Keresés

Részletes keresés

viktor a takarító Creative Commons License 2003.03.12 0 0 866
A napeléemekhez is igényelhető támogatás (az előző a vezetékes PB-ről történő átállásra igényelhető):
"A támogatás azon pályázók részére nyújtható, akik az alábbi korszerűsítésekre pályáznak:
megújuló energiaforrásokkal előállított hőenergia, vagy villamosenergia-termelő kapacitások létesítése,
energetikai növénytermesztés, a felhasználás előzetes igazolásával,
biomassza-felhasználás növelése,
geotermikus energiafelhasználás növelése,
szélenergia-felhasználás növelése,
szerves hulladék felhasználásának növelése,
napkollektorok, napelemek létesítése,
megújuló energiával üzemelő alternatív, földgázt kiváltó berendezések létesítése,
hőszivattyú létesítése."
"A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás, ami utólagos finanszírozással, teljesítésigazolás alapján az útmutatóban előírtak szerint történik.
A támogatás mértéke:
egy lakásnál a beruházási költség maximum 30%-a, amely nem haladhatja meg az 500 ezer Ft-ot, kizárólag napkollektoros rendszer esetén a 250 ezer Ft-ot,
lakásszövetkezetnél, illetve társasháznál a beruházási költség maximum 30% -a, amely nem haladhatja meg a beruházásban érintett lakásszám x 250 ezer Ft értéket,
egyéb esetben a beruházási költség maximum 30%-a, ami egy pályázat esetén csakis indokolt esetben haladhatja meg a 35 millió Ft-ot. "
Előzmény: viktor a takarító (865)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.03.12 0 0 865
Kösz, be is másolok néhány sort:
"A támogatás mértéke a beruházási költség maximum 30%-a, amely egy pályázat esetén nem haladhatja meg a 25 millió Ft-ot. A vezetékes PB-gázról földgázra történő önkormányzati szintű átállás esetében az érintett lakásszámra vonatkozóan lakásonként max. 250 ezer Ft támogatásért lehet pályázni. Egyedi átállás esetében a pályázható összeg maximuma 250 ezer Ft, mely a beruházási összeg legfeljebb 30%-a lehet."
"Az elbírálás szempontrendszere:
a pályázat feltételi rendszernek való megfelelése,
a felhasználni tervezett anyagok, berendezések energetikai-műszaki megfelelősége,
a fogyasztói és a nemzetgazdasági szintű energiahordozó-megtakarítás nagysága és realitása,
a beruházás gazdaságossága,
a környezetterhelés csökkentés hatékonysága,
az állami támogatás egységére jutó nemzeti szintű energiamegtakarítás."
Előzmény: TOM (864)
TOM Creative Commons License 2003.03.12 0 0 864
Szechenyi terv, energia
http://www.gkm.hu/gk/index_.alold2?d=5&k=http://www.gkm.hu/site/fomenu/palyazatok/2003/uj/index.htm
Előzmény: viktor a takarító (863)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.03.12 0 0 863
Szvsz nettó jelenértéket érdemes számolni, mivel gázáremelés várható, ami idén 1x% lesz, jövőre pedig legalább ugyanennyi.

érdemes lenne utánanézni, hogy napkollektorra és fűtéskorszerűsítésre milyen állami támogatások igényelhetők. év eleje van, ha létezik ilyen lehetőség, még biztos nem ítélték oda a teljes keretösszeget.

Előzmény: TOM (860)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.12 0 0 862
Koszonom szepen a segitseget,irtam mindegyiknek levelet:)
Előzmény: RodrigeZZ (857)
Satriani Creative Commons License 2003.03.11 0 0 861
Hat le kell ulnom hamarosan egy kicsit a szamokkal jatszadozni nekem is, ugy latom.

