Keresés

Részletes keresés

shiraz2 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83237

Zoli sokan imádjuk a beszélgetései stílusodat :) amikor ki kell keveredni egy szituációból, annak nagy mestere vagy :) Orbán Viktori magasságokba tudsz menni a vissszakozás művészetében :)

 

"Aki a borok kéntartalmát elsődleges kommunikációs témának használja az megszívatja magát és aki ilyenbe rángat bele másokat az meg másokat szopat meg."

Az első felét én is pontosan így érzem. Belerángatni senkit nem lehet semmibe csak ha ő is hisz benne

 

"Egy bor nem lesz hitelesebb, egészségesebb, környezetkímélőbb, alacsonyabb karbonemissziójú, természetesebb azért mert nem 120mg/l hanem 30mg/l összkén van benne. Aki mást mond az  vagy hazudik vagy simán hülye. "

Az első felének a lényegét én is leírtam és egyetértek. lehülyézni vkit aki mást gondol elég dedós szokás viszont és inkább nevetséges hatást kelt. érvekkel dolgozni sokkal célravezetőbb :)

 

 

Attól h szeretsz egyszerűsíteni még butaságot írsz. ezt nem validálja a a magyar nyelv egyszerűsere való törekvése :)

 

"Én csak az igazságot és a valóságot írom le és mondom el." ezt betudom a karácsonyi emelkedett hangulatnak. :)

Előzmény: BZoltan (83234)
kifli Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83236

Általában nekem nem ízlenek a kénmentes, újhullámos borok. De téged elnézve ahogy foggal körömmel viaskodsz és ágálsz ezen kénmentes mozgalom képviselői ellen -esküszöm a szimpátiát vált ki belőlem a mozgalom tagjai irányába pedig semmi közöm hozzájuk. Már már tragikomikus a hozzáállásod. Mi motivál félted a piacot félted az imidzsed irigykedsz rájuk tán hogy most ők a leghaladobb/ legcoolahb vagy annak latszani akaro boros mozgalom? Már már tragikomikus a hozzáállásod. Mi motivál, félted a piacot félted az imidzsed, irigykedsz rájuk tán hogy most ők ellophatják a sót? Nem tök mindegy neked hogy mivel kampányolnak? Miért nem szarod le egyszerű az egész bandát?

Előzmény: BZoltan (83234)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83235

Én a HVG-t nem olvasom, de amennyire tudom az egy magánvállalkozás aminek olyan nagy súlya azért nincsen. A Pozsonyi-csata film nem egy másik oldal... hogy hát van ugye a 444 meg van a másik oldalon a Pozsonyi-csata animáció.

 

Ez a film egy kalap szar. Egy az egyben ugyanaz a fos minta  Vuk II. meg a Magyarország halszagú dal. Ciki... égő, nagyon kínos.  De a legkínosabb az ha valaki pusztán azért mert konzervatív értékrendűnek tartja magát egyből be is védi ezt a fospermetet.

Előzmény: shiraz2 (83232)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83234

Aki a borok kéntartalmát elsődleges kommunikációs témának használja az megszívatja magát és aki ilyenbe rángat bele másokat az meg másokat szopat meg.

 

Egy bor nem lesz hitelesebb, egészségesebb, környezetkímélőbb, alacsonyabb karbonemissziójú, természetesebb azért mert nem 120mg/l hanem 30mg/l összkén van benne. Aki mást mond az  vagy hazudik vagy simán hülye. 

 

De igazán engem sem az Isabelle sem az Oszkár nem igazán érdekelnek. 

 

A terminológia pedig tök nagy nyűg ebben a témában. Ugyanis maguk a fundamentalisták is "kénmentességről" beszélnek. A fogyasztók meg tényleg elhiszik, hogy abban a borban amit kapnak nincsen kén. Az "alacsony hozzáadátott kénnel készült" pedig annyival hosszabb amennyit már az egyszerűségre törekvő magyar nyelv nehezen visel el, ezért hajlamos mindenki kénmentességről beszélni.

Ez az egész izé egy nagy kamu...

