Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2014.02.28 0 0 57

Hát már nem nagyon emlékszem, valamikor 2009-ben olvastam. Valami jógi féle írhatta, úgy emléksem valamiféle magnetikus szemekről meg szépen csillogó szemekről is beszélt. Majd megpróbálom megkeresni, de meglehet hogy már nem is találom meg........

Előzmény: párnaf (55)
párnaf Creative Commons License 2014.02.28 0 0 56

Tehát az mondjuk nem elég, hogy igyekszünk nem pislogni és jöjjön a könny, hanem napközben is minél több rebegtetés?

Én csináltam most délelőtt a nem pislogást, de olyan érzésem lett utána, mikor sokáig sír az ember és fájnak a szemei.

Nálam az elsődleges cél a szemszárazság kiküszöbölése. "Nem akarok" jól látni, csak legyen csúszós-nedves a szemem, mint régen:(

Sokan ajánlották a lézeres műtétet, na látod, ettől teljesen elzárkózok!

El kezdtem olvasni az írásaidat, de nekem nagyon érthetetlen.

Tudom, hogy már kérdeztem, de mit is csinál pontosan a rebegtetés a könnytermelés szempontjából??

Én a "zsíros" könnyre vágyok.

Te először ezen kezdtél javítani, a szemszárazságon?

 

Előzmény: párnaf (55)
párnaf Creative Commons License 2014.02.28 0 0 55

Milyen cikket olvastál erről a pislogás-nem pislogásról?

Előzmény: ghepard (54)
ghepard Creative Commons License 2014.02.28 0 0 54

Hát igen, valahogy így gondolom. Nem is tudom már, hogy mikor írtam ezt. Ha szárazság van akkor a vizes mirigy dugul be, vagy mi a leghamarébb. De ha kitartunk (egy kis gyakorlásal nyomhatjuk ki az időt), akkor az olajos még mehet. Na és az olaj nem párolog. Ha ügyes mozgásokkal irányítani tudjuk ezt az olajat, akkor szétteríthetjük az egész felületen - kb úgy mint a palacsintatésztát, mielőtt rátesszük meleg vasra. Ezt úgy is el lehet érni, hogy csak icipici gyors vagy lassúbb kilengésekkel mozgatjuk a szemhéjakat

Előzmény: párnaf (50)
ghepard Creative Commons License 2014.02.28 0 0 53

Akkor is jön a könny, ha nem pislogsz, csak sokkal kevesebb. Na és az olaj nem párolog, tehát  ha jó helyen van és egybefüggő a réteg akkor huzamosabb ideig megvéd. Vannak például állatok, melyek nem is pislognak - mégse szárad ki a szemük... Lehet nem is a szárazság miatt szúr, hanem a könnyben lévők sók, meg ásványok stb miatt. A könny jóval sósabb mint a nyál - ha nem volna ilyen, télen talán befagynának a szemeink. A víz elpárolog, de a só nem - és aztán csíp megszúr.....

 

Nem tiszta szárazon csinálja, írja, hogy mikor összejön egy kicsi  -azt is nagyon szépen ki tudja használni. Ha a bal szemed jobban szúr, akkor egy kicsit balra is dőlhetsz a fejedel. Mivel a többletköny a bal szem jobb alsó sarkában megy el - a jobb szemnél a lenti bal sarokban. Tehát mindig az orr felőli résznél - pont ezért olvasáskor általában (ha nincs kompenzálva más dolgokkal) a bal szem szárad ki hamarébb. Mert a bal szem szinte a kijárat felé nyomja a könnyet, a jobb viszont el tőle a másik irányba. Visszafelé (mikor megyünk szemekkel az újabb sor elejére) pedig villámgyorsan megy a tekintet - ilyenkor a tehetetlenség miatt szinte minden a helyén marad. Például egy asztalról lehúzhatod villámgyorsan a lepedőt - a tányérok ott maradnak. De ha lassan húzod, akkor lehúzod a tányérokat is.......

 

Hát az nem rajtam múlik, hogy valaki el kezdjen gondolkodni ezeken a dolgokon és próbálgassa is...... Senkit se próbálok rábeszélni soha semmire. Mindenki azt tesz, amit jónak lát. De, ha az ember nem mer magára vállalni bizonyos dolgokat, akkor hogyan tudhatja meg? Hogy másnak sikerült, az nem jelenti azt, hogy nekem is sikerülhet, vagy jó lesz. Minden ember más és nem igen lehet megmondani így, hogy mi lesz, vagy mi nem lesz. Ezért semmi sem helyettesíti a saját tapasztalatot. 

Előzmény: párnaf (49)
ghepard Creative Commons License 2014.02.28 0 0 52

Nagyon jó, Veled kapcsolatban máris meg van az az érzésem - hogy el akarsz mozdulni a holtpontról. Sok sok gyakorlás után az ember aztán észrevesz még egykét apróságot, amivel aztán ügyesebben, hatásosabban tud csinálni ezt azt.

 

Ugyanúgy minthogy elfáradnak a szemek, a könny is alig jön, száraz a szem, rosszabbul látunk - ugyanígy a mikromozgások is lelassulnak, vagy be is ragadhatnak egy időre talán. És ettől csak még jobban bedugulnak a finom járatok.....

 

Hát mindenképp nagyon jól esik nekem is olvasni, hogy már két napja nem dagadt be reggelre a szemed. Ez nagyszerű kezdetnek, nem?

