Keresés

Részletes keresés

Satriani Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1056
Akkor majd holnap :)
Vegul dontottel a Vitopend 100 mellett ?
Vagy a holnapi ajanlattol is fugg ?
Előzmény: TOM (1055)
TOM Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1055
A Construmas kedvezmenyt kapjuk meg. Teteles arajanlatot holnap kapok.
T
Előzmény: Satriani (1034)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1054
Lehet, nem voltam egyértelmű. Almuniumradiátorral nem használható a rézcső.
Előzmény: RodrigeZZ (1049)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1053
A réz és az aluminim nem igazán szereti egymást, és ebből az együttélésből az aluminium húzza a rövidebbet. Akkor pontosítva: 5 rétegű műanyag, oxigéndiffúziómentes csöveket kell használni.
Előzmény: RodrigeZZ (1049)
wotan Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1052
márminthogy _nem_ szerencsés

w.

Előzmény: wotan (1051)
wotan Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1051
alumínium radiátor rézcsővel:
http://www.net23.hu/delta/cso_val.htm

"szerencsés egy acél rendszert rézcsővel bővíteni, de ha alumínium radiátorokat, vagy kazánt szeretnénk, akkor pláne ne használjunk rézcsövet."

szerintem többrétegű műanyag cső, nálunk legalábbis az lesz.

w.

Előzmény: RodrigeZZ (1049)
ZP Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1050
A rendszer 11 éves, a gázkazán van 8 éve.

VSZM fekete, állítólag O2 diff.mentes padlófűtés csövek vannak lenn.

Nem belülről, hanem kívülről rohad a kazán, a leengeedett víz éppen csak zavaros.

Ok, a szivattyú eddig is volt, a többi meg nem lehet olyan drága, kivéve a hőcserélőt. Milyen vezérlésre gondolsz? 3 v. 4 utas termosztátos szelep, vagy elektronikus?

Köszi

ZP

Előzmény: RodrigeZZ (1040)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1049
>oxigéndiffúziómentes csövet kel használni, nem szabad rezet!

A réz oxigéndiffuziomentes. Miért nem szabad használni?
Az tény, hogy a falba csak szigeteléssel szabad berakni, mert a mész "megeszi", de ettől még lehet jó. (párszázezer épületben működik)

Előzmény: Abraka Dabra (1048)
Abraka Dabra Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1048
Nekünk nem Xenia van, hanem a másik balassagyarmati aluminium, most épp nem jut eszembe a neve:-)
No szóval nincs vele semmi gond, gyorsan felmelegszik. Egy a fontos: oxigéndiffúziómentes csövet kel használni, nem szabad rezet!
Ja a neve: Romantik. Nekünk ez nagyon tetszett.
Előzmény: Szellőke (1043)
Indaxli Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1047
Hi!

Ahogy leírtad, sejtésem szerint pontosoan ilyen kazánunk van nekünk is. Viszont a vezérlést nálunk másképpen oldották meg.
A kazán által termelt melegvíz egy az egyben megy a radiátorokra. A padlófűtés ebből vesz meleget, valamint a radiátorról visszatérő hidegvízből hideget. Egy keverőszelep segítségével lehet beállítani a kívánt max. 40C-t.
Nálunk nem mennek folyamatosan a keringető szivattyúk. A kazán is csak akkor gyújt be, ha elindúl a keringetés. A kazán még ellát 1 HMV készítőt is.
Egyébként minden fűtési helyhez, a padlófűtésben is müa csövek lettek szerelve. Igaz ezek oda való fűtési csövek, nem sima vízvezeték csövek.

Indaxli

Előzmény: ZP (1039)
Stevee Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1046
A lakás falában két kémény is fut, de tisztítónyílás egy sincs. Ilyenkor mi van?

Korábban gázkonvektor volt a lakásban, annak magvan a nyílása (=egy luk) a szoba falán.

A kazánt lehetőleg a másik - kamra falában futó - kéménybe szeretném, amiről csak azért tudom, hogy létezik, mert kívülről, a tetőnél látszik. Lehet, hogy ennek a kéménynek köze sincs a lakásomhoz?

