Keresés

Részletes keresés

vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.24 0 0 318
miért, mit csináltam? komolyan nem tudom!

és internetes forditóprogramot használsz?

buta Elizabeth Creative Commons License 2000.01.24 0 0 317
A számítógép nekem inkább munkaeszköz, mivel , ha igazán gyorsan akarok fordítani, akkor a szöveget odatűzöm a monitor mellé és a nyersfordítást azonnal a gépbe írom.A javításokat a szövegszerkesztővel próbálom meg megcsinálni, így pontosan kéyszer annyi ideig tart, mintha kézzel írtam volna le az egészet.(:-)))Szóval: a hotmail volt azelső, aztán jött az Index, aztán jött néhány általad ajánlott jazz-honlap, néhány más jellegű topicban ajánlott "ismeretterjesztő" honlap, néhány szótárgép, a férjem céges infói, egy-két játék, a Soros Alapítvány honapja, néhány pedagógusfórum és talán kifújt. Ja, visszajárunk egy-két lettországi lapra is a párommal, az egyetemire pl. De épp most (pár hete)baltázott le egy ccsa néven írogató leányzó, hogy hogy lehet valaki ilyen tuskó, mint én, hogy a tasztalozás és az internetezés elemi szabályait sem ismerve teleszemetelem a Tasztalt a hozzászólásaimmal.Szóval az ilyen jellegű lebaltázások után az embernek nem igazán van kedve kérdezni, még ha szüksége is lenne rá...
Van valami jó tipped, esetleg én is próbáljam ki azt a HTML- fórumot? Láttalak, hogy mit csináltál, mert hála az újításoknak, mostmár egyszerre is meg lehet nézni az összes hozzászólást...
Elizabeth
Előzmény: vitézlejszló (315)
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.24 0 0 316
és hogy zajlik egy ilyen tali?
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.24 0 0 315
az indexen meg a hotmailen kivül milyen weboldalakat olvasol még?
én most épp rák-ételreceptet kerestem (megint egy jazz-közeli topic ugyebár), de nem találtam (startlapon kerestem). nincs tipped?
Előzmény: buta Elizabeth (314)
buta Elizabeth Creative Commons License 2000.01.24 0 0 314
Akkor már meg is jöttem.
a tali viccesen a találkozó neve. Ezt azóta tudom, mióta a babás és szüléses topicolók talija volt. De nem vagyok pestiesen bugyuta, nem szoktam "telcsizni"," dumcsizni" és "uszizni" meg "szolizni" se. Az effajta nyelvi torzszülöttektől égnek áll a szőr a hátamon.( Hú, megfeledkeztem magamról, micsoda intimitások itt a nagy nyilvánosság előtt, fúúúúj!)
Előzmény: vitézlejszló (313)
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.24 0 0 313
különbenis, ma már holnap van!
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.24 0 0 312
már mész is???
pont most , amikor a Danubiuszon kezdődik a jazz-óra???
mijazz, hogy "tali"?
buta Elizabeth Creative Commons License 2000.01.24 0 0 311
Egyébként szeretettel ajánlom mindenkinek egy kis kikapcsolódáshoz a These foolish things-t Nat King Cole előadásában.
Hogy ne legyek már mindig annyira off.(:-)))
buta Elizabeth Creative Commons License 2000.01.24 0 0 310
Kedves Jazzerek!
Az a nagy harci igazság, hogy lassan egy ideje azzal kezdem a gépelést, hogy valahol belül várom, hogy a Vitéz beír-e valamit. Nincs abbban semmi rossz, hogy két ember, aki szereti a zenét, beszélgetni is szeret egymással.Van is benne valami ártatlan romantika, hogy két ember, aki sohasem látta egmást (és mindkettő családos), rendszeresen "randevúzik" éjszakánként a Neten.
És ha ez a topic már csak ennyit ért el, akkor Bacci nem nyitotta meg hiába. Meg aztán ki tudja, mit hoz a jövő...lehet, hogy jövőre egy jazzer tali jam session-felvételeit fogjátok hallgatni? Mert nekem vannak ilyen nagy titkos kívánságaim...
Üdv mindenkinek, viszlát holnap,
Elizabeth
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.24 0 0 309
én is nagyon ritkán szólok a politikai témákhoz, nem azért, mert nem érdekel, hanem inkább azért mert ott több a hülye.

