Keresés

Részletes keresés

Lothiriel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 59

Oké, akkor megírom majd ide az eredményt.

Mármint a gothic-életstílus miatt? Vagy rosszul értem.

Előzmény: Moll Flanders (56)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 58

Jaigen, a film! Hmm. Hmm. Hmm. :oDDD Ritkán látni ennyi jó pasik egy rakáson.

Gandalfnál én is nagyon szomorú voltam, de a kedves szomszéd 'rögtön' mondta: á, hát varázsló, gondolod, hogy csak úgy meghalt? A poéngyilkos!

Előzmény: Moll Flanders (45)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 57

Mit kapnál? Egy vitruális kokit a fejedre! Meg sok vitriolt. :oP

Jó, legyen Hőskor, elvégre te voltál a hőse. ;o)

Hát, nem kötelező szeretni, nem vagyok elvakult Tolkien fanatikus, de érdemes megpróbálni. Vannak benne szép dolgok. Meg pár, ami nem tetszett nekem sem. Talán érdemesebb a filmmel kezdeni, úgy mondják, mert akkor nem csalódsz a regényben, fordítva viszont állandóan a könyvet kérnéd számon. A történetet magát meg valamelyikből úgyis megtudod, szóval nem nagyon lesz már újdonság.

Szóval magadat ismerve kell dönteni. :o)

Előzmény: Reventlow (49)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.08.22 0 0 56
Az teljesen jó. Holnap délig itthon vagyok, utána pénteken este legközelebb.

Nem vagyok Manson rajongó éppen, de a feldolgozásai kifejezetten tetszenek. A közönség meg tényleg érdekel. Már most sajnálom, hogy nem lehet fényképezni :(
Előzmény: Lothiriel (54)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 55

Na ugyehogy! Merjen bárki is rosszat mondani rólunk. :o)))

Jaj, a kis védtelen virágszál! Nem is bántottalak... olyan nagyon. :o))) Különben is, te vagy a mazohista, mert hagyod. Sőt, szombaton még te hiányoltad, hogy nem kaptál. :oP

Előzmény: Reventlow (48)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 54

Pécsen lakom. :o))) Meló után meg tudom akkor nézni van-e még, de csak holnap leszek utána már netközelben. Jó az úgy?

 

Dehogy nevetek. Manson nem is olyan rossz. Bár a zenéje nem mindig tetszik, de amióta láttam a Kóla, puska, sültkrumli-ban olyat nőtt a szememben, hogy szidhatják őt akárhogy, nem érdekel. Értelmes egy fazon.

Előzmény: Moll Flanders (47)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.22 0 0 53

Igen, láthattad hogy érintőlegesen már ejtettünk szót erről a profizmusról is. Így van, ahogy mondod.

 

Látod ezért jó a Szókígyó. Ott aztán - legalábbis eddig - nem volt versengés. Beírod, aztán csönben vagy. Vagy nem és offolsz ezerrel:-)))

 

De - bár nem voltam a törfanban korábban - nagyon megértem , mire gondoltál.

 

Ja, BM nevű szeméállyel én is ismerkedem most, bár negyedikén volt szerencsém látni és főleg hallani, amikor nálunk volt koncert Az anyag 11 szám.

 

Mire mondtad, hogy mindegy? Vagy ma nagyon értetlen vagyok? Lehet benne valami, azt hiszem.

Előzmény: Moll Flanders (51)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.08.22 0 0 52
Akkor főleg dícsérgesd a hajam :))
Előzmény: Reventlow (50)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.08.22 0 0 51
Ja, azt ráadásul úgy értettem,hogy azzal az emberkével kapcsolatban tudnál még írni. Na mindegy.

Arra gondoltam, hogy a Blackmorse Night mp3-ban v. DVD-n van meg neked?

Ezt a topikot legalább végigolvastam. Kicsit visszautalva a törifanra, mivel azt hiszem az eleje óta ott vagyok. A régiek már eltűntek, pedig jó lenne ha visszajönnének, eddig csak sérót láttam. Gondolok: tracy, minutus, aranyszáj, sierra. Nekem tetszett a régi rend is, minden játszik ami nincs benne a törikönyvben. Itt az az érzésem, hogy min., történésznek kellene lennem 24 órányi szabadidővel. Volt jónéhány amit tudtam, de sajna nekem sincs erre időm napközben. Van egy olyan érzésem, hogy sokszor átmegy versenyzésbe, én pedig csak játszani szeretek tét nélkül. Tehát már csak érdeksségek miatt megyek oda, játszani nem. Minek, ha úgysincs időm végigcsinálni? :((
Előzmény: Reventlow (48)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.22 0 0 50
Minden amiről beszéltem , mp3.
Előzmény: Moll Flanders (47)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.22 0 0 49

Névnapoztunk. :-))Néha igen körülményesen fejezem ki magam. Ha születésnapoztunk volna, mit kapnék most:-)))

 

Nem őskor. Hőskor:-))) Mennyivel szebben hangzik. És még mindig nem olvastam el. De tervbe vettem. Még a filmet sem láttam. Pedig abból is van otthon tán több is.

