Keresés

Részletes keresés

Droopy Creative Commons License 2002.12.16 0 0 500
Esetleg valakinek tanacsa a 482. problemamra?:)
Előzmény: VÉNYOLC (499)
VÉNYOLC Creative Commons License 2002.12.16 0 0 499
Az sajnos nem ,jó mert túl sok kéne belőle,meg ahoz a lik is nagy.De azért köszi.Gyorsan kellene valami megoldás,mert k@@@a hideg van.SOS SOS

üdv..VENYOLC,aki fázik

Előzmény: Herr X (498)
Herr X Creative Commons License 2002.12.16 0 0 498
Esetleg próbáld meg a gépjárművekhez használt hűtő tömítőt.

ELŐTTE olvasd el,hogy hogyan is hat!!!!

EZ CSAK TIPP!!!

Előzmény: VÉNYOLC (497)
VÉNYOLC Creative Commons License 2002.12.16 0 0 497
Sziasztok!

SOS SOS SOS segítségre lenne szükségem:ma kilyukadt a vegyestüzelésű kazánunk.Hegeszteni nem lehet,mert olyan hülye helyen van a lyuk.Olyan megoldás létezik,hogy valami csoda anyaggal eltömítem a lyukat.Azért akarok gányolni,mert szertném tavasszal elégezni a "piszkos munkát" talán addig kibírja valahogy.

Ha ez mond valamit,akkor kb 1 percenként kb 0.5 cm átmérőjű csepp csepeg.

Lécci miondjatok valami okosságot.

köszi előre is :venyolc

Droopy Creative Commons License 2002.12.16 0 0 496
Mivel a gepjarmuben is hasonlo homersekletek uralkodnak, birnia kell, viszkozitasaval kapcsolatban talan egy szakember tobbet tudna mondani, de elmeletileg ha egy x milas autoba megfelel, akkor talan egy kazanba is. Mukodesi elv ugyanaz, keringeto szivattyu, radiator, hoforras...
Előzmény: Melanie (495)
Melanie Creative Commons License 2002.12.16 0 0 495
A köözönséges fagyálló bírja a 80-90 fokot is? A kazán mit szól hozzá?
Előzmény: Droopy (494)
Droopy Creative Commons License 2002.12.16 0 0 494
Akar benzinkuti fagyalloval is feltoltheted, csak maceras az uzemi nyomast sk elerni vele:)
Előzmény: Melanie (493)
Melanie Creative Commons License 2002.12.16 0 0 493
Téliesíteni szeretném a nyaralót gázkazános központi fűtéssel. Kérdésem: létezik-e fagyálló fűtőközeg? Szeretném elkerülni az állandó ürítgetést.
Herr X Creative Commons License 2002.12.16 0 0 492
Nagy általánosságban elmondható, hogy a villanymotorok az elindítás-megállítást "rosszabbul" viselik, mint a folyamatos üzemet.

A keringető szivattyúkra meg különösen igaz. (Ha jól tudom, akkor a keringetett víz "keni".)

Előzmény: ll2002 (491)
ll2002 Creative Commons License 2002.12.16 0 0 491
Szia,

Jók a meglátásaid, de néhány tapasztalat a leírtakkal kapcsolatban:

1. A termosztát leírásában szerepel, hogy a kazán előremenőjét maxra kell állítani, de ez szvsz. csak 5 fok alatti külső hőmérsékletnél igaz,egyébként túl nagy lökést ad a hőmérsékletnek. Ezért melegebb időben le szoktam venni (az időjárás függő szabályzás helyett ami 75kHUF).
2. Szerintem ez nem igaz csak akkor, ha kétpontszabályzás esetén is maxra állítod az előremenőt.
3.4. Igen, de cálfoljatok meg ha nem így van, de az okosok azt mondják a keringetőszivattyúnak nem árt annyira, ha folyamatosan megy. Egyébként ahogy olvastam kb. 90 Watt a teljesítménye. Ezért írtam, hogy a folyamatos szabályzás inkább kényelmes mint energiatakarékos (kb. 6-700 Huf/hó a villany árkülönbsége).
Én vezettem statisztikát nem látszott lényeges különbség a gázfogyasztásban, viszont hamarabb felfűt mintha fix 70 fokos előremenőt állítok be, sőt az éjszakai csökkentett fűtési időt is meg
lehetett hoszabbítani.
Üdv

