Keresés

Részletes keresés

bükkis Creative Commons License 2022.03.26 0 1 3439

Szép kör volt!

Én Bánkútról mentem, lefelé a diszkrét zöld3szögön. Igaz csak a siklótól(nem ismertem a terep /szurdok/ nehézségét és próbáltam a szintet csökkenteni)

A barlangtól(Istállós-kő) fentebb van egy sziklás rész, ahonnan korlátozott a kilátás. Előtte a sziklabevágásos résznél vezet egy régi út észak felé, átmásztam arra is, egy pici rét és pár szikla található ott, engem Holló-kőre emlékeztetett (Olaszkapu előtt).

 

Egyébként a Kukucsó-vgy felső része is jól indul:

 

Bikk Pubi, az elágazás után a Kopasz felé milyen a völgy?

A képeket szivesen mellékeltem, de ne nekem, hanem a hegynek köszönd :) Ő alkotta.  

Én Istállós felé jöttem, úgy gondolva, arra jobban emelkedik a szintvonalak alapján, ergo van még szurdok-szerűsége.(volt)

Az elágazásban pedig szerintem egy mészégető v. szénégető maradvány van. Ahhoz képest hogy patak is lehet itt...

Ha majd lesz energiám..a Jegető-t is megnézem.

Lehet nem lesz ilyen, de kiváncsi vagyok rá.

Más kérdés:

Bél-kő alulról mászható?

Mármint a régi kőfejtőtől.(fent a szintek között talán,de alulról is esetleg van ösvény?)

Köszi!

Előzmény: Bikk Pubi (3438)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.03.16 0 1 3438

Megörültem, hogy nincs nyakig érő csalán, ezért mi is nekivágtunk szombaton.

 

A forrástól indultunk

a meglepően jó járható hajdani forrásvölgyben, de aztán elhagytul a régi kötélpálya útvonalát és oldalról mentünk a bányaudvarba.

A beszállást már korábbról ismertem.

Aztán jött a séta a néha térdigérő avarban.

A kiszállásnál

a Nagy-Kopasz felé mentünk fel,

de aztán álballagtunk a Kis-hegyre is (ahol egy jópofa kutyán kívül más érdekes nem volt).

Innen a Kálmán-hegyi úton, majd a töbörsoron jutotunk az Őrkő rétre és az Őrkőre.

Aztán a Katonasírok

majd a Kelemenszéke következett,

lefele látni lehetett a jellegzetes fehér pacát a szokott helyen (telefonnal követtem el).

A nyeregből társam rutinosan indult volna a Bácsó-völgy felé, de most a Csortos-kői sánc volt a soron.

Innen meg Szivásvárad jött, majd a busz haza.

Köszönöm bükkis képeit, azok nélkül még mindig töprengenék, hogy nekivágjak vagy ne.

 

 

 

Lacerta Creative Commons License 2022.03.09 0 1 3437

Én voltam többször is a Szamentuban, a régi szép vitézi időkben, amikor még nem volt lezárva, rendszeres programunk volt.

A kúszás maga nem vészes sem hosszra, sem nehézségre, a Termál-szifon kb. 10m-e az, ami nagyon elrontja a bulit.

A terem borzasztó látványos, megéri a sz*vást.

Előzmény: bükkis (3436)
bükkis Creative Commons License 2022.03.07 0 1 3436

Köszi!

 

Jópárat ismerek közülük, mármint voltam és lefotóztam.Be nem megyek, nem vagyok barlangász alkat.

Csak abba, amibe vizszintesen lehet közlekedni és kellően nagy.

Igaz, a Számentu Teenager terme érdekelne, csak hát előtte mintegy bő 100 métert kúszni kellene.

ismerem a keresőt is, ennek segitségével próbálom azonositani amiket sikerül lefényképezni.

Van jópár amik nem szerepelnek a honlapon (gondolom, nem számit jelentősnek, bár szerintem vannak amik nagyobbak a rókalyuknál.)

Más:

Voltam az Ugró-kői bányánál. Szép hely, látszott, hogy nem két napja fejeződött be a termelés ott. A védősánc mintha nem a szokásos dózerral feltolt sáv, hanem szépen kővel kirakott határoló.

Első ránézésre nem akartam elhinni, inkább mondom úgy, nem szerettem  volna felfogni, hogy ott nyilik a szurdok, amit láttam.

