Keresés

Részletes keresés

Herr X Creative Commons License 2002.12.30 0 0 518
Na ácsi!

Ha ilyen nagytudású készüléked van, akkor inkább hívd ki a Vaillantot. Ugyanis ez nem egy mezei kazán pár tekerővel, meg termosztáttal.

Ezeknél már fűtési jelleggörbét is állítanak. Tehát, ha neked a Vaillantosok temperáló fűtést állítottak be, akkor ott a jelleggörbe is ehhez lett alakítva.

Látogass el a Vaillant.hu-ra és nézd meg az ügyfélszolgálat/szervíz telefonszámát és érdeklődj náluk!

UI: Nekem is Vaillant kazánom van.

Előzmény: Infomaker (516)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2002.12.30 0 0 517
Engem érdekel, persze a méretet meg kell nézni, akkor tudok biztosat. Mail is megy mindjárt.
Előzmény: kzs1974 (510)
Infomaker Creative Commons License 2002.12.30 0 0 516
OK!

Most 10 fokos temperált fűtésre állították be az építtetők a lakást, és úgy néz ki a cirkón, hogy van 1 lcd kijelző ami az előremenőt méri, és ez felmegy 60-70 fokra, és kb 1 perc alatt vissza 30-40 re, és újra fel.

Ez azért lehet, mert le van tekerve a termosztát?

AMúgy van 1 nyomásmérő is a cirkón (Vaillant Termotop plus) kb 1-2 bar körül van.

normális ez az egész így?

Sima radiátoros fűtés padló alatti műanyagcsövekkel.

Előzmény: Herr X (515)
Herr X Creative Commons License 2002.12.30 0 0 515
Azért azzal vigyázzál, mert nagyon megégethet a radiátor. Meg aztán a csövezés, és kötések sem biztos, hogy arra lettek méretezve, de ezügyben már tényleg nem nyilatkozok, mert nem vagyok szakember, csak egy "tapasztalt" laikus.

Szóval 80 fölé ne menjél.

Előzmény: Infomaker (514)
Infomaker Creative Commons License 2002.12.30 0 0 514
Aha, akkor jól gondoltam, köszi! :))

Végül is 90 fokig lehet emelni a vizet, nem ?:)

Előzmény: Herr X (513)
Herr X Creative Commons License 2002.12.30 0 0 513
Az előremenő hőmérsékletnek szerepelnie kellene az ép.gépészeti terven. Amúgy 70-80C körül szokott lenni. (Úgy is érezni fogod a radiátoron, hogy az adott vízhőfokkal fűt-e rendesen, vagy nem.)

Milyen termosztát hány fokon legyen? A szobatermosztát természetesen 22-23-on. :))

Előzmény: Infomaker (512)
Infomaker Creative Commons License 2002.12.29 0 0 512
Sziasztok!

hogy szokás beállítani egy kombicirkót fűtésre?

pl 22-23 fokot szeretnék.

Mennyi legyen az előremenő vízhőmérséklet?

Ugyanakkor meg a termosztát hány fokon legyen?

keptn_kork Creative Commons License 2002.12.28 0 0 511
Sziasztok,

Tudtok ajanlani Budapesten futestechnikai szakuzletet? Olyat, ahol nemcsak Junkers és a Vaillant kazánok vannak.

Koszi!

kzs1974 Creative Commons License 2002.12.28 0 0 510
Sziasztok!

Kicsit off leszek, de nálunk felszabadult egy törülközőszárítós radiátor....Nem használt, még a fűtési szezon előtt lekerült a falról...
Ha valakit érdekel, kérem, küldjön e-mailt.
Irányár: 15.000 Ft.

Üdv. és BÚÉK!

ll2002 Creative Commons License 2002.12.18 0 0 509
Szia,

A kérdés, hogy mi a kevés mert eléggé viszonylagos. A legtakarékosabb megoldás, ha minél kisebb átlaghőmérséklet van a lakásban.
Ki kell számítani az éves fogyasztás alapján a nm/kw vagy hasonló értékeket és az megmutatja, hogy sok vagy kevés. Takarékos beállításról csak olyan értelemben lehet beszélni, hogy az elvárható kényelem mellett, hogyan lehet úgy csökkenteni a belső hőmérsékletet.pl. éjszakai csökkentett fűtés, szellőztetési szokások, hálószoba nappal hidegebb stb.
Az én esetemben 6m3 gázt lehet számolni évente légköbméterenként átlagosan (csak fűtés) az elmúlt 2 év átlagában. A benti hőmérséklet 22 fok a ház két éves.
Hasonlítsd össze a te értékeiddel...

Üdv

Előzmény: Törölt nick (507)
VÉNYOLC Creative Commons License 2002.12.17 0 0 508
Helló TATA01!
Érdekes amít írtál,nagyon érdekel.Le tudnád írni részeletesebben is:Hol lehet venni,mennyi kell belőle,hogyan kell betölteni stb. stb.Nagyon megköszönném.