Előzmény: sujgojo (489)
greenlak Creative Commons License 2002.12.16 0 0 490
Szia Sujgojo!
A szivattyú teljesítményét a készülék műszaki leírásából tudhatod meg pontosan, nálam egy Grundfos üzemel 130W teljesítményt látok rajt.
Vezérlés tekintetében egyetértek veled amit nyersz a réven elveszíted a vámon!
Talán az analóg vezérlés mellet szólhat, hogy mindig állandó a helység hőmérséklete viszont csodákat ill. jelentős megtakarítást senki ne várjon a vezérlési mód megváltoztatásától ugyanis a fizikai törvényszerűségeket még semmilyen termosztáttal nem sikerült megváltoztatni.
greenlak
Előzmény: sujgojo (489)
sujgojo Creative Commons License 2002.12.16 0 0 489
koszi a diagrammot! En a kovetkezot hamoztam ki belole: ha a szobaban 19 fok van es en 20 fokot allitok be a termosztaton, a kazan a maximalisan engedelyezett 75C fokon kezdi a felfutest (ha en elotte felcsavartam az eloremeno viz homersekletet maxra, gondolom en, de ezt nem irjak). Ahogy emelkedik a homerseklet a szobaban, a kazan egyre alacsonyabb eloremeno vizhomersekletet allit be a jelleggorbe szerint, es amikor a szoba T eleri a 20C-t, a viz mar csak 47,5C. Ezutan gondolom csak ilyen meleg vizet keringet, es ezzel tartja a homersekletet. Ha ez igy van, akkor nekem ebbol a kovetkezo tanulsagok jonnek:
1. Ha nem allitom max-ra a kazant, akkor jelentosen lassul a felfutes, vagyis nem igaz az hogy enyhe idoben allitsam kozepre, hidegben pedig maxra, hiszen a peldabol latszik, hogy mar egy fok kulonbseg eseten is szukseg van a max vizhomersekletre.
2. A ketpontvezerlesu kazan felfutese az esetek nagytobbsegeben gyorsabb
3. Az analogvezerlesnel nagyobb a keringetoszivattyu terhelese, szinte allandoan megy hontartasnal, legalabbis nalam
4. A hontartasnal jelenthet megtakaritast a folyamatos szabalyzas, persze kozben allandoan megy a szivattyu. Tudja valaki kb. hany wattos lehet egy 24kW-os kazan szivattyuja?

bocs, kicsit hosszu lett

Előzmény: ll2002 (477)
Droopy Creative Commons License 2002.12.15 0 0 488
Menj be a gazmuvekbe es a teruletileg illetekes emberketol kerj nevet, cimet. Ismeros tervezotol konnyebben atveszik. De ne hangoztassd hogy tolem az otlet:)
Előzmény: lakas_deli (487)
lakas_deli Creative Commons License 2002.12.15 0 0 487
Sziasztok, mennyibe kerul egy cirko beszerelesi tervezese? A lakasban van gazvezetek a tuzhelyhez, de vill. futes van. Kellene kazanelhelyezesi es kemenyterv esetleg kompletten radiatorszamitassal is. 80m2, 2+1/2szoba. Hol lehet esetleg olyan mernokot talalni akit atviszi az engedelyeztetesen is es garanciat vallal hogy nem fognak utana problemazni (gaz, kemeny)?
kgy2316 Creative Commons License 2002.12.15 0 0 486
A TIGÁZ meósa fogja átvenni a telken belüli szerelést is, t?lük kérdezd meg, az a legbiztosabb. A telken belüli szerelést is terveztetni kell, a tervet a TIGÁZnak jóvá kell hagynia, még az elsö kapavágás elött. Aki a tervet késziti az tudni fogja a helyi elöirásokat, ha nem tudja majd bemegy és megkérdezi, de ha nem akarsz sok problémát olyat keress, akit jól ismernek/van ismeröse a gázmünél.
Előzmény: andzsin (485)
andzsin Creative Commons License 2002.12.14 0 0 485
Nem tudjátok véletlenül van arra valami előírás, hogy a telken belüli gázvezetéknek milyen messzire kell mennie a szomszéd kerítésétől? A TIGÁZ behozta az utcáról a gázt és belül 20cm-re van a csonk a szomszédtól, ebben a vonalban végig lehet ásni vagy beljebb kell menni? Köszi.
Infomaker Creative Commons License 2002.12.14 0 0 484
Ja, amúgy a VRT40 alap az 7000 ft...

