Keresés

Részletes keresés

elipszis Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1009

Szia

 

Tényleg nem kötözködni akarok, de én sem értem, hogy ha valaki venni akar (tehát feltételezhető, hogy neki fontos) akkor miért ilyen "nyomott" áron szerzel neki. (Magad is azt irod, hogy nem reális ár). Biztso, hogy mindenki szeretne a piaci árnál olcsóbban hozzájutni valamihez, de ők miért kaphatják féláron?

Vagy vannak egyenlőbbek?

Előzmény: sattilaaaa (1007)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1008
Bár megfogadtam, hogy a te és Wild_Bear „kollégád” bejegyzéseire nem reagálok, sajnos mégis kénytelen vagyok, míg ki nem tiltanak titeket innen az etikátlan (rágalmazás, becsületsértés) viselkedésetekért.

Te még csak valamennyire igyekszel disztingválni (ő viszont már le is „majmozott”) :-)

Csak azt nem értem, miért igyekszel oly vehemensen bebizonyítani, hogy az üdülési jog hülyeség?

Miért nem vagy képes elfogadni, hogy vannak szép számban olyanok, akik egy cseppet sem érzik átverve magukat, teljesen megfelelő számukra ez az üdülési forma?

Miért gondolod azt, hogy akik az üdülőjog értékesítésével foglalkoznak, azok egytől-egyig szélhámosak?

 

Szóval reagálnom kell azon egyszerű oknál fogva, mert nem hagyhatom, hogy a többnyire dilettáns megjegyzéseitekkel megakadályozhassátok, hogy az üdülőjogukat eladni szándékozó ügyfeleinket összehozhassuk azokkal az emberekkel, akik ebben fantáziát látnak és vásárolni szeretnének?

Megnyugtathatok minden esetleges „kétkedőt”, hogy - úgy az eladók, mint a vevők részére - előnyös, korrekt és jogilag tiszta, ügyvédi háttérrel rendelkező az értékesítési konstrukciónk!

Előzmény: Anti-timeshare (1005)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.18 0 0 1007

Egy szóval sem mondtam, hogy 500,000 Ft a reális ár, csak azt, hogy én ennyiért tudnék most vevőt egy ilyen hétre.

Amúgy 1,180,000 Ft-ért lehet most nálunk hasonló üdülőjogot venni, mint a Tiéd.

 

ÜdV: sattilaaaa

Előzmény: amfora1 (1006)
amfora1 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1006
Nekem van eladó Abbáziás üdülési jogom 37.hét piros (bármilyen hétre cserélhető) 4fős aparman Nemesnépen. Festői környezetben, pihenésre kiválóan alkalmas. Szauna, medence, konditerem található benne. Lovaglási lehetőség a helyszínen.

Az árad megfelelő lenne, de egy nullát lefelejtettél a végéről. (1.500.000,-Ft)

Azt hiszed mindeki hülye??????

Miből gondolod, hogy valaki ennyi pénzért megválik az üdülési lehetőségétől?

90 év múlva lejár az üdülési jogom a dédunokáim lehet, hogy el akarják majd adni keresd meg őket akkor az ajánlatoddal.

Üdv: Amfora
Előzmény: sattilaaaa (995)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.08.17 0 0 1005
Te azért komolyan nyomod a szerződéseket, átveszel előleget anélkül, hogy valami a tied lenne, vagy kezedben lenne egy kizárolagos papir.
Nem vagyok jogász, de azért az ilyesmi kicsit sántának tűnik nekem.

Az én elképzelésem a közvetítőkről az lenne, hogy az üzlet összehozásakor az előleget a vevő átadja az eladónak (jutalék levonása után). Dehát a timeshare az nem a tisztességes üzletről szól.
Előzmény: sattilaaaa (1004)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1004

Mert akinek a 20.hét kéne, van mát egy 19.hete, helyben használja és kéne még egy hét neki a 19. mellé.

A 12.hét (ill. fehér, vagy piros hét) meg azért kéne, mert már eladtuk (le is előlegezték), csak közben az eredeti tulaj is eladta, s persze nem szólt nekünk :-(

Rohadt kellemetlen, mert ha nem találunk, ugrott egy üzlet.

