Keresés

Részletes keresés

dako60 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4144
Szia Keranov!
Mielőtt bármi megjegyzést tennék a tervező ajánlására, kérdezném a lakás méreteit, mekkora, padlófűtés, falfűtés vagy netán radiátoros lenne a rendszer. Mekkora a légköbméter? Több olyan lemezkazán van amelyik 130-as füstcső kivezetéssel rendelkezik, úgyhogy ezek elmennek az ajánlot mérettel, de ettől függetlenül legtöbb kazánnak 160-180-as a füstcsőve. Így aztán a nagyobb méretü kémény biztonságosabb lenne. A kis kazánt a nagyobb kéményben tudod használni, de fordítva már nem jó a dolog.
Előzmény: keranov (4141)
dako60 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4143
Az sok szerintem, én az ősszel kaptam árajánlatot 160-as szereltkéményre 10,5m magas és 200 ezer lett volna az ár.
Előzmény: JGab (4142)
JGab Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4142

Úgy tünt, hogy nagyjából mindegy nekik...

De 15-ös kéne.

Előzmény: dako60 (4140)
keranov Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4141

Sziasztok!

 

Feltettem egy kérdést a vegyestüzelésű topikban, de ide irányítottak, mert itt állítóag sok a szakember. :)

 

Tehát:

 

Vásároltunk egy sorházi ingatlant, amelyen az előző tulaj megkezte az építkezést. Garázs szint elkészült födémmel, erre jön még két szint.

Mivel az építési engedély lejárt, újra el kellett készíttetni a terveket. Tegnap kaptam meg a kész tervet, de a tervező nem a megbeszéltek szerint készítette a fűtési tervet.

Úgy beszéltük meg, hogy elsődleges fűtés gáz lesz (turbó kondenzációs gázkazán az emeleten), alternatív lehetőségként pedig egy vegyestüzelésű kazán, amelynek egyelőre csak a csonkját készítenénk el.

Ennek ellenére a terv szerint

 

„ a hőtermelés egy Vaillant Thermotop PLUS típusú, 28kW teljesítményű kazánnal történik. A fűtési rendszer zárt, szivattyűs kialakítású. A fűtési rendszer vizének hőtágulását változó nyomású membrános tartály viszi fel. A rendszerben kialakuló túlnyomást rugós biztonsági szeelp határolja. Az épületben konvektív lemezes lapradiátoros fűtés készül, a hőelosztás a padlóban vezetett műanyag csövekkel történik.

2 kéményt tervezett. Anyaga: kéménytégla+rozsdamentes acélcső, melynek belmérete 130 mm, körtő külmérete: 38/38cm, kéménymagasság 8,8m, lpített magassága 10,8m. „

 

Azt mondta a tervező, hogy majd a használatbavételi engedély előtt készít egy mellékletet a megbeszélt fűtési módról (turbó gáz+vegyes tüzelésű), állítása szerint emiatt nem kell majd változtatni az építési terven.

A családban lévő laikusok szerint viszont a 130mm.es belméret kevés, legalább 200-as kellene. A tervező szerint viszont elég a 130-as, ilyen kéménymagassággal. A kémény egyébként már elkészült az alsó szinten 130-as csővel, persze ez a régi terv szerint gáz központi fűtéshez és nem vegyestüzelésűhöz készült. (Inkább most bontanánk le a kéményt, ha muszáj, mint amikor már szerkezetkész állapontban áll az egész ház. )

 

Tehát a kérdésem a következő:

 

-          valóban elég-e a 130 mm-es kémény egy vegyes tüzelésűhöz?

-          igaz-e, hogy ha válzoztatunk időközben a fűtési módon, nem kell válzoztatni az építési terven?

- adjuk-e be így a terveket, vagy ragaszkodjak ahhoz, hogy javítsa a megbeszéltek szerint?

 

 

Nagyon szeretném minél hamarabb beadni, mert reménykedünk, hogy talán még be tudjuk adni a szocpol kérelmet, mielőtt szigorítják a feltételeket.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

dako60 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4140
Mekkora a belső átmérő?
Előzmény: JGab (4138)
nagy ivó Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4139
Most láttam a vaterán 8 fm 130-as savállócsövet idomokkal 55000-ért
Előzmény: JGab (4138)
JGab Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4138

Üdvölet!

 

Volt ma a kéményseprő, aki kéményeket is épít.

