Keresés

Részletes keresés

Herr X Creative Commons License 2003.03.07 0 0 799
Vízlágyítók 180kHUF-tól (gyantás) + havi sóátmosás költsége.
Előzmény: Törölt nick (798)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.07 0 0 798
Sziasztok:)

1-2 felszobas tarsashazi lakas.
A ceg amely felepiti a hazat, az tervezi is meg a futes, gaz ,viz rendszert.
Parkettas,radiatoros megoldas lesz .
Szerintetek egy furdoszoba, konyha + telen
futes erdemes-e 60 l-es tarolos kazant megvenni,ha igen (En azt szeretnem:)
akkor van-e egyaltalan ilyen ,ha igen akkor milyen neven es mennyibe kerul(nek).

Koszonom

Off:
Vizlagyito keszulek , a melegitendo viz elott jo otlet?
Ha igen akkor milyen keszulekek vannak es milyen arban?

Peter

Előzmény: Törölt nick (796)
FotexZoli Creative Commons License 2003.03.03 0 0 797
köszönöm a tanácsokat

fújtunk bele, majd töltöttünk is a redszerre, így már jónak tűnik

1,8 körül áll mindkét kör, én alig változik(+-0,1)

Előzmény: RodrigeZZ (790)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.02 0 0 796
Sziasztok!

Help!!! Surgosen szuksegem lenne egy minel ujabb allapotban levo 100 literes, atfolyo rendszeru, gazos fali vizmelegitore!!!

Merre kapni ilyet? Hasznaltan es ujan is erdekel! Kb mit kostal egy ilyen masina?

MuTeR

tudós Creative Commons License 2003.02.28 0 0 795
A szomszéd helység a konyha, illetve fürdőszoba a másik oldalról.
Előzmény: Herr X (794)
Herr X Creative Commons License 2003.02.28 0 0 794
1 zuhanyzónál ez igaz lehet. Csak legyen jó közel a cirkó a zuhanyzóhoz.
A tárolók HMV keringetését nehéz átfolyóssal produkálni.
Előzmény: tudós (792)
tudós Creative Commons License 2003.02.28 0 0 793
Ja, Ät=30C° mellett.
tudós Creative Commons License 2003.02.28 0 0 792
Azt szeretném megkérdezni, mire elég a 12,5 liter/perc melegvízhozam kombi cirkónál?

Állítólag ez már olyan jó, hogy nem is veszem észre, hogy nem indirekt fűtésű tárolúból jön a víz. Igaz ez?

Elm Creative Commons License 2003.02.28 0 0 791
Hat, akkor az eddigi tudomanyok alapjan a konzekvencia leszureset mar meghagyom neked... :-)
Előzmény: FotexZoli (789)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.02.28 0 0 790
A tartály ketté van osztva egy gimimembránnal. A membrán egyik felén van a víz, a másikon levegő, amit egy szelepen keresztül lehet beléje fújni. A szelep ugyan olyan mint ami az autógumikban van.
Ha kevés a levegő nyomása a tartályban a víz minimális nyomása is teljesen összenyomja és mivel nem tud tovább tágulni, a fűtéskörben nől a nyomás.
Ha pl egy 0,1-0,3atm nyomású rendszert elkezdesz vízzel feltölteni a nyomás szép lassan növekszik, aztán valamikor megáll a nyomásnövekedés, és az előző tempónál lényegesen lassabban folytatódik. Na, ez az a pont, ahol a tágulási tartály elkezd "dolgozni". Ha csak simán megy bele a víz, akkor a tágulási tartály valószínüleg nem működik.(vagy nem jól működik).
R.

Előzmény: FotexZoli (787)
FotexZoli Creative Commons License 2003.02.28 0 0 789
két új info:

a piros vonal nem 1,5-nél, hanem 2-nél van

az egyik szomszéd "vailantos", nála állítólag mindig 1,5-öt mutat

Droopy Creative Commons License 2003.02.27 0 0 788
biciklipumpaval:)
Előzmény: FotexZoli (787)
FotexZoli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 787
"vagy fel kell fújni a tartályt"

ez mit jelent?

