Keresés

Részletes keresés

Fido Dido Creative Commons License 2007.01.09 0 0 157
Kettő kigödrösödött, mindkettő máshol. Az első 3 hónap alatt, a második kb. 1 hónap alatt. Az elsőnél a harmadánél lett gödör, a másodiknál elég érezhető szintkülönbség alakult ki a két oldal között (180x200). Próbálgattuk mindkettőnél, hogy esetleg a forgatástól rendbejön, de végül, jó fél év után bejelentettük a problémát, és kicserélték. Aztán harmadiknak kaptunk egy gyári csomagolásút, amiről kibontás után kiderült, hogy olyan mocskos, mintha évekig bemutató matrac lett volna valahol. Mikor szétnyitottuk a huzatot, látszott, hogy két 90-es matracból van összeragasztva. Na itt lett végleg elegünk a márkából!
Előzmény: szevia (155)
boco_papa Creative Commons License 2007.01.09 0 0 156
Sziasztok!

Adott 2 matrac:
1. a BAYER Memory matrac
2. a MATTUUM Anti-stress matrac

Mindkettő hasonló felépítésű, és tartalmaznak memory réteget. Különböznek viszont a huzat anyagában. A BAYER huzata spéci mikrokapszulákat tartalmaz, amik magukba zárnak mindenféle kellemetlen szagot, ezáltal tartja frissen azt. A MATTUUM huzata teflonszálakat tartalmaz, ami a forgalmazó honlapja alapján anti stressz hatást nyújt, valamint hallottam már olyat is, hogy a káros föld sugárzásokat is leárnyékolja. Külföldi oldalakon pedig a víz-kosztaszító tulajdonságát emelik ki.

Lövésem sincs, ezekből mi igaz, mi nem, ezért szeretném segítségeteket kérni, melyiket válasszam.

Köszönöm
szevia Creative Commons License 2007.01.09 0 0 155
Mert? Mi volt vele? nekem most egy új latex-kókusz(4cm) van Materasso, és csak az a bajom vele (eddig legalábbis), hogy nekem kemény, de ez nem számít hibának. Az enyémre csak 1év garanciát adtak.
Előzmény: Fido Dido (151)
kobun01 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 154

Szia!

Köszi a választ, a Novetex üzletében mi is voltunk azóta az Üllői úton.Tényleg korrektek voltak, segítettek, és a matrac is jónak tünt. Még a vákummatrac foglalkoztat, valamint a memostar/memo foam matrac.Sokan azt mondják, hogy ez drága, láttam az Aime honlapján a Memostart, az nem volt olyan vészes áron...

Üdv

Előzmény: pkri (153)
pkri Creative Commons License 2007.01.07 0 0 153

Ja és próbáljátok hosszabb ideig melyik a jó ágyrács megoldás,nekünk az állitható rács kényelmesebb.Max cityibe a boltba órákig veletek foglalkoznak és a terméket hazalehet vinni próbaalvásokra.Igaz nem olcsó hely ,de mindenképpen a legkényelmesebb választás.

És a  rúgós matracot tessék elfelejteni,alig olcsóbb és klaszisokkal szarabb.

Előzmény: kobun01 (150)
pkri Creative Commons License 2007.01.07 0 0 152
Fido Dido Creative Commons License 2007.01.06 0 0 151
Én a Materassot erősen nem javaslom! Igaz, nekünk csak sima latex volt, de a két évebn belüli harmadik garanciális csere után végleg lemondtunk erről a márkáról!
kobun01 Creative Commons License 2007.01.06 0 0 150

Sziasztok!

Mi is matracvásárlás előtt állunk.

Ami tuti:2 db 80*200-as matracot szeretnénk venni,uniqa-s egészségpénztárból, amiből elvileg csak gyógymatracot, esetleg biomatracot lehet vásárolni.Az is biztos még, hogy fix ágyrács lesz.

Olvasgattam a fórumot, és eléggé megoszlóak a vélemények.

Amin gondolkodunk per pillanat:Novetex kókusz-latex matrac, az Aime cég Memostar, Elastimed matraca, a Pierre Cardin Biomax, esetleg a Materasso kókusz-latex matraca.

Valami tapasztelet, tanács ezek mellett/ellen?

előre is köszi

godfrey Creative Commons License 2006.12.20 0 0 149

Ismerősnek van olyan 400 ezres csodája ami felveszi az alakodat és állítolag isteni benen aludni.

Egyetlen hátránya, hogy forgolodni nem tudsz benen, na meg persze az ára.

Előzmény: takker956 (148)
takker956 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 148

sziasztok,

mi most gondolkozunk matracvételen. a rugos kizárva, latex v. hideghab.

a hideghabot nem láttam olyan sok helyen Wesselényi utcában van egy bolt (Da Vinci) , ott a figura elég jókat mondott róla.

kinek mi a véleménye? van akinek ilyen van? bejött?

