Keresés

Részletes keresés

jakyg Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12147

Van: 2003-ban (vagy 2002-ben??) az általuk megtermelt nettó profit (minden közvetett költség levonása után) emlékezetem szerint 200 MFt volt. (Javítsanak ki a kollégák, ha rosszul emlékszem egy a csepeli kikötőben lezajlott beszélgetésre.)

 

Meg kellene tudni, mikor vonják be az utolsó lobogót, s pont akkor kéne felhúzni a Kassára. (esetleg az MTE-vel együtt)

Előzmény: Enzo (12146)
Enzo Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12146

Megint valami, amivel kevesebb lett...

Van arról valami infó, hogy ezek a hajók mennyire voltak gazdaságosak?

Előzmény: jakyg (12145)
jakyg Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12145

Még egy szomorú hír:

 

Újabb stratégiai kérdésekben döntött az ÁPV Rt.
2004.09.17 08:25

Fontos stratégiai döntésekről határozott az ÁPV Rt. Igazgatósága.

Az Igazgatóság jóváhagyta, hogy a MAHART Magyar Hajózási Rt. a tulajdonában lévő Pannon Sun és Pannon Star elnevezésű, orosz építésű tengerjáró hajókat, a jutalékok levonása után összesen több mint 13 millió dollár vételár megfizetése mellett értékesítse.

Az értékesítésből származó bevételt a vonatkozó kormányhatározatnak megfelelően a MAHART-nak be kell fizetnie a költségvetésbe. Ezzel a döntéssel a privatizációs szervezet elfogadta az orosz államadósság terhére átvett hajók értékesítésének főbb feltételeit, és azokat jóváhagyás céljából a pénzügyminiszter elé terjesztette. Az ÁPV Rt. tulajdonosi felügyelete mellett lezajlott értékesítési eljárás során az elért vételár a korábbi várakozásokat jelentősen meghaladta.

 

Meg kéne szervezni egy ünnepélyes lobogófelvonást Neszmélyen! Ismét marad a Kassa.

HG. Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12144

Sok hüjje nick...

Ha jól látom, az utasbeszállónál áll.

Tomorrow...

Előzmény: Mad Scientist (12143)
Mad Scientist Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12143

http://www.met.hu

 

A Badacsony nevű doboz is kevereg, gondolom mivel a Siófok fedőnevű társa sólyán van, a két lila járkál rendezvényben...

Előzmény: zjakabfi (12142)
zjakabfi Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12142
Mit tudzs, mit láttál? Most hol áll? Ez a hajó ha 10 évig állna akkor is elmenne egyből Keszthelyig.
Előzmény: HG. (12141)
HG. Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12141

Nini, Gulács kolléga ma délelőtt vajon próbázni volt, vagy már valami program...?

(Alig 1 hónapi állás után is kell próba?)

Adamis Gusztáv Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12140

"Azért nem árt, ha tájékoztatás képpen jeleznétek a szándékot."

 

Ket kisgyerekkel (7 es 10 evesek) + varhatoan egy feleséggel en jonnek szombaton a setahajozasra.

G.

Előzmény: Tom_ (12109)
riversea Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12139
Szenzációs képek, köszönet érte a kapitány úrnak. Ha ilyeneket tudna még küldeni a Tatabányáról, Ózdról és a Komáromról is, össze...m magam a gyönyörűségtől. A Prágáról igen jó minőségű képeim vannak, amit a Bajai úton csináltam, majd megnézem, hátha a hajón van valamilyen felirat és küldök belőle az Öregnek. Amikor a Freudenau-n voltunk nagyon szívélyes volt, szerintem ápoljuk ezt a kapcsolatot, lehet, hogy érdemes lenne egyszer az egyesület nevében meghívni Budapestre. Üdv: rs.
Előzmény: jakyg (12137)
smith Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12138
Tekintve, hogy én sem vagyok MHE tag, töröltem magam a listáról, viszont amint lejjebb jeleztem, a 14 órai sétán ott leszek.

Gulács búcsúztató (2004.09.18):

Miksai+ Aranyangyal (2 fő)
Tom + 2 fő
hajokanno
HG
Enzo
Anker + 3 gyerek
Adamis Gusztáv + Gabi(?) + 2 gyerek
Zolakoma
zjakabfi
jakyg
viking star



tehát a létszám akkor:

Σ 15? felnőtt, 5 gyerek
Előzmény: gigabursch (12133)
jakyg Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12137

Mind????? (Próbáld bekopizni a címsorba, aztán enter!)

Kettőt elrontottam:

www.hontours.hu/mgn/BAKONY.jpg

www.hontours.hu/mgn/krems,14.08.99.jpg

 

 

Előzmény: MALWIN (12136)
MALWIN Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12136

nekem a linkek 404-et adnak:-(

 

Az Enikő a volt Admiralitásé, most Tiszaport-nak hívják őket.

