Keresés

Részletes keresés

dugasz1 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1568
Kedves paljoc,
nekem is meg tudnád adni annak a kárpitosnak az elérhetőségét aki szivacs matracot csinált neked?
Köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1567
Udv,

paljoc, kerlek szamolj be amint kesz matrac, mert pont most lesz aktualis egy olcso-jo matrac vasarlasa nalam :)
Előzmény: paljoc (1564)
Viperator Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1566
Igazából hol lehet kapni jó szivacsokat?
Vasti Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1565
A régi jó mesterek, akik nem akarnak meggazdagodni, hanem csak tisztességesen megélni, valóban tudnak elfogadható áron jó termékeket gyártani.

Nekünk egy helyi kárpitos 6-7 éve 130.000 forint körül gyártotta le (pontosabban a vázat asztalos készíti neki, "alvállalkozó") a nappaliba való bútorunkat, ami egy fotel, egy két személyes kanapé, meg egy olyan "kanapé", ami két egymásra hajtható 80x200-as bonell rugós matrac, meg egy kihúzható "alj", amire rá lehet nyitni a felsőt: összecsukva kényelmes 4-5 személyes kanapé, kinyitva meg egy frankó 160x200-as ágy, karfa, díszpárnák, stb., ez mind belefért ennyibe - és gondolom nem bukott rajta ;-)

Ráadásul nagyon kényelmes, a matracok alatt szép íves tölgy (?) rácsok vannak, szóval remek munka, kb. 7 éve minden nap azon csücsül a család, este meg azon alszunk a feleségemmel, és semmi gond vele.

Üdv: Vasti
Előzmény: paljoc (1564)
paljoc Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1564

Hali!

 

Nem telibe ragaszt, hanem csak körbe, közé még valami vattaszerű anyag is kerülhet ha akarom! De azt mondta, ez nem az a "szivacs" amiből a bevásárló központokban árult 8-10000ft-os matracok készülnek! Azok egy kalap sz@rt sem érnek!

Meg meg volt  a véleménye a hiper szuper csili vili matracszalonok átláthatatlan kínálatától is aranyáron! Egy nagy szemfényvesztés az egész! Hangzatos nevek, különleges téli-nyári oldal meg teflonszál meg anyámvalaga, aztán belül u.az a szivacs az eurofoam-tól, vagy még olyan sem, mint amiből ő dolgozik!

Szóval engem meggyőzött, amolyan régi mesterembernek tűnt, akit nem kebelezett be a fogyasztói társadalom, régi varrógép, szabászasztal, stb...Nekem bejött, ennyiért ki is próbálom, aztán majd meglátjuk!

Jövő héten kész a matrac, ha jó, akkor megy  a címe az "öregnek" e-mailben! :-)))

 

Előzmény: krapplakk (1562)
Viperator Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1563
Hol találom a Medifit matracokat? (a neten, magyarul. Ha nincs, akkor jó lesz a külföldi). Ki ismeri a Medifit matracokat?

Előre is köszi a választ!
krapplakk Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1562
Az előző választ  Neked szántam, de még érdekelne a kárpitos címe. Meg szabad tudni? Emailben is jó. Köszi.
Előzmény: paljoc (1559)
krapplakk Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1561
Szerintem nézd meg az Euroform termékeinél a szivacsokat, ott van, hogy melyik milyen színű. Általában mindenki tőlük rendeli a szivacsokat. Mondjuk zöld több fajta is lehet. Ragasztani nem igazán jó, ezt nekem is úgy mondták, mert nem szellőzik tőle a szivacs.
Vasti Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1560
Helló!

Ez a zalaegerszegi Ágycity. Egyébként csak ez a BSK E "olcsó", mert mellette volt BSC (amit szerintem a feleségemnek fogunk megvenni, mert neki az jobban tetszett) , az 42.000 forint körül van.
Bár szerintem az sem drága, pár ezer forint miatt nem cipelném el 50-100 kilométerről a matracot ;-)))

Üdv: Vasti
Előzmény: Viperator (1557)
paljoc Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1559

Ma voltam bent egy kárpitos bácsinál egy üzletben! Azt mondta, egy húszasból olyan matracot csinál nekem, hogy besz@rok! :-)

Adott egy 10cm vastag, ő úgy mondta 40/45-ös hab, aminek mindkét oldalára felragaszt egy másmilyen, 3-3 cm-es lapot! Pontosan nem tudom az milyen, azon kívül, hogy zöld színű és nem gyártják ennél vastagabb méretben! De nem memory, megnyomkodtam!