Kértünk árat szerelt kéményre. Belül saválló, mert szilárdtüzeléshez kell.

 

55eFt/m. Kicsit nekem soknak tűnik. Vagy ez reális ár?

dako60 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4137
http://www.svt-wamsler.hu/
dako60 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4136
dako60 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4135
Teljesen így igaz ahogy az előttemszóló írta. Itt a cím.
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4134
Üdv!

Jaja... DN120 füstcsővel is lehet kapni kandallókat, 5-7kW teljesítményűeket, Servant IF7 a neve ha minden igaz és az SVT gyártja. Legalább is pár éve volt ilyen.
A méretező progi szerintem jó, párszor már méreteztem írásban a szabvány alapján. Vagyis ha a szabvány "jó" akkor a progi is....

:)
Előzmény: Törölt nick (4133)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4132
Az előző hozzászólásnál a 4129-esre gondoltam, nem zöldövezetijére.
Előzmény: siokemeny (4131)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4131
Üdv mrluigi!

A kéménykeresztmetszetet elég bajos bontás nélkül megnövelni, mondhatnám szinte lehetetlen.

Én erre a kéményre maximum 13 centis füstcsövű készüléket kötnék rá, bár a kéményed magasságát nem ismerem.

Az előző hozzászóló által leírtakban van igazság, de csak akkor, ha minimum 10 méteres a kéményed. Egy alacsonyabb, kisebb keresztmetszetű kéményen is üzemel a kandalló, csak nem fogja tudni leadni a névleges teljesítményét, csak akkorát mint egy kisebb füstcsövű.
Előzmény: mrluigi (4128)
tibi61 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4129
Szia mrluigi !
Tudom,hogy a szakemberek nem helyeslik a következőkben leírtakat,én csak a tapasztalatomat szeretném megosztani veled.
Édesanyám vásárolt egy kommersz kandallókályhát az OBI-ban ,melynek a füstcsöve150-es. A kémény 4 téglás (kb.14x14), a falban lévő füstcső bemenet 120-as.
A csövet egy ugyanott vásárolt szűkítővel kötöttem össze a kéménnyel próba képen.
Kiválóan működik most már két hónapja. A kéményben lévő huzatot nem csak az átmérő hanem a magasság is befolyásolja.
Előzmény: mrluigi (4128)
mrluigi Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4128

Sziasztok!

 

Kémény ügyben kérnék tanácsot Tőletek, mert eléggé tanácstalanok vagyunk: olyan családi házban lakunk, aminek két kéménye van, az egyikre rá van kötve a gáz, s a pincéből indul, a másik kémény a nappaliból indul, s nincs rákötve semmi. Erre szeretnénk kandalló kályhát bekötni, azonban a kémény nem elég széles, kb. 14,3x12  cm-es a járata. Nem szeretnénk kéményt és falat bontani, ezért nem tudom, hogy van-e vmi olyan eljárás, amivel bontás nélkül meg lehetne szélesíteni a kémény járatát? Azt hallottuk, hogy a nagyobb teljesítményű kandallóhoz minimum 15x15 cm-es kéményszélességnek meg kell lennie.

Van valami ötletetek?

A válaszokat előre is köszönöm!!!

szívóágon Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4127
pjotrkolja, köszönöm a magyarázatodat - kezdem végre felfogni, h mitol válhatott olyan jó tenyészetté a 130-as furánbéléses kéményem. A sok kondenzátum egyébként magában nem zavar, a kazán alacsony terheléssel (és valszeg jó hatásfokkal) muködik.
Előzmény: pjotrkolja (4118)
Dubamara Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4125
Köszi a válasz Émile!
A kémény hagyományos fatüzelésű kazánra van kötve, a teljesítményét nem
tudom, de nem egy erőmű, elég kicsi...
Gondolom a magam végezte bélelést vessem is el egyből!?
Nem tartom magam egy műszaki analfabétának, gondoltam egy ilyen műveletet
csak össze tudnék hozni, ha megvenném a béleléshez szükséges elemeket, nem fizetnék ki súlyos 10 (100) ezreket egy vállalkozónak...
Mondjuk a "hivatalos papírmunkás" részre nem is gondoltam...
Nem a reklám miatt, de nincs valami megbízható kivitelező, vagy
hol keressek korrekt áron saválló bélést? Köszi a választ előre is. Dubamara
Előzmény: Émile (4108)
kiggyo Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4124
Sziasztok!