 

Az ember úgy is tud könnyet csalni, ha valami könnygerjesztő dologra gondol - mint Te a szomorú történetekre. De a nevetés gondolatára is nagyobb lesz a mozgás, meg a hagymára gondolás is ugyanazt eredményezheti. Például elég a citromra gondolni és máris megindul a szájban a nyálunk - lehethogy ez még a szemmirigyeket is aktiválhatja bizonyos szintig....

 

Hány D-s a szemed, miért hordtál lencsét? Az mindenképp jó hír a szemeidnek, ha nem fogod hordani. Ha megvan a gyakorlókedved (s látom Nálad meglehet), van egypár ötlet a topikomban, amit bevethetsz a látás javítása érdekében is. Az egyik ez a szemszárazság megoldása. 

 

A hangról írtam egy kicsit az előbbi hsz-ban. Majd írok még ide is......

Előzmény: tiszta (?) lap (48)
ghepard Creative Commons License 2014.02.28 0 0 51

Hát nem tudom, nekem k*rva száraz volt jó pár évig. Az utolsó évben már szinte állandóan megállított a melóban,mert foglalkozni kellett vele - annyira szúrt. Na és akkor hogyhogy rendbejött? Bevallom teljesen őrültségnek gondoltam, mikor aztán olvastam egy jógiféle bejegyzését valahol, hogy 40 percig se gond nem pislantani. Na ennek még a gondolatai is kirázott. Ezt sehogy se értettem, hogy meg tudja csinálni anélkül, hogy tönkretegye szemeit. De ahogy olvasgattam ezt azt, kb megértettem alaposabban, hogyan is működik a szem, a levegő hogy megy itt ott, mi mikor hol hogyan mozog - egyre erőssebben éreztem, hogy ebbe bele kell mennem. Így megtudhatom, hogy siekrül e  és mi lesz azután. Simán megy, először pont lefelé nézve próbálkoztam, így gyerekjátéknak tűnt. Normális fejtartásban már keményebb dió - de megoldható. Ha nem érzel fájdalmat és nem romlik a látás közben, akkor javít a dolgokon. Amint rosszabbodik a látás, vagy kezd fájni, szúrni - akkor abba kell hagyni egy kis ideig. Ha a látás nem romlik, csak fáj - akkor mehetek tovább - mert jó irányban húzódnak a dolgok a szaruhártyán..

 

Amivel biztos nem ártasz, de segítesz a szemszárazságon: a légzés és a szemek összhangja. Már említettem, hogy ha szívod az orrodon a levegőt (szájon belélegezni csak akkor kell vagy szzabadna, ha fut az ember) - akkor a szemek felől is húzza le a levegőt, nemcsak alulról. Így sokkal gyorsabban is kiszárad a könny, pláne fent. Tehát ha belélegzéskor becsukod a szemeid és csak akkor nyitod ki, mikor már fújod ki a levegőt. Ezt az egyszerű dolgot bármikor csinálhatod, akár egész nap is, így el lehet lenni huzamosabb ideig is. Így olyan dimenziókba juthatsz a légzéssel, ami feljavítja az egész testedet. Tehát belélegzed, majd mikor fújod ki, csak épp kinyitod a szád és nagyon halk de nagyon magas hangot próbálj kiadni. Ez jóval hatásosabbá fogja tenni a levegő cseréjét a tüdődben és a vérben is. Ahogy megy ki a levegő érezni fogod, hogy gyorsabban kellene fújni  - ezt úgy érd el, hogy egyre mélyebb nagyon halk hangra kapcsolsz és így egyre több levegő megy ki egyszerre. Ne erőltesd, amennyit így ki tudsz adni tedd meg. Majd csukd be a szemeid és vegyél levegőt, majd megint előlről. Kezdetben csak néhány mp-t fogsz bírni kifújni - de eljuthatsz egész odáig  - hogy akár egy teljes percig fújhatod ki a levegőt és nem fogsz fuldokolni. A szemeid meg nem fognak kiszáradni - így majdnem egy percig simán dolgozhatsz is, például olvashatod a monitort stb. Közben néha pislanthatsz is, nem fogja kiszárítani a belégzés -mert akkor fújod és emiatt a pára még nedvesíti is. Aztán 5-7 mp mély belégzés, majd kb 50-60 mp fújás halk hanggal és közben melózhatsz.......

 

Ha könny van a szemeidben és nem esik szét a éles, vagy élesebb látás - akkor miért is ártana. Nekem akkor már talán tiszta vaknak kellene lennem....

 

Hát biztos, hgy gyógyulnak emberek rajtam kívül - de hogy azért mert próbálnak utánozni valamiben - azt nem tudom, hisz eggyel se találkoztam - csak irogatnak nekem. Egypár topikban egypár ember beírta, hogy tényleg hatnak ezek a dolgok. Fent van a facebookon az írásom a rezgésekről - feltette oda valaki (vagy hétezren olvasták) - így innen is írtak nekem elegen, meg kérdezgettek is és jópáran ugyanazt mondták, mint Te is  - miért nem tudnak erről az emberek?

