Keresés

Részletes keresés

kemenydio Creative Commons License 2008.06.26 0 0 286
Pont a lefojtottság hiánya miatt nem fog 4000 bar nyomást produkálni. A Sniperben valószínűleg el sem ég a teljes töltet. Az acélszeg beütéséhez szükséges nyomás nem egy gyorsan táguló térben jön létre.
Minden patronnak van műbizonylata, amivel a szlovák kereskedőnek is rendelkezni kell. Tuti kapunk másolat, megnézzük.
Ez a töltény sem teljesítményében, sem méretében nem egy fekete fokozatú HILTI patron. Az kéne a francnak!
Ha papíron működni látszik a dolog, és a töltény be is fér a sniperbe minden gond nélkül, akkor jöhet a próba.
A snipernek elvileg azt kell kibírni, hogy nyitott töltényűrre rádurrantasz. (Nem kézben!)
A rendkívüli! óvatosság indokolt, de előbb meglátjuk mi kapható a piacon.
A cél egyébként nem a teljesítmény jelentős növelése lenne, hanem egy lőtéri céllövészetre alkalmas, egyenletes teljesítményű, a hüvely kivetés működéséhez megfelelő méretű töltény beszerzése.
Veszélyes kínlódás az egész, igazad van.

Az vezet ide, hogy a kedves jogalkotóink képtelenek voltak a hobby célú fegyvertartás szabályzására, így inkább nem is vettek tudomást egy jelentős igényről, ami ettől ugye nem szűnt meg. (Persze a fizetésük felvételére nem képtelenek!)
És mekkora ez az igény?? Nézd, meg micsoda energiákat fordítanak a boldog tulajdonosok a sniperek felújítgatására. És nem csak 18 éves suhancok. Aki egy ilyen igényt a szőnyeg alá seper és lemond a megfelelő mederbe tereléséről és kielégítéséről az egyszerűen a l k a l m a t l a n a feladatára!!
Ha belegondolsz az egész „muzeális” téma egy rémálom. Persze én is imába foglalom Keserű Úr nevét, hogy kreativitásánál fogva legalább ez meg van.
Bocs az eszmefuttatásért, de nézd így is a dolgot.
Előzmény: radom1 (284)
radom1 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 284

Te tényleg kemény dió vagy. Csak addig szórakoztok ezekkel a szögbelövő szarokkal, amíg ki nem veri valakinek a szemét.

 

Akkor majd kurva jó lesz bármelyik tuning fegyver.

 

Hátha megértitek:

 

Annyi energia van ezekben a kis vackokban, hogy egy acélszöget simán bevág a betonba. Sokkal-sokkal több az energiatartalma, mint ami egy 22LR lőszerben lakozik.

 

A benne lévő lőpor is másként működik: nem egy 50 centi hosszú csövön kell gyorsítania a lövedéket, hanem pár centi alatt el kell érni a teljes energialeadást. Ez azt jelenti, hogy nagyon hirtelen, nagyon nagy gáznyomás alakul ki! A fegyvereket - beleértve a Toz-8-at is nem ilyen igénybevétel elviselésére tervezték.

 

Ezek a töltények lefojtottságtól függően 3-4000 bar nyomást röhögve csinálnak. A 4000 bar az már magnum puskatöltény nyomás!!!

 

Egy gyártó, még ha csak Keserű is, nem véletlen, hogy egy adott töltényhez tervezi a fegyvert. Attól eltérni Darvin díj jelölti hellyel jár.

 

Talán az sem véletlen, hogy a világon nincs olyan kereskedelmi forgalomban lévő fegyver, ami szögbelövő tölténnyel működne. Még a kesernye sem dobott ilyent piacra.

