Keresés

Részletes keresés

szürkesün Creative Commons License 2003.03.28 0 0 998
Nem vagyok szaki, csak velem is kekeckedtek:(
van rá szabvány - "sima" tüzelésnél 14x14cm belmérettel, de BEVAKOLVA !!!
Gázkazán esetén bélelni kell, szarufától legalább 10cm-re kell legyen, alsó-felső tisztítónyílás, stb,stb.
Előzmény: simine (997)
simine Creative Commons License 2003.03.28 0 0 997
Sziasztok!

A fűtéshez ugye általában kémény is kell. :) Tudnátok nekem kémény ügyben segíteni? Nem tudjuk, hogy a kéményseprők kekeckednek, vagy tényleg rossz a kémény. Ha valakinek szakmába vág, segítsen már ki valami képlettel, amivel kéményt lehetne méretezni.
köszi
simine

Abraka Dabra Creative Commons License 2003.03.26 0 0 996
SD Isotwin
Előzmény: H3x (994)
wotan Creative Commons License 2003.03.25 0 0 995
vaillant, saunier duval biztos tudja

olvass vissza vagy nezd meg a honlapokat

w.

Előzmény: H3x (994)
H3x Creative Commons License 2003.03.25 0 0 994
Sziasztok,

Volt szó a fórumon olyan kombi kazánról, ami átfolyós módon adja a HMV-et, de van benne
egy puffer tartály - amit talán még melegen is tart -.
Megmondanátok a típusát és hogy milyenek vele a tapasztalatok ?
Esetleg ajánlhatnátok több típust is, ha van.
24kW körüli érdekelne.

Köszi.

wotan Creative Commons License 2003.03.25 0 0 993
Én lokálisan cselekedtem, mert így volt olcsóbb

azért érted miről van szó, nem? Azért elmondom h. a globális gondolkozás kimaradt a fenti cselekedetből...

w.

Előzmény: Herr X (991)
Satriani Creative Commons License 2003.03.25 0 0 992
megint csak egyet kell ertsek veled :)
Előzmény: Herr X (991)
Herr X Creative Commons License 2003.03.25 0 0 991
Ígérem utolsó hozzászólásom e flame-ben:

Ha a szemetet áttolom a szomszéd üres telekre, akkor nálam tiszta az utca, ellenben a szomszéd telken még a növényzet is kipusztul. (Én lokálisan cselekedtem, mert így volt olcsóbb.)

A lelkes környezetvédők tüntetnek az atomerőmű ellen, de amikor nincs áram a lakásban, akkor meg anyáznak.

Érdekes, hogy az atomhulladék is mindig valami szegény államban köt ki. A gazdag állam meg nem szennyezi a saját környezetét, a szegényben meg milyen fertő van......A gazdag szemetétől.....

Előzmény: wotan (990)
wotan Creative Commons License 2003.03.25 0 0 990
környezetvédelem: ha senki sem tesz semmit, nem is lesz semmi változás.

Think globally, act locally!

w.

Előzmény: Satriani (989)
Satriani Creative Commons License 2003.03.25 0 0 989
"- szerintem a környezetvédelem címszóval szinte mindent meg lehet indokolni jó marketinges szokás szerint "
:-))) egyet ertek 100% Herr X-el :)

Kimelhetem en a kornyezetem a jo draga kondenzacios kazannal meg meg masik 100 szomszedom 10 evig is ha jon egy tanker hajo aztan szepen kiengedi a faradt olajat :), vagy lasd cian szennyezes :(

Előzmény: Herr X (985)
wotan Creative Commons License 2003.03.25 0 0 988
autóbontás: az EU-ban kötelező lesz visszavennie a gyárnak... szívják is a fogukat emiatt rendesen.

w.

Előzmény: Herr X (987)
Herr X Creative Commons License 2003.03.25 0 0 987
Én sem azt mondom, hogy mindig csak duma a környezetkímélés.

Csak éppen mindig az jut eszembe, hogy mi morgunk amikor a multik lenn tartják a fizetést, ha meg emelni kell, akkor odébb viszik és máshol zsákmányolják ki a népet.

Persze, örülök a 3000Ft-os ütvefúrónak, csak ha azt Mo-n kellene megcsinálni, akkor 5000Ft alatt nem jönnél ki. Márpedig a 3000Ft-ban még a Kínából való szállítás is benne van. Csak az, hogy Kínában zsákmányoljuk ki a népet és ott szennyezzük a környezetet (mert úgy olcsóbb a technológia!!!) az valahogy nem szempont amikor vásárolok, mert én is pénzből élek, nem szívjóságból. (Azért sajnos nem adnak semmit a boltban.)

