Keresés

Részletes keresés

Noxin Creative Commons License 2014.11.09 0 0 31

Azért kiváncsi vagyok az a Trioplan mennyiben különbözik az enyémtől. Nekem az alutubusos van.
Viszont a rekesz nekem elöl van, a tiéden meg gondolom a beugrórekesz miatt hátul.

Előzmény: Vaporshark (30)
Vaporshark Creative Commons License 2014.11.09 0 0 30

köszi. közben már meg is rendeltem tegnap, nem ettől az eladótól, de szerintem jó lesz. :) az optikát meg kipróbáltam az m42 adapterem elé fogva. :D

Előzmény: Noxin (28)
Noxin Creative Commons License 2014.11.09 0 0 29

Hát ha eljössz érte Óbudára. De tényleg csak 1-2 nap, mert a Biotarom árva lesz nélküle.

Előzmény: Vaporshark (27)
Noxin Creative Commons License 2014.11.09 0 0 28

Az egyik ez:
http://www.ebay.com/itm/Canon-FD-Lens-to-Sony-NEX-E-NEX-3-NEX-5-NEX-VG10-Adapter-CAP-/220937715335

van másik is (azokkal sincs gond), de tőlük már többször rendeltem.
Annyi nyűgje van, hogy az adapter nincs pontosan belőve középre, és az élességállító meg a rekeszjelző vona fél centivel odébb van.
Az m42 adapterből van cserélhető betétes, ahhoz adnak imbuszkulcsot és szépen beállítható középre.   

Előzmény: Vaporshark (27)
Vaporshark Creative Commons License 2014.11.08 0 0 27

dobsz egy linket ? kéne nekem egy exakta adapter. esetleg nincs egy darabod 2 napra kölcsönbe ? 

Előzmény: Noxin (24)
Noxin Creative Commons License 2014.11.06 0 0 26

Canon FD bajonettes Kiron 2/24mm nyitott rekesszel:
https://mega.co.nz/#!MEV3jYyQ!___HQjRVu_pqZUXYPzuM5j-qVCqRkbiKhrihwX3qU_c

minden más az EXIF-ben
és az új firmware, bár úgyis RAW-ból konvertáltam

rumos14 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 25

a NAV-nál? ott minden a legnagyobb rendben! ;-)

Előzmény: Noxin (24)
Noxin Creative Commons License 2014.10.29 0 0 24

Ugyanaz a kinai csapat, akiktől általában szoktam, visznylag olcsó és kupak is van a végére.
Lehet fejetlenség van a NAV-nál, hogy kimaradt :-)

Előzmény: Vaporshark (23)
Vaporshark Creative Commons License 2014.10.29 0 0 23

az tényleg gyors. :) honnan jött ? 

Előzmény: Noxin (22)
Noxin Creative Commons License 2014.10.28 0 0 22

Csoda történt, a 19-én ebayon vásárolt NEX-FD adaptert ma kihozta a postás, azaz a hetedik munkanapon. 

Vaporshark Creative Commons License 2014.10.17 0 0 21

nyilván tetszene, de leginkább lányokat fotózom, és vannak olyan helyzetek ahol kell az af, ha nem is villám sebességgel, de legyen :D

Előzmény: Noxin (20)
Noxin Creative Commons License 2014.10.16 0 0 20

Mert még nem próbáltad a Biotart :-)
Azért ilyen kis mélységélesség mellett az AF-re nem bíznék semmit.

Előzmény: Vaporshark (19)
Vaporshark Creative Commons License 2014.10.15 0 0 19

már van markolatom, a fogása így nem rossz. a 85mm 1.4 minolta képe meg elég jó, ha már van af akkor használnám is néha. :) 

Előzmény: Noxin (18)
Noxin Creative Commons License 2014.10.15 0 0 18

Vegyél manuális adaptert, abban nincs semmi csak egy rekeszállító gyűrű.

Gyakorlatilag a gyári Sony adapterrel kapsz egy rossz fogású A99-et :-)

Előzmény: Vaporshark (17)
Vaporshark Creative Commons License 2014.10.15 0 0 17

Valakinek van tapasztalata a minolta adapterrel ? egy darab objektív miatt venném. a tükör az adapterben csak fényveszteséget okoz? A képminőséget nem rontja ? 

Noxin Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16

Én is nehezen váltam az A850-től...

Nekem általában elég egy 16 gigás kártya, nem tapadok rá az expogombra :-)
Persze a videonál hamar fogy a hely.
Mondjuk az A7 video funkciójának örülök hogy van, de elég hosszasan győzködném magam hogy bármilyen filmecskét próbáljak összehozni vele.

