Keresés

Részletes keresés

Abraka Dabra Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1424
Kludi Kentet vettünk, akcióban 20e körül voltak, a mosdó csaptelepek ecobetétesek, nagyon szeretjük. A mofémet megvette a Teka, tehát az is német minőség!
Előzmény: Satriani (1421)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1423
Nekem mindenhol egykaros kludi van es semmi gondom veluk. Vegyuk tudomasul hogy nem orok elet a csaptelepsem de ami piacon van azok mar eleg jok akar magyar akár kulfoldi.
Előzmény: Satriani (1421)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1422
Jotállási feltétel a bejovő vízen lévő megfelelő szűrő !!
Előzmény: Satriani (1421)
Satriani Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1421
Koszi !
>>FONTOS! A hálózati vizet mindenképpen szűrni kell, különben akár néhány hónap után cserélni kell a kerámia betéteket.
- a szuro mar ott van a bejovo vizen :)

>>Csak és kizárólag kerámiabetétes csaptelepet vegyél. -- tehat te ezek szerint a golyoscsapok mellett rakod le a voksod ? Es azok a beallitasok amiket irtam, nem ugy vannak szerinted ?

A Ferromix, az olasz ? Amugy azt hallottam olasz csaptelepeket erdemes nezni...
A Mofem az meg magyar ugye...Na most valaki meselte hogy egy ismerose vett Mofem golyosat es par honap mulva mar (most nem emlekszem) de nem ugy ment mar mint uj korabban. Persze lehet azert is mondta mert o olaszt vett, de egy olyan csaptelep (olasz) kb. 20.000 Ft is van (akciosan !)

Tekeros csaptelepekrol mi a velemenyed, azok ma mar tenyleg nem korszeruek ?
Persze meg nem is emlitettem az asszonynak hogy en gondolkodok a tekerosen is, lehet meg idoben kellene szoljak neki nehogy felesleges koroket fussak :))

Előzmény: RodrigeZZ (1419)
wotan Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1420
jé, eltűnt a hozzászólásom...

na még 1x:
szóval a "csepegtető bigyó" megvan, csak a képeken nem látszott mert nem a kazánból, hanem a HMV tárolóból jön ki és az eltakarta.

szóval kell.

w.

Előzmény: RodrigeZZ (1414)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1419
Csak és kizárólag kerámiabetétes csaptelepet vegyél. A praktikerben és más áruházakban is kapni soxor olcsó (kinai?) csapokat, de ezek legtöbbször műanyagbetétesek. A Ferromix és a Mofém csaptelepei a teljes skálát (mosogató, zuhany, kád, bidé stb) lefedik és áruk még megfizethető. Más típusoknál a felső ár a csillagos ég.
A csapokat próbáld ki mielőtt megveszed, nem szabad akadniuk, ugraniuk!

FONTOS! A hálózati vizet mindenképpen szűrni kell, különben akár néhány hónap után cserélni kell a kerámia betéteket.

R.

Előzmény: Satriani (1417)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1418
Most hirtelen csak az jut eszembe, hogy ha a hálózatban leesik a nyomás (csőtörés, elzárják a vizet javítás miatt stb) és te kinyitod a melegvíz csapot, akkor nem fog folyni, viszont a tárolóból ezerrel kiszáguld a forró víz a hálózat irányába. szomszédod pedig forró vízzel locsolja a rózsáit ;-)Legalábbis amig Mr.Fizika engedi.
R
Előzmény: Törölt nick (1415)
Satriani Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1417
Csaptelepekkel kapcsolatban szeretnek erdeklodni (mert lassan be kellene szerezzem most epulo hazamhoz). Szoval az erdekelene - akinek mar van tapasztalata - milyet erdemes, nem erdemes venni. Gondolok itt markara, gyartmanyra, persze nem feltetlen egy adottra hanem halmazra.

Tkp.-en golyosat szeretnek de csak azert mert ma az a divat :))). Nekem szemely szerint a tekerossel sincs semmi bajom, sot szerintem egy zuhanyzasnal finomabban be lehet allitani rajta a vizhomersekletet. Mi a velemenyetek ?

