Keresés

Részletes keresés

studyfy Creative Commons License 2019.10.11 0 0 89

Ma 19.30-kor CSM Bucuresti - Rostov Don

van_Persil Creative Commons License 2019.10.07 0 0 88

ma már tilos nagyot lépve odaállni, ahova a szélsö fog kerülni felugráskor. hiába foglalja el a védöpozíciót a védö, attól még minimum 2 percet kell adni neki, de ha olyat csinál, mint pl. Böhme Schatzllal (aláállt az elrugaszkodó lábának) akkor azonnali pirosat kell kapjon, a kétkezes levegöben lökésekröl nem beszélve. kellene még egy-egy + alapvonali bíró, hogy a mostani alapvonalit tehermentesítse, akinek egyszerre kellene figyelnie a belépést, a védöket, az elzárásokat, a gólt és az órát is.

Előzmény: Taliga007 (87)
Taliga007 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 87

Persze, értem én..., de azért lássuk be, hogy ezek a kis stiklik benne vannak  kézilabdában. A norgék meg különösen jól csinálják, de azért már a franciák is tanulgatják, pl. tegnap az ETO meccsen Nze első góljánál akkora halálsikoly volt, hogy majdnem kivonult a rendőrség, közben meg ellenfél nem is volt a környéken. A szélsők is rendszeresen ráugrálnak a védőkre a hetesért (ebben Nadine és Lukács sem szívbajos), erről egyébként volt egy jó kis szitu Böhme-nél az Érd meccsről, megpróbálta "beakasztani" magát, de a védő ellépett előle, és akkorát taknyolt, mint egy ház.  

Előzmény: van_Persil (80)
van_Persil Creative Commons License 2019.10.07 0 0 80

Nem konkrétan (a tegnapi meccs kapcsán), hanem általában beszéltem Løkéröl.

Előzmény: Taliga007 (78)
objektív3 Creative Commons License 2019.10.07 -1 0 79

Pena nem volt vezér, néhány meccsen látványosan jól játszott, és ez mély nyomokat hagyott a szurkolókban, de összességében Misi jobb teljesítményt nyújtott, főleg a fontosabb meccseken, többnyire ő szervezte a játékot, ÉS ő védekezett is, ő volt a vezér! Előtte meg Zizi, és nem Pena!

Az hogy most Misi hogy játszik, meg milyen problémái vannak a Fradinak, nem írják át a múltat!

Nyilván ha Klujber rosszul játszik, és még vagy három játékos használhatatlannak tűnik, akkor felmerül, hogy milyen jó lenne Pena, de egyáltalán nem biztos az ő jó teljesítménye, viszont van rá esély. Ettől függetlenül szerintem inkább más játékosra lenne szüksége a Fradinak, figyelembe véve a hullámzását, és hogy védekezésben használhatatlan. Pl. egy egészséges Klivinyire...

Előzmény: Csuloktata (74)
Taliga007 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 78

Nem újdonság, h a beálló körül xarul védekezünk, szal ne a vizet szidjuk, ha nem tudunk megtanulni úszni :)...  

Előzmény: van_Persil (75)
Igazság80 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 76

Tavaly Lunde kifejezetten gyengén védett a visszavágón, más kérdés mi még annyira sem. Pont most védett brutálisan a kapusuk, látszik is ez a lőtt gólunkon, azt már megszoktuk, hogy komolyabb meccsen alapból kapunk harmincat, viszont ezt meg is tudtuk nagyjából lőni, na hát most a közelében sem voltunk ennek...

van_Persil Creative Commons License 2019.10.07 0 1 75

Tavaly Lunde kivédte a szemünket a visszavágón. Most meg ö volt a kapusedzö, igen jól felkészítetette a borsosék által lesajnált Pedersent. Én azért kív´nom, hogy Løke végre tünjön el a kézilabdából, mert kevés játékos van, akinek csak megközelítöleg is annyi támadószabálytalanságát elnézik, annyi szinészkedését bekajálják, mint neki. azt nem vitatom, hogy ö Kulcsár és Pádár után a harmadik legjobb beállós a modern kézilabdában, de a legtisztátalanabb is egyben, és ezt soha nem fogja tudni lemosni magáról.

Előzmény: Süni2 (51)
Csuloktata Creative Commons License 2019.10.07 0 0 74

Most már egyértelmű, hogy Pena volt a csapat igazi vezére, sajnos Misi azt nem tudja, nem akarja felvállalni. Időkéréseknél is ott pislog, mintha zsömléért állna sorba. Semmi tüzet nem lehet benne látni.