Próbáltam átnézni az eddigi hozzászólásokat de nem találtam választ, ezért lenne egy kérdésem:

Vettem egy csorvási badigó félbálás kazánt, 60 kW teljesítmény (barnaszénnel), fával 40kW körül. 200-as átmérőjű füstcsonkja van.
A kéményseprővel megnézettem, 6m 250-es kéményt ajánlott táblázat alapján, ez szereltben (mivel nem akarok ép. engedélyezni) 300eFt körül van.

Állítólag lehet csinálni is, nem csak rozsdamentesből hanem vastagfalú vascsőből, és leszigetelni, az is elfogadható, nem kell minősítés rá ha bizonyos paramétereknek megfelel. Persze szigetelve, stb...
Elvileg jobb annyiból, hogy nem tud megolvadni ha begyullad a korom benne, mint a vékonyfalú saválló.

Mit tudtok róla, megoldható, és mi probléma lehet belőle később?
Nem kicsit lenne olcsóbb ugyanis, a kazánház egyébként a kertben van.
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4123
Árnyaltan próbáltam fogalmazni ... de erről volna szó.
:)
Előzmény: Ariadne12 (4122)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4122
Pfff, hát én a helyében nem csak rákérdeznék a kivitelezőnél, hanem menne is élből a tértivevényes levél, hogy javítsa ki ingyen és bérmentve, ha nem, akkor meg a fizetési meghagyás a bíróságra...
Előzmény: pjotrkolja (4118)
Émile Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4121

       "földgáz végésterméke"

 hát  ez nem stimmel.

 födgáz végtermék égésnél  - CO2 ( CO) és viz,

 a végtermék még sokszáz dolog lehet pl.  műanyag, korom, gyógyszer, festék műtrágya, robbanóanyag stb.

 Persze végül ezekből is az elsőben felsoroltak lesznek.

Előzmény: Émile (4120)
Émile Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4120

  Helló !  ki beszélt esőről ?

 

 Én nem , csak felhivtam az ill. ( már nem tudom kiét, hogy a kémény tönkremenetel a fagyás miatt van. Az természetes , hogy  a földgáz végésterméke  ' nedves' azaz víz is keletkezik, ami kicsapódik a kémény belsejében. Mellesleg nemcsak fölgáz van/volt - majd még ráfanyalodunk erre (talán). Ott nincs probléma a kondenzációval mivel nincs.

 Akkor egy kis kémény történet : sokáig tán az idők kezdetéig voltak a téglakémények. probléma volt velük bőven, de nem kondenzáció (mármint víz) hanem inkább kigyulladtak (belül a kémény kivül a ház).

 De a jó béke időkben  1850 -től a földgázig (mondjuk 75 -ig ) a kémények  ha elromlottak az a kátrányosodás miatt volt. Ez főleg a fatüzelésés  és a rossz tüzelés miatt volt. Közben volt jó 50 év a széntüzeléssel is ezzel párhuzamosan - sok jó szar kenes - kéntartalmú szénnel. No ott lett igazán csak savasság. A kéndioxid SO2. Érdekes modon a kémények erre se panaszkodtak. Persze, mivel a kéndioxod szépen kiment a kéményből, aztán az esővel összeszövetkezve visszajött, de nem a kéményekbe hanem a házak falait,  vakolatait tette tönkre. A kémények jól állták a sarat, ha rendszetresen tisztították,  nem gyulladtak ki, a fagyásról szó se lehetett, mert az a kevés csapodó eső hamar megszáradt, elvoltak jó 80 évig biztos, esetleg a felső 5- 10 sort kellett átrakni. Időnként.

  Na de a földgáz miatt, mivel belülről támad a nedvesség  - a fagy szépen betesz ezeknek a kéményeknek + a sav pici ráasdásnak. De ez a sav nem olyan veszélyes mint a kénessav, ez egyszerű szódavíz.

 Now É.

Előzmény: siokemeny (4110)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4119
Ja elhúzásos ... akkor flexi ... lesz vagy 100.000.- ha csak nem tudsz valahol szerezni néhány méter kimaradt csövet.
Előzmény: pjotrkolja (4118)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.12 0 0 4118
T szívóágon!

