Keresés

Részletes keresés

Madri89 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12772

Szia István!

Én most kezdem átnézni a FS mindszenti anyakönyveit. Az említett nevek alapján úgy látszik nincs közös felmenő, de ha bármiben segíthetek csak szóljatok... Sok sikert a kutatáshoz. Üdv: Adri

Előzmény: 2xkiss (12770)
szinisa1 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12771

Köszönöm ez hasznos volt! Ez tényleg még nagyobb bizonyosságot ad! Lecsekkoltam tényleg ugyanazok a keresztszülők!

Előzmény: skoumi (12766)
2xkiss Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12770

Szia Madri89!

 

Kutatásnak még nem nevezném, de a párom érintettsége miatt  keresgetünk

Mindszenten. Több népes család egy-egy ágát is megcsíptük, lesz még mit kibogozni.

Van köze némely Szabó, Tóth, Hasznos, Huszka, Tatár, Deák, Sebestyén, Szentei, Szakály, Varga családhoz. Egyenlőre itt tartunk. Túl a Tiszán neki még nincs feltárt érdekeltsége. Pontosabban van, de feljebb, 'Félegyházán.

Sok sikert neked! üdv.  István

Előzmény: Madri89 (12709)
skoumi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12769

Egyelőre úgy tűnik, hogy csak az illetékes horvát levéltárban.

Előzmény: Daringer (12767)
2xkiss Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12768

Csak megpróbáltam veled gondolkodni, s lehet, hogy nem segít semmit amit leírok.

Én csak az FS. adataiba néztem bele, s ez vsz. kevesebb, mint ahol te kutatsz.

 

Szentbalázs r.kat. anyakönyve itt csak 1744-el kezdődik. Korai Pethő apa van 3, anyaként pedig kettő. Ez alapján én népes, helyieknek gondolom őket. 

 

Ellenben a korai Bárány család férfi ágon az első 15 évben csak az általad hozott István az 1754. és 1760. évi születésekkel. Anyaként van egy Éva 1749-ből. Esetleg István nővére? /Szuli Georgio/ Van még egy Bárány Anna és Catherina. Mivel első gyerekük 1763 (itt) és 1768, ha István rokonai, akkor esetleg húgai.  

 

Helena Petö:  Az 1752-es kérdéses születés előtt szül helyben :1748, 1751, 1753.

A 3 szülés 3 eltérő nevű férfitól, és ha az adatok jók, ennek több magyarázata lehet.

 

Itt csatlakoznék a többiek véleményéhez, az 1752-es Helena elírás lehet, a Susanna

helyett. ( Vagy fordítva is lehet, de akkor min. két Helena van!)

1-2 gyermekesek pedig vannak, még ha nem is az a jellemző. Nekem volt rá példám, igaz egy ágon, hogy 150 évig mindig csak 1-2 gyerek volt, míg a többinél sok.

 

Ha nincs korábbi fennmaradt anyakönyv a fent írtnál, és ha helyi a szülőpárod, akkor

természetes, hogy nem találod őket, mert korábban születtek mint ahogy az anyakönyvezés indul. (megmaradt)

 

A FS. katholikusok között pedig országosan is csak néhány Barany Stephanus , és Petö Susanna (Helena?) van,  aki nálad korban megfelelő. Attól is függ, hogy mindkét születést figyelembe veszed-e. 

 

A 3 fentebb emlegetett Bárány anya közül Katalinnak helyben lesz négy gyermeke.   

Évának 1749 helyben, 1757 Kaposvár, 1763 Mernye. Anna pedig már két gyerekkel jön ide 1759 és 62 Kaposvár, helyben 1768. ( Kujcsár Andreas)

 

Ha tényleg rokonok a helyi Bárányok, talán a migráció is lehet segítő adat.

 

Ha nem segítettem semmit, csak lépj túl rajta.  :)

 

Előzmény: Bircu (12750)
Daringer Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12767

Kedves Kutatók!