 

Előzmény: jakyg (12134)
Tom_ Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12135

OFF

Meg szeretném kérni vikingstar kollegát, hogy ne az Index-es postaládájában tartsa a hajós JPG képeit, mert így a mástól kapott levelei nem férnek bele, nekem már a második.

ON

jakyg Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12134
Otto Steindl kapitány úr, a Freudenau parancsnoka küldte az alábbi linkeken megnézhető képeket Linzből.

Ezúton is köszönet érte!

Mivel a hajók adatai között gyűjti azok tulajdonosait is, ezért kérem segítsünk neki a következőkben:

1. Kié a Prága nevu kicsi toló?
2. Melyik cégé a Danuvia néven mostanában Bp-re érkezett hajó?
3. Melyik cég tulajdonában vannak a muflonok? (Eniko, Flóra)

 

A linkek: (bocs Index, de Steindl úr képeivel kapcsolatos jogokat nem áll módomban átadni.)

www.hontours.hu/mgn/10.05.89.jgp

www.hontours.hu/mgn/28.09.2000.jpg

www.hontours.hu/mgn/BAKONY 1.jpg

www.hontours.hu/mgn/BAKONY

www.hontours.hu/mgn/donaustauf,11.07.99.jpg

www.hontours.hu/mgn/geisling.08.08.87.jpg

www.hontours.hu/mgn/krems,14.08.99

www.hontours.hu/mgn/linz,09.10.00.jpg

www.hontours.hu/mgn/rgbg,13.09.93.jpg

www.hontours.hu/mgn/wachau,06.08.95.jpg

www.hontours.hu/mgn/wien 3.9.04.jpg

 

gigabursch Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12133

Gulács-búcsúztató

 

Sajna komoly erdész szakmai program miatt le kell mondanom, mert a hétvégém mégis foglalt lesz. Így pont húszan lesztek...

Bocsánat a késői hírért...

 

Gulács búcsúztató (2004.09.18):

Miksai+ Aranyangyal (2 fő)
Tom + 2 fő

hajokanno

HG
Enzo
Anker + 3 gyerek
Adamis Gusztáv + Gabi(?) + 2 gyerek
smith

Zolakoma

zjakabfi

jakyg

viking star

 

tehát a létszám akkor:

Σ 14 + 1? felnőtt, 5 gyerek

riversea Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12132

Miután jobban megnéztem a rendelkezésre álló képeket (Komárom és Eger) én is arra a következtetésre jutottam, hogy a kérdéses hajó az Eger. Ám veled ellentétben én a farán olvasható név alapján most sem tudnék dönteni, mivel nekem úgy tűnik, hogy a felirat nem középen van és így csak a név utolsó betűi látszanak, ilyen távolról pedig képtelebnség kibetűzni. A fény beesés miatt ez a jelenség még sokkal jobb képeken is előfordul. Én három megkülönböztető jegyet találtam, ami alapján megváltoztattam a véleményemet: Az Egeren és így a képen látható hajónál is a lobogórúd jóval hosszabb, a kazán kéménye fekete és nem mínium színű, valamint hosszabb, illetve a hátsó kólingok magasabbak és kevésbé íveltek, mint a Komáromon. Egyébként a két hajó szinte teljesen azonos volt, ezért valójában lehetetlen teljesen biztosat állítani.

 

Vaskapu kábelhajóval kapcsolatban két könyvben is azt találtam, hogy a világháborúban a szerb összeomlást követően hurcolták el az oroszok és Odesszában talált rá a Fekete-tengeren áthajózó magyar folyamőr kötelék. Üdv: rs. 

Előzmény: gigabursch (12131)
gigabursch Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12131

gumidani (12030):

Egyértelműen az EGER m/s ami a képen van!

Felépítése és alakja mutatja, hogy vagy a Komárom vagy az Eger. (Korábban mikor a Komáromon jártam a Margit-hídnál, alaposan megnéztem a megkülönböztető stílusjegyeket a Soprontól, arról írtam is vagy 1-2000 hozzászólással ezelőtt). Azért az Eger, mert a Komáromnak 2× ilyen hosszú a neve! Ezért gondolom rossznak Riversea tippjét a nevet illetően.

Most nem emlékszem ki mondta, hogy szerinte Jégtörő 1-8, de nagy badarságot mondott. Fele ilyen hosszó hajók azok, harmada ekkora tömeggel!!! Nagy baj nem történt, végül is megoldódott gumadani kérdése.

 

jakyg (12103):

Szerintem ÁLLÓHAJÓ volt! :-)

Bár csak logikai az elképzelésem, de úgy gondolom, hogy a ruszkik azért nyúlták le, mert náluk is voltak meredekbb szakaszú folyók, ahova el akarták vinni. Az már más kérdés, hogy nem állt üzembe náluk (és így akkor sose találtuk volna meg), íll a későbbiekben a Népi ruszki folyókat jól belépcsőzték, és így már nem volt szükség rá.