 

Onnan indult ki a történet, hogy a kénre a népesség 1-2%-a érzékeny. Miattuk kell a címkére mint allergént feltöntetni. Ha ez a szabály nem jött volna be akkor az alacsony kénnel bort készítők klubbja egy cuki, aranyos kicsi szegmens maradt volna. De mivel ott van a címkén ezért jöttek a kén-tálibok és nekiálltak telehazudni a világot, hogy az alacsony kéntől a bor természetesebb lesz, hogy a kén az káros az egészségre és a kén megfojtja a bort (tényleg ezt mondják... így, hogy kénbe fojtották a bort). Ócska kamu, aljas, sunyi és kártékony hazugság volt ez... és ennek megvannak a szószólói, hangadói. Miközben a kénellenes tálibok boraiban is bőségesen azon határérték feletti kén van amit egy kénre allergiás már megérez.

 

Akkor miről is beszélünk? Én csak az igazságot és a valóságot írom le és mondom el. 

Előzmény: shiraz2 (83229)
kifli Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83233

Engem a grafika teljesen elriasztott attól hogy ezt megnézzem. Nem is tudom miért ezt a primitív dedós grafikát használták amikor zseniális rajzfilmeket tudtak a magyarok csinálni Hagyományos technikával.

Előzmény: Tybald_ (83222)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83232

figyu, van akinek ez jön be van akinek a HVG :)) legalább Karácsonykor fogadjuk el a másságot :)

a Guardianról már nem is beszélve :)

Előzmény: BZoltan (83230)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83231

Boldog Karácsonyt mindenkinek btw! Izgalmas borokat és szeretteitekkel sok szép napot kívánok!

BZoltan Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83230

Természetesen. De nagyon durva szekunder szégyennel kevert kínos röhögéssel sikerült abszolválni. Ez egy szar film ami tele van szánalmas hülyeséggel és ócska hazugságokkal. De a kótyagos faszfejeknek ez kellett, szóval megcsináltatták.  Olyan ez mint a 2Rule sportruházat meg a Magyarország halszagú dal. Ezeknek ez kell. A nernek az ilyenre áll fel. Valahogy annyira együtt jár a türkménbasi aranyszobra kaliberrel ez a kurzus.

 

Előzmény: kifli (83220)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83229

Isabelle kapcsán gyártasz legendákat, h megszívatta Oszkárt, ez butaság :) lehet mindenkinek véleménye egy borról és szíve joga ezt tenni de attól h vki kén hozzáadása nélkül készít bort, még nem szopatja magát in general. szuperizgalmas borok készülnek a világban így, te is szereted a Frick borokat vagy a Ch Musar borokat , csak két példát említve.

én értem, veled egyetértésben, h több magyar termelő így határozza meg magát marketing céllal és dogmatikusan utasítják el a kén használatát, ami hasonlít pl a csak vegyszerben gondolkodók dogmatikusságára amúgy.

 

és Zoli kérlek Te legalább ne írj olyat h kénmentes. elég ha minden borszakíró és blogger ezt a faszságot írja le. nincs olyan h kénmentes bor. 

Előzmény: BZoltan (83227)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83228

mert konfúz ?

Előzmény: Daeril (83195)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83227

Én legendákat? Szerintem mindenki aki beleáll ebbe a kénmentes őrületbe az megszopatja magát. 

Előzmény: shiraz2 (83225)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83226

30 mg/l-ot tettünk a legtöbb Collective Maurer borba, 2 kivétellel ( Kadarkák)  

Előzmény: Daeril (83168)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83225

Zoli, Isabelle nem szívatta meg Oszkárt :) kérlek félinformációkból ne hirdess igét , bár sokszor szoktad de engem ez zavar :) az újabb borait megítélheti mindenki kóstolás alapján, de ne kreálj legendákat amik nincsenek. még itt sem. köszi :)

Előzmény: BZoltan (83162)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83224

örülök, h tetszettek a borok :) az a collective mézes fehér 2013as nekem óriási kedvencem. örök, h van még raktáron :) ezekben még volt hozzáadott kén, azóta Oszkár teljesen a kén elhagyása mellett döntött.

Előzmény: bigup (83156)
amimaki Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83223

Hát, remélem, komolyan gondolták ezt igy, mert viccnek azért elég durva lenne, A.D. 2020  :) 

Előzmény: Tybald_ (83222)
Tybald_ Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83222

Nekem már ez is sok volt:)))

https://www.youtube.com/watch?v=6ZiWGLhvpjY

Előzmény: kifli (83220)
Hepci Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83221

Annyiban a hihetetlenül szar színvonalú politikai közegnek sikerült módosítani a valóságot, hogy egészen elképesztő dolgok lettek természetesek komoly tömegű embernek.