szimpatikus volt amit irtál, reagálok is rá. a M.Nemzet. c. újság úgysem áll közel hozzám, én inkább MaNcsot olvasok, meg néha Népszabit.

bocs jazzisták, hogy offtopic-ok vagyunk!

buta Elizabeth Creative Commons License 2000.01.24 0 0 308
Amióta lebetegedett a fiam, ennek áprilisban lesz egy éve, azóta csinálom. Amúgy ez a piackutatás egyik fajtája,már csináltam ilyet, csak ez a munka most éppen nem ment igazán.
Isobel nekem is írt, hiába, a fiatalság lendülete nálam már a múlté...
Azért válaszoltam ilyen későn, mert éppen az Eörsi és az ÁVH c. topicba írtam. életemben először szóltam hozzá egy politikai témához, de ma este olvastam el az újságot és nagyon kiakasztott. Kérlek, olvasd el!Megvárlak.
Üdv,
Elizabeth
Előzmény: vitézlejszló (307)
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.24 0 0 307
ez a munka nem vág nagyon a szakterületedbe, ugye?
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.24 0 0 306
ezt csak ilyen bonyolultan lehet?

azért jó, hogy újra gépközelben vagy.

isobel igen aktiv mostanában, kopnak a billentyűk

buta Elizabeth Creative Commons License 2000.01.24 0 0 305
Sajnos, még nem . De mesélhetek róla egy kicsit: szóval meghatározott korú, nemű és iskolai végzettségű egyéneket kerestem Bpest három, egymástól távol lévő kerületében. A delikvensek két ......t fogyasztottak, mint ún. fő márkát (ezt vették a leggyakrabban), mondjuk, az egyik csoport Alfát, de abból is csak hosszút, kemény dobozosat és extra erőset; a másik csoport tagjai meg Bétát, puha dobozosat és mentolosat.(Pontosat nem írhatok, mert nem lehet és a kritériumokat is megváltoztattam, mert nem akarok gondokat.) Az embereket felkértem egy tesztelésre, amelynek során összesen x alkalommal (sokszor) látogattam meg őket ( x naponta) és minden alkalommal különböző .....t kaptak, annyit, ami x periódusra elég. Az üres dobozokat minden látogatáskor el kellett hoznom.
A gondok itt kezdődtek.Először is iszonyú neéz volt tallni megf. korú, nemű és fgyastású embert, aki vállalta is, hogy x alkalommal visszamászkálhatok a lakására.A dobozokat volt, aki kidobta, volt, aki a megadott időben kétszer egymásután nem volt otthon,stb.Egy csomó időm elment potyára...Az utolsókat látogatom a héten, de elegem van az egészből. És sok volt, aki x alkalom után meggodolta magát és utánuk még kétsges, hogy fognak-e fizetni...
Az már csak apróság, hogy közben betegedtek meg a gyerekek,és sokszor késő este kellett emiatt elmenni a címekre.Ebben az időben.
Hát ez nem jött nekem össze, mint rosszlánynak az erényes élet.
Üdv,
Elizabeth
Előzmény: vitézlejszló (304)
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.23 0 0 304
itt vagyok, örülök, hogy hallok (??) felőled!
hogy vagy??

