Keresés

Részletes keresés

eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1598
swordmanus: ha épp erre jársz, tudnál egy konkrét kérdésemre válaszolni? latex-táskarugós matracot az ikea sultanján kívül ki gyárt még? :) mert ezen kívül csak a dalto-t találtam (dalto nautilus), viszont az nincs raktáron hónapokig. meg még találtam a materasso ADMIRAL BIO-EX típusát, de a materassoról írtad többször is h sok a garis probléma vele (na meg drágább is, hehe).. köszi ha válaszolsz
Előzmény: swordmanus (1592)
eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1597
footfun: én nem vagyok matracszakértő, de mint pár hozzászólással lejjebb írtam, össze sem hasonlítható a két technológia számomra.. ha azonos áron adnák véletlenül (sajna gondolom, nem), akkor zsákrugós feltétlen jobb.... :)
Előzmény: footfun (1595)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1596
...bocsánat,csak nem nyomtam meg a válasz gombot az előbb!
Előzmény: swordmanus (1592)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1595

Köszönöm!

És még annyit,ha a KONFOR-nak két egyforma áru terméke van,de az egyik zsák, a másik pedig bonell rugós,akkor Ön szerint is a zsákrugós a jobb?

Axióma Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1594
De nem abban ertesz akkor egyet vele, amiert en tamadom! En azert tamadom, hogy allandoan azt hangoztatja, hogy le van sz*va az, akinek csak 35e Ft-ja van az elete 1/3-ara, eletminosegere, mikor milyen dumaval jon. Te viszont sokkal konstruktivabb vagy, ajanlasz ennyiert egy hasznalatra alkalmasabb matracot. Szoval akaratlanul is engem tamasztottal ala:)
Előzmény: swordmanus (1587)
messi83 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1593
Sziasztok! Köszi az eddigi segítséget. Akkor most már tudom mi a vákuum matrac. Amiket én néztem az Rottex márkájú matracok. Azért azok nem olyan olcsóak. 50-60 Ft-os matrac remélem már nem gagyi és mégis vákuum csomagolva szállítják. Ha valaki tudja kérem ossza meg velem mi a különbség a hideghab és Pur hab matracok között és melyik jobb? Köszönöm
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1592
Konfor. Mi is tartjuk másik üzletünkben, nem hallom, hogy reklamálgatnának (pedig pl a Materasso-t már ilyenért kiiktattuk a rendszerből), ami külföldi matracnál egy komoly jó pont! Ha kényelmes tessen nyugodtan választani.
Előzmény: footfun (1591)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1591
KONFOR DIAMOND...még annyi,hogy Őket nem nagyon hallottam eddig, gondolom nem tartoznak a sztár gyártók közé,de talán pont ezért lehet,hogy olcsóbban adják ua.  a minőséget,hogy piacon tudjanak maradni.
Előzmény: footfun (1589)
eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1590
hja anyagi helyzet, suneey-nek: mielőtt elkezded ajánlgatni a félmilliós tempurt, azért azt már nem tudnám megengedni magamnak úgyhogy kérlek pofa be.

még azt kihagytam (ez már nem suneeynek) h a bonellrugósért eddig se voltam oda, de táskarugóssal összehasonlítva maga a borzalom.. de ez szubjektív!
Előzmény: eee991 (1588)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1589

 Sziasztok!

Hasonló képpen én is matracot szeretnék,de akkora a túlkínálat,hogy már azt sem tudom,hogy melyik gyártónak mit higyjek el.

http://www.matracos.hu/node/178

 

Ezt nemrég találtam,van-e tapasztalatotok róla,nekem azért tetszik,mert Ők az első,aki a számba rágja,hogy miért olyan,amilyen.

Pl.:hány db. rugó/m2, a rugó anyagvastagsága,milyen szövetből van stb.

Tehát,ha valaki vett már ilyet ,kérem írja le a tapasztalatait.

Köszönöm!!!

   

eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1588

axióma: sztem pl az alapján ki lehetne moderáltatni h más neveken is ő ír... :) pl philosopher, meg még 1-2 amit most nem keresek vissza.

 

más. végül is csak most jutok a matracvásárláshoz... :) közben pénzügyileg is jobb lett a helyzet annyival h már nem érdekel ha 100 felett van vmivel. 

 

nagyon úgy néz ki egy 160x200 táskarugós lesz 4,5 cm latexszel rajta (meg ilyen-olyan zónákkal, nemtom ez számít-e vmit???), isteni a derék/csípőnél ha oldalamon fekszem rajta (márpedig úgy szeretek)! igen, ez nem kemény hanem csak középkemény, 52 ill. 56 kilóknak bőven elég az sőt...