Előzmény: párnaf (47)
párnaf Creative Commons License 2014.02.27 0 0 50

Ezt ghepard írta a másik helyen, bemásolom:

 

Én csak kint pislogtam mint az eszeveszett, bent a melegben nem is jó, ha sokat pislog (sokkal többet mint kellene) az ember, mert akkor csak még jobban elcsaszi a szemet. Mivel meleg van, gyorsan párolog a könny, de valahogy nem jön elegendő utánpótlás. Ha tehát a sokat pislog az ember a melegben, csak dörzsölni, szinte smirglizni fogja a szem felületét és meginycsak be fog vörösödni. Kint a hidegben viszont nagyonnagy a könnytermelés. Elég 2-5 mp-re becsukni a szemet, felmelegszik, majd kinyitni és megindl a könnyzuhatag, mivel hirtelen nagy lesz a hőmérsekletkülönbség. Minél melegebb van ez a különbség egyre kisebb, hiába csukja be az ember a szemét és aztán nyissa ki.

 

Mivel 3 féle könnyet termelünk, meg lehet tanulni a melegben is nem kiszáradni - paradox módon úgy hogy minél kevesebbet fogunk pislogni, persze ezt meg kell tanulni..... Erre nagyon nehezen szántam rá magam, de végül bő egy év után, mikor olvastam egy cikket a pislogásról és a nem pislogásról.......

 

Előzmény: párnaf (49)
párnaf Creative Commons License 2014.02.27 0 0 49

De hogyhogy nem könnyezel, ha nem pislogsz?

Szárazon ne csináld, ezt ghepard is írta!

Rengeteg idő kéne elolvasni mindent, most gyorsan "átfutom", aztán belemélyedek.

Szeretnék találni itt olyanokat, akiknek használt ez.

Előzmény: tiszta (?) lap (48)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.27 0 0 48

Nekem nehezen jön könnyem (a kinti hidegben is becsukott szem után), de ha egy kicsi is jön, egyből elkezdek pislogni, nem annyira nyitott szemmel, inkább félig lecsukva. Csukott szemmel is szoktam mozgatni. Szerintem még mindig ráncolom a homlokom, de széthúzom a szemöldököm közben kézzel. Na jó, ez jó röhejes :) Szerintem elég sokat csináltam. Igazából nem félek, hogy ártok magamnak, mert nekem fáj, ha rossz. Ha nem fáj, akkor csinálom.

A mikromozgásokat nem tapasztaltam, csak elméletben kérdeztem, hogy mindig van-e, mert ha a TV piros pontját nézve mindig van, akkor azt gondoltam, mindig van. 

A hagymát azért ma is bevetettem, szerintem nem árt, mert megmozgatja a mirigyeket, és így még többet tudtam gyakorolni. 

Nekem reggelre be szokott kicsit dagadni a rossz szemem, de már két napja nem dagadt be. 

Azért érzem, hogy le-letapad a szemem, de olyankor becsukom, és csukva mozgatom. Szerintem az nem árt, nem is fáj. 

Nézegettem szomorú történeteket is, hogy tudjak sírni :) Olyankor gyorsan elkezdek rebegtetni. 

Lencsét nem hordtam kb. egy hete.

 

Előzmény: párnaf (47)
párnaf Creative Commons License 2014.02.27 0 0 47

TEgnap nekem se sikerült belemélyedni a "tananyagba", helyette próbáltam kicsit megérteni a könnymirigy működését és a szem könnytermelését.

Újra elolvastam az itt is belinkelt cikket (azt hiszem, házipatikás) és eléggé megijedtem, írt valami kehelysejtekről, hogy ha sokáig száraz a szem, ezek roncsolódnak, eltűnnek(?).

Nem értem sajnos teljesen, de az jutott eszembe, hogy mi van, ha azzal, hogy folyamatosan száraz a szem, visszafordíthatatlan dolgok történtek a szememben?

Mert ugye, annak ellenére, hogy nem hordom a lencsét, határozottan rosszabb?

Ghepard! Addig is, míg áttanulmányozom a hozzászólásaidat, mondanál pár konkrét dolgot, hogy mit tegyek, mivel nem ártok biztosan a szememnek?

Olyanokra gondolok, hogy mondjuk hányszor és meddig csináljam ezt a rebegtetést?

Én könnyessé tudom tenni a szemem azáltal, hogy nem pislogok, kérdés, hogy ez nem árt-e.

Én nem ráncolom a homlokom:)

 

Tiszta lap! Milyen változásokat észlelsz? Nekem ma és tegnap elég rossz volt, nem mondom, hogy ettől, mert nem sokszor csináltam, előbb bizonyítékokat akarok!:)

 

Tényleg ghepard! Vannak "tanítványaid"? Rajtad kívül gyógyultak még meg emberkék?

Én igazából ezen a szemszárazságon szeretnék javítani, hogy tudjam hordani a lencsét, az se baj, ha marad ez a dioptria.

Na, megpróbálok olvasni kicsit.

 

Előzmény: ghepard (46)
ghepard Creative Commons License 2014.02.27 0 0 46

Hát mondjuk, ha arra a két topikra gondolsz, amit belinkeltem - azokban rengeteg dolog le van írva, az eltart, míg átböngészi az ember. De ha megteszed, akkor már jobb rálátásod lehet, hogy mit, hogyan, miért stb csináok és próbálgatok.....

 

Nagyszerű, szerintem teljesen felesleges a műkönny - simán megoldható anélkül is. Ha műkönnyet használsz, akkor elveszik az a képességed, hogy megold a problémát sajátkezűleg. Ez más beetgségekkel problémákkal is pontosan így van. Ha gyógyszert használsz bajaidra  - megintcsak magadat gyengíted - én sok bajból kikeszmeregtem ezekkel a rezgésekkel, nemcsak hangok. Emiatt a látásod is javulhat, már csak emiatt is, az se elhanyagolható. Persze sok egyéb dologgal is javítható a látás......