"A mostani autók 80-90%-ban újrahasznosíthatóak."

Nézz szét a roncstelepen. Meg aztán ki fogja szelektíven szétbontani, amikor annak iszonyatos munkadíja lenne? Jelenleg olcsóbb egyszerűen újra nem felhasználni, mint pepecselni a szétbontással, szétválogatással, logisztikával, újrafelhasználással.

Előzmény: wotan (986)
wotan Creative Commons License 2003.03.25 0 0 986
OFF ON
Herr X,

a tömeggyártás mindig hatékonyabb mint az egyedi készítés, és a környezeti hatás is kisebb.

Ott van a nylon (PE?) zacskó kontra papírzacsi eset.
A papírzacsihoz fát kell kivágni -> pusztítjuk az erdőt

viszont a fa megújul, a nylon meg az életben nem bomlik le + elfogy a kőolaj is.

Vagy ott vannak az autók. Milyen frankó az új hiper környezetbarát autó. Cseréljük le a régit újra!
Csak mire az új elkészül annyira terheljük a környezetet, mint a régivel még vagy 10 évig.

A mostani autók 80-90%-ban újrahasznosíthatóak.

OFF OFF
w.

Előzmény: Herr X (985)
Herr X Creative Commons License 2003.03.25 0 0 985
Fél OFF:

A napkollektorral és társaival kapcsolatban vannak averzióim:

- szerintem a környezetvédelem címszóval szinte mindent meg lehet indokolni jó marketinges szokás szerint

- az a napkollektort valahol legyártották, energiát használtak fel, környezetet szennyeztek vele

- nálad környezetbarát

- ahol gyártották ott nem

És ha végiggondoljuk a dolgokat az árukban meg kell térülni a befektetett energiáknak. Kezdjük az elejéről:
- bányászat (gépek, alátámasztások, szállítás, feldolgozás stb.)
- alapanyag készítés
- félkész alkatrészek
- késztermék

És mindnél ott a szállítás és sok energia felhasználás.

Szóval valahol van egy ésszerű határ, amíg érdemes újabb energiát (környezetszennyezést) belevinni a dolog tökéletesítésébe, környezetkímélővé tételére. Csak nem a marketingeseknél.

Ott van a nylon (PE?) zacskó kontra papírzacsi eset.
A papírzacsihoz fát kell kivágni -> pusztítjuk az erdőt

DE
A nylon (PE?) zacsihoz pedig sok energia kell, ami kőolaj vagy a jó ég tudja miből van, ennek elégetésével mennyivel terheljük a környezetet?
Ráadásul eldobjuk és le sem bomlik. Elégetéskor frankón szennyezzük a környezetet.

Vagy ott vannak az autók. Milyen frankó az új hiper környezetbarát autó. Cseréljük le a régit újra!

Csak mire az új elkészül annyira terheljük a környezetet, mint a régivel még vagy 10 évig.

Szóval sarkítva a dolgokat azzal, hogy te környezetkímélő berendezésre ruházol be, a világ másik részébe toltad a saját "környezetszennyezési adagod".

UFF! Ennyi lett volna.

UI: Én sem vagyok a fejlődés ellen, csak valahol már kezd zavarni ez a használjunk alternatív energiát, mert az TISZTA. (A végfelhasználónál, de nem a gyártási folyamatban.)

Előzmény: zspeti (983)
Satriani Creative Commons License 2003.03.25 0 0 984
En inkabb a zsebemet szeretnem ovni, aztan csak a foldet, kornyezetet:) Szoval inkabb masok kellene odafigyeljenek jobban a kornyezet kimelesre mint te vagy en (OK azert mi is:)
Egy 2 nm-es napelem kb. 100.000 Ft + 12% AFA, de van 86.000Ft-ert is. Ugyanakor palyazat utjan meg kaphatsz 30% tamogatast az allamtol. Szivattyuk, csovek, tarolo stb. talan meg 2-300.000 Ft.
Amugy tenyleg azt hallottam (nekem ugy tunt eleg szaki) egy forgalmazotol !! hogy nemigen terulnek meg ezek a napkollektoros rendszerek manapsag meg Mo-on :) De nem lebeszelni akart csak mint tenyt kozolte, ennek ellenere o is ilyet fog telepiteni otthon.
Előzmény: zspeti (983)
zspeti Creative Commons License 2003.03.25 0 0 983
Satriani!

Kösz a címajánlást. Sajnos én semmiképpen nem akarok/tudok annyit költeni a napmelegítésre mint amennyibe a gyári megoldások kerülnek. Nekem valami "barkácsolós", az előbbiekben leírthoz hasonló megoldás az elérhető. Én csak a használati melegvízkészítéshez gondoltam. (Kis befektetés-kis haszon) Véleményem szerint, a fűtésrásegítés nem hozza vissza az árát, bár tényleg ez volna a végcél. (Mire több év múlva valamilyen nyereség származna, addigra komoly felújítások/javítások költségei újra ráfizetésessé teszik.) Szeretném én óvni a földet meg az energiahordozókat, de nincs rá pénzem.