Előzmény: Lothiriel (46)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.22 0 0 48

Na végre!:-))) Persze én vagyok a hülye, mert csak annyit írtam a Szókígyóban, hogy közlendőm van, Lothi meg nem volt ilyen csavaros, hanem egyszerűen leírta, mi az a közlendő. És még a női észjárásra mondják, hogy zegzugosabb:-)))

 

A kérdésed a filmre vonatkozik? Hogy mp3 vagy DVD?

 

Hát lesz mit olvasni, szájmenésünk volt:-))) És báááántott!!:-))

Előzmény: Moll Flanders (45)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.08.22 0 0 47
Mikor jársz Pécs felé? Benevezek egy példányra. Többször volt a kosaramban, de időközben mindig kilopkodták belőle :(( Majd adj szlaszámot és utalom. Előbb-utóbb csak tartunk vmi talit :)

Reventlow jöhetne már, érdekelne hogy a BM milyen formában van meg neki :)
Holnap délelőtt még vagyok, aztán megint lépek tovább. Holnap Manson koncert (nem nevet, nagyon kíváncsi vagyok a közönségre), utána anyuék.
Előzmény: Lothiriel (46)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 46

Ókorban??? Az őskorban inkább! ;o) Nem, akkor még valóban nem tudtam olvasni. :o))) És azóta se olvastad?

Ja, névnapoztatok? :o)))

Köszi szépen. :o))) Azért egyik könnyű volt (VI. Edward), a másiknál meg szerencsém volt (Nurejev).

 

 

Molly!

Pécsen tudok egy antikvárost, akinél biztosan van Gillingham-könyv (2 hete még volt 2 példány). Ismerem, szóval még baráti árról is lehet szó (kb. 500 HUF, de ha én is veszek valamit, flottakedvezmény is lehet belőle).

Előzmény: Reventlow (44)
Moll Flanders Creative Commons License 2005.08.22 0 0 45
Itt vagyok már :) Olvastam vhol, hogy Lothiriel nyitott topikot, de azt már nem, hogy mit :(

Ahhh Blackmorse Night :) Immádom, na de már a Ritchie Blackmoret is imádtam :)
Kedves Reventlow és neked mp3 v. DVD?

Lehet, hogy sűrűbben leszek itt mint a szókígyósban..... na azért nem feltétlen, de ha eszembejut valami majd ideírom és nem oda.

Gyűrűk Ura: nem volt olyan pasi az életemben aki ne szuperlatívuszokban beszélt volna róla is többek között, már csak azért sem olvastam volna el. Viszont a filmet bármikor megnézem. Az elsőnél készültem feladni amikor azt hittem meghalt Gandalf, merhogy ő a kedvencem. Boromir is volt, de ő csak Sean Bean miatt :))

Megyek olvasni tovább benneteket, mert sehol sem tartok.
Előzmény: Reventlow (40)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.22 0 0 44

A Gyűrűk Ura?

 

Valamikor az ókorban ( 18 éves voltam ) katonának is mennem kellett. És egy társam olvasott egy furcsa nevű írótól egy könyvet. Na, az volt a Gyűrűk Ura. Tehát előbb ismertem meg a könyvet mint annyian ebben az országban. Mégsem olvastam. Nem értem, hogy miért, minden kötete megvan otthon.

 

Mondjuk, akkor még nem hiszem, hogy tudtál olvasni:-))) Már amikor én katona voltam.

 

Mi tagadás, tegnap kevés mértéket tartottam:-))

 

Lehet, hogy én voltam Peregrin? Pedig nem úgy hívnak, igaz pont a nevem miatt volt a vendégség, még ha kicsit korán is:-))

 

Ja, el ne feljtsem - bár ott volna az elegánsabb - a megosztotott díjhoz gratulálni. Én ehhez kevésbé tudtam hozzászagolni. Mármint a feladványhoz.

Előzmény: Lothiriel (43)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 43

Szerencsére csak csepegett nálunk, est meg éjjel viszont kellemes kis vihar volt, dörgés villámlás meg minden.

Munkaundor az itt is megvan, hajaj.  :o)))

Miért? Degeszre tömted magad? :oDD

Dehogy, csak én szeretem a Gyűrűk urát. Tuk Peregrin (angolul Peregrin Took, bekevertem egy kicsit) másnéven Pippin, egy hobbit. Róluk tudni kell, hogy imádják a hasukat, naponta hatszor esznek.