Ezt néztem ki, bár 40.000 ft:


Csak az a kérdés, hogy a VR40 2 vagy 3 huzalos, mert az új tuti 3, és ha a régi kettő, akkor kell egy újabb ér...

Előzmény: Infomaker (483)
Infomaker Creative Commons License 2002.12.14 0 0 483
Visszakanyarodva még a Vaillant kazán témára:

Már be van a leendő új kégliben üzemelve a fűtés, hogy ne fagyjanak szét a dolgok, és Vaillant a termosztát is:

Típusa: Vaillant VRT40

Ahogy gondoltam, a legegyszerűbb...

1 nagy tekerentyű van rajta, amivel a hőmérsékletet állítod.

Előzmény: second (480)
Droopy Creative Commons License 2002.12.13 0 0 482
Second!
Megint bajom van, evente egyszer biztos:)
Tema:cirkulacios vezetek a hasznalati melegvizen
Kazan:Duval Twin 24 kw-os (belso melegviztaroloval) addig ok hogy a legtavolabbi pontrol visszajon egy 16-os henco egy dunfoss erre tervezett keringeto szivattyuval es egy 1/2 colos T-vel visszataplalom a bojlerbe (ott ahol egyebirant a hideg viz menne bele) de:
1. hova kell visszacsapo szelep?
2. nem tuningolom-e tul a kazant nyomasilag?

Droopy

Előzmény: second (480)
hobe Creative Commons License 2002.12.13 0 0 481
Nem baj, azert koszonom a segitseget!:-)
Előzmény: second (480)
second Creative Commons License 2002.12.13 0 0 480
Aham. Akkor tényleg nem jó a bekötés flexibilis csővel. Én értettem félre a dolgot.

Sec.

Előzmény: hobe (479)
hobe Creative Commons License 2002.12.13 0 0 479
Sec.

Azert ez igy nem teljesen igaz, mert a nyomvonal is valtozna! Ugyanis most fontrol a konyha egyik falanak a kozepen kanyarodik le a cso es el akarom vinni a sarokig. A flexi nem megoldas, mert baromi ronda lenne egy meteres darab a falon vizszintesen, 80 cm magassagban! Raadasul a tuzhely folott kene mennie, mert melette mar nincs hely.
Ugyhogy sajnos mindenkeppen a mostani csovet kell piszkalni:-((

Előzmény: second (478)
second Creative Commons License 2002.12.12 0 0 478
Hobe,

ha jól értem, akkor a meglévő cső nyomvonala nem véltozna, csak a készülék kerülne odébb egy méterrel kb. Szerintem ezt meg lehetne oldani egy flexi csővel is. Elzárva a csapot, készülék le, flexi cső fel, készülékre ráköt. Természetesen nem házi kivitelezésben, hanem minősített gázszerelővel.

A vázolt szereléstechnikai bravúr működik, csak életvédelmileg hiányos válasz. Ilyeneket én nem ajánlgatok. :)

Sec.

Előzmény: hobe (474)
ll2002 Creative Commons License 2002.12.12 0 0 477
Szia,

Végül is tud akár 60%-al működni. De hagyományos termosztáttal (szerintem) nem könnyű megvalósítani a programozott éjszakai fűtéscsökkentést. Mert miről is van szó: az én házam hőn tartására mostanság (-5..-10fok külső) kb. 60 fokos előremenő víz szükségeltetik a radiátorokban, ez fedezi a hőveszteséget. A felfűtésnek sokkal nagyobb az energiaigénye tehát ott kb. 80 fokos víz szükséges. Ha a termosztát csak ki-be kapcsolgatja a kazánt és az mondjuk 70 fokig melegíti a vizet akkor a ház sokkal lassabban éri el a kívánt hőmérsékletet (mert nem 80 fokos víz kering)és ha elérte akkor kb. 10 fokkal többre fűti a vizet mint ami elég lenne.
Tehát ezért írtam, hogy elsősorban a kényelem nő meg, energiatakarékosság abból adódik, hogy nem fűti túl a lakást, illetve hirtelen felfűt és így tovább lehet csökkentett hőmérséklet.
http://edit-de.vaillant.com/mod/netmedia_pdf/data/techn_dat_pza.pdf
A leírás utolsó oldalán látható a karakterisztikája a szabályzásnak.
Én ezt a szabályzást idén január óta használom, előtte hagyományos volt. Lényeges különbség nem tapasztalható, de szerintem akár 10% különbséget sem könnyű kimutatni csak hoszabb távon.

