Keresés

Részletes keresés

jomahart Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24912

Az más :), akkor lehet, hogy félre értettelek. Ennek örülök, csak az előbb mondtad, hogy 17 évesen lettél beteg és szerinted senki nincs rendben gyógyszer nélkül. Ha gyógyszerrel vagy jól, akkor szerintem nem vagy jól.

 

Nem igazán értelek. Kérdeztem volna pár dolgot emailben, ami döntő lehet a betegség tekintetében és a büdös életben senki nem fog segíteni ezügyben.

 

Én csak csodálkozom, de véletlenül sem érdekem fűzni bárkit is, hogy írjon egy e-mail. Nem adathalász vagyok :)

Előzmény: cyanne (24911)
cyanne Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24911

rajtam nem kell segíteni, mivel jól vagyok

Előzmény: jomahart (24910)
jomahart Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24910

Beszélgetni nem szeretnék, segíteni szeretnék. Mit veszítesz?

Előzmény: cyanne (24909)
cyanne Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24909

nem hiszem, hogy lenne bármi megbeszélnivalónk

Előzmény: jomahart (24908)
jomahart Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24908

ha bízol benne (ha nem) írj egy ímélt cyanne tárggyal a magdapeter9kukacgmailpontcom-ra, a többit ott.

Előzmény: cyanne (24907)
cyanne Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24907

de tényleg mindegy:) a jelenlegi szereplők egyike se érzi magát se betegnek, se agysérültnek (csak a környezetüknek mennek az idegeire).

Előzmény: cyanne (24906)
cyanne Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24906

nem emlékszem senki olyanra, pedig 11 éve olvasom/írom ezt a topikot, aki gyógyszer nélkül tartósan jól lett volna.

Előzmény: jomahart (24905)
jomahart Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24905

Bocs, kicsit már éhes vagyok és nem tudok koncentrálni az írásra.

 

Klinikai depressziós (tehát nem csak rossza a kedve) emberrel elég sokkal beszéltem már és igen, gyógyulnak meg. Szerintem a bipoláris depresszió és a depresszió között csak az agyi károsodás helyében van különbség, így gyógyulás szempontjából mindegy. Csak a tünetek persze így mások. Meg mintha itt is olvastam volna már, hogy jól van valaki.

 

Az orvosok állítása, miszerint nincs gyógyult, csak tünetmentes depresszió, az marketing.

Előzmény: jomahart (24903)
cyanne Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24904

dehogy volt. anyám idejében meg pláne nem. de azt is mondhatnám, hogy akkor mi van mondjuk a 16. századdal?

egyébként olyan mindegy. aki akar valódi segítséget, az keres és talál, a többiek meg... senkin se lehet akarata ellenére segíteni.

mindettől függetlenül nyilván nem tesz jót az elektroszmog, ahogy a szennyezett levegő meg a stressz sem.

Előzmény: jomahart (24903)
jomahart Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24903

Rendszeresnek mondható drog, alkohol, rengeteg cigi nem volt kamaszkorodban? Brutális elektroszmog nem csak a pc-ből jöhet. Ha pl 200-300 nT körüli mágneses teret okoz az utcai légvezeték (400V) a házban! és az ember nő fel, ott depressziós embereket vannak pl. Ha Pest környékén van ahol a betegséged kezdete előtt 3-6 évig éltél, ingyen szívesen lemérem és megmondom, hogy lehet-e összefüggés.

Előzmény: cyanne (24900)
cyanne Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24902

látom, sikerült kiszűrnöd a lényeget:/

egyébként ismersz személyesen (diagnosztizált!) bipolárist, aki bármitől meggyógyult volna?

Előzmény: jomahart (24901)
jomahart Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24901

Majd 10 év pokoljárás után már nehezebben félek, másrészt tudom mit hogyan kell/nem kell használni.

Előzmény: cyanne (24900)
cyanne Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24900

17 éves koromban lettem bipoláris, akkor még fel se találták a számítógépet:)

anyámtól örököltem, akkoriban meg pláne.

egyébként te miért használod, nem félsz? nehogy válaszolj!

Előzmény: jomahart (24899)
jomahart Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24899

cyanne, hatalmasat tévedsz a számítógéppel kapcsolatban. - Nem csak - számomra nyilvánvaló, hogy a napjaink járvány szintű depressziója a pc és perifériái által kibocsátott elektromágnesesség miatt van.

