Keresés

Részletes keresés

Gingko Blowjoba Creative Commons License 2014.02.09 0 0 6601

Rukkolát épp tegnap vetettem, remélem nem nyúlik majd meg.

Előzmény: peoplex31 (6598)
Gingko Blowjoba Creative Commons License 2014.02.09 0 0 6600

"Bpesti kertimag" bazsalikommagom van, a zacsin azt írják fél centi mélyre kell vetni.

Mondjuk nagy általánosságban a zacsikon levő információk egy kalap ürüléket érnek.

Előzmény: peoplex31 (6599)
peoplex31 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 6599

A bazsalikomnak először is jó vízmegtartású, de ugyanakkor laza közeg kell, én tőzegbe vetem. Csak a föld tetejére kell szórni nem szabad takarni földdel, mert fényre csírázik. A cserép tetejétől kb 1 cm-rel legyen alacsonyabb a föld, és ha elvetetted  és meglocsoltad a magokat, egy darabka folpackkal takard le míg meg nem jelennek a sziklevelek. Nagyon világos helyre tedd de ne tűző napra, és ha kibújtak a növények távolítsd el a fóliát. A további nevelésüknél használhatsz tápoldatként komposztteát, csalánázalékot, esetleg bolti tápoldatot, de a növény levelére ne menjen ha fogyasztani is akarod.

Én így szoktam vetni, és nagyon szépen kikel.

Sok szerencsét!

Előzmény: lizy72 (6596)
peoplex31 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 6598

Korainak tartom még. Csírának zsázsát szoktam fogyasztani, persze itt fontos hogy ne a vetőmagnak árultat csíráztassa az ember mert az még akár csávázott mag is lehet. :) Márciusban már talán lesznek olyan világosak a nappalok, hogy lehessen ládába vetni.

 

Nekem még nagyon megtetszett tavaly a japán mustár is (a Mizuna), ha hozzá tudsz jutni érdemes kipróbálni. Kicsit "vadabb" íze van a rukkolánál, változatosságnak jó. Elég csak egy 1méter hosszú sort vetni belőle, mert jó szapora. 

Előzmény: Gingko Blowjoba (6597)
Gingko Blowjoba Creative Commons License 2014.02.01 0 0 6597

Rukkolát, zsázsát lehet már vetni? Vetőládába persze. Fűtött lakásba. Világos ablakba. Etc.:)

lizy72 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 6596

Tegnap vettem görög bazsalikom magot.

Pár évvel ezelőtt egy multiban vettem cserepes növényként, és sokkal jobban bejött, mint a hagyományos. Sajnos azóta sem láttok sehol.

Már többször próbálkoztam vetni, de még egyszer sem sikerült. Ha ki is kelt, nem fejlődött és szép lassan elpusztult.

Esetleg tudtok tanácsot adni?

baby-lon Creative Commons License 2014.01.31 0 0 6595

Gyömbér termesztésével van valakinek tapasztalata szabadföldön?

Rhéman Creative Commons License 2013.11.20 0 0 6594

Köszönöm. E szerint fogok eljárni.

Előzmény: feherbarat2 (6593)
feherbarat2 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 6593

Szia, a magam tapasztalatait tudom leírni. Május elején szoktam vetőtálcába, virágföldbe vetni és fólia alatt, lehetőség szerint a földet mindig nedvesen tartva "kikeleszteni". Ha már átültethetőek, nagyobb cserepekbe, egybe több tövet is téve átültetem. Az vettem észre, hogy félárnyékos helyet kedveli, száraz nyári napokon érdemes kicsit a leveleit is vízzel priccolni, mert a párás levegőt szereti. Nem fagytűrő, télen be kell hozni.

Előzmény: Rhéman (6592)
Rhéman Creative Commons License 2013.11.19 0 0 6592

Sziasztok!

 

Ázsiai citromfű maghoz jutottam. (cymbopogon flexuosus).

 

Ki tud tanácsot adni a termesztéséhez?

Jardin de Fruits Creative Commons License 2013.10.16 0 0 6591

Sziasztok!

 

Jövőre tervezem, hogy a kertben kialakítok egy kis fűszernövényes részt. Szerintetek mit lenne érdemes elsőként kipróbálnom, ami télálló lenne, kissé igénytelen, vagy egy nyári de alapjában egyszerűen gondozható fajtákra gondolok itt, melyek a mindennapokban, vagy a konyhában jól felhasználhatóak lennének. Kérlek adjatok ötleteket. Mit gondoltok a levenduláról, a teleket hogy bírja, és hogyan szaporítható?

taormina001 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 6590

Elnézést; tárgytalan! Figyelmetlen voltam.

Előzmény: taormina001 (6589)
taormina001 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 6589

Megvan még a babér? sajnos nem írtál..Szívesen magamhoz veszem;-)

Előzmény: taormina001 (6578)
zildi Creative Commons License 2013.09.08 0 0 6588

Elnézésedet kérem, elkerülte a figyelmemet, hogy jelentkeztél a babér fámra, már nem emlékszem, de biztos azért nem jöttem vissza, mert nagyon hamar akadt jelentkező, aki elvitte.

Most csak azért tévedtem ide, mert van néhány fűszernövényem ládába, és érdeklődéssel olvasom, ki miként gondozza, mikor takarítja be

üdvözlettel

Előzmény: taormina001 (6578)
gyudball Creative Commons License 2013.09.05 0 0 6587

Sziasztok!
Télálló rozmaringot szeretnék már régóta a sziklakertünkbe (elég jól védett) és ezért a pécsi botanikus kertben gyűjtöttem most magokat. Mikor és hogyan ültessem el őket?
Köszi!