Pl. egy karosnal, ha a vizmennyiseget probalom allitgatni, nem sikerul sokszor megfeleloen picit le vagy fel elmozditani mert ugrik (legalabbis amit eddig hasznaltam). Ha megtamasztom a kezfejem a telephez es az ujjammal huzigalom le fel akkor OK..

Tehat erdekelne hogy tenyleg tartosabbak, komfortosabbak szerintetek a golyos csaptelepek mint a tekerosek ? Valamint hogy melyiket igen/nem ajanljatok, mire figyeljek a beszerzesuknel.

Koszi !

Satriani Creative Commons License 2003.07.15 0 0 1416
Hat a villanybojlereken is szokott lenni az a biztonsagi szelep. Lehet hogy nagyobb nyomas is tud keletkezni a taroloban mint amit a halozati vezetek rendszer el tudna birni ha egy hibabol adodoan a kazan leallas nelkul csak futene a taroloban levo vizet. Persze ez csak talalgatas...
Előzmény: Törölt nick (1415)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.14 0 0 1415
Miért nem tagulhat vissza a vizredszerbe a melegviztároló ?
Előzmény: RodrigeZZ (1414)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.07.14 0 0 1414
A "csepegtető bigyó" amire gondolsz az a biztonsági-visszacsapó szelep és MUSZÁLY, hogy legyen, max. nem adják a kazánhoz.
Ha ugyanis a vizet melegíted az a szemét növeli a térfogatát, minek következtében nem fog beleférni abba a tartályba, amibe hidegen belefolyott. Ezt a problémát oldja meg a "csepegtető bigyó".
Ha idegesí a csöpögés (foltot hagy, alá kell rakni vödröt stb.) és nem lehet bekötni a csatornába, megoldást jelenthet egy tágulási tartály bekötése a tartály és a szelep közé.

R.

Előzmény: wotan (1413)
wotan Creative Commons License 2003.07.14 0 0 1413
sziasztok,

egy kérdés: ha a fali fűtőkészülékhez van HMV tároló, akkor is kell csepegtető bigyó? Mintha azt olvastam volna hogy azt el lehet tüntetni, és a Va....nt képein sem látni.

w

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 1412
Igen de 60 C alatt nem szabad hajtani a termotékát talan mert nagy lesz a korrozió benne.
Előzmény: bubblebobble (1369)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 1411
Maradjanak az MV21-nél. Sokkal nagyobb teljesitményu mint a többi 13l/perc hamarabb indul es egy kicsit drágább is. ;-)
Előzmény: donci2 (1372)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 1410
Igen ez a rendszer igy mukodik es nem lehet segiteni rajta. Ez nem csapfuggő mert nekem beretta volt es az is ezt produlálta.
Előzmény: Elm (1392)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 1409
Nekem egykaru kludi csapjaim vannak minenhol es meg nem tapasztaltam azt hogy ekkora gond lenne a melegviz beallitasa. A vizmelegiton vissza van veve a vizkiadas es erre vab raallitva hogy mekora legyen a langnagysag. Meg akkor sem egetem le a hatamat ha az asszony kinyitja a konyhaban a melegvizet. Ellenben a szerelom fonoke most cserelte egy "divatos" vajlant kazanra a szerkezeteit otthon mert egy kis raepites miatt megnőtt a hőigény futésen es veri a fejet a falba hogy milyen szar a kombikazan hasznalati melegviztermelése.
Előzmény: zspeti (1402)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 1408
100 eves FEG vizmelegitoknél siman ment a dolog. De az ujabbak mar nem olyanok. Azert kerulnek 10.000-el tobbe mint a junkersek.
Előzmény: greenlak (1403)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.13 0 0 1407
Tipustol fugg hogy szinkronban van-e. Nekem most tettek be egy MV21-et es megy mint az álom. Szeles keretek kozott lehet szabalyozni az atfolyo viz mennyiségét es a langnagysagot is. És mar 0,25 bár erteknel indul. Sokkal koltségkimélöbb mint egy kombikazan.
Előzmény: zspeti (1402)
KalAnd Creative Commons License 2003.07.12 0 0 1406
Sziasztok! 7 éve felújítattam a kádat, ami most kezd lepattogzani. Gondoltam felhívom a céget, aki csinálta, de sajna megszüntek. Mit lehet ezzel csinálni? Keressek egy másik céget, aki valami módon kijavítja, majd újra festi? vagy megtudom magam is csinálni?
CUTE Creative Commons License 2003.07.12 0 0 1405
Köszi, megoldódott;O)!!!
Előzmény: Satriani (1400)
Elm Creative Commons License 2003.07.11 0 0 1404
Hmmm, ertem, effelere szamitottam. Szoval sokat nem tehetek... na, ha majd egyszer upgrade lesz, akkor valami kis tarolo be fog ugrani az biztos...thnx.
Előzmény: zspeti (1402)
greenlak Creative Commons License 2003.07.11 0 0 1403
Sziasztok!
Engedjétek meg, hogy az átfolyós HMV kérdéshez én is hozzá szóljak. Nálam 8 év üzemel ilyen módon a lakás HMV ellátása. Amiket itt írtok az igaz is meg nem is sajnos a FÉG típusúval nálam is így ment a dolog vagy leforráztad magad vagy hidegben zuhanyoztál a meglévő keverő csap mellett.
Tavaly cseréltünk egy Stiebel Eltron-ra és láss csodát azóta olyan mint az álom, lehet szabályozni a keverő csapommal, hogy milyen melegvízben akarok fürödni, nem áll le !!
Úgy, hogy szerintem típus és hálózati víznyomás függő a dolog!
Greenlak
zspeti Creative Commons License 2003.07.10 0 0 1402
Kedves Elm!