A két bányaudvar közötti rettenetben.

 

A szurdok viszont eszméletlen. Kemény, de megéri a fáradágot.

Meséljenek a képek...

Ami feltünt, nincs szemét. dee otthagyott autógumi(mint számos helyen..teherautó!)vagy sörös üveg sem!

Mivel ugye a söös üveg a régi a helles doboz a fiatal túristák jelei.

Odafele a(z egykori) sikló mellett haladtam el

eszembe jutott, hogy vajon hányan használnák, hogy itt lehetne feljönni a fennsikra. Akár a Kalapatnál le is zárhatnák az utat.

Véletlenül sem szeretnék tippet adni, valamint tudom ,hogy mondhatni örömmel szedte föl a sint az erdészet, de turisztikailag szerintem működne a dolog.

Ergo ha felszedték, le is tudják rakni. Szivesen visszamennék az időbe addig, amikor itt vonat járt még.

Vagy akár BszL-ig (igaz ott hamar megszüntették..azt a nyomvonalat pedig lehetne kerékpár- vagy gyalogútként hasznositani.(részemről a visszaépitett nyomvonal lenen a legjobb, dehát.... az csak fikció)

 

Összességében pedig örültem, hogy még látok egy kis telet.

Előzmény: Lacerta (3435)
Lacerta Creative Commons License 2022.03.03 0 0 3435

Van belőlük jó pár, én is rakosgattam fel elég sokat a TuHu-ra, bár nem csak méret, hanem érdekesség alapján is kerültek fel, illetve olyanok, amik nagyon szemet szúrnak túra közben ( a beazonosíthatóság végett ).

Néha nekibuzdulok, és egy területen felteszem az ottani barlangok teljes hosszát és a mélységét, de még korántsem teljes. A TuHu térképen találhatsz ilyeneket, az utal rá, mennyire jelentős egy-egy barlang.

Illetve a térképről leolvasva a nevet, itt: https://termeszetvedelem.hu/kereso/orszagos-barlangnyilvantartas/

találhatsz képet és térképet az adott barlangról. Koordináták sajnos nincsenek. :(

Ami így hirtelen eszembe jut, és látványos/érdekes:

Damasa-szakadék ( ez álbarlang, de attól még príma hely )

Galuzsnya-oldali zsomboly

Ilona-kúti víznyelő ( ezt most nehezebb megközelíteni, mert levágták ott a fenyvest és kerítés van meg gazos is )

Dorongosi-víznyelő

Szamentu

Ördög-kúti zsomboly

Gyurkó-lápai barlang

Soros-tebri barlang

Lambrecht Kálmán-barlang

Fekete-barlang

Létrási Vizes

Láner

Speizi

a Fenyves-réti nyelősor

Lyukas-gerinci zsomboly

Mély-sári barlang

Sebes-vízi forrásbarlang

Bányász-barlang

Kőháti-barlang, Kőháti-meander-barlang, Ilus-kúti zsomboly ( ezek egymás közelében vannak, az Ilus-kúti bejárata nem látványos annyira, de hosszú barlang és ott van )

Nagy-Tölgyesoromi víznyelőbarlang

Pongor-lyuk

Három-ágú-barlang

a Diós-patak régi és mostani nyelői

a Pénzpataki nyelő

Rejteki-kőfülkék

Füzér-kői átjáróbarlang

Kácsi-forrásbarlang

Kecskés-Galyai barlang

Zsendice-barlang

 

Illetve nem barlang, de nagyon látványos:

Kisgyőr mellett a felhagyott palabánya

Sály-Egerszalók vonalon egy vagon barlanglakás, pince, bújó, kőkodály

 

Biztos van még, de hirtelen ennyi jutott eszembe. Sztem elég lesz egy darabig. :)

Előzmény: bükkis (3434)
bükkis Creative Commons License 2022.03.01 0 1 3434

Üdv, Sólyom-kőről épp rálátni, átmentem a kőről a rétre, közötte húzott le egy ösvényféle, gondolom ott érhető el.

Majd ha megint érzem a csiit magamban :)

Egyébként sok ilyen nagyobb (szájú) barlang található a Bükkben?

