Keresés

Részletes keresés

csibe1982 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 285

Kedves Hellrot! Érdeklődnék nálad mennyi az áramszámla saját tapasztalatodat elmondanád? Fűtőszőnyeget szeretnénk, de a CSokos igénybevétellel... ( ami aért fontos mert kell szaki aki megcsinálja a műszaki tervet is ehhez.. ) Szóval konkért tapasztalat érdekelne.. áramszámla hőfok stb. előre is köszi

Előzmény: Törölt nick (253)
Ofenbau Creative Commons License 2016.03.13 0 0 284

" Ahogy néztem a nem túl hideg februárban csak a gázszámla(konvektor) volt 9e Ft + 4e a villany,  " ... ebből következtetve van gáz a lakásban.

 A fogyasztást ne egy kiemelt hónapban nézd, hanem az évi fogyasztást, azt is több évre visszamenőleg.

 Maradj a gáznál a villany 3,5  x drágább és azért a beruházás itt is költséges.

 A melegvíz és a főzés mivel lenne megoldva ?

 Ha parapetes a konvektor akkor a MIKA felé tájékozódj !

 

 

Előzmény: Co2 (283)
Co2 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 283

Sziasztok!

 

Lakásfelújítás előtt állok és szeretném a segítségeteket kérni, mert a szokásos cirkó/villany fűtés pro kontra halmazba keveredtem.

 

A lakás egy 46nm-es (3m belmagassággal)régi 1960-as építésű tégla épület E energia osztállyal bár ez még ablakcsere előtti, de alapvetően nem egy passzív ház. :)

A cirkó, kémény, engedélyek stb. mizéria miatt sem szimpatikus meg az 1-1,1m FT-os ára miatt.

Azon gondolkodtam és így ahogy néztem rögtön rossz céget találtam meg(BVF) hogy érdemes lenne kiszámolni mi a bekerülési költsége a villany padlófűtésnek valamint kb az üzemeltetési költsége.

 

4 fűtendő helyiség lenne 2 laminált parkettás és két járólapos

nappali: 22nm régi parkettával(nem szednénk fel amúgy jó állapotú de erre jönne a laminált közé meg a villany)

hálószoba:12,5nm ide is laminált jön(viszont itt jelenleg járólap van, ami szintén első ötletként maradna/t volna---erre jönne a villany majd a laminált)

előszoba: 6nm ugyan az a járólap(ennek a tetejére jönne a fűtés és rá még egy lap)

fürdő:4,5nm szintén járólap itt bontódna az aljzat

 

Kérdés, hogy egyáltalán a jelenlegi járólap tetejére lehet e bármilyen villanyfűtést tenni, vagy fel kellene mindent verni az aljzatbetonig?

Ha jól olvastam a parkettára le lehet fektetni, ezt nagyon nem szeretnénk bántani mert a parketta jó állapotú de a nappali nem beton hanem keresztgerendás fa födém, drága buli lenne lebetonozni :(

 

A 3m-es belmagasságot 2,7m-re csökkentenénk gipszkarton álmenyezettel felette mondjuk 10cm kőzetgyapot réteg, az ablakok már cserélődnek műanyag nyílászáróra.

Használati melegvizet egy 80-100l-es bojlerra bíznám.

 

Szerintetek kivitelezhető-e vagy egyáltalán érdemes-e gondolkodni a cirkó ellenében full villanyfűtésben egy ilyen típusú/minőségű házban/lakásban.

 

És mint mindig a buta kérdés, mennyi az annyi? Ahogy néztem a nem túl hideg februárban csak a gázszámla(konvektor) volt 9e Ft + 4e a villany, ha a téli hónapokban ennél csak 30-40%-al lenne több a full villany akkor erősen elgondolkodnék a rendszeren, főleg ha kivitelezhető és mondjuk a BVF-nél van aki jobb minőségben és vagy árban kivitelezné.

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

http://kepfeltoltes.hu/view/160311/46nm_lak_s_bp_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

NAND708 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 282

Nem a nm határozza meg a szükséges teljesítményt.

Azért mertem ajánlani, mert ott van mellette a kályhátok. Az év 5-20 napjában, amikor már nem győzi a Mika, begyújtotok abba.

Valamint lehet abból kettőt is tenni, még így is jóval olcsóbb, mint az említett 700ezres ajánlat.

 

Előzmény: Lidérclidi (281)
Lidérclidi Creative Commons License 2016.02.23 0 0 281

 

Köszönöm a  választ, úgy tudom Mika ekkora négyzetméterre már nem jó, de utánanézek.