Előzmény: Taliga007 (73)
Taliga007 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 73

Nagyon nem mindegy, hogy azt a 3-4 gólt mikor lövi valaki..., és igazából az sem, hogy hogyan! Ha középről is veszélyesek lennénk átlövésekből... Sztem mondtam már párszor, de h ne legyen félreértés, szóval nem Penát sírom vissza, hanem az zavar, h nem egy hozzá hasonló kvalitású (vagy inkább jobb), tapasztalt! játékost hoztak a helyére.

Előzmény: RnD (71)
jamaica2 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 72

Meg adott volna +3 forintos gólpaszt a szélsőknek ez 6 gól hiány és csak 3 gólos vereség.......

Előzmény: RnD (71)
RnD Creative Commons License 2019.10.06 -2 2 71

Tavasszal Misi nem játszott ennyire gyengén. Pena három-négy gólt lőtt volna a Vipers-nek, de ezzel nem lenne sokkal jobb a helyzet...

Előzmény: Tonio 2.0 (69)
objektív3 Creative Commons License 2019.10.06 -1 0 70

Arról volt szó, hogy EDDIG (amíg itt volt Pena) mi lett volna Pena nélkül, és szerintem Pena nélkül is meg lett volna a bajnoki ezüst, talán a BL-8 is, de ha csak BL-12, akkor sem lett volna problémázás.

Előzmény: Tonio 2.0 (67)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 69

Tavasszal sem játszott jól, csak akkor volt helyette kit pályára küldeni.

Mondjuk most is lenne kit, de ő j2-ben sínylődik.

Előzmény: RnD (68)
RnD Creative Commons License 2019.10.06 -1 1 68

Ennyi erővel Misi személyéhez is köthetnéd, mert most ősszel rá sem lehet ismerni, olyan gyengén játszik.

Előzmény: Tonio 2.0 (67)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.06 -1 0 67

Hát szerintem nem lényegtelen, mert ha a negyeddöntőbe sem jutunk be, az egyértelmű visszalépés lenne, még úgy is, hogy kutya nehéz az águnk.

Bajnokságban X otthon a Lokival, X a Sióval, ezek is a visszalépést mutatják. És nem csak az eredmények, hanem a mutatott játék is.

Ezt kénytelen vagyok Pena személyéhez kötni, mert rajta kívül fajsúlyos játékos nem távozott.

Előzmény: objektív3 (66)
objektív3 Creative Commons License 2019.10.06 -1 0 66

Nem viccelek, arra gondoltam, hogy Penát MUSZÁJ cserélni, Háfrát, Klujbert stb meg nem muszáj, ha kockázatos a csere, fenn is maradhatnak. Annyiban igazad van, hogy kicsi a változás, mert pihentetés miatt is ajánlott cserélni, plusz ha a cserék gyengék támadásban, akkor ajánlott inkább védekezésben cserélni Háfráékat.

 

Kapásból tudok mondani két nagyon fontos meccset, amikor Pena hatalmas betlit mutatott: Lipcse ellen a BL-be jutásért gyakorlatilag az év legfontosabb meccse volt, és a Budu ellen volt 2013-ban a továbbjutásért.

 

Szerintem a 2. hely EDDIG simán meg lett volna Pena nélkül is, az meg hogy BL-8 vagy BL-12, szinte lényegtelen.

Előzmény: Taliga007 (61)
Taliga007 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 65

Tudom, hogy nagy divat lett ez a mentális fáradtság, de a nemzetközi mezőnyben az irányítók többsége szinte végig a pályán van, ráadásul tegnap egy egysoros csapat alázott minket a g*cibe, tehát erre hivatkozni, khmmm... A kreativitás hiányzik edzői és játékos részről is...

Előzmény: Süni2 (56)
Süni2 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 64

Tudom. A 17/18-as szezonban ezért reaktiválták Kristine Lundét. Ettől függetlenül a tegnapi formája őszintén meglepett. Nagyon jól mozgatta a csapatát. Nem számítottam tőle ilyen játékra az előző szezonban látottak alapján.

Előzmény: Maharani84 (63)
Maharani84 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 63

Tomac az előző idényben egy nagyon hosszú sérülés után tért vissza. 