Előzmény: Marri (1003)
Marri Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1003

A vevőid miért ragaszkodnak a 20. illetve a 12.hét-hez? Álllítólag a TS-ben a szezonon belül a hetek könnyen cserélhetők, mert olyen rugalmas üdülési megoldás!?

Előzmény: sattilaaaa (995)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1001
Ráadásul ott 1 ft jelképes összegért is megkaphatja.... :-D
Előzmény: Wild_Bear (998)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.16 0 0 1000
"Te majom..."??? Úgy látom, ki akarod rúgatni innen magad. Rendben, csak fikázzál, hajrá!
Előzmény: Wild_Bear (998)
Marri Creative Commons License 2007.08.16 0 0 999

Szerintem tedd fel a Vaterára a hirdetésed és további más sokak áltál látogatott helyre.

 

A probléma az, hogy a sok csalódott illetve átvert TS tulaj nem az internetet használók köréből kelül/t ki. Mert az információval kevésébé ellátott embereket könnyebb átverni.

Előzmény: sattilaaaa (995)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.16 0 0 997

Lassan írom, akkor talán megérted: szállj már le rólam!

...vagy fogd fel legalább, ami a felhívásban szerepel!!!

Előzmény: Wild_Bear (996)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.15 0 0 995

Ismételt felhívás:
 
ELADÓ ÜDÜLŐJOGOKAT KERESEK!
Az álábbi üdülőjogokra az itt megjelölt árakon max. 1 hónapon belül vevőket tudok:

Club Dobogómajor 4 fős piros/20 hét. - max. 500,000 Ft-ért.
Bármilyen Abbáziás, esetleg a HCH-s 4 fős fehér, vagy jobb hét - max. 150,000 Ft-ért.
Club Dobogómajor 4 fős fehér/12. hét - max. 600,000 Ft-ért.


E-mail: igazgato2005@gmail.hu
 
Nem kell semmit előre fizetni, csupán egy megbízási szerződést kötni a cégemmel, melyben rögzítjük, hogy az eladó a fenti összge(ke)t kapja "kézbe" (tehát a jutalékunk e felett van)
 
Több helyen és folyamatosan keresünk ilyen üdülőjogokat, érdekes módon mégsem jelentkezik senki.

Egy szóval sem állítom, hogy ez a piaci értéke, de ha ennyire eladhatatlan dolog ez, vajon miért nem találtunk eddig egyetlen tulajdonost sem, aki örömmel megválna ettől a "használhatatlan, értéktelen, rossz befektetésétől"?
Mert ugye a 150,000 is több a semminél, hogy az 5-6százezer Ft-ot már ne is említsem! 
 
 

Anti-timeshare Creative Commons License 2007.08.13 0 0 994

A magyar John Palmer?

http://www.google.com/search?hl=en&q=John+Palmer+timeshare&btnG=Search&meta=

 

"Customers were told that Palmer's company would sell their old timeshare and make them a vast profit. In fact the company did nothing.

Victims ended up with a new timeshare they could not afford, and an old one they could not sell at prices promised by Palmer. "

 

Talán John Palmer volt ebben a "szakmában" a legjelentösebb, több ezer becsapott ügyfél a teljes kár font milliárdban mérhetö.

Sokan próbálják utánozni a kiváló módszereit azóta is.

 

Amúgy a tisztességes felhíváshoz az is hozzátartozna, hogy az általad megadott ár a jutalék elött vagy után értendö? Tehát mennyit fizetsz az eladónak, ha találsz egy vevöt 500 ezerért? Mennyit kell fizetni neked, ha nem találsz, vagy nem egy hónapon belül találsz? Kizárólagosságot kérsz-e? Van-e más feltételed (pl venni kell helyette másikat, letétbe kell helyezni bármekkora összeget, költséget elöre fizetni stb.) Adott évi fenntartási költséget ki kell-e még fizetni?

 

És még mindig várom a szintiszta érveket a TS mellett valamint a benfentes véleményedet az EU szabályozás módosításáról.

Előzmény: sattilaaaa (987)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.13 0 0 993

Hello!