 

Az elektromágnesesség nem hit kérdése, nem feng shui, nem horoszkóp, hanem a 4 fizikai kölcsönhatás egyike. Fénysebességgel terjedő fotonokról, energiát szállító anyagról van szó. Minden sejtnek van bizonyos elektromos töltése, de a pc és társai túláramot okoznak minden sejtünkben, amitől általánosan teszi működésképtelenné a testet. Immunrendszert, idegrendszert ezáltal minden funkciót, szervrendszert. Gondolkodási, viselkedés, emésztés, cukorszint, vérnyomás, sejtdegeneráció, hangulat, libidó, nemzőképesség, gyulladások ésatöbbi.

 

Ha gyermekkortól kapja az ember, mikor még semmilyen védekezés nem épült ki a testben, nagy valószínűsége van a depressziónak folyamatos használatnál. Nagyon-nagyon röviden.

 

Ha tudsz ellene tenni, ha nem, ez van. 

Előzmény: cyanne (24898)
cyanne Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24898

és mégis mitől találná meg a békét, a nyugalmat, amikor nem fogadja el az orvosi kezelést, és semmi más módot nem tud, amitől jobban lenne? (nehogy válaszolj!!!)

 

pedig vannak itt remek ötletek alább, pl. húzzuk ki a számítógépet és a mikrót, majd menjünk el jógázni.

ha vkinek ezektől elmúlik a mániás depressziója, annak nem is volt azonnal jelentkezzen!

 

Meg a gyogyszerrel is ugy vagyok ,hogy szedem csak rendezodjenek a dolgaim.

 

a gyogyszer tuladagolasokkal 2havonta elfogy a xanax/frontin 100 as 3

-max 4 nap alatt 10-esével kapkodom be

 

...

 

Előzmény: bipoláris zavarombam (24897)
bipoláris zavarombam Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24897

Koszonom.: )

Nagyon jo lenne ha minden BIPO megtalalna beket,a nyugalmat vagy ami tartosan boldogga teszi.

Meg a gyogyszerrel is ugy vagyok ,hogy szedem csak rendezodjenek a dolgaim.

Ha depresszioban kapunk segitseget(nekem nyaron erosebb a depressziom) az nagyon szuper,ilyenkor tenyleg barmi! nehany jo szo,gesztus,amibe kapaszkodhatunk kirangathat ebbol a sotet allapotbol.En igy tapasztalom.....de persze tudom,hogy mindenkinel mas......

A maniam olyan szintu onimadat,onflancolas ,h vissza

nezve az elmult 10 honapot(10 honapja annyira melyen es annyira magasban voltam mint elotte sosem.),hogy borzaszto visszanezni.

Fel kellett fognom ,hogy elvesztettem az egesz eletem....(10honapja)

Mire felfogtam addigra az elet mas teruleten(anyagi,kapcsolattartasi)kicsuszott a kezeim kozul MINDEN!.

Oncsonkito hajlamom nincs,de a gyogyszer tuladagolasokkal 2havonta elfogy a xanax/frontin 100 as 3

-max 4 nap alatt 10-esével kapkodom be.Onkontroll:0.De ilyenkor keptelen vagyok abbahagyni."Alvokoma"napokig.....Imadom:(

Kiszakadni a valosagbol.....

Most megint 100gondolat van a fejemben,de felek,hogy ertelmezhetetlen lesz az iromanyom.

Jo ejt mindenkinek!

 

 

 

Előzmény: terania (24896)
terania Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24896

Hidd el, nekem is idő kellett, amíg eljutottam odáig, hogy megértsem, mi történik. 

20 éves kor alatt magam is csupa hasonlót gondoltam, meg hogy lázadó, stb. Hogyan is jutott volna eszembe, hogy idáig jutunk?

Most 28 éves a lányom, ő nem diplomázott, egy okj-t sem volt képes végigcsinálni, semmi munka és semmi eredmény.

Én ma bármit megadnék már azért is, hogy a gyermekem így beszéljen, ahogyan Te!

 

Sok erőt és kitartást kívánok neked, számodra bizonyosan van jövő! Sose add fel! Menni fog! 

Előzmény: bipoláris zavarombam (24895)
bipoláris zavarombam Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24895

De jò olvasni,hogy vannak szülők akik ìgy gondolkodnak.Engem exem,exem anyja,a saját szüleim természetesen lustának ,gyereknek,megbizhatatlannak tartanak....