üdv

takker

MontY Creative Commons License 2006.12.19 0 0 147
szia,

Szerintem a Rottex rugós matracok nagyon kényelmesek és strapabírók. Asszem BC vagy BSC mellett döntünk mi is a héten a feleségemmel :) A BC-t ismerem, nagyon nem is mernék mást választani, mert egy pár perces kipróbálás egy üzletben még nem biztos, hogy hosszú távon is bejönne. Pár napot aludtam BC-n és életemben nem aludtam olyan jól, mint azon a matracon. A szüleimnek pár éve van ilyen matraca (asszem 3 éve) és semmi használat nem látszik rajta. Ez egy kemény matrac, de nagyon kényelmes. Próbáld ki, hogy mennyire jön be neked! Ja és 2 hetente szigorúan forgatni kell őket!
Előzmény: vivien00 (124)
szevia Creative Commons License 2006.12.14 0 0 146
Nem te személyeskedtél hanem Vanessza úr, őt szedték le, (szerintem helyesen; remélem ez most nem számít személyeskedésnek:-)
Előzmény: lzleo (143)
godfrey Creative Commons License 2006.12.14 0 0 145

Köszi a tippet majd megnézem.

Jelzem régebbről más ügyben nekem nincs jó tapasztalatom a fogyasztóvédelemmel kapcsolatban, eddig 2x volt velük kapcsolat és mindkétszer a cégnek itéltek.

(egyszer egy Adidas cipő 2 hét alatt megadta magát még a 90 es évek elején, kb 50 méteres sor kigyozott a Váci utcai Adidas bolt elött visszahozva mindenki ugyanazt a tipusú cipőt, majd 2 hét mulva jött az elutasítás miszerint nem rendeltetésszerű használat miatt mnet tönkre a cipő, miszerint futó cipőben jártam és nem futottam!)

Másodszor pedig egy 1 hetes Asus PDA ment tönkre és a javítás 3 hónapot vett igénybe (karácsony elött vettem) telefonos érdeklődésre mondták a FVFnél, hogy Unios csatlakozásunk után nem kötelesek 15 napon belül megjavítani/és vagy csere darab esetén 30 napon belül csak minnél hamarabb, értsd akár évek alatt is. Ráadásul amig bent van aszervizben nem hosszabodik meg a gar idő, így ha 1 év alatt javitják meg és utána elromlik következő héten nem garos...:(

Előzmény: Fido Dido (142)
Fido Dido Creative Commons License 2006.12.13 0 0 144

Lemaradtam a végéről, de egy ideje már úgy törölnek, hogy a tölésre ítélttel együtt mennek a válaszok is a levesbe.

Előzmény: lzleo (143)
lzleo Creative Commons License 2006.12.13 0 0 143
"Gondolom személyeskedés miatt törölték a hsz-okat." - Én nem személyeskedtem, csak a kókusz-latex matracokkal kapcsolatos pozitív tapasztalataimmal próbáltam érvelni a "csakis rugósat" véleménnyel szemben. Úgy tűnik a moderátort kevésbé zavarta, hogy ezerrel megy a Rottex reklámozása, mint az, hogy egyesek véleményt ütköztetnek.
Előzmény: Fido Dido (142)
Fido Dido Creative Commons License 2006.12.12 0 0 142

A Fogyasztóvédelmi felügyelet oldalán találsz segédletet hozzá, de nekünk elég volt megemlítenünk a FF nevét, és szó nélkül adták vissza a vételárat. Egyébként a FF telefonon is ad tanácsot.

Gondolom személyeskedés miatt törölték a hsz-okat.

Előzmény: godfrey (141)
godfrey Creative Commons License 2006.12.12 0 0 141

Igen valszeg csere uilletve pénzvisszafizetés lesz ez is, mert egyszerüen nem tudnak olyat csinálni ami tartos lenne.

ui: hol vannak a a 133 elötti hozzászólások?

Előzmény: Fido Dido (108)
godfrey Creative Commons License 2006.12.12 0 0 140
Nem is gondoltam, hogy a Picasso topikon kivül is látlak :)
Előzmény: VANESSZA 1 (115)
szevia Creative Commons License 2006.12.06 0 0 138
Akkor szólok, ha kedvem van hozzá. Ha nem is olyan stílusban, mint te. Emiatt nincs hiteled nálam
Eygébként én spéci nem szeretem, ha fém van az ágyamban.
Előzmény: VANESSZA 1 (133)
lzleo Creative Commons License 2006.12.06 0 0 136
Oké. Megígérem, hogy ha idő előtt tönkremegy, akkor legközelebb rugósat fogok venni.
Előzmény: VANESSZA 1 (135)
szevia Creative Commons License 2006.12.03 0 0 125
Nem hiszem, hogy a bádogosok csinálják a matracokat és nem hiszem azt sem amiket a latexről írtál, (pl. összekevered Tempur-ral, stb)
Előzmény: VANESSZA 1 (122)
vivien00 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 124

ok, latom h. nem nekem szolt..