 

Ha az előbb említett hetek valamelyike, mint mondtam konkrét vevőket tudok rá, tehát semmit nem kell fizetned és azt a pénzt kapod meg, amit írtam.

Kérlek, küldj elérhetőséget a mailemre!

Köszi!

Előzmény: fazekaslaci (992)
fazekaslaci Creative Commons License 2007.08.13 0 0 992

Szia!

 

Én tudok eladó üdülési jogot !

Viszont előleget, jutalékot, stb. előre nem fizetek !

Előzmény: sattilaaaa (991)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.13 0 0 991

Ne játszad már itt az agyad..!

 

Akkor most ki is személyeskedik itt?!

De semmi gond, ezzel a beszólásoddal Te is csatlakoztál az Anti kollégádhoz (az ő hozzászólásaira nem reagálok)

 

Viszont megismétlem a felhívásomat: ELADÓ ÜDÜLŐJOGOKAT KERESEK!
Az álábbi üdülőjogokra az itt megjelölt árakon max. 1 hónapon belül vevőket tudok:
Club Dobogómajor 4 fős piros/20 hét. - max. 500,000 Ft-ért.
Bármilyen Abbáziás, esetleg a HCH-s 4 fős fehér, vagy jobb hét - max. 150,000 Ft-ért.
Club Dobogómajor 4 fős fehér/12. hét - max. 600,000 Ft-ért.
E-mail: igazgato2005@gmail.com

 

(amúgy ha hiszed, ha nem Wild_Bear, sehol nem találtam ilyen heteket ennyiért)

Előzmény: Wild_Bear (990)
vidi313 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 989
Igen, részvényvásárláskor valóban nincs ÁFA. Viszont a részvényeladót amennyiben nyeresége képződik, terheli adófizetési kötelezettség! Tehát a megvásárláskor befektetett összeg, és az eladási ár közötti differencia tekinthető nyereségnek, (ebből eredően az infláció is adóköteles) aminek 25% adókötelezettsége van, plusz 15% egészségügyi hozzájárulás, tehát összességében 40% a nyereség utáni fizetési kötelezettség. A TS-el kapcsolatban ez engem nem érint, mert én a töredékéért szeretném, ha sattilaaaa megszabadítana a részvényektől, mivel ilyen irányú üdülési céljaim nincsenek.
Előzmény: sattilaaaa (988)
sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.12 0 0 988

Én kérek elnézést!

Sorry, de sem időm, sem energiám nincs a hozzászólásaitokat elolvasni :-(

De tulajdonképpen miről is „fórumoztok” itt???

Mert ha arról, h. bizonyos értékesítők (cégek) inkorrekten tájékoztatják a meghívottakat, ezzel abszolúte egyetértek.

Arról, h. bizonyos cégek az üdülési jog mellé részvényeket is adnak, s h. ez mire jogosítja fel(?), ill. mire nem a vásárlókat, erről sztem nincs értelme beszélni! Ennek mindössze annyi lényege, h. a vevőnek nem kell az üdülési jog megvételekor még az ÁFA-t is megfizetnie.

A kérdés sztem csupán az, jól jár-e, s ha igen, mennyivel, mivel, ha üdülőjog tulajdonos valaki???

sattilaaaa Creative Commons License 2007.08.12 0 0 987

Hello Mindenki!

Kicsit régen jártam itt. Ígéretemhez híven, hamarosan reagálok itt 1-2 bejegyzésre.

Most azonban ELADÓ ÜDÜLŐJOGOKAT KERESEK!
Az álábbi üdülőjogokra az itt megjelölt árakon max. 1 hónapon belül vevőket tudok:
Club Dobogómajor 4 fős piros/20 hét. - max. 500,000 Ft-ért.
Bármilyen Abbáziás, esetleg a HCH-s 4 fős fehér, vagy jobb hét - max. 150,000 Ft-ért.
Club Dobogómajor 4 fős fehér/12. hét - max. 600,000 Ft-ért.
E-mail: igazgato2005@gmail.com