500eFt-ban nincs benne a napkollektor, csak a kazan+ tarolo ennyivel tobb.
Uj hazrol van szo ami 140 nm. Az tenyleg milyen logikatlan hogy ilyen Szechenyi tervet (ha egyaltalan meg igy hivjak..) csak arra palyazhatsz ha kicsereled kornyezetbarat cuccra a jelenlegi nem kb. kazanodat. Tehat most startbol en nem is palyazhatok tamogatasra ha kondenzacios kazant szeretnek, csak ha kondenzacios kazannal szeretnem kivaltani a jelenlegi nem kond. kazanomat. Nem ertem a logikat ???

Fene tudja, lehet teszek inkabb 3 cm-el vastagabb Hungarocell-t a falra csak nem kerul felmillioba...

Mara eleg, majd este meg morfondirozok egy kicsit elalvas elott a dolgon :)

Bye !

Előzmény: TOM (860)
TOM Creative Commons License 2003.03.11 0 0 860
Nem szamoltam tul sokat,de
500.000Ft 10 ev alatt sima megterulessel szamolva (Netto jelenertek es alternativakoltseg figyelmen kivul hagyva) abban az esetben ha eves szinten 50.000Ft-t takaritasz meg, ami eleg sok! Ehhez szerintem nem eleg, hogy a futesszamla kevesebb, hanem a melegvizkeszitesen is komoly megtakaritas kell hogy legyen.
kerdes: ebbe az 500 Eft-ben benne van a napkollektor is? (arra lehet Szechenyi tervbol penzt igenyelni)
masik kerdes mekkora alapteruletu hazat futesz (mert 100 nm vagy az alatt egyertelmu nem eri meg) es az milyen hoszigetelesu (ablakok, falak stb). Pld egy konnyuszerkezetes hazban ahol eleve alacsonyabb a futesszamla (hala a jo hoszignek) mar nagyon meggondolando, hogy ezzel a plusz befektetessel mekkora futesszamla csokkenes jar.
A befektetes vizsgalt futamido vegeni erteket nem vettem figyelembe illetve az esetleges karbantartasi koltseget sem.

Ja meg 1: ez uj haz vagy felujitas, mert ha felujitas es 90 elotti a haz,akkor szinten Szechenyi terv is palyazhato!
TOM
UI: de a helyzet nagyon megvaltozik ha az 500.000Ft pluszkoltseg hozamait is figyelembe veszed!

Előzmény: Satriani (856)
TOM Creative Commons License 2003.03.11 0 0 859
Kosz a valaszt!
Persze nem piszkalom!
Es figyelem a szakit!
TOM
Előzmény: kgy2316 (858)
kgy2316 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 858
"az orlang elott van egy bigyuszka ami velemenyem szerint hasonlo mint a gaztuzhelyeknel"
ez az égésbiztositó termoelem (höelem), annyit tud, hogy hö hatására igen kis feszültségü villamos áramot termel, ami behúzva tartja azt a kis eletromágnest, ami nyitva tartja a gázszelepet. Arra való, hogy ha a gyújtóláng valamilyen okból, például huzat miatt elalszik, akkor mivel a láng elalszik a termofeszültség megszünik, a mágnes elenged és a gáz útját lezárja. A kattanás amit hallasz a mágnes, amikor kikapcsol. Az a jobbik eset, ha elöbb kattan, mert ez azt jelenti, hogy nem folyik a gáz ellenörizetlenül Akkor is lekapcsolhat, ha a termoelem áramkörében valahol érintkezési hiba lép fel, pl. a höelemet a mágnessel összekötö csavar lazul ki, vagy elkormolódik a gyújtóláng fúvókája és a termoelem nem tud átmelegedni, vagy a termoelem tönkrement, ez esetben viszont nem hiszem, hogy újra be tudnád gyújtani. Nem hiszem, hogy komoly baj van, de azért várd meg a szerelöt, ne piszkáld, 1-2eFt-ot megér, hogy ne repülj el házastul...aztán figyelj nagyon, mit csinál és okosodj. Egyébként a FÉG cuccosok tényleg elég egyszerüek, szakipari iskolában ezeken gyakorolnak a kissrácok.
Előzmény: TOM (853)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.03.11 0 0 857
SV= Saunier duVí/b>al... pardon
www.saunierduval.hu 290eFt. (klz30)
Nekem a régi lakásomban ferroli volt, a két kazán nagyon hasonlít egymásra,az a két kör kft forgalmazza, nem rossz cég kellemes áraik vannak.www.datanet.hu/ketkor

A bea-ról pedig a www.futokeszulek.hu-n lehet olvasni, ott van telefonszám is, az árra nem emlékszem pontosan, 220e körül volt a 28kW-os kombi fali kazán 60l-es hötárolóval (hajólemléxem)
R.

