Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2012.01.19 0 0 4034

 

A Finesse 884 az egy nagyon komoly, masszív gép - valójában egy Lucnik, amelyik mindent tud, ami otthonra kell.

Többet tud, mint amit az alap-Lucnikok tudtak - pedig azok is komoly masinák voltak.

 

Azt ugyan nem hinném, hogy 6000 Ft-nyi hiba lenne ott - de ha tegyük fel, hogy annyi - akkor is nagyon megéri - mert ez egy elnyűhetetlen, precíz gép.

 

Az a kis Singer viszont, amit belinkeltél - az csak egy játékszer... gyerekeknek.

Felnőtt embernek nem való - ezért nem is pazarolunk több szót rá :-))))

.

Előzmény: bernulane (4033)
bernulane Creative Commons License 2012.01.19 0 0 4033

Üdvözlök Mindenkit!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek.Véleltlenül találtam erre az oldalra.Kisfiammal otthon töltött időben kerestem egy kis elfoglaltságot így a horgolás mellett elkezdenék varrni is.Kaptam Anyukámtól egy Finesse 884es gépet,viszont kiderült hogy rossz.A szerelő -látatlanban azt mondta, hogy elmondásom szerint a javítási költség -ha más baja nincs kb. 6000.Ftba kerülne./A hiba:a talp le-fel ugyan mozog,de nem viszi az anyagot és az alsó orsóra feltekeredik a cérna./Szombaton vinném el hozzá.De a férjem azt mondta hogy inkább vegyünk egx újat.Mivel életembe nem varrtam kinézett egy olcsó Singer Pixie Plus varrógépet.Egy véleményt találtam csak róla. amiben íz írója közölte hogy nem varr, szóval rossz a gép.Gondolom a kommentekből hogy sok hozzáértő személy van.Kíváncsi lennék a véleményetekre.Mit javasoltok egy teljesen kezdő,varrni tanuló lánynak.Csináltassam meg a gépet vagy tudtok ajánlani olcsóbb kategóriában (20.e ft) valamilyen gépet nekem amit be tudok szerezni.

Köszönöm a válaszotokat előre is !!!A gép linkje amit a férjem mutatott : http://bolthely.hu/kaloczkerkft/id/00247_Singer_Pixie_Plus_varrogep

TTNora Creative Commons License 2012.01.18 0 0 4032

Sosem varrtam olyan géppel, ahol lehetett állítani a talpnyomást, de ha veszek, figyelni fogom! :-)

 

Csak azon elmélkedem, hogy ha jobban lenyomja a vastag anyagot, akkor jobban kiemelkedik a talp előtt az "anyagbumszli", amin elferdül a talp, nem? Nehezebben megy át rajta, vagy nem?

Előzmény: GPS (4030)
TTNora Creative Commons License 2012.01.18 0 0 4031

:-) Ezt a kabátanyagot kimondottan szerette a gép. Elolvasva a következő hozzászólást GPStől, valószínűleg azért, mert könnyű volt. 

Általában a lazább szerkezetű anyagokat szereti a gép, ott biztos könnyen be tud bújni a szálak közé. A kordbársony nem laza szövésű, sőt, sokszor érezni rajta valami bevonatot, amitől még merev is. De kordot szerintemnazért nehéz varrni (amiért a bársonyt is), mert a szőrei tapadnak, rátapadnak a talpra és nem tudja olyan könnyedén továbbítani az anyagot. Ettől akadozik és úgy járok, ahogy GPS írja, elgörbül, megfeszül a tű. 

Ha farmert varrok, vagy bármit, ahol sok anyag találkozik egy helyen, akkor mindig nagyon lelassítok, öltésről-öltésre haladok, és figyelem a tűt. Ahogy látom, hogy el akar akadni (az én gépem már egy kis mordulással jelzi is), már állítom is le és kézzel segítem megtalálni a függőleges helyzetet.

Előzmény: Caitlin (4029)
GPS Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4030

 

Ha hozzászólhatok a kérdéshez:

 

A tű (általában) NEM az anyagvastagság miatt törik.

