Keresés

Részletes keresés

Linux fan Creative Commons License 2008.07.05 0 0 4
Hú, ez fogas kérdés volt. Hogy meg tudjam válaszolni, utána kellet néznem a kínai írásmód latin karakterekre való átültetésének, amit pinyinnek neveznek.

A kínai beszédben négyféle tónus létezik, és attól függően, hogy egy szót milyen tónusban ejtenek, ugyanannak a hangsornak teljesen más jelentése lehet.
A nullát lingnek mondják (de lehet, hogy inkább linknek hangzik), ereszkedő hangsúllyal.
Leírva: 零.
Előzmény: Törölt nick (0)
Linux fan Creative Commons License 2008.07.05 0 0 3
http://www.chineselearnonline.com/downloads

Angol nyelvűek a leckék, de nem kell hozzá valami nagy angoltudás. Szépen, érthetően beszélnek benne.
Van az oldalnak prémiumos változata is, de a hanganyag anélkül is letölthető. Kezdőknek szerintem tökéletes.
Előzmény: Törölt nick (1)
Lecso11 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 2
Ez engem is érdekelne...
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.05 0 0 0
Kínaiul hogyan mondják, hogy nulla?
Előzmény: Linux fan (-)
Linux fan Creative Commons License 2008.07.05 0 0 topiknyitó
Ní men háó! (Sziasztok!)

Kezdő, de lelkes kínai-, vagyis mandarin-tanuló vagyok. Már megismerkedtem a négyféle hanglejtéssel, és ez sem tudott elriasztani, sőt ettől csak érdekesebb a tanulás.

Egy ingyenesen letölthető nyelvlecke-sorozatba fogtam bele, és minden lecke után a kínai kollégáimon próbálom ki a tanultakat. Többségük kedvesen válaszolgat, a főnök néha morcos, hogy munkaidőben ezzel szórakoztatom, de azért tűri.

Ti hogyan tanultok kínaiul? Esetleg Kínában járt valaki nyelviskolában?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!