Keresés

Részletes keresés

Frank Owl Creative Commons License 2003.08.08 0 0 1520
Valószinűleg rosszul fogalmaztam: a cikk-cakk rács az valószinűleg alu csak a cső váz amire rárakták az nem. (a probléma amit felvetett az alu-nem alu galvanikus kapcsolatából eredhető irreverzibilis folyamatok beindulása. Szóval amiben a víz folyik az már alu, már a súlyból itélve sem)
Előzmény: szenyor Lopez (1518)
dalia Creative Commons License 2003.08.08 0 0 1519
Na akkor konkretizálok:

Tud nekem valaki ajánlani egy olyan szakembert, aki elvállaná az elkövetkező hetekben bármikor, hogy felszerel két csapot két fűtőtestre eyg távfűtéses lakásba, amivel szabályozni lehetne a hőfokot, vagy iylesmi? Mennyibe kerülne ez vajon?

Köszi,

dália

Ps: a fenti mail cím él, de a topicot is olvasom

szenyor Lopez Creative Commons License 2003.08.08 0 0 1518
Hi!
Apósomnak ilyen van és ő esküszik rá, hogy alumínium. Még az átkosban vette és mondta is, hogy nehéz volt beszerezni és drága volt, mivel újdonságnak számított. De ő sem hozzáértő, csak tulajdonos.
Előzmény: Frank Owl (1516)
gilice Creative Commons License 2003.08.07 0 0 1517
Nekem is panelben van és szaki mondta, hogy ez alu, bár kezdetleges kivitel.
Előzmény: Frank Owl (1516)
Frank Owl Creative Commons License 2003.08.07 0 0 1516
Sehol semmi. :(
Azt viszont nem hinném, hogy alu lenne. (Nekem panelben van ilyen és nem hiszem, hogy költöttek volna ennyit rá)
gilice Creative Commons License 2003.08.07 0 0 1515
Holló!

És megtudtál már valamit?:) Nekem aszonták (persze nem a vizesember, mert az csak legyintett, hogy vegyek valamit), hogy ez alu radiátor és acélra nem cserélhető! Merthogy ha a többi aluradiátorból alu szennyezés átkerül az acélba, akkor elektrokorrózió miatt kilyukadhat a ragyijátor. Nem túl bíztató, az alu radiátor meg drágább. (szerintem szebb is, de a költségvetés nehezen bírja:)

Előzmény: Frank Owl (1514)
Frank Owl Creative Commons License 2003.08.07 0 0 1514
Mármint a "Panellakás felújítás" c. topikban...
:(

Frank aki skizo...

Előzmény: Frank Owl (1513)
Frank Owl Creative Commons License 2003.08.07 0 0 1513
Jó reggelt! Na pont ugyanilyen radiátorra vagyok én is kiváncsi! (lásd lejjebb) :)
Előzmény: gilice (1511)
gilice Creative Commons License 2003.08.07 0 0 1512
Na ezt szép magyarul megfogalmaztam:)
gilice Creative Commons License 2003.08.07 0 0 1511
Sziasztok!

Az alábbi tip. radiátotokat szeretném a lakásban cserélni. Nem tudja valaki, hogy ez milyen tipus, milyen hőteljesítmény és hogy megtudni azt, hogy milyenre lehet cserélni? Nem távos, tömbfűtéses lakás és a közös képviseletnél aszondták, hogy ugyanilyen hőteljesítményűre lehet cserélni. Csak nem tom, hogy lehet azt megtudni. Ja és ez alu radiátor vajon?
Köszi!
gilice

Degeczi Creative Commons License 2003.08.06 0 0 1510
Itt lesz a leginkább ONtopik:

Mi okozhatja, és mit lehet tenni, ha egy régebbi (talán 10-15 év közötti) FÉG-24 kazán sűrűn hajlamos zenélni, rezonálni?

Elég idegesítő, mert hiába csukom rá a fürdőszobaajtót, ha a víz elvezeti a hangot, és a radiátorokról is hallani a sípolást minden szobában. A burkolat alatti csöveken van egy légtelenítő, de azon nem jön ki levegő, erős ütögetésre sem. Aztán idővel többnyire abbahagyja.
Úgy terveztem idén esetleg lecserélem vmi korszerűbbre, de ha ebben az off-szezonban esetleg javítható, az még jobb lenne.