Satriani Creative Commons License 2003.03.25 0 0 982
Szia,

kb egy hete jarok mar ilyen cegekhez hogy tudjam hogy alakitsam ki a futesrendszerem hogy minel hatekonyabban tudjam jovore upgradelni a kollektorokkal. Sajnos minel tobb helyre elmegyek annal nagyobb a hatarozatlansagom hog ymilyen rendszer mellett dontsek :(
Nekem az az elkepzelesem, hogy csak HMV keszitesre hasznalnam, mivel az nyaron is kell, de telen mikor futeni kell akkor meg nincs annyi napenergia. Ezt egy prospektusban is lattam, hogy elterjedtseg / hatekonysag szempontjabol a sorrend : 1.HMV keszites 2.HMV+medence futes 3. futes rasegites.
Aztan voltam egy cegnel aki arra eskuszik ha penzt akarok megtakaritani akkor a futes rasegitest kell favorizalni, ugyanis eves HMV keszitesre a teljes energi felhasznalas 15%-a, a futes fozesre meg a tobbi megy ra...Igaz nagyobb a befektetes (tobb napelemm kell a futeshez). K..vara nem tudom kinek higgyek :(
Mas: van aki azt mondja, hogy HMV keszitesnel ha felrakok 4nm kollektort, akkor legalabb 300 literes bivalens tarolo kell hogy nyaron legyen hol leadja a nagy begyujtott homennyiseget (tehat a tartaly minimum terfogatat meghatarozza a napelem felulete). Ugyanakkor masnal fenykepeket lattam hazakrol ahhol fent van 10-12 nm kollektor futes rasegitesre es ott nyaron nincs mit futeni de le sem vezettetik a felforrosodott vizet a foldbe vagy barhova (bar ha ugy remlik mintha uszomedence lett volna a kepen..) mindenesetre az illeto velemenye az volt hogy nyaron ha nincs hova leadatni a hot akkor nem kell keringetni a futokozeget, el van o szepen ott fent a kollektorba a 90 fokjaval nem lesz semmi baja. Szoval nem tudom, ha van valaki masnak tapasztalata akinel mar uzemel ilyen szivesen orulnek ha velemenyt mondana.
Zspeti, cegeket tudok adni hogy hova menj ha erdekel...itt Bp.-en.

Előzmény: zspeti (975)
Satriani Creative Commons License 2003.03.25 0 0 981
Nekem az hogy biztos jo. Ha Viessmant valasztasz az biztos tuti minoseg. En korbejartam ezt a temat mert en is azt szerettem volna, csak egy kicsit draga: nem a magyar atlag polgar zsebenek valo, szoval a kazanok Mercedes-e :) De ez a Vitopend 100 elerheto aron van, Vaillant Top-al egy kategoria az ar. Ami nekem egy kicsit hatranyt jelentett hogy a modulacios tartomanya kissebb (1 kW-al) es talan az elektromos teljesitmeny felvetele is nagyobb, meg a meretei is. De mindezek ellenere a megbizhatosaga, idotallosaga kompenzalja ezeket a hatranyokat a Vaillant-al szemben. Olyan heleyen is hallottam hogy mindenkepp Viessman aki mind a kettot forgalmazza. Sajnos nem talalom a papirom amre lejegyeztem de azt mondtak ha jol emlekszem kb. 1.100 euroba kerul, persze viszonteladoknal biztos olcsobb. Kivancsi lennek, ha tudsz arat ird meg nekem legyszi, meg en sem tudom mit vegyek :(
Előzmény: TOM (974)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.03.25 0 0 980
Attól is függ, mennyi pénzed van rá:-)
Előzmény: wotan (979)
wotan Creative Commons License 2003.03.25 0 0 979
most akkor a SD is Vaillant?

http://www.saunierduval.hu/ceg_mult.htm

"2001. óta a VH csoport tagjaként (Vaillant, Saunier Duval, Glow-worm, ..."

w.

Előzmény: RodrigeZZ (978)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.03.25 0 0 978
A SD honlapon elég sok infó van, az árakhoz is hozzá lehet jutni.

A

Előzmény: Abraka Dabra (977)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.03.24 0 0 977
Ha már sd, és tároló, akkor vegyél isotwint, az tudja ezt a luxust.
Előzmény: keptn_kork (972)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.03.24 0 0 976
A kazánoknál a műszaki leírásnak tartalmaznia kell, hogy hány liter melegvizet tud csinálni percenkén, valamekkora delta K esetén. Ebből lehet kiszámolni, hogy mire elég.