 

radom1

 

Előzmény: kemenydio (278)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.26 0 0 281
Sajnos Párkányban becsukott a vadászbolt, pedig az nagyon jó volt. Most az új kapcsolatok kiépítése folyik kinti barátaim révén. Pozsony, Komárom, Érsekujvár van most teritéken. Ha megvannak azonnal küldöm.
Előzmény: Törölt nick (280)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.26 0 0 279
Köszi megtörtént, este amikor a barátaim fenn lesznek az MSN-nen már küldöm is a képeket szlovákiába.
Előzmény: kemenydio (278)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.26 0 0 278
Hátha ebből jobban értenek. Vidd ezt is!
kemenydio Creative Commons License 2008.06.26 0 0 277
Hátha ebből jobban értenek. Vidd ezt is!
[image1]
Előzmény: dzogcsen (276)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.26 0 0 276
Nemsokára megyek át párkányba aképet kimásoltam, ráállítom barátaimat és beszereztetem, ha máshonnan nem megy akor Brno-ból, gondolok rád is és írok privibe.
Előzmény: neo007 (274)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.26 0 0 275
OK! Már bejelentettem a gyerekeknek, hogy meglátogatjuk a Várak, Erődök, Vitézek című állandó kiállítást a Monostori erődben és kimegyünk Szlovákiába is.
( Az Asszony még nem kapcsolt! :-)))
Előzmény: neo007 (274)
neo007 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 274

oké. várom a beszámolót is .

de legfőképpen az érdekelne konkrétan , hogy lehet-e kapni valahol ilyen fajta töltényt kint.

eddig mindenki mellébeszélt , senki nem irt konkrétumot ,üzletet ahol kint van a polcon . cimet , telefonszámot, esetleg árát.

 

de ha sikerülne venned ,gondolj rám , megvennék tőled pár dobozzal.

 

/ egyébként a herkulesbe is tökéletes lehet , legalább nem lenne olyan büdös, koszolós , füstös , mint a fekaporos umarex . plussz aszem a Bartal féle fegyókba is bejönne;-)   . /

 

Előzmény: kemenydio (270)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.26 0 0 273
Neked szerencséd van nekem nem megy bele a gplyó nélküli flóbert patron, kilóg egy bő mm-t. Csak start patronnal tudom használni.
Előzmény: kemenydio (272)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.25 0 0 272
"Kifúrásról" szó sem lehet! Számoljunk kicsit:
Az én puskámban a töltényűr szabad hossza 5,6 mm. Mivel a stift (nagyon) nem középen van, mellé csúszik a töltény hegye. + 1mm
A töltény pereme a zárban kialakított fészekbe kerül, + 1,2mm
Ez szűken számolva is 7,8 mm.
Talán lehet kis szerencsém....
Előzmény: MLaca (271)
MLaca Creative Commons License 2008.06.25 0 0 271

azért lehet jogilag is problémás, mert a hossza miatt az akadály kifúrása nélkül nem fér be a töltényűrbe. ha meg ez megtörténik, akkor lőfegyveri mivolta visszaállt, mert éles lőszer is használható bele! innentől fogva meg, ugye, ....

a flóbert patronnal szoktam "versenyezni", azaz 30-35 méterig konstans teljesítményt ad, sziluettezni nagyon jó vele. és nem deformálódott el nálam még egy patron széle sem, az ólomgolyók majdnem maguktól potyognak ki a hüvelyből.

Előzmény: kemenydio (268)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.25 0 0 270
OK. Ha megvolt a kísérlet beszámolok részletesen. Bár bizonyos szempontok miatt, lehet, hogy Szlovák állampolgár kezében a Sniper fog utazni Szlovákiába és nem a töltény jön ide. De ez remélem a Te érdeklődésed szempontjából közömbös. :-))
Előzmény: neo007 (251)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 269
gunbox? 1-2

Ja, az embert, istent, állatot, és önmagukat is flegmán megvetők szektája?


Persze jókat humorizálnak rajtuk , de mikor bemegy valaki akkor azt tapasztalja hogy a legminimálisabb segitőszándék sincs ami pedig egy kereskedőnek kötelessége lenne.

A másik , mostanában benéztem a "kékre", Hát fikázzák a gunydobozosok a parasztokat, miért vesz öntöltőt szar törököt.

De akkor miért árulja??
Ha nekem butikom van és levis farmert árulok joggal szidom a kinai szart,meg SZIDOM akik VÁSÁROLJÁK. ,Na de ha én is forgalmazom???