 

csak még nézem hátha máshol olcsóbb ugyanaz.. :)

 

tetszett még a 4cm memory-s táskarugós... de a latexes után kipróbálva újra, túl kemény volt, hiába nagyon jópofa h tartja a formát.. :) na meg 40 ezer Ft különbség is van köztük...

 

tapasztalatom alapján viszont a 7cm memory nekem sok, besüppedek benne mint állat... és szinte szédülni kezdek ettől az élménytől. persze nem próbáltam tempurt, na és? :P a franc fog bkv-val oda is elutazni... így is fárasztó a vásárolgatás :)

Előzmény: Axióma (1579)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1587
Szia!
Ritka pillanat, amikor teljesen egyetértek Sunney kartáccsal, de ez az a pillanat. Az alsókategóriás, olcsó vákummatracokat én nyugodt lelkiismerettel azoknak tudom ajánlani, akik nyaralóba/vendégágyba veszik, alkalmi használatra, vagy kisgyereknek, aki a gyerekágyból már kinőtt, de felnőtt matrachoz még kicsi (3 évnél idősebb, de még nincs 50 kg).
Számtani példa: egy vákum mondjuk 20-25 ezer, 5 év garancia (és várható élettartam, kisgyerek alatt olyan 8 év, ez a hideghab várható kémiailag meghatározott élettartama), vagy egy ortopédikus rugós, ami többet is tud, 10 év garanciával, 30-35 ezerért.
Előzmény: Axióma (1579)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1586
Üdv! A BSK akkora, amekkora, tehat nem gurigaban kapod. De be van csomagolva foliaba, tehat tetocsomagtarto, utanfuto, vagy egy ismeros, akinek nem jatekautoja van. Esetleg kivitetni a bolttal. Szallitani 1x kell, hasznalni meg evekig. Szerintem az a fontosabb.
Előzmény: Törölt nick (1584)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1585
Dormeo ortopedic: kinai fos.
Előzmény: Törölt nick (1583)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1584
meg egy kerdes: a rottex bsk matracok szallitasi merete is akkora mint a meretuk? Ha igen, mindenkeppen vakuumos matrac kell, hogy beferjen a kocsiba es el tudjak erte menni. Ezekben milyen tipusok a jok, ajanlottak jo ar-ertek aranyukban ((legfokeppen oldalt fekszem, de haton nezek tv-t :) )?
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1583
Megvarom, hogy az emlegetett karpitos matrackeszito mit hoz ossze, de addig is erdeklodni szeretnek. Dormeo Orthopedic matracrol mi a velemeny?

-
fizetett forumozok kimeljenek!
Vasti Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1582
Mester!

Elnézésedet kérem, hogy lakáscsere és felújítás idején, sima kis alkalmazottként két gyerekkel, csak erre futja.

Majd ha a feleségem két diplomával, nyelvvizsgával, a szívsebészeti intenzív osztály főnővéreként nem 100.000 +/- 5000 forintot keres havonta, én pedig informatikusként 16 év gyakorlattal 130.000 forintot (nem, nincs jobb lehetőség helyileg alkalmazottként, sőt, ez még egy kiemelkedő fizetés: költözni pedig nem akarunk, vállalkozni szintén nem), akkor lehet, hogy elkezdjük vadul szórni a pénzt.

Ugyanakkor abban is 120%-ig biztos vagyok, hogy az általad egyedüli üdvözítő megoldásként emlegetett UFO matracok amellett, hogy több, mint 10x annyiba kerülnek, mint a Rottex bonell rugós matracok, nem 10x jobbak... Sőt: lehet, hogy még 2x sem. Vagy le lehet ezt mérni egyáltalán?! Vázold már fel a képletet légyszi!

Mi eddig "gagyi" kárpitos által készített ágyakban aludtunk, bonell rugós béléssel, de igazán jól érezzük magunkat... Kipihenten ébredünk, nem fáj semmink.

Egyszerűen nem látom okát annak, hogy elkezdjek 1.000.000 forintos ágyról "álmodozni", mert szerintem tökéletes pazarlás, úri hobbi, státuszszimbólum, hogy nekem van a környéken a legdrágább ágyam. A "régiek" az akármilyen ágyaikon aludtak 80 évig, és nem volt semmi bajuk, bírták a munkát...

Tudod hol a "titok"? Talán a testedzésre kellene nagyobb hangsúlyt fektetni! Egy jó fizikumú ember biztosan jobban bírja a munkát akkor is, ha szalmazsákon alszik, mint egy izomtalan, elzsírosodott, beteges ember, a Tempur ágyából másnaposan kikelve ;-)))

Erről ennyit, és már tényleg jó lenne, ha egy kicsit visszafognád magad. Az a néhány ember, aki meg tudja, és meg is _akarja_ fizetni a Tempurt, az biztosan megtalálja. De a topic eddigi hozzászólásai alapján nagyon kevesen vannak ezek az emberek, szóval egy kicsit már bántó, hogy mindenkit minősítesz (és fikázol) folyamatosan....