 

Manias fazisban(akkor sajnos nagyon durvan pasizgatok,oltozom,beszelek) szinten masnak egy bekepzelt ,rozsaszin fellegek kozott elo eltartottartanak.

Utaljak a gyengesegemet....pedig nem tehetek ellene..anyam azt hiszi hisztizek!!!!

Anya ,28 leszek augusztusban...sikerult diplomat szereznem,megszakadtam depresszios fazisban...de akkor meg nem realizalodott bennem,hogy a depresszio sulyos jegyeit viselem magamon inkabb mindig fogtam valamire...anyagi problema,idojaras....

 

En mindent megadnek ha ilyenkor odamehetnek a szuleimhez,hogy segitsetek!!!!

Nem,mar "nagylany" vagyok....segitsek magamon...

Pedig s.o.s. kene valami.Holnap megyek a hazi orvosomhoz....Nem birom kivarni ,hogy megint a TB-sel beszelgessek.Kell a Paroxat,kell a Frontin....

 

Koszonom mindenkinek aki irt nekem.Kitartast Hozzank!:(

 

 

terania Creative Commons License 2015.07.06 0 0 24894

Hát, ez van.

Én, aki ezzel élek együtt, egy ilyen gyermeket próbálok megmenteni, már tudom, hogy csak ez az egy lehetőség van: nem engedni ki hosszú ideig. Pihentetni.

Az orvosok ezt tanulták, de mégsem értik, nem érthetik, hogy milyen ez a mindennapokban. 

Elképesztő érdektelenséggel, gyávasággal és cinizmussal találkozom, miközben a gyermekem halad a végső pusztulás felé. 

bluebalu Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24893

Ugye senki nem úgy születik h jógázik valami, általában valami nehézség, szenvedésnyomás keresésre ösztökéli és rátalál az útjára. Ezért írtam h a mánia egy nagyon különös állapot, megfoghatatlan, mert nincs belátás. Amíg nincs saját szándék gyakorlatilag nincs kiút, mert róla van szó, de előbb-utóbb kialakul, én hiszek benne, ugyanakkor akinél rendszeres a mániás állapot is....na az nehéz, írtam is lentebb h szerintem az egyik legnehezebb létezési mód egy komoly bipoláris zavarral élni.

Előzmény: terania (24890)
jomahart Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24892

Amit fontosnak tartok megjegyezni, hogy a genetikai hajlammal nagyon óvatos kijelentéseket tehetünk csak, mert nagyon könnyen előfordulhat, hogy, amit a gyermeketek és az itt lévő betegek agya kapott K.O.-t, azt bármelyikünk, de akár a Terminátor is csak 5 év Tibet után pihenne ki.

 

... Nem gondolkodtam még tényleg azon, mi van akkor, ha valaki nagyon fiatal és fogalma sincs mi van vele és egyáltalán, hogy lehetne jó irányba téríteni ...

 

Ötletem van. Írok ..

Előzmény: terania (24889)
jomahart Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24891

Gondolkodom rajta.

Előzmény: terania (24889)
terania Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24890

A kérdés ugyanez: 

hogyan vegyem rá terápiára, jógára, meg akármire, ha ő jól van??

 

Te még most kezded. Nem érted még a lényeget, hogy ez nem beszélgetés kérdése, mert nincs érv, amin akár elgondolkodna. 

Nincs más igazság, csak az övé!

Nincs szüksége a jógádra!

 

A volt férjem sem érti ezt. Azt tervezi, hogy holnap bemegy és beszél a fejével. Hátha vissza tudja rángatni a valóságba. 

Meggyőződése, hogy ha elég megdöbbentő dolgokat mond, akkor majd megy valamire. Nem érti, hogy ha mi azt mondjuk, hogy soha többet nem látsz bennünket, az sem fordítja meg az agyában elromlott folyamatokat.

Előzmény: bluebalu (24887)
terania Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24889

Én értem, rendben. 

Genetikailag öröklött hajlam + drog+ alkohol + elektromágnese sugárzás, stb, összejött a mániás depresszió. 

Pihentetni kellene az agyát. Rendben. 

 

Azt mondd meg lécci, hogy hogyan, ha nem akarja. Mert ő jól van és én szorulnék kezelésre, mert nem értem őt. 

Nincs kényszerelvonó, nincs kényszergyógykezelés! 

Magától sosem fog rájönni, kényszeríteni meg nem lehet. 