Előzmény: Törölt nick (851)
Satriani Creative Commons License 2003.03.11 0 0 856
Gabo !
Kosz a hozzaszolast !!!
Most felteped a beheggedni keszulodo 'szerelmi' sebeimet :)
Orulok hogy vegre elmondta valaki a velemenyet aki Viessmant is hasznal. Hat most ujabb almatlan ejszakakat szereztel nekem.
Szoval azt mondod hogy kevesebb a gazszamlatok ?
Ha jol ertem edesapad hazaban nem a Vitodens 200 van hanem valami mas. En meg a Vitopend 100-rol hallottam ami a 'klaszikus' kategoriaba tartozik (arat nem tudok), van egy prospektusom, de laikus szemmel nezve a Vaillant Plus jobbnak tunik. Szoval az egyik fontos szempont nalam hogy tudja egyszerre vezerelni a napkollektoros kort is majd a kazan. A Vitodens 200 tudom hogy ezt tudja a Vitopend 100 az nem es a Vaillantot majd megkerdezem.
Gabo egy kerdes: mennyiert tudod megszerezni a Vitodens 200-t + 120 literes tartaly ?
Es mennyiert a Vitodens 200-t + 300 literes bivalens tarolot ?
Vedd ra edesapadat mondjon egy par velemenyt a temaval kapcsolatban ! Peldaul hany ev mulva terul meg egy 500 eFt-os plusz befektetes Vitodens200+napkollektor_PB gaz eseten ?
Varom akar a tied akar edesapad velemenyet !
Koszi !!
Előzmény: ggaabboo (855)
ggaabboo Creative Commons License 2003.03.11 0 0 855
Sziasztok!

Úgylátom mostanában sok szó esett a Viessmann kazánokról. Én elfogult vagyok teljes mértékben ezt az elején el kell mondanom.
Édesapám a Viessmann egyik kereskedője. A házukban is Viessmann kazán van 7 éve.
Az én épülő házunkban is az lesz, Vitodens 200-as, 120 literes tárolóval.
Nem akarok marketing szöveget mondani, egyszerűen elmondani a tapasztalatokat.
Édesapámék házában, ahol még én is lakom egy 1995-ben vásárolt Vitola kazán van.
A ház 3 szintes, a középső és a felső szintet fűtjük mióta én nem lakom otthon mindennap:), ha igen, akkor csak az én szobámat.
A házban padlófűtés van teljesen. A nappaliban van egy cserépkályha, amely inkább nosztalgikus elemet játszik, mert a fűtőértéke nem túl nagy szegénynek, legfeljebb, ha nagyon közel vagyok hozzá:)
Melegvízet, fűtést a kazán oldja meg. Az elmúlt 6 heti gázszámlánk 8 ezer Ft volt.
Szerintem ez elég jó kb, 120 m2-es területre vetítve. A szomszédokhoz mérten mindin nagyon alacsony volt a gázszámlánk
Valóban az egyik legdrágább cég, de a minőség szerintem nagyon fontos.
Én ezt tartom az elsődlegesnek, ne legyenek meghibásodások, alacsony üzemeltetési költségek stb.
Ezt szerettem volna elmondani, mégegyszer hozzátéve, hogy teljesen elfogult vagyok.

Édesapámat megpróbálom egyszer rávenni, hogy látogassa a fórumot, hogy segíthessen szakmai kérdésekben is, pld a 107%-ot világosan elmagyarázni.