Előzmény: NAND708 (280)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 280

Vezérelttel akkor fűtesz amikor rendelkezésre áll, jó eséllyel éjszaka, amikor nem kell. Vagy elteszed pufferbe, ami lehet víz  (0,5 köbméter elég is lehet, ki kell számolni) vagy régi hőtárolós villanykályha. MEg azért teljesítmény is kell, itt a rézre gondoltam ami bejön a házba. Vezéreltet 2X, a mezei villanyt meg 3X drágább  üzemeltetni, mint a gázt! NE ülj fel semmiféle "norvég", meg "infra" marketing szövegnek. Vagy fűtős klíma, de azt azért szokni kell.

Fuss egy kört MIKA kazánnal, ha engedélyezik, szerintem az lehet nálad a megoldás. 

Előzmény: Lidérclidi (279)
Lidérclidi Creative Commons License 2016.02.23 0 0 279

Tudna valaki tanácsot adni?

 

Régi építésű családi házban lakom, 68 nm össz alapterület, 2 szoba 25 és 30 nm-esek.

 

Eddig oldalkivezetéses kombi turbó cirkóval fűtöttünk (temperáltunk inkább). A két szoba között kiütöttük a válaszfal egy részét, és hagyományos fatüzeléses kályhát alkalmazunk már évek óta.

 

Sokkal jobb meleget ad a fa, mint a gáz, és olcsóbb is. Ezt a megoldást meg is akarjuk tartani.

 

Azonban a cirkónk (19 éves volt) bedöglött.

A cseréje kb. 700 E Ft, amiből a legkisebb tétel maga az új kazán, a többi a füstelvezetés megoldása, mivel a jelenlegi füstelvezetést már nem engedélyezik + szerelői munkadíj, kéményseprői szakvélemény, stb. Továbbá azzal vigasztalnak a szakik, hogy az új kazán biztosan nem fogja ennyi ideig húzni.

 

Ezt az összeget horribilisnek tartom, arról nem is beszélve, hogy a folyamatos karbantartás miatt 10 év alatt kifizetem legalább még egyszer a kazán árát.

 

700.000 Ft költség csak az, hogy újból fűthessek, és még egy köbméternyi gázt sem használtam, azért ez durva.

 

Megnéztem az interneten az elektromos fűtési lehetőségeket sokkal vonzóbbnak látom több szempontból is. Van vezérelt áramunk, a meleg vizet is megtudnánk oldani erről, régebben is villanybojlert használtunk, ezt a megoldást kb. 200 ezerből kihoznánk, 2 villanyradiátorral, új 120 l-es bojlerrel, villanyszerelési munkadíjjal, a karbantartási költség, meg kb. 0 Ft

 

Érdemes váltani?

 

ZP-H Creative Commons License 2016.02.15 0 0 278

Daewoo vagy Tokyo Solar fűtőfilmmel van valakinek tapasztalata?

Megbízhatóság, hatékonyság érdekelne.

 

Bármilyen segítséget előre is köszönök!

Heiterúr Creative Commons License 2016.02.10 0 0 277

Szia!

 

Én jelenleg csak kiegészítő fűtésként használom a padlófűtést igy az éves fogyasztásom 5000/év. mindennel együtt.

 

Előzmény: Darde (273)
Émile Creative Commons License 2016.01.03 0 0 276

 "és most meglepődve tapasztalom, hogy nem lesz olcsó mulatság! Egy hasonlóan jól szigetelt házról beszélek......... "

 

 

Bizony így van. Főleg egész házat fűteni elektromosan.

 De úgy látszik vannak még akiket a marketingesek megvezetnek.

 Amúgy én is fűtök elektromosan  , pár nm -t csak.

Előzmény: Darde (273)
bandy81* Creative Commons License 2016.01.03 0 0 275

Szervusztok!

 

A nappali (ca. 25 m2)szinteltolásos a padló kb 60 cm-el mélyebben fekszik, az álmennyezet követi ezt az ugrást de a nappali padló szintjén csak 16,2 °C van míg az egy légtérben elhelyezkedő előszobában  kb 2,00 m-el magasabban 21°C. Jelenleg parketta burkolattal rendelkezik a helyiség.

 

Abban kérek tanácsot, hogy hagyományos fűtéssel rendelkező családi házba elektromos vagy vizes padlófűtést érdemesebb, gazdaságosabb kiegészítő fűtésként beszerelni?

Vizes fűtésnél arra gondoltam, hogy a visszatérő vezetékre lenne érdemes kötni  de a víz hőmérsékletét csökkenteni kellene.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.27 0 0 274

Nekem az első éves fogyasztási adatok fent vannak (amiben az építkezés + felfűtés is benne van): fogyasztási adatok. Második évben már rásegített a klíma és majd 4500KWh-t spórolt azonnal, illetve azóta is évről évre. 