Kondenzátumod valszeg azért keletkezik ilyen sok mert a DN130 furánbélésben elvész a ventilátornyomás, és kvázi gravitációs elven dolgozik a kéményed. Huzat vajmi kevés keletkezhet hiszen egyfelől alacsony másfelől csak egy oldalán nyitott rendszer, ezért a kéményedben inkább csak pang az amúgy is alacsony hőmérsékletű égéstermék, "gyártva" a szmötyót.
A nyilatkozatban foglaltak amúgy, helytállóak lehetnek abból a szempontból hogy a kondenzkazánod is zárt égésterű kazán, bár ezt a kialakítást nem hiszem hogy a Junkers ajánlja a telepítési előírásaiban.
Ha csak ekkora rendszer kell akkor inkább a DN80 merev PPS cső, azt lehet kapni 2m-es kiszerelésben is, a flexit meg csak 12-25m-esben ha jól tudom. Idomok így is, úgy is kellenek.
Rákérdeznék a kivitelezőtől, hogy ezt a rendszerkiépítést honnan vette ...
(vigyázz, nehogy garanciavesztés legyen a vége ...)
Előzmény: szívóágon (4117)
szívóágon Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4117
A megoldás _önmagában_ jó lenne, mindenhol légtömör szerelvényeket alkalmaztak. Csak sajnos nem alkalmas ennyi kondenzátum levezetésére. Egyébként elhúzásos a kémény, ezért kellene flexibilis cso.
Előzmény: Gyurco78 (4116)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4116
Érdekes megoldás, eddig úgy tudtam, hogy turbósokhoz végig kell vezetni a csövet...
Viszont ha egyenes a kémény, nem muszály flexibilis csövet berakni, jó a sima egyenes PPS is, annak métere 2000 Ft, a flexinek meg 10000.
Előzmény: szívóágon (4115)
szívóágon Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4115
Igen, a furánnal bélelt kéménybe megy az égéstermék. A becsatlakozási ponttól lefelé még van egy kb. kétméteres kéményszakasz, és annak az alján van a kondenzgyujto tartály, légtömör szerelvényekkel, egy hurokba tekert mipolán kivezeto csovel (szifonként viselkedik, hogy ne fújjon ki rajta a nyomás).

A furánnal bélelt kémény egyébként 130 mm-es, vagyis elférne benne egy 80-as flexibilis cso. (Csak az a moszat ne jelentkezne...)

Ui. - Bocs az öklömnyi betukért, Copy/Paste hiba (kényelmesebb keretben írtam)
Előzmény: Gyurco78 (4114)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4114
Vagy arról van szó, hogy nincs is belső cső a kéményben, a furánnal bélelt kéménybe megy a füst? Akkor viszont kéne az a PPS cső bele, így nem igazán értem, hogy állta ki a nyomáspróbát.
Előzmény: szívóágon (4112)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4113
Hová húznák be a flexibilis csövet? A meglévő 80-as csőbe? Abba nem fér be...Meg nem is kéne leszűkíteni a füstcsövet.
A vízszintes szakasz egyébként a kazán felé lejt? Mi van, ha lezárod a kémény kondenzleválaszóját? Akkor már csak a kazánból fog tudni folyni.
De erről szerintem kérdezz meg egy hozzáértőbbet, én nem vagyok kémény expert.
Előzmény: szívóágon (4112)
szívóágon Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4112
Új típusú kazánom van (ZWB 28-3C), de a kéménybélelo cég elfelejtett felvilágosítani arról az apróságról, amit írsz, hogy "Kondis kazán kéményére már fel se tesznek kondenzleválasztót." Sot, kifejezetten ezt a megoldást ajánlották, pedig eleve kérdeztem a flexi cso behúzását. Mellesleg a kivitelezoi nyilatkozatuk is "zárt égésteru készülékhez kapcsolódó égéstermék elvezeto rendszerrol" szól és nem kondenzációs kazánhoz kapcsolódóról.

 

Mindegy, nem a múlt érdekel, hanem tartós megoldást keresek. A kazánból egyébként szépen csöpög a lé a saját levezetojén, biztos elférne mellette a kéménybol visszafolyó kondenzátum is. De a lényeg a nyálkás moszat, amit a kondenzátum mos le a kéménybol, vagy abban tenyészik. Egy flexibilis cso behúzása szerinted megoldaná a problémát?

Előzmény: Gyurco78 (4106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!