Előzmény: tiszta (?) lap (45)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.27 0 0 45

Szia!

Nem tudtam még mindent elolvasni, de egyenlőre az a kis próbálkozás, amit csinálok, az is nagyon jól jött. Tegnap óta nem használtam műkönnyet. Köszönöm :)

Előzmény: ghepard (42)
ghepard Creative Commons License 2014.02.27 0 0 44

Kedves ghepard, kérünk téged, írd le lépésről lépésre, hogy mit is tegyünk!

 

Röviden (a belinkelt két topikban rengeteg írás van tőlem is és másoktól is)

 

1 - hinni a képességeinkben, valahogy elrontottuk - lehet valahogy meg is javíthatjuk

 

2 - megismerni mi is hathat a szemszárazságra, miért lett, mit mulasztottunk el

 

3 - legyen annyi belső erőnk, hogy képesek legyünk változtatni bizonyos dolgokon a javulás érdekében

 

4 - ha már valahogy el tudjuk fogadni, hogy egypár dolog javíthat a látásunkon, akkor rezzenéstelenül  gyakorolgatni, amikor csak lehet. Ez sokszor egyszerűbb, mint gondolnánk, én mindig úgy menet közben gyakorolgatok is ezt azt, tehát semmiben sem hátráltat. Például ahhoz hogy sokat legyek a sötétben és lássak is - reggel csak azt kell tennem, hogy nem gyújtok sehol villanyt (vagyis még azt se kell). Reggel 4-kor kelek, tehát bőven éldegélek sötétben - ott nem is igen fenyeget szemszárazság, látás is másképp működik - ez meg balzsam a mindig világoshoz szokott látásnak. Valami újat tanulnak a szemek meg az agy......

 

5 - idővel ez beépül mindennapjainkba és észre sem fogjuk venni, hogy mennyi mindent csinálunk, amit azelőtt nem, vagy másképp... 


Én menet közben 50-60 percet is leszupergyorspislogtam...
Ezt mit jelent???:)

 

Hát mondjuk mentem a bicajon (télen kezdtem a szemekkel foglalkozni), könnyet teremtettem a szemekben és pislogtam ameddig bírtam nagyon gyorsan. Úgy is lehet simán látni - az olyan gyors volt, hogy tisztán láttam, persze a villogást is láttam. Mikor már nem tudtam gyorsan pislogni, akkor pár mp pihenés, majd megint eszeveszett pislogás. Vagy reggel a vonatramenet is ezt műveltem gyalog. Aztán a melóban pláne a kezdetekkor nagyon sokat tudtam pislogni. Általában nem egyet pislantottam, hanem hármat ötöt a leggyorsabb egymásutánban. Így át tudtam vészelni az első heteket - itt is bevallom kegyetlenek voltak az első hetek - de tudtam, hogy csak jobb lesz. És jobb is lett. Aztán kezdtem csak gondolkodni, hogy mi is történt, mi minden hatott meg nem hatott  - és egyre több dolgot figyeltem aztán, hogy mi hathat és miért a szemekre......

 

 

Előzmény: párnaf (33)
ghepard Creative Commons License 2014.02.27 0 0 43

Hát ha nem megy, akkor folyamatosan kell elérned. Tehát rendes pislogj, majd tanuld meg gyorsítani. Majd a szemhéjakat próbáld kisebb kilengéssel pislogtatni, majd még kisebbel. Már majdnem összeérnek, még mindig tudod mozgatni, ez már jóval gyorsabb. Na innen már csak egy lépés és fogod tudni küldeni az agyból az impulzust akkor is, mikor teljesen összeérnek a szemhéjak lazán - ez lesz a leggyorsabb pislogásod.

 

Nagyon jól gondolod, tehát ügyelj, hogy legyen bent könny, azon csúszni fognak. Persze, azért mert a jobb szemedbe több könny érkezik. Ezen nem változik semmi, mikor bicajozol, ott még szélcsendben, meleg időben is rengeteg könnyte lehet behozni a szembe - mert a bicajjal bizonyos sebességgel megyünk és így sokkal gyorsabban áramlik felénk a levegő, ami hűt. Tehát itt is, ha pár mp-re becsukjuk, sokkal nagyobb lesz a hőkülönbség mikor kinyitjuk - mert a csukott szemhéj alatt felmelegdett közben.

 

Hát olvastad valahol, hogy valaki ezekkel a mikromozgásokkal így foglalkozott volna. De több más dolgot is csináltam  - például az olvasassal is, azt se találod meg sehol. Készítettem olyan progikat, melyek képesek olyan szövegeket meg animációkat készíteni, melyekkel kiküszöbölhető lenne a szemszárazság olvasás közben. Hogy mi a bibi az olvasásnál. Csak két három szó. Balról jobbra olvasunk. Na és ezt mindenki tudja - de hogy mit jelent ez, azt már kevesebben. A sötétről meg mindenki le akart beszélni, hogy meg fogok vakulni. Az előbb belinkel topikjaimban minden le van írva. Van olyan animációm, mellyel mindenféle edzés nélkül (ezt már sokan megerősítették) az átlag 250 szó helyett simán olvasnál 600 szó per perc sebességgel (akár 1000 szó is megy) és meg se kellene mozdítani a szemeidet.