Pl. vannak sokan, akiknek természetes, hogy kapjuk a rengeteg lovettát a Juniótól, közben a hatalom rókaképű, rengeteg pénzzel kitömött médiapatkányai kórusban sorosoznak, moszkváznak és akár gestapóznak a Junióval és annak vezetőivel kapcsolatban.

Rengeteg embernek az is természetes, hogy az állami médiában semmi mást nem lehet találni, mint egy konkrét párt egy konkrét vezetőjének felszopását.

Természetes, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nevű képződményen nem maradhat levegő olyannak, aki expliciten ellenzéki nézeteket képvisel.

Természetes, hogy kopasz rendőrtábornokok jelenítik meg a televízióban a vírus elleni védekezést.

Természetes, hogy a kórházakban küzdő, nyilván totálisan kimerült orvosok nem nyilatkozhatnak.

És természetesen természetes, hogy Pocak of Felcsút napra nap új csatára lel és azt rettentően igyekszik megnyerni, hiszen gyerek- és kamaszkorában korlátozott lehetőségei voltak az ilyesmire.

Előzmény: BZoltan (83218)
kifli Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83220

te ezt megnézted?:)

Előzmény: BZoltan (83218)
Hepci Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83219

Az online marketing ismerete mellett sajna tartalom is szükséges - ma az összes boros blog és egyéb felület együtt nem termel ki annyi tartalmat, hogy arra építeni lehessen egy komoly látogatottságú boros valamit.

Tehát nincs tudás, nincs szándék, nincs finanszírozó és nincs tartalom - ennek reszeltek. :)

Egyébként a - jóval nagyobb potenciális piaccal rendelkező - gasztróban is nagyjából ez a helyzet, értelmes színvonalú étteremkritika már gyakorlatilag nem létezik. Ott ugyanúgy nem voltak meg a feltételek, legfeljebb a sajátos személyiségű MBT igyekezett valamit gründolni gazdag emberek pénzén, aztán amikor ezek a pénzforrások kifolytak alóla, vége is lett a dolognak.

Ma az a magyar étteremkritika, hogy beül egy hím vagy nő bohóc valahová ingyen vacsorára, amit a séf személyesen hoz ki neki a konyhából, és még fényképezkednek is együtt, hogy a közönség értő része értse, miről is van szó (az olvasóknak az a 10%-a, akik egyáltalán tisztában vannak a világ dolgaival).

 

Előzmény: BZoltan (83217)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83218

Szerintem már arról is érdemes lenne filmet készíteni, hogy miért van az országban akár egyetlen ember is aki számára természetes dolog az, hogy "készült egy film, kurzusmegrendelésre". Miért hiszik sokan el, hogy közpénzből kultúrát finanszírozni csak politikai agendával lehet?

 

De az is egy érdekes filmtéma lenne, hogy mennyire durva kognitív disszonancia kell ahhoz, hogy egy ilyen Vuk II. kaliberű fostalicskáról pusztán azért ne merjék sokan kimondani azt az objektív igazságot, hogy hát ez bizony nagyon szar lett mert akkor megkérdőjeleződne a politikai lojalitásuk. Hiszen ha kormánypárti vagy akkor minden gagyi szarnak tapsolni kell, mert ha nem akkor az ellenség győz és a Soros fog nevetni a végén. Azt meg mégsem tűrhetjük, szóval milyen fasza film is ez a Pozsonyi csata.

Előzmény: amimaki (83212)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.24 0 0 83217

Hepci, ezt mondom én is. Ha nem értesz az asztalos szakmához akkor még egy könyvespolc elkészítése is kemény meló. Ha viszont rászánod az időt, hogy az alapokat elsajátítsad akkor  nem a könyvespolc lesz az a szint amire azt mondod, hogy kemény meló.

k. Online közönséget és közösséget építeni egy külön szakma aminek ugyanúgy megvannak a maga mesterfogásai. De azért nem atomfizika ez sem, az alapokat autodidakta módon is el lehet sajátítani. Lám te is rájöttél, hogy melyek azok a témák amik egy nagyságrenddel nagyobb tábort érnek el. Te is megtapasztaltad, hogy ha akarnád akkor fel tudnád skálázni a 100 fős közönségedet 2000 főre. Megvan ennek a maga módszere, technikája és ez nem is különösebben nehéz, csak ha szarul csináljuk. Na, a magyar boros szkéna ezt nem volt képes elérni.