Üdvözlettel,

Gabó

Abraka Dabra Creative Commons License 2003.03.11 0 0 854
Viszont a tekerőn nincsenek feltűntetve a hőfokok... Anyósom bejelölte tollal a 22 fokot. Azért a mi Honeywell termosztátunk kicsit jobbnak tűnik:-)
Előzmény: Herr X (849)
TOM Creative Commons License 2003.03.11 0 0 853
Elobb kattan aztan elalszik.
Persze ma kijon a szerelo is, csak elegem van belole hogy kijon csinal valamit aztan megint rossz. Eleg egyszeru a szerkezet es szeretnem megerteni hogy mukodik...
TOM
Előzmény: kgy2316 (852)
kgy2316 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 852
A távgyógyitást felejtsd el, hivj gázszerelöt, ez nem játék.
Ennek a fajtának termoelektromos égésbiztositója van, ha az örláng is elalszik akkor valószinüleg ez ment tönkre, esetleg csak nem érintkezik, vagy elmozdult a helyéröl, vagy az örláng fúvóka van eldugulva. Elöbb kattan aztán alszik el, vagy forditva?
Előzmény: TOM (848)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 851
>BEA játszott nálunk is, amiért kiesett, az az, hogy csak egy nagyon kis kft foglalkozik vele, a fég mint olyan számtalan kft-re esett szét, ez az egyik. Dícséretes, hogy küzdenek a fennmaradásért sőt valószínűleg ez sikerül is nekik, de én nem vagyok az a bátor fajta, aki erre reszkíroz. A kazán ára naggggyon jó

Mennyi?:)
Erre voltam kiváncsi:)

>Az SV azért győzött, mert erre lehetett a kereskedőnél még megalkudni(ezt forgalmazták). masszív öntöttvas kazántest 100+év élettartammal, egy kiforrott honeywel vezérlés, külső hőmérsékletérzékelővel, 1-1 külön szivattyúval a HMV és a FV részére (elmarad a váltószelep, amit megint nem szeretek, de ez egyéni).

Errol meg nem hallottam.
hol lehet utananezni?

Es mennyi?:)

Peter

Előzmény: RodrigeZZ (841)
tudós Creative Commons License 2003.03.11 0 0 850
Termomax kazánnal kapcsolatban mi a véleményetek?
Herr X Creative Commons License 2003.03.11 0 0 849
Igen, ezen én is mérgelődtem (VRT390)

Digitálisan állítom az "éjszakai" hőmérsékletet, az időablakokat, de a nappali hőmérsékletet meg tekerősen. (Ráadásul a hőérzékelő pontosságát igen egyszerűen oldották meg: digitálisan beállíthatod a korrekciót. Ez mondjuk ott lehet praktikus, hogy a termosztát nem az ülőgarnitúra magasságában van, így a "normál" 22 fokot az ülőgarnitúrához is lehet igazítani.)

Viszont az első héten az ember belövi, aztán úgysem nyúl hozzá, így nem is zavaró.

Előzmény: Abraka Dabra (847)
TOM Creative Commons License 2003.03.11 0 0 848
FEG gurukhoz szolok! (illetve aki otthon van a mukodesukben)

Adott egy FEG C30-as csak futesre hasznalhato cirko es beteg. Mostansag egy kattanas kisereteben kikapcsol es meg az orlangot is elveszi. Mi lehet a gond? ELeg egyszeru szerkezet:
van egy keringeto szivattyu elotte egy potmeter (bar nem tudom pontosan mit csinal) van egy gazlang magassag allito csavar meg van ket termosztat (egyik a kulso hom a masik a belso hom figyeli).
Ja es az orlang elott van egy bigyuszka ami velemenyem szerint hasonlo mint a gaztuzhelyeknel...ezen apro anyagdarabok izzanak idonkent.
Vallalkozik valaki a tavgyogyitasra?
Ja egyebkent 10 eves a szerkezet es kb 1 eve folyamatos hibak vannak vele...