Azt mondta, derékfájós, kemény fekhelyet kereső embernek kánaán, ő is ilyenen alszik! Ha nem jó, akár egy év múlva is visszavihetem.....

Háááát...????

Előzmény: swordmanus (1558)
swordmanus Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1558
Mindenkinek, mindig, szívesen.
Előzmény: Viperator (1557)
Viperator Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1557
Szia! Melyik üzletben van az akciós matrac? (Rottex. Mi is fogunk venni matracot)

Üdv!

swordmanus-nak: köszi!
Előzmény: Vasti (1556)
Vasti Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1556
Helló!

Ha jól emlékszem, 42.000 helyett 35.900 most, állítólag ákkcijós...

Köszönöm a tanácsot, megnézzük azt is. Tegnap "csak" úgy 2 órát szántunk a két boltra összesen, de amikor "véglegesítünk", akkor jól megnézzük - kipróbáljuk őket mégegyszer ;-)

Üdv: Vasti
Előzmény: swordmanus (1555)
swordmanus Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1555
Üdv!
Az biztos az extra ára??? Nálam a sima BSK van ennyi körül, az extra olyan 15-20%-al drágább. Ha tényleg annyi, az nagyon jó vétel.
A kedves nejed próbálja ki a +90kg-sat, ugyanolyan vastag, szintén erősített, csak kicsit puhább.
Előzmény: Vasti (1554)
Vasti Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1554
Köszönöm ;-)))

Egyébként a feleségem a rugós felé hajlik. Tulajdonképpen én is ;-) A rugósnál van rugalmasság (mint a neve is mutatja ;-) a keménysége mellett, a kemény hideghab viszont tényleg kemény, nagyon...

Egyébként ez a Rottex BSK E (a helyi Ágycity-ben néztük) a hölgy szerint a legkeményebb Rottex matrac, de nekem ez sem tűnt keményebbnek, mint a régi kedvenc ágyunk, ami most a szüleimnél van, és ha ott a család, azon alszunk: még mindig szeretem, nagyon jól alszok rajta, meg a feleségem is. Érdekes, mert ő oldalt fekszik, de azt mondja, nem bírja ennek ellenére a puhát: most volt pár napot valami ****-os szállodában, azt mondja, puha volt az ágy, és nem aludt jól...

Próbáltunk puhább matracokat, de nem tetszettek. A memória fedőréteges matrac meg nekem nagyon furcsa volt... Hasra vetettem rajta magamat, és úgy éreztem, hogy elsüllyedek, nem kapok levegőt ;-) Hason fekve szerintem a legkevésbé sem jó a puha, mert az ember arca belesüllyed, és tényleg kellemetlen érzés.

Szóval szerintem rövid úton el is dőlt, hogy az eddigi ágyainkra leginkább hasonlító Rottex BSK lesz vásárolva, legalábbis nekem. A feleségemnek azért megmondom, hogy jól gondolja meg még1x, akar-e ilyen keményet, vagy egy kicsit puhábbat vesz magának inkább... Bár ha eddig jól aludt, ezután is jól fog.

A BSK E ára 90x200-as méretben 35.900 forint most, szerintem ez az ár is nagyon jó. (NEM vagyok sem Rottex, sem Ágycity reklámember !!!! ;-)))

Üdv: Vasti
Előzmény: swordmanus (1552)
swordmanus Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1553
Üdv!
Tanácsom: elmész üzletbe, megnézel egy bordasort, hogy milyen, mekkora deszkák, hány darab, stb. Megkérdezed, mennyibe kerül.
Aztán elmész az asztaloshoz, és megkérdezed, hogy pont ugyanazt mennyiért tudja neked levágni.
Ezután szerintem egyszerű dönteni, de ha za ár azonos, válaszd a boltit, mivel ott 1 éven belül panasszal élhetsz, ha gond van.
Előzmény: Viperator (1551)
swordmanus Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1552
Szia!
Olasz hideghabot erős lendülettel felejtsd el! MOST! :-)
Előzmény: Vasti (1550)
Viperator Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1551
Érdemes rendelni méretre léceket (ágyrács) egy faipari műhelytől? Jobban jár az ember, mintha az üzletben venne? (azaz olcsón hozzájut) - bonell rúgós lesz a matracunk, ágykeret van már.
Vasti Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1550
Sziasztok!