(Ahol voltam vagy láttam: Kecskelyuk, Büdöspest, Szeleta, Istállóskői, Felső-forrási, Kőrös-lyuk, Tar-kői fülke, a 3 lakóbarlang, Lusta-völgyi-barlang, Kis-kőháti és a Lyukas-gerinci zsomboly, Balla, Udvar-kő, Kőlyuk, Pes-kő, Alabástrom átjáró)

Hova érdemes még menni megnézni?

 

Előzmény: Lacerta (3433)
Lacerta Creative Commons License 2022.02.21 0 1 3433

Hát, ha a lakóbarlangtól mentél, akkor oda egyszerűbb lett volna Magos-kőről menni, és a barlangtól ( ha jól emlékszem a barlang felé menő ösvényről ágazik le a leereszkedés előtt) tovább van ösvény a sziklakapu felé. Mint mondottam. :D

A kaputól kb. 40m-re van a barlang, ÉK irányban. A lakóbarlanghoz közelebb, mint a sziklakapu. Látványos. Ha mélyen bemész, több m magas guanókitöltés van a belsejében ( meleg, büdös ), és örvénylenek a mennyezet körül a denevérek. Kicsit tovább keletnek a 3. sz. sziklaüreg, az is elég méretes. Mindkettőben szokott lenni jégcseppkő is ilyentájt.

Előzmény: bükkis (3431)
macskamedve85 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 3432

Messzelátóról és Ördög-hegyről sincs, azokon voltam. A Sándor-hegyről viszont nagyon jó. Ha jól tudom a Kerek-hegyről is (mármint ez a Sándor-hegy alatti Kerek-hegy) - az nekem valahogy kimaradt a szórásból, de régi leírások szerint volt ott hajdan egy háromszögelési gúla, ami kilátónak is használható volt, de az már nagyon rég volt. Arra van a Sándor-kút is (merítős), a déli Bükk talán legmagasabban lévő forrása. Hogy mennyire iható a vize azt nem tudom, én inkább kihagytam, mikor ott voltam, de lehet, hogy nincs vele gond.

Előzmény: bükkis (3430)
bükkis Creative Commons License 2022.02.19 0 0 3431

Még egy kérdés a sziklakapukhoz, pontosabban a Három-kúti-barlangot fölé irja a szakirodalom, oda is innen vezet az út?

8m széles 4m magas bejárat alapján szép lehet az is

bükkis Creative Commons License 2022.02.19 0 0 3430

Köszönöm a tippet!

Végül délről sikerült :)

Azaz pontosabban régóta szerettem volna végigmenni majdnem Tekergőtől Három-kútig, mivel szemből a bányából úgy látszott, hogy egy szép hosszú szinte egybefüggő sziklafal az egész.

Természetesen lombozat előtt.

Ezúttal kb Magos-kő és a Vidróczki kilátópont között félúton kezdődött a mászás.  Onnan el a lakóbarlangig és végül meg lettek a kapuk.

Utána pedig balra föl a Sólyom-kői rétre. Ha valaki rávesz hogy kalauzoljam el majd, valószínű csak innen megyek. Most már ismert a terep nagyjából. Egyszerű mezei túrásként egy felderítetlen helyet(ami ilyen jellegű) szerintem csak alulról szabad mászni..mert ha fel tudok rajta menni, akkor le is. De fordítva nem biztos, két sziklafal között pedig nem kellene csapdába esni. Az khm kellemetlen.(emiatt az ugró-kői szurdokot is inkább alulról kellene betámadni)

 

Az Őr-kő és Bél-kő közötti Messzelátóról és Sándor-hegyről van kilátás?

 

 

 

Előzmény: Lacerta (3429)
Lacerta Creative Commons License 2022.02.18 0 0 3429

A Három-kúti sziklakaput honnan lehet legkönnyebben elérni?

 

Szerintem Sólyom-kőtől a legegyszerűbb. Kelet felől is lehet, de nehezebb a terep. Délről nagyon nehéz.

Előzmény: bükkis (3426)
macskamedve85 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 3428

Alapból a Közép-lápa szurdokvölgyön akartam fölmenni a Bán-völgy végétől. Ez március volt és fagyott is, csúszós volt a talaj, meg a fatörzsek, és rengeteg fa volt a völgyben keresztben. Egy darabig küzdöttem a nagy fatörzsek között, de utána döntöttem úgy, hogy bármilyen meredek inkább a Közép-oromra felmászok és gerincen megyek. Ha lett volna plusz 1-2 órám lehet átkászálódok a törzseken, de így inkább kihagytam.

