Keresés

Részletes keresés

harryboy Creative Commons License 2022.01.11 -4 0 409312

A Dunaszerdahely-Topolya-Felcsut háromszög, (nem a félemetes Bermuda háromszög)

ahonan a Magyarfoci jövöje jön,

ott azért Dzsudzsák még nem fordult meg a 108 válogatottsága alatt

Ö egy Magyar focitehetség volt akit még hollandiába is megbámultak, majd jött egy volt komcsi oligark és anyi milliot adott neki. hogy na, Ö elis ment Ázsiába focizni, majd a "sivatagba" is, ahol szintén teletömték pénzel a focija végett.

szelfizett Dubaiban is. A Burj Khalifa viskoba, meg ilyesmik. Lamborghinit is tört, most Debrecenbe nyomja

a Szlovákok akarták megveni, de nemment

Ha 10 Dzsudzsákhoz hasonlo kölyök lene felfedezve a jövöbe amire a esély nulla a mai légiosvilágba, akor meg kéne tiltai nekik a telefonszelfizést.

 

Előzmény: bad wanda (409311)
bad wanda Creative Commons License 2022.01.11 -1 0 409311

oké, akkor viszont már 10 éve a realos pletykák is megalapozatlanok voltak (mármint olyan olvasatban, hogy meg is ragadna ott), és ennek tükrében a Dunaszerdahely már nem akkora kontraszt

Előzmény: kannibál Kovács (409303)
Darwin Creative Commons License 2022.01.11 0 0 409310

2006-ban kaptak ki Máltától és ma lett máltai az EU Parlament elnöke is :)

De újabban is van egy 3:3 pl. 2016-ban Portugáliával, meg azóta hazai pályán egy 0:3 és meghallgatnánk Dzsudzsákot, hogy miként értékelné a 2 meccset.

Előzmény: nemertekafocihoz (409309)
nemertekafocihoz Creative Commons License 2022.01.11 0 1 409309

Nem teljesen értem, hogy jön ide a drága nemzetvezetőnk:D Én csak arra utaltam, hogy kicsit túl van tolva a Dzsudzsák mánia/utálat. 

 

Szerintem is hülyeséget csinált, mikor elment Hollandiából az oroszokhoz, de hogy 10 év után is ez a lemez pörög, meg hogy Messivel és Lewával van összehasonlítva, hát fekszek a röhögőgörcstől.

Előzmény: Darwin (409306)
Darwin Creative Commons License 2022.01.11 0 0 409308

Jaj már, még a Real előtt lett volna némi River Plate is, nem? Amíg ott felpörög, meg kölcsönvette volna a Benfica.

Előzmény: kannibál Kovács (409303)
Darwin Creative Commons License 2022.01.11 -1 2 409307

Erről az a véleményem, hogy az a magyar, aki Ciprusról felfelé bukik az EU-ban, az a munkáltatóját szopatja. Az, hogy onnan valaki Törökországba megy, az kb. stimmel, de, hogy Németországba, az fantasy. Ennyi erővel Olaf is beállhatna Sallai helyére a hátán Könyves Norberttel.

A Dunaszerdahely meg egy kicsit túl van tolva, már olvastam, hogy Rossit arról kérdezték, hogy "Dunaszerdahely, mint Barcelona". Dunaszerdahely egy 23000-es város, de kb. úgy van emlegetve, mintha Budapest Mekka lenne, Dunaszerdahely meg Medina és a kettő közt ingázna Mohamed.

Előzmény: kannibál Kovács (409304)
Darwin Creative Commons License 2022.01.11 -1 0 409306

Tíz éve picit azért több történt annál, mint, hogy Dzsudzsák elment Hollandiába borotváért. Azóta pl. ugyanaz a kormány van, élén egy futballista miniszterelnökkel, és van egy új alkotmányunk is.

Volt a csapat 2 EB-n, és a magyar csapatból egyedül Dzsudzsák tudott duplázni ezeken. Tehát a felelősség is jobban terheli.