De nem azért mert jaj nem toltak a segge alá egy index-et. Mert alátoltak és még úgy sem tudott stabil közösséget létrehozni. Az 50 ezres tábor alapja 5 nyitott, kommunikálni képes, vidám és karizmatikus ember. Na ez az ami nem volt meg és ma sincs meg a boros közéletben. Tele vagyunk öntelt, pökhendi, sértődékeny, hisztis, introvertált arcokkal akik nem tudnak és nem is akarnak megszólítani senkit.

Előzmény: Hepci (83213)
kifli Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83216

KARNER Vitézek földje 2013 ma ellopta a showt

kifli Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83215

olyan ez az írás, mint B. borai. 

Előzmény: BZoltan (83202)
Hepci Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83214

Esze ágában nincs senkinek felszámolni a szekértábor-mentalitást és a megosztottságot, pont addig vannak biztonságban, amíg ezek élnek.

A mindenkori magyar hatalom legfontosabb jellemzője a főemberek borzalmasan rossz ízlése. Elég csak ránézni Viktorra, de Feri sem volt jobb semmivel. Legfeljebb neki megsúgták az szdsz-es haverjai, melyik író a "nagy" író, akinek gazsulálni köll, a nyurga pápai idióta pedig, aki valószínűleg még a Pál utcai fiúkat se olvasta, igyekezett ennek megfelelően viselkedni, két bérmálkozás között.

Előzmény: BZoltan (83211)
Hepci Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83213

Persze, hogy hatalmas a különbség az "is"és a "simán" között. Pont olyan hatalmas, mint a 100 és a 2000 látogató között, meg azok a lehetőségek között, hogy kinyalják a segged vagy szétrúgják.

A látogatottságra rá lehet játszani/gyúrni, párszor megtettem. Ha például írsz valami okosságot az aktuális országtortáról augusztus 19-én, garantált a hatás.

Üzemszerűen pedig gasztronómiában napi 4-500 olvasóért háttér nélkül keményen meg kell dolgozni. Ez pont az, amihez már semmi kedvem.:)

Előzmény: BZoltan (83206)
amimaki Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83212

Persze, hogy lehet találni. És? Mindegyikben lehet. Készült egy film, kurzusmegrendelésre, egy a több közül. És? Eddig is készült, ezután is fog. Van vele ilyen-olyan szakmai probléma? Biztos van, beszéljenek róla. De azon problémázni, hogy miért ez készült, miért nem amaz, teljes ostobaság. Ha amaz készült volna, akkor az lenne a baj. Btw, linkelje már ide valamelyik itteni span, hogy pl. a A Torinói ló cimű opuszról milyen kritikát sederintett bajnár mester. Az pedig mekkora fesztiválsikeres film, ahelyett miért nem készült egy másik? Nézhetetlen szar, aztán mennyi közpénz ment el rá. De sorolhatnánk...

 

Előzmény: joskabacsi (83210)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83211

A magyar társadalom legnagyobb és legkártékonyabb traumája ez az idióta megosztottság.  Sok mellékes apróságban nem értek egyet a Szabó Zolival, de amit ebben a cikkben leír az a vegytiszta igazság. Bajnár nem azt nehezményezi, hogy miért nem a Trianonról vagy a Don-kanyarról csinálnak filmet hanem azt, hogy miért nem csinálnak egy olyan filmet amely egyfajta közös minimumként segítene feldolgozni végre ezt a pusztító szekártábor-mentalitást. 

 

Az, hogy ez a Pozsonyi csata film egy nevetségesen, szánalmas kamu-gagyi az vitán felül áll. Szerintem egyébként a Vuk II. alkotói kaptak még egy lehetőséget :D 

Előzmény: amimaki (83208)
joskabacsi Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83210

Ebben nem lehet nem találni.

Nagyjából Cei-Bei Robert féle turulos mesevilág tudományos álarcban.

Akkor már inkább a Katicabogár és Fekete Macska kalandjai. 

 

 

Előzmény: amimaki (83208)
amimaki Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83209

A szokásos, Bzoltán-féle vitafolyam. És mindig az övé az utolsó szó :) 

Előzmény: Hepci (83205)
amimaki Creative Commons License 2020.12.23 0 0 83208

Értelmetlen faszság ez cikk bajnártól. Az ilyenek mindig találnak kifogásolnivalót, mert akarnak kifogásolnivalót találni. Nem jó a pozsonyi csata, miért nem Trianon? Miért Trianon, miért nem a Don-kanyar? Satöbbi, satöbbi, satöbbi. Az ilyenen idióták a legnagyobb árokásók.

Előzmény: BZoltan (83202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!