 

Én például nem, este hétkor már alszom, persze ahogy hosszabodnak a nappalok, sok kint a kerti meló és akkor sokszor csak kilenc után megyek ágyba......

Előzmény: párnaf (41)
ghepard Creative Commons License 2014.02.27 0 0 42

Nagyszerű. Hát ilyen hamar nem lehet csodát várni, egész biztos, hogy még jobban és hatásosabban is fogod tudni. Gyakorlat kérdése, sok gyakorlat - aztán bemegy pár hónap alatt  a tudatalattiba lassan és kb olyan lesz mint a légzés, automatikusak lesznek a mozdulatok.

 

A pára felfelé megy, így felér Nálad is, hisz meleg. Persze ha kint vagy és fúj a szél, akkor elfújja - de akkor szemben állva sokkal nagyobb különbséget lehet kihozni - és lesz rengeteg könny. De például olvashatsz pontosan lefelénézve is. Ez a legideálisabb több szempontból is a látás számára - mégpedig a gravitáció miatt érhető el egész döbbenetes hatás.

 

Honnan gondolod, hogy úgy is mindig vannak - lehet nincsenek mindig, inkább nincsenek mint vannak. Ezek szerint simán láttad rögtön elsőre, azok szerint ahogy leírtam - akkor emelem kalapom. Igen, próbáld gyorsítani, figyeld meg mikor gyorsul, mikor lassul, mikor áll meg, mikor könnyebb elindítani. Ha ezeket kivesézed, akkor meg fogod tudni csinálni ezt is: a sötétben becsukod mindkét szemed és most megpróbálod jól mikrorezegtetni. Lazán, nyugodtan, de rezegjenek a szemek - ha jól csinálod, akkor a látótér közepén meg fog jelenni elég jó fényes sárga körféle objektum. Ahogy lélegzel, változik az is, hol erősebb, hol gyengébb - néha olyan erős is lehet, mintha egy kicsi Nap sütne ott. A kör lehet kisebb, nagyobb, erősebb, gyenge - attól függ, milyen gyorsan vagy képes rezegtetni a szemeidet - de azoknak a rezgéseknek olyan kicsiknek kell lenniük, hogy azt kívülről nem is venni észre. Hogy miért pont ott és miért pont sárga - ennek van számomra egyszerű magyarázata. Majd írok ide is. Beteszek ide két linket a két topikomhoz. Az első a rezgésekkel és a hangokkal  foglalkozik -  a másik meg a szemekkel és a látással - ott minden le van írva, ahogy haladtam... De majd ide is írok röviden a hangokról, zenéről........

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9197399&la=129269788

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9207204&la=129068280

 

Előzmény: tiszta (?) lap (40)
párnaf Creative Commons License 2014.02.26 0 0 41

Csukott szemmel hogyan rebegteted? Nem értem.

De vigyázz, ha nincs könny, akkor még jobban kidörzsölöd a szaruhártyád és a szemhéjad belsejét is.

Ugye, ghepard? Jól gondolom?

Én ha nem pislogok, bekönnyesedik, a jobból még ki is csordult.

Úgy csinálom, hogy kinyitom nagyra. 4-5 másodperc után már olyan, mintha szél fújna szembe, még egy másodpercig "kitartok", pislogás, ilyenkor már van egy kis könny. Aztán újra kinyitom, ekkor már tovább tudom nyitva tartani. Ezt még vagy 2x megcsinálom és már csupa könny a szemem, jöhet a rebegtetés.

Amit még mindig nem értek, hogy miért jó és ha ilyen jó, akkor miért nincs elterjedve, de most beleásom magam ghepard írásaiba és tanulmányozom. Azt is, amit másik fórumon írt.

Nem nyugszok bele, hogy erre vagyok ítélve, hogy csontszáraz a szemem.

A könnymirigynek is utána nézek. hogyan működik, mit kéne termelnie...stb.

Mindig csak azt olvastam, hogy a monitor, tv.....ezek tönkreteszik a szemet.

De milyen változás ment végbe?

Ezekre szeretnék rájönni.

Ti nem szoktatok este net közelben lenni? Én csak ilyenkor tudok netezni. 

Na, most olvasom ghepard írásait.

Tudtok nekem írni a cukoragi75@freemail. hu-ra is!

Előzmény: tiszta (?) lap (40)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.26 0 0 40

Ez a rebegtetés/rezegtetés tényleg hatásos. Tegnap délután elkezdtem, és azóta csak kétszer csöppentettem. Nem hiszem, hogy teljesen jól csinálom, de már így is javult. Próbálom csukott szemmel, mert könnyem az nem sok van. Párásításnak lehelek a tenyerembe (szerintem nekem olyan az arcom, hogy nem érem el a szemem fújással).

A mikromozgások, ha úgyis mindig vannak, akkor az nem elég? Mit kezdjek vele, gyorsítsam?

Írsz egy kicsit a hangról és a zenéről is? Köszi :)

Előzmény: ghepard (34)
ghepard Creative Commons License 2014.02.26 0 0 39

De mit csinál ez a rebegtetés? Miért javulhat meg ettől?
És te hogy jöttél rá erre?

