Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Srg_BMW Creative Commons License 2015.06.04 0 0 407

Moon, mi nem is rendelünk komfortbejutást... vagy téged rábeszéltek azóta?

Előzmény: Mr Moon (405)
Srg_BMW Creative Commons License 2015.06.04 0 0 406

A fekete tényleg szép, nekem is volt fekete bmw-m. Kézi mosóba vittem, nem volt gond a karcokkal. Az tény, hogy tisztán tartás szempontjából nem előnyös. Talán az ezüst, amin a legkevésbé látszik a kosz/karc. Fehér sem rossz, de azon pl a bogarak látszanak nagyon. Nekem mineral grey lesz az F30, ha addig nem gondolom másképp. 

Előzmény: akru88 (401)
Mr Moon Creative Commons License 2015.06.04 0 0 405

Az ajtócsukódásra rá lehet aggatni, hogy belekötés...de a komfortbejutás hektikus működése aligha nevezhető annak :D

 

De mint írtam, én nem tapasztaltam semmi olyat az ajtó csukódásával kapcsolatban, amit kifogásolnék, pedig anno olvasva ezt a cikket, külön figyeltem rá :P

A csomagtartó más tészta, azt már láttam/hallottam/olvastam (itt a fórumon is) más F30-asnál is, hogy lehetne finomabb.

 

Válaszolva a másik hozzászólásodban feltett kérdésedre:

99% eséllyel Estoril-kék lesz :) (De nem F30, hanem F36.)

Előzmény: akru88 (403)
saldatore Creative Commons License 2015.06.04 0 0 404

Hello!

 

Ha 2.8i 245lovas motor van a kocsiban irj már egy pár sort nekem a motorjáról:)

 

Előzmény: akru88 (403)
akru88 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 403

Igazából , ha innen nézzük bármilyen apróságba bele lehet kötni :) Igen nem úgy csukódik az ajtó ami egy 10-15 milliós kocsitól elvárható , de ez legyen a legnagyobb problémája. A csomagtartó záródással már én is találkoztam 2014 február óta van meg a kocsi ennyi idő alatt kb 5x nyílt vissza .. nem a világ vége. Nálam inkább a kijutással vannak gondok amit esetleg megemlítenék néha az ajtóm nehezebben nyílik mint kellene , de 2x megtörténik egy nap utána hónapokig semmi. 

Előzmény: Mr Moon (402)
Mr Moon Creative Commons License 2015.06.04 0 0 402

Hogy mit veszünk normálisnak, a legjobb, ha bekopizom amit az egyik cikkben írtak:

"...valahogy a csukódás sem az ő asztala: úgy kell becsapni az ajtókat, mint valami régi Wartburgon, lendületesen, izomból, különben sem azok, sem a csomagtérfedél nem záródik rendesen."

 

Ez pedig a komfortbejutásos kérdésemet felvető megjegyzés:

"...egy Tata Nanónál nem tenném szóvá, de ez mégiscsak egy BMW: a kulcs nélküli ajtónyitás elég szeszélyesen üzemel. Van, hogy elég, ha a kulcs a dzsekim zsebében van, és már nyílik is az ajtó, máskor akár az oldalablakot is kopogtathatom vele, nem nyílik az átkozott."

 

Mint írtam, nekem normálisan csukódtak az ajtók, de azok keret nélküliek voltak mindkét esetben, de mivel több helyen is tettek erre megjegyzést, kíváncsivá tett a dolog, ezért kérdeztem rá itt is.

A komfortbejutást pedig elfelejtettem, és mindig a kis távirányítón lévő gombokkal nyitottam-zártam az autót, így arról egyáltalán nem lett végül saját tapasztalatom :)

Előzmény: akru88 (400)
akru88 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 401

Kinek milyen vagy milyen színű lesz a kocsija ? Mennyire bírja a karcokat ? ápolás mosás terén mennyire igényes ? 

Enyém fekete (sapphire black metallic) nahát első fekete kocsim , de senkinek se ajánlanám :D Sok-sok karc ami rögtön látszik a portól megszabadulni lehetetlen, az első reggeli pára elintézi, esőbe inkább másik kocsival járok  :D. Következő biztos nem fekete lesz , de azt mondják a Bmw fekete , ki kellett próbálni . 

 

akru88 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 400

Kinek mi számít normálisnak ? Nincsenek tapasztalataim más prémium kocsikkal egy tizenéves Cordobából ültem át az F30 -ba.