 

Vaskapu Csatorna:

Az Élet és Tudomány archivumára rámegy valaki, ott az építésről és az egészről ha jól emlékszem két cikk is van. A keresőbe beírva kb 5 cikket dob ki a kereső

 

Csabi Bácsi:

Tegnap este beszélgettem vele. A körülményekhez képest jól van, bár most nem mehet diszkóba, mert az UV-fényben erősen vílágítana a gipszelése kb. olyan színben mint a csajok hófehér melltartója. :-)

Szerencsére nem tört, csak erős zúzódások és szakadások mentek végbe a lábában, rövidesen járógipszet kap.

 

gb

Enzo Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12130

"volt, az ú.n. kofahajók, amik Bajáról, Kalocsáról stb. szállították fel az árukat ésa kofákat a Vásárcsarnokba"

 

Ilyenek a Tiszán is voltak erre Szolnok környékén. Lapátkerekes gőzösök (pl. Rákosi), és csavargőzösök szállították a tiszaparti települések kofáit a szolnoki piacra kora reggel. De ezek személyhajók voltak.

Előzmény: TAYFUN (12129)
TAYFUN Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12129

 T. Szombathely iránt érdeklődők !

 

 

Menetrend a magyar teherhajózásban általában nincs. ( régen volt, az ú.n. kofahajók, amik Bajáról, Kalocsáról stb. szállították fel az árukat ésa kofákat a Vásárcsarnokba) Talán a kamionszállítóknak van....

  A vonta szállítmányának vevője egyelőre némi hiányosságot mutatott fel az eladó felé, ezért az út (amely Apatinig szólt volna) egyelőre csúszik.  Megállók Dunaújváros, Mohács (kilépés) lett volna. Ha lesz indulás a topic közönsége értesülni fog, hol lehet fényképezni.Tegnap egyébként már készrecsináltunk, és utána estig beszélgettünk.  

 

TAY

Előzmény: Enzo (12128)
Enzo Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12128

Nincs menetrend, nincs megálló? Hmmm?

:)

Előzmény: MALWIN (12127)
MALWIN Creative Commons License 2004.09.17 0 0 12127
Namost vagy nem vagyok képben, vagy csak nem értem: milyen vonatkozásban lenne a Szombathely vonat??:-))
Előzmény: viking star (12126)
viking star Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12126

annyit tudok, hogy a tervek szerint ma este elindul völgynek. igen..és még annyit, hogy sajnos a Szombathely se vonat:( :))

 

Előzmény: MALWIN (12125)
MALWIN Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12125

..és még hol? Bezdán, Apatin, Újvidék? vagy tovább?

(esetleg Titel, Törökbecse...-???)

Előzmény: viking star (12124)
viking star Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12124
Ja igaz, masinákat Baja környékén is izzítani, a vonta ott is keresztülhalad! (időpontja: annyi biztos, hogy EZ még jövő idő:)))
Előzmény: MALWIN (12123)
MALWIN Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12123
...és hova/merre/minek/fordít/fordított/fog fordítani/és ki fog/fogott/most /ordítani a fedélzeten/hogy /hova6megyünk/mert/ha/Bajára/akkor/lesz kép/??
Előzmény: viking star (12122)
viking star Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12122

Dunai hír!

Vagy most, vagy hamarjában meg fog, vagy már megtörtént az a dolog, melyszerint a Szombathely m/s 2 üres uszályt sleppre véve fordított/fordít/vagy fordítani fog Újpestnél, majd völgymenetben folytatta/folytatja/folytatni fogja útját. Aki teheti fényképezze/fényképezte az eseményt!! Magam sajnos nem tudtam/nem tudok/nem fogok tudni kimenni megnézni. Bár lehet, hogy mire e látványosság a lencsék elé került/kerül/kerülni fog már eléggé sötét lesz/van/volt, azért majd várom a topictársak képes beszámolóját!

smith Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12121
Jut eszembe, tegnam a 22 órai hírek után érdekes beszélgetés volt a Kossuthon, mindenféle hajózási, hajós és azzal bármilyen kapcsolatban lévő dologról beszélgetett a riporter, az alany nevét sajna nem jegyeztem meg. A vége felé handzott el egy görög? szólás, ez külön tetszett:
Vannak élők, vannak a holtak, és akik a tengerre szállnak.
Előzmény: MALWIN (12120)
MALWIN Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12120
..Épp a neszmélyi polgármestert hallgatom a Petőfi rádió riportjában....:-PPPPPPP
smith Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12119
Ott leszünk 2+1 fővel 14 órakor!
Előzmény: Tom_ (12109)
viking star Creative Commons License 2004.09.16 0 0 12118

Tegnap délutáni Krems és ma déli Siófok. Mi a hasonlóság a két kép között?

 

Egyértelmű. A Krems is hasonló szöget fog bezárni a víztükörrel, mint a felső képen a Siófok, ha nem tuszkolja fel a bárkáit úticéljához, mielőtt az alsórakpart tetőzése eléri a Dunát:))

Előzmény: Tom_ (12099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!