Hú de bonyolult ez egy olyan embernek, aki világ életében panelban élt...

Előzmény: with (1045)
with Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1045
Igen, csak a lakas szintjeto folfele kell beleltetni. Ez nekem 60000 forintba kerult. Ez az ar tartalmazta a munkadijat, anyagkotlseget( kb 13 m) es a szakvelemeny koltseget, amirol szamlat kaptam (kb 4000 forint)

De csak akkor csinaljak meg (ertelemszeruen), ha mas lakas nem csatlakozik bele a belelni kivant kemenybe. Nekem nem volt ezzel gond, mivel az en lakasombol indul. Nem ertek hozza, de ha nalad is van tisztitonyilas, akkor jo esellyel sajat kemenyed van. Nekem volt mar egy negativ szakvelemenyem a beleletlen kemenyre, ezert ezzel nem torodtem, de kerdezz ra hogy kell-e a pozitiv velemeny melle a negativ is. Az is kb 4000 forint :(

udv: with

Előzmény: Stevee (1044)
Stevee Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1044
Ezek szerint nem csak engem akarnak szivatni, ennyiben pozitív a dolog.
És árban milyen nagyságrendű egy ilyen kéménykibélelés? Jól gondolom, hogy csak a lakás szintjétől fölfelé kell béleltetni?
Előzmény: with (1042)
Szellőke Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1043
Nem semmi,
most beszéltem kéményügyben a Dohány utcaiakkal,
szigorúan tilos úgy építeni a kéményt, ahogy az embereink csinálják, csak az szabályos, ha utólag bélelik ki. Aztán közölte a fickó, hogy persze mindenki úgy csinálja, ahogy mi is (körbefalazzák a szigetelt korracél csövet), ezért azt javasolja hogy kérjek egy építés közbeni felülvizsgálatot, per 5200 Ft (helyszínen fizetve), és akkor nem lesz gond majd az engedélyeztetéssel.
Kíváncsi leszek, ennyit tényleg megér, hogy ne legyen vele macera (keményebb zsebpénz stb.), de valahogy azt súgja a női ösztönöm, hogy ez mégsem lesz ilyen egyszerű. Majd beszámolok. (Ápr. 9-re kaptam időpontot.)

Radiátor ügyben vannak még kérdéseim. A gépésztervezőnk és a kivitelező is Vogelt javasolt, csakhogy az nem tetszik (rácsos tető).
Milyen más alternatívák vannak (A Dunaferr is hasonló design, így az is kiesik).
Ismerem még a Xéniát, az nem acél, hanem alu, ez mennyiben hátrány (mivel az kinézetre nem rossz)?
Van-e még forgalomban korrekt áru, jó minőségű?
Köszi: Sz.

with Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1042
Stevee, a helyzet nalam is hasonlo volt. VII. kerulet, utolso emelet, turbos kazan lichthofba vezetve. Nem jott ossze, mivel masnak is van szellozoje ide, ezert koaxialis csovet teljesen fel kellett volna vezetni a lichthof tetejeig, epitesi engedellyel. Ez annyiba kerult volna mint a kemenybeleles kemenyseprok altal 'fekete munkaban', de legalis, szamlaval igazolt szakvelemennyel. Igy maradt az utobbi, macera nelkul, kb 3 oras munkaval.
Előzmény: Stevee (1035)
Satriani Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1041
Vitopend 100-ra gondolsz te is? Ha jol tudom az majdnem ugyanabban a kategoriaban van mint egy Vaillant TurboTop Plus...Szoval en meg rosszat nem hallottam a Viessmannrol senkitol, sot ! A Buderusrol sem, csak egy valakitol, de nem hiszem hogy igaza lehet. Amit en szurtem le az eddig hallott informaciokbol: Buderus es Viessmann minoseg szempontjabol majdnem egy kategoria, csak a Buderus elerhetobb aron van. A Vaillantrol eleg sok negativ kritikat hallottam, ennek ellenere azt hiszem megiscsak azt veszem meg :) Az teny hogy a Viessmannt mas anyagbol keszitik mint a Va..-t, biztos Nemetorszagban rakjak ossze, tovabb fog tartani, kevesebb megibasodassal. Ha van penzed, nem kell masra forditanod lehet erdemes megvenni, amugy nekem az az erzesem inkabb a nemet lakossag szamara meretezett ara van. Ugy hallottam ott nem is igen veszi a Va..-t.
Előzmény: andzsin (1037)
RodrigeZZ Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1040
A padlófűtés divatbajöttekor (bár ez azért 8 évnél régebben volt), sok "szaki" a melegvízhez használatos csöveket fektetett le az aljzatba. Műanyag, műanyag. Csakhogy a padlófűtéscső oxigéndiffuziómentes, a viznél ez nem létszükség. Én inkább erre gyanakszom. Az oxigntől inkább tönkremegy a kazán, mint a hideg víztől.