(a kép nem valami jó)

végeztél a nagy melóval?

buta Elizabeth Creative Commons License 2000.01.23 0 0 303
HahÓÓÓÓÓÓÓ!
Van itt valahol egy Vitézlejszló???
A fénykép gyönyörű!!!
Kedves Isobel, hívj fel!
Köszönöm a jókívánságaidat, de sajnos, lebetegedett a férjem is ...
Eldugult füllel meg nem lehet zenét hallgatni...
Üdv,
Elizabeth
bogyó Creative Commons License 2000.01.21 0 0 302
off: lehet, hogy hülyeségeket beszélek, nem most először :-))))) :on
Előzmény: Bölikukac (301)
Bölikukac Creative Commons License 2000.01.21 0 0 301
off: bogyesz, hülyeségeket beszélsz, :-)))) megy az, most locsolok éppen, csak nagyon-nagyon vékony a slagom. (Miszerint schlauch) Jazzerek oda(is) gyertek! ;-))))
Bölikukac Creative Commons License 2000.01.21 0 0 300
off: bogyesz, hülyeségeket beszélsz, :-)))) megy az, most locsolok éppen, csak nagyon-nagyon vékony a slagom. (Miszerint schlauch) Jazzerek oda(is) gyertek! ;-))))
bogyó Creative Commons License 2000.01.19 0 0 299
off:

És él még a konzervatív lemezklub is csak Bölikukac elfelejti időnként meglocsolni.

Jaja, meg vannak egyes konzervatívok, akik ki nem állhattják a jazz-t -mert nem értik-, és ezt ki is fejtik mindig (pedig csak egy kis alázattal kellene közelíteni). Valszeg ezért nem megy ott a beszélgetés.

:on

Előzmény: syrius (290)
bogyó Creative Commons License 2000.01.19 0 0 298
Először is a válasz a basszusklarinét-kérdésre: Eric Dolphy. Sok zenét hallottam már tőle, de mindig valakinél szerepelt, főleg Coltrane-nél. Aztán megvettem az állítólag legfaszább lemezét, az Out to Lunch-ot, nos, nem nagyon sikerült megemésztenem. Olyan free-s :-(, de nem teljesen. Mindegy. Még hallgatom.

Dresch Mihály: szerintem ő az egyedüli jazz művész Magyarországon. Sok jazz-zenész van, de mindegyik csak utánérez, ismétel, stb. Egyébként igen erős Coltrane-fixációja van: saját számain kívül szinte csak Coltrane-számokat játszott (amit én hallottam, persze), pl. az Afro Blue-t és a Blues Minort (amit eredetileg Coltrane Dolphy-val játszott)).

udv
b

Előzmény: syrius (290)
isobel Creative Commons License 2000.01.19 0 0 297
Ki tudná nekem kölcsönadni,
vagy átírni cd-re
a Mais Que Nada-t,
(Sergio Mendes&Brasil),
Tudjátok,
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ óóóó várijárájó...:)
Nagyon szeretem!
isobel Creative Commons License 2000.01.19 0 0 296
Ma reggel, illetve délben... akkor keltem,
rátok gondoltam, ugyanis kaptam apukámtól
egy Ella Fitzgerald CD-t Karácsonyra,
és azt kezdtem el hallgatni,
és nagyon jól esett, nagyon boldog lettem tole...
Besütött a napocska, kortyolgattam a citromteát,
ettem egy mérsékelt-fogyókúrás reggelit,
és közben nagyon boldog voltam.
Köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmemet,
nagyon, naygon tetszik Ella Fitzgerald zenéje.
isobel

Elizabeth! Gyógyulást kívánok a gyerekeknek!
Meg sok citromteát, tudomisén...:)