Tudjátok, hogy hol találom meg Brosna-Brod anyakönyvi kivonatait. Horvátországi Bród-ban megtaláltam a házassági anyakönyvi kivonatot 1900. február 26-án (szülők), de anyakönyvi kivonatokat ebből az időből nem találok itt (1900-1906-is kellene).

skoumi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12766

ha a keresztszülők minden gyereknél ugyanazok, akkor tuti fix, hogy ugyanazon házaspár gyerekeiről van szó, pláne, ha az "időrendi sorrendbe" is beleesik, és a pap jegyezte le tévesen

 

ha négy gyereknél ugyanazon keresztszülők vannak, ennél meg más, akkor már erősen kétséges

 

ha minden gyereknél különböző keresztszülők vannak, akkor meg marad a feltételezés, hogy talán ugyanazon házaspár gyermeke a Zsuzsanna anyával jegyzett is - itt is az időrendi sorrend segíthet (tapasztalatom szerint a kölkek nagyjából szabályos időközönként követték egymást egy-egy pár esetében. pl. 1-1,5, vagy 1,5-2 év stb. ha pl. esetedben az Anna gyerekei között megvan ez a fajta "szabályosság", de van egy nagyobb lyuk, ahová a Susanna gyereke belepasszol, és az utána következő gyerek is kb. a "megszokott szünet után" érkezik, akkor nagy valószínűséggel szintén papi elírással találkozunk különböző keresztszülők esetén is.)

Előzmény: szinisa1 (12763)
skoumi Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12765

köszi theow,

 

 

bevallom, ennyi időm nem volt vele foglalkozni, csak megpróbáltam gyorsan elolvasni :)

Előzmény: theow (12764)
theow Creative Commons License 2014.01.22 0 0 12764

Radvánszkyhoz:

 

Annyit egészítenék ki, hogy a keresztanyának nincs megadva a vezetékneve, csak a keresztneve (Ursula). A végén az "Stephanova", ha megnézzük a többi bejegyzést, ott is ez szerepel, hogy "in Steffanova", "in Stephanova", vagyis Istvánkirályfalva a születés helye. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Istv%C3%A1nkir%C3%A1lyfalva)

 

 

Előzmény: skoumi (12753)
szinisa1 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 12763

Hát úgy, hogy ugyanaebben a faluban Györgynek és Annának volt ha jól emlékszem 5 gyermeke és ezen bejegyzés szerint Györgynek és Zsuzsannának is volt egy. Nem túl gyakori vezetéknév és 1740-1760 közti időről beszélünk tehát vélhetően ugyanarról a házaspárról van szó - valószínűleg itt el lett írva az anya neve /pl. rosszul emlékezett a pap/ tehát hiába van Susanna írva vélhetően az anya neve Anna volt.

Előzmény: Bircu (12761)
Pompiere Creative Commons License 2014.01.22 0 0 12762

Ezt ismeri valaki?

 

Ajánlom mindazok figyelmébe akik szeretnék megnézni őseik lakhelyét.

 

A kataszteri térképek geokódoltak, tehát földrajzi koordinátát is mutat az AAGISView megjelenítő. A Google Earth program segítségével meg lehet nézni, hogy manapság hová is esnek a régi helyek.

 

Ha már volt, akkor bocs az offért.

Bircu Creative Commons License 2014.01.22 0 0 12761

Ezt kifelytenéd bővebben . Nem értem hogyan lett a Susannából "a valóságban Anna " ?

Előzmény: szinisa1 (12760)
szinisa1 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12760

Köszönöm! Hát így név nélkül nem sokat ugrok vele:-(  egyébként az itt írt Susanna a valóságban Anna... 

Előzmény: skoumi (12753)
Madri89 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12759

Oh, ezt el sem hiszem, nagyon köszönöm!!! Sajnos erről az ágról már nem élnek idősebb rokonaim, az élők pedig csak az említett településeket említették. Elkezdtem a környező helyek anyakönyveit átnézni az adott időszakra, de beismerem Algyőre nem igen gondoltam volna... Ment az email :)

Előzmény: Pompiere (12751)
Bircu Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12758

http://indafoto.hu/bircu/image/20344401-faaba252/user Ez alapján ő ZSuzsanna lehet, a másik anyakönyv nincs meg illetve azt még nem láttam, de első ránézésre ezen sem ismertem fel egyértelműen hogy ez zsuzsa. Megprólom a Helena vonalat követni hátha elvezet valahová ! Köszönöm a hasznos tanácsot !

Előzmény: skoumi (12754)
mamu66 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12757

Végig kutattam már a lehetséges környező településeket,ahol lehetett 17..as évekig,keresve a lehetséges felmenőket,gyerekeket ,de mivel sehol nincs szülő írva a házasságoknál és abban az időben 1-1 év eltéréssel ugyan abban a városban ,ugyan azzal a névvel 4 gyerek született különböző szülőktől.Nem tudok mit kizárni.Eddig  legalábbis nem sikerült. :(

Előzmény: skoumi (12755)
noir123 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12756

"in puteum inciditet suffocana" - jól értem, hogy a kislány beleesett a kútba, és megfulladt?

skoumi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12755

bocsi, de nekem nem világos ez a bejegyzésed

 

egyébként mindent végig kell kutatni, hogy kizárj valakit a körből. Tekintve, hogy a házasságkötéskor abban az időben még leginkább bemondás alapján írtak életkor - akár 10 év eltérés is lehet a valós születéshez képest.