Heteken belül költözünk, úgyhogy ma elmentünk a feleségemmel matracokat próbálni.

A Rottex BSK (sima és E) tetszett, pont olyan, mint amire számítottunk ;-))

Kapásból meg is vettük volna, de gondoltuk elmegyünk máshová is. És kipróbáltuk a fekvést valami Siglo nevű (lehet, hogy rosszul emlékszem ;-)) olasz hideghab matracon is. Keményen is, kicsit puhában is. És tetszett mindkettőnknek az is... Árban is szinte forintra annyiba kerülnek, mint a Rottex BSK matracok.

Még egyszer kipróbáljuk majd mindkettőt, de azért szakmailag megmondhatná valaki, hogy a 130 kilóm alá jó ötlet lenne-e egyáltalán hideghab matracot venni? Nem gödrösödik ki?
Az élettartama milyen a bonellrugóshoz képest?

Üdv: Vasti
Caipi Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1549
Tudom, de írtam, hogy nem akartam túl vastag matracot az ágyneműtartós ágy miatt. Ez a szempont nem hiszem, hogy  eszembe jutott volna, de egy német matracos tanácsadásban írták. Amúgy érdekes, hogy náluk vannak mindenféle fantázianevű matracok, és azok minimum háromféle keménységben rendelhetők, nálunk meg a név meghatározza a matracot keménységestől, és kész.
Előzmény: paljoc (1548)
paljoc Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1548

"BK meg a BC túl keménynek találtatott"

 

Azt nem is csodálom, mert BSK vagy BSC-t kell nézni, azokban dupla vastagságú a rugók feletti párnázóréteg! :-)

Előzmény: Caipi (1542)
vakrepulo2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1547

eddig is köszi a tanácsokat és szívesen fogadok még többet

köszi

vakrep

Contax_G Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1546
Most vettünk egy 160*200-ast biz' Isten lemérem! :)
Mostanság lehet alkudni elég rendesen.
Előzmény: vakrepulo2 (1544)
Suneey Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1545
:)

Kérdezd meg az egészségpénztáradat, hogy mit támogat! Ezt helytelenül mindig a kereskedőtől várják a vevők, hogy mondja meg melyiket támogatja az egészségpénztár. Egyszerűbb, ha a vásárló megkérdezi a saját egészségpénztárát, ahová fizeti a pénzét, hogy mit támogat és mit nem. Javaslom tedd ezt, ennek hatására szűkülni fog a kör elég jelentősen.

Lesz max. 5 féle lehetőség, abból könnyebben meg tudjuk mondani melyiket érdemes.

Próba nélkül egyébként így sem úszod meg...
Előzmény: vakrepulo2 (1544)
vakrepulo2 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1544

na szevaztok!

 

matrac vásárlás előtt állunk, jó lenne ha tudnátok adni tanácsot

 

a régi ágyunk valami cardo ágy volt rajta egy 160X200-as cardo prestige backcare matraccal, az ágyrács az gondolom szintén valami cardo lehet

 

az asszony meg én is hason alszunk, átlagos súlyunk van, eddig maximálisan meg voltunk elégedve a hellyel ahol aludtunk

 

az új ágy (én faragtam saját kezüleg és király lett) ágyrácsa az vízszintes deszkákból van, azaz szinte nincs rugózása

a baj ott van, hogy nem fér bele az új ágyba a régi matrac, mer kb 5 cm-el szélesebb, tehát vennem kellene egy új matracot, ami tényleg 160X200-as és nem 160X205-s(idétlen cardo méret, csak hamarabb faragtam mint az asszony jött a házhoz ágyastúl)

 

nézegetm a cardo matracokat a neten de mocskos drágának tüntek, meg úgy tűnik ezt a prestige-t már nem is gyártják

 

és most jön a kérdés:

- tudtok valami olyat ajánlani, ami a régi bevállt matrachoz nagyon hasonlit minőségbe és tudásba, de normalizált áron?

- fontos hogy a mérete tényleg 160X200-as legyen

- lehetőleg olyan kellene, ami egészségpénztárba elszámolható, akkor árba is feljebb tudnék menni

 

köszi

csövi

 

 

 

 

5w Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1543

Szia!