buta Elizabeth Creative Commons License 2000.01.17 0 0 295
Szia Vitéz és T. Többiek !
Bajban vagyok. Elvállaltam egy nagyobb volumenű munkát és közben lebetegedtek a gyermekeim (influenza), emiatt nem tudtam határidőre befejezni.A megoldás nemsak minden energiámat, de gyakorlatilag minden szabadidőmet is felemészti.
A mailboxomat sem néztem meg legalább két hete.
Jelentkezni fogok.
Üdv,
Elizabeth
Előzmény: vitézlejszló (293)
gyulaicsaba Creative Commons License 2000.01.14 0 0 294
Hát persze az Oregonos Paul McCandless is játszik basszusklarinéton.
Szerintem ő ma a legjobban improvizáló muzsikus, tessék meghallgatni, milyen dallamokat
fú a legrémisztőbb akkordmenetekre.
David Murray is játszik talán a hangszeren.
Előzmény: syrius (290)
vitézlejszló Creative Commons License 2000.01.14 0 0 293
Tényleg! Hol vagy Elizabeth?
sweet lips project Creative Commons License 2000.01.13 0 0 292
(isobel) de... ez titok, oké?

Hol van már Elizabeth?
Mi van vele?

napster Creative Commons License 2000.01.12 0 0 291
Basszusklarinét? Szerintem a Dresh "Dudás" Mihály.
Olyan fúvós hangszert még nem láttam amin ő ne tudott volna játszani. :)
Nem emlékszem, hogy meg lett volna említve már a topicban, de véleményem szerint méltatlanul nem beszél(t)ünk róla. Kétségtelen, hogy nehéz bevenni a zenéjét, nem is ajánlanám háttérnek, de amit néha művel az minden felsőfokú jelzőt kimerít. Rá kell érezni az ízére.
Régebben a Bem rakparton játszottak, aztán a Közgázon (elköltöztem Pestről, lehet, hogy most is ott van a klub, nem tudom). Általában 30-40-en ültünk a teremben, bejöttek, csak ő maga kipakolt vagy 8-10 hangszert és mindenféle allürt mellőzve belekezdtek. Lenyomták a másfél óra jazz-t, megköszönte a tapsot, aztán szerényen bejelentette, hogy vége a koncertnek, de aki akar maradhat, mert most csak úgy szólóban, gyimesi muzsikát játszik egy szál kavalon.
Hát így!
Előzmény: syrius (290)
syrius Creative Commons License 2000.01.12 0 0 290
Igen a Maiden Voyage a legnagyobb utazás ebben a műfajban, és hányan feldolgozták. Szegény Brian Auger eléggé elfuserálta (pedig kedvencem) viszont az alapvetően már gyenge Cold Blood (Bloos Sweat and Teers) lemez fénypontja, gyönyörűen ível, lebeg a téma a BST fúvósai hatalmas sóhajaival és a gitárszóló George Wadenius is szépet mesél. Mást se halottam róla tőle. Hancock egyik legjobb lemeze a Miroslav Vitous-szal készült Mountain in the Cloud (eredetileg Infinite Search) Valami John McLaughlin is játszik rajta, meg Joe Henderson. Másik kedvencem a Mwandishiról az Ostinato. Annak se semmi a témája, próbáljátok követni, meg beszerezni, ha lehet, mostanában kiadták az összes Warner Brss Hancockot dupla CD-n. És ott van Bennie Maupin az a basszusklarinét, amitől a hangszórók is kilehelik a lelküket, iszonyú jól szól. Rejtvény: ki játszik még basszus klarinéton? No és kontrabasszusklarinéton? (Másik rejtvény utóbbi hangszert hogy kell helyesen leírni. Holnap átnézek a jazz-re is. És él még a konzervatív lemezklub is csak Bölikukac elfelejti időnként meglocsolni.
Előzmény: bogyó (289)
bogyó Creative Commons License 2000.01.11 0 0 289
Pontosan. Van olyan lemeze, ahol még énekel is... Az borzalom. Az egyik legszebb lemeze a Maiden Voyage. Tovabbfejlesztette Davis kvartakkord-technikáját, olyan az egész Maiden Voyage szám, hogy nincsenek benne hagyományos terces akkordok, teljesen időtlen, áttetsző zene. Nekem az jött be a legjobban.

Most éppen Joshua Redman Timeless Tales. Ki ismeri? Eddig csak a Wish volt meg, Pat Methenyvel. Nagyon nagyon jó.

Előzmény: syrius (284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!