Keresés

Részletes keresés

Ruckusfater Creative Commons License 2008.08.06 0 0 316
én sima flóbertet vettem de abba volt lőpor. akkor gyorsan eltüntetem:)
Előzmény: gergol (315)
gergol Creative Commons License 2008.08.06 0 0 315
Eeegen a sima flóbert az legális, de a LŐPOROS flóbert az ugye már nem legális, mivel LŐPORT tartalmaz.
Előzmény: Ruckusfater (313)
Ruckusfater Creative Commons License 2008.08.05 0 0 314
ha kell és komolyan érdekelne akkor telefonon is tudnánk értekezni és esetleg tudnék küldeni!
Előzmény: neo007 (309)
Ruckusfater Creative Commons License 2008.08.05 0 0 313
Sziasztok! Köszönöm a kommenteket és most részletesen leírom a dolgot!!! A folytást egy alufólia galacsinnal lehetett a legkönnyebben megoldani! A viasztól sajnos koszolódott a cső, de könnyen ki lehetett takarítani. Az alufólia, ha egyáltalán bent marad, ki lehet egy nagyobb fújással fújni. Cseh 6mm-es flóbertlőszert ENGEDÉLY NÉLKÜL!!! vásároltam egy vadászboltban! és tartása is !!!legális!!! a tévhittel ellentétben. Sikerült rendeltetnem a vadászboltos barátommal RWS 6mm-es flóbertlőszert is! Ha érdekel valakit priviben tudok írni neki!
MLaca Creative Commons License 2008.08.05 0 0 312
azt ugye tudod, hogy a lőporos flóbert töltény az lőszer és itthon annak is minősül? lőszer tartása, birtoklása engedély nélkül meg 2-8 év norvég-szállót eredményezhet.
Előzmény: neo007 (309)
dzogcsen Creative Commons License 2008.08.04 0 0 311
Keress priviben, megoldjuk, ez nem probléma.
Előzmény: neo007 (309)
dzogcsen Creative Commons License 2008.08.04 0 0 310
Kevés viasz.
Előzmény: Ruckusfater (307)
neo007 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 309

üdv.

 

hol tudsz venni ilyen cseh , lőporos  flóbertet ? ez szerintewm sokunkat érdekelne , és kellene belőle!

 

mármint ha jólértelmezem , mivel kiveszed a lövedéket a benne levő por is kiszóródik . tömjél rá papirszsepkondőt.

Előzmény: Ruckusfater (307)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.03 0 0 308
hi.
festékpötty, viasz
Előzmény: Ruckusfater (307)
Ruckusfater Creative Commons License 2008.08.03 0 0 307
Sziasztok! Nekem cseh 6mm es flóbertel teljesen jól működik! Annyi problémám van hogy valahogy megkéne oldanom a flóbert töltény folytását, mert kifolyik belölle a lőpor. Valaki ötlet?
adamh Creative Commons License 2008.07.09 0 0 306
Sziasztok!

Ne keressetek, ne írjatok... Elkelt :)

Kösz!
Előzmény: adamh (305)
adamh Creative Commons License 2008.06.30 0 0 305
Sziasztok!

Feleslegessé vált a család második kedvence, egy Keserű Sniper, hordtáskában:

-ÚJSZERŰ ÁLLAPOT
-Felújított, keményviaszolt tusa
-Ahol kellett, újrabarnított részek, átpolírozott nyers részek
-Walther/Umarex 6-12x / 50 mil-dot távcső (világító szálkereszt)
-A puska a távcsőhöz belőve
-170 db patron, 170 db 5,5mm-es golyó, 100 db 5,5mm-es szoknyás lövedék
-Új, zárható kemény tok, szivaccsal
-Cső, szerkezet kitisztítva, lezsírozva

Kép a puskáról, távcsőről és a dobozról:
Sniper
http://www.postimage.org/image.php?v=gx1EGFP0
http://img363.imageshack.us/my.php?image=snipernagyrz1.jpg