Előzmény: RodrigeZZ (786)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.02.27 0 0 786
A 0,3 egészen biztos kevés. A feszmérő minden esetben a rendszer túlnyomását méri, ami 0,8-1,2 körül kellene, hogy legyen hideg és max.2,5-3körül meleg állapotban. A felső értékkel nincs gond, mert ha meghaladja a határértéket a biztonsági szelep kiengedi a felesleget.(már, ha működőképes)
Ha a felfűtés alatt nagymértékben változik a nyomás, akkor vagy a tágulási tartály kicsi, vagy fel kell fújni a tartáylyt. Nyomásértéket ne kérdezz, mert tartályonként változik.
A túlnyomás pedig azért kell, mert fellevegősödhet a rendszer, és akkor nem fog fűteni normálisan.
Előzmény: FotexZoli (782)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.02.27 0 0 785
rosszul írtam: a 0,5(vagy 0,8, nem emlékszem pontosan, de valahol 1 alatt) alatti értéknél fel kell tölteni, nem szabad üzemeltetni, de 2 bar nyomásnál végződik a zöld tartomány, és tapasztalataim alapján érdemes ott tartani a nyomást(4 körül van a maximum). az ingadozás csekély, amennyire láttam, 0,5 bar lehet.
Előzmény: Elm (784)
Elm Creative Commons License 2003.02.27 0 0 784
Hat, akkor lehet, hogy nem rossz a 0,3... de nem tudom.
Előzmény: FotexZoli (782)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.02.27 0 0 783
nekem vaillant kazánom van, azon valahol 0,5 és 2 bar között van a zöld tartomány. ez alatt nagyon gazdaságtalanul üzemel, hiszen egyre kevesebb a víz a rendszerben, ami gyorsabban lehűl a radiátorokban, tehát ugyanazon szobahőmérséklet eléréséhez jobban fel kell melegítenie a kazánnak a keringetett vízet. nálam volt, hogy 70-80C-ra is melegített 1 bar nyomás alatt, miközben 2 bar esetén 50-60C-nál nem fűti fel jobban.
Előzmény: Elm (781)
FotexZoli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 782
1,5-nél van egy erős piros jel
Előzmény: Elm (781)
Elm Creative Commons License 2003.02.27 0 0 781
En csak a sajat cirkomat tudom irni: nekem junkers euroline van, es ott a nyomasmeron van "zold zona", terhat ahol lennie kell a mutatonak. Neked nincs ilyen?

Ezen 1 es 3 bar kozott van a zold, de azt mondta a vizgazszerelo is, meg a beuzemeloje is, hogy ha 1 bar ala megy, az nem jo, es engedjek bele egy csappal. Most mindig 1 bar, amikor nem uzemel (termosztat nem ad jelet ugy ertem), ha bekapcsol es elkezd futeni akkor olyan 2-ig szokott felmenni. Ha 4 fole menne, akkor asszem leenged belole az automatika...

Szoval valszeg gepfuggo, de nekem is alacsonynak tunik a 0,3 bar...
(hacsak nem nalad tulnyomast jelent, nalam meg abszolutot, tehat ami nalad 0,3 az nalam 1,3 bar, de ez most csak eszembe jutott, meg kell nezni a gepkonyv mit ir)

Előzmény: FotexZoli (777)
papus_03 Creative Commons License 2003.02.27 0 0 780
Sziasztok!

Keresek olyan tényleg hozzáértő szakembert aki a 4 éve működő kazánom tisztitására és beállitására is vállalkozna.A kazán valószinüleg elkormolódott mert már nagyon lassan füt fel és a füstcsövet kézzel simán meg lehet fogni tehát szerintem 40 fok környékén lehet a füstgáz hőmérséklete.Talán időjárástól függően - ebben nem vagyok biztos -néha olyan "illat" van a fürdőszobában, hogy az ember egyből a gázálarcát keresi. :-(((

Előre is THX.

Ps.a kazán lakhelye Bp. III kerület

Herr X Creative Commons License 2003.02.27 0 0 779
Több, mint 1 bar ingadozás szerintem sok. A 0.3 bart elég alacsonynak tartom.

Lehet, hogy kicsi a tágulási tartály?

Amúgy nézd meg a kazán gépkönyvét.

Előzmény: FotexZoli (777)
Indaxli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 778
Hi!

Elvileg normális dolog, hogy változik. De, hogy mekkora mértékben ahhoz pontosabb adatok kellenek.

Indaxli

Előzmény: FotexZoli (777)
FotexZoli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 777
sziasztok

az mennyire normális, hogy a radiátoros köröm és a padlófűtéses is attól függően hogy éppen fűt-e vagy tök hideg változik a nyomás 1,5 és 0,3 között?

Indaxli Creative Commons License 2003.02.27 0 0 776
Hi!

"OK egy kerdes (mas temaban), csakhogy a fogalmakat tisztazzuk: mikor beszelunk cirkorol es mikor kazanrol ?
Szerintem akkor cirkorol mikor maga a keszulek tartalmazza a futokozeg keringtetesehez szukseges szivattyut es kazanrol mikor ezt a szivattyut kulon kell beszerezni. Jol gondolom ?"