Amit a lentebbi posztodban becsatoltál utolsó kép, igen, én is ott szoktam felmenni - igazából már a felső tótól nem a barlang jelzésen, hanem a jelzetlen völgyön keresztül szoktam felmenni. Az Ugró-kő bányához is azon mentem. Nekem a bányától fölfelé nem volt világos teljesen, hol megy a völgy vagy lápa. De lehet, hogy egyszer föntől megpróbálom - úgy lehet, hogy egyértelműbb merre megy. 

Előzmény: bükkis (3427)
bükkis Creative Commons License 2022.02.17 0 1 3427

Az a Bán-völgy-Bálvány direktben kemény lehetett!

Mi egyszer lentről (Bán-völgy), a forrásoktól az Ördög-oldal alatti elágazástól (ami megy Nyir-kő felé, Torma-völgybe a +, illetve egy dózer a Csonka orom felé) induló dózert kerestük. Van pár régi út arrafelé, de a közepénél a rengeteg útra dőlt fa miatt elindultunk az Ördög felé.

Önmagában az Ördög kékje sem piskóta, de most olyan örömmel töltött el , mint amikor az ember a mályinkai útról megérkezik a bánkútira.

 

Előzmény: macskamedve85 (3425)
bükkis Creative Commons License 2022.02.17 0 1 3426

Én lentről láttam egy sziklát, arra gondoltam, hogy az Ugró-kő.

(utána kiderült, mégse az, mivel nem láttam rá Szilvásváradra.)

Viszont a Kékest láttam.

Köves töredezett a perem, különleges. Nem sok helyen láttam ilyet.

 

Megpróbáltam belefényképezni a szurdokba, sajnos nem hozza át. Viszont baromira felkeltette az érdeklődésem.

A Bnpi a honlapján említi a szurdokot, az egyik legszebbnek írják.

Én hiszek nekik.

(a 600m hosszt tszf 600 és 800 közé rakja, asszem ezt hívjunk a Bükkben lankának )

Már csak az a kérdés hogy fentről le vagy lentről fel mászhatóbb.

Szerintem itt lenne a bejárata alulról. Ez a barlang után amikor leér a völgybe vissza és elindul felfelé Istállós-kőhöz.

Ott a jelzés balra kaptat, ez a völgy pedig jobbra. Ősszel is adott formákat a völgy, de ide vissza kell menni télen is.

 

Egyébként az ugrókői felső részhez Istállós-kőtől mentem, elindultam le a jelzésen(z3) majd olyan 830m környékén egy szakaszon egy régi feltáró útba halad a jelzés. Ott mentem tovább (persze elfogyott az út..kár ezekért a régi utakért, hogy hagyják tönkremenni)

Aztán nem ott mentem vissza, hanem kb.a Kis-hegy (mókás az elnevezés..923m magas, persze Istállóshoz és a Kettős-bérchez képest alacsonyabb) előtt a zöldbe csapódtam be. Apropó, a Kettős-bérc Északi csúcsa megérdemelhetne egy táblácskát. Mégis csak ezüst érmes.

 

Kicsit közelebb (Miskolchoz képest).

A Három-kúti sziklakaput honnan lehet legkönnyebben elérni?

 

 

 

Előzmény: macskamedve85 (3425)
macskamedve85 Creative Commons License 2022.02.16 0 1 3425

Anno az Istállóskő-lápa nekem is mozgatta a fantáziám, főleg, hogy némi leírást pár fotót találtam róla a Bükk monográfiában. Az Ugrókő-bányaudvart is már régebben meg akartam nézni. Fel is mentem egyszer a bányaudvarig, majd keresgéltem hol indulhat a lápa. Kb be tudtam lőni, de nehezen kivehető, csak térkép alapján gondoltam hol indul. Alapvetően a bánya körbe van kerítve, és a felső kerítéstől indul valahonnan. Elég avarlepte és sziklásnak tűnt az a rész. Én inkább kihagytam akkor a küzdelmet arra, inkább kicsit arrébb kapaszködtam fel egy gerincre, amin kb. a Küllö-rétnél lyukadtam ki, tehát a Zöld jelzésbe toprkolltam egy idő után, pedig az Ugró kő szikla is érdekelt volna, bár nem tudom onnan van-e kilátás. Az biztos, hogy rövid út az Istállós-kőre a lápa felé, de a terep miatt időben biztos nem rövidebb mint másfelé szerintem.