 

Hát nekem kb 2 évig tartott (úgy 2005-ben), míg valahogy felfogtam és elhittem, hogy itt valami tényleg hat - mégpedig elég gyorsan, különböző sérüléseknél (a focin mindig valami akad) egész gyorsan. Akkor még a szemekre nem is gondoltam, 2000-tól szemcsit viseltem a melóban. Valahogy próbáltam megmagyarázni magamnak, aztán egy idő után elég jónak tűnt a meleg, a súrlódás és az így keltett nagyobb elektromágneses tér hatása a sejtekre és így mindenhol a testben. Így megmagyarázva sehol sem olvastam, de azóta sok helyen olvastam egypár dolgot a rezgésekről (meg láttam is a Discovery Science csatornán) s ezek jótékony hatásáról a szervezetre. A legutóbbi szintén a Discovery Sciencen volt,  megint néztem egy nagyot. Európa (vagy a Föld) legmélyebb (valami 35-37 méter mély uszodaféleség) kutatóállomásán (Belgiumban, ha jól hallottam) pont azt kutatják, hogy hogyan javíthatják a búvárok biztonságát és hogyan lehetne lassítani az öregedést. Mikor jobb a keringés, milyen gyorsak a szemek stb. Mondom megnézem, miről fognak itt dumálni. Egyszercsak el kezdtek beszélni a rezgésekről, meg a vibrációkról. Kifejlesztettek valamiféle matracot, de semmit se árultak el róla. Mi hajtja, hogy vibrál stb. A fickó ráfeküdt és semmit se lehetett látni, hogy rezgett volna. Fel vannak szerelve csúcstechnológiával (én semmivel, csak értelmezem, hogy mit érzek) és mérni tudják az erekben a keringést, hőmérsékletet stb stb... Mérik enélkül és mérik a pár perces finom rezgések után. Nos pár perces rezgetés után 70%-os keringési javulás volt tapasztalható. A szemek gyorsaságát meg egy kék fénnyel villogó speciális lámpával mérik. Az rövid, de gyors egymásután kialvó és felvillanó fényt produkál. Mérik, hogy milyen sebességnél látja az ember folytonosan. Minél gyorsabb a szem, annál rövidebb impulzusokat tud megülönböztetni. A fickó azt mondta, hogy meg kell érteni, hogy mi folyik itt, mert ez elég döbbenetes......... Az ember aztán gyorsabban merülhet alá vagy jöhet fel anélkül, hogy a levegő kárt okozna az ereiben. S hogy ez az öregedés szempontjából igencsak érdekes lehet....... Hát már tehát nemcsak én látom így......   De itt se adtak magyarázatot, hogy mi lehet a háttér.

 

Nos én így gondolom: a rezgések folytán nagy lesz a különböző anyagok határán a súrlódás, emiatt ott felmelegszik a cucc - ez meg maga után vonja, hogy nő az elektromos potenciál - s máris jobban működik a sejt. Ha valami fáj azon nyomban elmúlik a fájás. Az egészséges sejt kb 70mV potenciált mutat (a sejtfal és belseje közt). A beteg vagy rosszul működő csak 40-50V s ekkor küld jeleket az agyba és érezzük, hogy valami fáj (már ha lehet érezni). Nos a rákos sejtek csak kb 10-15mV-ot mutatnak - és így már nincs energia valamit küldeni az agyba - olyan mint egy idegen és az agy nem is tud róla. 

 

Például kék foltot kb 35 perc alatt el lehet tüntetni, majd még írok......

 

 

Előzmény: párnaf (32)
ghepard Creative Commons License 2014.02.26 0 0 38

Erre is majd írok később.....

Előzmény: párnaf (33)
ghepard Creative Commons License 2014.02.26 0 0 37

A szemeimmel 2009 eljén kezdtem foglalkozni. De a hangokkal és saját rezgésekkel már 2003 elejétől. Rengeteget kisérletezgettem magamon ezekkel a saját erőből gerjesztett hullámokkal. Mivel fizikus vagyok (geofizikus) napirenden a hullámok, gravitáció, energia, elektromágnesesség stb már 41 éve - egy kicsit, icipicit  konyítok ezekhez. Már 35 éve nem járok orvosokhoz és nem szedek bogyókat semmire, de javulni szerettem volna minden téren. A véletlen hozta, hogy kisérletezgessek a saját hangommal és aztán a különböző rezgésekkel..

 

Majd röviden megpróbálom leírni, hogy mi, és kb miért használ.......

 

Nem is mondom, hogy kisérletezz magadon, senkinek se mondom. De van egy dolog - ha nem fogsz gyakorolni, kisérletezgetni nem sokat fogsz elérni. Bármit el akarsz írni - azért valamit tenni is kell. Mert az egy dolog, hogy én így meg így leírom - még így se olyan egyszerű azt megcsinálni. Pláne, ha nem is akarsz gyakorolni.......

 

Azt a fújjunkat, már az előbbikben leírtam kb, de majd folyathatjuk.......

 

Előzmény: párnaf (32)
ghepard Creative Commons License 2014.02.26 0 0 36

Nos az én szemeim is kegyetlenül fájtak. Most szinte ütögetni lehet őket....... A szemekre, ugyanúgy mint más szerveinkre is - sok minden hat, sok sok apróságból épül fel a teljes kép. Ha egy aprśágot jól csinálsz, de kettőt rosszul, akkor gyakorlatilag egy helyben toporogsz....