Elérhetőség:
http://www.imagecross.com/image-hosting-view-14.php?id=817telszam.JPG

Ár mindennel együtt 65e, alku sajnos nincs

Érdeklődni telefonon, köszi!
kemenydio Creative Commons License 2008.06.28 0 0 304
Nem bírom ki, hogy ne válaszoljak. Bocs.
A Sniper tartásához való jogodról nem kell lemondanod. Ha ezt korlátozzák, nem fog megkérdezni senki. Se Téged, se engem.
Nem tőlem kell félteni ezeket a jogokat. Én egy hivatalosan megvásárolt puskát szeretnék kipróbálni egy szintén hivatalosan vásárolt tölténnyel.
Ez még annál is tisztább ügy mint a kimagozott flóbert. Ott azért mégis átalakítottál valamit.
De nem ez a lényeg.
Tudod vidéken a rabsicok mit csinálnak a sniperel? Lekarmolnád magad, ha ide leírnám.
Én egy türelmes ember vagyok, de engem is felháborított.
Úgy, hogy nyugi nem én veszélyeztetem a "jogaidat"
Előzmény: MLaca (297)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.28 0 0 303
Némi felelősségtudattól vezérelve úgy érzem, hogy a 4000 J-os :-) Sniperhez vezető út további konkrét állomásait nem kéne megosztani a közzel. Az esetleg mégis érdeklődő és (lőtérre is járó) ismert megbízható topik társakat, (meg esetleg a rendőrséget :-) ) siker esetén később privátban tájékoztathatjuk.
Ide írhatsz, aztán ha időszerű, cserélünk telszámot.
basabe@index.hu
Előzmény: dzogcsen (302)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.28 0 0 302
Köszi szépen!
Előzmény: kemenydio (301)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.28 0 0 301
OK! Ha próbára kerül a sor, feltétlen meghívlak! Ha Neked sikerül beszerezned, értesíts.
Nézd meg ezeket:

http://www.gundogsupply.com/cci-crimps.html
http://www.cheaperthandirt.com/63213-8827-308.html
Szegbelövős oldalak :-)

Lehet, puska ügyben tudok segíteni, egy haverom is szeretne a 15! éves gyerekének snipert ajándékba. Én nagyon korainak tartom, (Bár 16 évesen elvileg már élesre is kaphat engedélyt!!) rámbízta a vásárlást. Ha sikerül olyat választanom amelyikbe belemegy a magozott flóbert, szólok és elcserélem Veled ingyen.
(Elmondom Neki is, nem lesz kifogása. Ne tuningoljon az a gyerek :-))
Előzmény: dzogcsen (299)
neo007 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 300

 

bocsi:-)

 

 ""és azzal hasznélni, amivel a gyártó azt tervezte?  ""

 

a gyártó 0.22 long rifle - re tervezte ! :-)

 

a müvek csak átalakitotta, lekorlátozta  , és az ökör törvényeinkhez  igazitotta hogy tartható legyen szabadon ugyebár :-))

Előzmény: MLaca (293)
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.27 0 0 299
Nem adom fel már széétküldtem a képet a szlovák barátaimnak, várom a visszajelzéseket, jövó héten az érsekujvári meg islátogat. A kisérletezést rád bízom az én sniperjeimbe -azóta a másodikat is megvizsgáltam- nem megy bele a kimagozott flóbert hüvely csak a startpatron.
Előzmény: kemenydio (296)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.27 0 0 298
A 22 knall túl hosszú, nem marad hely a stiftnek.
Köszi a hozzászólásokat, azt hiszem megállapíthatjuk, hogy 22.short még senkinek nem volt a kezében. Ha elérhető ez a patron, azokra fogok hagyatkozni akik ismerik, használják, forgalmazzák. Ök tudják mire képes. Az általános, mindenféle szegbeverőkről történő szócséplésnek nincs értelme.
Részemről a téma lezárva.
Előzmény: MLaca (297)
MLaca Creative Commons License 2008.06.27 0 0 297

"A gyártó azért tervezte így a puskát, mert nem készíthette egy Magyarországon nem forgalmazott patronra." - tévedés. tervezhette volna .22 knallra, de nem tette, mert az túl erős lett volna egy szabadon forgalmazható fegyvernek, s valószínűleg méltán volt előrelátó a gyártó ebben.