Egyszer a Bán-völgyéből kapaszködtam ki a Közép-ormon keresztül gyakorlatilag toronyiránt a Bálványig. Az is elég keserves mászás volt...

Előzmény: bükkis (3413)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.15 0 1 3424

Igen, az éremnek mindig két oldala van.

Ragadozók, olykor csúnya munkát végeznek, ez biztos.

Mesélte a Bükkben az erdész hogy olykor 5-6-7 állatot (őz, muflon stb) beszorítanak egy szűkebb helyre, csapdába ejtik és el is intézik a falkában vadászó farkasok.

 

Ugyanakkor a leggátlástalanabb és legkegyetlenebb ragadozó mindenképpen a ember ezen a bolygón. 

Élvezetből is öl. És lassan kiirt mindent. 

Hány farkas van ma mondjuk a Kárpát-medencéban?

max pár ezer

Hány medve? 

pár ezer

Hány ember?

Kb 25 millió

 

Akkor ki van totálisan túlszaporodva?

Előzmény: pozo (3423)
pozo Creative Commons License 2022.02.15 0 0 3423
Előzmény: Törölt nick (3422)
Törölt nick Creative Commons License 2022.02.15 -1 0 3422

Egyáltalán nem örülök hogy úgy alakult hogy igazam van...

 

Az ilyen vadászt(?) férget aki vadászatokat szervez tökéletesen illegálisan védett jószágokra nem hogy örökre eltiltanám mindenféle tevékenységtől de kb odatenném a csalétkek mellé. 

 

Telex: RTL.hu: Védett farkasok kilövése miatt nyomoznak a Bükkben

Előzmény: Törölt nick (3256)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.02.14 0 2 3421

Március elején szokott leni a Bükki Kilátások teljesítménytúra (idén is így lesz), ennek apropóján körülnéztünk az útvonal második fele körül.

Indulás a bányahegyi pakolóból.

A túra a Kőkapun vezet keresztül, de a mellette levő Alsó-kőkapunál még soha sem voltam.

Itt nem is annyira a kilátás a buli (pedig az sem rossz),

 hanem a visszakötéskor a rálátás a Tar- és Háromkőre.

Aztán persze a Muflon-kő jött,

majd a Pazsag-kút (víz nélkül).

Az itiner valahogy így szól: "átbukunk az Őr-parlag gerincén", de mi az az Őr-parlag:

Ez:

Amúgy a Kékesre is van rálátás, érdemes felnézni. A lemenet kalandosra sikerült a mocorkásban, valószínűleg a gerincen maradva érdemes továbbmenni, így most kimaradt a Füzérkő.

Az Ódorvári mászás után buliba csöppentünk:

Az Ódor-hegyre meg felmentünk, mert ott volt (meglehetősen kondenzált 150 métert jelentett szintben).

A Tábor-hegy oldalából rácsodálkoztunk a kilátásra meg az érdekes jelzésekre,

majd felfrissültünk a Szent Erzsébet forrásból.

A Török útról a friss vágáson végignéztünk a kövek vonulatán.

Felsőtárkányból meg hazajöttünk.

garass Creative Commons License 2022.02.09 0 1 3420

A Nagyvisnyó-Mályinka iparvasút a 20-as évek elején, rövid életű volt. A történetéről nem maradt fel sok. Az 1933-as Bükk térképen már csak a sínek nélküli nyomvonal van feltüntetve. A 70-es éve elején a Vár-forrás kiépítése során még a töltés jobban észlelhető volt. Ekkor Mályinkán még találkoztunk öreg bányászokkal, akik említették a vasutat. 

Előzmény: bükkis (3418)
olahtamas Creative Commons License 2022.02.09 0 0 3419

Ha úgy vesszük végül is be van tiltva, azaz pontosabban egyre szigorúbban vett engedélyhez kötött.

Nyilván ezt is lehet ésszel és ész nélkül öncélúan használni.