Most tapasztalod, hogy miért nem komfortos az átfolyós vízmelegítő. Ahhoz,hogy begyulladjon a láng minimum 2,5 liter/perc elvételnek kell lenni. De ekkor még nem az igazi mert az átfolyó víz mennyisége nincs szinkronban a hőmennyiséggel. Vagy nagyon forró, vagy éppenhogy langyos a víz. Tehát jól (tökig) meg kell nyitni, hogy beálljon a beállított vízhőmérséglet. (Ráadásul ezt a beállítást a cirkón nem úgy csinálod, mint a tárolóson, hogy pl: 50 C-os vizet akarok, hanem csak egy/két forgantyú/tolattyúval úgy saccra). Na most keversz hozzá annyi hideget, hogy ne pörkölje le a szőrt. És máris csak úgy dől a víz. Ezeket a műveleteket nehéz az egykarú keverős csapteleppel megoldani, mert nem tudod, hogy éppen a meleg/hideg víz mennyire van megnyitva. Mennyi jön a meleg és mennyi a hideg oldalról. Te megnyitod a meleg vizet, elindul a cirkó és elkezd jó forrót engedni. Erre te mozdítasz az egykaron a hideg irányba, ezzel a minimálisan vehető alá csökkented a melegvízelvétel, ergó leáll a cirkóban a HMV gyártás. Tehát NEM TUDSZ a vízzel spórolni: "tökig" nyisd meg a meleget, majd úgy engedj hozzá hideget, hogy a már érkező vízmennyiségen felül, ahhoz hozzáadódva keveredjen hozzá a hideg. Vagyis a melegvíz mennyisége állandó maradjon, csak a hideg változhat.
Ezért szoktak két tekerős csaptelepet szerelni átfolyós vizmelegítőhöz és nem egykarút.

Elm Creative Commons License 2003.07.10 0 0 1401
A csaptelepre gondolsz, hogy az olyan egykaros keveros? Mert akkor igen, mindegyik olyan. Szamit az valamit...?
Előzmény: mamuth1 (1393)
Satriani Creative Commons License 2003.07.10 0 0 1400
Nem erdemes jatszani a gazzal...en megkeresnem oket es veluk tettetnem be a nyomascsokkentot
Előzmény: CUTE (1398)
Droopy Creative Commons License 2003.07.09 0 0 1399
Szerinted a gazmu nem fogja eszrevenni, hogy egyszercsak fogyni fog a gaz? Foleg 4 ev pihi utan...
Előzmény: CUTE (1398)
CUTE Creative Commons License 2003.07.09 0 0 1398
Sziasztok!