 

Írj egy emailt telefonnal megcsörgetlek ha gondolod.

Előzmény: Darde (273)
Darde Creative Commons License 2015.12.27 0 0 273

Sziasztok!

 

Segítségetek kérném! Nemrég fejeztem be az építkezést, tudatosan elektromos padlófűtést építettem ki( Devi). Jó két hónapja költöztünk be, beindítottam a fűtést, és most meglepődve tapasztalom, hogy nem lesz olcsó mulatság! Egy hasonlóan jól szigetelt házról beszélek mint a tiéd Heiter, vagy Hellrót-é. Ha lehetne adnátok élérhetőséget telefonos beszélgetésre, illetve érdekelne a napelem kivitelezése is, 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket

 

u.i.: e-mailem az adatlaomon

 

 

Előzmény: Heiteristvan (204)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.27 0 0 272

A napelem is akkor fincsi, ha kevés az elektromos fogyasztásod, és a hőszipka épp ebben segít.

Ha COP1-gyel fűtesz és csinálsz 8-9000 kwh áramfogyasztást, ahhoz kell 8 kw-nyi napelem. KWP/500.000.-, tehát ennyi napelem 4 millió feltéve.

Ha ebből a 8-9000 kwh-ból a géppel 3000 kwh lesz, ahhoz meg csak 3 kw napelem kell, az meg csak 1,5 millió.

És akkor azért még van másmilyen áramfogyasztásod is.....

 

Szóval fűtésben a kwh-k csak úgy röpködnek, nem könnyű ezt "lekövetni" napelem mennyiséggel. Érdemes levinni az elektromos fogyasztást......

Előzmény: kb77 (271)
kb77 Creative Commons License 2015.11.26 0 1 271

Köszönöm a válaszodat.Ez a levegős megoldás érkekes lehet a számomra is.95nm lesz a hasznos alapterület,2 gyerekszoba,nappali-konyha egyben,2 kis fürdő és egy háló.Nekem a fűtőkábel+napelem piszkálta a fantáziám de nyitott vagyok.

Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 270

Nem tudom mekkora a házad és mekkora a hőigényed és mennyire tagolt. 

 

Az én házam légfűtésre készül - gáz nincs bevezetve - és 1 db levegő-levegő hőszivattyú ki fogja fűteni.

Ha mondjuk vennék 4 kis elektromos panelt és szétdobnám a ház 4 pontjára, akkor ( kb 40 ezer/db ), akkor a beruházás költsége 160.000 lenne, de a jóságfoka ( COP ) 1-es, és ezzel a számolt éves fűtési költségem kb 290.000 ft lenne.

ha azonban 1 db minőségi lev-lev hőszipkát felteszek, a bekerülési költsége 250 -350.000+ 50.000 a berakása, tehát 300-400.000-be fájna, viszont nagyságrendileg harmadolná a fűtési költségemet, és levinné 100.000 ft alá/év. És hűthetek is vele nyáron!

 

 

Előzmény: kb77 (259)
NAND708 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 269

Az elszívás alulról elszívja a hideg levegőt.  Alapterületnyi keresztmetszeten oszlik el a beltéri térfogatárama, semmit se veszel észre belőle. Ha jól belegondolsz a radiátor is így működik. Elkezdi meleg levegővel feltölteni a mennyezet alatti részt, alulról meg szívja az utánpótlást. (az internet szerte elterjedt kép (pl itt: http://klima-pest.hu/content/51-a-feluletfutes-elonye-a-radiatorral-szemben) a radiátor működési elvéről hibás, az ellenkező oldalon  nincs leáramlás, a leáramlás teljes keresztmetszetben történik) A meleg levegő magától nem jön le, csak ha rá van kényszerítve.

 

A klímák teljesítményelektronikája nem igazán örül a napi kétszeri feszültség vesztésnek és ráadásnak, amit a GEO tarifa okoz.

Nálam a fűtés/hűtés energiaaránya 1:10. Minimális  a veszteség, hogy nyáron nem kedvezményes tarifával hűtök. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 268

Nem értem. A mennyezetről hogy kerül le padlószintre?:) Valami légáramlásnak csak kell lennie.

Előzmény: NAND708 (266)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 267

Klímára jobb a GEO tarifa, mert az nem csak fűtési idényben van...

Előzmény: NAND708 (265)
NAND708 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 266

Ez itt eléggé OFF. De

Befújsz a mennyezet alá, feltapad, alulról meg elszívsz, nincs huzat.

4m Sonoflex csővel 64dB-es ventilátorokat némítanak el a gyakorlatban, az lcs beltérik jellemzően 40dB alatt vannak. 