Előzmény: nemertekafocihoz (409305)
nemertekafocihoz Creative Commons License 2022.01.11 0 4 409305

Irigylem a jövőbelátó, szakértő megfigyeléseteket, hogy így letudjátok vezetni egy játékos nemlétező karierrjét. Van egy Kovács Tamás nevű játékos a megye 2es Bánatrekettye csapatában. Most 28 éves megmondanád, hogy hova került volna, ha átveszi 5 éve a megye 1es Berkesszurkos csapata?

 

Nem értem ezt a fétist, akárki esetében, hogy a 10 évvel ezelőtti szar vagy nem szar döntésein lovagol még mindig valaki.

 

Nem feltétlenül tartom Dzsudzsákot válogatott szintű játékosnak, de ezt a nyáladzást, amit a média és egyes szurkolók leművelnek, ha szóbakerül Balázs valamivel kapcsolatban azt rémesen visszataszítónak tartom.

 

Nem örültem volna, ha elhagyja a Lokit, de megértettem volna, mert épp a vergődés saga 245ik fejezetét játssza el a Loki és elnézve az elmúlt évét, nem lógott volna ki a DACból lefelé. 

Előzmény: kannibál Kovács (409303)
kannibál Kovács Creative Commons License 2022.01.11 -2 1 409304

És akkor leírnám, mi idegesít engem az év játékosává választott Schäfer Andrásban.

 

Szalai Attila 2019-ben 21 évesen igazolt Ciprusra (ami nagyjából a DAC színvonala). Ott másfél év alatt olyan produkciót nyújtott, ami elegendő volt egy Fenerbahce-szerződéshez, és ott fél alatt elérte, hogy topligás szinten is elkezdték emlegetni a nevét. Egyelőre itt tart, és bár a lendülete egyelőre megakadt, de azt nem lehet vitatni, hogy ő az első magyar játékos, aki sztárrá érett a török bajnokságban (holott Sándor Tamástól kezdve Dzsudzsákig többen is próbálkoztak itt), ráadásul az ottani menő csapatok egyikében.

 

Vagy itt van Sallai Roland, aki a sikeresnek éppen nem mondható olaszországi próbálkozás után 20 évesen ment Ciprusra, és egy év alatt összehozott egy Bundesliga-szerződést, és azóta is ott nyomja az ipart, elismertséget szerezve magának.

 

Ehhez képest Schäfer az olaszországi kudarc után 21 évesen került a DAC-hoz, ahol már másfél évet töltött el, közben alapember lett a válogatottban, ráadásul az Eb-n olyan gólt szerzett, amire az egész világ felfigyelt. Ezen kívül olcsó játékos, szaré'-húgyé' meg lehetne vásárolni. És mégsincs komoly érdeklődő. Mert ha lenne, akkor az NS már a címlapokon ordítaná a képünkbe.

 

A két ciprusi előéletű játékos ennél rövidebb idő alatt produkált olyat, aminek eredményeként komoly klubok szerződtették őket (és nem is vallottak szégyent).

kannibál Kovács Creative Commons License 2022.01.11 -1 1 409303

Több dologban is tévedsz. A két év a Realnál maximum fél lett volna, a Málaga után (ami szintén nem lett volna több egy évnél) már a Bursaspor következik. A többit pedig ismerjük.

Előzmény: bad wanda (409302)
bad wanda Creative Commons License 2022.01.10 -2 0 409302

nem az a lényeg, hogy most mit csinál Dzsudzsák, mert ha, tegyük fel, 2011-ben eligazol a Realba, akkor sem onnan menne nyugdíjba (ahhoz ősrealosnak vagy Zidane-nak kell lenni), hanem két év után Málaga, onnan két év után Mönchengladbach, majd Panathinaikosz, Debrecen, és most ugyanitt lennénk