Üdv: Vasti
Előzmény: Suneey (1578)
paljoc Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1581

"Érdeklődök, hogy kinek milyen tapasztalata van a vákuum matracokról..."

 

Jut eszembe, az anyósom néhány éve vett egy valami eliocel magú vákum matracot egy ilyen "nyugdíjashülyítő úton"! Meghallgatta a "csakezajósemmimás" szöveget, megvette 55 ezer ft-ért. Azóta tökéletesen meg van elégedve, kipihenten kel, hihetetlen kényelmes, semmi gödrösödés nincs rajta! Múltkor valamiért aludt rajta a lánya, az is majd elájult reggel, hogy milyen szuper!

Más kérdés, hogy miután megvette, megnéztem a net-en és kb. 5 perc után találtam egy csomagküldő szolgálatnál u.azt 35 ezerért! Igaz ajándék párna nem járt hozzá! :-)))

Előzmény: messi83 (1574)
paljoc Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1580

"Akinek 35 ezer Ft-ot ér élete 1/3-a, annak kedves egészségére váljék."

 

Kivéve, ha azon kitűnőeket alszik! Mint remélhetőleg majd én, a keddre elkészülő 19700ft-os matracomon, ahol lezippzáratható huzattal együtt értendő az ár!  :-)))

És speciel nem a nincstelen kategóriába sorolom magam, kb. semennyire se érezném meg, ha 150 ezerért vennék matracot, csak egyszerűen valamiért nem vagyok hajlandó elhinni, hogy csak a méregdrága a jó! Még kísérletezek egy kicsit, hátha kiderül, hogy a jó öreg mesterember is tud nekem megfelelő matracot gyártani! :-)))

/nekem pl. a kávézás/kávékészítés a hobbim, ugye ez naponta egy-két alkalommal történő 5 perces elfoglaltság, nem pedig az életem egyharmada, oszt mégis erre már elköltöttem egy TEMPUR árát/darálók, főzők/, a matraccal meg itt púposkodom! :-) Ez van...

Viszont ezen fórumok értelmét abban látom, hogy egy ilyen magamfajta emberek elmondják mit tapasztaltak! A kereskedők szakszövegei a boltban is meghallgathatóak, arra itt valszeg senki nem kíváncsi! :-))) Persze elmondani lehet, engem spec. nem zavar! ;-)

 

Előzmény: Suneey (1578)
Axióma Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1579
B*meg ha meg egyszer lehulyezed azokat akiknek nincs penzuk matracbol nagy minosegut venni, megkeresem hogy mi alapjan lehet kimoderaltatni teged innen! Ezt a destruktiv hozzaallast es a tobbseg megbantasat nem lehet szo nelkul turni vegtelensegig!!!
Előzmény: Suneey (1578)
Suneey Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1578
Két egymástól független megjegyzésem van az eddig elhangzottakkal kapcsolatban:

1. A vákuummatrac nem egy fajta, hanem valóban egy csomagolási technika, ahogyan helyesen Paljoc is írta. Többféle, teljesen különböző tulajdonságú matracokat csomagolnak ezzel a technikával, hogy személyautóban haza lehessen vinni őket.

Hozzáteszem, hogy a jó minőségű matracokat nem vákuumcsomagolják, mert nem tenne jót az anyagnak egy ilyen hosszan tartó teljes összepréselés. A boltokban van kibontva belőlük bemutatópéldány, amit ki lehet próbálni. Nagyon vigyázni kell, nehogy egy apró sérülés is essen rajta vákuumcsomagolt állapotban, mert akkor nem fogja felvenni a kívánt alakot. Szállítást könnyítő praktikusnak tűnő módszer, de csak az alsóbb kategóriás matracokat csomagolják így.

2. Akinek 35 ezer Ft-ot ér élete 1/3-a, annak kedves egészségére váljék. Saját döntése.
paljoc Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1577

Hát azt sajna nem tudom...tényleg, hogy lehet ezeket kipróbálni, van belőlük kinyitva a boltokban??? Van amúgy egy csomó féle, lehetetlen ilyet megmondani, hogy kényelmes lesz-e és milyen tartós! A hideghabból készültek asszem tartósabbak, mint a PUR-ok!

Itt van pl. egy csomó vákum matrac, de hogy melyik milyen??? Passz!!!