A vastag (pl. 90-es) tű - az meg pláne nem hatódik meg az anyag vastagságától.

 

A tűtörésnek - vastag anyagoknál - az szokott lenni az oka, hogy a vastag anyag nehéz is (pláne, ha nagy darab, mint mondjuk egy télikabát).

 

Mivel hogy nehéz, nem tudjuk olyan finoman elősegíteni az anyagtovábbítást mint mondjuk egy vékony anyagnál - ezért előfordul, hogy öltés közben elmozdítjuk az anyagot - amitől a tű gőrbe pályán halad tovább - emiatt a hegye azonnal bever a hurokfogóba, odalent - és már kész is a törés.

 

Vagyis: nem az anyag szokta eltörni a tűt - hanem maga a gép.

Akkor, amikor a tű ferde pályán (vagyis nem függőlegesen) halad át az anyagon.

 

Ennek az ellenszere az a kis extra (ami szerintem minden gépen kötelező kéne legyen) - vagyis a talpnyomás-állítási lehetőség.

 

Ugyanis ilyen goromba anyagoknál a lehető legnagyobb talpnyomást kell beállítani - mert akkor az elegendő nyomással szorítja le az anyagot ahhoz, hogy az ne mozdulhasson el öltés közben a talp alatt.

 

Megjegyzem: olyan gépet, amelyiknek nem állítható a talpnyomása - azt szerintem nem szabad megvenni, mert az már nagyon gagyi-kategóriának számít. Ismétlem: szerintem!

.

Előzmény: Caitlin (4029)
Caitlin Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4029

így is jó :) Sima varrógép  (janome) elboldogul az ilyen vastag anyaggal? A farmernál törtem a tűket rendesen. Kordbarsony felhajtása sem megy, ott is beletörik a bicskája a gépnek. PEdig egyébként egy fantasztikusan jó varrógép....  

Előzmény: TTNora (4027)
TTNora Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4028

Bocsánat, nem így akartam berakni. :-(

Előzmény: TTNora (4027)
TTNora Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4027

 

Igen, Burda, elég régiből, 2006/9. Ha nincs meg, könyvtárban lehet burdát kölcsönözni, sőt, meg is lehet venni a kiadónál. 

Katonakabát télire


Minden nő álma egy csinos, testreszabott, de finom meleg télikabát. Nem a sportos és alaktalan, mindenkin egyforma pufi dzsekikre gondolok, hanem egy hosszú, szoknyával, csizmával is elegánsan viselhető gyapjú kabátra. A folytatást a Burda oldalán találod.




Tovább »

forrás: Blogspot.com

Előzmény: Caitlin (4020)
TTNora Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4026

:-))

Előzmény: GPS (4019)
GPS Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4025

 

Érdekes, hogy a magyar leírásban félfordulatos hurokfogót ír - viszont ITT már körforgósat.

 

Figyelembe véve a 800 öltés/perc sebességét (ez 13 öltés - másodpercenként !!!) - én inkbb a körforgóst hinném el.

.

Előzmény: Emőci89 (4023)
GPS Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4024

 

Az E 66-os az körforgós hurokfogójú, 7 mm-es, állítható öltésszélességgel.

 

Ezek a dolgok ritkaságok ám háztartási gépeken - ilyesmiket inkább csak a drágább, profibb gépek tudnak.

 

Lehet, hogy most nem értékeled sokra ezeket a dolgokat - de hidd el nekem, hogy komoly és hasznos dolgok ezek.

Az ára - mindezt figyelembe véve - több mint baráti.

.

Előzmény: Emőci89 (4023)
Emőci89 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4023

Én is néztem ezt a gépet, de végül azért döntöttem a másik bernina mellett, mert az olcsóbb, több tartozék van hozzá, illetve lesüllyeszthető az anyagtovábbítója.