Én vízkő rögök mellett megbújó légbuborékra tippelnék, de persze nem biztos. A saját hőmérője nem tudom mennyire pontos, de ha az alul lévő szabályzót eltekerem, akkor 50 fok alatt is könnyű oda eljutni, h már valszeg a fölforralódó víz miatt sziszegjen. Esetleg ez is vízkőre utalna?

homegarden Creative Commons License 2003.08.05 0 0 1509
Sziasztok!Nekem vízóra felszereléssel és bejelentéssel kapcsolatos kérdéseim lennének.A múlt héten szereltek fel a panellakásomba négy db vízórát.A munkások szabira mentek így nem érem el őket.Felhívtam a vízműveket, hogy mi a teendőm a bejelentéssel kapcsolatban, ahol közölték hogy a kitöltendő adatlapok mellett 2 példányban egy ún.vízszintes-függőleges csőtervet is mellékelni kell.Tudtok erről vmit, hogy ki készít ilyent, mennyibe kerül stb.?
Köszi előre is a segítséget!!!!
Infomaker Creative Commons License 2003.08.05 0 0 1508
Hi!

ELADÓ egy SANIMIX konyhai karos keverőscsap.

VADI új, kaptam, csak nincs rá szükségem.

11.000 körül van a boltban, 6 ért vihető.

Mosogatótálcába beépíthető, flexicső van hozzá.

Ha érdekel, 20/980-5732

Üdv.Infomaker

Frank Owl Creative Commons License 2003.08.04 0 0 1507
Nincs a radiátorokon csap??????
50 fok télen mi?

Vidéken a "házgyári" panelekben lépcsőházanként le lehet engedni a vizet (megfelelő mennyiségű pénz ellenében) aztán nosza lehet szerelni. :)

Előzmény: dalia (1498)
dalia Creative Commons License 2003.08.04 0 0 1506
Mivel nem a fűtésrendszert választom le, így nem fogok kevesebbet fizetni, marad az általány, de nem is ez a cél. Az egy másik, sokkal nagyobb projekt lenne, tervezgeti is a társasasház, de szerintem az még 1-2 év mire megvalósul. Mi most csak azt szeretnénk elérni, hogy el tudjuk zárni a radiátort, hogy ne legyen 28 fok a szobában...
Azt gondolom, hoyg sorosan vannak bekötve a radiátorok, de laikus vagyok, nem értek hozzá.
ezért keresek egy szakember erre.

d.

Előzmény: Törölt nick (1504)
I.Blasius Creative Commons License 2003.08.03 0 0 1505
Hali!

Köszi a választ! DE:

Ezek szerint egy több tucat lakásos társasházban mindenkitől engedélyt kéne kérnem arra, hogy egy nyamvadt parapetet a földszinti belső udvarra kivezessek?

Szerintem kizárt, hogy mindenki hozzájáruljon, mire pedig egy bíróság pótolja a beleegyezésüket, joggal való visszaélés címen, eltelik legalább egy év. Tulajdonképpen mi szarunk általában a lakók véleményére (a másik lakásunk felújításánál sem kérdeztük meg, hogy befedhetjük-e az erkélyünket, ami zárt belső udvarra néz, és ott nem szólt senki), tehát a kérdés az, hogy a gázművek megadja-e az engedélyt akkor, ha a lakóktól nincs meg a hozzájárulás.

Az Önkormányzat engedélye remélem nem kell belső udvar esetén, maximum a levegőhöz van közük ebben az esetben.

Kéménybe nem tudjuk bekötni, mert az a konvektor lehetséges helyétől vagy 6 méternyire van. Pont ezért akarunk még egy konvektort egy kombi cirkó helyett, mert így elvileg csak egy kis lukat kéne ütni a falba, és szereltetni két méter csövet.

Előzmény: Laci10000 (1503)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.03 0 0 1504
Arra gondolok hogy kevesebbet fogsz fizetni ? Milyen homérés van ? Egymas alatt lévő emeletek radiatorai sorosan vannak kapcsolva ?
Előzmény: dalia (1502)
Laci10000 Creative Commons License 2003.08.03 0 0 1503
I.Blasius!