Mi kell hozzá?
Az eddigi bekötéstől függően Feltöltőcsonk, biztonsági szelep, tágulási tartály, szivattyú és jó ha van valami termosztátos vezérlés, ami a vízhőmérsékletet szabályozza.

R

Előzmény: ZP (1036)
ZP Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1039
Nem csak a deflektor, hanem a kazántest (Celsius ÖV 35) is rohad. Csak idő kérdése, hogy mikor lyukad ki...
A radiátoros kör vizét két szelep keveri le alacsonyabb hőmérsékletre, az egyiken van egy csőérzékelős termosztétfej, egy csőtermosztát pedig kikapcsolja a szívattyút túl meleg víz esetén. Az egész szet egy Heimeier Padlófütésszabályzó Szet.
Mondtak már olyat, hogy le kellene állítani a szivattyúkat, ha éppen nem fűt a kazán, más meg ezt cáfolja.
??????????
Lerajzolom a rendszert és elküldöm, ha gondolod.

Koszi

ZP

Előzmény: Indaxli (1038)
Indaxli Creative Commons License 2003.04.01 0 0 1038
Hi!

Biztos, hogy az lehet a probléma?
Nálunk is "egy vízről" megy 7 éve és semmi probléma a deflektorral.
Hogyan van bekötve?

Indaxli

Előzmény: ZP (1036)
andzsin Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1037
Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől hogy vajon érdemes e cirka 100.000-el többet fizetni egy Viessmannért vagy egy Buderusért? Mi egyébként a Vaillant mellett döntenénk, de még értelmes választ nem hallottam arra, hogy miért kellene ennyivel többet kifizetni egy kazánért, egyébként kombi kazánról lenne szó. Köszi.
ZP Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1036
Sziasztok!

A következő problémám lenne:

egy vízről megy a padló és a radiátoros fűtés, ettől viszont szétrohad a kazán. Leaglábbis a deflektor, már másodszor 8 év alatt.
Azt mondják, hogy a túl hideg vissaztérő víz miatt a kicsapódó kénessav a tettes.
Hajlok rá, hogy átépítsem a rendszert hőcserélősre. Ismer esetleg valaki olyan helyet a neten, ahol találok erről valami kapcsolási rajzot. Mire van szükség a hőcserélőn kívül?

Köszi előre is

Üdv

ZP

Stevee Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1035
Sziasztok!

Nem tudja valaki megmondani, hol lehet utánanézni a turbós kazán elhelyezésére vonatkozó szabványoknak? Lehetséges, hogy egyes bp-i kerületekben szigorúbbak a szabályok?

A tervező első látásra rábólintott azon ötletemre, hogy a legfelső emeleti lakásom lichthofra néző kamrájába szereltessem a turbós kazánt, mondván nem érdemes belemenni a kéményseprőkkel való hosszadalmas ügyletelésbe. Aztán később felhívott, hogy a turbós kazán bekötéséhez a VII. kerületben építési engedély kell (amivel nem érdemes nyüglődni), úgyhogy kérjek kéményseprői szakvéleményt, béleltessem ki a kéményt és legyen inkább kéményes kazánom.