 

 

Nagyon szépen köszönöm amit leírtál, sokat segitettél.

Akkor neked nem is volt jó  memory igaz?Én azthittem ez is memory,mert ez is felvette a formáját az emberi testnek.

 

Tényleg nagyon kényelmes volt:) megtudod adni priviben az illetőnek a cimét?persze ha nem titok.

 

mert nem is lenne olyan drága.

 

 

Előzmény: krapplakk (1541)
Caipi Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1542

Na úgy döntöttem, ennyi idő után már csak nem jelenteti meg az előbb írt hozzászólásomat, bár persze juszt is ilyenkor szokta.:-)

Szóval én 'vékony' matracot kerestem, mert hátulról nyíló ágyneműtartós ágyunk van, és rugósat, mert az jön be nekünk, és nem műszálas huzatút, és nem őrülten drágát, netes körbenézés után elég hamar a Rottex BK, BC vagy TR merült fel, mint választék. A Szigediben próbafeküdtük őket, és a BK meg a BC túl keménynek találtatott, amin meglepődtünk jól, mivel abban a hitben éltük, hogy a kemény matracot szeretjük.

 

Előzmény: paljoc (1540)
krapplakk Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1541

Elnézést, hogy beleszólok, de ez a 35-ös nagy rugalmasságú poliuretán hab  hideghabot jelent, és ha vesszük az egész fennmaradó vastagságot, tehát 15 cm-t, akkor ez a méret 160x200x15 egy már emlegetett bp-i kárpitosnál 30437 Ft-ért megvehető. Ugyanitt és ugyanilyen 50-es sűrűségű memory ebben a méretben 40575 Ft, tehát ööszesen 81 ezerből kijön az egész, mondjuk nincs rajta huzat.

 

Én egyébként 1 hónapja vettem az említett úrtól 2 db keménységű hideghabot, az egyik ilyen 35-ös volt a másik 40-es sűrűségű, 7-7 cm, és vettem rá egy 3 cm magas memoryt is. A memory csak 3 percig volt használatban, mert bármelyik hideghab volt felül, mindenképpen fájt a derekunk rajta, úgyhogy rögtön összecsomagoltuk és ott van a kamrában. 130x200-as. Mikor a puhább volt alul, olyan volt, mintha rugós matracunk lett volna rugó nélkül, vagyis éreztük a másik mozgolódását és még nyikorgott is. Önmagában viszont kevés volt a 7 cm, tehát megcseréltük. Mivel nekem a múltkor lett egy lumbágóm, a szüleimtől elkértem a kemény, azt hiszem 90-es polifoam lapjukat, amit a két hideghab közé tettem, és most pont jó. De a párom felén is szeretném, ha megoldódna a dolog, mert ez a polifoam csak 50 cm széles és már nem kapható ilyen keménységű. Ezért is kerestem ezt egy korábbi hsz-ben (1508).

Régen egyébként N4050-es sima 10 cm-es purhabon aludtunk, ami keményebb volt, mint ezek a hideghabok, de 8-9 év után gödrös lett. A hideghabokról viszont annyi jót olvastam, hogy nem akartunk újra sima pur habot.

 

Ha ma újra dönthetnék, a 40-es hideghabból vennék 14 cm-t, vagy a 43-as keménységűből, ami viszont nem szerepel ennek a kárpitosnak a kínálatában, csak az Eurofoamnál, ahonnan rendeli. 

Előzmény: 5w (1539)
paljoc Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1540

Azt mindenképp kipróbálom még, mert kíváncsi vagyok!

Ma éjjel Győrben aludtam a Rába Hotelben/Danubius/, nem voltam rest kicsomagolni a matracot az ágyneműből, Rottex BSC 160-as! És igaz amit itt írtak, tényleg nem tartósak és elavult szarok a bonellrugós matracok, mivel úgy érzékeltem, hogy középen egy pindurkát keményebb és magasabb, mint ahol az ember fekszik..de tényleg csak minimálisan...így kb. 15 éves korában! :-)))

Előzmény: Caipi (1533)
5w Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1539

szia!

 

 

ikeában néztük, ezt a fajtát. ott azt monsták ez memorys. nekünk eddig ez vált be.

 

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90139917

 

 

 

persze még nem állunk meg, még sok sok helyre elakarunk menni.

Előzmény: Suneey (1538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!