Előzmény: kannibál Kovács (409299)
bad wanda Creative Commons License 2022.01.10 -1 0 409301

hogyhogy hol van? 10 évvel korábban

Előzmény: kannibál Kovács (409299)
bad wanda Creative Commons License 2022.01.10 -1 2 409300

javaslom megnézni, hogy Kaká hol volt 33 évesen. vagy Ronaldinho. vagy akár Rivaldo

Előzmény: kannibál Kovács (409297)
kannibál Kovács Creative Commons License 2022.01.10 -2 0 409299

A lényeg megint nem jött elő:

 

Hol van az a fiatal debreceni tehetség, az a 20-22 éves srác, aki egy, két vagy három generációs társával egyetemben olyan lendülettel tolja, hogy lényegében már a kutyát se érdekli Dzsudzsák Balázs?

Előzmény: bad wanda (409298)
bad wanda Creative Commons License 2022.01.10 -2 5 409298

mármint 3 (három) vele egy generációba tartozó játékos. háromszáz hasonló képességű másik meg ugyanúgy levezet

Előzmény: kannibál Kovács (409297)
kannibál Kovács Creative Commons License 2022.01.10 -5 0 409297

A vele egy generációba tartozó játékosok (Messi, Lewandowski, Benzema) bőszen hadakoznak az Aranylabdáért. 

Előzmény: bad wanda (409296)
bad wanda Creative Commons License 2022.01.10 -1 2 409296

nahát, 10 év különbséggel már nem ugyanaz egy játékos piaci értéke. mik vannak

Előzmény: kannibál Kovács (409295)
kannibál Kovács Creative Commons License 2022.01.10 -3 0 409295

Itt tartunk. TÍz éve attól volt hangos a honi sajtó, hogy vajon mikor igazol Madridba vagy Milánóba. Most meg attól, hogy odaigazol-e Dunaszerdahelyre.

Előzmény: Meltdown (409294)
Meltdown Creative Commons License 2022.01.10 -1 0 409294

Dzsudzsi kacsa gyorsan megdöglött.

Előzmény: kannibál Kovács (409289)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2022.01.10 -1 0 409293

Üdv. Kevertem?

Előzmény: kr1sz91 (409292)
kr1sz91 Creative Commons License 2022.01.10 0 0 409292

(teljes off): Tündérhegy működik, nem a Lipótra gondolsz? 

Előzmény: fidelio-Pyrandus (409288)
aljas8as Creative Commons License 2022.01.10 0 0 409291

Vannak problémák.

Előzmény: kannibál Kovács (409289)
losik Creative Commons License 2022.01.10 0 2 409290

"Dzsudzsákról annyit, hogy érdekes helyzet állna elő, amennyiben kiderülne, hogy egy esetleges dunaszerdahelyi szerződése után jelentősen feljavul a debrecen teljesítménye (miközben a DAC-é meg romlik).

 

 

Én aki láttam a Loki összes idei meccsét erre nem sok esélyt látok. Persze tudom, hogy Neked nagy kedvenced Balázs, ("Minek megy a Psvbe, úgyse fog játszani..."), de nélküle tavaly se jutunk vissza, és az idén is a Gyirmót után lennénk jóval nélküle. Mondjuk azt, hogy ő kompenzálta valamennyire a kedvenc Husztidat. 

De persze szerinted a Dacnál hülyék, hogy vinni akarják. 

 

Előzmény: kannibál Kovács (409289)
kannibál Kovács Creative Commons License 2022.01.10 -4 1 409289

Szoboszlai jelenlegi németországi teljesítménye (gólok, gólpasszik, a csapatjátékban való részvétel hatékonysága) nagyjából azon a szinten van, amit Huszti, Hajnal vagy Szalai produkált a legjobb formájában. Mivel még fiatal játékos, aki lendületben van, ezért magasabb szintre is juthat.