 

tőlem mindenki azt robbantja le a testéről, amit akar, senki ne értsen félre, hogy bárkit korlátozni szeretnék. arról van szó, hogy más felelőtlensége, baromsága miatt én nem vagyok hajlandó lemondani a jogaimról és a sniper szabad tartásáról.

Előzmény: kemenydio (295)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.27 0 0 296
Feladod?
Előzmény: dzogcsen (291)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.27 0 0 295
A kísérletező kedv viszi előre a világot.
Nem üres úszómedencébe készülnék fejest ugrani. Vagy ha igen, legalább veszek fel egy sisakot. :-)
Figyelmesen gyűjtöm az infókat a hozzászólásaitokból.
A szóban forgó patronról ugye még alig tudunk semmit. Vagy ha igen, és valakinek volt már a kezében, írja meg tényszerűen a tapasztalatait. Érdekel!
(Lehet már nem is létezik ez a patron.)
Ti arra gondoltok titokban, hogy rég befogtam a gépbe egy 6,8-as marót. Igaz?
Biztosíthatlak benneteket, erről szó nincs. Akkor már tényleg irány a lőtér.

Egy baleset valóban katasztrófa lenne. Lehet, igazad van, elfogadom a puskát olyannak amilyen, már nem is fogom felújítani. Jó igy……

A gyártó azért tervezte így a puskát, mert nem készíthette egy Magyarországon nem forgalmazott patronra. Meg aztán szerencsétlen viszonyaink között így is bőven piacképes. Annyira, hogy már nem is foglalkozik felújított darabok készítésével sem.
Előzmény: MLaca (293)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.27 0 0 294
Nincs következtetés. Két pudig sosem egyforma....
A keresztapát sem kellett buherálni. A két patron mérete azonos. Egyébként a Jat esetében az elcsettenő csappantyú kilőte a gumilövedéket a lőportöltet egy részével együtt. A töltet másik része bent maradt a fegyverben.
Én ugyan ott nem szoltam hozzá,és az eredményt nem osztottam meg de 0 tapasztalattal akkor is mindenki mást jósolt.
Előzmény: radom1 (290)
MLaca Creative Commons License 2008.06.27 0 0 293
a francért nem lehet ezt a puskát olyannak elfogadni, amilyen, és azzal hasznélni, amivel a gyártó azt tervezte? ha erős, egyenletes teljesítmény kell, menjen mindenki lőtérre, aztán lőjön a lőtér éles tűzfegyvereivel! vagy váltsa ki a sportlövész engedélyt kispuskára.
Előzmény: MLaca (292)
MLaca Creative Commons License 2008.06.27 0 0 292
úgy látom, addig nem nyugszik senki, míg egy klassz baleset nem történik, azt be nem tiltják az egészet a francba. ha ez viszont megtörténik, nagyon morcos leszek.
dzogcsen Creative Commons License 2008.06.27 0 0 291
Teljes mértékbenegyetértek veled. a hetvenes években kiállításrendezőként dolgoztam szögbelövővel is. Az nagyon brutális ahogy akőbe, betonba belemegy, pedig én a legptimitívebbel dilgoztam amin a patront kalapáccsal kellett elsütni, erre adtak csak engedélyt. 6 mm-es patronjai voltak. a sniper szükitése tetemes könnyen hátrafelé kivághatja a zárat és az nem lenne egy örömünnep. Pedig nagyon jó lenne egy megbízhatő egyenletes, kicsit erősebb patron.
Előzmény: radom1 (290)
radom1 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 290

A 9 mm Jat patron nem úgy működik, mint egy szögbelövő töltény, a CIP max nyomása az előírt vizsgálati feltételek közt max.1000 bar. (Más körülmények között ez is lehet jelentősen magasabb, vagy akár alacsonyabb.) Bármelyik szögbelövőhöz képest szolid mesepatron. 