1kW 70e forinttól kezdődik

Engem nem zavarna, ha poros lenne belülről a cső...

Előzmény: Törölt nick (264)
NAND708 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 265

-15 fokon jellemzően 2-2,5 körül van a COP a levegős gépeknél, 24 forintos H tarifával, még mindig bőven gáz "áron" fűtesz. Sőt.

Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 264

A zajon lehet, hogy fogsz valamit, de hogy a légáramlást nem tudod igazán kiküszöbölni, az biztos és a zajt is csak mértékkel. Cserébe az még plusz x százezer forint, hogy a légcsatornát kialakítsák + annak a karbantartása is macerásabb szerintem.

Előzmény: NAND708 (262)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 263

Illetve van még a víz-víz hőszivattyú, de az a legdrágább, szerintem soha nem megtérülő beruházás. Ott már inkább 4-5 millióról beszélünk, mire elkészül. 

A klímás verzió kb. egy árban van a gázfűtéssel, 1 millió körül, a levegő vizes kicsit drágább, az inkább 1,5-2 millió mire elkészül.

Még valami. A klíma és a levegő-vizes rendszer hatásfoka drasztikusan romlik a mínuszokban, a víz-víz ebből a szempontból a legjobb, de ugye ott a beruházás költsége durva...

Szóval választhatsz, hogy melyik kezedet harapd meg, csodák itt sincsenek.:)

Előzmény: kb77 (259)
NAND708 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 262

Érdemes még megemlíteni, mint alternatívát a légcsatornás klímát. Se zaj, se huzat. Amennyire tudom egész USA légfűtést használ, csak még gázzal állítja elő a hőt.

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.26 0 0 261

Az "elektromos kazán" az egy merülőforraló, semmi más, bárhogy nevezik, ionkazánnak, bárminek. A hatásfoka 100%-nál több nem tud lenni és mivel az áram kb 3x annyiba kerül, mint a gáz, így kb háromszoros fűtésszámlára számíts villanykazánnal.

A hőszivattyú más tészta, mert más a működési elve, az áramot nem közvetlenül hőenergia előállítására használja, így elérhető vele 3-400% hatásfok is, tehát a  gázfűtéssel összevethető ára lesz a fűtésnek.

Ha villannyal fűtesz, az hőszivattyúval valósítható meg épeszű áron. A levegő-levegő hőszivattyú gyakorlatilag a klíma, ezzel hűthetsz is nyáron, ezért jó, viszont a beltérik zajosak és fúj a szél a szobákban, ha mennek, ezzel össze kell barátkozni.

Ha vizes fűtést akarsz, akkor levegő-víz hőszivattyúban gondolkozz, az azért húzósabb történet költségben, viszont közelebb van a hagyományos fűtési érzethez.

Előzmény: kb77 (259)
NAND708 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 260

Van éves hőigényed?

Összeszoroztad már az ideiglenes nappali tarifával, a 37 forinttal?

Szeretnéd felezni, harmadolni? Ha igen, akkor hőszivattyúban gondolkozz. Akár levegő/levegő, akár levegő/víz.

Semmi értelme vizes rendszert kiépíteni egy cekászos fűtéshez.

Előzmény: kb77 (259)
kb77 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 259

Sziasztok.

Könnyűszerkezetes ház építésében vagyunk,a vázszerkezet fábol van,minőségi nyílászárók,korrekt szigetelés,ahogy kell.Egy hatalmas dilemmánk van,A FŰTÉS! A gázt eleve be sem lett kötve!Elektromos fűtésben gondolkozunk de kétoldalról kapjuk az ívet.Az egyik hogy elektromos kazán,vizes padlófűtéssel és vagy radiátorral vagy elektromos padlófűtés.Segítő ,építő tapasztalatokat szívesen fogadok és végre valaki megírhatná feketén-fehéren mennyibe van egy ház fűtése elektromos padlófűtéssel.

Előre is köszönöm

TNorbert78 Creative Commons License 2015.11.19 0 0 258

Sziasztok!ismeri valaki ezt a fűtőtestet?

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=251402904540&category=20613&pm=1&ds=0&t=1447964364814

milyen lehet,ár érték nem mutat rosszat..

baatagb Creative Commons License 2015.11.18 0 0 257

3 negyzetmeter menne csempe ala a 6 nm es furdobe a ragasztoba, a maradek 22 mind ra a regi parkettara es az uj laminalt padlo ala. sajnos az ebayes megoldas nem jo, mert 2 heten belul kellene.

NAND708 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 256

Ok, hogy X és nem E, a lényeg hogy elektromos fűtőkábelt műanyag habra! Nekem ez elég meredek, de ha jó, akkor jó.    

Előzmény: Törölt nick (255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!