Előzmény: Süni2 (60)
jamaica2 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 62

Pontosan + 1 klasszikus átlövő hiányzik. Miután Klujber Katrint eltüntette a Vipers védelem, Noni átjöhetett volna a helyére és egy jobbkezes átlövő átveszi Háfra Noémi posztját például. Azonban most se klasszikus átlövő se Pena nem volt.

Előzmény: Taliga007 (61)
Taliga007 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 61

Ne viccelj már, két beállóval védekezünk, mindig cserélünk... A "legfontosabb" meccseket Penával sosem buktuk, ugyanis a stabil 2. hely és a BL8 megvolt (a célok és a lehetőségek ugye), amiért innentől kőkeményen kaparni kell. A DVSC és Siófok elleni x még nem is biztos, hogy a mélypont volt itthon. 

Előzmény: objektív3 (58)
Süni2 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 60

Ezzel együtt tapasztalatuk is jóval több van, és Tomac pl. mintha jobban mozgatná a csapatot, mint egy éve. /Persze, most már második éve dolgoznak az edzőjükkel, aki kimondottan jó munkát végez. Hozzáteszem, a Loki és a Sió remek oktatóvideókat prezentált nekik a jó felkészüléshez./

Előzmény: objektív3 (59)
objektív3 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 59

Ha úgy vesszük, senki nem öreg, viszont sokan idősebbek, és az átlagéletkor is jóval magasabb.

 

Nem olyan egyszerű a történet, hogy "ez történt"...

Előzmény: Süni2 (56)
objektív3 Creative Commons License 2019.10.06 -1 0 58

Csak nem akkor hozott száz gólt, amikor legjobban kellett volna. Nem tudom, hányszor kell még leírnom, de NEM JÁTSZOTT JÓL a legfontosabb meccsek többségén (néhányról részletes statom van), pedig egy klasszis légióst az minősít, és nem az, hogy hány gólt dob összesen és mennyire jófej...

És nem cserélünk ugyanúgy, nagyobb szabadságunk van.

Előzmény: Taliga007 (53)
maedros Creative Commons License 2019.10.06 0 0 57

Mire gondolsz? Kellermann "szöszit", Oftedalnak álcázva , küldjük ki, hogy fürkéssze már ki azt a titkot?

Előzmény: objektív3 (54)
Süni2 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 56

Öregnek csak Sulland és Löke öreg. Előbbi nem játszott sokat, utóbbinak meg hihetetlen genetikája van.

Az előző két szezonban fejben totálisan kilúgozott Misit most sikk lett szidni, pedig szerintem csak arról van szó, hogy mentálisan fáradt. Ami nem csoda, mert cseréje nincs.

Klujbernek van még mit tanulni. Amúgy amíg olyanokat nyilatkozik, hogy 7-8 gólon akarja stabilizálni a játékát meccsenként, és ez megjelenhet a sajtóban, azaz ezzel az edzője is egyetért, senki ne csodálkozzon, hogy Lukácsék és a beállós alig kapnak tőle labdát. Ugyanez a másik oldalra is igaz. Ha csak - az egyébként remek - Noni fejez be, a balszélsők se fogják megváltani a világot.

Erre a meccsre nem voltak felkészítve a lányok, a norvégok ellenben igen. Ez történt.

Előzmény: objektív3 (54)
objektív3 Creative Commons License 2019.10.06 -1 0 55

Én tudom, Pena volt a mókamester, a nótafelelős, az öltözői ombusman, a csatakiáltás-vezénylő, ő kezelte a videót és ő vigyázott a WC-kulcsra is...

Előzmény: Süni2 (52)
objektív3 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 54

Rejtély, hogyan csinálják a norgék, hogy gyakorlatilag egyetlen cserével, öreg játékosokkal, köztük pár nagyobb termetűvel, jobban bírták erőnléttel és fürgeséggel. A Fradi két sorral játszott, 13 válogatottal, iszonyat...

Előzmény: maedros (50)
Taliga007 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 53

Ehhez képest ugyanúgy cserélünk (ill. még többet) támadásból védekezésbe idén... Pena hozott idényenként minimum 100 gólt, a helyettese, Christensen kb. 1-es gólátlagnál jár... És ugyanannyi technikai hibánk van, miközben a beálló és a szélsők megjátszása csökkent. Egyszerű matematika... Nyilván ez a hajó már elment, de azért azt érezzük, h milyen kaliberű játékossal kéne (kellett volna) pótolni...

Előzmény: objektív3 (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!