Kissé cinikus.
Előzmény: MLaca (256)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.25 0 0 268
Köszi a figyelmeztetést. Jogilag mi is lehet a probléma? (komolyan kérdezem)
Tudom, hogy az rws flóbert töltény mennyire erős. Lőtéren láttam vele próbalövést éles TOZ 8-ból. könnyedén ment keresztül a colos fenyődeszkán.
Csak kicsit macerás a használata. Mikor eltávolítod a lövedékeket, könnyen deformálódik a hüvely.
Előzmény: MLaca (248)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.25 0 0 267
Szerintem azért ne gondoljunk ennyire sokat a Sniperről. :-) Valószínű nem tervezték ezt a forgó töltényűrt nyomás szempontjából semmire. Egyrészt egyszerűen túlbiztosították, másrészt ekkora átmérő fért el. Persze van kockázat, nem tagadom. Műszakilag nem érzem vállalhatatlannak egy kisérlet erejéig.
Talán ez a pici patron sem valami brutális jószág, de igyekszem szerezni valami leírást róla.
Keserű Úrtól meg nem merek véleményt kérni, mert felidegesíteném. :-))
Nem próbálkoznék én ilyesmivel, de a startpatron sajna mindenre alkalmatlan.
A mérete miatt még a hüvelykivetés sem működik. :-((
Előzmény: MLaca (253)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.25 0 0 265
Nagyon klassz oldal gratulálok, már szavaztam is. Köszönöm.
Előzmény: fegyverbolt (261)
fegyverbolt Creative Commons License 2008.06.25 0 0 264

Ok, látom sikerült!

Jó értékelést!

Előzmény: dzogcsen (262)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.25 0 0 263
Köszönöm szépen, sikerült, megint én voltam béna, mégegyszer bocs.
Előzmény: fegyverbolt (261)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.25 0 0 262
Köszi máris nézem. Bocsi.
Előzmény: fegyverbolt (261)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.25 0 0 260
Beregisztráltam, azt mondta sikeres, osuz mégse enged be.
Előzmény: fegyverbolt (259)
MLaca Creative Commons License 2008.06.25 0 0 256
gunbox? 1-2
Előzmény: MLaca (255)
MLaca Creative Commons License 2008.06.25 0 0 255
Előzmény: fegyverbolt (254)
MLaca Creative Commons License 2008.06.25 0 0 253
azt is vedd fontolóra, hogy a forgó töltényűrt milyen igénybevételre tervezték. egy pár nagyobb erejű pukkanás kárt tehet benne, esetleg jobban le fog fújni és buktad a puskát.
Előzmény: kemenydio (252)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.25 0 0 252
Semmi "sufnituning"!!!!!!

1, Mert nem érzem magam hülyének. Bukta esetén ugyanúgy ítélnék meg a dolgot mintha éles fegyvert tartanék. Ha ilyenre vágynék, akkor meg nem egy buherált vacakkal kockáztatok.

2, Anélkül, hogy bármihez nyúlnék 5,64 mm hosszú a töltényűr. Kíváncsiságból esetleg lőtéren megér egy kísérletet a patron kipróbálása. Többre nem gondoltam. A lőtéren úgyis éles 22.-est
Előzmény: Törölt nick (250)
neo007 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 251
ird már meg ha kaptál , vagy ha valami infot tudtál meg róla.
Előzmény: kemenydio (247)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.25 0 0 249
Sajnos az egyik sniperembe nem megy bele a golyótol megfosztott flóbert hüvely, a másodikba belemegy. Lehetséges az hogy nemegyforma súlyuak a sniperek? Ez a második -más a tusa- mintha könnyebb lenne egy kicsivel.
Előzmény: MLaca (248)
MLaca Creative Commons License 2008.06.25 0 0 248
sniperbe nem fér be fizikailag és jogilag sem - csaxólok.. rws flóbert töltény patronja viszont belemegy és bazierős (h&n barracuda match-csel 40-42J - ezt érdemes viszont csak lőtéren használni a biztonság kedvéért).
Előzmény: kemenydio (247)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.25 0 0 247
Nagyon köszi!
Csak valami apróságot eresek:
Előzmény: botusan (246)
botusan Creative Commons License 2008.06.25 0 0 246
Mit szeretnél keménydió?
00421(0)357713239
Előtte hívd fel őket Komárnoban.
Előzmény: dzogcsen (245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!