Ugye milyen bosszantó?

Reneszánsz hangzás? Csak annyit mondok, a Dead Can Dance-et is szeretem. Nekik is van ilyen hangzású számuk, ha jól emlékszem a Saltarello. Isteni. :o))) Leadom a drótot akkor mindenképp.

 

Előzmény: Reventlow (42)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.22 0 0 42

Szép jó reggelt:-)) Nem áztatok el? Itt már megint félhomály van és megszakításokkal ömlik az eső. És kétoldali munkaundorom van, márpedig nekem kéne példát mutatni:-)))

 

Én most a kajálás miatt nem különösebben izgatom magam. Szerintem nem is leszek éhes ma. Ennek a tegnapi nap az oka.

 

Nem tudom, kicsoda Peregrin Tuk:-((( És most hogy nézem, nem is ismerős a név. Én vagyok ilyen buta?

 

Ami a feladványt illeti: ismerős az érzés. Igaz, akkor jól végződött. Amikor a Tecumseh feladvány volt. Éreztem, hogy ezt tudnom kéne. És nagyon bosszantott hogy nem jön be.

 

Mollynak hagytam üzenetet a Szókígyóban. Majdcsak észreveszi. Igaz, csak annyit, hogy közlendőm van.:-))

 

Mit gondolsz, milyen zenét hallgatok most?:-)))) Amúgy két lemeznyi anyag van meg, tehát majd így kerestesd.

 

Szereted a reneszánsz hangzást? Ha igen, akkor még biztosabban hiszem hogy tetszeni fog. Mert ilyen is van benne.

Előzmény: Lothiriel (41)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.22 0 0 41

Szép jó reggelt!

 

Bár már itt a tízórai ideje... Még jó, hogy nem vagyok Peregrin Tuk. :o)

Láttam bizony, jól viselkedtél. De Molly tényleg csak benézett Szókígyózni. :o(( Majd kiabálunk neki.

Köszi, elméletileg meg tudom oldani ismerőssel a beszerzését, habár ahogy ismerem eltart majd egy darabig a lustasága miatt. "Rugdosni" kell párat belé és akkor megindul majd a lajhár.

Annyira bosszantó, szombaton ott mocorgott bennem Dante, ismerős volt az arc, csak amikor rákerestem, nem a sírját találtam, hanem a köztéri szobrát, ezért hagytam, gondoltam biztos én vagyok hüle. Próbáltam kisilabilizálni, milyen nyelven lehet a felirat, arra is az olasz volt a tippem, nem tudom miért.

Na mindegy, a pápát ugyse tudtam volna.

Előzmény: Reventlow (40)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.21 0 0 40

Fogalmam sincs, mikor sikerül Molly figyelmét felhívnom a topikra. Nem érem utol:-(((

 

De addig egy dolog: a Blackmore's Night dolgában. Volna ötletem, ( kettő is)hogyan lehetne hozzád eljuttatni az anyagot. De ahhoz olyan kapcsolat kéne, ami nem nyílt.

 

És ma nem is írtam japánt(még).

Előzmény: Lothiriel (25)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.20 0 0 39

Jó pihenést:-))) Meg jó éjt:-))) Fenyegetésnek vettem, még addig biztos elkövetek valami disznóságot:-)))

 

Előzmény: Lothiriel (38)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.20 0 0 38

Én? Még vágyálom se voltam szüleim képzeletében. ;oP Na jó, ez enyhe költői túlzás.

No, hétfőn folytatjuk! Ezt veheted fenyegetésnek. ;o)

Előzmény: Reventlow (37)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.20 0 0 37

Talán még van idö.

 

Ami a netezést illeti, most én vagyok rászokóban. Az előző - igen gonosz - hozzászólásom a szókígyóban szép kerek számot adott ki:-))) ami a régiekhez képest nem sok , de azért nem kevés. És az utolsó pár százat néhány hét alatt hoztam össze. Most néztem meg.

 

A PoliDiliben gyakorlatilag ezen kívül én is alig voltam. Mondjuk nem is ajánlatos nekem.

 

De az a Kádár-rendszer topik!. Hogy mit ettünk-ittunk a hatvanas-hetvenes években meg milyen reklámok voltak - úgy szedtük össze a Traubisoda-reklám versikéjét szavanként többen - milyen filmeket láttunk és a többi. A gyerek- és fiatalkorunkat éltük át:-))) Hol voltál te még ekkor?:-P

 

A Ghymest mostanában én is csak olvasom, de bizony sikerült nekem is akaratomon kívül február táján belekeverednem egy csúnya vitába. Bár végül is megérte. utólag.

Előzmény: Lothiriel (36)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.20 0 0 36

Rámfér, de még mennyire! Kínomban már sírva röhögök.  :o))) Elszórakoztatjuk itt egymást a melóhelyen.