az megkoszonnem ha utanakerdeznel,mert a regi matracomon mar nem birom sokaig..:)

holnap nem leszek netkozelben,igy majd a holnapi valaszodra kedden tudok reagalni.

szoval, akor a 111es bonelles 36 ert kilove,gagyi,nem is volt tul kenyelmes..

a  Rottexnel a bonellrugosnal nem irja a db szamot,csak a taskasnal deritettem ki h. 230 korul van.majd holnap rakerdezek,elnezek a Matrackiralyba,es kiprobalgatom..

szoval en a taskarugos 3 zonassal szimpatizalok Rottex TR,most mar 60 helyett 57ert is lattam a neten,vagy ha van vmi jobb minosegu bonelles,akkor talan az.vmelyik amiket javasoltal..BK/BC. mindenesetre ezeket kiprobalom,mert hat a bonellest azert vetettem el mert a 111es db/nmesen fekudtem csak, ami nem volt tul meggyozo.hatha a Rottexek kenyelmesebbek.

egyebkent az Ikeas matracokat is most neztem es bonell 100,taskarugos 150 db szamu..hat nem tul jo adat..

vivien00 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 119

nagyjabol segitettel,bizonyos kerdessekeben.de tul.keppen meg jobban osszezavarodtam bonell vs. taskarugo ugyeben...

nehez eset vagyok,lehet jobb ha csak a megerzesemre es a kenyelemre hagyatkozom..:)

amiket Te irtal,azok is teli-nyari oldalasok v. h. erted ezt a klimas dolgot?

http://nlab.dk/jysk/hu/varekatalog/imagepage32.htm

ebben a katalogusban JYSK, a 32. old-on  a PLUS S10et -111 bonellrugo/nm -adjak szerdaig 45 helyett 36 ezerert. ez bonell rugos+kokusz reteges.

33old-on Plus S20as -254 taskrugo/nm- 60 ezer vmennyi, akciosan 54 volt ,most mar nem viszik lejjebb. elado nem erzett kulonbseget e 2 kozt,en nekem ez utobbi jobb volt.

azt irtad h. nincs nagy kulonbseg, de nem jobb ha tobb rugo van benne?a taskasban 2x annyi van.

es persze  a legkenyelmesebb a Gold S10 de azt meg 70 felett adjak,1 kicsit sok.

no most szted jo ez a 36ezres bonell+kokuszreteges?

jobb a taskasnal?mert azt irtad h. a Dreamzone-nal is jobb  a bonell.

amugy irtam azt hiszem h. kb 50 kg vagyok deha mellemfekszik 1  70-80 kgos emberke az mar 130.ekkor mar a +90est kell venni automatikusan,ugye?

szevia Creative Commons License 2006.12.03 0 0 118
Az, hogy kárpitos vagy, nem tudom mennyire tenne hozzáértővé a nem-kárpitos bútorokkal, megoldásokkal, anyagokkal kapcsolatban. A kárpitos bútorokba pesze még belelátni sem lehet, míg az újabbféle matracokat árusító boltok mintákat tesznek ki, látható a matracok belseje..
Előzmény: VANESSZA 1 (113)
vivien00 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 116

szia,

koszi a gyors valaszt!!

megneztem a honlapot.

A kerdeseim,mert nem minden valaszt ertettem.

1.szoval ez  a dreamzone marka ismeretlen,Rottex bevalt,maradjak annal?

2.dupla élkeretes,és két helyen az élkeretből merevitő is van csinálva,a táskarúgós változatnál inkább szivacsmerevitéssel kérd.

ezt igy lehet kerni kulon?

3.A kókusz nagyon hamar elveszti tartását,föleg állitva,és surlodásnak kitéve.Ilyenkor morzsolodik,szálasodik,legvégső esetben töredezik.

lehet kerni h. a 7.es kokuszreteg helyere szivacsot tegyenek bele?vagy van olyan valtozat ami igy keszul?

4. most akkor a Rottex honlapjan az Exclusive alatt BK-EX es a BC-EX kozt mi a kulonbseg?

azt hiszem az egyik kokusz nemez a masik tuzott nemez,de ez mit jelent???

5. e 2 kozt ajanlasz vmit vagy a taskarugos TR-EX-et?

vagy egyeni izles alapjan melyik kenyelmesebb?

szerinted a taskarugos kenyelmesebb mint a bonell,vagy nincs sok kulonbseg?