Iszka Creative Commons License 2013.08.20 0 0 6586

Ha idén ültetted, akkor lehet, hogy csak jövőre fog virágozni.

Nagy odafigyeléssel bent át lehet teleltetni.

 

Előzmény: becko8 (6585)
becko8 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 6585

Sziasztok! Rocoto paprikaval van valakinek tapasztalata? A problémám az, hogy nem virágzik, nő, elágazik, de virág nincs, miért, vagy mikor hozza ő a virágot?

Üdv,

b.

unartis: Creative Commons License 2013.07.26 0 0 6584

Ha már fűszer növényekről van szó, akkor itt van egy festő-fűszernövény, sáfrányos szeklice:

 

 

unartis: Creative Commons License 2013.07.26 0 0 6583

Szia!

 

Mi a snidlinget, kerti földbe szoktuk ültentni , lehetőleg ki a kerti szabad földbe.

Ha, nincs kert akkor egy balkonláda is megoldás lenne, vakondtúrásos földdel, ha van terasz, akkor a szabadlevegő csodákra képes, ott tartani a fagyokig, hogy érje fagy, utána mehet be a lakásba...

Előzmény: Esszzterr (6582)
Esszzterr Creative Commons License 2013.07.20 0 0 6582

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni snidling ügyben. Már kétszer vásároltam cserepes snidlinget, mind a két alkalommal át is ültettem, sima virágföldbe, és naponta öntözgettem, általában fűszernövényeknek való tápoldatos vízzel. Eleinte a konyhaablakban volt az első, de miután észrevettem, hogy kezd elszáradni áttettem olyan helyre, ahol nem tűzi a nap. A másodikat már alapból ide tettem, ugyanúgy locsoltam. Mindkettőt hazahozatal után "megnyírtam", mert elég nagyok voltak, kb. 10 centis részt hagytam meg, hogy ne hajoljanak meg. Mindezek mellett a második növény is kb. egy hét alatt szinte teljesen elszáradt. Kérlek segítsetek, hogy mit rontottam el! Köszönöm!

baby-lon Creative Commons License 2013.07.15 0 0 6581

Szia!

 

Mi mindig a közepét vágjuk, de azt folyamatosan. A fagy beállta előtt vágjuk tarra. Sajnos néha megfeledtkezünk a nyírásról, és felmagzik. Utána már nem az igazi... 

Előzmény: taormina001 (6579)
trofimov Creative Commons License 2013.07.15 0 0 6580

Sziasztok!

 

Kb. 3 éve ültettem hiperes rozmaringot a kertbe, mára szép bokor lett, minden jel arra mutatott,  hogy jól érzi magát.

Bujtattam is a tesója kb. egy méterre van mellette.

Van még a tövénél oregánó és kakukkfű, bár ha tudom, hogy ilyen nagy lesz, akkor nem ültetem ilyen közel.

 

A problémám viszont az, hogy a rozmaring egyik oldalán elkezdtek száradni az ágak, ideges vagyok, mert sztem kapott elég vizet.

 

Mi lehet a gond?... kérem segítsetek tanácsokkal...

 

 

 

Előre is köszi!!

 

taormina001 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 6579

Kedves füszernövény-barátok, arról szeretnék érdeklödni, hogy ti hogyan "takarítjátok be" a füszernövényeket, úgy általában? Pl. Oregano, levendula, Basilicum, menta, citromfü? Most, amikor szép, tarra vágjátok és megszárítjátok, vagy ilyenkor csak igény szerint egy-egy ágat-levelet vágtok róla és csak a szezon végén takarítjátok be az egész növényt?

taormina001 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 6578

Én esetleg szívesen menedéket nyújtanék neki. Esetleg cserébe szeretnél valamit?

Sajnos nem tudok írni neked, mert nem nyilvános a címed.

Előzmény: zildi (6574)
-cc- Creative Commons License 2013.07.12 0 0 6577

Akkor ezzel gondolom nem tudok mit tenni. Nem hantolhatom ki szegenyt :) kevesebb vizbe meg beledoglik itt a kanikulaban

Előzmény: lordhimself (6576)
lordhimself Creative Commons License 2013.07.12 0 0 6576

túl sok tápanyag okoz ilyet.

Előzmény: -cc- (6573)
Gyöngyi59 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 6575

Szia !! Ha boltban veszel gyömbér gumót/ amin pici rügykezdemény is van/ elültetve szépen kihajt. Tavaly nem nőtt valami nagyra, de az éven már jó 2  arasznyi /az egyiket megette a csiga / még nem használtam belőle, egyenlőre csak dísznek növöget.

Előzmény: baby-lon (6548)
zildi Creative Commons License 2013.07.12 0 0 6574

https://app.box.com/s/3n7k93xsawlajejf6bey

Elajándékozom a fenti képen látható /remélem sikerült/ babérlevél fámat, sok éve nevelem. A budai Vár környékén lakunk, az elszállításban  nem tudok segíteni.

további kellemes napot

-cc- Creative Commons License 2013.07.11 0 0 6573

Talan most sikerult... 

Előzmény: -cc- (6572)
-cc- Creative Commons License 2013.07.11 0 0 6572

Igaz ez nem fűszer, "csak" balkonparadicsom, de szetintetek miert van az, hogy a levelei halvanyzold szinuve kezdenek valni? Ontozve van, tragyazva is. (Remelem a kepfeltoltes is sikerult)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!