Üdv.:venyolc,aki beszerzett 2 olajradiátort:))

Előzmény: TATA01 (501)
Melanie Creative Commons License 2002.12.17 0 0 506
Köszi, utána fogok járni.
Előzmény: Abraka Dabra (505)
Abraka Dabra Creative Commons License 2002.12.17 0 0 505
korrekt. de tényleg feltöltik a szakszervizesek a megfelelő folyadékkal, ami a rendszert sem károsítja.
Előzmény: Melanie (504)
Melanie Creative Commons License 2002.12.17 0 0 504
A fagymentes üzemmód is csak addig működik, amig nincs gázkimaradás. A biztonsági szelep visszanyomása 150 km-ről elég macerás...
Előzmény: Abraka Dabra (503)
Abraka Dabra Creative Commons License 2002.12.17 0 0 503
Általában a kazánok szakszervize tud fagyállót ajánlani, és fel is töltik. Aztán a jobb kazánok ismerik a fagymentes üzemmódot is.
Előzmény: Melanie (493)
sujgojo Creative Commons License 2002.12.17 0 0 502
koszonom a valszokat mindenkinek. vegulis az elhangzott osszes erv figyelembevetelevel ugy dontottem, hogy felhagyok a folyamatos szabalyzas nyujtotta megtakaritasi inkabb csak elmeleti illuziojaval es veszek egy olcso es kenyelmes, programozhato ketponszabalyzot. Ez az en lakasom eseteben (88nm) mindent egybeveve olcsobb es kenyelmesebb barmely mas megoldasnal, hiszen a tavalyi teljes evi gazfogyasztas (futes,melegviz) 800 kobmeter korul volt, vagyis egy teljes evi koltseggel lenne egyenerteku a programozhato analogszabalyzo!!
Előzmény: ll2002 (491)
TATA01 Creative Commons License 2002.12.17 0 0 501
Szia V8 !

Néhány éve jártam hasonló cipőben.Én akkor lenmaglisztet használtam.Régebben az autók hűtőjéhez is ezt használták. Nekem bevált ,kb 2 hónapig ment vele a szeneskazán.Nem mondom,hogy ez a legjobb megoldás ,de talán neked is segít.
A lenmaglisztet vízzel keverve közvetlenül a kazánba kell önteni ,aztán hagyni egy kicsit leülepedni. A feltöltést ajánlatos óvatosan elvégezni ,hogy minél kevésbé kavarja fel az anyagot. Sok szerencsét !

Üdv. Tata

Előzmény: VÉNYOLC (497)
Droopy Creative Commons License 2002.12.16 0 0 500
Esetleg valakinek tanacsa a 482. problemamra?:)
Előzmény: VÉNYOLC (499)
VÉNYOLC Creative Commons License 2002.12.16 0 0 499
Az sajnos nem ,jó mert túl sok kéne belőle,meg ahoz a lik is nagy.De azért köszi.Gyorsan kellene valami megoldás,mert k@@@a hideg van.SOS SOS

üdv..VENYOLC,aki fázik

Előzmény: Herr X (498)
Herr X Creative Commons License 2002.12.16 0 0 498
Esetleg próbáld meg a gépjárművekhez használt hűtő tömítőt.

ELŐTTE olvasd el,hogy hogyan is hat!!!!

EZ CSAK TIPP!!!

Előzmény: VÉNYOLC (497)
VÉNYOLC Creative Commons License 2002.12.16 0 0 497
Sziasztok!

SOS SOS SOS segítségre lenne szükségem:ma kilyukadt a vegyestüzelésű kazánunk.Hegeszteni nem lehet,mert olyan hülye helyen van a lyuk.Olyan megoldás létezik,hogy valami csoda anyaggal eltömítem a lyukat.Azért akarok gányolni,mert szertném tavasszal elégezni a "piszkos munkát" talán addig kibírja valahogy.

Ha ez mond valamit,akkor kb 1 percenként kb 0.5 cm átmérőjű csepp csepeg.

Lécci miondjatok valami okosságot.

köszi előre is :venyolc

Droopy Creative Commons License 2002.12.16 0 0 496
Mivel a gepjarmuben is hasonlo homersekletek uralkodnak, birnia kell, viszkozitasaval kapcsolatban talan egy szakember tobbet tudna mondani, de elmeletileg ha egy x milas autoba megfelel, akkor talan egy kazanba is. Mukodesi elv ugyanaz, keringeto szivattyu, radiator, hoforras...
Előzmény: Melanie (495)
Melanie Creative Commons License 2002.12.16 0 0 495
A köözönséges fagyálló bírja a 80-90 fokot is? A kazán mit szól hozzá?
Előzmény: Droopy (494)
Droopy Creative Commons License 2002.12.16 0 0 494
Akar benzinkuti fagyalloval is feltoltheted, csak maceras az uzemi nyomast sk elerni vele:)
Előzmény: Melanie (493)
Melanie Creative Commons License 2002.12.16 0 0 493
Téliesíteni szeretném a nyaralót gázkazános központi fűtéssel. Kérdésem: létezik-e fagyálló fűtőközeg? Szeretném elkerülni az állandó ürítgetést.
Herr X Creative Commons License 2002.12.16 0 0 492
Nagy általánosságban elmondható, hogy a villanymotorok az elindítás-megállítást "rosszabbul" viselik, mint a folyamatos üzemet.