 

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/bernina-bernette-15-varrogep

 

Szerinted a fenti gép rosszabb, mint az E66? Mert én csak a hurokfogónál, illettve a lesüllyeszthető anyagtovábbitónál látom a különbséget. Esetleg van valami amit nem vettem észre?

Előzmény: GPS (4022)
GPS Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4022

 

Én felhívnám a figyelmedet erre a gépre.


http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/bernina-bernette-e66-varrogep

 

Ez a gép (ebben az árfekvésben)  több szempontból is veri a mezőnyt - de erről korábban (1-2 hónapja) már értekeztem az egyik hozzászólásban.

.

Előzmény: Emőci89 (4021)
Emőci89 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4021

Sziasztok!

 

Szeretnék varrógépet venni és érdekelne a véleményetek. Kiválasztottam 3 gépet. Ti melyiket vennétek meg az alábbiak közül?

 

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/bernina-bernette-15-varrogep

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/janome-423-s-varrogep

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/husqvarna-emerald-116-varrogep

 

Ha esetleg van hasonló tudású gép, amit ajánlani tudtok, akkor azt is szívesen veszem.

 

Köszi a segítséget!:)

 

Üdv.: Emőke

Caitlin Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4020

burdabol van? melyikbol? Nagyon popec lett. nekem is kellene varrnom egyet gyorsan...

Előzmény: TTNora (4018)
GPS Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4019

 

 

 

Bizony-bizony - fel kell ám készülni a nagy hidegekre :-)))

 

 

(Aki még nem varrt kutyára télikabátot és most szeretne nekikezdeni - annak azt ajánlámom, keressen fel előbb egy szaküzletet.

Jobban jár. :-))))

Előzmény: TTNora (4018)
TTNora Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4018

Végre itt a tél! :-) Lehet utálni vagy szeretni, de az, hogy az elmúlt két napban 3 kövér léggyel is találkoztam, azért jelent valamit.

Ha nem lesz - legalább egy hétig tartó - mínusz, akkor az idén a növényeinket lezabálják a tetvek, bogarak. De talán már így is késő.

Mindenesetre egy jó meleg télikabátot varrtam, szerencsére fel lehet venni! :-)

judit3510i Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4017

Szia! Pontosan ilyenre gondoltam, nagyon szépen köszönöm. :))) 

Előzmény: Törölt nick (3968)
GPS Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4016

 

Legtöbbször a profi eladóknak 2 nevük is van (mondjuk a második az asszonyé).

 

Kitesznek valamit minimál- és villám-ár nélkül egy nevetséges áron (vevő-mágnesnek) - de azonnal  "automata-licitálnak" is rá - a másik névről.

 

Ott beállítanak egy olyan összeget, amennyiért már megválnának a cucctól...oszt indulhat a móka.

 

Ha valaki még arra is ráígér - hát vigye. Ha viszont licitzáráskor még messze vannak a kívánt összegtől - akkor sincs baj, mert az ő licitjével úgymond ö veszi (vissza) a cuccát - így nem kell elherdálnia bagóért.

 

Persze, a vatera-jutalékot így elbukja... de ez még mindig jobb, mint kemény vesztességgel odaadni a cuccot - egy roszul sikerült licitálás nyomán.

.

 

Előzmény: ancsaborcsa (4015)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.06 0 0 4015

Jó az automata licit. Kikapcsol a licitálásból téged, és a racionális döntésedhez ragaszkodik.

Vásároltam úgy egyszer, hogy amikor mindig ugyanaz ígért rám, elkapott a vadászösztön,és a végén, mire észrevettem, még magamra is ígértem!!! Gondolom neki automatára volt  állítva a rendszere,én meg végül nyertesként boldogan dőltem hátra, hogy NYERTEM!!!, aztán megnéztem az összeget (köteles vagyok megvenni, ha nyertem)és néztem üveges szemekkel, hogy normális vagyok?

Előzmény: GPS (4014)
GPS Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4014

 

Be lehet tenni autamata licitre, megjelölve azt az összeget, ameddig maximálisan még elmenne. Ezt a limitet más nem látja.