 

Egyetlen megoldás lehetne, ha külvilágtól (telefon, internet, korábbi haverok) elzárva lehetne tartani, gyógyszeres kezelés mellett, terápiával, foglalkoztatással és sok pihenéssel.

 

Ha tudsz ilyen lehetőséget, azonnal szólj!

 

 

 

Előzmény: jomahart (24886)
jomahart Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24888

Tudom, hogy nem írtál olyanokat. Általában gondolok a köztudatban lévő téves buta kezelésekre.

 

Az utolsó mondatod a lényeg. Az agy egészsége/betegsége teszi tönkre a személyiséget, kompletten, minden dimenzióban leépül az élet egy szervi betegség miatt. DE, nincs nagy megfejtés, hogy így, meg úgy kell gondolkodni. Az lenne az, amikor a farok csóválja a kutyát. Az agyat kell kímélni a bevitt sz@rtól, amit valahogy el kell érni persze.

 

Először azonban tisztában kell vele lenni, hogy mi az ok, meg mi az okozat. A gondolat, viselkedés rossz minősége nem az ok, hanem az okozat, tünet.

Előzmény: bluebalu (24887)
bluebalu Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24887

nem írtam ilyeneket h: gondoljon pozitív dolgokra (nem tud), meg angyalkákra, meg beszéljen róla, meg szedjen gyógyszert. Életveszélyes. Egyrészt hülyének nézzük, másrészt lenézzük!

 

Konkrét dolgokat írtam. Önmagammal való szembenézés az is (nagyon az sztem) ha leteszi a drogot, alkoholt, bármit, ha nem néz szembe önmagával nem rakja le, csak akkor képes rá ha szembenéz...enélkül nem megy....alapvetően egyetértek veled és igen tapasztalom azt is h ez egy tinédzsernél szinte lehetetlen....(előadni, hogy ne drogozzon, ne gépezzen, mert elrohad az agya) Nem csak az agya rohad el hanem az egész személyisége, lénye....

Előzmény: jomahart (24886)
jomahart Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24886

Rendben, természetesen a jóga szuper, a magam szeretése szuper, de nincs szerintem a világon agysérült drogos, alkoholista, akinek ez megoldást jelentett volna az alap problémára.

 

Amit én írok az is borzasztó nehéz. Pláne egy tinédzsernek előadni, hogy ne drogozzon, ne gépezzen, mert elrohad az agya, így amit gondol az nem lesz valóság. Nagyon nehéz, de életbevágó, hogy ne tereljük el a hülyeség felé, hogy ő gondoljon pozitív dolgokra (nem tud), meg angyalkákra, meg beszéljen róla, meg szedjen gyógyszert. Életveszélyes. Egyrészt hülyének nézzük, másrészt lenézzük! Ne a gondolatai, a viselkedése beteg, hanem az agya.

 

Elvonóra kell küldeni, vagy meg kell tiltani a számítógépet .., legfeljebb minimális nyugtatót, de semmi kedélyjavítót és lassan rendbe jöhet!!!

 

Normális, egészséges viselkedéssel rendelkező emberekről beszélünk, akinek agysérülése van éppen..

 

 

Előzmény: bluebalu (24885)
bluebalu Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24885

Értem amit írsz, egyet is értek az agy terhelésének csökkentésével, de ez egy folyamat, ha több dologtól függ, szenvedélybeteg akkor rá kell jönnie h árt magának, h bántja magát, h ő ennél sokkal fontosabb, sokkal értékesebb, ehhez fel kell ismernie valódi Önmagát. Meg kell tanulni SZERETNIE ÖNMAGÁT ez a kulcs sztem. Igaz az is, amit írsz h tegye le az alkoholt, drogot, és te írod a sok számítógépet is, (egyet értek ezzel is) Módszerek kellenek h hogyan tegye le: újra kell huzalozni a beidegződéseket apró lépésekben, kitartással gyakorlással...Ennek módszere lehet: a meditáció, jóga, illetve a hasi légzés, tudatos légzések. Ami fontos h csak rendszeresen, napi szinten gyakorolva, kitartással hoz eredményt....hittel befelé fókuszálva valódi önmagunkra, mindent elengedve. Gyakorlás, Gyakorlás, Gyakorlás és megjön az eredmény.  Valaki jól leírta egy másik topikban bemásolom:

 