A keringető szivattyúkra meg különösen igaz. (Ha jól tudom, akkor a keringetett víz "keni".)

Előzmény: ll2002 (491)
ll2002 Creative Commons License 2002.12.16 0 0 491
Szia,

Jók a meglátásaid, de néhány tapasztalat a leírtakkal kapcsolatban:

1. A termosztát leírásában szerepel, hogy a kazán előremenőjét maxra kell állítani, de ez szvsz. csak 5 fok alatti külső hőmérsékletnél igaz,egyébként túl nagy lökést ad a hőmérsékletnek. Ezért melegebb időben le szoktam venni (az időjárás függő szabályzás helyett ami 75kHUF).
2. Szerintem ez nem igaz csak akkor, ha kétpontszabályzás esetén is maxra állítod az előremenőt.
3.4. Igen, de cálfoljatok meg ha nem így van, de az okosok azt mondják a keringetőszivattyúnak nem árt annyira, ha folyamatosan megy. Egyébként ahogy olvastam kb. 90 Watt a teljesítménye. Ezért írtam, hogy a folyamatos szabályzás inkább kényelmes mint energiatakarékos (kb. 6-700 Huf/hó a villany árkülönbsége).
Én vezettem statisztikát nem látszott lényeges különbség a gázfogyasztásban, viszont hamarabb felfűt mintha fix 70 fokos előremenőt állítok be, sőt az éjszakai csökkentett fűtési időt is meg
lehetett hoszabbítani.
Üdv

Előzmény: sujgojo (489)
greenlak Creative Commons License 2002.12.16 0 0 490
Szia Sujgojo!
A szivattyú teljesítményét a készülék műszaki leírásából tudhatod meg pontosan, nálam egy Grundfos üzemel 130W teljesítményt látok rajt.
Vezérlés tekintetében egyetértek veled amit nyersz a réven elveszíted a vámon!
Talán az analóg vezérlés mellet szólhat, hogy mindig állandó a helység hőmérséklete viszont csodákat ill. jelentős megtakarítást senki ne várjon a vezérlési mód megváltoztatásától ugyanis a fizikai törvényszerűségeket még semmilyen termosztáttal nem sikerült megváltoztatni.
greenlak
Előzmény: sujgojo (489)
sujgojo Creative Commons License 2002.12.16 0 0 489
koszi a diagrammot! En a kovetkezot hamoztam ki belole: ha a szobaban 19 fok van es en 20 fokot allitok be a termosztaton, a kazan a maximalisan engedelyezett 75C fokon kezdi a felfutest (ha en elotte felcsavartam az eloremeno viz homersekletet maxra, gondolom en, de ezt nem irjak). Ahogy emelkedik a homerseklet a szobaban, a kazan egyre alacsonyabb eloremeno vizhomersekletet allit be a jelleggorbe szerint, es amikor a szoba T eleri a 20C-t, a viz mar csak 47,5C. Ezutan gondolom csak ilyen meleg vizet keringet, es ezzel tartja a homersekletet. Ha ez igy van, akkor nekem ebbol a kovetkezo tanulsagok jonnek:
1. Ha nem allitom max-ra a kazant, akkor jelentosen lassul a felfutes, vagyis nem igaz az hogy enyhe idoben allitsam kozepre, hidegben pedig maxra, hiszen a peldabol latszik, hogy mar egy fok kulonbseg eseten is szukseg van a max vizhomersekletre.
2. A ketpontvezerlesu kazan felfutese az esetek nagytobbsegeben gyorsabb
3. Az analogvezerlesnel nagyobb a keringetoszivattyu terhelese, szinte allandoan megy hontartasnal, legalabbis nalam
4. A hontartasnal jelenthet megtakaritast a folyamatos szabalyzas, persze kozben allandoan megy a szivattyu. Tudja valaki kb. hany wattos lehet egy 24kW-os kazan szivattyuja?

bocs, kicsit hosszu lett

Előzmény: ll2002 (477)
Droopy Creative Commons License 2002.12.15 0 0 488
Menj be a gazmuvekbe es a teruletileg illetekes emberketol kerj nevet, cimet. Ismeros tervezotol konnyebben atveszik. De ne hangoztassd hogy tolem az otlet:)
Előzmény: lakas_deli (487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!