Nekem is van, de már 1 éve elő sem vettem. Egy fokozottan védett területen eszembe sem jutna sasokat kergetni vele.

Azt nem hinném, hogy egy kilátó kilátását bemutatni pl. öncélú lenne:

https://youtu.be/WfGB2jj76lE

 

A fokozottan védett területen, természetfilm forgatáshoz pedig nyilván szintén van értelme, természetesen természetvédelmi szakemberekkel egyeztetve.

Legközelebb beszélgetsz Safival, majd kérdezz rá hogyan intézték, ha nem felejtem el talán én is megkérdezem :)

 

Előzmény: Törölt nick (3417)
bükkis Creative Commons License 2022.02.09 0 0 3418

Én csak amiatt említettem, mert ugye se az egyik, se a másik völgy nem járható. Pedig fentről nézve nagyon szép(pl Holló-kőről vagy a Leány-völgyi-kilátóból a Leányvölgy igazán vadregényes. Sajnos a januári nemzeti parkos átkelésnél nem készítenek sok képes galériát. Az Ablakos megint különlegesség.

Evégett gondoltam egy ilyen videora, ha már nem lehet belépni, legalább láthassam.

 

Más: a Baróc(Vár-völgyben) meddig volt kisvasút?

A Mártus-kőtől lejjebb egy töltést látok keresztben(középen átvágva), az gát lehetett?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2022.02.09 -1 0 3417

Én be is tiltanám a drónozást.

Öncélú és iszonyúan káros, komplett állat-csordákat zavar meg, madár-populációk fennmaradását veszélyezteti.

 

Párszor elrepül egy ilyen szar egy sasfészek környékén és ott többet nem lesz fészek. Például.

Előzmény: garass (3416)
garass Creative Commons License 2022.02.09 0 1 3416

Kisvár a költési időszakban zárt. Aktív fészkelés esetén még személyes őrszolgálatot is kap.

A drón használat rossz ötlet. Egyre szigorodó szabályai vannak, előzetes repülési engedély nélkül nem lehet, pláne egy fokozottan védett terület fölött.

 

Előzmény: bükkis (3413)
Woodyka Creative Commons License 2022.02.08 0 0 3415

Az ívben lévő körüljárási lehetőséget váltották ki vele, tulajdonképp csak visszaépült a sín (a betonaljak az árvíz után most is kilátszottak még).

A parkolási lehetőségen tudtommal még dolgoznak azért.

Előzmény: bükkis (3413)
Bikk Pubi Creative Commons License 2022.02.08 0 1 3414

Szia!

Vegetációs időszakban nem vállaltam be.

Úgy tudom, mászóút is van a Kisvár oldalában.

Ezt inkább ne! (bár idén a Leány-völgyben ment a transzbükki átkelés)

(nem tudom)

Előzmény: bükkis (3413)
bükkis Creative Commons License 2022.02.08 -1 0 3413

Üdv!

 

Az ugró-kői bánya feletti szurdok járható?

(Istállós-kő-lápa a hiv.neve)

A Kisvár egyébként csak költési időszakban tabu vagy egész éven?

És ha valakinek lenne egy jó drónja, végig tudná reptetni a Leány és Ablakos-kő völgyben?

(az csak nem tilos?)

(az őskohó előtti Fazola-forráshoz a bekötő utat miért úgy kellett megoldani, ill.lezárni? Lesz torlódás az út mellett szezonban)

Köszönöm!!

topoly Creative Commons License 2022.01.17 0 0 3412

Az Arcanumot ismerem, majd figyelem az ingyenes hozzáférést. Köszi a tippet.

Előzmény: macskamedve85 (3411)
macskamedve85 Creative Commons License 2022.01.14 0 1 3411

Az Arcanum adatbázisban az Édeslyuk kunyhóra vannak találatok, különböző régi folyóiratokból (Turisták Lapja, Népszabadság). Nekem nincs előfizetésem, de szokott lenni néha ingyenes hozzáférési nap. Szóval vannak adatok, leírás a kunyhóról, csak hozzáférés szükséges.

Előzmény: topoly (3410)
topoly Creative Commons License 2022.01.01 0 1 3410

Rendes vagy, ez már érdemi információ. Nagyon köszönöm.

Előzmény: macskamedve85 (3409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!