Mondjuk fix témáknál, épületeknél 3-4 fényerős fixobival szépen le lehet fedni egy nagylátózoom tartományát, bár a korrigált 16-tal bajban lennék.
Viszont érdemes körülnézni a távmérős nagylátószögek közt.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 15

Ez tökéletesen igaz.Nagyon hezitáltam ,hogy megtartsam e a A7-s gépet.Még mindíg hajlok rá.Azt hiszem a héten fog eldőlni mert megyek Szerbiába fotózni egy hétre és már előre tudom,hogy a nap végére nagyon nehéz lessz a 99-es .Viszont a 99-től sem akarok megválni mert számos olyan tulajdonsága van ami messze több mint a A7-é(GPS,Fókuszmód,dupla kártya tárhely)stb)azt hiszem ha mindkét gép a birtokomban lehetne akkor annak nagyon örülnék.Talán ha igazak lesznek a hírek,hogy megkapja az A7-az XAVC S videó kodeket akkor nem fogok habozni.Persze van egy megszokás is és nálam, ilyen a relatíve nagy fényerős objektív használata,majd győzködöm magam,hogy az f4 is tökéletes.De addig is olvasom a fórumon megjelenő véleményeket:-)

Kiváncsi lennék arra a tapasztalatra,hogy mennyit változott a JPEG minősége és a fókusz pontossága /gyorsasága a frissités után.

 

Üdv 

Előzmény: Noxin (14)
Noxin Creative Commons License 2014.10.13 0 0 14

Azért az is számít hogy az A7 zajtűrése, dinamikája jobb az A99-nél, aminél a féligáteresztő tükör levesz a fényből. Itt már kompenzálva van az az egy fényérték a 2,8 és a 4 kezdő fényerős obiknál.

És van 4/16-35 Zeiss nagylátószög E bajonettel.

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 13

Üdv.

 

Kastélyok ,romok,manastírok/templomok és belső terek fotózásával foglakozom.Erre nekem nagyon bevált az SLT-99 (régebben A900, volt SLT 77-s gépem de az nagy tévedés volt a részemről,kiváló gép "de csak APSC"méretű)Zeiss 24-70mm objektív.Tájképeket 16-35mm Zeissel készítek állványról.Telét ritkán használok amióta FF-s gépem van(kivágom)ami részletre szükségem van.A 2,8-s fényerős zoom eddig nekem bevált.Persze a fix objektívek más világ de egy kolostor fotózásakor állandóan nem lehet objektívet cserélgetni.Nekem az f4 kevés.Majd ha felfejlődik az A7-és több objektív kinálat lessz akkor átgondolom a mai álláspontomat.Tartalék gépként RX 10-es gépet viszek magammal,ha nem munkát akarok fotózni hanem csak sétálok valamerre.Megjegyzem ennek a kis gépnek kiváló az objektívje és a videó módja.A beépített ND szűrő meg egyenesen áldás.

Üdv Gyula

Előzmény: _easton (10)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 12

....én is azt írtam,hogy portréra kiváló:-))üdv

Előzmény: Vaporshark (9)
Vaporshark Creative Commons License 2014.10.13 0 0 11

nem tudom, Én évente talán 4 alkalommal használok  zoomot. Nekem bejött az A7. imádom hogy kint erős fényben a keresőben jól vissza tudom nézni a fotókat és most így nem is tudnám összeszedni azokat a dolgokat amik még szimpatikusak, de elégedett Vagyok összességében. 

Előzmény: _easton (10)
_easton Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10

Melyik részere gondolsz? A képre magára vagy a modellre? :) Mindkettő jól és szépen sikerült :)

 

Viccet félretéve.

Bennem az a kérdőjel motoszkál/motoszkált, hogy mennyivel kapok többet egy FF vázzal amennyiben f4 zoom-okat tudok rátekerni.? Ki tudom e használni a valódi előnyét  a nagyobb érzékelőnek, vagy csak korlátozottan?

 

Én elsősorban épület fotókat készítek és város valamint tájkpeket.

Itt most nem a nagyobb szenzor adta előnyök azon részéről van szó, hogy magsabb ISO-n, gyenge fényviszonyok mellett a FF jobban teljesít. Hanem arról, hogy a FF f4 optikával megéri a többletet.

 

 

Előzmény: Vaporshark (9)
Vaporshark Creative Commons License 2014.10.13 0 0 9

     ez  egy F4-es zoommal készült. szerinted nem elég jó ?:) 

Előzmény: _easton (6)
_easton Creative Commons License 2014.10.13 0 0 8

Egyetértek, hogy a méretnek, bizonyos szemszögből ára van. Az E bajonettnek a lényege pedig ebben rejlik.

 

Én jelenleg egy Nex7-et használok egy 1670z f4-el és egy 24f18-al. Az 50f18 a crop miatt ritkán kerül fel a vázra, viszont a kedvező ára és a jó optikai tulajdonságai miatt megtartottam.

 

A döntésem anno egyértelműen a kedvező méret, súly miatt esett a Nex-re, éppen emiatt gondolkodtam az A7-re történő váltásban is.