Ha ujabb nyílást akarsz vágni a falba, akkor nem csak a lakóktól kell elgedélyt kérned, hanem az önkormányzattól is. Ez utóbbi csak formai engedély, mert meg kell adniuk az engedélyt, ha kéménybe nem tudsz bekötni semmit. Ha van olyan kéményed, esetleg, ami felújítás után alkalmas lenne mondjuk egy kazánhoz, akkor sem kötelezhetnek a felújításra, úgyhogy nincs mese, engedélyezik. (az már más kérdés hogy építészmérnök által készített homlokzatrajzot kell benyujtani)

Előzmény: I.Blasius (1491)
dalia Creative Commons License 2003.08.03 0 0 1502
?
Például, hoyg a gyerekem nyugodtan végigalussza za éjszakát az anyukáméknál télenis, mert nem lesz 28 fok a szobában, ilyenre gondolsz? :-)
Előzmény: Törölt nick (1501)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.03 0 0 1501
Ebbol neked milyen haszon szarnazik ?
Előzmény: dalia (1498)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.02 0 0 1500
Igen en ingyen is adtam volna a muhelyemben van egy CIAO vagy CAO . Nekem nem valt be egy nagy szar az egesz. De tudok olyat is akinek jo.
Előzmény: gergoba (1494)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.02 0 0 1499
Pedig masképp nem lehet. Egy kis disznóperzselővel fel kell melegiteni leeresztés utan es szetkepni ujra osszerakni es ujrafesteni.
Előzmény: kgy2316 (1497)
dalia Creative Commons License 2003.08.01 0 0 1498
Sziasztok,

kéne nekem egy ember, aki elvállaná, hoyg augusztusban a melegvízellátás szüneteltetésének hetében felszerel eyg lakásban két radiátorra egy olyan csapot, amivel a radiátort el lehet zárni. Távfűtés, öntöttvas radiátor, I. kerület.
Lehetséges iylen?

köszi,

d.

kgy2316 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 1497
Szervusztok,
van egy jelenleg még apró problémám, segitsetek! Az egyik szobai radiátorhoz falon kivül menö fütéscsö (22-es réz) pont a sarok kanyarban az idomnál defektes, csepeg a forrasztásnál. Nem nagyon, 1 csepp/óra intenzitással, de nem szeretném ha egyszer csak szétesne. A lakás kifestve, a csö lefestve, a rendszert leengedni nem lehet, mert nincs leeresztöszelep sem (az elkövetöt visszahivni nem akarom, mert egy kontár szélhámos banda csinálta és szakértö szemek szerint egy rakás sz*r az egész) Mit lehet tenni? Van valami megoldás arra, hogy forrasztás nélkül tömiteni lehessen?
gergoba Creative Commons License 2003.08.01 0 0 1496
köszönöm a gyors választ!
Előzmény: I.Blasius (1495)
I.Blasius Creative Commons License 2003.08.01 0 0 1495
Hi!

Szerintem olyan nagy hülyeséget nem csináltatok.
Én anyámékhoz 2 éve Saviot vettem (az is olasz). A beüzemelő szerelőnk egy hasonlata szerint, ha a Vaillant és a Junkers a Mercedes, akkor a Savio és a Beretta kb. a FIAT. A szerelő szerint egész jók, sokszor többet tudnak a drágább németeknél (Junkers, Vaillant)

A Savio előtt valami Noname olsz cirkonk volt, az is kibírta 10 évig, pedig nagyon mostoha körülmények között használtuk.

Előzmény: gergoba (1494)
gergoba Creative Commons License 2003.08.01 0 0 1494
skaccok!
vettünk egy olasz cirkót, beretta névre hallgat.
mondja meg valaki, legyen olyan kedves, nagy hülyeséget csináltunk?
Satriani Creative Commons License 2003.08.01 0 0 1493
Koszi Droopy ! Rendes vagy :)
Az a helyzet tegnap felhivtam az egyik boltot es van egy 60 meteres darabjuk megmaradva (20-as Nooxypipe es asszem 214 Ft/m)
Ugy dontottem megveszem azt es a maradek 30 metert nem dobom el hanem megkeringtetem azt is az eloszobaban.

Koszi meg egyszer !

Előzmény: Droopy (1492)
Droopy Creative Commons License 2003.07.31 0 0 1492
Lenn is 17-es csovek vannak, csak a felallast csinaltam henco 20-asbol.
A csoarral kapcsoatban, ha hajlando vagy elutazni szekesfehervarra ennyi(cske) csoert, akkor megkapod ingyen az osszes maradekot:)))
Előzmény: Satriani (1487)
I.Blasius Creative Commons License 2003.07.30 0 0 1491
Hali!

Nem tudja valaki, hogy egy parapetes gázkonvektoros lakásba, ha az ember akar még egy konvektort beszereltetni, szintén parapettel, kell-e a társasház engedélye hozzá?

A gázművekes résznek utánanéztem, azzal kapcsolatban annyi kérdésem lenne, hogy saccper kb. egy plusz konvektor beaplikálása, engedélyestül, tervezésestől, munkadíjastul, anyagárastól kb. mennyibe kerülhet?

A segítséget előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!