 

Ha miért lep meg. Azok is csak emberek, akik nem hordanak ktlencsét. Ha hosszú éveken át nem megfelel‼en pislog az ember, akkor oda juthat. A munka hevében, olvasáskor az ember még egy percenként se pislog  - egyszerűen elfelejt..... Persze ezt maga nem is veszi észre, így nem is tudatosul benne, csak akkor, mikor már érzi, hogy nagy a baj......

Előzmény: párnaf (31)
ghepard Creative Commons License 2014.02.26 0 0 35

Ha majd netán beleássuk magunkat a témába, megérted  -vannak magyarázataim, lehet meg fogod érteni - az fontos, hogy megértsen valamit az ember, másképp nem hisz benne.....

Előzmény: párnaf (30)
ghepard Creative Commons License 2014.02.26 0 0 34

Nincs mit, szívesen. Én is úgy látom, hogy azok, tapasztalataim alapján, van még több is, majd ráterhetünk.  Nem könnyű de menni fog, be vannak dugulva a nagyon finom könnycsatornáid, valami 10-14 van, vagy mennyi – ez is ok lehet, nem volna csoda. Igen akkor is. Ha néhány mp-re becsukod a szemeidet, de közben mozgatod is, vagy csukott szemekkel pislogsz  - akkor az már sokkal gyorsabb pislogás lesz, mivel sokkal kisebb távolságokat tesz meg a szemhéj. S mivel minden impulzus könnyet is akar préselni a csatornákba, összagyűlik a szemhéj alatt – ott nem tud elpárologni s még elcsurogni sem. Így ha kinyitod a szemeid, akkor lesz sokkal bővebben könny is.

 

Ha félsz, akkor ráncos lesz anélkül is. Ha miért? A homlokoddal pislogsz? Ha igen, akkor görcsölsz, nem úgy kell – teljes nyugalommal kell ennek mennie.

 

Sokan vannak, akik nem bírják a hagymát. Megszokhatod. De azt nem viszed mindenhova magaddal, plusz ez kb annyi, mintha műkönnyet használnál. Ebben az esetben sem magad indítod el a benned lévő cuccokkal, hanem valami külsőt használsz. Én inkább minden reggel megeszem a két hagymám......

 

Ha nem jól csinálod, akkor perszehogy fáj, mégpedig kibírhatatlanul. Ha azt mondom, hogy semmi probléma 15-17 percet (vagy sokkal többet is) pislogás nélkül és nyitott szemekkel el lenni, akkor az hülyeségnek hangzik. Majd rátérhetünk, hogy hogyan.... Lehet az arc elé tenni a kezet, de azt nem csinálhatja az ember bárhol, bármikor. Egyszerűen az alsó szájat egy kicsit a felső mellé és egy kicsit főlé teszem – épp annyi rést hagyok, hogy lassan szinte magától menjen ki a levegő. Ha a bal oldalon hagysz rést, akkor a bal szemdre fog felmenni a párás meleg levegő.... Persze gyakorolni és érezni kell, hogy pontosan hova menjen.... Aztán még azt a trükköt is meg lehet csinálni, hogy benyálozod a mutatóujjad és végighúzod a szem alatt – az innen induló párolgás hosszú hosszú perceken át véd.....

 

Na ezt a mikromozgást látni nem volt egyszerű megtalálni. Sehol nem találtam erre utaló írást tanulmányt. De mindig ott motoszkált bennem, hogy ha van (és van, mert már régen ismert, de csak kb 2007 körülről ismert, hogy a két szem nem is egyforma helyre néz az idő kb felében). Eltartott míg rájöttem. Sokáig semmi ötletem nem volt, de aztán lett egy ötletem és azt kezdtem gyakorolni. Ma már mosolygok rajta, mert olyan egyszerű  - de milyen nehezen jöttem rá. De aztán már nem is mosolygok, mert mindenhol azt írják, hogy ezt nem lehet látni. Te is bebizonyíthatod magadnak, hogy ez nem igaz – egy kettőre megtanulhatod. Tök egyszerű. Sötétben kell kezdeni.  Egy kis fénylő kört, például a TV piros fénylő pontja, mikor ki van kapcsolva, kell nézni legalább 3 méter távolról az egyik szemmel. A másik csukott. Most hozd közelebbre a fókuszt, de a szemed közepe mindig a piros pöttyre álljon. Ha teljesen nyugodt tudsz maradni – a piros pötty eszeveszettül elkezd mozogni. Meg is lehet magyarázni, hogy miért. Lehet nem fog menni elsőre, de ne add fel – lehet sokat fog ez jelenteni......

 

A zene is jó, de van sokkal hatásosabb és célirányosabb – a saját hang (az is mindig nálad van), majd kitérhetünk, nem mindegy milyen......

Előzmény: tiszta (?) lap (29)
párnaf Creative Commons License 2014.02.25 0 0 33

Kedves ghepard, kérünk téged, írd le lépésről lépésre, hogy mit is tegyünk!

 

Én menet közben 50-60 percet is leszupergyorspislogtam...

 

Ezt mit jelent???:)

Előzmény: ghepard (28)
párnaf Creative Commons License 2014.02.25 0 0 32

De mit csinál ez a rebegtetés? Miért javulhat meg ettől?

És te hogy jöttél rá erre?

Én ha a hidegben bicikliztem mostanában, eléggé könnyezett a szemem, bár a bal akkor is gyengébben.

Mintha kiapadt volna:)

És mi lenne, ha csepegtetnék bele műkönnyet, aztán csinálnám ezt a rebegtetést?