De ezt csak alapos, akár a környező településekre kiterjedő kutatómunkával lehet biztossá (biztosabbá) tenni, véve mindhárom fajta anyakönyv adatait...

Előzmény: mamu66 (12744)
skoumi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12754

én nem zárnám ki a Helena-Susanna azonosságot, különösen, ha nem láttad a bejegyzést az anyakönyben, csak az adatbázis által kiköpött adatokra alapozol...

Elég jól félre lehet olvasni régi kézírás esetén, elég hasonló tud lenni a két név leírva...

Előzmény: Bircu (12750)
skoumi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12753

Anno 1693 die 1 Apprilis Baptisatus Infans nom.

     Pater Gior Radvanszky, Mater Susanna. Pat.

Andreas Urbam cum consorte Ursula Stephanoris

 

 

Én a fentinek olvasom és az alábbinak értelmezem.

 

Az újszülöttnek (infans) nincs megadva a neve (nom.[ine]). Hogy miért, nem tudni. Valószínű, mire a pap bejegyezte a keresztelést, elfelejtette, milyen néven keresztelte a gyereket... (sajnos elég sokszor volt ilyenre példa máshol is :( )

Apa: Radvanszky György nagy valószínűséggel - Giorgius, Georgius

az anya: Zsuzsanna

Keresztszülők (Pat.[rini]): Urba/Urbán András a nejével, Stephanoris Orsolyával

Előzmény: szinisa1 (12749)
Azima Creative Commons License 2014.01.21 0 0 12752

Kérlek ajánljatok egyszerűen használható csf programot ANDROIDra. Szeretnék tabra is valamit, olyan progit keresek, ami nem tölti fel semmilyen oldalra az adatokat.

Pompiere Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12751

Megvannak a keresett nevek, csak nem ott ahol te kutattál. :-) Lehet, hogy ki kellene terjeszteni a keresést más településre is. :-) A feleségem negyed óra alatt megtalálta őket. Emlékezett a Herold vezetéknévre. Egyébként Algyőről van szó. Légyszíves írni egy egy üres levelet a nicknevemkisbetűvelfreemailponthura és átküldöm az anyakönyvi fájlt. A tárgy mezőbe légyszi írd bele az "algyő anyakönyv" szöveget, hogy a szűrés ellenére érkező rengeteg spam-ban nehogy elvesszen.

Előzmény: Madri89 (12734)
Bircu Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12750

Tudna valaki tanácsot adni ?  Georgius Barany

Tartozik katolikus egyház Records, 1636-1895

 

keresztség:Május 17/vagy 7  1760 Szentbalázs, Somogy, Magyarország apa: Stephanus Bárány anya:Susanna Pető

 

Egyit hoz ki az FM keresője,  de egyik szülő nyomát sem találom és több gyerek születését sem mutat a keresés ,pedig biztosan voltak többen is. 

 

1752 ből hoz még egy Bárány István- Pető szülő párost de ott az anya Helena,és valószínű hogy nincs is kapcsolat a keresett személyekhez mert Szentbalázson élt minimum 3 om Bárány család is de nem valószínü hogy egyenes ági rokonságban álltak egymással. A fent említett István és Zsuzsanna  nyomát szeretném megtalálni és a többi gyerekük nevét . Bármilyen javaslat vagy segítség jól jönne. Köszönöm szépen.  

 

Előzmény: szinisa1 (12749)
szinisa1 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12749

Köszönöm, de én leginkább a keresztnevekre godoltam, mert max a vezetéknév, amit ki tudok olvasni...

Előzmény: skoumi (12740)
mamu66 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12748

Ott kutatok,de nem tudok tovább jutni,mert bizonytalan az egész! :(

Előzmény: m_andi (12747)
m_andi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12747

Ebben az esetben max az egyházi anyakönyvek segíthetnek, ha tudod a vallását.

Előzmény: mamu66 (12746)
mamu66 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12746

Sajnos nem tudom,ki halt meg! Vagy 1825-ös ez a valószínűbb,mert 4 évesnek volt írva vagy a 26-os mert ugye semmi sem biztos! Nincs elég adat. Viszont most reggel megtaláltam a halálát és 67 évesen hunyt el 1895-ben vagyis itt is az 1828-as év jön ki. Bizonytalan vagyok,mert tudom mekkora év különbségek szoktak lenni bemondás alapján,ha nem fix évszámot írnak! Az a baj,hogy két apának ugyan az a neve,de más a feleség és csak az apa neve volt oda írva a halálozásnál és a 25-ös és a 26-os papa is Gabriel. :(( Vagyis ők nem lehetnek testvérek,max unoka testvérek,de  ők valószínű nem ott születtek,vagy házasodtak,mert nem találom őket! Arra gondoltam végig megyek az összes családon,de ami szóba jöhet város,ott a születési év később kezdődik.Vagyis zsák utca! :(

Előzmény: m_andi (12745)
m_andi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12745

Kedves Mamu!

