben?

 

Ja, és be tudná linkelni valaki azt az olcsó amerikai gyártót még egyszer? Amikor végig olvastam a topicot, akkor láttam, de most nem találom!

 

Köszi!

Briko Creative Commons License 2007.08.28 0 0 605
Nehéz lejönni az anyagról:-)
Előzmény: SzabcsiPro (604)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.08.28 0 0 604
hat ez a baj..nem birok leallni..nem birok leallni..... :D
Briko Creative Commons License 2007.08.28 0 0 603
Ne állj le: én már megtanultam, mindent akkor kell megvenni, amikor kapható (és természetesen, ha van rá pénz)...
Előzmény: SzabcsiPro (601)
marslakó Creative Commons License 2007.08.28 0 0 602

Így van, ez az út a Csobáncsra vezet fel :-))

 

ON:

 

 

Eladó DR 2-t fedett vagon az e-bay-n
Előzmény: Elősiető (600)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.08.28 0 0 601

Es akkor tenyleg ezevi utolso szerzemenyeim:

 

(a kepek eleg ratyik..., amint meghozza a posta csinallok jobbakat)

 

 

 

 

 

 

Elősiető Creative Commons License 2007.08.28 0 0 600
Szerintem azért itt kissé másról van szó:-)
Előzmény: marslakó (599)
marslakó Creative Commons License 2007.08.27 0 0 599
Bocs, hogy ide írom, de a többi modelles topicot nem olvasom rendszeresen:

Szóval nem kell férni a kissugarú ívektől és a nagy emelkedőktől, itt egy példa rá eredetiben egy felhagyott nyomvonalon!

Briko Creative Commons License 2007.08.27 0 0 598

Szia!

 

Az Oázis kertészetben vettem őket (főleg), cukorsüvegfenyő a nevük.

 

Az alagútportált pedig a Noch forgalmazza, valami festett műanyag vacak, tök olcsó volt, szóval ne szenvedjél a betonozással...

Előzmény: godly (597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!