Ghymest én is szeretem, de valahogy mindig visszarettent az a rengeteg hozzászólás. A Polidilibe se mertem nagyon betenni a lábam, csak a peremére. Azt hiszem nem is sajnálom. A Kádár-kornak meg csak a végét éltem át: a köztársaság kikiáltását élőben néztünk a tv-n. :o))) Szóval fiatal vagyok az ilyen nosztalgiázáshoz. ;oP

eMM stílusával van talán a legnagyobb baj. Eléggé kategorikus, ellentmondást nem tűrő.

Á, nem kell közönség, csak hangulat. Ami most cseppet sem csípős. :o)))

Előzmény: Reventlow (35)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.20 0 0 35

Majd nemsoká lesz egy kicsi gonoszság, mert elmész. De ezt nem sajnálhatom tőled. Gondolom, rádfér. Holnap meg nem is leszel.

 

Mellőzöm a hangulatjeleket, mert tudom, csak akkor vagy itt ha dolgozol. Márpedig pihenni is kell.

 

Igen, akkor szoktam rá.:-))) Aztán egy kis Ghymes-topik a maga húzásaival, ezzel szinte egyidejűleg - soha nem felejtem el - Alice Kádár-topikja, ami ugyan a PoliDiliben volt, mégis normális volt. Nosztalgia: Tudod, mi öregek:-))) Néhány óra alatt 800(nyolcszáz) hozzászólás. nem volt az tán hat óra sem. És a hangulat!!!

 

Aztán a Szókígyó.

 

eMM-el már nekem volt zördülésem, bár kibékültünk. Nem tetszett neki hogy pl. Konsztantyin Szimonov könyveit is olvasom.

 

Csak akkor vagyunk gonoszok, ha nem ketten vagyunk:-))) Közönség is kell?:-)))

Előzmény: Lothiriel (34)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.20 0 0 34

Én is csak a játék révén ismertem őket, akkor még nyugisabban zajlottak a dolgok. Amíg nem jönn eMM...

Akkor szoktál rá a netezésre vagy mi? :o)

Hát igen, éjjel-nappal itt vannak. Az ördög nem alszik. ;o)))

Elkéne már egy kis gonoszság, még Honoriusról is lemondtam. Ilyet!

Előzmény: Reventlow (33)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.20 0 0 33

A régieket tulképpen nem ismertem. Lehet, hogy akkor még nem is voltam itt?

 

Mármint a Fórumon, de fogalmazhatnánk úgy is, hogy egyáltalán a Neten. Ki tudja, ha tavaly októberben nem kell egyedül itthon kuksolnom két hétig, lehet hogy most sem volnék itt.

 

De egy biztos: aki itten megfejt valamit , az vegye kitüntetésnek a "profik" közt:-)). És ahogy megfigyeltem , jórészt itt is vannak egész nap. Kicselezni sem lehet őket:-)))

 

Azért valami gonoszkodás nem ártana:-))

Előzmény: Lothiriel (32)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.20 0 0 32

Persze, vitatkozhatunk is, bár az nem olyan izgi mint a gonoszkodás (finomabb formájában csipkelődés). ;o)

Na látod ez a nehéz, eldönteni, hogy könnyebb legyen és akkor az kezdőbbek is labdába rúghatnak, de a profik rögtön rávágják, vagy nehezíteni, és akkor mindenki gondolkozhat rajta. Ahogy észrevettem, a régi gárdánál profibb és gyorsabb társaság jár most a törfanba, akik a guglival is ügyesebben bánnak. Szóval szerintem be kell keményíteni. Vagy kifogni olyan időpontot, amikor nincsenek netközelben. :o)

 

Előzmény: Reventlow (31)
Reventlow Creative Commons License 2005.08.20 0 0 31

Miért ne vitatkozhatnánk? :-)))) Az még egyáltalán nem baj. Igaz eddig inkább gonoszkodtunk egymással:-)))

 

Mert arra gondolok, hogy a Becsületrend "becsületét" későbbi államfők is őrizhetik, tehetnek erre fogadalmat.

 

És az igazság az, hogy én nem asszociáltam volna a Becsületrendből Napóleonra. Hiába tudom,hogy ő alapította. Legalábbis rögtön nem. Be kell, hogy valljam. Amatőr vagyok és iszonyú sok lyuk van a tudásomon.

 

Persze szerintem is helyes, hogy kivetted a szövegből a Becsületrendet. Így jobb volt.

Előzmény: Lothiriel (30)
Lothiriel Creative Commons License 2005.08.20 0 0 30
De ha Becsületrend, akkor azt is tudod, hogy ki alapította. ;o) De nem vitázom, csak érvelek.
Előzmény: Reventlow (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!