HELP!

Új vagyok itt, de most a segítségetekre lenne szükségem;

Építkezünk és erre az időre kaptunk kölcsön egy lakást, ahol sajnos nem működik a cirkó, nincs melegvíz, sem fűtés. Nagyon régen nem lakják, a Gázművek egy nyomáscsökkentőt akart volna beszelrelni 1999-ben, de senkit nem találtak soha otthon, így csak egy papírt találtunk, hogy minden gázkészülék használata életveszélyes...
Nem szeretnénk a gázművekkel hivatalosan kapcsolatba lépni, így egy bennfentes szerelőt keresnénk a fenti probléma megoldására.

Előre is köszönöm,
Üdv,

Cute

András111 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 1397
FRODO, Droopy:
köszi a válaszokat!
FRODO Creative Commons License 2003.07.09 0 0 1396
Szerintem ez kazánfüggő, és az adott kazán műszaki leírásában szerepel általában.

Pl. SD honlapján fellelhető leírásban:

"SD. Öntöttvas tagos állókazánok, hôközpontok

A helyiséggel szemben támasztott követelmények

A ma érvényes elôírások szerint:
• A kazánhelyiség fajlagos hôterhelése 1750 W/m
3 alatt legyen, rendelkezzen legalább 1,3 m2 felületû szabadba nyíló ajtóval, ablakkal, vagy olyan ajtóval, amely ilyennel rendelkezô helyiségbôl nyílik (az ablak, ajtó nem lehet „fokozott légzárású)
• Nem telepíthetô kéményes kazán olyan helyiségbe, ahol a névleges értékre vonatkoztatott fajlagos hôterhelés 3140 W/m3
felett van.
• 1750-3140 W/m3 fajlagos hôterhelés közötti helyiségbe akkor telepíthetô a kazán, ha két egymásba nyíló, összeszellôztethetô
helyiség van és együttesen az alábbi feltételek állnak fenn:
- a két helyiségre vonatkoztatott együttes fajlagos terhelés 1050 W/m3 alatt legyen,
- a két helyiség között két el nem zárható min. 150 cm2 keresztmetszetû alul és felül elhelyezett egymástól legalább 180 cm függôleges távolságú szellôzô nyílás van,
- legalább egy 1,3 m2 szabadba vagy lépcsôházba nyíló ablakkal vagy ajtóval rendelkezzen valamelyik helyiség,
- a kazánhelyiségben nem mûködhet szellôztetô vagy elszívó ventilátor. Ha ez elkerülhetetlen, akkor a kazánt és az elszívó ventilátort egymáshoz viszonyítottan elektromosan reteszelni kell, azaz egyszerre nem mûködhet a kettô,
- nem telepíthetô a kazán olyan helyiségbe, ahol porral, robbanásveszélyes gázokkal kapcsolatos tevékenység folyik, ahol agresszív gázok, gôzök, így különösen halogén gázok kerülnek a levegôbe (pl. tisztító szalonok, fodrász üzletek stb.)
FIGYELEM!
A kazánhelyiség fajlagos hôterhelésére vonatkozó értékek a hagyományos építési mód mellett, jelentôs filtrációt biztosító hagyományos nyílászárók esetén biztosítják az égéshez szükséges levegôt.
Fokozottan záró ajtók, ablakok esetén ez nem teljesül. Ebben az esetben külön szabadba nyíló el nem zárható szellôzônyílásokat
kell kialakítani."

Aztán az is lehet, hogy a típusokra van előírás. Ehhez jó lenne tudni, hogy milyen kazánt néztél ki: kéményes, parapetes...

Aztán egy fali (SD Renova, fali):

"A készülékeket csak olyan helyiségbe szabad telepíteni, ahol a biztonságos mûködésének meg vannak a feltételei és megfelel az érvényes törvényi elôírásoknak.
A készülékek elektromosan fröccsenô víz ellen védettek (IP4XD). Idôszakosan nedves helyiségekbe (fürdôszoba, zuhanyzó stb.) is telepíthetô az MSZ1600-3/1986. 3.2.6 pontja szerinti 2. sávba, vagy azon kívülre, azaz a fürdôkád vagy zuhanyzó külsô szélének függôleges síkján kívüli területre.