Mi 90 literes hőtárolóval, 45°C-os vízzel üzemeltünk négyen, és nem volt sosem gond.
R

Előzmény: keptn_kork (972)
zspeti Creative Commons License 2003.03.24 0 0 975
Én is kacérkodom a napkollektoros melegvízkészítéssel és volna egy kérdésem. Mit cirkuláltatnak a "fekete csövekben" ami nyáron nem forr fel, télen (esetleg) nem fagy meg?

Leírom, hogy egy ismerősöm hogyan épített "baromi" olcsón ilyet: Készített a tetőre egy 8-10 cm magas és kb 2 négyzetmétert körülfogó fa keretet. Ezt üveglappal befedte. A tető és az üveg közé fekete műanyag csőkígyót húzott. A vizet egy kimustrált ENERGOMAT mosógép vízszivattyújával keringteti úgy, hogy kb: 10-15 percenként elindul a motor és 2-3 percig működik. A padlására telepített régi, fűtőszálhibás elektromos bojlert használ víztárolónak. Ebbe fabrikált valami csőkígyót, amiben a tetőről érekző melegvíz kering, átmelegítve a használati vizet. Télen nem használja a rendszert, leüríti, ezért nincs fagyveszély. Mivel még nekem nem kellettek pontos megvalósítási részletek ezért azokat nem tudom, de barkácsoló kedvű olvasók nyugodtan gondolkodhatnak rajta. Az itt elhangzott több 100E forintos profi megoldásoktól biztos olcsóbb (és talán nem rosszabb).

TOM Creative Commons License 2003.03.24 0 0 974
Sziasztok!
Vie...man is szobakerult nalunk.
Vitopend 100 es Vitocell w 100 (viztarozo)
Mi a velemenyetek?
Kosz,
TOM
Ui: lehet h kapunk arkedvezmenyt
wotan Creative Commons License 2003.03.24 0 0 973
hogy SD eseten hogy van azt nem tudom, nekem a vaill..-rol azt mondtak hogy megy "atfolyos" rendszerben is ha kiurul a tarolo. Persze nem ugy atfolyos ahogy a kombi cirko, de egy vizkiveteli helyet el tud latni igy is.

w.

Előzmény: keptn_kork (972)
keptn_kork Creative Commons License 2003.03.24 0 0 972
Saunier Duval Renova C 12 E kazant szeretnek venni melegviz taroloval. A kerdes: Ha csak a 60 lityis tarolot valasztom hozza es teszem azt, kifogy a melegviz tarolo, akkor a kazan nem tud majd melegvizet adni egeszen addig amig a 60 lityis tarolot ujra fel nem futotte? Vagy kepes esetleg atfolyo viz melegitesere is, csak addig a futest allitja le? Vagy egyeb?
Előzmény: keptn_kork (840)
wotan Creative Commons License 2003.03.21 0 0 971
nem igazán vízszerelés, de ide - is - tartozik: helyhiány miatt a szárítógépet a mosógép fölé szeretném elhelyezni. 6 v. 10 cm pengefal lenne felhúzva a mosógép mellett, ebben 90 cm magasságban egy vasbeton lemez. Mivel a szárítógép nem rázkódik, szerintem megfelelő ez a megoldás.

Vélemények?

w.

Satriani Creative Commons License 2003.03.20 0 0 970
A fagyasztasos modszer volt mar taglalva kb. a 100-200-300. hozzaszolas tartomanyban valahol. Probalj rakeresni, vagy csak a Second nev alatt szereplo hozzaszolasokat ebben a topicban (ha meg jol emlekszem). Eleg reszletesen meg lett mondva mikor lehet mikor nem...
Előzmény: szilaard (969)
szilaard Creative Commons License 2003.03.20 0 0 969
Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem, héhány előfordult már itt, de konkrét választ nem találtam:
most vettem egy panellakást, távfűtéssel. a radiátorok és a szelepek elég gyalázatos állapotban vannak, ki szeretném cserélni/cseréltetni. Milyen radiátort lehet itt beállítani (acéllemezes, alumínium), ami a meglévőket nem zavarja?
A cserét el lehet most fűtési szezonban végezni?
A szelepek folynak, ezeket mindenképpen le kell cserélni, a fagyasztásos módszer itt működőképes?
Ha igen, hol lehet olyan embert találni, aki ezzel a módszerrel el tudja végezni, vagy esetleg ilyen berendezést hol lehet kölcsönözni (ha lehet)?
Bocs a hosszúságért: Szilárd

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!