Teljesen rendben van az ajtók záródása , ha valaki ahoz van szokva , hogy meglegyintem az ajtót vagy egy fuvallatnyi szél behúzza annak biztos "erősebben" kell zárni.

Inkább azt vettem észre , hogyha az utasaim túlzottan finomkodnak akkor nem zár be. 

Komfortbejutás az nincs nálam arról nem tudok nyilatkozni. 

 

 

Előzmény: Mr Moon (399)
Mr Moon Creative Commons License 2015.06.04 0 0 399

Mivel több F30-as cikkben említették, - azaz feltételezhetően nem csak egy újságíró háklisságáról lehet szó - megkérdezem:

- Tényleg a normálisnál erősebben kell csapni az F30-as ajtajait becsukáskor?

- Illetve az ugyancsak egyes tesztek szerint hektikusan működő "Komfortbejutás" opcióról (amikor elég csak a megközelíteni az autót, és az ajtók a távirányító érzékelése esetén, a kilincs érintésére nyílnak) van valakinek tapasztalata?

 

Bár nekem kizárólag F33-assal és F36-ossal kapcsolatban tapasztalatom, én nem vettem észre, hogy ne lehetett volna finoman - prémium autóhoz méltó finom puffanással - csukni az ajtókat.

(Igaz, az F33 és az F36 is a keret nélküli ajtók miatt némileg eltér az F30-tól.)

BarG Creative Commons License 2015.06.03 0 0 398

Hát én vettem mankókereket és azzal járok a csomagtartóban. Nagy élmény, szinte semmi hely nem marad ott.

Srg_BMW Creative Commons License 2015.06.03 0 0 397

Oldalfal sérülésem még nem volt, eddigi pályafutásom során 2x ment bele a gumiba valami szög/csavar, persze nem rft gumi, simán eljutottam az első helyre, ahol orvosolták a problémát. Lehet szerencsés vagyok, de a legkisebb dilemmám is nagyobb a defektnél... Ha majd lekopik a gyári szerelésű rft gumi, biztosan nem rft kerül a helyére. 

Előzmény: Mr Moon (396)
Mr Moon Creative Commons License 2015.06.03 0 0 396

Akkor tisztességesen tette a dolgát az erősített oldalfal :)

Nem is az ilyen - futófelületet érintő - sérülések esetén vannak fenntartásaim a pótkerék mellőzése miatt, hanem hogy ha az oldalfal sérül, ami egy jó peres gumival, és kiváló állapotú hazai úthálózattal párosítva nem is olyan valószínűtlen...ekkor sajnos még a legközelebbi gumisig is csak egy tréler juttat el, avagy az assistance szolgáltatás segít ki a bajból :-/

Előzmény: Törölt nick (395)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.03 0 0 395

Nekem volt már rft gumival defektem. Normál közlekedés (semmi sietés, előzés) mellett a műszerfali kijelzőről vettem észre, hogy esemény van, a kocsi viselkedésén nem volt feltűnő. Hazamentem vele, másnap meg elmentem cserélni mivel jó pár km-t mentem érdemi nyomás nélkül, így a javítás már nem lett volna biztonságos.

Kívülről nézve a vastagabb oldalfal úgy tartja a kocsi súlyát, hogy ha nem tudod melyik kereket nézd elsőre fel se tűnik szemre melyikben nincs nyomás.

Előzmény: Mr Moon (386)
Srg_BMW Creative Commons License 2015.06.02 0 0 394

Soha nem volt ezzel gondom. Ha lenne pótkerék, akkor sem kezdenék neki a cserének az út szélén, normálisan felöltözve. Innentől pedig kb lényegtelen, hogy milyen gumi van az autón. 

Előzmény: ToldiE (387)
ToldiE Creative Commons License 2015.06.02 0 0 393

Szerintem biztos jó kis gép, bár itthon szerintem népek inkább dizelesek.

Előzmény: saldatore (392)
saldatore Creative Commons License 2015.06.02 0 0 392

Ezaz hogy énis ilyen kocsit nézegetek:)Eddig dízel kocsim volt meg van is de mindig van baja,így ezt a 328i-t nézegetem

csak nem tudom h belemerjek e vágni ZF 8as váltóval:)

De ha tudok valamit akkor lövöm nektek:)

Előzmény: Mr Moon (391)
Mr Moon Creative Commons License 2015.06.02 0 0 391

Ha csak eddig nem rejtőzködött itt ilyen tulaj, akkor sajnos nem találsz itt tapasztalattal rendelkező fórumtársat...ellenben ha te tudnál infókat a _28i motorról, vagy akár olyan helyet, ahol tapasztalati infók fellelhetők a motorról, ne cicózz megosztani az itteniekkel (is) :)

Előzmény: saldatore (390)
saldatore Creative Commons License 2015.06.02 0 0 390

Üdv!