Rajtad kívül van még, akinek ez használt? 

Én nem szeretnék magamon kísérletezni:(

De bármire nyitott vagyok.

Lap, szerintem se csináld a hagymát! 

Már kétszer elolvastam ghepard, amit írtál, de ezt a fújjunk fel a szemünkbe a szánkkal, ezt nem értem:)

 

Előzmény: ghepard (28)
párnaf Creative Commons License 2014.02.25 0 0 31

Sok utánaolvasás és személyes tapasztalatom is arra engedett következtetni, hogy mint te is írod, a műkönny nem megoldás.

Másik fórumon is írta szemészeten dolgozó egyén, hogy volt ugyan, akinek megjavult, de a többség azóta is műkönnyezik.

Leírtam már itt, azt hiszem, de leírom még egyszer, hogy kipróbáltam négyféle cseppet. 5 percig jó, aztán rosszabb, mint cseppentés előtt!!!

Arra szeretnék rájönni, hogy hogyan lehetne "rávenni" a szememet a könnytermelésre.

Írtam a durva hasonlatot is: ha hullik a hajad, hiába kened mindenféle csodaszerrel, amíg belül, a szervezetben nincs minden rendben, addig úgyis hullani fog a haj.

Szerintem nekem elfáradt a szemem a 21 év kontaktlencsébe, a sok éjszakázásba.

Az viszont meglep, hogy olyanoknak is van szemszárazságuk, akik sose voltak lencsések.

Igen, az ablak bal oldalon van, de a bal szemem nagyobb is, mint a jobb.

Tavaly áprilisban költöztünk ebbe az irodába, a bajok augusztusban kezdődtek, de lehet nincs összefüggés és mindenképpen ide jutottam volna.

Azt hittem, hogy ha sokat pihentetem (nuku lencse), akkor majd javul, de nem történt semmi, sőt rosszabb.

Nekem nem "homokos" a szemem, nem ég, nem piros (de nem is szép fehér), "csak" nem bírja a lencsét és ha megérintem a szemhéjam, fáj.

Vannak jobb és rosszabb napok.

Írok még, de ezt most elküldöm.

Előzmény: ghepard (22)
párnaf Creative Commons License 2014.02.25 0 0 30

Atyaég, ebből nem értek semmit!:)

Előzmény: tiszta (?) lap (29)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.25 0 0 29

Ezek jó ötletek, köszönöm.

 

Próbálok könnyet kicsalni magamból, de ez sem könnyű. Ha simán a szobában becsukom egy kicsit hosszabban, akkor is érzem, hogy jön valami. Majd kipróbálom később a szabadban is.

A pislogást fel tudtam gyorsítani (igaz, kicsit félek, hogy most meg ráncos lesz a homlokom :) 

A hagymát már két napja csinálom, és nem csípi a szemem, csak az orromat facsarja, attól kell könnyeznem. Igazából ha nem megy az orromba, csak a szemembe, akkor nem is történik semmi. Szerintem nem árt. 

Pislogást nem tudok visszatartani, az már fáj. A szám pedig nem tudja becélozni a szemem :) Vagy az arcod elé teszed a kezed?

A mikromozgást hogy látom meg? Ha csak megremeg a szemhéjam, és nem csukom be a szemem, az is segít?

Jó zenére jobban rezeg? Vagy milyen hangokra gondoltál?

Előzmény: ghepard (28)
ghepard Creative Commons License 2014.02.25 0 0 28

Hát az kevés. Akkor az egy pislogásod is lassú lehet. Meglehet azt 5-8-at is csinálni 1mp alatt. De ezeket a gyorspislogásokat csak akkor ajánlatos csinálni, ha tele vagy könnyel. Ha nem tudsz termelni, akkor inkább árthatsz magadnak. Nos hogyan lehet fokozni a könnytermelést? Elhangzott itt a hagyma, na az valóban könnyet termeltet de az nem jó, mert attól is rossz hatás érhető el. Az nagyon csíp, nem? A saját könny viszont balzsam a szemnek. Akkor indul meg több könny (már ha megindulhat), mikor valami jelzi hogy kellene több könny. Ez meg a szárazság is lehet, azért talán mert akkor összeszűkül az érzékelő, nagyobb benne a nyomás ilyenkor - ami jelzi, hogy kell már a könny. De a hidegtől is kisebb lesz és nagyobb lesz ott a nyomás. Ha tehát hidegben becsukjuk pár mp-re a szemeket, felmelegszenek - majd hirtelen kinyitjuk tisztára. Ez akkora nyomáskülönbséget idéz elő, hogy rögtön csurogni fognak. Na és máris lehet gyakorolni a szupergyors pislogást. Én menet közben 50-60 percet is leszupergyorspislogtam...... De meglehet tanulni rendesen könnyet termelni, pont azzal is  - ha sokáig nem pislogunk. De ezt nagyon körültekintően kell csinálni. Kell éreni, hogyan áll a könnyfilm a szemben és aszerint fújni fel lassan a levegőt a szájjal. A tüdőből feljövő levegő jó párás és így tökéletesen eloszolhat, ha jól csináljuk. S így végülolyan utak is kitisztulhatnak a szemben, melyek miatt akadozva jött a könny. Aztán meg lehet tanulni látni magát a mikromozgást és segíteni is lehet ezeket hangokkal is, meg más finom rezgésekkel is.

Előzmény: tiszta (?) lap (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!