Kosz,
TOM

Abraka Dabra Creative Commons License 2003.03.11 0 0 847
Anyósoméknak Vaillant kazánuk van, muszály volt, mert kád fölés nem tudott más gyártó megfelelő kazánt adni. Jó, szép, stb. Az a bajom vele mint a német autókkal. Ragaszkodtak Vaillantosok a Vaillant termosztáthoz. Megvették a méregdrága digitális termosztátot, nekem meg leesett az állam. Nem lehet rajta beállítani, hogy hány órakor hány fok legyen, meg ilyesmi. Rgy szimpla "tekerős" termosztát, ami digitálisan kiírja hány fok van a szobában, meg meg lehet mondani, mikor fűtsön a kazán, meg mikor ne, de a hőfokot, csak kézileg lehet szabályozni...
Előzmény: RodrigeZZ (841)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.03.11 0 0 846
Itt nem volt ilyen gond. Egyszerűen nagyker áron adták...
Előzmény: viktor a takarító (818)
Satriani Creative Commons License 2003.03.11 0 0 845
Majdnem jol latod...szoval nem elsore hanem harmadik, negyedikre..biztos lennek benne, hogy nem zsakba macskat vennek ha megvennem :)
Remelem ki tudom heverni :(
Előzmény: Herr X (844)
Herr X Creative Commons License 2003.03.10 0 0 844
Úgy látom nálad ez a Viessman szerelem első látásra. :-)
Előzmény: Satriani (843)
Satriani Creative Commons License 2003.03.10 0 0 843
Lehet ok meg nincsennek raszorulva a reklamozasra, nem muszaj megcelozzak a civil lakossagot, nem tudom.. teny hogy van neked is igazad abban amit irsz, de hat en szivesen korbeautozom a kornyeket csakhogy biztosan tudjam jo, megbizhato cuccot veszek egy idore. Sajnos elegem van mar nekem is ebbol hogy napi ket-harom orat 'elfecserlek' a netten, pedig lenne mas munkam is de hat muszaj utana jarni ha nyugodtan akar aludni az ember..(vagy meg utan a se:).
Erdekes volt mikor angolul kerestem ra a Vitodens 200-ra sok hleyen kidobta a pozitiv kritikat, dijakat stb...Ha nem lenne olyan rohadt draga en azt valasztanam :)
Előzmény: Herr X (842)
Herr X Creative Commons License 2003.03.10 0 0 842
"Azt mondta nem reg jottek be Mo-ra es meg nincs kiepitve az informatikai halozatuk...Kimentem Torokbalintra es kellemesen meglepodtem, latva a telephelyuket."

Szerintem meg itt nyomják a dumát:
Láttam én is a telephelyüket. (Hetente egyszer biztos, mert a Corába járok vásárolni.)

Szóval a Viessmann nem csóró. Meddig tartana legalább egy elemi honlapot csináltatni?!

Bármelyik egyetemista boldogan megcsinálná "ingyé'". Mi kell? Scanner, HTML editor (vagy az sem, mert már minden tud HTML-t csinálni.)

Nem kell flash-es csoda, csak az infók legyenek kint.

És itt számít a hozzáállás!

Vagy a "nagy" Junkers - Bosch csoport tagja és társai. Meddig tartana kitenni az infót?

Szóval igenis haragszom ezekre a "nagyokra", mert se árat, se paramétereket nem tesznek közzé, mert esetleg kiderülne, hogy annyival nem jobbak.

Pedig egy honlap összedobása egy fél kazán árából meglenne. (Egyes neveseknél akár negyedéből is...)

Bocs, hogy kicsit off voltam, de az ő lustaságuk miatt hadd ne autózzam körbe a félvilágot.