 

BMW 328i F30 van itt valakinek??

Érdeklődnék a motor megbízhatóságáról vagy milyen hibákra kell figyelni ha esetleg meglesnék 1-2őt:)

ToldiE Creative Commons License 2015.06.02 0 0 389

Feltöltöd a kocsiban a telefont. :)

Előzmény: Mr Moon (388)
Mr Moon Creative Commons License 2015.06.02 0 0 388

Na igen...a mankókerék elhagyása- illetve a kerékjavító szett kitalálóját szívesen megnézném mit tenne egy oldalfalon sérült gumival az éjszaka közepén egy olyan helyen, ahol nincs igazán térerő...de ha a térerő hiányát túl életszerűtlennek nevezzük, cseréljük szimplán csak lemerült mobilra?!

Ez van...kb. 10 éve ez már a BMW tulajdonlás egyik velejárója.

Előzmény: ToldiE (387)
ToldiE Creative Commons License 2015.06.02 0 0 387

Szerencsére nincs tapasztalatom.

 

Semmi sincs benne. Elvileg kemény az oldalfal, így 0 nyomással is tudsz menni. Nyilván ha roncsolódik, akkor nem mész sehova!

Előzmény: Mr Moon (386)
Mr Moon Creative Commons License 2015.06.02 0 0 386

Csak úgy beugrott a kérdés...mik a tapasztalataid a defekttűrő gumikkal?

Van már esetleg tapasztalatod, hogy milyen vele egy defekt?

Mi az elmélet, történhet bármi, az erősített oldalfal mindenképp kibírja a legközelebbi gumisig az utat?

Az világos, hogy nincs pótkerék...de kerékjavító-szett sincs?

 

Előzmény: ToldiE (385)
ToldiE Creative Commons License 2015.06.02 0 0 385

Ma teszteltem a váltási sebességet.

comfortban lassú

sportban gyorsabb

kézzel váltva nagyon gyors

 

Kéne csináljak egy videót. 😊

ToldiE Creative Commons License 2015.06.01 0 0 384

Nekem M van. Sose vigyáztam rá kiemelt figyelemmel és semmi baja. Sokkal jobb a fogása.

 

Szerintem menj be mondjuk a wallis-hoz és próbáld ki a fogásukat.

Előzmény: Srg_BMW (383)
Srg_BMW Creative Commons License 2015.06.01 0 0 383

Szó sincs lebeszélésről... Nekem tetszik a sportline kormány, most már kezdek barátkozni az M-el is, de amennyiben a gyakorlat strapabíróbbnak mutatja az egyiket, akkor inkább azt fogom választani. Persze, én is vigyázok az autóra, ez alap.

Előzmény: EEE60 (382)
EEE60 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 382

Nem akartalak lebeszélni róla. Nekem "M" van mint írtam 1 éve fogdosom, vigyázok rá, (nem hasítok bele körömmel, nem viselek gyűrűt, melegbe aktiválom a klímát és fingelszívót (ne izzadjak). Teljesen újszerű a kormány. Szóval kis odafigyeléssel nincs vele baj. Meg amúgy vannak művész emberek akik a műanyag bakelit kormányt is le tudják lakni. Szóval azt vedd ami tetszik! Még annyit tennék hozzá, hogy az "M" azért az "M" : )

Előzmény: Srg_BMW (380)
EEE60 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 381

Nagyon! : )

Előzmény: Mr Moon (379)
Srg_BMW Creative Commons License 2015.05.31 0 0 380

Megint a sportnál tartok az M helyett... Ez a kopás téma eddig elkerülte a figyelmem. 

Előzmény: Mr Moon (379)
Mr Moon Creative Commons License 2015.05.31 0 0 379

Szép a második...a kormány is, és ez a "sima" M-Sport belső, az aluminium-hexagon és kék betéttel :)

Előzmény: EEE60 (378)
EEE60 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 378

Sporline (Ez durvább bőr, ez kevésbé érzékeny):

http://www.f30post.com/forums/attachment.php?attachmentid=633529&d=1327056120

 

M-sport:

 

Előzmény: Srg_BMW (377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!