Van ennek valóságalapja v. csak hasbaakasztás?

Satriani Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1034
Meg tudnad irni nekem (akar itt akar maganba), hogy mennyiert tudod megszerezni a Vitopend 100-t? Persze erdekelne a tarolo is :)
Mi a kulonbseg a V100 es W100 tarolo kozt ?
Előzmény: TOM (1033)
TOM Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1033
Vitopend 100, Vitocell W 100 (vagy V 100).
Persze kereskedo ontottvasra akart rabeszelni, de nincs kedvem (gyk, nincs penz) :-)
T
Előzmény: Satriani (1029)
Infomaker Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1032
Vúpszi, megvan:

http://www.d-eg.hu/deg.zip

Előzmény: Infomaker (1031)
Infomaker Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1031
Nem igazán találom már...

www.dla.hu a radiátorosok honlapja, de mintha nem lenne fent.

Előzmény: GuMiSZu (1026)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1030
>phegyi: nem nagyon szar ha nem profikkal csinaltatod meg (szerintem) de a tervezes azt inkabb mernokkel csinaltasd.

Mernok csinalja a tervet.

Csakhogy errol a kazanrol eddig meg nem hallottam,vannak-e tapasztalatok, a cegrol sem hallottam meg.

>En is hasonlokepp gondolkodok mint te:) Eloszor profi kivitelezokben gondolkodtam, aztan vegul egy szerelovel csinaltatom akiben hat bizok is meg joval olcsobban dolgozik, de nem azert mert szarul dolgozik, hanem mert o munka utan csinalja es nem abbol kell megeljen.

Meg ott nem tartunk, az uzletben akartak meggyozni rola , hogy ez a legjobb valasztas:)

Peter

Előzmény: Satriani (1029)
Satriani Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1029
Nem biztos hogy lecserelem 5 ev mulva :), lehet 10 ev mulva:)
Szoval az a helyzet mivel nincs foldgaz az utcaban addig mig bevezetik (3-6 ev ??) PB gazrol nyomatom a futest (de ep azert szeretnek rasegiteni valami hulladek fa akar szen, stb-vel is). Mivel a kazan amit most meg fogok venni nem egy orok eletu kazan lesz valamikor majd ujjat kell vegyek. Remelem akkora mar foldgazam is lesz es akkor (legalabbis mostani eszjarassal egy ontottvas allokazant szeretnek leteni a pincebe) Majd csak akkor hasznalnam a tenyleges gazkazan celra a kemenyt (amit ugye most kell megepitsek). A kemeny persze 2 kurtos lesz (egyik gazra masik vegyes tuzelesre...)

Szicsu: kosz a link, amint idom van belenezek !

phegyi: nem nagyon szar ha nem profikkal csinaltatod meg (szerintem) de a tervezes azt inkabb mernokkel csinaltasd. En is hasonlokepp gondolkodok mint te:) Eloszor profi kivitelezokben gondolkodtam, aztan vegul egy szerelovel csinaltatom akiben hat bizok is meg joval olcsobban dolgozik, de nem azert mert szarul dolgozik, hanem mert o munka utan csinalja es nem abbol kell megeljen.

TOM: Viessmann-bol melyik tipusban gondolkodsz ?
csak erdekel:)

Előzmény: wotan (1024)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1028
Hali!

Az IMMERGAS nevu tarolos fali kombi kazanrol tudtok-e valami?

Ram akarjak beszelni:)

Koszonom

Peter

TOM Creative Commons License 2003.03.31 0 0 1027
Hat igen, most epp nalunk is az van, hogy Va... van feltuntetve mint kazan a kemenyesek papirjaiban de lehet h nem az lesz megsem, de kW ertek mukodesi mod ugyanaz. Ebbe belekothetnek a kesobbiekben vagy egy modositasi kerelemmel megoldhato?
TOM
Előzmény: wotan (1022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!