 

Egy megúszott buherálásból egy teljesen más buherálás kimenetelére "következtetni" egyszerűen marhaság. Nem kellene buherálni...

Előzmény: kemenydio (288)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.27 0 0 289
Lehet, hogy rámegy egy puska!? Már ha az egészből egyáltalán lesz valami.
Akkor viszont mindenki látnifogja az elrettentő képeket.
Inkább én próbálom ki mint más tegye. Egyébként ez nem uj téma, a bemutatott patronnal lőtek már spiáter revolverből is!! A leírás szerint elakadást okozott, de még az a dob is egyben maradt.
A pudig próbájáról tényleg nehezen mondanék le, de köszi a véleményt, még óvatosabbá tettél.
Előzmény: radom1 (287)
kemenydio Creative Commons License 2008.06.27 0 0 288
Van kis időm, röviden leírok Neked egy régi történetet. Valami gáz-riasztós topikban olvastam, hogy a 9mm-es gumilövedékes revolverét valaki szeretné sertéskábító!!!!!!! tölténnyel működtetni.
Aki nem ismerné, ez egy brutális ipari hüvelytöltény.
Kíváncsivá tett az illető, hétvégén kimentem itt nálunk a zöldségpiacra és vásároltam 2 db szarvasmarha kábítására alkalmas töltényt. (170 Ft/db)
Állványra rögzítettem egy Keserű keresztapát, mely mechanikailag sok éles fegyvernél is erősebb kivitelű.
Az egyik csövet megtöltöttem a hozzá eredetileg vásárolt tölténnyel, gumigolyóval. A másik töltényűrbe a szarvasmarha kábító patron került. (Pont megfelelő méret.)
Egy zsinór segítségével fedezék mögül a pincémben kiváltottam a két lövést.

Most megyek dolgozni.
Ne ismételjétek meg a kísérletet!!!!, de akit érdekel a téma, azoktól várom a megfejtést estére.
Vajon mi történt……?
Előzmény: radom1 (284)
radom1 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 287

"Pont a lefojtottság hiánya miatt nem fog 4000 bar nyomást produkálni. A Sniperben valószínűleg el sem ég a teljes töltet. Az acélszeg beütéséhez szükséges nyomás nem egy gyorsan táguló térben jön létre."

 

A szögbelövő töltények LÉNYEGE, hogy a lőporuk irgalmatlan heves égésű, már-már robbanóanyag szerű. Volt már a kezedben szögbelövő készülék?

A Sniperben lévő csap okozta szűkítés, a hüvelyszáj kinyílásának akadályozott volta, ill. a betöltött lövedék mind abba az irányba hat, hogy a legnagyobb nyomás pont a töltényűrnél alakuljon ki.

 


"Minden patronnak van műbizonylata, amivel a szlovák kereskedőnek is rendelkezni kell. Tuti kapunk másolat, megnézzük. "

 

Mit fogtok látni, érteni belőle - ha egyáltalán van? A töltényt egy teljesen más rendszerbe helyezve akármi is lehet a végeredmény.

 


 

 

Én elhiszem, hogy a te formállogikád szerint rendben van amit a műszaki tartalomról írtál, de a valóságban másként működik a dolog. 

 

Meggyőzni látom nem foglak, de legalább tettem egy próbát.

 

Remélem senkinek nem lesz baja...

 

 

r1

Előzmény: kemenydio (286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!