 

Tehát ha úgy gondolod, hogy az a gép megér neked max 25-öt - ezt akkor is beírhatod automata licitre, ha a licit még mondjuk még csak 12-nél áll.Senki nem látja, hogy meddig érné meg neked.

Ha valaki 12.500-at ad, a tiéd automatán felmegy 13-ra. És így tovább.

Ha valaki felment 25 felé - akkor az automatád kiszáll a licitből, mert ennyi volt a maximuma.

 

A baj az, hogy ezt más vevő, sőt, az eladók is megcsinálják. Ez utóbbiak más néven, persze, úgy, mint ha ők is licitáló vevők lennének.

.

Előzmény: sanona (4013)
sanona Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4013

Nincsenmit :)

 

Én a helyedben megvárnám a lejáratot, és előtte pár perccel licitálnék ;)  Így szokták az ismerőseim is.

Tudom, ez lutri. De lehet, hogy van vagy 50 ilyen gépe :)))

 

---------------------------------------------

Más, az egyik gépnél olvastam hsz-ként, hogy csakis 3 lépéses gomblyukvarrást tudó gép kell.

Valaki árulja már el, hogy az milyen???

Csak hogy ne hülyén haljak meg.

Én csak 4 lépésben kivitelezhetőt láttam eddig minden gépen.

Előzmény: Hannus91 (4012)
Hannus91 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4012

sanona!
Ez egy másik, de ugyanaz ugyanannál az embernél. Megint licitálok. Hátha most sikerül, az a baj, hogy a fix árhoz még hiányzik :(
Köszi, hogy szóltál! Remélem most már az enyém lesz!!!!
:) 
Köszi köszi köszi! 
tudósítok a fejleményekről!

Előzmény: sanona (4011)
sanona Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4011

http://haztartasigep.vatera.hu/varrogep/ezt_nezd_meg_privileg_himzogep_negyed_aron_1528172198.html

 

Utánanéztem kicsit. Kerestem gugliban semmi!!!! Még képtalálat sincs, a vateráson kívül.

Ráadásul alap talpak hiányoznak, a tartóról nem beszélve.

Lehet, nem is olyan jó vétel.........

 

---------------------------------------------------------

 

Hannus!

 

Megint látom fent az új gépet, ugyanaz árulja, ua. a fotó is, ár is. Nem azt írtad, hogy eladta?

Előzmény: ancsaborcsa (4000)
Kiskata1959 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4010

Gondolom ez attól is függ, hogy csak elállítódott-e valami, vagy el is tört. Nálam nem tört semmi csak elállítódott. Drukkolok, hogy nálad sem legyen nagyobb a baj.

Előzmény: ancsaborcsa (4009)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4009

Köszi! Keresni fogom őket, és beviszem, ha vállalják. Remélem megúszom ilyesmi összegből.

Előzmény: Kiskata1959 (4008)
Kiskata1959 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4008

Nem nagyon emlékszem, mert ez már vagy 1éve volt, de biztos hogy 5ezer alatt volt, mert ennél többet még nem fizettem náluk, bármi gondom volt. Most hogy visszagondolok a 2800 Ft rémlik, de nem tenném rá a nagy esküt.

Előzmény: ancsaborcsa (4007)
ancsaborcsa Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4007

Mennyire húzós a javítás? persze akkor is meg kell csináltatnom,mert így nem használható.

Előzmény: Kiskata1959 (4006)
Kiskata1959 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4006

Szia Ancsaborcsa!

 

Sajnos én is jártam így. Nekem Bernina Decom van és csak a szervíz tudta rendbehozni.

Én a Varrógépcentrumba ( Budapest, Teréz krt. 10) vittem, és nagyon meg vagyok elégedve velük, pár nap alatt elkészült.

Előzmény: ancsaborcsa (4003)
Emy 1 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 4005

Sziasztok!

 

Ancsaborcsa!

 

Javaslom a Varrógépcentrunot! Teréz krt.10.

Előzmény: ancsaborcsa (4003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!