vidi313 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 986
Buhahaha. Ez őrült jó hasonlat, de hát mégis ez volna a korrekt.
Előzmény: Wild_Bear (983)
Horten-IX Creative Commons License 2007.08.09 0 0 985
És milyen taktikai elemekkel? Mert én is gondoltam rá, hogy ezért egyszer elmegyek, csak félek, hogy utána nem lehet lerázni őket és ahogy itt olvastam elég primitívek.
Előzmény: Wild_Bear (984)
Horten-IX Creative Commons License 2007.08.09 0 0 982
Én nem szoktam elmenni, az ilyen bemutatókra. Mert nem éri meg. LEGFELJEBB ingyenes szállást adnak valami világvégi szállodába, ahol egyébként sincs semmi. Még akkor sem kellene, ha tényleg ingyenes lenne, de biztos vagyok benne, hogy nem az.
Előzmény: Wild_Bear (980)
vidi313 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 981
Rengeteg szó esett itt arról, mennyire éri meg TS formában nyaralni, vagy mennyire nem.
Van olyan réteg Magyarországon, akinek ez az árbeli differencia nem okoz gondot.

Úgy gondolom itt nem az ellátás színvonalával van a gond. Nem arról van szó, hogy húúúú de minőségi, csak arról, nem rosszabb mint a többi környező.

Ami igazán felháborító pofátlanság, az a részvények körüli rendezetlen állapot, tehát maga a jogcím, amilyen módon a „nagy” pénzeket beszedik.

Persze ezzel sem lenne semmi gond, ha az egészet annak neveznék ami!! Vagyis nem azzal álltatnák a vásárlókat az előadáskor, hogy részvényt, vagyis tulajdont vásárol, ami bomba üzlet, hanem egyértelműen megmondanák: 99 ÉVRE EGY ÖSSZEGBEN ELŐRE BEFIZETETT REZSI NÉLKÜLI BÉRLETI DÍJ! Ez lenne a korrekt!!!! Az illető egyértelműen tudná miről van szó, mit vesz!

Miért nem ezt mondják?

Miért nem annak nevezik, ami?

Gyanítom a következőkért:

1, mert ha ezzel előállnának, a meghívottak körberöhögnék az előadókat, miért fizessenek be 99 évre előre stb.

2, rendezni kellene a kezdet kezdetén a jogviszonyt a bérlet körül, és olyan esetekre is kitérni, mi van akkor, ha a bérlő 5-10 év után meggondolja magát, és el kíván állni a 99 évre előre befizetett jogviszonytól.

3, ha ilyen esetre az a válasz jön, illetve a szerződés azt tartalmazná, hogy ez egy olyan jogviszony, amiből nem lehet kiszállni, illetve elállás esetén veszik a befizetett összeg, akkor azután tényleg senki nem venne TS-t.

4, ha meg a bérbe adó egy ilyen szerződés alapján kötelezve lenne arra, ami korrekt lenne, hogy elállás esetén időarányosan fizesse vissza az igénybe nem vett éveket, az meg a TS cégeknek nem tetszene.

5, a részvény megoldás rendkívül jó kibúvó!

6, igaz olyan nincs, hogy részvény is, meg nem is, csak részvény van, de van elsőbbségi formája. Az elsőbbségi formának az a lényege, hogy a tulaj valamely jogáról lemond valamely előnyök fejében. Így ha osztalékelsőbbségiről van is szó, kit érdekel? Ha nincs osztalék, hát nincs… A lényeg az, hogy a részvényvásárlót lemondattuk jogainak egy részének gyakorlásáról!!

7, ha meg el akar állni a tulajdonos, joggal lehet mondani, részvényről van szó, a tied, azt csinálsz vele amit akarsz.


Más: a TS értékesítők ecsetelni szokták az ellátás „minőségibb” mivoltát.