Ha viszont a meglévő szettemet nézem, akkor az f4 FF zoomok nem vonzóak, főleg annak tükrében, hogy mennyibe kerülne a csere. Valahogyan úgy érzem ez esetben, a FF által kapott többletért, aránytalanul sokat kellene ráfizetnem. A DSLR esetén ez nem így lenne, viszont ott a súlytöbblet és az ebből fakadó kényelmetlenség.

A rendszeremet bövíteném is, de éppen ezek miatt nem teszem, mert váltanék, de egylőre kívárok, hogy mit hoz a jövő, az igért újdonságokból mi fog megvalósulni. 

 

Én erről az oldaláról vizsgálom a kérdést, illetve engem nem érintett meg a manual obik világa. Nagyon ígéretes ez a vonal és nekem is szimpatikus, de sztem igazából a 2. generáció lesz az amikor többeknek igazán vonzó lesz/lehet a FF Nex.

Előzmény: Noxin (7)
Noxin Creative Commons License 2014.10.13 0 0 7

Azt a koncepciót is meg kéne érteni, hogy ez egy kiméretű váz, amihez nem valószinű, hogy 2,8-as fényerejű zoomot csinálnának, mert akkor elveszne a méretbeli előnye.
A fullframe érzékelővel már egy 4-es fényerejű obi is jobb háttérmosásban, mint bármelyik APS-C váz fényerősebb obival.
Nekem ezért volt szimpatikus az A7, mert cipeltem naponta az A850-et és lassan leszakadt a hátam. Igaz hogy nincs AF-es obim, de ritka a megoldhatatlan feladat, amihez kéne. Viszont a manuális obik könnyebbek, kisebbek.

 

Előzmény: _easton (6)
_easton Creative Commons License 2014.10.13 0 0 6

Jó olvasni olyan véleményt is mely a negatívumokat is feltárja annak ellenére, hogy minden felhasználó más és más.

 

Személy szerint sokáig gondolkodtam az A7-ben végül az idő meggyőzött, hogy egyelőre nem biztos a nagyságrendekkel nagyobb előrelépés az APS-C Nexhez képest (legalábbis számomra). Bár a FF nagyon vonzó, de zoomok egyelőre csak f4-ek, míg a közeljövőben megjelenő igen fényerős 35 f14 méretben már nem tűnik aprónak, ami felvet pár kérdést a méret/súly előnyt illetően.

Ami talán a fő probléma az A7 esetén, hogy az első fecske a sorozatban.  Az-az még minden kialakulóban, vázak és az obi választék illetve a gyermekbetegségek egy része is. Az „A” bajonet jelene, jövője pedig elég bizonytalan, így pillanatnyilag nehéz dönteni, hogy melyik váz mellett voksoljon az ember, ha Sonyban gondolkodik.

Jövő év elejére várhatóak újdonságok, reméljük addigra tisztul a kép.

 

Persze más a helyzet, ha valaki manual üvegekkel használja az A7 sorozatot.

 

Üdv:

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 5

Üdv.

 

Volt nálam egy A7-s gép FE Zeiss 24-70 mm objektívvel.

Röviden a tapasztalatomról:24 mm látószögön erősen torzít , nehezen találja a fókuszpontot.Videó felvételnél többször elvesztette a fókuszpontot.

Az objektív egyébként kiváló, zajtalan gyorsnak talán a gép eredeti frissités előtti állapota miatt nem mondható.

Éjszakai felvételeken  a lámpáknál és az egyébb világótesteken erősen jelentkezik az "Un"fáklyahatás"dupla fény, elhúzott fénycsóva.

Maga a váz hosszabb munkánál már nem jól kezelhető(fárasztóan kicsi) 

Zárhang elég zajos, természetben madárlesre nem allkalmas,szinházban meg nem illik használni.

Egy tagadhatatlan előnye van az SLT 99-hez képest ,a súly a fele.

Nagyon meg akartam venni de a fenti negatívumok miatt egyenlőre lemondok a vételről.

Akinek nem volt "nagy FF gépe és "csak portréra  esküvőre akarja használni"annak ajánlom a gépet.

Természetesen sok utómunkával a torzítás javítható de kinek van erre ideje.

A véleményem szubjektív!!!

üdv Gyula

 

Előzmény: Noxin (2)
Vaporshark Creative Commons License 2014.10.09 0 0 4

Én leginkább a natív 50mm-es sonnar optikával használom. plusz tervezem egy 35-ös beszerzését, ezen kívül amit még használok azok canon üvegek adapterrel, és egy régi mauális meyer :) 

Pirandus Creative Commons License 2014.10.08 0 0 3

Üdv a topiknak és a gépnek. Sajnos, nagy nekem, főleg jelképes értelemben... 

Noxin Creative Commons License 2014.10.08 0 0 2

Körkérdés: ki milyen objektivvel használja a gépét?
E bajonettes sima vagy FF obikkal, esetleg adapterezve manuális obikkal?
Én az Minolta MD sort használom alapvetően, kiegészítve m42-es Jupiter9 2/85, Vivitar 1,9/35 és egy Fujinon 2,5/135-tel. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!