 

Az 1826-osról biztosan tudod, hogy ő halt meg? Mert ez a legvalószínűbb.

 

Érdekesség ehhez a témához: múlt héten hoztam ki a könyvtárból Farkas Attila: Családfakutatás Matyóföldön c. könyvét (csak a módszereit tanulmányozom, nincsenek ott őseim - eddig), abban van, hogy ő talált olyan esetet is, hogy pl a házasságnál, halálnál beírt életkor alapján indult el, de 6 évvel! korábban találta meg a születését, mint ahogy ő számolta.

A te esetedben ez elég jelentős...

 

Nekem is van egy ilyen esetem, de akármelyik verzió is igaz, így is- úgyis rokon. Mert a két kérdéses apa testvér volt, és abban az időben (18. század vége) csak ez az egy család volt Halason :)

 

Én ezt úgy találtam meg, hogy nem a meglévő adatokból indultam ki, hanem megkerestem, hogy Halason ki volt az első Hajós nevű. Kiírtam a többi nevet is hozzá (szerencsére egy ősapától származik mind) és így lett maradt csak két házaspár a feltételezett szülőknek. De a két apuka jelölt testvér, csak anyukát kellene találni hozzá :)

Előzmény: mamu66 (12744)
mamu66 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 12744

Hú! Köszi szépen! :D Akkor valószínű a férj az,mert őt nem találom ott.  És lenne még egy kérésem mindenkihez! Ötletek és tippek kellenének merre tovább?! Van nekem ez az ükanyám akiről annyit tudok,hogy 1857-ben mikor férjhez ment 29 évesnek van írva és özvegy. Megtaláltam a másik házasságát 1848-ban,ott már nincs évszám,de már ott is özvegy. Amit a másik kérdésemben kérdeztem előzőleg az TALÁN az ő előző házassága 1843-ban.  Az egyetlen évszám alapján,(hogy 1857-ben 29 éves volt) találtam 4 születési évet. 1825,de ő valószínűleg elhunyt 4 évesen 1929 júniusban.(lásd lejjebb valahol a képet)

 1826 ,vagy ő az aki elhunyt 4 évesen? Az apa neve mindkettőben ugyan az ,de az anya neve nincs feltüntetve,ezért nem tudom.Két külön család.

1829 jan.22, én erre tippeltem.

1830 .febr.21?

A halálát nem találtam meg,ezért van egy évszámom.

Az alapján ő 1828-ban született,de olyan nincs!! Viszont akkor,ha övé az 1843-as esküvő(bár a férj halálát nem találtam,lehet elköltöztek,vagy nem az ő házassága),akkor ő 14 éves lett volna az én 1829-es számításom alapján!

Ez 4 különböző család!

 

Remélem azért érthető mi a problémám! És most kérném a tippeket,ki melyik család után kutatna tovább? :D

 

Előre is köszi ,hogy elolvassa valaki,pláne,ha válaszol! :D

Előzmény: skoumi (12743)
skoumi Creative Commons License 2014.01.19 0 0 12743

Valószínűleg negyedfokú rokonságban állt egymással a menyasszony és a vőlegény, a r.k. egyház eddig a szintig tiltotta (helyesebben egyházi felmentéshez kötötte) a házasságot a rokonok között. Az elbocsátás általában az illető személy(ek)nek egy másik, nem az adott egyházközség területén kötött házassághoz történő hozzájárulást jelentette - azaz A település papja elbocsátotta XY-t, hogy azt a B településen regnáló pap adja össze a párjával. Általában adott hozzá elbocsátólevelet is a pap.

Előfordulhatott az is, hogy mind a menyasszony, mind a vőlegény egy harmadik egyházközségben lépett frigyre, ilyenkor mindkettőt elbocsátotta a papja.

Sok helyen az elbocsátott személy házasságkötését is bejegyezték az "illetőségi területén" lévő anyakönyvbe. Nekem is van olyan házasságom, nem is egy, ami két anyakönyvben is megtalálható (pl. Budapesten belül is)

 

Előzmény: mamu66 (12742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!