Üdv

Előzmény: sujgojo (475)
Abraka Dabra Creative Commons License 2002.12.12 0 0 476
Ha már a gáznál tartunk...
Naponta kimarad negyedórára a gáz. Érdeklődtünk a TIGÁZ-nál, azt mondták a kivitelező az utcai csőben benne hagyta a vizet, így mióta fagy, azóta valami biztonsági szelep leold. Naponta jönnek Gödöllőről légteleníteni Pécelre, és csuklik a kivitelező, mert a TIGÁZ diszpécser szidja mint a bokrot. Mi is, mert nem hagyhatjuk ott a lakást, mert ha elmegy a gáz, akkor mikor visszajön be kell nyomni a nyomásszabályzot. Cooool.
sujgojo Creative Commons License 2002.12.12 0 0 475
koszi a valaszt. ez a termosztat bekotheto 230V es 24V uzemmodban is, tehat elvileg tudja mind a ket szabalyzast. Most mar csak azt nem ertem, pedig komolyan vegig olvastam a topikot, hogy tulajdonkeppen mi az az analog vagy folyamatos szabalyzas? Hogy a kazan kepes 60% teljesitmennyel is uzemelni, ha a termosztat erre utasitja, nem csak 0 vagy 100%-kal? Es ez hol eredmenyez megtakaritast, vagy ahogy te mondod nem is annyira jo? %ban kifejezheto kb.?
Előzmény: ll2002 (468)
hobe Creative Commons License 2002.12.12 0 0 474
Sec.

Koszi a szakszeru magyarazatot, igy vilagos, hogy miert kell mindenhol elzarni:-) Akkor az szerencse, hogy az elson lakom es alattam nincs senki?:-)
A keszuleket szeretnem visszahelyezni az eredeti helyere es hegeszteni sem kene, mert menetes a cso vege a lekanyarodasnal. Oda be kellene tenni egy kb. 1 m-es darabot es ennyi lenne az egesz. Na, en ezert a 60-70 ezret sokallom.
Ma meg megkerdezem a muszaki gondnokot, hogy kulon el lehet-e zarni a gazt az en soromon levo lakasokban vagy csak az osszesben egyszerre.
A panellakas felujitas topikban valaszoltak masok is, ott ajanlanak szerelot, aki a kisnyomasu csovon kijovo gazt begyujtja es meg hegeszt is mellette.. Ez mondjuk nekem egy kicsit mar meredek!

Előzmény: second (473)
second Creative Commons License 2002.12.12 0 0 473
Egyébként a cső van útban, vagy a készüléket szeretnéd odébbhelyezni?

Sec.

Előzmény: hobe (471)
second Creative Commons License 2002.12.12 0 0 472
Elsősorban a biztonság kedvéért.
Szerintem sem kellene minden lakásban, csak az alattad levőkben. Az sem biztos, hogy a teljes épület gázhálózatát ki kell zárni, elvben lehetséges, hogy a felszállókat egyesével is el lehet zárni gáztömören.

Mivel a földgáz könnyebb a levegőnél a cső megbontása alatti részekből kiszökik a gáz, a helyét levegő tölti ki. Amikor a szerelés végeztével újra nyomás alá helyezik a kérdéses vezetékszakaszt, a levegőt bentreked. Ezt érdemes ellenőrzött körülmények közt kiereszteni a csőből. Különben előfordulhatna, hogy valahova jut (vagy ott maradt)annyi gáz, hogy a főzőlapot begyújtsa Kovács néni, de jön egy levegőadag, elfújja a lángot, és ha a lángőr nem működik rendesen, akkor ott a jó kis gázömlés. Ha Kovács néni későn veszi észre, akkor a szomszéd esetleg utoljára csenget be hozzá.
Tudom, hogy soknak tűnik ebben a ha, de a kockázat is nagy. Ezért nagyon "túlbiztosítottak" a gázzal, égésterémékelvezetéssel kapcsolatos szabályok.

Sec.

Előzmény: hobe (471)
hobe Creative Commons License 2002.12.11 0 0 471
Szia!

Van a leagazasban elzaro, de a vegen:-( Azt en latom, hogy el kell zarni az egesz hazban a gazt, csak az nem vilagos, hogy miert kell a megnyitas utan az OSSZES lakasban meg ellenorizni valamit. Akkor en most jol megszivtam, mert egy 60 lakasos panelban lakom?:-(

Előzmény: second (470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!