6.http://www.matrackiraly.hu/

ezen a honlapon tobbfele termeke fent van a Rottexnek es meg arak is vannak.

sorbarendezned nekem h. melyiket venned a helyembe, melyik eri meg az arat?

BK-EX 68 ezerert 5 zonas

BC-EX 70 ezer  5 zonas

TR   60 ezer 3 zonas 16 cm ez nem annyira jo szerinted?mert eloszor ezt neztem ki.

TR-EX  78 ezer 5 zonas 23 cm

koszi meg1x!

Előzmény: VANESSZA 1 (115)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 115
Rottex a király,matracban szerintem magyaroszágon a legjobb leg minőségibb terméket-termékeket készítik.
Magunk közt szólva barátaimnak ,ismerőseimnek mindig Rottex bonellrugós matracot ajánlok,azt a tipust aminél a sorok küzt állitva szivacsmerevités van behúzva.
Még eddig senki se reklamált,hogy szar vagy hülyeséget ajánlottam nekik.

Az 140x 200 asba feltétlenül olyat kérj ami dupla élkeretes,és két helyen az élkeretből merevitő is van csinálva.
Ez az egyik legtartosabb megoldás.Most hogy ez müködik-e a táskarúgós változatnál azt nem tudom,de ott is inkább szivacsmerevitéssel kérd.
A kókusz nagyon hamar elveszti tartását,föleg állitva,és surlodásnak kitéve.Ilyenkor morzsolodik,szálasodik,legvégső esetben töredezik.

Szerintem ha fellépsz a Rottex lapjára,és ott megnézed a Bonell Komfort Exluziv-ot akkor látod amit mondok.Ott a 7 pont helyére kérj inkább szivacsot bele és egy nagyon jó hosszúéletü kényelmes matracot kapsz.
Előzmény: vivien00 (114)
vivien00 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 114

Kedves Vanessza vagy mas is,aki ert hozza,

A tanacsotokat kernem.

Utananeztem par matracnak de nem tudok valsztani,10 perces kiprobalas utan sem tudok donteni.

Mindenkepp taskarugosat szeretnek140*200ast, mert a kokuszretegu bonellrugosat sem talaltam olyan kenyelmesnek,mint a taskarugosat, pedig csak 45 kg vagyok.

Rottex Táska Rugós Matrac (TR) 60ezerert akciosan )Szigedi butor ill Matrackiraly boltokban)

félkemény matrac.3 zónás matrac, középtájon erősített rugókkal. Téli, nyári oldallal.
1. Speciális matracszövet (pamut) jacquard
2. Pamut vatelin, nyári oldal (300g/m2)
3. Poliuretán hab (20 mm vastagságú)
4. Túzött nemez (800 g/m2)
5. Rugóváz (110 mm magas, 230 db rugó/m2),

Vagy uez kokuszreteggel (Rottex TRC) 66 ezerert akciosan.

A kokuszreteg mennyit segit?

Lattam meg a JYSK ban, csak lejart az akcio,igy 10-essel mind tobb most, taskarugosat  siman,kokuszreteg es 3 zona nelkul 54ezerert,ill. 3 zonasat 63 ezerert akciosan.

Ha meg tudtok vmi jo kis akciot hasonlo tipuskra,vagy h. melyiket hol erdemes venni,legyszi szoljatok.

Koszi!

VANESSZA 1 Creative Commons License 2006.12.03 0 0 113
Kárpitos vagyok úgyhogy tudom hogy mi micsoda.
Mindenki azt vesz amit akar.
Előzmény: szevia (112)
szevia Creative Commons License 2006.12.03 0 0 112
Az ágyráccsal kapcs. kérdésem ott van az előző fölött.

Amit a latexxel kapcs. írtál, nem túl megnyugtató, de nem is biztos, hogy így elhihető..

Pl. senki nem állította, h. a NASA fejlesztette ki, összekevered szerintem a tempur habbal. Én semmi süppedést nem érzek, a középső kókusz alatt és fölött latex van, kb.5-5 cm, és még így is az a gondom, h. túl kemény a matrac. De amit üzletben kipróbáltam csak latexet az se volt süppedős.
Egész biztos, hogy "hozzáértő" vagy? Eddog még az összes lézető gyártót vadul leszúrtad. Nem túl árnyalt vélemébny. Én. pl. egy konkrét matracról kérdeztem, nem "a latex"ről általában.
Üdv.Szv.
Előzmény: VANESSZA 1 (111)
szevia Creative Commons License 2006.12.03 0 0 110
És az ágyrács kérdésemre tudnál valamit szólni?: az ágyrács (Materasso-doublefix )lamellái nincsenek teljesen egy síkban (nem az állítható derék résznél, hanem afölött is egy helyen, meg lent, majdnem 1 cm különbséggel ugrik ki az egyik lamella, ez "normális" dolog ágyrácsnál?
Előzmény: szevia (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!