Nem alaptalan érv, ha figyelembe vesszük a következőt:

Volt szerencsém járni egy TS lakosztályban Virginia Államban, Williamsburgben (történelmi település). A fiam anyósának van ott 2 hét TS-e. 20.000$-os, azaz 3,6 millió Ft. körüli. Jár érte kb. 100 négyzetméteres lakosztály, és ebben a 100 négyzetméterben sok egyéb mellett benne foglaltatik ezen a lakosztályon belüli saját szauna, és egy saját 5000 literes pezsgőfürdő medence, szabályozható vízhőfokkal. Jó összehasonlítás arra, hogy itt nálunk 3,6 millióért két hetes időtartamra mit kapsz?
Horten-IX Creative Commons License 2007.08.08 0 0 979
Sajnos nem elég támogatni. Annak kellene valamit csinálni, akit becsaptak. Legalább táblával egy táblával álldogálni a bejáratnál.
Előzmény: Wild_Bear (977)
vidi313 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 978
Igen, a kft-ben lévő résztulajdont megtestesítő igazolást nem részvénynek nevezik.
Előzmény: Wild_Bear (973)
Horten-IX Creative Commons License 2007.08.08 0 0 976
Hogyne. És mindenkit megszólítanék. Jó napot kívánok, a Time sharing/RCI/Kereknaphoz jöttek? Mert nálam van ilyen részvény, amit el akarnak adni maguknak és én odaadom olcsóbban, mondjuk 100 forintért. Nem kell? Gondolkozzanak nyugodtan, adok névjegyet, meg amikor kijönnek is itt fogok állni.
Előzmény: Wild_Bear (975)
Horten-IX Creative Commons License 2007.08.08 0 0 974
Az utcáról?
Előzmény: Wild_Bear (972)
Horten-IX Creative Commons License 2007.08.08 0 0 971
Én azt csinálnám, ha már egyszer becsaptak, hogy nem egyedül és kamerával elmennék az előadásokra és a bajárat előtt árulnám a "részvényeimet". Igaz, macerás, de jobb nem jut eszembe.
Horten-IX Creative Commons License 2007.08.08 0 0 970

Kösz szépen. Már olvastam, hogy munkahelyi részvényt is vettél, amit 500% - on vásároltak vissza. És igen, kritika fogalmazódik meg.

 

Előzmény: vidi313 (969)
vidi313 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 969
Ha jól érzékelem bizonyos mértékű kritika fogalmazódik meg írásodban. Akkor menjünk sorjában. „És mivel tudtak meggyőzni, hogy vásárolj?” a válasz totálisan egyszerű: azzal, ami itt már ezerszer elhangzott, ezerféle formában, amit nem kívánok újra ismételgetni, csak annyit mondok, hogy a bomba üzlet szindrómával, de maradjunk annál, amit akkor reméltem ettől, vagyis egy elfogadható befektetés lehetőségével. Amiből persze messze nem lett semmi! Itt elhangzott az is, hogy Timesharing mindenre jó, csak befektetésre nem. Mint utólag kiderült, teljesen igaz. Én nem mondom azt, hogy ez a forma nem jó, sőt azt mondom, 2007-re Magyarországon kialakult egy olyan réteg, akinek ez a forma tökéletesen megfelel. Itt nem ez a probléma, hanem az, hogy ha egyszer árulunk valamit, akkor annak adjuk el, ami, és ne vezessük félre, ne tévesszük meg szándékosan a potenciális vevőket! Sajnos 2001-ben ez történt!

„2001-ben már több százezer embernek volt részvénye” ezt meg honnan veszed? Jobb ha a 2000-es évnél maradunk, mert 2001 januárban történt az üzletkötés. Azóta eltelt 6,5 év. 2000-ben szerintem még úgy sem volt több százezer embernek részvénye, ha olyanokat is beleszámolunk, akiknek valamely kft-ben volt mondjuk 30.000 Ft – nyi részvénye. Arról meg nem is beszélve, hogy ha csak a milliós nagyságrendű befektetett összegnagyságot nézünk, akkor még most 2007-ben sem lehet több százezres nagyságról beszélni.

„szóval azt ne mond, hogy nem tudtad mi az a részvény”. A dolog abszolút nem erről szól! Sőt 2001-ben sem erről szólt. Teljesen közömbös, hogy tudta e valaki, vagy sem. Hogy mi a részvény? TULAJDONRÉSZ, ÉS EBBŐL KÖVETKEZŐ TULAJDONJOG. Ahogyan ez a cégegyüttes a befektetők részvényeit (pénzeit) kezeli, az a részvény sajátos értelmezése, illetve köszönő viszonyban sincs azzal, ahogyan az a részvények esetében elvárható lenne.
Előzmény: Horten-IX (968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!