 

A válogatottról annyit, hogy összességében nem produkált többet, mint amennyit a klubszinten jóval alacsonyabb szinten futballozó Schäfer (aki az Eb-n is kifogástalanul helyettesítette). Nem hivatkozzon senki az Izland elleni góljára, mert ha mindig egy meccsre mutogatunk, akkor világméretekben az elmúlt tíz év egyik legjobbja Götze.

Érdekes, hogy az őszi viszonylag gyenge teljesítménye miatt sokan mondták azt (köztük én is), hogy egy hosszú sérülés után természetes dolog az, hogy időbe telik a visszailleszkedés.

Ebben van igazság, de a tényszerűség kedvéért tegyük hozzá, hogy annak idején Szalai Ádám a teljes 2011-es évet kihagyta a válogatottban egy sokkal súlyosabb sérülés miatt, és amikor visszajött, akkor rögtön az első meccsén döntetlent érő gólt szerzett Bulgária ellen. Pár héttel később a később a csehek és az írek elleni barátságos meccseken is majdnem végig pályán volt és jól játszott.

Az akkori Szalai életkorban nem volt sokkal idősebb, mint a mostani Szoboszlai, a nemzetközi tétmeccsek számában pedig (amik a rutint jelentik), el is maradt tőle. Azt is tudjuk, hogy Szalai egója is felhőkarcoló méretű, ennek ellenére mégsem cirkuszolt soha, ha a kapitány lecserélte. Ellentétben Szoboszlaival, akiről nem egyszer az az érzésem, hogy hiába játszik gyengén, mégsem meri levenni a pályáról a kapitány.

 

Dzsudzsákról annyit, hogy érdekes helyzet állna elő, amennyiben kiderülne, hogy egy esetleges dunaszerdahelyi szerződése után jelentősen feljavul a debrecen teljesítménye (miközben a DAC-é meg romlik).

 

Előzmény: LaCatolica (409287)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2022.01.09 -2 0 409288

(teljes off): Tündérhegyen kb. egy évtizede megszűnt az intézmény.

Előzmény: Meltdown (409283)
LaCatolica Creative Commons License 2022.01.09 -1 0 409287

Azért Husztinak csak összejött 180 topligás meccs (és ugyanitt 40 gól), míg Hajnalnak 149 (és 17 gól). A mostani válogatottból csak Szalainak és Gulácsinak van több, illetve minden bizonnyal idővel Orbánnak, Sallainak és Szoboszlainak lesz több.

 

Csak összehasonlításképp a Dzsudzsák/Németh kombónak ez a szám együttesen 0.

Előzmény: Meltdown (409286)
Meltdown Creative Commons License 2022.01.09 0 0 409286

Dominik ekézésén kívül általában egyetértek veled.

 

 

Huszti/HajnalDDDDDDDDD

Előzmény: kannibál Kovács (409284)
harryboy Creative Commons License 2022.01.09 0 0 409285

Szoboszlai látványos tacsot dobott.

kannibál Kovács Creative Commons License 2022.01.09 -2 1 409284

Szoboszlai nálam soha nem volt egy szinten Dzsudzsákkal és Némethtel, mert ha ez így lenne, akkor ragadványnevet adok neki (ahogyan ez a Cicafiú, Skywalker vagy esetleg Lufi Ádám esetében megtörtént).

 

Azt pedig nem értem, miért lovagolnak egyesek azon, hogy mi a véleményem Szoboszlairól. Nincs jobb dolguk ennél? Az én véleményem csak egy a sok közül, mert tudomásom szerint sem próféta, sem pedig messiás nem vagyok, hogy kinyilatkoztatás legyen minden egyes szavam.

Előzmény: Meltdown (409283)
Meltdown Creative Commons License 2022.01.08 -1 0 409283

Kanyhallozol🤣 vagy a tündérhegyi doki új gyógyszerre állított át?

 

EL legyen így!

 

Dzsudzsi/Némo Dac megvan? Pedig  Világi nem hülye, mit akar a 2 kiégett primadonnától?

Vagy valaki kavarja?

Előzmény: kannibál Kovács (409282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!