Sokféle meditációs technika létezik, de a meditáció alapja az, hogy elkezdünk befelé figyelni, magunkra figyelni. Az is segíthet, ha megfigyeljük a légzésünket, ahogyan az orrunkon át beszívjuk és kifújjuk a levegőt. Hagyjuk, hogy a gondolatok, érzések szabadon áramoljanak, hagyjuk, hogy felbukkanjanak, jelen legyenek, majd tovatűnjenek. Csak megfigyeljük a dolgokat, jelen vagyunk a pillanatban. Egy idő után, ha ez jól megy, és sikerül mély meditációs állapotba kerülni, a gondolatok ritkulni kezdenek, majd teljesen meg is szűnhet a gondolatáramlás. Természetesen a meditáció, mint minden más is az életben, sok gyakorlást igényel, ez egy folyamatos munka önmagaddal. De a sok munkának mindig megvan az eredménye is.

A meditáció célja az, hogy megismerjük tudatunk igazi természetét. Ez azt jelenti, hogy a meditáció hozzásegít ahhoz, hogy megszabaduljunk félelmeinktől, szorongásainktól vagy bármiféle zavaró és szenvedést okozó tudattartalomtól, és egy magasabb szintről könnyebben tudjuk kezelni az életünket.

 

Én mint gyakorlatias módszer, ezt tenném, teszem is. Apró lépésekkel, kitartással, hittel befelé fókuszálva...és személyi támogatásnak pedig ha van és jól működik, de általában nincs egy önsegítő csoport v egy jól működő segítő kapcsolat. Én, mint szak és magánember, így látom, ez a véleményem, tapasztalatom, másé meg más nyilván, nincs ezzel gond. Csupán egy vagyok a hozzászólok közül.

Előzmény: jomahart (24883)
jomahart Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24884

Kedves Dóri és mindenki!

 

A bipoláris depresszió szervi betegség, amit legtöbbször, alkohol, drog, nikotin, fejsérülés, elektromágneses sugárzás (folyamatos gépezés, mobilnetezés, közeli 400 Voltos légvezeték..), antidepresszáns! okoz.

 

Az agy felelős az egészséges gondolatokért, viselkedésért. De mivel a fenti okokból az agy alulműködik, a gondolat és a viselkedés is tönkremegy. Vagyis semmi probléma semelyik betegnek a viselkedésével, gondolataival, az agy, szervi sérülése a hibás, egyedül!

 

Egy módon lehet MEGGYÓGYULNI: ha az agy terhelését csökkentjük, vagyis megvonjuk tőle a fent felsorolt károsító hatást. Az elvonási tünetekkel való megküzdés az egészség, az ÉLET ára.

 

Egy kivétel van a betegség okát és gyógyulási lehetőségét tekintve, amikor valakinek születéskori testi adottságai miatt sokkal gyengébb az idegrendszere és már nagyon kis terhelésre is agyfunkció károsodás alakul ki. (hozzá tenném, a fúrom összes betege, vagy alkoholista, vagy drogfüggő, vagy egész nap gépezik, melyek nyilvánvaló kiváltó okok) De ha valaki mégis születési, testi adottságok miatt kerül nagyon könnyen depresszióba (amit persze nem tudhat), az is vonja meg az agyától az összes lehetséges felsorolt káros hatást és jobban lesz.

jomahart Creative Commons License 2015.07.05 0 0 24883

Ne haragudj bluebalu, de véleményem szerint ez egy őrületes tévedés, amiket írtál. Rá kellett volna már jönnie a kedves itt fórumozóknak,betegeknek, hogy a depresszió, a bipoláris depresszió szervi betegség, egy agysérülés, fokozott idegrendszeri terheltségi következmény. Még egyszer, szervi betegség, pont úgy, mint mikor elüt az autó és lebénulsz.

 

Nehogymár valaki elkezdje nekem magyarázni a kórházi ágyamon, miután átment rajtam az autó, hogy jöjjek tisztába magammal és újra járni fogok. Nincs ember a világon, aki tisztában van magával. Már bocsánat, de aki ebben valóban hisz, arra inkább nem mondok semmit.

 

Egyféleképpen lehet meggyógyulni: az agy, mint testrész terhelését csökkenteni, amitől automatikusan rendbe jön az adott ember élete, gondolatai, önismererete és minden, amit írtál. Fordítva működik a dolog!

 

8 évet voltam klinikai depressziós, 2-3 évet alig tudtam beszélni és jól vagyok. Higgyétek már el, amit mondok.

Előzmény: bluebalu (24882)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!