Figyelem!
A helyiség fajlagos hôterhelésére vonatkozó értékek – amelybe a nyílt égésterû (kéményes) készülékeket telepítik – jelentôs filtrá-ciót
biztosító hagyományos ablak esetén biztosítják az égéshez szükséges levegôt.

Fokozottan légzáró ajtók, ablakok esetén ez nem teljesül.
Ebben az esetben vagy
a) külön szabadba nyíló el nem zárható szellôzônyílásokat kell kialakítani, vagy
b) zárt égésterû készülékeket kell alkalmazni.

A zárt égésterû készülékeknél a helyiséggel kapcsolatban, amelyben mûködik, nincsenek elôírások, állandó tartózkodásra szolgáló
helyiségek kivételével bárhová telepíthetôk.
Az égési levegô beszívása nem történhet olyan helyrôl, ahol porképzôdés van, vagy robbanásveszélyes, ill. agresszív gázok
keletkezhetnek.

A KÉSZÜLÉKEK ELHELYEZÉSE
A kazán körül annyi helyet kell biztosítani, hogy a kazánnal kapcsolatos tevékenységeket (szerelés, kezelés, szervizelés stb.) biztonságosan el lehessen végezni. A kazánok elôtt, alatt ill. felett kell munkálatokat végezni és ehhez kell a helyet biztosítani. A kazán elôtt min. 800 mm szabad hely legyen.
A készülékek mellett mindkét oldalon min. 50 mm oldaltávolságot tartsunk.
Ne helyezzük a kazánokat olyan berendezések fölé, amelyek a készülékre káros gôzöket ill. gázokat bocsátanak ki (pl. tûzhely,
mosógép stb.)"

Más elhelyezés (SD ISO):

"A készülékek elhelyezése
A kazán körül annyi helyet kell biztosítani, hogy a kazánnal kapcsolatos tevékenységeket (szerelés, kezelés, javítás, karbantartás stb.) biztonságosan el lehessen végezni. A kazánok elôtt, alatt ill. felett kell munkálatokat végezni és ehhez kell a helyet biztosí-tani
kell. A kazán alatt min. 1000 mm, a kazán elôtt min. 800 mm szabad hely legyen. Ennek eléréséhez a készülék felsô felfogó konzulját mintegy 1900 mm magasan helyezzük el.
A készülékek mellett mindkét oldalon min. 100 mm oldaltávolságot tartsunk.
Ne helyezzük a kazánokat olyan berendezések fölé, amelyek a készülékre káros gôzöket ill. gázokat bocsátanak ki (pl. tûzhely,
mosógép stb.)"

Remélem, ez azért némiképp segít!

Előzmény: András111 (1394)
Droopy Creative Commons License 2003.07.09 0 0 1395
1.2.Kazánház kialakítási követelmények irányelvei:1.2.1.Vonatkozó előírások, szabványok:Az elhelyezés létesítés feltételeit többek között azOTÉK építési előírásokMSZ 1600/1-15 Létesítés Biztonsági SzabályzatGOMBSZ Gáz és Olajipari Műszaki Biztonsági SzabályzatXLI/1994 törvény a gázszolgáltatásról35/1996 (XII.29.)BM. sz. rendelettel kiadott OTSZ OrszágosTűzvédelmi Szabályzat15/1992 (VII.10.)KTM rendelettel módosított 12/1986(XII.30.)ÉVM rendeletXCIII/1993 törvény a munkavédelemről21/1986 (VI.2.) MT. rendelet a KörnyezetvédelemrőlMSZ. 18151. MSZ. 7044; MSZ 172; MSZ 274; stb. szabványoktartalmazzák.Az előírások, szabványok, rendeletek változásait, az EU normák fokozatos bevezetését figyelemmel kell kísérni.
Előzmény: András111 (1394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!