Biztos. :)
De nálunk akkor is kazán van, mert ennek a feltételnek megfelel. Ha lejebb megnézted a HSZ-eket, akkor ott írtam is a típusát.

Indaxli

Előzmény: Satriani (773)
Satriani Creative Commons License 2003.02.26 0 0 775
Megneztem a 606-os hozzaszolast. Azt irja:

"Azt láttam az ábrán, hogy méri a HMV hőfokát, gondolom ennek megfelelően visszaveszi a HMV hőcserélő teljesítményét, ha túlmelegedne"

utana meg azt, hogy :

"Én azt hittem, hogy egy olyan indirekt fűtésű tárolóról van szó, amiben a tároló fűtését a benne lévő HMV hőmérséklete irányítja"

Tehat ha azt latta az abran hogy meri a HMV hofokat es annak fuggvenyeben veszi vissza a hocserelo teljesitmenyet, akkor ez azt jelenti a HMV homerseklete vezerli a hocserelo teljesitmenyet es akkor jol hitte, nem ?
Mintha ellent mondana maganak a masodik idezetben..
Mindegy

Előzmény: Droopy (774)
Droopy Creative Commons License 2003.02.26 0 0 774
twin ismerteto from Second lsd 606 hozzaszolas
Előzmény: Satriani (773)
Satriani Creative Commons License 2003.02.26 0 0 773
OK, akkor osszefoglalnam neked milyen rendszered van:
Egy cirkod (nevezzuk atfolyosnak ha neked ugy tetszik, bar szerintem nem az:), ami meghajt egy indirekt futesu melegviz tarolot ami 60 literes.

"hogy még sem a megszokott tárolós megoldás" - szoval akkor miben kulonbozik a 'megszokott' megoldas a tiedtol :)? Mert szerintem csak annyiban, hogy neked 60 literes a tartalyod, mondjuk ugy a 'megszokott' meg 120-150. Ezt erted a megszokott alatt?

Most az hogy nem fordult elo meg hogy hideg vized follyon a tarolodbol az azert van mert a kazanod teljesitmenye tudta potolni az eppen elhasznalt melegvizet, tehat a kazan teljesitmenye jol lett kivalasztva a max. melegviz fogyasztashoz kepest (es nincs osszefuggesben a tarolo terfogataval jelen esetben). De ugyanaz a kazan egy 120 literes tartalyt sem engedne hogy hidegvizet nyomjon a melegvizes csapon.

OK egy kerdes (mas temaban), csakhogy a fogalmakat tisztazzuk: mikor beszelunk cirkorol es mikor kazanrol ?
Szerintem akkor cirkorol mikor maga a keszulek tartalmazza a futokozeg keringtetesehez szukseges szivattyut es kazanrol mikor ezt a szivattyut kulon kell beszerezni. Jol gondolom ?

Előzmény: Indaxli (772)
Indaxli Creative Commons License 2003.02.26 0 0 772
Hi!

Mondtam én, hogy a "neveltetésemmel" van gon! :)))

"De akkor mire mondjak azt hogy atfolyos ??? Az atfolyos nem azt jelenti, hogy ahogy kinyitom a csapot, a kazanon ataramlo hidegvizet on-line felmelegiti a kazan ?"
De. Igazad van.

"...tehat annyira gyorsan tudja felfuteni a 60 literes tartalyba kerulo hidegvizet, hogy hideg viz nem erhet a csaphoz ?"
Igen.

"Szoval az egesz leirasbol nekem ugy tunik, hogy az a 60 literes tartaly nem mas mint egy indirekt futesu HMV tartaly."
Igen.
Tsak ezért irtam ilyen zavaró fogalmazásban, mert fontosnak tartottam kiemelni, hogy még sem a megszokott tárolós megoldás, hiszen ha elfogy a tárolt melegvíz, akkor sem észrevehető.

Látod mennyivel könnyeb, ha összedolgozunk. :))
Majd még iskolázom ("neveltetés") magam.

Indaxli

Előzmény: Satriani (769)
Elm Creative Commons License 2003.02.26 0 0 771
lasd 718-719-720 hzsz...
Előzmény: Kek (770)
Kek Creative Commons License 2003.02.26 0 0 770
Arra beszéltek rá, hogy a vegyes (szobákban radiátor, egyéb helyeken padlófűtés) rendszer helyett legyen mindenhol radiátor, de a hidegburkolatok alatt "megtekerik" a fűtéscsöveket. A társasház szomszéd lakásában láttam is: a fűtéscsövek oda-vissza kígyóznak a padlón. Van ennek valami hátránya?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!