Előzmény: Satriani (838)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.03.10 0 0 841
BEA játszott nálunk is, amiért kiesett, az az, hogy csak egy nagyon kis kft foglalkozik vele, a fég mint olyan számtalan kft-re esett szét, ez az egyik. Dícséretes, hogy küzdenek a fennmaradásért sőt valószínűleg ez sikerül is nekik, de én nem vagyok az a bátor fajta, aki erre reszkíroz. A kazán ára naggggyon jó, ugyanezen szolgáltatásokkalcsak drágábbak vannak. Asszem olasz (unical)gyártmány, itt csak a fég emblémát teszik rá.

A Vaillant az ára miatt rögtön kiesett. 3 kollégémnak van valamilyen vaillant kazánja mindegyik meg van vele elégedve, bár az egyikhez 2havonta jár a szerelő... Nem szeretem, ha az elektronikát is elektronika vezérli, és az egészet 6-8havonta új szériával cserélik le, ami a régi elektronikával nem teljesen kompatibilis.

Az SV azért győzött, mert erre lehetett a kereskedőnél még megalkudni(ezt forgalmazták). masszív öntöttvas kazántest 100+év élettartammal, egy kiforrott honeywel vezérlés, külső hőmérsékletérzékelővel, 1-1 külön szivattyúval a HMV és a FV részére (elmarad a váltószelep, amit megint nem szeretek, de ez egyéni).

R.

Előzmény: Törölt nick (815)
keptn_kork Creative Commons License 2003.03.10 0 0 840
Urak!

Kazanvasarlas elott allok. Kombicirkot szeretnek, de azt mondjak nem lehet. A kemeny atmeroje csak 10cm-es+ nekem max 9-10kw-ra lenne szuksegem + hogy ilyenkor csak kulso taroloval lehet melegvizet csiholni a kazanbol. Eddig csak kettot talaltam:
Vaillant Thermotop PLUS 120-5 XE + VIH CK 70
Saunier Duval Renova C 12 E + SD 60 B tároló

Tudtok esetleg mas gyartotol hasonlo kazant?

Satriani Creative Commons License 2003.03.10 0 0 839
Nem szukseges, koszi, elhiszem !
Ugyis megyek a heten majd szemelyesen hozzajuk..
Előzmény: TOM (837)
Satriani Creative Commons License 2003.03.10 0 0 838
Nem, ez tenyleg nem hianyzik, nem masert csak kicsit messze laknak :)
De az hogy valakinek negyobb a reklamja vagy tobb a publikus infoja meg nemigen kellene eldontse a dillemat. Peldaul mikor a kivitelezom elkezdte dicserni a Viessmant hogy mennyival masabb (pozitizv ertelemben) mint a Va.. nem ertettem . A netten nem sok info volt publikus a kazant illetoen, sot eleg gyengus a magyar honlapjuk. Emailben kertem kuldjenek prospektust, nem kaptam. Aztan mondta az illeto menjek ki Torokbalintra a telephelyukre es ott keszsegesen megmutatjak a kazant. Azt mondta nem reg jottek be Mo-ra es meg nincs kiepitve az informatikai halozatuk...Kimentem Torokbalintra es kellemesen meglepodtem, latva a telephelyuket. Szoval nem kispalyasok..A heten kimegyek a Vaillanthoz is. Valahol a Hunyadi Janos utcan (Budafoki hosszabitasa) van a telephelyuk, a hetvegen elmentem ott es meresztettem a szemem de csak valami reklam feliratot lattam egy helyen a falon, hogy Vaillant, Junkers, Buderus stb...Hat majd meglatom.
Mindenesetre nagyon sajnalom hogy nem engedhetem meg magamnak a Viessmant :(

Arra gondolok hogy csak a futes az ami viszi egy haznal a penzt, ahol az ember tudna sporolni jo rendszer tervezessel, kazannal, azert nem sajnalnek ide nagyobb penzt befektetni, de hat ennyit..

Előzmény: Herr X (836)
TOM Creative Commons License 2003.03.10 0 0 837
Tudja. A Va...kondenzacios (pontosan az elokeszites megvan) Bovebbet a honlapon. Illetve a letoltheto pdf-ben minden benne van, ha nem tudod letolteni el is kuldhetem.
Előzmény: Satriani (835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!