 

http://www.matracos.hu/matracok/vakuum_matracok

Előzmény: messi83 (1576)
messi83 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1576
Köszi! És milyen rajta aludni? Puha vagy kemény? Tartós?
Előzmény: paljoc (1575)
paljoc Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1575

A vákummatrac az egy csomagolási technológia, a könnyebb szállíthatóság és tárolás "hívta életre"!

Egyszerűen a kész hideg vagy PUR hab matracból kiszívják a levegőt, összetekerik és bezsugorfóliázzák!

Mikor otthon kinyitod, kb. 1 nap alatt visszaáramlik a levegő bele és kész!

Tehát a tapasztalat: könnyű hazavinni, mert befér a hátsó ülésre! :-)))

Előzmény: messi83 (1574)
messi83 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1574
Sziasztok!

Érdeklődök, hogy kinek milyen tapasztalata van a vákuum matracokról. Ilyet készülök venni és jól jönne ha megosztanátok velem pár tapasztalatot. Előre is köszi
paljoc Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1573
Ahhh! Ezt pl. nem tudtam! A 10cm-es mag 40/45-ös, erre emlékszem! Ami rá kerül: passz...majd kiderül!
Előzmény: krapplakk (1572)
krapplakk Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1572

A szivacsoknál általában csak egy számot szoktak említeni, mint keménység-jelölőt, pedig ez nem elég. Ha megírod a szivacsok fajtáit, a második számot is írd meg légy szíves, mert az első szám a testsűrűséget jelöli, a második pedig a nyomófeszültséget. Pl. van a N4050-es szivacs, aminél 40 kg/m3 a sűrűség vagyis a szivacs a súlya, 50 kPa pedig a nyomófeszültség, vagyis 50 kg teher idéz elő az anyagban 10% összenyomódást. Tehát csak az első szám nem mérvadó, hiszen a memory habot is 50-esnek írják, az egész azonosító viszont V5020.

Ráér, csak azért írtam, hogy ne kelljen kétszer megkérdezni.

Előzmény: paljoc (1571)
paljoc Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1571

A baj csak az, hogy ennek a leendő matracnak a tartósságáról csak néhány év múlva tudnék hitelesen nyilatkozni! :-)

Jövő héten csak annyit fogok tudni mondani, hogy néhány alvás után milyen volt!

Szóval örülök, hogy ekkora érdeklődést váltott ki a hozzászólásom a kárpitossal kapcsolatban /itt is, meg email-ben is jönnek érdeklődések :-)/, de legalább azt várjuk meg, hogy elkészüljön és aludjak rajta párat! Oké???

 

Előzmény: liliam (1570)
liliam Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1570
Kedves paljoc! És kedves mindenki!
Engem is érdekelne a kárpitos elérhetősége.
(esetleg ha a mag meg a fedőrétegek anyagáról megtudsz többet, az is. Mármint a hab fajtája, hogy pl. hideghab mag izébizé rátéttel, vagy fordítva... :)

Most nyomozok, hogy kb. két év költségkímélő-átahidaló megoldásként mit tudok kitalálni, mivel párom 98 kiló, és habszivacs gödrökben alszunk, és amelyikőnk 98 kilo, az nem hajlandó harmincezernél többet áldozni egy 180-as matracra jelenleg (mellesleg megértem, mert gazdasági válság van, vagy mifene:), úgyhogy a szlogen: két év múlva majd kapok egy rendes matracot, addig találjak ki valami átmenetit. Pont. Vagy maradjak a kis gödröcskémben. Pont.
Valakinek valami ötlete? (Oldalt-hason alszunk, a középkeményet preferáljuk ebben a témában. Vagy a kicsit keményet)

Ha valaki tud valami okosat, azt megköszönöm!

paljoc Creative Commons License 2009.11.05 0 0 1569

Ma rendeltem meg a matracot, keddre van kész! Akkor majd beszámolok róla. A matrac 16 cm vastag lesz, 10 cm-es 40-es hab, aljára és tetejére 45-ös, 3-3 cm!

Közé valami frízvatta megy, meg az egész is át lesz vele vonva, plusz megy rá egy zippzáros huzat! Ez egy kemény matrac lesz, ami biztosan nem fog a fenekemnél kigödrösödni jópár évig!

Mindenképp beszámolok itt róla, hogy milyen, kb. jövő hét végén! ;-)

 

Emellett beszéltem a kárpitossal a rugós matracokról és azt mondta, hogy a világ legjobb matracai lehetnének a bonell rugósok, ha rendesen megcsinálnák a matracgyárak, nem csak összehánynák őket! Nevezetesen a rugók feletti filcréteg hozzá kéne legyen varrva a rugókhoz soronként, de mivel ez kézi munka lenne...kimarad! Érdekes...

Előzmény: dugasz1 (1568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!